Daan Pool Tomoiy Bouman. gesloten zijn. naai de Revue-voorstellingen Ch. H. Th. SCHMALZ, Schagen BODE AZIJN u Kermis Haringhuizen. Kermis te Valkkoog MUZIEKLESSEN te Schagen rijdt. P. GRIN Jr. Q)u6 U weet het, uCteen OMGEVING Kinderspelen. Groot Bal m. attracties J. van Schoorl. Banne en Polder Schagen. Muziekonderwijzer ümuiden, Café SLIKKER, Sportterrein, 'n Verkwikkende slaap dank zij zoo'n "AKKERTJE" AKKER-CACHETS Anna Paulowna - Breezand. IT DE T A N G F V D IJ K Het werken van de Commissie van Vijf uit de Weet- friesche Gemeenten en dat der verschillende tuinbouw organisaties inzake een veranderde uitvoering van het eaneeringsplan voor het bloembollenbedrijf heeft nog niet veel succ©6 gehad tot op dit oogenblik. Eveneens is het resutlaat van de verleden week te Oudkarspel gehouden vergadering van bloembollenkwee kers nihil geweest. Van die vergadering uit was een adres gericht aan de uitvoerders van het saneeringsplan, terwijl tevens een tweetal personen werd aangewezen om naar Haarlem te gaan en de zaak eens aan de hee- ren bloot te leggen. Ze hebben daar een goede ont vangst gehad, kregen wel de gelegenheid hun wenschen Baar voren te brengen, maar toezeggingen konden niet worden gedaan, Ze zijn even wijs weer vertrokken als ze er waren aangekomen. Verscheidene kweekers deelden ons mede, dat de ga rantie van den minimumprijs toch niet zoo veel te be- teekenen heeft, als men eerst dacht. De aantallen tot aan welke de minimumprijzen worden uitgekeerd, zijn voor vroege tulpen 175 en voor late 195 bollen per Rijnl. roe. Dit is veel te laag, daar er door een groot aantal kweekers meer leverbaar wordt geteeld. Als dezen hun bollen alle kunnen verkoopen is dat niet zoo erg. maar wat moet men aanvangen met die bollen, welke men overhoudt, na aan al zy verplichtin gen van inlevering en reserveering te hebben voldaan en het toegestane aantal van 175 en 195 is verkocht? Moeten die overblijvenden dan te water worden ge worpen of vernietigd? Op die manier zou de kweeker er heelemaal niets voor ontvangen, terwijl men toch tegenwoordig het geld zoo best kan gebruiken. Zal hierdoor de verkoop uit de hand niet worden aangemoe digd? De garatie van den minimumprijs is voor de kweekers, die bollen hebben, waarvan bijna niets kan worden verkocht, echter een uitkomst. Zij toch zullen tot aan de bovengenoemde getallen den minimumprijs voor hunne producten ontvangen. De fatale datum, gesteld voor de inlevering van bloembollen, gedicteerd door de voorschriften van het saneeringsplan, is verstreken. En over 't geheel kan worden geconstateerd, dat de verschillende kweekers zich hebben gehouden aan de adviezen, hun van de zijde der organisaties gegeven. Dezo hebben niet stil gezeten en in heel West-Friesland was het een ver gaderen zonder eind. Zoowel de afdeelingen van Bloembollencultuur als die van het Holl. Bloembol lengenootschap en die van Neutralen Bond en R.K. L.T.B. werden in vergadering bijeengeroepen om het saneeringsplan tc bespreken. En op al die vergade ringen is duidelijk gebleken, dat alle kweekers zeer •gaarne hun medewerking aan het plan geven, doch dat het hier een quaestïe van onmacht geldt, als men eischt, dat een zoo groote hoeveelheid plantgoed vooral van Darwins, moet worden ingeleverd. In West-Friesland zijn bijna allen die bollen kweeken. tevens tuinbouwer. Leverde de tuinbouw groote ver liezen op,'van de bollen kwam tenminste nog wat geld binnen, zoodat menige