SPORT dT~ Langendijker Groentenveilingen. Sportdag v.v. „Schagen". u't de OMGEVING WIERINGEN ALGEMEENE VERGADEREN G DER V.V. .SUCCES". Zaterdag 26 Augustus hield Succes een algemeene vergadering. Om half negen opent de voorzitter de vergadering en heet allen welkom. Deze vergadering is belegd met het oog op de a-s. competitie en de te houden algemeene vergadering van den N.H-V.B. Voorzitter hoopt dat de besprekingen van vriendschap- pelijken en vruchtdragenden aard mogen zijn. Een schrijven van de vereeniging „Schagen" over de Scha ge r Beker, wordt voor kennisgeving aangenomen Een schrijven van den K.N.V.B. betreffende eenige wenken over terrein en kleedgelegenheid geeft aanlei ding tot eenige discussie, doch een en ander zal in orde worden gemaakt. Hierna had rekening en verantwoording plaats. Voor zitter deelde mede, dat de praatjes, die de ronde heb ben gedaan over den afgetreden penningmeester Zwa- nik, ver overdreven zijn en en dat ten slotte de zaak thans in orde is, zoodat Zwanik vrij uit kan gaan- Het bestuur had echter besloten om den heer H. Ran te belasten met het beheer der financiën. De rekening werd zonder op- of aanmerkingen door de vergadering goedgekeurd. Als afgevaardigden naar de Algemeene vergadering op 10 September worden gekozen D. Nieuwbuurt en J. Bosker Oz. Besprekig competitie. Voorzitter deelt mede, dat bij den N.H.V.B. zijn opgegeven 5 elftallen, t.w. Succes II, m, IV en Adsp. A en B, terwijl Succes I in de 4e kl. K.N.V.B. zal uitkomen. Voorzitter verzoekt de medewerking van alle spe lers en hoopt dat ieder zijn plicht zal vervullen, daar iedere speler op tijd aanwezig behoort te zijn en ge noegen moet nemen met de indeeling, door de Elftal commissie gedaan. Als ieder zijn plicht vervult, is het mogelijk alle elftallen te laten spelen, anders zal het vierde moeten vervallen. Door afwezigheid van een lid der E.C. moet in deze vacature worden voorzien en wordt de heer C. Koorn bij stemming gekozen tot E-CMid. Bij de bespreking over het vervoer der elftallen, wordt besloten het rijden weer op te dragen aan den heer C. de Haan, daar deze toch altijd billijk en correct de vereeniging heeft behandeld, Een accoord is reeds getroffen over den te' betalen prijs. By de rondvraag vraagt de heer Jb. Bruul of dames van leden vrijen toegang hebben op het terrein. Dit wofdt bevestigend beantwoord. De heer J. Doesburg vraagt hoe het gaat met de betaling der tussen en zag gaarne dat hiervoor ook kaarten werden afgegeven. Na over deze zaak druk te hebben gediscussieerd, wordt besloten controleboek jes aan te schaffen, zoodat deze door de aanvoerders der elftallen worden gebruikt voor controle. De heer D. Hollander komt nog eens terug op de lasterpraatjes aan het adres van den penningmeester en betreurt 't, dat deze door het bestuur zijn naar buiten gebracht. Ook wordt dit door den voorzitter onderschreven en hoopt dat deze zaak nu voor goed van de baan is. De heer Slikker is van meening, dat de vangnetten achter het doel te laag zijn. Dit wordt door meerderen ondersteund en wordt algemeen goedgevonden, deze nog te verhoogen, dit met het oog op den Rijksver keersweg, zoodat eventueele ongevallen kunnen wor den voorkomen. De heer Duinker vraagt hoe het bestuur in 't ver- volg de controle zal houden over de financiën. Voor zitter deelt mede, dat een en ander door het nieuwe reglement is geregeld, dit spreekt van ieder kwartaal kascontrole en maandelijks doet de penningmeester aan het bestuur verrslag van den stand der financiën. Algemeen goedgevonden. De heer Marteles vraagt of Duinker zijn huldeblijk al heeft ontvangen voor zijn buitengewone diensten. Voorzitter antwoordt ontkennend, doch ter gelegener