Goedkoop Autorijden Fa.BlaauboerRossen 5 cent per K.M. Laatste inlevering C. Blaauboer voor Anna Paulowna, Breezand, Koegras en Omstreken, Geen opheffing van Kantongerechten. Vereen, van Groothandelaren in Groenten en Aardappelen „De Koophandel", gevestigd te Broek op Langendijk. Advertentiën. de Schager ploeg, zoodat Callantsoog definitief eige naar van den beker werd. De tijden die gemaakt werden, waren: Callantsoog 2 min. 18 3/5 min.; Scha- gen 2 min. 40 sec. Hierna gecostumeerd hinderniszwemmen voor ve teranen, waaraan door een achttal personen werd deelgenomen. Aan het zwemmen over de Wiel werd ditmaal door dames zoowel als door heeren deelgenomen. Van de dames kwam als no. 1 aan: L. Tholen, 5 min. 41 sec.; als no. 2 KI. Blaauboer, 6 min. 14 sec.; als no. 3 A. Wardenaar, 6 mm. 23 sec. Van de heeren: als no. 1 W Scholtz. 1 min. 35,8 sec.; als no. 2 L. Wirth, 4 min. 36,8 sec.; als no. 3 A. Imhulsen, 5 min. 133 sec. Als extra-nummer kregen wc nog te zien een de monstratie duiken door den heer L. Wirth, die voor zijn keurige prestatie een hartelijk applaus in ont vangt had te nemen. Bij de prijsuitreiking mocht de heer Schene op het welslagen van dezen zwemdag wijzen, dankte voor de goede medewerking van C iHantsoog en loof de in het bijzonder do sportiviteit tusschen de deel nemende dames en heeren. Des morgens had het afzwemmen van de cursisten plaats. Hoewel de cursus 30 leerlingen had, waagden zich slechts 13 leerlingen aan het diploma zwemmen en alle 13 verwierven hot diplom Voor het beha len van het diploma moest 100 meter ongekleed en 50 meter gekleed worden gezwommen en hoewel de een vlugger aan de finish verscheen dan de ander, ze bereikten allen het einddoel. Bij het uitreiken der prijzen weerklonk herhaal delijk een hartelijk applaus. De prijzen bestonden deels uit medailles, terwijl voor-s bonnen werden uitgereikt, die bij de Schager winkeliers kunnen worden ingewisseld voor aan te koopen prijsjes. De heer Schene bracht dank aan den heer S. Keesman, die dezen middags als starter fungeerde, aan de leden van de zwemclub voor de verleende medewerking en aan den heer Immers voor de wijze waarop deze de zwemlessen had gegeven. Door den heer J. Visser werden de enthousiaste beoefenaars(sters) opgewekt zich aan te melden als lid van de speciale sportzwomclub. Door den heer Tholen werd namens de zwemclub „Paal 13" hulde gebracht aan „De Wiel" voor de prettige organisatie en de leden van „De Wiel" uit- genoodigd volgend maal weer deel te nemen-aan de wedstrijden te Callantsoog. Naar vernomen wordt, is een wetsontwerp inge diend, welke betrekking heeft op de Rijksbegrooting voor 1933 hoofdstuk Justitie en wel wat betreft de voorloopige niet opheffing van gerechten. Bij dit wetsontwerp wordt een verhooging voorgesteld van het eindcijfer van dit hoofdstuk met f282325. Waar bij de raming der begrooting rekening was gehou den met de omstandigheid, da verwacht kon worden, dat in den loop van 1933 oen aantal rechtbanken en kantongerechten zou worden ontbonden, en zulks niet is geschiedt, bestaat er voorloopig althans geen reden om aan opheffing van kantongerechten gevolg te geven. POLITIE. Aan komen loopen: een konijn. Gevonden: een doos bonbons; een badpak met bad handdoek. Verloren; een handtaschje. Bovengenoemde vereenigtng vergaderde Maandagmid dag ten huize van den heer P. Kramer, te Zuidschar- voudft Aanwezig waren pl.m. 50 leden. De Voorzitter, de heer C. Wagenaar Kz. opende de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen der vorige vergadering werden