Radioprogramma Zwemsuccessen te Parijs. Nat. Athletiek kampioenschappen. Van4 Egmond beroepsrijder. Ingezonden Stukken. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Ongeluk door schichtig paard. Merwedebrug nadert voltooiing. Meer handel tusschen Nederland en Rusland. Nienwe beperking van den invoer van bacon in Engeland? gelijk, ook uit een doelworsteling (11). Na rust, toen B.K.C. voor den wind speelde, zag het er al heel slecht voor Z.A.P. uit, want B.K.C. bestormde dadelijk het vijandelijke dool. En al heel spoedig schoot J. de Schipper keihard het tweede doelpunt door B.K.C. in do touwen. Nog een paar maal kreeg Z.A.P. een mooie kans, maar ze werden niet benut. En spoedig was het heelemaal met Z.A.P. gedaan, gelijdelijk bracht B.IvC. den stand op 7—1. J. de Schipper nog 2 en T. Post 1 en J. Huisman 1 en P. Harder 1. Volgende week B.K.C. I—Atlas I. T ZAND. Voetbal van j.1. Zondag: G Z. U—Z.A.P. H. 4—2. G.Z. I— Slootdorp I, 11—2. BARSINGERHORN. Zondagmiddag waren twee vriendschappelijke wed strijden vastgeateld, n.1. D.E.S. adep. A en DES. I tegen L.VC. adap. en L.V.C. 1 De adeplranten van L.V.C. Heten evenwel op zich wachten, zoodat alleen de wedstrijd tusschen de belde eerste elftallen doorgang kon vinden. L. verscheen met 10 man, terwijl D. zich opstelde met S adeplranten. Voor de rust was het een aardige strijd. Als er een minuut gespeeld ls, geeft de L.-rechtsbulten met een ver schot zijn club de leiding. Voor rust weet D. evenwel tweemaal te scoren. Na de pauze brengt L. spoedig de partijen op gelijken voet. Hierna is 't met In gedaan. Behoudens enkele uitvallen wordt de strijd vrij wel gespeeld op de L.-helft, Het einde komt met een 5—2 overwinning voor de thuisclub. Scheidsrechter Bljlsma leidde ook dezen wedstrijd op uitstekende wijze. wieringen. Succei i—-q.8.g, I, 8—0. Succes speelde Zondag een vriendschappelijken wed strijd tegen Q.S.C van Wormervcer. Om 4 uur blaast Metselaar de elftallen bijeen. Q. wint den toss en ver kiest voor den wind te spelen. S. gaat direct tot den aanval over, doch de Q.-keeper is op zijn plaats. Na eenig verkennen neemt S het epel geheel in handen en reeds na 5 min. maakt de S midvoor met een hard schot de eerste goal. Uit het midden vandaan neemt S. de bal direct weer over, en met goed samen spel in de voorhoede maakt Smit met een pracht schot er 2—0 van. Q., eonigszins ontstemd over dezen voorsprong, spant al zijn krachten in, doch Als de S. achterhoede faalt, is Van 't Hof op zijn post en laat zich niet passceren. Vo r rust weten Grootemoed ui Schmit nogmaals te scoren, zoodat de stand met rust ingaat met 40 voor S. Na de thee krijgt S. het windvoordeel, doch voor- loopig weet de achterhoede van Q. stand te hou den. Na een kwartier spelen is het weer Schmit die de scoore opent en vergroot den voorsprong, 5—0. Kort daarna maakt hij er 6—0 van.Q. probeert om do eer te redden, doch de S achterhoede geeft steeds niet thuis. Nadat nogmaals door Grootemoed en Schmit een doelpunt gemaakt werd, blaast Metselaar die goed leidde, inrukken en heeft S. een flinke over winning op Q. behaald. Q.S.C. viel niet mee, wat zijn kracht aangaat, ove rigens een sportieve club, die wij gaarne nog eens terug zien. Om 2 uur speelde Kolhorn tegen Succes III. Een gelijk