tijd komt deze zaak in orde. De heer Blaauboer vraagt hoe de aanvoerders wor den gekozen. Dit is ook reglementair geregeld en als ieder zich een exemplaar aanschaft, kunnen derge lijke vragen achterwege blijven. Tot slot deelde de voorzitter mede. dat de bode door buitengewoon veel werk dat hij heeft verricht, wel een extra toelage mag hebben en stelt voor om hem f 10 te vergoeden. Wordt goedgevonden Hierna dankt voorzitter alle leden voor hun opkomst en sluit de goedbezochte vergaderongi Het Bestuur bleef bijeen tot een nadere regeling over diverse zaken. ANNA P AÜLOW N A Ledenvergadering B.K.C. Zaterdagavond hield de v.v. B.K.C. een ledenvergade ring in de zaal van den heer Slikker, onder voorzitter schap van den heer C. Kaan. Deze opende de vergade ring. zijn vreugde uitsprekend over de goede opkomst De penningmeester, de heer Wobbeling werd na zijn ziekte in 't bijzonder welkom geheeten. Er was een verzoek ingekomen van de v.v. Waten vogels, om Zondag 3 September een wedstrijd te spelen tegen B.K.C. I aan de Kleine Sluis. Aldus wordt beslo ten. Voorts werd besproken, het lang verwachte reisje. Er zal worden geschreven naar Sassenheim voor een wedstrijd tegen Sassenheim I en n. Ook andere leden dan van B.K.C. I en II kunnen tegen betaling van 75 cent mee. Voor het opgeven van spelers aan den bond moet door de vereeniging 60 cent worden betaald, dit wordt bij goedvinden door de spelers#zelf betaald. Zij, die de competitie uitspelen, krijgen later hun geld terug. Als afgevaardigde naar de a.s. bondsvergadering wordt de heer C. Kaan gekozen. Als lid der elftalcommissie werd benoemd de heer C. Schenk. Er was een klacht ingekomen van den aanvoerder van B.K.C. 2, over een der spelers. Deze klacht wordt behandeld. Vervolgens had de A.S.B. een verzoek bij den heer C. Slikker ingediend om het terrein dat achter dat van B.K.C. ligt, te huren voor hun voetbalelftal. Na een lange discussie deed de heer Kaan een voorstel dat door de leden goed gevonden werd. Het terrein wordt n.1. zoo verhuurd, dat B.K.C. bij gegronde reden opzegging van de overeenkomst kan eischen. Een en ander zal met A.S.B. worden afgehandeld door het bestuur. Besloten werd voorts te trachten een adspirantenelf- t$J te formeeren. Na eenige vragen van huishoudelij- ken aard, sloot voorzitter de vergadering, den wensch uitsprekend, dat de komende competitie een bevredi gend verloop mag hebben voor B.K.C. WIERINGERWAARD Vrijdagmiddag werd aan den Walingsweg een 5-ja- rig dochtertje van den heeer J. A. M /oij, die bij haar oom, den heer Rot, was te logeeran, door een luxe auto, bestuurd door een dokter uit Groningen, aan gereden. Het meisje liep achter een groentenwagen om en wilde nog juist den weg oversteken. De bestuurder van den auto kon een aanrijding niet meer voorko men. Het meisje werd met een lichte hersenschud ding bewusteloos opgenomen en in huis gebracht. De dokter bracht haar zelf in bed en was zeer blij dat ze spoedig haar oogen opensloeg. Hij was gelogeerd te Schoorl en was zeer onder den indruk. Toevallig was ook onze dokter ter plaatse die behalve een paar hoofdwonden, niets heeft kunnen constateeren. Den volgenden morgen was de dokter, die het ongeluk, geheel buiten zijn schuld had veroorzaakt, reeds vroeg weer bij den heer Rot, om naar den toe stand te informeeren. Begunstig door prachtig zoraenvesr heeft hier Zondag de jaarlijksche hardd. averij plaats gehad, met een tamelijk talrijk opgekomen publiek en waaraan door eif flinke dravers werd deelgenomen. Het was ditmaal een mooie draverij, waarbij geen duim breed werd toegegeven. Dit kan niet altijd worden gezegd. Bij de le ronde vielen af Northerman, Odessa, Fatima, Mixer in en