's reis ten einde. Barbara Worth De onrust in Ierland. lËlSTSR'S 065 "°"n iMflflGPILLEN Behouden in het vaderland. Een onbeschrijflijk enthousiaste ont vangst. Zaterdagmorgen startte het eskader van Generaal Balbo te Lissabon voor de laatste etappe. Bij schitte rend zomerweer startten de 23 vliegtuigen van de Taag Een esquadrille Portugeesche vliegtuigen deed den Ita- liaanschen gasten uitgeleide. Een reusachtige menschen menigte woonde aan de oevers van de Taag het ver trek bij. De vlucht naar Ostia verliep zonder wederwaardig heden, al zij het, dat zware tegenwind de aankomst verlaatte. Rome in afwachting Uren lang heeft zich een onafzienbare menschenmas- at bewogen van Rome naar Ostia, de plaats waar Balbo en zijn mannen voet op vaderlandschen bodem souden zetten. GENERAAL BALBO. Omstreeks 200.000 menschen zijn ten slotte rond de zeer feestelijk versierde vlieghaven samenge stroomd, om getuige te zijn van de aankomst. Ook de duce arriveert, stormachtig toegejuicht door de honderdduizenden aanwezigen. Hij wordt vergezeld door kroonprins Umberto en een schitterenden stoet van militaire en burgerlijke hoogwaardigheidsbeklee- ders. Langzaam verstrijken de uren. Dan eensklaps stijgt uit de wachtende menigte één geweldige kreet op. Ginds aan den horizon is een stip opgedoken, die snel in omvang toeneemt. Nu zijn het reeds vijf, tien, twin tig stippen, die omvang en vorm aannemen Balbo's eskader heeft de Italiaansche kust bereikt. De tocht over landen en oceanen is vrijwel volbracht. De generaal was de eerste die daalde. Op het mo ment dat hij voet aan land zette donderden kanonnen, sirenen loeiden, een oorverdoovend gejubel steeg op uit 2 maal 100 duizend kelen. En terwijl de muziek het volkslied inzet, de menigte ononderbroken haar held blijft toejuichen, schrijdt Muasollni op generaal Balbo toe en omarmt hem namens heel een volk. Snel landden ook de overige toestellen. Een half uur na het vertrek uit Ostia wordt Rome bereikt en dan begint een triomftocht, zooals de Italiaansche hoofdstad er slechts zelden een heeft gezien. Slechts stapvoets kunnen de auto's zich voortbewegen. In dich te hagen staat de bevolking langs alle straten ge schaard. waar doorheen de wagens zich moeizaam wer ken. Het is, alsof heel Rome dezen zomeravond op de been is. Langs de Tiber gaat de tocht, waar voor het stand beeld van Garibaldi in 18 meters groote letters het woord Duce opvlamt, langs het graf van Italië's On bekenden soldaat, naar de Plazza Colonna, het einddoel van den tocht door Rome. Nog even vertoonen de vlie gers zich op het balkon van het hotel, waar ze afge stapt waren. Toen kende de geestdrift der massa's geen grenzen meer. Eerst nadat, ten teeken. dat Balbo wilde spreken, herhaald fanfares weerklonken hadden, verstomde het gejuich. Balbo beperkte zich bij zijn toespraak tot enkele zin nen. In naam der Oceaanvliegers dankte hij met helde re stem het Romeinsche en Italiaansche volk voor de grandiose ontvangst. Hij en zijn kameraden zouden zich door deze ontvangst niet laten verblinden, maar gedachtig blijven dat zij niet anders waren dan bescheiden soldaten van een groot leger, in wiens naam het heerlijk en licht is, elke zege te behalen. Leven Mussolini! FEUILLETON. Doo? HAROLD BELL WRIGHT Den volgenden morgen, toen de New-Yorksche finan cier op weg naar de ontbijtzaal uit den lift stapte, stond hij plotseling tegenover den man die zijn hulp zoo zeer noodig had. „Hoe gaat het u, mijnheer Worth? En is u al lang in San Felipe?" Naar den toon van Cartwright's stem te oordeelen, zou men gemeend hebben dat hij eigenlijk bedoelde: Wat doet u hier in San Felipe?" Jefferson Worth antwoordde rechtuit: „Ik ben hier gisteren aangekomen. Er hebben zich feiten voorgedaan die een bespreking met u dringend noodig maken." De oudgediende keek Jefferson Worth strak aan, met het helder inzicht van iemand, die maar dan één finan- cieele crisis heeft meegemaakt en weet dat alles daarbij van tijdverlies