opgaanden strijd, doch S. III wist 4 maal te scoren, tegen Kolhorn eenmaal. Belde elftallen speel den een slappen wedstrijd. Fraaie zege dar Ned. dames. Zondagmiddag hebben te Parijs ontmoetingen plaats gehad tusschen zwemsters en zwemmers van Frankrijk en Nederland. Bij dit groote zwerafestijn boekten de Nederlandsche dames in 't bijzonder groote successen. Met 3-4-14 punten hieven de onzen in de meerderheid. De Ned heeren juniores moesten in de Fransche jeugd de meerdere erkennen. Met 30—33 punten bleven ze in de minderheid. We laten hier de uitslagen .volgen: 100 Meter vrije slag dames: 1. mej. Mastenbroek (Ned.), tijd 1 min. 10 sec.; 2. mej. J. Selbach (Ned.) 1.2 min.; 3 mlle. R. Bondeau (Fr.). 1 min. 13 sec.; 4. mlle. Fleuret (Fr.). 100 Meter rugslag dames; Op 100 M. rugslag nam Puck Oversloot onmiddel lijk de leiding en won onbedreigd. Tijd 1 min. 23.6 sec. 2. T. Baumeister (Ned.) 1 min. 24,8 sec.; 3. mlle. Th. Blondeau (Fr.), 1 min. 27 sec.; 4. mlle. Humblot (Fr.). 200 Meter schoolslag; 1. Jenny Kastein 3 min 9.6 sec.; 2. mej G. Brouwers (Ned.) 3 min. 10 sec.; 3 mlle. Guth (Fr.) 3 min. 31 sec.; 4. mlle. Bouvier (Fr.) 3 min. 40,8 sec. 4 maal 100 M. estafette; 1. Nederland, tijd 4 min. 57 sec.; 2. Frankrijk 5 min. 21 sec. De Nederlandsche damesploeg bestond uit de dames Mastenbroek. Oversloot, Selbach en Timmer mans. Hoeren juniores. 100 Meter vrtje slag: 1. Scheffer (Ned.) 1 min. 2,8 sec.; 2. Diener (Fr.) 1 min. 3,6 sec.; 3. Mooy (Ned.) 1 min. 4,6 sec.; 4. Noyel- les (Fr.) 1 min. 5,6 sec. 100 Meter rugslag: 1. Faye (Fr.) tijd 1 min. 15 sec.; 2. v. Aalst (Ned.) 1 min. 21 sec.; 3. Scheffer (Ned.) 1 min. 23,2 sec.; 4. Cavalleri (Fr.) 1 min. 24,2 sec. 200 Meter rugslag: 1. I.auby (Fr.) tijd 2 min. 59,4 sec.; 2. Benoit (Fr.) 3 min. 5,2 sec.; 3. Woerkom (Ned.) 3 min. 7,6 sec.; 4. Paerl (Ned.) 3 min. 9 sec. De wedstrijd 5 maal 50 M. vrije slag estafette won Frankrijk met 2 min. 23,6 sec. tegen een tijd van Nederland van 2 min. 26.6 sec. japansche verbetert jenny kasteins wereldrecord. Tokio, 21 Aug. Bij de gisteren te Nagoyas ge houden dameswedstrijden heeft de Japansche zwem ster Uija Maehata een nieuw wereldrecord ge vestigd op de 400 meter schoolslag voor dames. Zij zwom den afstand in 6 minuten 37.6 sec. en verbe terde daardoor het oude record, dat sinds 1932 op naam stond van Jenny Kastein met 0.8 sec.! Mej Kazue Koshima vestigde een nieuwe Japansch record op de 400 meter vrije slag met een tijd 5 min. 53 sec. Twee Nederlandsche records verbeterd. Zondag was de tweede dag, gewijd aan de wedstrij den om do Ned. kampioenschappen. Er werd goede sport gegeven. Er werden tweo Ned. records verbe terd, waarvan we in de eerste plaats noemen, dat op de 4 maal 400 M. estafette. De ploeg van het Haagsche Vlug en Lenig heeft deze race in een pracht-tempo geloopen en klopte haar sterkste con currente de A.V. "23 op volkomen wijze. Het reeds scherp staande record op deze estafette, even eens op naam van V.E.L., geregistreerd, werd door het viertal de Waele, Jansen, Dop en Klasema met niet minder dan 2.3 sec. verbeterd en gebracht op min. 25.1 sec. Een mooie prestatie? Een attractie was het, dat onze sprintkampioen Berger in de ploeg van '23 meeliep "en zijn debuut op de 400 M. maakte. Hij heeft het