OMGEVING Plaatselijk Nieuws. UiT DE 1ANGENDIJK OLDKAKSPEL. DE SANEERING VAN HET BLOEM- BOLLENBEDRIJF. Het plan onnltvoerbaai. Maandagavond vergaderde in het Huls De Bredero- de alhier, een aantal bloembollenkweekers. Een groot aantal hadden aan den oproep ln de bla den gehoor gegeven. De heer P. Wijn, Oudkarspel, opende de vergadering met een woord van welkom. De aanleiding voor deze I vergadering was een mededeeling van den Voorzitter van den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuin bouwers op de meeting te Noordscharwoude, over de houding die men in De Streek tegenover het sanee- ringsplan aanneemt. Er werd de idee geopperd om ook hier een bijeen komst te houden, om te trachten het ons bedreigend noodlot af te wenden. Men heeft zich eerst tot het be stuur van den L.T.B. gewend om samenwerking. Ook daar was men van meening, dat het huidige sanee- ringsplan onuitvoerbaar is zonder een raimp te veroor zaken. Het doel is, langs redelijken weg af te wenden, wat ons dreigt. Tezamen met den L.T.B. en de Veilingsvereeniging Westfriesland, wilde de Neutrale Bond actie voeren, voor de verlaging van de verplichte inlevering. Vele be drijven zullen door het plan worden vernietigd. Er zal geen winst meer mee te behalen zijn. Aan de bollen was nog wel eens iets te verdienen. Als het plan zoo wordt uitgevoerd, is al het kapitaal wat er ingestoken is, weg en zullen bankinstellingen en credietgevers worden gedupeerd. Dat moet worden voorkomen. De idee van spr. is een adres aan de Kweekerscentrale te zenden met de handteekeningen der aanwezigen. De heer Jb. Klaver,. Heerhugowaard, deelde mede, dat er ook in Heerhugowaard een vergadering zal worden gehouden. De bedoeling is daar, de leden te advisee- ren, om niet meer in te leveren dan dat men nog resp. 65 en 80 pet. kan uitplanten. Hierna werd besproken hoeveel men wel zou mogen verkoopen, volgens het saneeringsplan, wat 195 Darwin- en 175 vroege tulpen per roede blijkt te zijn. De heer L. Kalverdijk, Oudkarspel, merkte op, dat het kwantum, wat meer is verkocht dan de genoemde getallen, weer moet worden ingeleverd door de expor teurs. Daarvoor wordt geen uitvoer-consent verstrekt. Er moet worden opgegeven aan - welke exporteurs is verkocht. Het plan van den Neutralen Bond is deze week de gevraagde leverbare bollen in te leveren en nog met het plantgoed te wachten, omdat het veel te hoog is. Men wilde het in te leveren kwantum voor vroege tulpen van 2.5 op 1 Kg. en het te reserveeren van 1 op Vj Kg. terug zien te brengen. Voor Darwin- tulpen, het inte leveren kwantum van 5 op 3 Kg. en het te reserveeren kwantum van 3 op 1% Kg. per roe. De heer Huik, Oudkarspel merkte op. dat de garan tie van den minimumprijs niet verder gaat dan de vastgestelde aantallen 195 en 175. De meerdere komen er niet voor in aanmerking. Na eenige discussie merkte de heer C. Bakker op, geen bewonderaar van het saneeringsplan te zijn. Maar als het er niet was, zou men niets voor de bollen krij gen. Er is een groot teveel en er is geen afzet. De voorzitter merkt op, dat men wel gevoelt, dat sa- neering goed is, maar men houdt bij dit plan het hart vast, of men wel iets zal overhouden. Het is thans een „vermoording" van de cultuur. Er werd nog een schrijven voorgelezen van den bur gemeester van Oudkarspel, welke adviseert dat zij, die in de gelegenheid zijn om in te leveren en nog 65 tot 80 pet. overhouden, dit doen en dat de anderen het nog even afwachten, omdat de commissie van Vijf bezig is te trachten verlaging van het percentage te ver krijgen. Hierna ontstond eenige discussie over de kweekers, die te veel hadden verkochtt waar men hier niets aan kon veranderen) en over het roeden-aantal per snees, waarover nogal verschil van meening bestond. In het Ambacht wordt een snees voor 13 en in de Diepsmeer