25 Jaar Wethouder. T DE OMGEVING De heer Vijn gehuldigd. H 0 0 GW 0 11 b In een speciaal voor dat doel belegde vergadering is Maandag 4 September 1933 des middags 3 uur de heer W. Vijn in verband met zijn 25-jarig wethouderschap door den Raad gehuldigd. Behalve de voltallige Raad waren daarbij tevens aan wezig de echtgenooten van Burgemeester Hoogenboom, wethouders en raadsleden, benevens de familie Bood en de ambtenaar en de volontair ter secretarie. De tafel is rijk voorzien van bloemen. Rede van den Burgemeester. Te ruim 3 uur neemt Burgemeester Hoogenboom het woord en zegt ongeveer het volgende: Geachte aanwezigen. Dame3 en Heeren, Ik heet U allen hier een hartelijk welkom. We heb ben nu eens een raadszitting, waarbij ook de dames zijn verzocht tegenwoordig te zijn. Maar het is niet de bedoeling om gewone gemeentezaken te behandelen Deze bijeenkomst is belegd, omdat 1 September j.1. het 25 jaren geleden was dat de heer Vijn tot wethouder dezer gemeente werd benoemd. Mijnheer Vijn. Toen U op 1 September 1908 tot wet houder werd benoemd, verklaarde U deze benoeming gaarne te willen aanvaarden en Uw beste krachten te zullen geven aan de gemeente. U had toen niet voor zien wat het wethouderschap van eene gemeente zou kunnen te beteekenen hebben. 25 Jaren is voor de ge schiedenis geen lange tijd. Om dien echter door te brengen achtereenvolgens in hetzelfde ambt is wel ver meldenswaardig, vooral wanneer het een ambt is, waar- is men de belangen der gemeenschap moet bevorderen. In 25 jaar tijd kan er veel veranderen en in dien tijd is er in het wethouderschap ook voor deze gemeente eene groote verandering gekomen. De belangen die U vroeger waren toevertrouwd zijn er nog, maar de werk zaamheden hebben zich enorm uitgebreid en wanneer wij zoo het gebeuren om ons heen aanzien, kan het niet uitblijven, of de taak en de werkzaamheden, de bemoeie nissen van de gemeentebesturen, zullen nog veel groo- ter worden. Een 25 jaren geleden, toen de wereld nog In rust was, was het of de onderwerpen, die toen be handeld moesten worden, zeer gewichtig waren. Een stukje sloot, dat gedempt moest worden, herziening van onderwijzersjaarwedden, waarbij het ging om een 50 gulden per jaar, de vaststelling van de aanslagen voor den Hoofdelijken omslag, dat alles vroeg uren van be spreking en eischte dikwijls verschillende vergaderin gen. Dit ging nu door tot 1 Augustus 1914 kwam en de Wereldoorlog uitbrak, die aan het menschdom ellende, verdriet en wanhoop bracht. Toen begon het werk der gemeentebesturen zich uit te breiden. De distributie verscheen van levensmiddelen en levensbehoeften. Eerst kalm en geleidelijk, daarna in versterkt tempo, en spoedig was er bijna niets meer, dat niet onder de dis tributie viel. Ook van de arbeidskrachten van den wet houder werd er toen veel gevraagd. Het einde van den oorlog bracht het einde van de werkzaamheden van de gemeentebesturen niet met zich mede. Sociale herzie ningen moesten er komen. Het onderwijs vroeg veel meer belangstelling dan vroeger, gemeentelijke woning bouw moest ter hand worden genomen, maatregelen op hygiënisch gebied konden niet uitblijven en de wegen, die niet berekend waren op het steeds toenemende ver keer, vereischten bijzondere zorg. Dat alles vroeg veel geld, maar er was een gelukkige omstandigheid, er was geld genoeg en de belastingen, die toen gevraagd wer den van de bevolking, drukten niet zwaar op haar. Maar ook hier kwam langzaam maar zeker verande ring. Er kwam een