er uitstekend af gebracht en officieus wera voor bem opgenomen een tijd van 49.2 sec. Het tweed record, dat sneuvelde, was dat op het nummer 800 M- hardloopen voor dames. Opvallend was het ditmaal, dat de deelnemende dames het er zoo kranig hebben afgebracht en niet uitgeput na af loop moesten worden opgevangen. Voor dit nummer voor dames dat zelden in Holland op de programma's voorkomt waren er nog liefst 7 liefhebsters. Er werd vrij goed geloopen ter wijl er om de leiding ook aardig ..gevochten" werd. Mej. A. Koeman (A.O.A.) vestigde met den tijd van 2 min. 33,8 sec. den kampioenstitel op zich. Zijn eerste wedstrijd alt prof. op 2 Bept. Met zekerheid wordt gemeld, dat Jac. van Egmond, de amateur wereldkampioen wielrenner, zal over gaan tot het professionalisme. Van Egmond zal op 2 Sept. a.s. voor het eerst als beroupsrijder te 's Her togenbosch uitkomen, o.a. tegen Pijnenburg en Van Kempen. van den balk en den splinter. E. B., ik las je schoon gedicht; Je wijst daar Schagen op zijn plicht, Voor wat betreft zijn wegen. Men komt er slechts als 't dringend moet, En rijdt dan als een kerkhof-stoet. Geen „auto kan er tegen! En dus je hebt gelijk E. B. Maar toch ware 't geen goed idéé, Om thuis eens/te bestraten? Want, wie naar Nieuwe Niedorp gaat, Verwenscht de wegen en den Raad, De bobbels en de gaten! Wie reparaties graag ontloopt, En liefst geen nieuwe veeren koopt, Zal ook jouw dorpje mijden! 't Brengt schade man, als al 't verkeer, Naar afsluitdijk en IJsselmeer, Om jelui heen moet rijden! Met dank voor de plaatsing, VERUS. Schagen, 21 Augustus 1983. GeaVhte Redactie, Beleefd verzoek tk U eenige plaatsruimte voor het volgende. Omtrent het verslag der vergadering te Alkmaar van het Zuivelbedrijf, wenschte ik als melkveehouder en le verancier aan genoemd bedrijf, mijn gevoelens even te uiten. Er werd daar gesproken over millloenen, nu, dat zijn dan onze millioenen, van ons melkveehouders, en collega's martelaren. Nu wil men deze millioenen weer verdeelen. en dan per koe, dat is niet de weg, want dan rullen zij, die de melk gecombineerd leveren voor con sumptie en zuivel, daarvan meer proflteeren. Bijvoor beeld 17 koelen melken, waarvan zes koelen voor indu strie gaat, en per koe, dus 17 maal de ultkeering ont vangen. Ik vind. de eerlijke weg is deze, het moet uitge keerd worden, zooals het genomen ls, aan iedere fabriek terug betalen, wat zij heeft betaald, dan kunnen de lei ders der fabrieken uitbetalen, zoo het moet, per K.G. vet. want aldus ls het ook bij elkaar gebracht. Dus collega's denkt u eens hierover na. en laten we gezamenlijk optreden en de leiders der fabrieken opdra gen ons geld niet meer af te staan aan ds C.Z.C., want wij hebben het té noodlg, om zooiets toe te laten. Wij hebben geen bestaan en daar gaat ons geld heen. Dus terug al die millioenen. dan kunnen wij weer eens beter iets daarvan betalen «n zoo dat niet noodig is. kunnen we er toch zelf wel op passer. Beleefd dankend, geachte Redactie, voor de toegesta ne ruimte, Uw getrouwe lezer, A» OOGONDERZOEK INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C. VAN GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIF N REFDACTIONIST LAGE ZIJDE 40 TLL. 26. SCHAGEN UO C. ON OER ZÓEK GEHEEL 6QATIS. Zitting van Maandag 21 