Catharina Spier, welke respect werden afgereden door Othella. Noraa B. Our Uhlan, Gretchen H en Rcntner. Minnie M was stilstaand paard. Bij de 2c ronde vielen af Rentner, Our Uhlan en Othella. De uitslag was, dat de le prijs van 100 gulden werd gewonnen door Gretchen H, 315 M., eig. N. Silver van Oudesluis, berijder R. van Wieringen; 2e prijs f50, Minnie M, 315 M., eig. J. A. Bakker, Wieringerwaard, berijder K. Bakker en de 3e prijs, f25, Xoma B, 310 M., eig. N. Kaan Az., Wieringer waard, berijder R. van Wieringen De prijzen zijn dus allemaal in de nabijheid ge bleven. De heer D. Stammes fungeerde als starter. OOGONDERZOEK-INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE RE PARATJ Er INRICHTING W. C. van GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - REFRACTIONIST LAGE ZIJDE B40. TEL. 26. SCHAGEN. OOGONDERZOEK .GEHEEL GPATIS SJ NT MAARTEN Den heer C. Koning Dz., van wien laatst vermeld werd. dat door hem een pracht toelatingsexamen voor de M. T. Sch. was afgelegd, is, naar aanleiding hier van, een Rijksstudiebeurs toegewezen. Vrijdag vergaderde de vereeniging V.V.V.V. ten huize van den heer P. Schrijver, ten einde het ker- misprogramma te bespreken. De belangstelling hier voor was niet groot, daar naast het nog niet geheel voltallige bestuur nog aanwezig waren de caféhouder en de pers. De voorzitter opende deze bijeenkomst met een welkom, waarna een schrijven van het bestuurslid den heer P. de Geus, werd voorgelezen, waarin werd vermeld, dat zijn gezondheid het niet toeliet alhier aanwezig te zijn en ook voor de kermis was niet op hem te rekenen. Het materiaal, benoodigd voor het terrein, stelde hij wederom beschikbaar. Hierna volgde lezing en goedkeuring der notulen, De rekening van den penningmeester wees een saldo aan groot, f27.53. Bij de bespreking of de volksfeesten dit jaar nog gehouden moesten worden, meende men goed te doen dit zoo mogelijk door te laten gaan, daar de bevolking in meerderheid dit wil. Een lijst zal voor dit doel den burgerij worden aangebeden om hun ga ve te offeren. Ook werd goedgekeurd, de zweefmolen wederom te doen komen De mededecling werd gedaan, dat door een zweef molenhouder was aangeboden om voor niemendal hier standplaats te nemen, terwijl de heer De Win ter steeds geld toe ontving. Bang zijnde dat de aan geboden zweef wel eens niet aan de eischen kon voldoen, werd den heer Bi eed vorzocht een nader onderzoek in te stellen en daarna zal het bestuur een beslissing nemen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heeren D Blom. P Breed en Jc. Bruin, allen herbe noemd en aanvaardden dit. Voorts werd besloten om Maandag van kermis dóór de kinderen van 913 jaar spelletjes te laten verrichten en wel jongens van 69 jaar zakloopen en van 9-13 jaar kaartzoeken met hindernissen. Meis jes van 6—9 jaar vlag in een stoof steken en van 913 jaar muilenrace. Voorts Dinsdag voor de oudere mannen van 13 tot 100 jaar, tontrekken, dames van 13 tot 100 jaar wortelenslaan Hierna sloot voorzitter de vergadering, er de hoop bij uisprekend. dat alles naar wensch mag slagen. Politie. Verloren: Een gymnastiekschoen gaande van Bur- gerbrug naar Schagen. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. W A R M EN H Tl I Z EN Ds. .1 N. Seulijn. alhier heeft van de Ned. Herv. Gemeente te Boxum een beroep ontvangen. Geringe uitvoer voor lagere be dragen. Hoogere tarieven vor men de grootste belemmering. In aiwachting van de maatregelen van den Minister. Achteruitgang in de prijzen van roode, gele en witte kool. - Eveneens van aard appelen. Bijna alles wordt echter nog verkocht. - Bloemkool dnnr - Geen beste prijzen voor wortelen. - Uien vrijwel stationnair. - Bie ten laag. Groote aanvoer van boonen. - Dunne boonen bevredi gend. - Dikke lage prijzen. - Sla minimumprijs. Zeer lage prijzen voor tomaten. Druiven niet duur. Volgens de maandstatistjek van den in-, uit- en door- voer, bewerkt door het Centraal Bureau voor de Sta tistiek. voor de laatste maand gepubliceerd, is er, voor wat de producten van den Langendijker tuinbouw betreft, niet veel opwekkends te bespeuren. Zoo was er aan uien en sjalotten 1324 ton uitgevoerd ter waarde van f 49000 tegen in de overeenkomstige maand van het vorige jaar 1742 ton ter waarde van f93000, alzoo een aanmerkelijk verminderde hoeveelheid tegen een lagere waarde per ton. Aan peen was 1752 ton geeëxploiteerd tr waarde van f92-C00 tegen 1488 ton in dezelfde maand van het vorige jaar, met een waarde van f105.000 alzoo esn grooteren uitvoer met een veel lager geldsbedrag. Roode, witte en gele kool zagen we niet vermeld, waaruit we wel kunnen opmaken, dat er van deze, voor Langendijk zoo belangrijke tuin bouwproducten, niet veel naar het buitenland zal zijn verzonden. Dit feit blijkt maar steeds de voornaamste factor van het kwijnend bestaan van het tuinbouw bedrijf te zijn en het Is te vreezen, dat dit nog wel een tijdje zal blijven voortduren lettende op de men taliteit in het buitenland ten aanzien van den invoer aan den dag gelegd. Het is te begrijpen, dat een in voerrecht van f 480 per spoorwagen kool, voor Duitsch- land bestemd, een maatregel is, die gelijk staat met een verbod van invoer. Zoo wordt op het oogenblik Duitschland een invoerrecht van 800 mark of f 480 geheven op een spoorwagen pootaardappels. Waar In alle opzichten is de sportdag der v.v. „Schagen" geslaagd. Groote overwin ningen voor S. I en II; 't derde speelt ge lijk. Vertrouwenwekkende prestaties. Zoo is dan Zondag j.1. door de drie elftallen van Schagen gespeeld tegen goede tegenstanders. Diverse afberichten van opgestelde spelers gaven weer de noodigc kopzorg, maar nog moeilijker werd het, toen eenigen zonder voorkennis wegbleven. Laten we hopen, dat deze sportieve personen voortaan niet meer zullen worden opgesteld. Beter 33 „leden", dan 50 menschen, waarvan verscheidenen alle clubliefde missen. Vóór we nu overgaan tot het geven van een over zicht der wedstrijden, willen we nog even stilstaan bij het feit, dat het dagelijksch bestuur der vereeni ging op dezen dag schitterde door afwezigheid. Voorzitter, secretaris, penningmeester en commis saris van materiaal waren verre van hier en de wijze waarop de Harlingers werden ontvangen, verschildo zeer veel van die, waarop de Schagenaars welkom werden geheeten op Frieschen grond. Dat het meeren- deel van het talrijke publick daarover niet gesticht was. kan ons geenszins verwonderen. Deze wedstrijd droeg een hijzonder karakter en daarom viel de af wezigheid van het bestuur, in meerderheid, op. Schagen IIIPetten IL 22. Om 11 uur ving onder leiding van den heer Lutje- harms deze- wedstrijd aan. De publieke belangstel ling was toen nog niet bijster groot. Schagen III ving den strijd met 9 man aan, daar eenigen, zooals we reeds meldden, schitterden door afwezigheid. Het elftal werd gecompleteerd door de adspiranten Peetoom en Rempt, de eerste even na den aanvang; de ander na rust. Direct na den aftrap on dei-neemt Petten een aanval, maar Bijlsma zendt den bal retour. Dit herhaalt zich eenige malen en menig maal ontkomt de S. veste aan een doorboring. De Schager voorhoede laat zich echter ook niet onbe tuigd en de Petten keeper moet handelend optreden, wat hem goed afgaat. Na ongeveer 6 minuten spelen trek de P. aanval goed combineerend op Rijlstna aan. De achterhoede wordt gepasseerd en Bijlsma moet voor een goed gerichten bal zwichten. 