tuinder zich nog redde, dank zij zijn bollenkraam. Wie met de buitengewoon slechte toestanden in den tuinbouw bekend is, zal inzien dat de kweekers, na inlevering van het vast gestelde kwantum en reserveering van het lever bare niets meer kunnen missen Had men de noodige financiën, het was dan geheel anders: men zou dan eenvoudig het noodzakelijke plantgoed aanschaffen Bij den huidigen toestand is dit echter niet moge lijk. Werd het saneeringsplan doorgevoerd in zijn te- genwoordigen vorm, menig kweeker-tuinder had als zondanig afgedaan. Vandaar, dat het leverbare, voor zoover mogelijk door de meesten is ingeleverd. Overeenkomstig het advies van de organisaties', alsmede van'ae Commis sie uit de 50 Westfriesche gemeenten, is ten aanzien van het plantgoed een afwachtende houding aan genomen. De Commissie van 5 uit de 50 Westfrie sche gemeenten is nog voortdurend ;n de weer, om het saneeringsplan zoodanig gewijzigd te krijgen, dat het voor deze streek aanvaarbaar is, en te voor komen, dat, bij saneering van het bedrijf, een ruinee- ring van vele „bedrijvers" zou volgen. OUDKARSPEL. De eerste dag van de jaarlijksche kermis behoort (reeds weer tot het verleden. Hij heeft zich niet geken merkt door een buitengewne drukte, wat dan ook wel te evrwachten is in deze benarde tijden. Ook zal het ■wel verschillen, dat er door de V.V.V.V.V. dit jaar geen wedstrijden waren georganiseerd, waarvoor steeds een igroote belangstelling bestaat en jong en oud naar de kermis lokt. De Oudkarspelsche kermis zonder de een of andere attractie op het D.T.S.-terrein kan men zich niet goed voorstellen en zoo heeft blijkbaar ook het be stuur der voetbalvereeniging D.T.S. er over gedacht. Deze vereen, had tenminste het initiatief genomen om iets te organiseeren, wat voor Langendijk iets nieuws is en wat wel belangstelling trekt, n.1. een demonstra tie door een dresseerclub van politiehonden. Voor deze demonstratie had men beslag weten te leggen op de Po- litiehonden-dresseerclub „Kazan", die onder leiding van den heer Van Daatselaar voor een vrij talrijk publiek toonde, hoever men het met het dresseeren der dieren heeft gebracht. Op een kleine uitzondering na werden de programmanummers alle zonder mankeeren, door de een wat beter en vlugger dan door den ander, maar over het algemeen zeer goed uitgevoerd. Het aanwezige publiek was dan ook uiterst voldaan. Deze demonstratie was voorafgegaan door een voet balwedstrijd tusschen D.T.S. I en een combinatie van R.C-H. te Haarlem. Van beide zijden was het spel vrij onbenullig en was de uitslag een overwinning van R.C. H .met 51. De aangekondigde wedstrijd van de D.T.S.-veteranen tegen de Beurtschippers eindigde met een overwinning rvan de Beurtschippers met 53. De verschillende danslokaliteiten hebben nog niet te klagen gehad. Het was er 's avonds aardig druk. Of de verteringen groot zijn geweest, wat voor de onderne mers toch de hoofdzaak is. weten wij niet, doch het zal wel een weinig a la crisis zijn gegaan. Op straat was het niet zoo druk als andere jaren. Of de kramerijen goede zaken hebben gemaakt, zal wel in twijfel kunnen worden getrokken. ZUIDSCHARWOUDE. Een aantal kinderen van de leden der Coöperatie Nieuw Leven werd Zondag een tochtje naar Schoor! bereid, Onder geleide van een aantal bestuurders ging men met 2 motorbooten van de firma-Oud daar heen. Daar het weer meewprkte, was het voor de kinderen een genotvolle dag. Een goed geslaagd conaert. Zaterdagavond