teveel aan arbeidskrachten. De werkloosheid deed haar intrede en tegelijk kwam de deflatie. De inkomens verminderden, het vermogen ging grootendeels teniet, en daarmede werden ook de inkomsten der gemeente hoe langer hoe minder, zoo sterk zelfs, dat er eenige zijn, die niet meer een slui tende begrooting kunnen maken. De bekende distribu- tietijd is er gekomen, omdat er een tekort aan levens middelen werd gevreesd. Er was toen geld genoeg. Nu zijn we in een tijd gekomen dat er van alles een teveel is. Ook aan arbeidskrachten, maar niet aan geld. Deze tijd Is ook voor deze gemeente niet ongemerkt voorhij gegaan. De rijke tijd is er geweest en thans is de arme tijd gekomen. Ook U mijnheer Vijn heeft zwaar moeten werken aan het dagelijksche bestuur van de gemeente. U heeft Uw oordeel over zeer veel van die onderwerpen moeten laten gaan. U heeft zich in den nieuwen toe stand moeten inleven en moeten inwerken en Uw oor deel en Uw beslissing was steeds zoo, als U meende, dat in het belang der gemeente was. Wie niet werkt, maakt in zijn werk ook geen fouten, en het zal wel voorkomen dat wanneer U Uw oordeel nog eens zult moeten uitspreken over een of andere zaak. dit waarschijnlijk anders zou zijn als vroeger. Het is echter gemakkelijk van achter af te spreken. Uwe bedoelingen waren steeds de belangen der gemeen schap te dienen, de belastingen zoo laag mogelijk te houden en een zuinig beheer en daarom heeft de Raad 1 September 1933 niet onopgemerkt willen laten voor bijgaan en besloot U een klein huldelijk aan te bieden. Vele malen moet U Uwe handteekening als wethouder plaatsen. Hier is een vulpen met inscriptie. Gebruik die nog lang in het belang der gemeente. Tevens bieden wij U aan een wandelstok, eveneens met inscriptie. Li chamelijk behoeft U nogg een stok voor Uwe wande lingen, toch zult U er gemakkelijk mede loopen op Uwe rondwandelingen door de gemeente. De mijlpaal van 25 jaren is bereikt, maar het werk ia nog niet ten einde. Veel zal er van Uwe krachten nog gevraagd worden. Ik behoef alleen maar te spre ken over steun en werkverschaffing, brandende vraag stukken voor deze gemeente in dezen tiid. Laten de 25 Jaar, die voorbij zijn, U niet afschrikken, maar ga nog met lust en onvermoeidheid aan den ar beid, die U wacht. Namens de gemeente zeg ik U dank voor Uw werk in de 25 jaren. En als ik U dank zeg, moet ik Uwe echtgenoote niet vergeten. Ook zij heeft haar deel in Uw werk. Zij heeft het steeds moeten goedvinden, dat U werd weggeroepen voor vergaderingen en dat er steeds weer raenschen bij U kwamen om over zaken te spreken van de gemeente. Ook U een woord van dank, mevrouw Vijn en wij ho pen dat U beiden nog vele jaren in gezondheid en opge ruimdheid bij elkaar zult mogen blijven, mede om de belangen der gemeente te behartigen. Aan Mevrouw Vijn worden daarbij bloemen aangebo den. (Applaus). Zeggen waar het op staat, en een zuinig beheer. Onder het genot van een kopje thee met een koekje en een sigaar, is men dan eenigen tijd gezellig bijeen, waarbij de heer Vijn nog door verschillende raadsle den en zijn mede-wethouder wordt gecomplimenteerd. De heer Bossen herinnert zich nog, dat hij 15 jaar geleden tot lid van den raad werd benoemd, bij toeval, want spr. stond onder aan de lijst. Dien nacht heeft spr. door die benoeming niet kunnen slaper, en de persoon die bovenaan de lijst stond ook wel niet Spr. wist toen nog niet wat het raadslidmaatschap was. Vijftien jaar heeft spr. nu met den heer Vijn samen