voorgelezen door den secretaris, den heer P. F. Slot en onveranderd vast gesteld. Voorzitter deelde mede, dat In de vorige vergadering is besloten een request aan de regeering te zenden, in zake rectificatie van de tarievenovereenkomst met Duitschland. Dit is gebeurd. Ook de Kamerleden heb ben een afschrift ontvangen. Men heeft er echter nog niets van gehoord. Van den Noordermarktbond was bericht ingekomen, dat het basculegeld van 10 op 7 cent per wagon is te ruggebracht. Te Broek op Langendijk kon men niet tot verlaging overgaan. De ballotage van nieuwe leden gaf aanleiding tot vele besprekingen. Voorgesteld werden de heeren Aid. Blank, Avenhorn, Gebr. Koornstra, St. Pancras, H. Stenneberg, St. Pan- cras, H. Eiland, Broek op Langendijk en Jac. van Za lings te Alkmaar. Ten opzichte vah de firma Koornstra werd opgemerkt dat het lidmaatschap niet gewensoht was, want, zeide de heer C. Keeman, die werken samen met een firma uit Bazel en dat is een „internationale oplichter". Een der aanwezigen zeide, dat de firma Van Zalinge bestaat uit enkele personen, die bij de gebr. Klooster boer in dienst zijn geweest en thans van. hunne adres een gebruik maakt. Verder wordt er door deze firma onder den prijs geoffreerd, wat voor den handel schade oplevert. In deze buurt heeft de firma nog niets gedaan De secretaris wilde nu wel uitgemaakt zien, hoe men moet handelen, als personeel voor zichzelf begint. Er moet dan echter rekening mee worden gehouden, of het personeel wordt onslagen of dat ze ontslag nemen. De heer Hoogland wilde 't aannemen van nieuwe leden voorshands stop zetten. Bij de regeeringsmaatregelen wordt rekening gehouden met bestaande zaken. Voor andere beroepen, zooals slager en bakker worden door de wet verschillende eischen gesteld. Daarin kan men niet zoo gemakkelijk komen. Met den aardappelenhan- del is dat tot op het oogenblik zeer gemakkelijk. Thans wordt de aardappel handel gesloten. Ook zullen wel maatregelen voor den groentenhandel worden genomen Dat zal niet kunnen uitblijven. Straks zal het bestuur voor de „nieuwe" leden moeten opkomen. De aardap pelen- en groentehandel kan niet het ©verschot uit de andere beroepen opnemen. De vergadering stemde hiermee In. De Voorzitter merkte op, dat. als een bestaande zaak Biet zijn bewijzen naar den Regeeringsoommissaris gaat deze wordt erkend. Die kan men wel als lid aannemen. In stemming gebracht werden de heeren Eiland. Sten neberg en Blank, resp. met 49, 45 en 34 stemmen als lid toegelaten. Aan de orde was vervolgens de bespreking van de Regeeringsmaatregelen Inzake aardappelen en groen ten. De Voorzitter deelde mede, dat hierover nog weinig bekend was. Er is een Centrale opgericht voor den van groenten en fruit met aan het noord de heer Valstar. De invoer van fruit is hierdoor gemonopoliseerd. Inzake de aardappelen is niets meer bekend. De handelaren moeten zich opgeven om erkend te worden. Er zijn nog maar een paar dagen over om zich op te geven. Spr. gaf in overweging om het spoe dig te doen. Hierna werden eenige mededeelingen gedaan over de nieuwe .tarieven der beurtschippers. Op een vraag van den heer Plugboer antwoordde de voorzitter, dat de be staande handel zal worden vrijgelaten. voorzitter zeide, dat deze wet beoogt, den toestand oer binnenschippers te verbeteren, door de vrachten te verdeelen en zooveel mogelijk op de beurt te laten varen. Er is heel wat aan verbonden, maar de schip pers uit deze streek kunnen allen vrijstelling vragen van het bevrachtingsboekje, of bij den secretaris der bevrachtingscommlssie