of winst aan tijd kan afhangen. Er zijn uren in de historie waarin het rad der fortuin duize lingwekkend snel draait. „Wel zeker, mijnheer Worth. Zou u zoo goed willen zijn over een half uur in mijn kamer te komen," ant woordde hij snel. Toen de man van het Koningsdal hem den toestand onomwonden had blootgelegd en de oude financier vele zakeliike vragen tot hem gericht had, zeide hij: „Mijn heer Worth. ik zie zeer goed in dat zoo min de waarde als de veiligheid van mijn belegging ook maar het minst behoeft te lijden onder de omstandigheid dat de toestand van uw onderneming onmiddellijk voorziening vereischt. Het staat vast dat het kapitaal dat u mij vraagt om in uw zaken te steken, uit den aard der zaak verlichting zal aanbrengen en u in staat stellen het geheel op een gezonde basis te vestigen. En wan neer u er niet in slaagt dat geld te vinden of wanneer u het eerst te laat mocht vinden, dan is dat uw onder gang en verlies ik de kans van wat mij toeschijnt een voordeelige belegging te zijn. Ik heb u al eens vroeger gezegd dat de bevordering van een geleidelijke ontwik keling mij altijd zeer sympathiek geweest is. Alleen zou Door den koning ontvangen Zondagmorgen begaven de Italiaansche Oceaan vlie gers zich per auto naar het Quirinaal, waar zij door den koning ontvangen werden. Toen zij na de ontvangst het paleis verlieten, versoheen de koning op het balcon, tezamen met den Hertog van Aosta, bij welke gelegen- hid de menigte hem een ovatie bracht. Nadat een krans was gelegd op het graf van den Ombekenden Soldaat, trokken de vliegers te voet langs de Via del Imperia, luide toegejuicht door de duizenden langs den weg. Het hoogtepunt was de doormarsch on der den Triomfboog van Constantijn, waar zich de fas cistische delegaties en de delegaties van de verschillen de troependeelen van het Italiaansche leger hadden opgesteld. De vliegers werden ontvangen met saluut schoten en het gelui der klokken van het Kapitool. Vervolgens begaven de vliegers zich naar den Pala- öijnschen Heuvel, waar Mussolini appèl zou houden. De Duce arriveerde te half elf precies. Balbo ging hem tegemoet, ging in de houding staan en sprak: „Ik heb de eer, U- het tweede Oceaan-eskader voor te stellen. Ik hoop, dat ge als belooning voor wat wij gedaan heb ben, eens ons leven zult opeischcn." Mussolini verklaarde met een korte rede: „Vier maanden zijn verloopen sedert ik in een rede een toe speling op uw plan maakte en uitdrukking gaf aan mijn vertrouwen, dat het zou slagen. Toen Balbo af scheid van mij nam, zei ik hem. dat ik er zeker van was, dat hij zou terugkeeren. Mijn vreugde is echter getemperd door de ongevallen te Amsterdam en op de Azoren. De herinnering aan deze gevallenen zal in ons hart steeds levend blijven. Ik heb de ontwikkeling van Uw plannen met aandacht gevolgd. Thans, na het sla gen. verklaar Ik, dat Uw verdienste niet alleeen Italië geldt, maar ook de revolutie, ook de luchtvaart. Als leider der regeering omarm ik Uw leider, omarm ik in gedachte elk van U." Balbo luchtmaarschalk Vervolgens las Mussolini het decreet \voor, waarbij Generaal Balbo werd benoemd tot Luchtmaarschalk. Tegelijkertijd overhandigde hij hem de pet en de ande re teekenen van deze nieuwe waardigheid, terwijl hij hem den gouden adelaar op de borst spelde. Tenslotte woonde Mussolini nog de voorlezing bij van de decre ten, waarbij de overige deelnemers aan den Oceaan- vlucht in rang bevorderd worden. Maandag zijn de vliegers met hun toestellen naar Orbetello teruggevlogen. De roemruchte Oceaanvlucht van een eskader van 24 reuzenvogels ls hiermede geëindigd, met slechts betrek kelijk kleine ongevallen, ondanks de vaak onveilige weersgesteldheden. De uit- en thuisreis naar Chicago duurde in totaal 42 dagen. GROOTE BRAND NABIJ PIRAEUS (IN GRIEKENLAND). 