gewerkt, van buitenaf werd wel eens gezegd: Vijn dit er. Vijn dat, maar de heer Vijn heeft vaak juist gehan deld. Nu wordt de heer Vijn met zijn 25-Jarfg wethou derschap gehuldigd en spr. onderstreept de woorden, door den Voorzitter gesproken. Vijn gaf geen dubbel tje uit voor hij het nog eens had omgekeerd. Spr. acht een zuinig beheer in 't belang van de gemeente en de gemeente kan den heer Vijn dan ook dankbaar zijn. Spr. feliciteert daarom den heer Vyn, diens echtge noote, maar ook de geheele gemeente. Den heer Ham doet het genoegen dat Mevrouw Vijn bij deze huldiging aanwezig is. Spr. en zijn echtgenoo te hebben graag aan de uitnoodiging tot deze bijeen komst gevolg gegeven want spr. acht het een gelukki ge gedachte den heer Vijn met zijn 25-jarig wethouder schap op deze wijze te huldigen. Als de heer Vijn zou vertellen wat h\j in die 25 jaren heeft beleefd zou het veel zijn en zou blijken dat bij zich in verschillend op- zich heeft moeten aanpassen. De tijd gaat immers door. De heer Vijn heeft nu een vulpen gekregen. Iets nieuws, want 25 jaar terug zou de heer Vijn zeggen, dat zoo'n ding voor hem niets was. Tegenwoordig loopt iedereen met een vulpen. Spr. hoopt dat de heer Vijn nog vele jaren als wethouder de stukken met die vul pen mag teekenen. Wat den wandelstok betreft, spr. weet dat de heer Vijn zich nog niet oud gevoelt, maar spr. twijfelt niet of weldra zal de heer Vijn met ge noegen den wandelstok gebruiken. Spr. hoopt dat de Ju bilaris er langen jaren dienst van moge hebben. De heer Glas voert als jongste raadslid het woord en zegt het niet over de gemeentepolitiek te zullen heben, omdat hij daar nog te weinig van afweet Als inwoner van Hoogwoud is spr. het lang niet altijd eens geweest met den heer Vijn, maar zooals door den Voorzitter is gezegd, die werkt, maakt fouten, en, als de heer Vijn verschillende dingen nog eens zou moe ten overdoen, misschien zou hij het dan wel anders doen. Maar dat alles doet nu niet ter zake. Eén ding heeft spr. in den heer Vijn altijd gewaardeerd, nJ. dat hjj recht voor zijn meening uit kwam. Dat is een groot voordeel. Spr. dankt dan Mevr. Vijn voor de hartelijke ontvangst die hij ten huize van den heer Vijn steeds heeft mogen ondervinden en hoopt dat het echtpaar Vijn nog jaren lang in Hoogwoud met hun kinderen in gezondheid moge leven. De heer Schilder, wethouder, deelt mede, dat een keelaandoening oorzaak is, dat spr. niet reeds eerder het woord heeft gevoerd. Hoe moeilijk het spreken voor hem ook is, toch wil hij den heer Vijn geluk wen- scben met dit zeldzaam jubileum. Reeds 22 Jaren heeft spr. aangenaam met den heer Vijn samengewerkt, ondanks het feit. dat er nog aleens verschil van mee ning was. Ook spr. wijst erop dat de heer Vijn steeds voor zijn meening uitkwam en in dit opzicht geen di plomaat was. Hij wenschte steeds het beste voor de geemente ted oen en spr. wenschte hem toe, dat hij nog enkele jaren in het belang van de gemeente het wet houderschap zal waarnemen en de jubilaris nog ln lengte van jaren met zijn vrouw zal leven. De heer Vijn dankt voor de overstelpende bewijzen van belangstelling. Het is spr. moeilijk de juiste woorden te vinden, maar hij dankt, ook namens zijn vrouw, voor de cadeaux en voor de mooie woorden door den Voorziter en door andere sprekers gesproken. Ook de aanwezige dames dankt hij voor hare aanwe zigheid. Waar niemand meer hetwoord verlangt, dankt de Voorzitter voor de betoonde belangstelling. De heer Vijn, zegt spr., heeft