Augustus. Alkmaar. SPIEGELGEVECHT. De plaatsvervangend politierechter mr. Ubbens, was heden weer in functie getreden ter berechting van slechts één zaak, die niet bepaald frisch en zeer zeker weinig belangwekkend kon gonoemd worden. Op den eersten Zondag van Alkmaarsche kermis 1932 namelijk, had één der feestgenooten, de straat koopman Corn. Adr. V. uit Tilburg, andere méér ge vaarlijke gelegenheden dan de geheelonthouderstent o.d. Nieuwcsloot bezocht, waardoor hij in opgewonden stemming was geraakt en in conflict gekomon met hoofdagent Marbus, die verplicht was hera tot de orde te roepen. De heer uit Tilburg diende hierop van re pliek in zoodanig onvoegzame termen, dat aanhou ding niet kon uitblijven, waarbij een tamelijk krach tig verzet volgde. Op 1 Mei 1933, dus na rijpelijk beraad, werd de in middels weer naar andere oorden getrokken zwerver voor den politierechter geroepen en als toen bij ver stek terzake beleediging van een ambtenaar in func tie en wederspannigheid veroordeeld tot 35 gulden boete of 35 dagen. BEVRACTFTTTN GSOOMMISSIE. Aangezien binnen den gestelden termijn geen beta ling noch aanmelding voor hechtenis plaats had, werd in net Algemeen Politieblad opsporing en aanhouding verzocht, doch toen men den nalatigen debiteur van Vrouwe Justitia te pakken had, ontsnapte deze goed geïnformeerde arrestant aan den greep der gerechtig heid, door verzet aan te teekenen. Natuurlijk 'n schijnvertoonlng, aangezien ook heden de opposant niet aanwezig was en he' verzet dus ver vallen werd verklaard. Als hij nu opnieuw wordt in gerekend, zal het Hof te Amsterdam wel worden ge bruikt als afweergeschut voor nieuw uitstel. goede groentenprijzen. Een ander gelald. 't Was Vrijdag een recorddag aan de Beverwijk- $che groontenmarkt, aldus meldt de A. Crt. In eindelooze rijen stonden de boonenwagens te wachten op hun beurt. 't Was een en al boonen wat men zag; het veilen duurde onafgebroken van 11.30 tot 6 uur, en het vreemdste was dat zijn wij tegenwoordig niet ge woon van 't begin tot het einde bleef do boonen- prijs stabiel. Er was deze week een sterke opleving aan de markt te bespeuren, het gemis aan de aard beien wordt door de boonen ten deele vergood. Bloemkool liep dien dag en ueusch nog lang geen etxra kwaliteit tot circa 30 cent per stuk. Op Vrijdag 18 Augustus 1.1. werd in het gebouw der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier de „Bevrachtingscommissie" door den voorzitter der Kamer van Koophandel geïnstalleerd. De heer Arntz hield daarbij een installatie-rede. waar. na de voorzitter der Bevrachtingscommissie, de heer C. Wagenaar Kzn., daarvoor bedankte in welgekozen bewoordingen. Tot plaatsvervangend voorzitter werd gekozen de heer H. W. Holsmuller adj. secretaris der Kamer. Tot agent In de Langendijken werd aangesteld de heer J. Hoogland te Broek op Langendljk. Het adres der Bevrachtingscommissie blijft ten kan tore der Kamer van Koophandel, Oudegracht 182, ge vestigd. Gevallen ruiter onder den voet geloopen. Bij het Zondag te Zeeland (N.B.) gehouden con- cours-hippique is een ernstig ongeluk geschied, waar van de 30-jarige A. Verkuylen uit IJden het slachtoffer is geworden. Tegen het einde van het concours zouden nog en kele nummers patrouillespringen verreden