0—1. Voorloopig komt. er in den stand geen wijziging, al verkeeren de doelen beurteling in gevaar. Even voor rust snelt Veenstra langs de lijn, zijn goede voor zet wordt door Lem opgevangen, die geen fout maakt Met dezen gelijken stand breekt de rust aan. Direct na de hervatting valt Petten energiek aan. Schoten snorren langs en over of belanden in de vei lige handen van den S. keeper. Eindelijk zieD de Pettencrs hun meerderheid in een doelpunt uitgedrukt 1—2. Maar de Spartanen geven zich niet gewonnen en voor eenigen tijd worden de bordjes weer verhangen. Grooter en grooter wordt de druk op het heiligdom van Petten. Dan gelukt het Biersteker met een ko gel de partijen op gelijken voet te brengen. 2—2. Zon der verandering breekt dan het einde aan. Een ge lijk spel geeft de verhouding goed weer. Beide ploe gen gaven goed spel te zien. De leiding was zeer goed. SCHAGEN II—H.Z.C. IL 5—2. Om 1 uur ving bovengemelde strijd aan. Schagen II bestond uit de volgende spelers: Arnoldus Slikker, Boon Blaauboer, Breebaart, K. Rempt C. de Moor, J. Weeland, C. Beers, G. Paulusma, N. Kossen Harlingen II was geheel voltallig. Nauwelijks is de bal aan het rollen of Breebaart zet de Moor aan het werk, die als de wind langs de lijn vliegt. Al direct is het tempo snel en de wedstrijd kleurig en levendig. Onvermoeid z!tten de spelers op den bel en men g<»eft elkaar geen streep toe. Arnoldus redt na eenige minuten spelens op schit terende wijze een zekor schijnend doelpunt door zich voor den bal te werpen. deze voor het grootste deel hun bestemming naar Duitschland vonden, is het te begrijpen, dat ook van dat product, waarin de laatste Jaren zoo'n opgewekten handel werd gedreven en waarbij de bouwers goede prijzen maakten, maar zeer weinig zal worden uitge voerd en de kweekers met hun product blijven zitten. Met dit al wachten de vele in nood verkeerende tuin bouwers nog maar altijd op de inlossing van de ge lofte, door den Minister gedaan, dat aan de limiet van 5 millloen, in de Tuinbouwsteunwet genoemd als maxi mumbedrag dat als steun zal worden uitgekeerd, niet zal worden vastgehouden. De vertoogen, audiënties, telegrammen en andere middelen, om uiting te geven aan den eisch, den Noordbollandschen tuinbouw beter te steunen, zijn tot nu toe onbeantwoord gebleven en noch de Neutrale Bond van Boeren, Land- en Tuin bouwers, noch de Christelijke Boeren- en Tuinders- bond, noch de R.K. Land- en Tuinbouwbond, hebben eenlg bericht ontvangen op de verzonden adressen. Het schijnt tegenwoordig zoo te gaan. dat allen naar den regeeringsconrmissaris worden verwezen, die dan de zaakjes verder opknapt, doch daar deze volgens zijn uitlatingen In een kort geleden gehouden verga dering te Alkmaar gehouden, blijkbaar meer oog heeft voor 's lands financiën dan voor een afdoende hulp aan den tuinbouw, zullen de tuinders nog w-el wat geduld moeten oefenen, aleer aan hun billijke wenschen zal zijn voldaan. Wat het verloop op de veilingen betreft., deze week was ongunstiger dan de vorige: de prijsstijging van verschillende producten zette zich niet voort, inte gendeel er trad weer een verlaging in. In de eerste plaats bij de aardappelen. Werden vorige week mooie blanke Schotten nog tot f2.40 verkocht, deze week werd voor dat soort slechts f 1-60 betaald; veel werd verkocht voor f 11.40, terwijl ook nog een gedeelte voor 7590 cent wegging. De grove Schotsche mui zen brachten van 75 cent tot fl op. De lekkere Eigen heimers brachten f 22.30 op. afwijkende soorten werden echter voor f 1-50 of iets meer verkocht. Voor de Duken ontbreekt de belanstelling, zoodat deze niet meer dan 7590 cernt opbrengen. Ook Schoolmeesters zijn niet in trek en kunnen dus slechts