vanmiddag gemerkt, hoe het werk dat door hem tijdens zijn 25-jarig wethouderschap is verricht, is gewaardeerd. Daarbij zijn twee dingen speciaal naar voren gekomen: le. dat de heer Vijn pre cies zegt, waar het op staat en 2e. dat hij altijd heeft beoogd, een zoo zuinig mogelijk beheer. Het is door de Nederlandsche wetgeving, dat die bezuiniging tot haar recht is gekomen, immers ingevolge de wet, re gelende de finantieele verhouding tusschen rijk en ge meenten, krijgt de gemeente, die steeds royaal is ge weest. een royale uitkeering en de gemeente die zuinig Is geweest een kleinere uitkeering. Spr .hoopt dat de heer Vijn op den ingeslagen weg moge voortgaan en nog veel in het belang van de gemeente tot stand zal bren gen. Applaus. Hiermede was deze buitengewone raadszitting geëin digd doch het raadscollege en de dames zullen onge twijfeld nog eenigen tijd onder gezelligen kout bijeen zijn gebleven. OOGQNDERZOEIt-INmCHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN M SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C. VAN GEELEN GEDIPLOMEERD ORTICIENREFRACTlÓNlsf LAGE ZIJ DE B40.TEL.26.' ,SC HAGEN. OOGONDERZOEK GEHEEL GRATIS ANNA PAUL 0 TV N A DE ARBEIDERS-SPORTBOND- Na de oprichting der afd. Anna Paulowna van den Nederlandschen Arbeiders Sportbond hoorde de buiten wereld daarvan weinig meer. Dit kwam echter niet, omdat, zooals wel eens voorkomt, de zaak weer in de beenen was gezakt, doch was voornamelijk het gevolg van het feit, dat de Verèeniging in haar pogen om een geschikt oefenterrein te vinden, tot dusver niet kon slagen. Voornamelijk was hierdoor de afdeeling voetbal lers gedupeerd, daar deze hierdoor niet in de gelegen heid was, zich te trainen, doch ook de andere afdee- lingen zouden gaarne van een oefenterrein in de open lucht gebruik hebben gemaakt. Toch zyn de oefeningen onder leiding van den heer H. Delver van Den Helder voortdurend doorgegaan en bedraagt het aantal leden thans omstreeks 90. Door de afdeeling is bovendien een mondorgelclub opgericht, welke ongeveer 20 leden telt en onder leiding staat van den heer J. Geiuk. Bij eventueele uitvoeringen zal deze club zeker mede tot opluistering kunnen bijdragen- Vorige week Zondag is de afdeeling naar Hoorn ge weest, waar zij zich met verschillende zusterorgani saties heeft gemeten. Ook de voetbalclub, hoewel deze slechts éénmaal op een terrein buiten de gemeente had geoefend. Deze club speelde daarbij tegen Hoorn B en moest met 13 verliezen. In aanmerking genomen de weinige vooroefening toch zeker nog een bevredigend resultaat. Wat betreft de athletiek-oefeningen, werden door leden der cluib de volgende onderscheidingen behaald: Bij de estafette-wedstrijd (4 X 100 Meter met keer punt) was de estafetteploeg der afdeeling derde in 60 seconden. Bij het verspringen werd het A. P.-lid J. Blaauboer 3e met een sprong van 4.50 Meter, terwijl bij het pols stokhoogspringen H. Delver le was met 2.45 M. Bij het verspringen voor jongens (adspiranten) was le J. Muntjewerf met 4.26 Meter; 2e S. iHjsen met 4.18 Meter; 3e A. Jangblced met 4 Meter. A. Jongbloed was tevens 2e bij het hardloopen voor jongens over 60 Meter met een tijd van 8.9 sec. Alles bijeen mag deze jonge vereeniglng dus met hare vorderingen tevreden zijn. Corrie Houtlosser, Daan Kaan, Piet Muntjewerf en Bauke Zon, allen leerlingen der O. L. school I, Kleine Sluis, zijn toegelaten tot de lo klasse der U.L.O. school te Den Helder. VAN EWIJCKSLUIS- De gedurende de laatste weken, ten