voor 14 roe gerekend. Men besloot met algemeene stemmen een adres aan de Kweekerscentrale te zenden en twee personen naar den uitvoerder van het saneeringsplan 2f te vaardigen, om voor de belangen van de kweekers op te komen. Van verschillende zijden gingen stemmen op, om een kweekersvereeniging op te richten. De heeren L. Kal verdijk, P. Wijn en A. Bakker spraken zich uit voor de oprichting van een afdeeling van het H.B.G. De heer K. van Dijk wilde eerst in Bloembollen cultuur voorstellen om naar het H.B.G. over te gaan. De heer P. Duijves zeide. niet te kunnen beslissen, daar er in den L.T.B. plannen bestaan om een bloem- bollenkweekersafdeeling op te richten. In stemming gebracht werd er door 29 voor oprich ting van een vereeniging gestemd en zal nog nader worden bezien .bij welke hoofdvereeniging men zich zal aansluiten. Er stemden 39 blanco. Het besluit der vergadering is, dat men het gevraag de leverbaar inlevert en met het plantgoed afwacht. De voorzitter sloot de vergadering, dankend voor de medewerking, er zich over verheugend, dat de bloem- bcllenkweekers zich willen gaan organiseeren. Spr. hoopte, dat de pogingen zullen mogen slagen. Zoo niet, dan hebben wij toch gedaan, wat we konden, om te redden wat te redden viel. Het adres, waarin aangedrongen wordt op herziening van het zoo noodlottige saneeringsplan, werd door 80 personen onderteekend. Maandagavond had in het lokaal van den heer Vis een bespreking plaats tusschen witte-kool-verbouwers, zuurkoolfabrikanten en leden van de besturen van den Noorderrr.arktbond. L.G.C., Warmenhuizen en öbdam, cmtrer.t de regeling van den prijs van deze koolsoort Voorzitter, de heer Strijbis, opent de vergadering. Spr. memoreert, dat het gaat om den minimumprijs der witte kool, welke is vastgesteld op 40 cent per 100 K.G. De oogst zal dit jaar slecht zijn. De verga dering is bijeen geroepen om te trachten in den prijs van 40 ct. verbetering te krijgen. Verleden jaar was de prijs 60 cent en de kool is toen vlot van de hand gegaan. De secretaris, de heer Kostelijk, zegt ook dat de vastgestelde prijs te laag is. De witte kool is hoofd zakelijk voor binnenlandsch gebruik. Door de desbe treffende menschen is reeds geïnventariseerd. Uit de cijfers blijkt, dat er ongeveer 215 H.A. witte kool ver bouwd wordt in deze omgeving. Dit omvat de streek van de 4 veilingen. Wanneer gerekend wordt naar een opbrengst van wagon per HA., dan zou dit ruim 1100 wagons zijn. Het is niet de bedoeling om naast de veiling een organisatie van wltte-koolverbouwers te stichten. Liever zouden wij dit In handen van de veilingen geven. Wij willen trachten den prijs vast te stellen op een behoorlijken productieprijsDe commissie had een prijs gedacht van f100 per wagon. Spr, had zelf een plan bedacht, om eventueele moeilijkheden te ondervangen en den prijs vast te stellen op f125 per wagon; hiervan aan de bouwers f100 te betalen en van die f25 een fonds te vormen om de kool te koopen die op een gegeven moment den prijs niet kan opbren gen. Beter zouden wij het vinden, wanneer de fabrikan ten ons konden garandeeren, dat deze kool weg zou raken. De heer A. Swager, Noordermarktbond, vraagt hoe of het met randige kool moet. De heer Kostelijk zegt dat een aanvoerder die deze kool aanvoert, geen hooger prijs krijgt dan f 100, dus later van die f25 geen extra toeslag krijgt. De heer S. de Boer (L.G.C.) zegt, dat zoodra de prijs Het autobus-ongeluk bij Overscbie op den Delltweg. Dertig gewonden. Op de plek des onheils. voor de witte kool was vastgesteld, hier de aandacht aan gewijd is. De prijs van 40 cent zal wel ln 00 ct. gewijzigd worden. Wanneer men een hoogeren ver koopsprijs vaststelt, Is het noodzakelijk, dat alle kool verbouwers hieraan meedoen. Wanneer van regeerings- zijde de sanctie aan de hoogere prijzen wordt