worden. Verkuylen, die commandant is van de rijvereeniging St. Martinus, reed met zijn patrouille naar voren, toen plotseling het paard schichtig werd. Het dier sprong opzij en wierp zijn berijder van zich af. Hier bij werd Verkuylen onder den voet geloopen door de achter hem komende ruiters. Hij liep verscheidene trappen van de hoeven van de paarden op. Onmiddel lijk snelde men toe om het slachtoffer het veld uit te dragen. Dr. Janssen uit Zeeland, die op het terrein aanwezig was, verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer per auto in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis is vervoerd. Aldaar constateerde men, dat de man inwendige kneuzingen en een zware her senschudding had opgeloopen. Naar het Hdbld. verneemt, rekenen de autoriteiten van 's Rijks Waterstaat er op, de nieuwe brug in den Muiderstraatweg over het Merwedekanaal, met aan grenzende viaducten, op 15 September a.s. gereed te hebben, ongerekend mogelijke vertraging door slecht Nederlandsche onderhandelaars naar Moskou. Naar de Berliner Börsen-Courier meldt, heeft het volkscommissariaat van buitenlandsche zaken te Mos kou visa verleend voor de leden van een Nederland sche handelsdelegatie, die met de handelsautoriteiten aldaar over de mogelijkheden van een uitbreiding van het Nederlandsch-Russisch handelsverkeer zullen on derhandelen. De delegatie wordt aan het einde van deze week te Moskou verwacht. (Zooals reeds ls gemeld, zullen de onderhandelin gen, waarop hierboven gedoeld wordt, niet door re- geerings-afgevaardlgden doch door vertegenwoordi gers van handel en nijverheid worden gevoerd.) Onderhandelingen tusschen Nederland en Engeland gaande. Het Ned. Corr. bureau voor Dagbladen meldt: Naar ons ter oore komt, zijn cr in den laatsten tijd onderhandelingen gevoerd met Engeland over de con- tingenteering van den invoer van bacon daar te lande, aangezien naar men weet, de overeenkomst, welke wij te dezer zake met de Engelsche regecring hadden, medio September a.s. afloopt. Voorts vernamen wij, dat gebleken is, dat de En gelsche regeering het voornemen heeft den import van bacon aanzienlijk te beperken, zoodat ook orts contingent een niet onbelangrijke reductie zal onder gaan. Ean honderdjarige Jubilaris. 75 jaar directeur. De heer J. Timmermans Wz. te Waalwijk vierde Zaterdag den dag dat hij vóór 75 jaar benoemd werd tot directeur der N.V. „Noord-Brabant" Mij. van Ver zekering op het Leven gevestigd te Waalwijk. De heer Timmermans werd geboren 25 Mei 1834 en is dus thans in zijn honderdste levensjaar. In Mei 1914, op zijn 80sten verjaardag, werd hij tot ridder in de orde van Oranje Nassau benoemd. De heer Timmermans bezoekt nog dagelijks zijn kantoor. noodlottige zandversohuiving. Ean Jongen bedolven en omgekomen, Maandagochtend is een 10-jarige jongen uit Oegst- geest bij de zanderij aan de duinen nabij den Wasse- naarechen Slag door een plotselinge zandverschul- ving onder het zand bedolven. Toen men den knaap bevrijd had, bleek hij reed? te zijn overleden. de fusie der KATHOLIEKE DEMOCRATEN. Een feit geworden. In een Zondag te Apeldoorn gehouden congres van de Roomsch-Katholieke Arbeiderspartij en de Katho lieke Democratische Partij is definitief tot fusio be sloten. De nieuwe partij heet Katholieke Democrati- ische