behoeve van het saneeringsplan inzake de bloembollenteelt, Inge leverde bloembollen, die voor de gemeente Anna Pau lowna werden opgeslagen aan den Amsteldijk bij het Lotmeer. ter hoogte van de plaats, waar in 1916 de dijkdoorbraak plaats vond, ziin Zaterdag morgen, voor zoover deze bollen nog niet in broeiing verkeerden, voor de verdere teling onbruikbaar gemaakt Men heeft daartoe het betrekkelijk eenvoudige middel van verhitting aangewend. Dit was mogelijk, omdat Rieten dak door ratten vernield Het rieten dak van een boerderij In de buurt van Alkmaai vertoonde aan de binnenzijde groote gaten, die dooi ratten werden veroorzaakt Ten einde raad nam de eigenaar een proef met Rodent met het gevolg dat hij 's morgen» tal van doode ratten vond en nadien geen rat meer heeft gehoord of gezien. Eén doosje Rodent heeft hem voor honderden gul dens reparatiekosten gevrijwaard. Laat Uw eigendommen niet door dit schadelijke ongedierte vernielen. Maak voor goed een eind aan de rattenplaag door aanwending van Rodent Het trekt ratten en muizen onweerstaanbaar aan. Koop nog heden een enkele doos 50 ct of een dubbele doo» 4 90 ct en morgen zult U van rat en muis bevrijd zijn O.a. bij alle drogisten. Imp.Fa. B. Meindersma - Den Haag. D 47 alleen nog slechts d,e boven- en buitenlagen in gezon den toestand verkeerden. In deze opslagplaats, die over een lengte van meer dan 100 Meter op den laag liggenden berm der binnen den Amsteldijk loopenden weg was aangebracht en die een breedte had van 15 Meter en meer lagen door elkaar de narcissen-, tulpen- en hyaclnthenbollen ter hoogte van één tot meer dan twee Meter (al naar de terrein-hoogte, doch gemiddeld zeker méér dan ander half Meter dik) opgestapeld. Geen wonder dus, dat het broeiingsproces in deze compacte massa reeds in vollen gang was en dit nog slechts alleen de boven- en zij- lagen had gespaard. Door op deze bo\^n- en zijlagen nu een dikke laag stroo aan te brengen en dit in brand te steken .zijn nu die lagen, welke nog ln gezonden staat verkeerden, zoodanig aan verhitting blootgesteld, dat veilig aangenomen kan worden, dat de kiem kracht dezer bollen hierdoor vernietigd is. Hoe noodig het ook voor de gezondmaking van het bloembollenkweekeröbedrijf moge zijn, toch blijft het een trieste vertooning, wanneer het resultaat van zoo veel arbeid, dat in normale omstandigheden een enorm kapitaal zou hebben vertegenwoordigd, 6lechts in lut tele oogervblikken en welbewust volkomen waardeloos wordt gemaakt. BREEZAND. 45 Jaar getrouwd. Het echtpaar OorschotSpreeuw, dat z*n 45-jarig hu welijksfeest vierde, werd Zondagavond door de mu- ziekvereeniging Concordia een serenade gebracht. Z IJ P E OüDESLUIS. Zaterdagmiddag werd in café Buisman de aangekon digde Floralia^tentoonstelling geopend. Het aantal Inzen dingen hiervoor bedroeg niet minder dan 354, dus in zooverre was het succes al verzekerd. Door de dames Jonker, Asjes en Groot en den heer Veltman was met de hulp van de firma Kruit alles keurig gerangschikt, terwijl deze firma tevens behulpzaam was bij het toe kennen der prijzen. Deze werden als volgt toegekend: Afdeeling schoolkinderen: Geraniums: le prijs Annie Kater, 2. Pi eter de Vries, 3. Af ra Huiberts. Begonia's: geen prijzen toegekend. Fuchsia's: 1. Pieter de Vries, 2. Paul de Vries, 3. Arie Muntjewerf Ez. Afdeeling Volwassenen. Lobelia: 1. M. Peetoom. 2. Jb. Kossen. Ster van Bethlehem: 1. Alle Krap, 2. Mw. K. Kater, 8. Mw. J. Kater. Geraniums: 1. J. W. Metzelaar, 2. H. O. Veltman, 3. H. C. Veltman. Afrikaan: 1. J. W. Metzelaar, 2. Mw. J. Kater. Knolbegonia: 1. C. Kossen. 