320 huizen in vlnchtelingendorn verwoest. Athene, 13 Aug. In het vluchtelingendorp Anastasious bij Piraeus. de haven van Athene, dat is ingericht voor Armenische vluchtelingen, brak brand uit in een der houten woningen. Aangezien er een storm heerschte, die de sterkte van een orkaan na derde, breidde het vu'ur zich met razende snelheid naar de omliggende huizen uit. De brandweer stond machteloos tegenover de voortgejaagde vlammen en in korten tijd waren 320 huizen een prooi der vlam men geworden. Het ongeluk is te tragischer, wijl geen der getroffen gezinnen verzekerd was. Versuft loopen vele bewoners tusschen de puinhoopen rond, in de hoop, onder de ruine van hun woning nog een gedeelte van hun have onbeschadigd terug te vin den. ONWEDERS. Bazel, 13 Aug. In Zwi'serland heeft het in de laatste dagen hevig geonweerd. Vooral het Berner Oberland is hierdoor geteisterd. De Weisse Luetschi- ne is buiten de oevers getreden en heeft overstroo mingen veroorzaakt. Verscheidene huizen staan on der water. Slechts met moeite konden de bewoners zich in veiligheid brengen. Het spoorwegverkeer tus schen Lauterbrunnen en Zweiluetschinen is verbro ken. De Jtinghfraubahn heeft hel verkeer eenige dagen moeten stopzetten De Gotthardstrasse is door een lawine versperd. In Waadtland is een te velde werkend arbeider door den bliksem gedood. In West- Zwitserland in F,schallen en Modonn is een locale aardbeving waargenomen. Verscheidene schoorstee- nen werden vernield en het dak van een huis werd gedeeltelijk weggrukt. TREINBOTSING IN ROEMENIë. Vele slachtoffers. Reuter seint uit Boekarest.: In de nabijheid van de badplaats Busteni is Za terdagmorgen de sneltrein Grosswardein-Boekarest in volle vaart op een rangeerende locomotief inge reden. Twee wagons werden vernield. Tot nog toe konden zeven zwaar gewonden gebor gen worden. Het aantal slachtoffers moet echter groo- ter zijn. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. ik de zaak nog een weinig grondiger willen bestudee- ren, aleer ik u een beslissend antwoord geef. Eerlijk gezegd, zou ik de meening van Willard Holmes willen inwinnen. Ik hecht niet veel waarde aan het oordeel van mijnheer Greenfield, of liever, aan een raad dien hij mij in dit bijzonder geval zou geven. Maar ik ken Willard sinds zijn prille jeugd. Ik heb zijn vaderen al zijn bloedverwanten gekend en Ik zou op «yn vakken nis willen afgaan die in dit geval zeer waardevol voor mij is. Nu wil het toeval dat Holmes hier, in dit hotel logeert. Het is dus alleen om een kort onderhoud met hem te doen en onmiddellijk daarna ontvangt u mijn antwoord." Hij voegde de daad by het woord en zond den inge nieur een briefje, waarin hij hem tot een onderhoud uitnoodigde. Wenige minuten daarna zat Jefferson Worth in de hall van het hotel. HU zag Holmes en Greenfield daar te zamen, zag den jongen die Holmes het briefje overhandigde. De ingenieur las het en reikte het over aan Oom Jim. Nog een oogenblik stonden zij in ernstig gesprek, toen ging de ingenieur heen. James Greenfield, vol zelfvertrouwen en zeker van zijn zaak wisselde eenige vriendeiyke woorden met en kele leden van het gezelschap... Jefferson Worth zat al leen in een hoekje van de hall. ZEVENTWINTIGSTE HOOFDSTUK. De rit van Abe Lee. Dien avond, toen Jefferson Worth in de hall van het hotel in San Felipe schijnbaar verdiept was in de le zing van zijn avondblad, en Greenfield, Holmes en Cartwright met hun New Yorksche vrienden zich aan den maaltijd schaarden, sleet Barbara en haar gevolg een vreugdeloozen avond in den huize Worth. En de nacht die daarop volgde, was een opeenvolging van eindelooze uren, met de telkens wederkeerende ge dachte aan den strijd die wellicht te wachten stond. Vermoeid en afgemat aten de mannen zwijgend hun avondmaal en ondanks de pogingen van Barbara die al haar best deed een opgewekte stemming in het leven te roepen, waren allen van sombere voorgevoelens ver vuld. Toen het avondmaal was afgeloopen, drong Barbara er op aan dat zij zich te rusten zouden leggen en trachten iets machtig te worden van den slaap die zij zoo zeer behoefden. Zij begonnen met