te Alkmaar, of bij den heer J. Hoogland te Broek op Langendijk. De tarieven, welke in overleg met de echippersver- eeniging waren vastgesteld, werden hierna voorgele zen en lokten tamelijk veel besprekingen uit Sommige vrachten zijn verhoogd. Vooral kwam tot uiting, dat men de concurrentie van de auto's goed. in het oog moest houden, want als de vrachten per schip maar even verhoogd worden, zal men goedkooper per auto kunnen verzenden en heeft de schipperij heelemaal niets Door den heer B. Kamp werd er nog op gewezen, dat als de schippers alleen op het vervoer van de groenten van hier waren aangewezen, en zij niet de relaties van de terugvrachten mogen aanhouden, zij het zout niet in hun pap kunnen verdienen. De heer P. Rijper zou willen, dat men er op aan kon, dat de goederen worden vervoerd, b.v. dat bij dicht water de schippers voor dezelfde vracht de pro ducten per as vervoerden. De Voorzitter antwoordde, dat daarvan niets In de wet staat De schippers kunnen niet worden gedwongen. De heer Rijper zeide, dat men het dan toch in de overeenkomst kon vastleggen. Het kan misschien niet als bevrachtingscommissie, maar toch wel als vereen. De Koophandel. De Voorzitter zou dit niet willen. Het moet aan de vervoered-rs worden overgelaten. Punt 5 van de agenda vermeldde dat mededeel in gen zouden worden gedaan omtrent de minimumprijzen voor witte kool. Voorzitter zeide, dat er plannen beston den, den minimumprijs vast te stellen op f 1-25 of fl per 100 K.G. De witte-koolverbouwers wilden het de zuurkoolfabrikanten en de veilingen op laten knappen, die er echter niet voor gevoelden. Er staat nog niets vast. Het zal misschien wel in orde komen, maar er is nog niets van bekend. De heer Bonnet was van meening. dat men het bui tenland als afzetgebied zou verliezen als de minimum prijs op f 1 werd gesteld. Spr. zou den prijs van f 1 wel willen doen garandeeren. maar b.v. als de kool f 0.80 opbrengst de re stee rende f 0.20 door de Regee ring laten bijpassen. Voorzitter antwoordde even wel, dat het geheel een regeling apart ia Als het waar is, dat er zoo weinig witte kool is, zullen de fabrieken ze kunnen gebruiken. Als er tekort is, zullen de Deen- «che witten voor zuurkool ook voor minstens f 1 moe ten worden gekocht. Er kwam heel wat oppositie tegen deze vast te stel len minimumprijs. De export was bang niet te kunnen exporteeren, terwijl de blnnenlandsche handel er ook niet sympathiek tegenover stond. Men zou ook het binnenland als afzetgebied voor witte kool verliezen. De heer Hoogland zeide, dat men de concurrenten een plezier zou doen met een minimumprijs van f 1- Na eenige besprekingen stelde de Voorzitter voor, •>m aan den Regeeringscommissaris te verzoeken, als er maatregelen worden genomen, dat de witte kool, 41e niet door de zuurkoolfabrikanten wordt afgenomen, beneden de f 1, boven den minimumprijs der Tuinbouw- steunwet mocht worden verkocht voor export. Hier waren zeer velen tegen. Men wilde deze witte kool in den vrijen handel brengen. Hiertegen werd door den voorzitter in het midden gebracht, dat men dan beter «iets kon vragen omdat het toch niets zou geven. Het resultaat der ten laatste gehouden stemming was, dat met 23 tegen 27 stemmen het voorstel van den voorzitter werd verworpen. Men zal voor „vrijen han del" vragen. Bij de rondvraag vroeg de heer C. Kloosterboer of niet kon worden verkregen, dat op de certificaten van den N-A.K. voor aardappelen uit deze streek West- Friesland in plaats van Noord-Holland kwam te staan- Dit zou den prijs ten goede komen. De