2. dames Korver, 3. Mw. H. de Carpentier. Fuchsia: 1. C. Kossen, 2. H. Jippes. Begonia: 1. C. Kossen, 2. Jb. Kossen, 3. M. de Vries. Vetplanten: 1. J. W. Metzelaar. 2. dezelfde; 2, M. Paarlberg, 3. Wed. K. Bulk. Cacteeën: 1. Kr. Kater, 1. J. W. Metzelaar, 2. dezelfde, 2. G. Leemburg, 3. P Slikker, 3. R. Slikker, 3. D. v. Duiken. Cacteeënverzamelingen: 1, G. Schagen, 2. J. W. Met zelaar. 3. dezelfde. Niet-bloeiende kamerplanten: 1. Mw. J. Mosk, 2. Mw. A. Buisman. 2. H. Jippes, 3. Mw. J. Mosk, 3. J. Slikker, 3. Mw. J. Kater, 3. Mw. K. Paarlberg. Bloeiende kamerplanten: 1. P. Klok. 2. Mw. A Kos sen, 2. Jb. Everts, 3. Jb. Everts; 3. A. Schagen. Bloeiende buitenplanten: L H. Jippes, 2. H. Jippes, Mw. Wed. G. van Doorn. Mand met losse bloemen: 1. Mw. Wed. W. Metzelaar, 2. diezelfde. Ruiker bloemen: 1. Mw. J. Nobel, 2. Mw. W. Everts. 3. Mw. J. Nobel, Het bezoek is beide dagen zeer goed geweest, terwijl voor de te houden verloting door den heer W. Slikker alléén reeds een 700-tal lootjes waren geplaatst, dus wel reden om tevreden te zijn. Zaterdagavond werd ter opluistering een Gondel- vaart gehouden, waaraan door een negental fraai ver sierde bootjes werd deelgenomen. Medewerking hier voor verleende onze muziekvereenlging, welke gezeten dé melkmotor van Gebr. van Vliet, de noodige luister aan het geheel bijzette. Mede door het fraaie weer, had een en ander veel publiek op de been ge bracht. Mw. K. Kater en de heeren N. Silver en J. W. Metzelaar, welke de jury vormden, kenden de volgen de prijzen tqe: le prijs f 5, de dames Jonker en Kor ver; 2e prijs f 2.50 de dames E. Delver, A. Delver, G. Schenk, F. Eriks en G. Bos; 3e prijs f 1-50 de heer M. de Vries en zijn beide zoons; 4e pr. f L Mw. J. Nannis. Na afloop volgde uitreiking der prijzen door den voorzitter, den heer Jippes, en werd door hem aan al len, die hebben meegewerkt, het geheel zoo goed te doen slagen, hartelijk dank gebracht. Daan Pool in botsing. Toen Zondagnacht de heer Daan Pool van de Alk maarsche kermis huiswaarts keerde, ontdekte hij in den Ruigeweg een koppel koeien, die daar blijkbaar- zonder geleide op den weg liepen. Plotseling kwam tusschen de boomen een groote stier te voorschijn, die waarschijnlijk door de felle autolichten van den auto van den heer Pool verblindde en stokstijf midden op den' weg bleef staan, zoodat een botsing niet te vermijden was. Hoewel krachtig geremd werd, was de stoot op het dier zoo hevig, dat hot zware voorspat bord ingedeukt werd, terwijl een kaplamp geheel ver nield werd. Gelukkig werd met een kalm gangetje gereden, zoodat een groot ongeluk voorkomen werd. De in den auto zittende dames kwamen met den schrik vrij, terwijl de heer Pool het nogal van den humoristischen kant opnam. Toevallig in de nabijheid zijnde politie namen de situatie op, waarbij kwam vast te staan, dat de eige naar van den stier geen schuld trof. Het dier was n.1. losgebroken en had alle hekken vernield, waar door ook tegelijk het andere vee den weg was opge kropen. Wij vernamen nog, dat de kwestie der schade tus schen den eigenaar en den heer Pool vriendschappe lijk is geregeld. WARMENHUIZEN Aan onze veiling werd verhandeld Aug. 1933. Aardappelen Zilveruien Gewone uien Gele nep Róode kool Gele kool Slaboonen Bieten Gewone witte kool Tuinboonen Snijboonen 1.032.229 Kg. 73.185 Kg. 56.050 Kg. 85.645 Kg. 142.125 Kg. 19.250 Kg. 36.222 Kg. 2.700 Kg. 59.500 