den minimum prijs van 75 cent bedingen. Hetzelfde is het geval met drielingen, die, voor zoover ze niet als veevoer worden opgekocht, op de belt terechtkomen. De aanvoer was grooter dan de vorige weken: aan beide veilingen werden in totaal 100 spoorwagens verhandeld. In de eerste helft der week konden de prijzen der roode kool zich nog vrijwel handhaven: aanvankelijk lagen de noteeringen nog tusschen f 180 en f 3.70, waarbij de hoogste prijs voor het mooie kleingoed van ongeveer 3 pond werd betaald en de grootste de De voorhoede der gasten is zeer bewegelijk en ge ven Boon en Slikker handen vol werk. Ze weren zich echter buitengewoon en vooral het beste werken van Breebaart, die den geheelen wedstrijd in vorm was, verlicht de taak der backs. Als het spel 15 minuten oud is, geeft de Moor goed af aan Breebaart die van 10 Meter afstand formidabel hard inschiet en succes heeft. 10. Dat is het sein om het nog sneller te doen. Razend vlug gaat de bal van schoen tot schoen en beurtelings zijn de partijen in den aanval. We noteeren een ko gel van Weeland, die juist over snort en aan de an dere zijde een schot van den Frieschen midvoor, dat de lat bewerkt. Geinspireerd door het voorbeeld van Breebaart, zendt Rempt een schot in, dat doel treft. 2—0. Schagen doet nu alle moeite om dezen voorsprong te behouden. Harlingen om de eer te redden. Juist in deze periode zien we* schitterend spel. Het, is alsof in Schagen II een nieuwe, betere geest is gevaren. Over alle linies wordt, best gewerkt. Vooral bij Scha gen is het samenspel wél doordacht en doet het pu bliek voor 100 genieten. Paulusma passeert-snel en geeft rustig aan Weeland, die den bal langs den ont hutsten keeper in het net kopt. 3—0. Kort daarop breekt de rust aan. De tweede helft. Ook in de tweede speelhelft houdt Schagen het beste deel van het spel. Goed combineerend trekt men regelmatig ten aanval. Beers treedt nu op den voor grond. Zijn rustig en zuiver afgeven is het vermelden waard. Dan zien we Kossen langs de buitenlijn snel len. Zijn voorzet komt bij Beer^, die Paulusma in de gelegenheid stelt om no. 4 te fahriceeren. 10. Nu begint Harlingen te strijden met den moed der wanhoop. Breebaart doelpunt nog eenmaal van ver ren afstand. 5—0. Dan vindt Schagen 't welletjes. De laatste 15 minuten zijn goeddeels voor Harlingen, in welke periode de Friezen tweemaal op goede manier doelpunten. 5—2. De leiding was somwijlen zwak. Zoo bevocht Schagen II een welverdiende overwin ning. Het spel der S. reserves was over alle linies goed cn we zullen dit elftal met goed vertrouwen de competitie zien ingaan. SCHAGEN I—H.Z.C. L 8-4). Een bloemenhulde. Om even 3 uur tosten dc aanvoerders der elftallen. Harlingen verkiest eerst met den wind in den rug te spelen. Daarop treedt de aanvoerder naar voren om eenige woorden te spreken tot de gastheeren. Spreker wijst er op, dat dit de eerste maal is dat H.Z.C. vanuit Friesland over den dijk kwam om in Noordholland te spelen. De vriendschappelijke verhoudingen, aldus de aanvoerder, in Harlingen ontstaan, zullen hopelijk be stendigd blijven. De ontmoeting in Friesland was van zeer sportieven aard en gaarne werd de uitnoodiging aangenomen om een return-wedstrijd te Schagen te spelen. Onder het uitspreken van den wensch, dat de vriendschapshanden zullen blijven en versterkt mo gen worden, bood spreker een schiterend bloemstuk aan aanvoerder Rus aan. De captain van Schagen dankte de Harlingers voor deze attentie, die op hoogen prijs wordt gesteld. Spre ker hoopt dat de verhouding tusschen do twee ver eenigen steeds goed zal wezen en dat de wachtende strijd een aangenaam verloop zal hebben. Daarna werd met het spel aangevangen onder