hadden wij het genoegen het con cert bij te wonen van de 5 plaatselijke muziek- en zangvereenigingen. Het concert vond plaats op het schoolplein der O. L. School, den z.g. muziektuin, waar de muziektent van Excelsior is geplaatst. Voor dit concert bestond nu ook weer groote be langstelling. Al waren er niet zooveel menschen als het vorige jaar. toch waren er wel minstens 400 per sonen aanwezig. Het concert werd geopend door het R.K. Fanfare corps „Genot door Kunst", directeur H. J. Maas, met de „Holiday-marsch". wat er direct de stemming in bracht. Dit nummer werd door twee andere gevolgd. Het corps speelt beschaafd en heeft een uitmunten den dirigent. De tweede vereeniging was de R.K. Zangvereeniging „St. Caecilia",, directeur de heer Jac. N Al Allereerst het Vrouwenkoor, daarna het Gemengde Koor. Er is uitstekend gezongen, zoowel zang als uitspraak waren zeer goed te noemen. Even willen wij nog noemen het nummer „Licht** van J. P. J. Wierts; dat schitterend werd vertolkt. Een zwaar nummer, men kan merken, dat wij met een vereeniging uit de hoogste afdeeling te doen hebben. Vervolgens hoorden wij de bekende zangvereeni ging „Crescendo Directeur de heer Willem Hespe. Ook hier eerst het vrouwenkoor en daarna het Ge mengde Koor. Het Vrouwenkoor was prachtig en het Gemengde Koor met zijn „Middernacht en Lentezang was heel mooi. Als vierde vereeniging trad hierna op de Ger. Zang vereeniging „Soli Deo Gloria", directeur de heer Paul Kok, welke vereeniging wij thans voor de tweede maal hebben hooren zingen. Bij een jaar ge leden heeft deze jonge vereeniging goede resultaten te boeken. Er is stemmenmateriaal aanwezig, dat veel belooft voor de toekomst. Heel mooi gezongen. Lest best was het ook hier, nl. met onze wakkere Harmonie „Excelsior", Directeur de heer P. Pran ger. Ook hier allereerst een marsch, nl. „The Gla diators Farewell", van Blankenburg, gevolgd door het zeer mooi gespeelde nummer Ouverture „Eg- mont" van Beethoven, bewerkt door den dirigent. Het laatste nummer Souvenir du Ballet „Sylvia" werd ook uitstekend gespeeld. Dat het publiek dit waardeerde bewees het aanhoudend applaus, zoodat een marsch extra werd gespeeld, waarmee dit concert werd besloten. Het weer werkte uitstekend mede. waardoor ook de lampionverlichting, welke een fan tastische aanblik bood, goed tot haar recht kwam. Een opmerking moet ons'van het hart, nl. dat het concert zoo laat begint, waarom geen half uurtje eer der begonnen, en dan ook nog: het publiek had af en toe iets rustiger kunnen zijn. CALLANTSOOG Wedstrijden georganiseerd door Pension houders en Neringdoenden. Zondag j.1. werd de jaarlijksche wedstrijd georgani seerd door de Callantsooger Neringdoenden en Pen sionhouders, gehouden. Hoewel het weer niet bijzon der aanlokte, mocht de commissie, wat de deelname betreft, zich in een flinke belangstelling verheusen. Overigens was het strandbezoek beneden venvachting. Te ruim half twee gingen de deelnemers aan den arbeid: het doel was een flinken zandhoop te maken. Op den heuvel werd een vlag geplaatst; de eigenaar van den vlag, die het langst door den opkomenden vloed gespaard bleef, won den eersten prijs; degene die daarna volgde den tweeden, etc. Als bijzonderheid had de commissie dit jaar ook een 3-tal prijzen uitge loofd voor de mooiste zandfiguur. Te ongeveer 3 uur gaf de commissie het sein voor het einde. Daarna wachtte men vol belangstelling af. welke vlag het eerst zou