verleend, zijn wii al een stuk op weg. Bij deze regeling zal roode kool 2cent opbrengen, terwijl witte kool m cent opbrengt. Dit is geen goede verhouding. Wanneer de regeering er zich niet mee bemoeit, is het een kwes tie van de organisatie zelf. De heer Molenaar (Warmenhuizen) zegt dat er wei nig risico aanvast zit om een behoorlijken prijs vast te stellen, daar de witte kool bijna geheel in eigen land geplaatst kan worden. Dat niet alle witte koolverbou wers op de vergadering aanwezig waren is geen be zwaar, daar er niemand tegen een behoorlijke regeling zal zijn. Wij moeten echter in de eerste plaats de me dewerking van dê zouters hebben. Anders valt de zaak. Geprobeerd moet worden of de regeering ln wil grij pen. De heer Wagenaar (fabrikant) zegt dat op hun ver gadering is besproken de prijzen niet hooger dan f 100 te stellen. Wij moeten ook rekening houden met de Duitsche zuurkool. Hoe zal het gaan met de Deensche witte? Als er Deenschen te koop zijn voor f 70, dan zullen de zouters wel Deensche koopen. Hier moet ter dege rekening mee gehouden worden. De zaak moet goed door de verbouwers geregeld worden, anders zou men kans maken, dat onder de prijzen verkocht wordt Voorzitter: Het is te wenschen dat de regeering den invoer van Duitsche zuurkool verbiedt. Wat betreft de Deensche kool, hier wordt weinig van geteeld. De heer Wagenaar merkt op dat als de opgaaf juist is, de fabrikanten deze wel kunnen hebben. De heer Kliffen (N.M.B.): Vaststellen van een mini mumprijs is gemakkelijk als het loopt. Hoe staat het veillngsbestuur tegenover de bouwers, als het niet loopt? De veiling zal er niets tegen kunnen doen als tegen 60 cent verkocht wordt. Spr. wil trachten eerst overleg met de regeering te plegen, gaat dit niet, dan zelf een regeling te treffen. Voor het veilingbestuur zal het moeilijk zijn hierbij ln te grijpen. De heer Kostelijk: Het artikel kan zich zelf redden. Met een beetje medewerking kan zij den productieprijs opbrengen. De heer Ootjers, N.M.B., is niet erg optimistisch. Bij de roering zullen wij niet gemakkelijk een dergelijke regeling tot stand krijgen. De witte koolverbouwers hebben zelf van a tot z de boel bedorven. Zij zullen nu een hechten band moeten vormen om een regeling tot stand te brengen. Uit de verdere besprekingen blijkt dat er nog ver schillende bezwaren aan de regeling vastzitten en dat er niet veel vertrouwen in de solidariteit der witte kool- verbouwers aan wezlg ls. Tenslotte wordt besloten dat een afgevaardigde van de 4 veilingsvereenigingen, de heer Kostelijk, en één der fabrikanten een onderhoud bij den regeerlngscom- missaris zullen aanvragen, teneinde tot een betere re geling te komen. Van de zijde der fabrikanten werd nog sterk aange drongen op een regeling van den aanvoer. WIERINGERWAARD De alhier gestationeerde Rijksveldwachter J. de With, wordt met ingang van 1 September a.s. overge plaatst naar de Rijp. WINKEL In de vergadering van de afd. Winkel van den Al- gemeenen Nederl. Bond van Arbeiders in het Bak kers-, Chocolade- en Suikerbewerkingsbedrijf is do volgende motie aangenomen: „De afdeeling Winkel enz., stelt vast, dat de boycot één der krachtigste wapenen is die, inits systematisch en wel overwo gen gehanteerd, tegen het Duitsche fascisme kun nen worden aangewend; heeft met groote instem ming kennis genomen van het besluit van den al- gemeenen raad uit N.V.V. en S.D.A.P. om over te <<aan tot boycot van het koopen van Duitsche waren en van de stichting van het Centrale Boycot-Bureau, uit de moderne arbeidersbeweging; heeft verder met instemming vernomen, dat ook in het buitenland krachtige pogingen worden aangewend, om aan deze boycot een internationaal karakter te geven; roept alle leden der organisatie op, om he» werk van het Centraal Boycot Bureau en vari het plaatselijke