SPORT Dinsdag 5 September 1933. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9341 Twee ernstige ongevallen in Frankrjk. Cuba weer door cycloon geteisterd. Noodlottig ongeluk aan de Oostzeekust Autobus te water. Moeilijkheden op Urk. Een goede vangst. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. 15 dooden, 9 gewonden. Parijs, 3 Sept. Twee ernstige ongevallen bij Metz en bij Dijon hebben heden 15 dooden en 9 gewonden geëischt. In Merlebach aan de Moezel waren onge veer 20 arbeiders met springstoffen aan het werk in een steengroeve, toen een patroon te vroeg ontplof te, waardoor alle arbeiders verscheidene meters ver werden weggeslingerd. Zeven hunner werden door de rondvliegende steenblokken afschuwelijk ver minkt, negen anderen bekwamen zoo zware verwon dingen, dat zij naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd. Het tweede pngeluk geschiedde bij een spoorweg overgang in Quince in de nabijheid van Dijon. Een particuliere auto, waarin waren gezeten de eig<» naar van den wagen, zijn vrouw, hun vier kinderen en een twaalfjarig meisje, was tot voor de gesloten spoorboomen gereden, toen de baanwachter, op ver zoek van den eigenaar van den wagen de boomen nog weer opende om hem gelegenheid te geven te passeeren. Op hetzelfde oogenblik naderde in vollen vaart de sneltrein ParijsMarseille en sleepte de auto mede tot in het station en drukte haar daar vast tusschen de locomotief en den rand van het perron. Alle inzittenden van de auto waren op slag dood. Tot nog toe zes dooden en vele gewonden. Uit Havanna. Cuba is opnieuw door een he vige cycloon geteisterd. De verbindingen tusschen Havanna en het Oosten van het eiland zijn verbro ken, zoodat men zich nog geen volledig beeld van den omvang van de ramp kan vormen. De provincie Matanzas heeft zwaar geleden. De stad Jucaro is geheel overstroomd. Te Santa Clara werden zes menschen gedood en e°u groot aantal gewond, doordat een depot van de spoorwegen in stortte en een groot aantal menschen onder de puin- lioopen terecht, kwamen. Te Caibarien werd een aan tal schepen op het strand geworpen De schepen hadden op zee het zwaar te verduren. Zelfs de „Mauretania" van de Cunard Line moest bij Kaap San Atonio bijdraaien en kon pas nadat de storm zich eenigszins gelegd had, zijn koers hei-vatten. Het F.ngelsche stoomschip „Josephine Gray" werd met zijn bemanning van 22 man bij Cayo Bahia de Cadiz eveneens naar de kust gedreven. Het schip heeft een schroef verloren en heeft om assistentie geseind. Volgens nadere berichten uit Havanna zijn in de hoofdstad zelf 75 personen tijdens den cycloon zoo danig gewond, dat zij in het ziekenhuis behandeld moesten worden. De zee heeft langs de geheele kust groote schade aangericht en van vele huizen heeft de storm de daken afgerukt Ook de lichtleidingen zijn voor een groot deel vernield zoodat Havanna vannacht geheel in duisternis was gehuld. Te Cienfuegos .vernielde de cycloon het haven-eta blissement van de Pan-American Air Lines. De storm bereikte op sommige oogenblikken een snel- hend van 115 mijl per uur. Vier schoolkinderen verdronken. In de nabijheid van Bergen, op Rugen, een eiland in de Oostzee op de kust van Pommeren, is Zater dagmiddag laat. een ernstig ongeluk gebeurd. Een aantal schoolkinderen, van 12 tot 14 jaar, die een uitstapje hadden gemaakt, maakten bij een kleine, maar diepe vijver een boot los en gingen daar mede varen. In het bootje hadden 5 kinderen plaats genomen. Door op speelsche wijze te hard trekken aan de riemen kantelde het bootje plotse ling. zoodat dc kinderen te water vielen. Zij konden zich nog eenigen tijd aan den kiel vastklemmen, doch uitgeput zakte de een na den ander in de diep te weg. Een dorpeling, die door de aan den oever gebleven kinderen gewaarschuwd was. slaagde er nog in een der knapen te redden. De andere vier zijn verdronken. Hun lijkjes werden eerst na verschei dene uren opgehaald. Geen persoonlijke ongelukken. Zondagavond omstreeks kwart over acht is te Schiebroek ter hoogte van „Buitenzorg" een T.O.D. bus, welke in de richting Rotterdam reed, in de Ringvaart gereden. De acht passagiers, vijf dames en 3 heeren, be