Voorzitter antwoordde, dat het al heel wat moei te heeft gekost' om de Provincies aparte te krijgen. Spr. vreesde dat het niet zou slagen. De secretaris bracht verslag uit van een vergadering te Utrecht van de adviescommissie voor den poterex port. Er zo.uden minimum-inkoop- en verkoopprijzen worden vastgesteld. Voor b f 300 inkoop en voor a f 400, terwijl voor c f 230 werd voorgestfeld. Deze commissie bestond uit 4 Friezen, eenige Zeeuwen, Noord-Braban ders en Zuid-Hollanders. De Voorzitter voegde hieraan toe, dat men ingevolge deze vergadering een vergadering heeft gehad in het Landbouwhuis, met de Prov. Commissie en verschillen de tuindersorganisatle's, waar een adres aan de voor loopige commissie voor de aardappelcentrale werd op gesteld, waarin teleurstelling werd uitgesproken over het feit, dat er niet met de belangen der N.-Holland- sche tuinders werd gerekend. Deze worden gedupeerd. Ook door het groote prijsverschil van a en b wat met f 25, groot genoeg is. In N.-Holland zijn n.1. zeer veel A's. Men had den indruk op deze vergadering gekregen, dat het plan alleen was opgesteld voor de Friesche, Zeeuwsche, Brabantsche en Zuid-Hollandsche poters- producenten. Noord Holland moest maar ophouden met poters telen. Op een vraag van den heer J. Plugboer aangaande het veilen van „puike" aardappelen, welke later blijken niet puik te zijn en of daarvoor vergoeding van den verkooper kan worden verlangd, antwoordde Voorzit ter ontkennend. Men moest echter de schuiten niet meer koopen, waar puik op het bordje staat. Er zal aan de veilingen worden verzocht, om geen puik meer te vermelden. Dit moet voor een zekere datum voor elkaar zijn, anders wordt er niet meer gekocht. Naar aanleiding van een klacht van den heer P. Greeuw over het steeds te licht zijn van zakjes boonen te Noordscharwoude zal bij de veiling worden gerecla meerd. Het bonnenstelsel kwam ook nog weer eens op de proppen. Voorzitter merkte op, dat er vanmiddag een vergadering in het Landbouwhuis is, waar een aan- voerregellng zal worden besproken. De heer C. Kloos terboer stelde voor. als deze aanvoerregellng niet goed ia en er geen bonnen worden verstrekt, maar niet meer te koopen. Daarover Is nu lang genoeg gepraat. De Voorzitter weer op de groote prijsstijging van twee weken geleden, welke een gevolg der geringe aan voeren was. Met grootere aanvoeren zakten de prijzen weer. De heer Bonnet wilde een audiëntie aanvragen bij den minister om op deze misstanden te wijzen. De prijscourantenovereenkomst zal weer spoedig in werking treden. Daarna sluiting met dank voor de groote opkomst. HARENKARSPEL G-vonden: een blauwe damesmantel, met bruine bontkraag, een Lipssleutel no. 5566 en een rijwiel- belastingmerk 1933—1934. Inlichtingen bij de politie te Dirkshorn. Z IJ P E OUDESLUIS. Bereids ontving het bestuur der „Floralia" Ten toonstelling de toezegging van de Harmonie muziek- ver. „Concordia" alhier, dat deze haar welwillende medewerking zal verleenen tijdens de gondelvaart. Dat dit aanbod dankbaar werd aanvaard, laat zich begrijpen. De nog jonge afdeeling van den Ned. Arb. Sport bond alhier mocht gister op den athletiekdag van de afd. Hoorn aldaar, haar eerste succes boeken, door dat het lid De Buck den eersten prijs won in het nummer hoogspringen en tevens beslag legde op den derden prijs hardloopen 1500 M. A. Slikker wist met het no. polstokspringen den tweeden prijs te verove ren. Een mooi succes voor de jonge afdeeling. NI EUWE NIE nn RP Ook de oude garde wordt sportief. Zooals bekend zijn hier de jongeren zeer