boy cot-comité zoo krachtig mogelijk te steunen; ver trouwt dat hare leden zich .voortaan zullen onthou den van het koopen van Duitsche waren en dat zij in eigen omgeving de krachtigste propaganda voor deze boycot zullen voeren. WINKEL, 14 Aug. Appelen f 412, peren f 2—11, pruimen f 816, aal bessen f 8—11, kruisbessen f 1—2, slaboonen f 1—2, snij- boonen f )3—6, aardappelen f 0.50—0.90, andijvie f 1.50 2, meloenen f 1230, komkommers f 12, wortelen f 4—5. Z IJ P E KEINSMERBRUG. Maandagavond pl.m. 7 uur geraakte alhier vlak voor de vroegere kaasfabriek een melkauto van de zuivelfabriek „Crema" te Haringh'iizen, bestuurd door den heer D., in de Groote Sloot, tengevolge van een defect aan de stuurinrichting. De auto kwam uit de richting 't Zand en ging over de brug om den weg ter Ooszijde van de Groote Sloot te volgen naar Schagerbrug De wagen reed bij den walkant neer en kwam overzij in de Groote Sloot te liggen. De chauffeur, die tot aan zijn middel in het water geraakte, wist met twee kinderen, die mede in de cabine gezeten waren, door een stuk geraakt ruit van het portier boven water te komen. De kinderen wa ren geheel onder water geraakt, doen de chauffeur wist hen met groote tegenwoordigheid van geest te grijpen en op het droge te brengen. Geen der inzittenden bleek letsel te hebben beko men; alleen een der kinderen, een jongetje van onge veer 4 jaar, was heel erg geschrokken. De auto werd beschadigd, terwijl de lading een groot aantal bussen met melk, in het water geraakte. Het ongeluk liep dus wel bijzonder goed af, was de snelheid grooter geweest en de wagen daardoor verder van den wal in de Groote Sloot geraakt, dan waren de gevolgen vrij zeker heel wat ernstiger ge weest. Ten slotte moeten wij nog vermelden, dat een der inwoners van ons dorp. de heer W. Veenstra. die het ongeluk zag gebeuren, met groote koelbloedigheid onmiddellijk gekleed te water sprong, teneinde hulp te bieden, een daad, waarvoor o.i een woord van hulde hier zeer zeker op zijn plaats is. NOODWEER BOVEN OPPER-OOSTENRIJK EN VORARLBERG. Vier dood en; groote materieele schade. Weenen. 14 Aug. Zaterdag heeft boven Opper-Oos- tenrijk en Vorarlberg een hevig noodweer gewoed. Voor al het Montafondal in Vorarlberg werd door een vree- selijk onweer geteisterd, waarbij vier personen door den bliksem werden gedood. In den nacht van Zaterdag op Zondag barstte boven Vandans een wolkbreuk los, waardoor de bergbeken reusachtige watermassa's in het dal voerden en over een lengte van 1.5 K.M. en een breedte van 600 a 700 M. het dal overstroomden en groote hoeveelheden rolsteenen en ander puin in het dal achterlieten. Drie hulzen met stallen en schuren werden geheel weggeslagen. De plaatsen waar de hul zen gestaan hebben zijn niet meer te herkennen. De bewoners die door het noodweer verrast werden, konden nog tijdig uit hun bed springen, voordat de huizen in elkaar stortten en werden weggespoeld. Een 60-jarige vrouw, die alleen met haar dochter woonde, kwam daarbij samen met haar dochter om het leven. Het 4-jarige kind van de dochter is verdwenen. Het lijkje is nog niet gevonden, zoodat men vermoedt, dat het onder de puinhoopen bedolven is. Van een ander gezin werden twee personen gewond. Behalve de drie hulzen, die totaal verdwenen zij» werden tien andere huizen door het met het water mee gevoerde gesteente zoodanig beschadigd, dat zij als geheel vernield beschouwd kunnen worden. Ook de luchtspoorweg in het Montafondal is vernield. Op som mige plaatsen hangen de rails los in de lucht. EEN CORRUPTIE-AFFAIRE IN LUITSCHLAND. Karlsruhe, 14 Aug. In verband met een corrup tie-affaire in Baden, waarbij het in totaal gaat om een bedrag van ongeveer 60000 RM. en waarbij 22 burgemeesters zouden zijn betrokken, is thans tegen deze burgemeesters en tegen de mede betrokken „Verwaltungsratdirektoren" de instructie geopend. De burgemeesters, die van de ergste feiten beschul digd worden, zijn in arrest gesteld. In het belang van het onderzoek worden hun namen niet bekend ge maakt. HET ONGELUK TE DIEMEN. Slachtoffer overleden. De 25-jarige vrouw, die Zaterdagavond, toen zij per rijwiel op den Hartveldscheweg in de gemeente Diemen reed, onder een tramtrein van de Gooische tram is geraakt, is Maandagmorgen in het Burger- ziekenhuïs aan de bekomen verwondingen overle den. MIJNWERKERS IN ZUID-WALES IN STAKING. Londen, 14 April 17.000 Mijnwerkers der anthra- cietmijnen van ZW.-Wales zijn Maandag in staking gegaan wegens een loongeschil. 21 Mijnen liggen ge heel stil. De klacht der mijnwerken? is, dit de mijn- directies in vele gevallen geweigerd hebben de mi- nimumloonen uit te keeren. Indien het geschil niet spoedig zal worden bijgelegd, is te verwachten dat nog 6000 mijnwerkers in sympathie staking zullen gaan. PASSAGIERSSCHIP OP DE ST. LORENZ-RIVIER VERGAAN. Montreal, 14 Aug. Het passagiersschip „North Sho?" is op ongeveer 400 K.M. ten Oosten van Que- bec op de St. Lorenz-rivier op een rif geloopen en vergaan. Alle passagiers konden door visscherssche- pen worden opgepikt. Aan boord bevonden zich eeni ge Katholieke hoogwaardigheidsbekleeders. VOGEL-PROTECTIE IN ITALIë. V.D. verneemt uit Rome: De Italiaansche regeering heeft het Zoölogisch Insti tuut te Bologna hetwelk vooral gespecialiseerd is in ornithologie opdracht gegeven, eenige „oasen" te vormen, ter bescherming van vogels, in het bijzonder van die soorten, welke nuttig zijn voor den landbouw. De eerste vogel-oase is thans in voorbereiding ln het Nationaal Park te Stra, nabij Padua, Dit park behoort bij een 18de eeuwsch kasteel, oorspronkelijk bezit der familie Pisani, en later koninklijk domein. In het park nestelen reeds talrijke vogelsoorten, door het aanbren gen van 300 kunstmatige nesten, hoopt men spoedig een uitgebreide kolonie te vormen. Het ligt in de bedoeling ook in Piemonte, Toscane, Latium, Campania en op Sicilië dergelijke vogel-oasen aan te leggen. Barometerstand op Dinsdagmorgen 8 uur: 759 m.M. Vooruitzichten: Goed weer. Temperatuur: 18 gr. C is 65 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS, Hoogzt}de E 103, Schagen. Gedipl. Opticien Refractionist. Het oogonderzoek dien wij gratis. TE GOED VAN VERTROUWEN. Een Nederlandseho juffrouw te Parijs voor f 700 het slachtoffer. Een Nederlandsche juffrouw, genaamd d. H., die in een hotel te Parijs werkzaam is, is daar dezer dagen het slachtoffer geworden van twee slimme oplichters. Op zekeren dag kreeg zij bezoek van een man, die haar verzocht hem als tolk bij te staan, aangezien hij juweelen aan een Amerikaan wenschte te verkoopen en hij de Engelsche taal niet machtig was. Gezegde juffrouw zeide haar medewerking toe en bel den begaven zich naar een naburig café, waar inder daad een Amerikaan zat te wachten. De koop werd na eenig loven en bieden gesloten voor 15.000 francs. Toen het oogenblik gekomen was om te betalen, bemerkte de Amerikaan, dat hij niet voldoende geld bij zich had. Hy vroeg mej. d. H. of zij hem het een en ander wilde voorschieten. Hij zou even naar zijn hotel gaan om het geld te halen. Als pand stelde hij haar dc helft van de juweelen ter hand. Mej. d. H. gaf hem f 700 en de twee mannen gingen heen. Zij keerden niet terug en de juweelen bleken later valscb te zijn De Parijsche politie werd in de zaak gemengd die er ln slaagde na eenige dagen speuren de belde mannen aan te houden De een was de 47-jarige Pool S. B., de ander de 48-jarige Pers A. L. ERNSTIGE OVERSTROOMINGEN IN INDIE. Bombay, 14 Aug. Tengevolge van den aanhoudenden regen zijn de ri vieren ln den Indischen Staat Gujarat. waar eenige weken geleden tengevolge van de droogte nog hongers nood