Kg. 110 Kg. 616 Kg. De omzet bedroeg in Augustus 1933 gen f25.141.50 in Augustus 1932. in: Aug. 1932 497.446 Kg 81.675 Kg 59.500 Kg 125.985 Kg 55.050 Kg 18.200 Kg 12.665 Kg 6.225 Kg 52.000 Kg - Kg 286 Kg f25.593.33, te T 4 N 0 E V T) 1.1 K Bloembollenbedrijf. Een aantal bollenkweekers had enkele weken geleden een verzoekschrift tot den regeering-s commissaris voor het Bloembollenbedrijf, den heer Mr. Slingenberg, ge zonden om vergoeding door de regeering voor het in geleverde leverbaar goed. We vernemen nu, dat deze, overtuigd van den nood in de bloembollenbedrijven, bij de mondelinge toelich ting van dit verzoekschrift, heeft meegedeeld, dat hij gaarne zijn medewerking wil verleenen tot inwilliging van het verzoek. De beslissing berust echter bij den Minister, aan wien het verzoek nogmaals kan worden voorgelegd, als alle gegevens van het overschot bekend zullen zijn. Het Vakonderwijs in West Friesland. Van welingelichte zijde deelt men ons mee. dat het aantal teekenscholen van de vereen, tot bevordering van het vakonderwijs in Westfriesland met 2 zal wor den verminderd, daar uit bezuinigingsoogpunt de scho len te Grootebroek en Wervershoof zullen worden op geheven en gecombineerd met andere. Ook op verschil lende posten van de overige teekenscholen moet wor» den bezuinigd. Men deelde ons mee, dat de pogingen om tot de ver eeniglng van de 4 Langendijker gemeenten tot één ge meente te komen, weer zullen worden opgevat. ZUIDSCHARWODDE. Het echtpaar C. Kroon—Stam vierde onder bijzonder veel blijken van belangstelling hun 50-jarig huwelijk» feest De heer W. C. Bouman herdacht Zondag het feit, dat zijn boek- en handelsdrukkerij annex boekhandel, 25 Jaar bestaat GEMEENTE ZUIDSCHARWOUDE. Burgerlijke stand over de maand Aug. 1933. Geboren: Martinus Petrus, zoon van Martlnus Zijp en Martina C&tharina Smit. Ondertrouwd: Hendricus Kieft en Wllhelmlna Jo- hanna Ploeger. ALKMAAR Gistermorgen had op het Scharloo een aanrijding plaats tusschen een motorrijder en een wielrijdster, die uit een aldaar gelegen garage kwam rijden. De wielrijd ster kwam te vallen en bekwamen zij en haar 3-jarig dochtertje, dat achter op haar rijwiel zat, lichte ont vellingen aan gezicht en handen. Haar rijwiel weni vrij ernstig beschadigd. De oorzaak was, dat de rij wielbestuurster niet voldoende uitkeek bij het verlaten der garage. Op den hoek Helderschenweg-Geestersingel vond gis- teravond een aanrijding plaats tusschen een motorrij der en een wielrijder. De oorzaalc was de wielrijder, die uit de richting van de stad kwam, voor een hem onbe kend vrouwspersoon moest uitwijken, waardoor hij mid den op den weg kwam te rijden, met gevolg dat hij •net den motorrijder ln botsing kwam. De wielrijder be kwam een stijve knie, terwjjl de motorrijder een pijn lijke arm opliep. Belde kwetsuren waren niet erns'lg. De materieele schade is gering. De oorzaak is een sa menloop van omstandigheden. W 1 E RIN GE N Op de Zaterdag gehouden veulenmarkt alhier was de aanvoer gering. Slechts 1 stuks was tegenwoordig, het welk voor een hoogen prijs werd verkocht M.U..Z-verkooplng. Zaterdag 23 September a.s., zal wederom een open bare verkooping van woningen, gelegen in het M.U.Z.