sportief aangelegd. Vooral het kano-varen is momenteel bui tengewoon in zwang. Zelfs tot laat in den avond als het reeds pik donker is, hoort men langs de dorps- sloot het geklik-klak der roeispanen. Geen wonder dat deze sport zelfs aanstekelijk werkt op de ouderen. Althans twee verpleegden uit het Tehuis voor O. v. D., J. T. en H. S., te zamen 150 jaar tellende, wilden deze sport Maandagmiddag ook eens beoefenen. Hoewel niet in een kleine kano, was hun vaartuigje toch zeer rank. De proef zou oogenschijn- lijk een goed einde nemen, maar bij het aanleggen, was T. de sport zoo in de beenen gaan zitten, dat hij voordat het bootje goed vast lag, de sprong op den wal reeds ondernam. Hij kon het echter niet goed be springen, en plompte achterover, geheel onder water. Gelukkig voor hem, waren spoedig vereende krach ten aanwezig en haalde den drenkeling weer op droog. Had een en ander ernstige gevolgen kunnen heb ben, het is toch zeer goed afgeloopen. We veronderstellen, dat de heeren hiermede beleerd zijn en het. bij deze eerste proef wel zullen laten en verder wel niet zullen trainen voor de aanstaande roeiwedstrijden met de Schutkermis op de Rijd. ALKMAAR Ongewenschte gasten. Door de bewoners van een tweetal perceelen hier ter stede werd Zaterdagavond in hun tuin een onge wenschte bezoeker waargenomen, die zeer waarschijn lijk met minder goede bedoelingen zich aldaar op hield. Zich ontdekt ziende, wist hij echter te ontkomen en werd niets vermist. Auto-botsing. Te omstreeks kwart voor zeven had Zaterdagavond een aanrijding plaats op den hoek Geesterweg— Geestersingel, tusschen een vrachtauto, komende van uit de richting Helderscheweg en gaande richting Heilooërbrug en een luxe auto, welke uit de richting Scharloo naar de Langestraat reed. Beide motorrijtui gen moesten met behulp van een dommekracht wor den losgemaakt. De oorzaak van deze aanrijding was dat eerstbedoelde bestuurder aan den luxe-auto-be stuurder niet den voorrang gaf. Door de politie werd procesverbaal opgemaakt. Men zij op zijn hoede. Een tweetal winkeliers heeft Zaterdagavond klanten in hun zaak gehad, die bij het koopen van een klei nigheid trachtten een bankbiljet van tien gulden te wisselen. Door verschillende manupilaties probeerden zij de winkeliers in de war te brengen en bij het wis selgeld wederom het bankbiljet op te strijken. Tegen dergelijke personen is reeds meerdere malen gewaar schuwd. Men zij dus op zijn hoede. W IERINGERWAARD Bij de jl. Zondag gehouden Athletiekwedstrijden op het W.F.C.-terrein te Wormerveer voor leden van den N.H.A.B. en A.A.B. had onze vereniging „Olympia" weer mooie successen te boeken. Vooral de dames T. v. d. Kolk en A. Rol, die in de C-klasse uitkwamen, hebben zich kranig gehouden. De uitslag voor „Olympia" was als volgt: Hoogspringen kl. B, K. Schenk, le prijs, 1,65 M. Hoogspringen kl. A, 2e prijs mevr. B. Schenk—Bakker, 1.35 M. Discuuswerpen kl. A, 2e prijs dezelfde, 27.04 H. Hoogspringen kl. C, le prijs T. v. d. oKlk. 135 M. Discusuwerpen kl. C, 2e prijs dezelfde, 25.16 M. Kogelstooten kl. C, le prijs mej. A. Rol, 7.79 M. Voor dezen wedstrijd waren bijna 200 deelnemers (sters) ingeschreven. KOE GR AS JULIANADORP. J.V.C.-nleuws. Niettegenstaande het weer Zondag jl. beter geschikt! was voor een verblijf aan het strand, dan op het voetbalveld, is er door de verschillende elftallen van J.V.C. lustig gevoetbald: 's Morgens 10 uur speelde J.V.C. a tegen A.D.O. a. uit Den Helder. De uitslag was 5—0 in het voordeel van J.V.C. a. Daarna speel' de AD.O. I tegen J.V.C III- Hierbij waren de partijen beter tegen elkaar opgewassen. De uitslag was 3--1 in het voordeel van J.V.C. III. 