dreigde, buiten hun oevers getreden. De Baroda steeg in 18 uur tijds veertig centimeter en de Viswamitri-rivier zette de geheele omgeving en alle omliggende steden, onder water. In sommige steden staat het water 1 tot 3 meter hoog. Politie, militairen en burger-vrijwilligers hebben het reddingswerk ter hand genomen, zoodat geen men- sohenlevens te betreuren zijn. Het spoorwegverkeer tus schen Bombay en Ahmedabad moest tijdelijk worden gestaakt. Te Broach stortten 20 huizen in. Ook Gajner, waar de Maharadja en de Maharanl hun paleis hebben, werd een groot gedeelte van de stad door het water verwoest. Een deel der bevolking werd tijde lijk in de tuinen van het paleis ondergebracht. GAAN OOK DE TRAMWEGEN IN FRIESLAND VERDWIJNEN Dezer dagen had in hotel Amicitiae te Leeuwarde» een bijeenkomst plaats van vertegenwoordigers van eer achttal Gemeentebesturen in Friesland ter bespreking van den toestand der Nederlandsche Tramweg Mij. Na een toelichting van den Directeur der Mij. kwam in de daarop volgende gedachtenwissellng als algemee ne meening naar voren, dat het in het belang van da Streek noodzakelijk moet worden geacht, dat het ver voer, dat thans per tram plaats heeft, in handen blyft van een groot, aaneengesloten vervoerslichaam. ten einde de versnippering over een groot aantal kleine ver voersondernemingen die zonder onderling verband wer ken, te voorkomen. Bovendien achtte men het van het allergrootste be lang, dat de tramlijnen nog niet zullen verdwijnen, ge zien de onzekerheid, die thans op het gebied van het vervoer bestaat De vergadering besloot een commissie te benoemen, welke tot taak kreeg een diepgaand on derzoek in te stellen naar de reorganisatieplannen van de tramdirectie en naar bevind van zaken stappen te doen, die de Commissie noodig zal achten om het be houd van de tram zij het dan in gereorganlseerdea vorm te bevorderen. DE WINKELWEEKFEESTEN. In de gisterenavond gehouden vergadering der Winkelweekcommissie werden diverse besluiten ge nomen. Gezien het feit. dat bedoelde commissie tot diep in den nacht bijeen bleef, kan een gedetailleerd verslag heden niet gegeven worden. We verwijzen daarvoor naar ons blad van morgen. Door de com missie werden de noodige sub-commissies samenge steld voor de feesten. Besloten werd op den Zaterdagavond een grooten fakkeloptocht te houden, terwij] Zondag- en Maan dagavond variété gegeven zal worden op het korlv* plateau aan de Markt. Maandagmorgen vindt dan een behendigheidsrace. plaats op het voetbalterrein, daarvoor welwillend af gestaan door de voetbalvereeniging Schagen. De winkelweekattractie maakte een punt uit van langdurige discussie. Uit alle deelen des lands werden ideeën toegezon den.Tenslotte bleven drie attractie opgaven over, t.w. van de heeren B. Orsel te Schagen, E Buiskool te Schagen en J Blaauboer te St. Johantiisga fScho- terland) in Friesland. De commissie koos de opgave, ingezonden door den heer Orsel. als zijnde de minst ingewikkelde. Voorts werd het besluit genomen, dat vanwege de commissie zal verschijnen één officieel program maboekje en voor reclame één feestcourant, waarin tot billijken prijs gelegenheid verschaft zal worden voor adverteeren. Beide zullen worden verzorgd dooi de N.V. Trapman en Co., alhier. De feestcourant zai in eenige duizenden exemplaren werden verspreid. GEMEENTE SCHAGEN. Ondertrouwd: Hendrik Krimp, oud 20 jaar, land arbeider te Wilnis en Wilhelmina Cnristina van der Horst, oud 20 jaren, zonder beroep te Schagen. Ge: rardus Johannes Hendricus Joseph Pedroli, oud 25 jaren, bedrijfsleider te Alkmaar en Maria Catharina Ploeger, oud 24 jaren, zonder beroep, te Schagen. Overleden: Maria Antonetta Moorkarnp. oud 79 la- ren, weduwe van Johannes Heinrioh Anthonius Bolte. POLITIE. Verloren: 2 rijwielplaatjes

Schager Courant | 1933 | | pagina 2