- park te Oosterland, en van keeten op den afsluitdijk, in de zaal van hotel De Haan worden gehouden. Ó.m. zal worden verkocht de dubbele Ingenieursvilla te Oosterland. Zie voor nadere bijzonderheden adverten tie in dit nummer. Tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. school te Hippolytushoef is, in de plaats van den heer H. de Jong, die voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst moet, benoemd de heer G. C. Kleimeer. Verl of aan vrage Ingevolge de Drankwet is door den heer Jb. Kult een verlof B. aangevraagd. GEMEENTE HIERIN GEN. Burgerlijke Stand van 17 tot en met 31 Augustus: Geboren: Antonkis Joanneg zoon van A. A. Zijlmans en van J. A. M. v. d. Mande; Jantje Jantina, dochter van J. Ba ving en M. H. Roossien; Maria Guurtmlda, dochter van Th. Boerse n en A. Klein; Jannis Co rn el is, zoon van I. Datthijn en A. Duijnker; Jantje, dochter van F. Pomp en A. Bont; Harm, zoon van B. Boe re ma en J. C. van der Heide; Inez Oornel ia Geert rulda. doch ter van J. Boon en B. P. Swart; Hermanus, zoon van J. W. Ras en A. H. C. Serano; Volkje, dochter van W. Pijlman en M. Nieuwenburg; Geert rulda Hilgonde, d. v. J. Bakker en D. G. Timmerman; Stijntje, dochter van R. Zijl en S. Meter. Ondertrouwd: R. v. d. Velde en D. A. Grin; J. Oed- zes en M Janszen. Overleden: E. Rotgans, m., 60 jaar, echtgenoot van J. Half weeg. Loop der bevolking over Augustus 1933. Ingekomen: T. de Wit en echtgen. uit Wijngaarden; M. Rotgans uit Norg; B. T. Bisschop en gezin uit Won- seradeel; F. J. Elderlng en gezin uit Rotterdam; D. Mareee en gezin uit Den Helder; K. de Jong en gezin uit Westdongeradeel; Mw. A. Steenbergen uit Olden- zaal; B. Burema uit Veendam; J. Groeneveld uit Nw. Pekela; Mw. IJ. de Jong uit Terschelling; J. Roos uit Wydenes; H. v. d. Schaaf uit Leek; A. Leenknegt uit Hengstdijk. Vertrokken: J. Weerelta en gezin naar Zwjjndrecht; D. Steigstra naar Amsterdam; M. Hoogesteger en ge zin naar Purmerend; P. Godschalk en gezin naar Bar» singerhorn; J. Boer en gezin naar Huizen; J. Hovenier en echtgen. naar Nlbbixwoud; W. G. Hulsman en ge zin naar Berg en Terblijt (L.); J. F. Kelch en gezin naar Beunlngen; G. Schimmel en gezin naar Medem- blik; L. H. Kerckhoffs en gezin naar Barslngerhorn; E. Kuiper naar Schagen; W. G. van Vliet naar Mid- denmeer; J. C. Boeschoten naar Wassenaar; H. Le te- ma naar Bellingwolde; C. Sturm naar Wissenkerke; J. Addens naar Leeuwarden; J. J. Koster naar Aalsmeer; P. Arents naar Medemblik; G. K. Huisman naar Sleen. SINT MAARTEN Na beëindiging van den eersten kermisdag alhier omstreeks 3 uur werden wij een hooguitslaan- den brand gewaar, richting Stroet. Dit bleek te zijn een groote erwtenscheif. Of hier de oor zaak gezocht moet worden in een ongeluk door een vrijend paartje veroorzaakt, of dat hier helden de hand in hebben, is voor heden nog duister. Uitslag voetbalwedstrijd St. Maarten—Dirkshorn (veteranen) 16 voor St. Maarten. Politie. Verloren: gaande van de Stroot gemeente St. Maar ten via Rijp je en Tuitjenhorn naar Warmcnhuizon, een vulpen zonder dopje. Inlichtingen ter secretarie. STROET. Zondag jJ. hield de hengelclub „In Eigen Kring" weder een wedstrijd in de Ringsloot bij dc Schager- waard. De vngst was ditmaal wel buitengewoon goed, daar in totaal 442 baarzen zijn gevangen. Prijswinnaars waren: le prijs, grootste baars, 30.2 c.M., C. Blokker; 2e prijs, grootst aantal baarzen. 33, G. Bijpost, 3e prijs, 30 stuks, II. de Pee; ie prijs, 28, Jn. Bakker; 5e prijs, 26, D. Brouwer; 6e prijs, 25, G. Groenveld; 7e prijs, 23, J. Winkel; 8e prijs, 19, S. Kruijer; 9e prijs, 19, K. Wit. Prijs voor de eerste baars Jn. Prosper. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen, hengel- artikelen en dergelijke.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2