allerlei bezwaren te berde te brengen, maar Barbara wees hen er terecht op dat er niets anders voor hen te doen was en dat zy Na het opmarochverbod van de Valera ls de opmarsch der blauwhemden door gene raal O'Duffy afgelast. Dublin, 12 Aug. Zaterdagnacht tegen één uur werd officieel medegedeeld, dat de regeering van De Valera had besloten, den opmarsch der fascistische blauwhem den onder leiding van generaal O'Duffy op grond van de Anti-Terreur-Wet te verbieden. Generaal O'Duffy, de stichter en leider van het fascistische leger in Ierland. Kort daarop besloot de leider der blauwhemden, ge neraal O'Duffy. tegen ieders verwachting in, den op marsch af te gelasten, nadat hy Vrydag nog had ver klaard, dat deze in elk geval zou doorgaan. Thans zul len Inplaats van dezen grooten opmarsch te Dublin, Zondag over een week In alle Iersche steden en dorpen herdenkingsplechtigheden ter eere van de stichters van- den Ierschen Vrijstaat gehouden worden. In de officieele verklaring inzake het opmarschverbod wordt o.a. gezegd: „De regeering is van meening, dat de Nationale Garde een gevaar voor de apenbar vei ligheid vormt, aangezien haar politiek is gericht op den val der bestaande parlementaire instellingen". De regeering heeft nog tot omvangrijker bescher mingsmaatregelen besloten, die vel geiykenis vertoonen met de afkondiging van den staat van beleg. Pant serauto's en politietroepen waren op verschillende punten te Dublin samengetrokken. De troepen in de kazerne van Curragh hebben bevel gekregen zich ge reed te houden om onmiddellgk naar Dublin te kunnen vertrekken. Nu generaal O'Duffy besloten heeft den opmarsch niet te laten doorgaan, beoordeelt men den toestand veel kalmer. In een onderhoud verklaarde O'Duffy: „De Nationale Garde kan door geen regeering onder drukt worden. Niemand zal ons breken. De Nationale Garde gaat voorwaarts. Elk van haar 40.000 man is bereid, elk offer voor ons land te brengen". Rustig verloop van den Zondag bi Ierland. Dublin, 13 Aug (V-D.) De Zondag, de herden kingsdag van de nationale helden Griffins, Colllns en OTIigglns, die met spanning werd tegemoet gezien, is zeer rustig verloopen. Reeds vroeg in den morgen patrouilleerden pantser auto's door de straten van Dublin. De regeering had honderden politie-mannen in de hoofdstad geconcen treerd en in alle kazerne's waren de militairen gemo biliseerd. Buiten de stad stonden groote troepenafdee- lingen van het Iersche Republikeinsche Leger gereed. IN EEN VOUWBOOT OVER HET KANAAL. Londen, 13 Aug. Twee aan Duitsche instellingen te Londen werkzame Duitsche jongelui zijn er heden in geslaagd, met een vouwboo* van Calais naar Do ver het Kanaal over te steken. Te 8.20 uur vertrok ken zij vanmorgen uit Calais. voorzien van een klei nen handkoffer met kleeren, een zeekaart, eenige ta bletten chocolade en beschuiten. Het bootje was niet voorzien van een zeil. Van te voren hadden zij nauw keurig de verschillende stroomingen en de te volgen route bestudeerd. Visschers en andere zeevarenden te Calais hadden hun vanmorgen echter den tocht afgeraden, omdat zij de zee niet veilig voor het ranke vaartuigje achtten. Te 14.18 uur kwamen ce jongelui te Dover aan, zoodat zij precies 5 uur en 48 minuten over den tocht gedaan hebben. Korten tijd geleden moesten twee andere jongelui, eveneens Duitschers, den tocht opgeven, terwijl ook de poging van een Deen onlangs mislukte. hun krachten moesten bewaren voor den dag van mor gen, waarvan niemand woist wat hij brengen zou. Zij verschafte hun allerlei geriefelijkheden en dekens voor een bed op den grond in het kleine huisvertrek en drong er nog eens by hen op aan dat zij zich een weinig slaap zouden gunnen. Zoo waren drie uren voorbijgegaan, toen een jongen van het telegraafkantoor een telegram kwaim brengen die voor Abe Lee bestemd was. Voor niets ter wereld had zy den slaap willen storen die de krachten der mannen herstelde... Zy nam het telegram in ontvangst, zond den jongen