omtuimelen. Om half vier was het vonnis aan alle vaantjes voltrokken, konden de uitslagen worden bekend gemaakt. De rubrieKen waren a. v.: I. Afd. voor Enkelingen. II. Afd. voor Paren. III. Afd. voor de mooiste zandfiguur. Prijswinnaars in afd. I waren: Jac. Vos Az., Ie prijs electr. fietslantaarn; Norie Kros 2e prijs, foto toestel; Jan Vos 3e prijs, stel theemutsen. Afd. II: H. Kooger en G. ten Boekei, le prijs likeur- stel; A. Dekker en M. Dekker, 2e prijs, schemerlampje; J. Zeeman en B. Oskam, 3e prijs, een slip-over en een polo-shirt; T. Tholen en M. Timmerman, 4e prijs, 2 doozen bonbons. Afd. III: Aafje Vos, le prijs, 1 stel ballen; S. Kruit. 2e prijs, schrijfgarnituur; Aafje Breed, 3e prijs, flacon eau de cologne. Er waren totaal 43 deelnemers. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door den heer A. W. H. de Wit, welke met een toepasselijk woord sloot. De wedstrijdcommissie bestond uit de heeren: A. W. H. de Wit, J. de Waal, A. Thomasz, J. Schager en J. Eikel. Circus Roberti. Naar wij vernemen zouden er bij de directie van het circus Roberti plannen bestaan zijn tenten op te slaan in ons dorp. Circus Roberti beschikt over een 20-tal gedresseerde paarden, diverse roofdieren, etc.; de cir- custent is een z.g. „twee master". Veertigjarig jubileum. Den 3en September a.s. herdenkt de heer A. Tho masz Sr. alhier, den dag waarop hij voor veertig jaar dienst nam als roeier in de reddingboot der Noord en Zuid-Hollandsche Redding-Maatschappij. Het zal den jubilaris dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. W 7 En1NGEN Aanleg Schagerweg. Een dezer dagen zal voor een bedrag volgens ra ming f30.000:worden aanbesteed door den dienst der Zuiderzeewerken de aanleg van den Schagerweg over een lengte van plusminus 3.7 K.M., gelegen in Sectie G van de Wieringermeer. Terugkeer van verlof. Ir. J. Lely, Directeur-Hoofduitvoerder der M.U.Z. is gisteren van een buitenlandsch verlof te Wieringen teruggekeerd en heeft zijn werkzaamheden ten Hoofd- kantore hervat, AUTO-ONGEVAL. Om 2 uur in den nacht van Zondag op Maandag ls een luxe Ford-auto, B. 4343 dus afkomstig uit Fries land in een bocht van den Nieuweweg achter de Ol. school te Hippolytushoef, omgeslagen en zwaar beschadigd. De bestuurder, ir. Broersma, uit Harlingen, die alleen in den auto was gezeten, vertelde ons, dat hij niet tijdig het stuur wendde om den bocht te nemen; de auto kwam daardoor in het mulle zand naast den weg en sloeg overzij, ging daarna nogmaals een heele slag overzij en bleef op den rechterkant liggen. De heer B. was er wonder-best afgekomen, alleen een pijnlijke knie was de eenige mankeering. De auto was zeer gehavend, o.a. ingedeukte en verbogen spatborden, gebroken lampen. Ook was een gat in de kap, een ge broken wiel, verbogen radiateur en dan de noodige krassen en gebroken ruiten. fk Des morgens is met behulp vaii omstanders de auto weer recht gezet. Een reservewiel werd aangebracht, en kon de auto na voorzien te zijn van water, benzine, olie, enz. weer rijden. Na een langdurig oponthoud kon d eheer B. zijn reis dus weer vervolgen. Voor korten tijd is hier ook een ongeval gebeurd, doordat een auto rechtuit reed, inplaats van de bocht te nemen. Toen was mist de oorzaak van het ongeval. Zeer zeker zal het een groote verbetering zijn, zoo verklaar de ook ir. B., die nu het slachtoffer werd, als langs dezen bocht een opzichtelijk hek werd gepalatst, doch dan dicht langs den weg en een