Arbeiderspartij. De besturen der beide vorige partijen zijn samengevoegd. EEN WOESTELING. Nadat «en Maastrichtenaar Zaterdagavond met zijn kostganger flink was uitgeweest, ontstond bij het huis waarts keeren omstreeks middernacht tusschen beiden ruzie over een huissleutel. De ruzie ontaardde ln een vechtpartij; de kostganger trok plotseling een mes en bracht zijn huisbaas een aan tal steken toe ln rug, hoofd, aangezicht en armen. In deernlswekkenden toestand werd het slachtoffer naar zijn woning vervoerd. De dader werd gearresteerd. WOENSDAG 23 AUGUSTU8. HILVERSUM (1870 M.) VARA.: 800 Gramofoonmuzlek; 9.00 Kleln-orkest o-l.v. Hugo de Groot; V.P.R.O.: 10,00 Morgenwijding; 10.15 VARA.: Uitzending voor de arbeiders in de Continube drijven; 12-00 De Notenkrakers oJ.v. Daaf Wins; 2.00 Gramofoonmuzlek; 2.30 Orgelspel door Johan Jong; 3.00 Voor de kinderen; 5.80 Albert de Booij zingt; 6.30 R.V.U. 7.00 Gramofoonmuzlek; 7.45 Plano-soli door Rutger Schoute; 8.00 Vaz Dlas en Varia; 8-15 Herhaling S.O.S - beriohten; 8.15 Orkest onder leiding van Hugo de Groot' 9 00 „Vacantiereis", hoorapelletje, op te voeren door het VA/RA-tooneel9.30 Orkest; 10.00 Dubbelmannenkwar- tet; 10.20 Jazz-muziek door de Flierefluiters; 11.15 Gra mofoonmuzlek; 12.00 Tijdsein en Sluiting. HUIZEN (296 M.) N.O.R.V.: 8.00 Schrltflezlng en meditatie; 8.15 Gramo foonmuzlek; 10.80 Morgendienst; 11.00 Concert door het ensemble van der Horst; 1.15 Pianorecital door To. de Vrlea; 2.00 Verzorging zender; 2.30 Gramofoonmuzlek; 3.00 Lezen van Chr. lectuur; 8.30 Bespeling van het Stu dio-orgel door Ferd. Kloek; 400 Gramofoonmuzlek; 4.30 Voortzetting orgelconcert; 5.00 Kinderuurtje; 600 Gra mofoonmuzlek; 6 30 Onderwijsfonds voor de Binnen vaart; 7.00 Politieberichten; 7.15 Ned. Chr. Persbureau; 7.30 Gramofoonmuzlek; 7 45 Causerie; 800 Stafmuziek van hst 6de Regiment Infanterie te Breda onder leiding van Louis de Morée; 9.00 Causerie; 9.30 Vervolg con cert; 10.00 Vaz Dias; 10.30 Gramofoonmuzlek. I LUXEMBOURG (1191 M.) 7.00 Lichte gramofoonmuzlek; 7.50 Symphonlsch concert 9.10 Gramofoonmuzlek; 9.55 Dansmuziek. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Populair concert; 1.30 Concert; 6.35 Gramofoon muzlek; 8.20 Idem; 9.20 Concert. KALUXDBORG (U58 M.) 12.20 Strijkorkest; 3.20 Gramofoonmuzlek; 3.50 Omroep orkest; 8.20 Omroeporkest. BERLIJN (419 M.) 10.20 Omroeporkest; 11.40 Dansmuziek. HAMBURG (372 M.) 11.50 Concert; 1.35 Gramofoonmuzlek; 2.30 Kamer muziek; 4.20 Concert: 8.45 „Johanna van Orléans"; 11.20 Concert. KONINGSWUSTERHAUSEN (f633 M. 12.20 Gramofoonmuzlek; 420 Populair concert; 11.20 Conoert, LANGE NB ERG (472 M) 12.20 Gramofoonmuzlek; 12.50 Concert; 1.40 Gramofoon muzlek; 5,20 Populair concert; 6.20 Concert; 10.50 ld. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgelconcert; 1.06 Concert; 2.35 Dansmuziek; 320 Pianospel; 335 Concert; 6.50 Idem; 10.20 Idem. PARUS EiFFEL (1446 M.) 8-50 Conoert o.l.v. Ed. Flament. PARIJS RADIO (1728 M.l 8.05 Gramofoonmuzlek; 12.35 Idem; 7.80 Idem; 9.05 Ope rette-programma. MILAAN (331 M.) 7.20 Gramofoonmuzlek; 8.20 Idem; 8.50 Radiotooneel, ROME (441 M.) 8.50 Opera-uitzending. WEENEN (517 M.) 5.40 Solistenconcert; 7.20 Populair concert; 10.16 Dans muziek. WARSCHAU (1411 M.) 5.35 Solistenconcert; 7.25 Gramofoonmuziek; 5.20 Piano recital; 9.30 Populair concert; 10.20 Dansmuziek. DONDERDAG 24 AUGUSTUS. HILVERSUM (1875 M-) AVRO-t 8.