weg en met bevende handende opende zy het gele couvert. De dépêche luidde: Heden telegrafische remise ontvangen van Tien de Nationale Bank New-York. Be taal arbeiders en zet werk voort. Ik ga vanavond tiendertig naar huis. Jefferson Worth. Barbara en baar Woestyn hadden het met behulp van Willard Holmes van de Maatschappy gewonnen, maar dit laatste was Barbara nog onbekend. Terwyl zy daar stond, met het gele papier in haar hand, werd achter haar de deur van de huiskamer zacht geopend en toen zy zich omkeerde, zag zy Abe Lee op den drempel staan. De opzichter die ook in zyn slaap op zyn hoede was, had de komst van den tele- graafjongen gehoord. Nog eer zy gesproken had, ver ried haar aangezicht het goede nieuws. Abe ging onverwyld op weg om den stakers mede te deelen dat zy den volgenden morgen hun loon zouden ontvangen. Dengenen die de leiding op zich genomen hadden, toonde hij de woorden van het telegram: „Be taal werklieden en zet het werk voort." en zoo drong het goede nieuws alom door. De ontevreden uitdrukking van die norsche gezichten week allengs voor een betere gezindheid, bedreigingen werden overstemd door ge lach en scherts. En in weinie uren tijds werd het klei ne leger werkstakers die nog kort te voren tot alle ge welddaden in staat waren geweest, omgetooverd in een groep goedhartige lieden die zich een rustdag ten nutte maakten. Barbara drong er op aan dat de drie vrienden dien dag bij haar zouden middagmalen en nu er een einde was gekomen aan de werkstaking en ook alle andere moeilykheden uit den weg waren geruimd, werd hun samenzyn opgeluisterd door een ongeveinsde biymoe- digheid. Ook toen de maaltijd reeds geruimen tyd was afgeloopen, bleven zij nog bijeen, als vreesden zy de bekoring van hun kameraadschap te verbreken. Texas Joe leunde achterover in zijn stoel en zijn woorden waren als van iemand die hardop droomt: „Ik Auto-ongeval bij Leeuwarden. Een doode. Leeuwarden. Zaterdagmorgen heeft op den Rijks straatweg, even voorbij de brug te Dronrijp een ernstig ongeluk plaats gehad. Een luxe-auto, komende uit Leeuwarden en op weg naar Scheveningen, bestuurd door den heer A. Bouman uit Leeuwarden, botste tegen de langs den weg staan de hoornen. Het ongeval ontstond waarschynlijk, door dat de chauffeur voor de naderende stoomtram wat meer naar links wilde uitwyken Door de gladheid wan den weg begon de auto te slingeren. Hierop heeft hy waarschynlyk krachtig geremd, waardoor de auto ge heel naar links zwenkte. De chauffeur werd met ern stige wonden aan hals en hoofd en met versplinterden arm en zware Inwendige kneuzingen in bewusteloozen toestand uit den wagen gehaald. Een tweede inzitten de, dfi heer G. van der Zee, eveneens uit Leeuwarden, had ernstige hoofdwonden en een lichte hersenschud ding bekomen. Van de twee inzittende daines werd een door glasscherven gewond. Dr. de Ruiter uit Dronrijp was spoedig ter plaatse en verleende de eerste hulp. De zwaargewonde chauffeur werd per ziekenauto naar het Diaconessenhuis te Leeu warden vervoerd, alwaar hy korten tyd na. aankomst, zonder tot bewustzijn te zyn gekomen, is overleden. Dame levensgevaarlijk gewond, Bussum. Op den Nieuwenweg 's Gravelandschen weg sloeg Zaterdag een taxi, die over een pasgeteerd weggedeelte reed, met zulk een vaart tegen een boom, dat de 20-jarige Mej. J. Franken uit Bussum, door het achterruit sloeg. Een slagader werd doorgesneden, ze is naar de Majellastichting vervoerd en verkeert in le vensgevaar. Onder de Gooische tram. Zondagavond ls%«n 25-jarige vrouw, die op haar rij wiel op den Hartveldsoheweg onder de gemeente Die- men reed, door een jongen aangereden, met het gevolg dat zij de macht over het stuur verloor, juist op het moment, dat een tramtrein van de Gooische Tramweg Maatschappy passeerde. De vrouw kwam terecht tus schen den eersten en tweeden wagen daarvan, waarbij haar een der beenen werd afgereden. Zij is naar het Burgerziekenhuis overgebracht. Later op den avond was