's Middags half drie ontving J.V.C. II bezoek van Atlas III. Dit werd een aardige partij en hoewel de Atlasmannen in 't veld niets minder waren dan de J.V.C.'ers moesten ze, omdat hun schotvaardigheid niet zoo goed was, met 51 het onderspit delven. In J.V.C. II zagen we enkele nieuwe spelers, die wel wat goeds beloven voor de toekomst. J.V.C. I was bij R.C.B. I in Breezand op bezoek. Ze versche nen echter maar met 8 man. Geen nood, ze leendert toen maar 3 spelers van R.C.B. Het was een zeer vriendschappelijke wedstrijd, waarin J.V.C. een 3—6 achterstand toch nog in een 43 overwinning wist om te zetten. We verwachten spoedig eens een tegen bezoek van R.C.B. I. Heden overleed onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader Sijvert Rentenaar, in den ouderdom van 69 jaar. Schagerbrug: A. RENTENAAR- Broekhuizen. Schagen: S. RENTENAAR. J.A. RENTENAAR—Möhr. ALI en GEORG. Schagerbrug: E. RENTENAAR. T. RENTENAAR-KooiJ. SIJVERT en DICK. Schagerbrug: J. J. BLEEK. Schagerbrug, Zijpe. 26 Aug. 1933. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 30 Aug. a.s. op' de Algemeene Begraafplaats te St. Maartensbrug. Vertrek van het sterfhuis 's namiddags 1 uur (nieuwe tijd). Hiermede berichten wij dat na een langdurig en geduldig lijden is overleden onze geliefde Echt genoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer Jn. OUDENDIJK, in den ouderdom van ruim 75 jaar. Uit aller naam, M. OUDENDIJK-Bakker. Barsingerhorn, 28 Aug. 1933. De begrafenis zal plaats heb ben a.s. Donderdag, half twee n.t. vanaf het sterfhuis. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij de ziekte en het over lijden van onzen lieven Man, Vader, Behuwd- en Grootvader JACOB RAVEN, betuigen wij hiermede onzen hartelij- ken dank, aan Familie, Vrienden en Bekenden. Inzonderheid onzen dank aan den WelEd. Heer Dr. Olree voor zijn onvermoeide hulp, en tevens aan Zuster Siffels voor haar liefderijke bij' stand. Uit aller naam, Wed. JACOB RAVEN. Anna Paulowna, Aug. 1933. Uitbreiding van Verhuur* inrichting met F O R D Y WAGENS by Off. Ford-Dealer - SCHAGEN Hiervan Kan een ieder profltee- ren, omdat deze wagens zonder chauffeur worden verhuurd vanaf Aanbevelend, Schagen. TELEFOON 75. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer C0RN. SAAL Dzn., eerder Weduwnaar van GEERTJE MOLENAAR, in den ouderdom van bijna 74 jaar. Alkmaar; A. SAAL-Jongejans. D. SAAL. M. SAAL-Weeber. Zwaag: G. KLAY-Saal. S. KLAY. Deventer: W. SAAL. E. SAAL-Smit. Amsterdam: N. SCHELTENS- Saal. K. SCHELTENS en Kleinkinderen. Zwaag, 28 Aug. 1933. van Hyacinten, Tulpen en Narcissen, op Donderdag 31 Aug., van 8 tot 2 uur, en Vrijdag 8 tot 12 uur, 1.30 tot 6 uur, op het terrein Amsteldijk te Van EwijcKsluis, Anna Paulowna. Schager Roosjes. Wordt gevraagd: Een Gevorderd BAKKERSLEERLING, ongev. 16 a 17 jaar. Brieven onder letter FG. Bui*, van dit blad. Te koop: 9 beste gezonde BIGGEN, bij P. KOOL, Kade, Kolhorn, N.-H. Voor terstond gevraagd: EEN JONGEN, goed kunnende melken, bij C. H. LIMPERS, Wieringerwaard. Gevraagd: EEN DIENSTBODE, bij J. SCHENK, Meeldijk, Barsinger horn. Te koop: Een MOOIE WAAKHONn, 5 maanden oud. en een prachtigt Pathéfoon met 94 nummers, bij Jn. DE GRAAF, Oudesluis. Verloren: EEN PORTEFEUILLE met rijbewijs t. n. van L. J. Munter. Tegen beloo ning terug bezorgen s.^.p. bij J. MUNTER. Oudesluis. Biedt zich aan: NET MEISJE, M. ZON, Molenvaart 80, Anna Pau lowna.

Schager Courant | 1933 | | pagina 3