flink stuk voor den bocht beginnende. We zullen hopen, dat hierin zal wor den voorzien, voordat er dood en zijn te betreuren. De heer A. Veltman alhier heeft j.1. Zondag reeds het terras van zijn nieuwe zaak aan den Kogerweg Hoofdweg geopend. Dit met het oog op de drukte langs den Nieuwenweg. Op de officieele opening komen we nog nader terug. Z IJ P F T ZAND. We vernamen, dat door den heer P. Kossen alhier, achter zijn perceel aan den Rijksweg een slachtplaats met winkel wordt ingericht, welke voldoet aan de b&pa- lingen, gesteld volgens de Vleeschkeuringswet. De inrichting zal nog vóór de a.s. kermis voltooid moeten zijn. Voor den heer Oostwouder, bakker alhier, zal naast zijn bestaande oven een nieuwe driedubbele heetelucht- oven worden gebouwd door de fa. Schouten te Hoorn. Hedenmiddag: Hedenavond: Aanbevelend, H. ZWAGERMAN. op Zondag 27, 28, 29 Aug Maandag optreden van en Aanvang half acht. Beleefd aanbevelend, Vanai Donderdag 24 Aug. a.s., nam. I uur, tot na dere aankondiging zal de voor het verkeer Het Bestuur: D. P. TIMMERMAN, Voorz. P. HOPMAN, Secr. geeft Vrijdags en Zaterdags te St. Maartensbrug en omgeving. Ook aan huis. Anna Paulowna. Kleine Sluis, Tel. 12, wordt U beleefd aanbevolen. Prima consumptie. Billijke prijzen Heeft te huur een zonder greppels, geschikt voor alle sporten, afmetinr 100 X 120 M. H. DEKKER - SCHAGEN Makelaars- en Administratie kantoor. Speciaal adres voor behandeling van Successierecht en Boedelscheiding. Boekhouden, Belastingzaken, Koop- acten, Contracten enz. Steeds te koop Woonhuizen en zaken op elk gebied. BILLIJK TARIEF. H.H. Landbouwers! Ondergeteekenden bevelen zich be leefd aan, voor het ZViaaien van alle soorten Granen. Nieuwe zelfbinder met graan-opzoeker beschikbaar. Gebr. PENNEKAMP, Kleiweg 8, Anna Paulowna. PRIMA PETROLEUM, 5% cent. BENZINE 10H cent, per L. per vat Aanbevelend, C. BRUGMAN, Schagerbrug. Telefoon 14 Lig niel slapeloos te woelen in Uw bed, te luisteren naar de klok en wanhopig in het donker le staren. Kunt Ge niel slapen, neem dan daarvoor eens zoo'n "AKKERTJE dal Uw geprikkelde zenuwen zal bedaren en U heerlijk verkwikkend doet slapen. Toch zijn AKKER-CACHETS geen verdoovend slaap middel. De werking is anders. Ze nemen de zenuwprik keling weg en brengen daardoor Uw lichaam lot rust. Ze zijn bereid volgens recept van Apotheker Dumoni. Onschadelijk, lasten maag, hart en nieren niet aan. Voordeelen: Fijn poeder in smaakloos omhulsel van ouwel. Ge proeft niets. Geen maagstoornissen. Gemakkelijk in te nemen en geen neven-werking. AKKER-CACHETS zijn ook ongeëvenaard door hun snelle pijnstillende werking bij aandoeningen als» Hoofdpijn, Kiespijn, Spierpijn, pijnen. Zenuwpijn, Lendenpijn, Vrouwenpijn, Migraine, Onbehaaglijkheid en Slapeloosheid VoJgent recept van Apotheker Dumont. Rheumatische "AKKERTJES" Ondergeteekende bericht dat hij eiken avond, dus Donderdag, Vrijdag en Zaterdag a.s. Vertrek 's avonds 7 uur van de Garage. Rijdt via Kléinesluis en Oudesluis» Prijs t 0.50 retour. Opgave gewenscht. Beleefd aanbevelend. H. J. 6 H. NAASTEPAD, Anna Paulowna CORSETTEN 3.50 Zij-sluiting Corset, prachtig lang model metzij-vetersluiting Geeft een zeer mooi figuur Vervaard uit prima broche stof CORSETTEN 5.25 Binnenband-Corset Laag model, solide en uiterst voordeeiig. - Zeer goede uitvoering, vier jarretelles Superbe Corsetten - Bustehouders Dames'verbanden, Camelia Verband Aanbevelend,

Schager Courant | 1933 | | pagina 4