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 1030 Ochtendconcert door het Ensemble Otto Hendriks; 12.00 Lunchconcert door het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep; 2.00 Voordracht door Marianne van Dam; 2.30 Kamermuziek door het Resi dentie-Strijkkwartet; 8.45 Verzorging zender; 4.00 Mevr. Antolnette van Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen; 4.30 Gramofoonmuziek; 5.00 Radiotooneel voor de kinderen; 5.40 Gramofoonmuziek; 7.00 Concert door Paul Godwin en zijn orkest; 7.30 Pianorecital; 8.00 Vaz Dias; 8.06 Paul Godwin en zijn orkest; 9.00 Studio-opvoe ring van ,De Val", hoorspel door Axel Burg. Spelleiding Kommer Kleijn; 9.25 Klassiek concert door het Om roeporkest; 10.00 Gramofoonmuziek; 10.15 Het Omroep orkest onder leiding van Nico Treep; 11.00 Vaz Dias; 11.10 Gramofoonmuziek; 12.00 Tijdsein en Sluiting. HUIZEN (296 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; N.C.R.V: 10.00 Gramofoon muzlek; 1015 Morgendienst; 1045 Gramofoonmuziek; K. R.O.: 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig half uurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 Orkest o.l.v. Johan Gerritsen; N-CJt.V.: 2.00 Gramofoonmuziek; 3.30 Ven- zorging zender; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Gramofoonmu zlek; 5.15 Liederenrecital; 6.15 Gramofoonmuziek: 6.45 Cursus knippen en stofversieren; 7.00 Politieberichten; 7.16 Ned. Chr. Persbureau; 7.30 Weekoverzicht; 8.00 Orgeleoncert door Jan Zwart; 9.30 Concert door een Kwintet; 10.30 Vaz Dias; 10.40 Gramofoonmuzlek. LUXEMBURG (1191 M 7.00 Lichts gramofoonmuzlek; 7.50 Symiphonisch con cert; 8.40 Lichte gramofoomuzlek; 9.55 Dansmuziek. BRUSSEI. (509 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 1.30 Concert; 5.20 Populair concert; 6.35 Gramofoonmuziek; 6.50 Concert; 8.20 Po pulair ooncert; 9.20 Concert. KALUNDBORO (1154 M.) 12.20 Strijkorkest; 8.00 Pianospel; 3.20 Orkest; 8.30 Om roeporkest; 9.45 Gramofoonmuziek 10.35 Moderne Deen»» sche muziek; 11.35 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 8.26 Vocaal concert; 8.20 Dansmuziek. HAMBURG (872 M.) 12.40 Ooncert; 1.95 Populair concert; 2.40 Gramofoonmu zlek; 4.20 Concert; 8.20 Blijspel; 9.20 Populair concert. KONIGSWUSTERHAUSEN (1635 M.) 2.30 Populair concert 4-20 Concert 8.20 Populair con cert; 11.20 Concert. LANOENBERG (472 M.ï 12.00 Populair ooncert; 12 50 Gramofoonmuziek; 1.20 Concert; 6.20 Solistenconcert; 8.25 Concert; 10.50 Popu laire en dansmuziek. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Concert; 185 Nieuwe gramofoonmuziek; 2.35 Con cert; 4.0Ö Concert; 6.50 Concert; 7.50 Idem; 10.50 Dans muziek. PARUS EIFFEL (1724 M.) 8.50 Gramofoonmuzlek. PARIJS (RADIO) (1724 M.) 12.50 Gramofoonmuzlek; 7.30 Dansmuziek; 8.20 Sympho. nleooncert; 9.05 Idem; 9.50 Concert. MILAAN (331 M.) 8.00 Gramofoonmuziek; 8.50 Opera-ultzendlng. ROME (441 M.) 8 85 Gramofoonmuziek; 9.05 Gevarieerd concert. WEENEN (517 M.>' 5.45 Solistenconcert; 10.50 Gramofoonmuziek. WARSCHAU (1411 M.). 5.35 Mandolinemuzlek; 6.55 Populair concert; 8.20 Con cert; 10.20 Dansmuziek.

Schager Courant | 1933 | | pagina 7