lei- ding van den heer K. Wit, die den wedstrijd rustig leidde en naar aller genoegen. De uitslag 8—0 zou doen vermoeden, dat Harlingen lang niet was opgewassen tegen de Schagenaars. En al dient direct gezegd, dat Schagen vrijwel regelma tig in de meerderheid is geweest, Harlingen was lang niet voor de poes en ware het dat de Friezen niet zoo onfortuinlijk waren geweest, dan zou een andere*' uitslag zijn te vermolden geweest. Zeer zeker waren eenige doelpunten verdiend geweest, al staat een S. overwinning boven allen twijfel vast. We zien Schagen I als volgt samengesteld: Arnoldus Vlottes, R. Rempt A. Plakman, R. Rus, J. Watertor W. Rus, P. de Vries, G. Boontjes, Jb. Dekker, J. Lutjeharms. Harlingen I is volledig. laagste prijzen opbrachten. Jammer genoeg werd de kooplust, als gevolg van veel minder vraag, veel ge ringer. zoodat de hoogste prijs voor het allermooiste goed op het eind der week tot f 1.70 terugliep en de groote weer den minimumprijs van f 1 opbrachten. Zelfs waren er nog enkele duizenden K.G. onverkoop baar, die naar de belt verhuisden. De totale aanvoer beliep rond 38 spoorwagens. Ongeveer hetzelfde beeld gaf het prijsverloop van gele kool te zien, ofschoon de verlaging hier niet zoo sterk ingreep als bij de roode. Gedurende de eerste helft der week bracht de gele van de meest gewenschte kwaliteit en grootte f 2.402.70 op: de andere soorten correspondeerden daarmee in prijzen van f 1.501.90. Later echter werd voor de mooiste kool f 1.80—2.10 betaald en voor de groote of eenigszins in kwaliteit afwijkende partijen f 11.40. De aanvor bedroef rond 15 spoorwagens. r Witte kool deed het in het begin, de stemming op de groentenmarkt in aanmerking genomen, nog vrij goed. De mooiste partijen brachten nog f 22.50 op, en voor de kleine, die de laagste prijzen opbrengen, f 1.301.50. Op het eind der week echter werd voor do mooiste partijen f 1.401.60 betaald en brachten de andere 6080 cent op. De aanvoer beliep 40 spoor wagens. Bloemkool was duur. Mooie kwaliteit van flinke grootte bracht f 16—19 op, kleinere f 10—12. Voor tweede soort werd voor de grootste f 5o betaald, kleinere deden f 34 50. Boswortelen brachten f 2.302.50 op, losse wortelen ook ongeveer dien prijs. Er werden deze week weer heel wat uien aange voerd. Veel verschil in prijs met de vorige week was er niet. ZOveruten werden weer voor 80 cent tot f 1 verkocht. Zilverdrielingen deden het aanvankelijk be ter, zoodat de meeste partijen f 1-80 tot ruim f 3 op brachten. Later echter werd er slechts 90 cent tot f 1.70 voor betaald. Voor de zilvernep werden redelijke prijzen betaald: de mooiste partijen werden voor f 7 tot f 8-30 verkocht overigens voor f 56-80. De prijzen, van gele uien bleven stationnair n.1. f 1.602.50. Gele drielingen brachten f 1.402.20 op en gele nep f 3 20 •4.80. Op 't laatst der week werd de kooplust wat be ter. De aanvoer van bieten was niet groot; de prijzen liepen van 60 cent tot f 1.50. Belangrijk was de aanvoer van slaboonen. De prijzen liepen ver uit elkaar. Mooie dunne boonen brachten aanvankelijk f 913 op, later f 78.50. Voor dikkere, niet voor den inmaak geschikt, werd slechts f 22.50 betaald. Mooie snijboonen brachten f6417 op, min der gezochte f 2 a f 3. In totaal werden 90.000 K.G. verhandeld. Tomaten waren aanvankelijk zoo goed als onverkoopbaar, zoodat ze slechts gedeeltelijk weinig meer dan den minimumprijs opbrachten. Later kwam er een kleine verbetering, zoodat voor A ruim f 6, voor B bij de f 5, voor C ongeveer f 4 en voor CC f 2 werd betaald. Sla bracht den minimumprijs van 50 cent op. Druiven waren niet duur: Alicante bracht f 28— f 38 op, FrankenthaJer ongeveer t 4/7,

Schager Courant | 1933 | | pagina 6