zij stervende. Uit rydenden trein gestapt. Zondagavond heeft op het Muiderpoortstatlon te Am sterdam een ernstig ongeval plaats gehad. Aldaar sprong een man, in de meening verkeerende, dat de trein reeds stilstond, uit een binnenkomenden trein. De man geraakte met beide beenen onder een der wagons en is in ernstigen toestand naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis overgebracht. Ernstig verkeersongeval te Woerden. Eén doode en twee gewonden. Zondagavond omstreeks negen uur reed ter hoogte van de Blokhuisibrug te Woerden een file van automo bilisten en motorrijwielen, in de richting van Bode graven. Een automobilist ging plotseling uit de file en wilde passeeren. Hy geraakte toen in botsing met een uit de tegenovergestelde richting komende auto, ech ter zonder ernstige gevolgen. Twee motorrijders die achter de auto aanreden, kwamen echter door de bot sing van den eerstgenoemden auto met zyn tegenkomer in botsing met elkaar. De duorydster van een daarvan, mj. J. G. M. van Leeuwen, echtgenoote van P. M. v d. Hoeve uit De Lier kwam daarby zoodanig te vallen, dat haar borstkas werd ingedrukt, met het gevolg, dat zy enkele oogenblikken later is overleden. Haar lijk ia naar de R.K. Ziekenverpleging overgebracht. Haar echtgenoot, die verwondingen opgeloopen had, werd naar het Algemeen Ziekenhuis overgebracht. De tweede motorrijder zekere P. O. uit Oudewater, die beenbreu ken had opgeloopen, werd naar 't ziekenhuis te Utrecht overgebracht. De duorydster die in een sloot terecht gekomen was, bekwam geen letsel Verstopping verstoort Uw gestel en humeur. Neem geen sterk pur- geerende middelen, doch van tijd tot tijd de 9 zacht werkende Foster's Maagplllen, het ideale laxeermiddel. geloof stellig dat mynheer Worth er nu niet meer aan denkt uit de zakenwereld te verdwynen, maar ik ben bang dat de heeren van de Maatschappij in den rouw zullen gaan." „Ja, dat het hun spyten zal", zeide Barbara, „daar kun je zeker van zijn. U weet, het behoort nu eenmaal by den handelsgeest dat men zyn concurrent alle mogelyk kwaad toewensoht" Texas schudde zijn hoofd. „Ik weet van al dat ho- kuspokus niets af, ik weet alleen dat ik het altyd nog maar op je vader houd." „Wij zijn natuurlyk allen bly om den wille van myn heer Worth", zeide Pat. dat spreekt van zelf. Maar als ik alleen voor mijzelf mag spreken, dan zou ik haast wenschen, dat die staking nog een poosje ge duurd had en wij nog menigmaal aan deze tafel had den mogen aanzitten." Zy lachten allen om de gevoelens van Pat die door de beide anderen anvoorwaardelyk gedeeld werden. Kort daarna vertrok de opzichter met zijn trawan ten naar de stad. Daar aangekomen, vervoegden zij zich by de Bank en verzochten den kassier te mogen spreken, wien Abe het telegram van Worth toonde en vroeg, of hy bericht uit New York ontvangen had. Voordat hy antwoordde, nam de man een telegram van zyn schrijftafel op en las het met de grootste op lettendheid... „Neen," zeide hij, als het ware tegen zyn wil, „wy hebben vandaag niets ontvangen." Kort vóór het sluitingsuur ging Abe wederom naar de Bank. ..Is er al iets van New-York binnengekomen? „Ja, wy hebben even nadat u hier geweest was, een telegram ontvangen." „En?" vroeg Abe ongeduldig, „is de zaak in orde?" „In zoo ver dat wy de aanwijzing ontvangen hebben, mynheer Lee, maar wy zijn genoodzaakt geweest te ant woorden dat wy de opdracht niet konden aannemen." De opzichter haalde zijn tabak en sigarettenpapier voor den dag. „Mynheer Williams, zou u mij dat mis schien met een enkel woord kunnen verklaren?" Weder aarzelde de kassier en weder raadpleegde hij het telegram dat op zyn schrijftafel lag. Eindelyk zei de hij schoorvoetend: „Het is een order van mijnheer Greenfield." Te midden van een rookwolk kwam de vraag van de lippen van Lee: „En de andere banken in het Dal?" „Je kunt je de moeite sparen." „Dank je Williams. Tot ziens." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1933 | | pagina 7