nevens de chauffeur C. Boonder uit Rotterdam, slaagden er in, met behulp van den heer P. Blanken, die vanuit zijn woning het ongeval zag gebeuren, den vasten wal te bereiken. Niemand bleek letsel te hebben bekomen. De oorzaak van het ongeval moet worden geweten aan een gebroken stuurstang. De bus is niet beschadigd en is in den loop van den avond gelicht. Visschersnetten in beslag genomei Urk, 3 September. De Rijkspolitie heeft van een aantal Urker visschers, welke zonder vergunning op het IJsselmeer hun bedrijf uitoefenen, de netten in beslag genomen. Het betreft hier een vergunning welke voor het visschen op het IJsselmeer vereischt is en welke f7.50 kost' Een aantal visschers, die van meening waren, dat het IJsselmeer binnen enkele jaren zou zijn leeggevischt, heeft deze vergunning niet aangevraagd binnen den daarvoor gestelden termijn. Hoewel de meesten na dien termijn wel een vergunning hebben aangevraagd, wordt deze thans niet moer aan hen verstrekt, weshalve zij straf baai- zijn. Er wordt op het oogenblik druk op het IJssel meer gevischt en de vangst valt zeer mee. Het is daarom te begrijpen, dat er groote verslagenheid heerscht in de rijen van hen, aan wie de brood winning door de beslaglegging is ontnomen. Er wor den ernstige moeilijkheden verwacht. Portefeuille met f 755 aan den haak. Zondag werd door den heer H. Lindeboom, terwijl hij aan het visschen was, uit de IJssel te Olst opgehaald een zakpcrtefeuille inhoudende een bedrag van f 755 aan bankpapier. NIEUWE NIEDORP. Nieuwe Niedorp I—Schagen I, 31. Nieuwe Niedorp IïRood Wit I, 30. Nieuwe Niedorp 3Aartswoud 2, 11. De zesde wedstrijd van de door Nieuwe Niedorp geor ganiseerde nederlaagwedstrijden is een fraaie 31 over winning op Schagen I geworden. Beide elftallen heb ben eenige invallers. N.V.V. mist KI. Kaaij en N. Bak- kum en C. Barten. daarvoor viel o.a. C. Bregman in, die reeds een wedstrijd achter den rug had, maar niet temin goed heeft gespeeld. Voor de rust is eigenlijk de groote strijd gestreden; er na was het een geheel ander spelbeeld. Werd er door N.V.V. voor de rust flink gecombineerd, er na was dit zoek. Als scheidsrechter Wit beginnen heeft gefloten blijkt al direct dat belde partijen er echt zin aan heb ben. Vlug gaat de bal op en neer; zoo komt langzamer hand de zwakke plek van Schagen naar voren, de ver dediging. die verre van safé bleek te zijn. de voorhoede van N.V.V. komt er dan ook gemakkelijk langs. Het is Sepers. die na een mooie aanval de score opent. 10. In deze periode is N.V.V. bepaald sterker dan Scha gen; het is dan ook geen wonder als Sepers er met een pracht schot 2—0 van maakt. Schagen valt heftig aan. maar komen rflet verder dan Van Herwerden en Reijne, die een keurig partijtje back speelden, goed geassisteerd door keeper Blokker. Toch weet Dekker voor Schagen te doelpunten, 2—1. De spanning komt er nu weer echt in. alles is dan ook nog mogelijk met 'n dergelijken stand. N.V.V. weet den kans ten hare gunste te beslissen, door den stand tot 3—1 op te voeren, door Visser, na fraai aangeven van links. Hiermede was het of belde partijen het nu genoeg vonden; voor de rust ging het nog wat. Maar na de rust zijn geen noemens waardige dingen geschied, zoodat het einde N.V.V. een prachtige en verdiende 31 overwinning bracht. Hiervoor was N.V.V. 2 er zoowaar in geslaagd Rood Wit I te kloppen, met een sprekende 3—0 nederlaag werd deze strijd door Rood Wit verloren. Hiermede mag N.V.V. voor eenigen tijd de Prins Mauritsbeker in haar kast plaatsen. Tweemaal had Rood Wit dezen beker gewonnen; had Rood Wit nu weer gewonnen, dan was zij definitief eigenaar geworden, nu zijn beide partijen even ver. Het was Toepoel die uit een scher mutseling de score opende met pen onhoudbaar schot, kort daarop gevolgd door een pracht bal van Wit, al- zoo 20. N.V.V. was steeds in de meerderheid, speelde snel en gevaarlijk. Rood Wit zocht haar heil te veel In een kort spel en te veel op haar mldvoor, welke geen kans kreeg. Na de rust was het Van Zoonen die na goed doorloopen den stand op 30 bracht. Verandering in dezen stand kwam er niet, N.V.V. 2 had een fraaie overwinning behaald. N.V.V. 3Aartswoud 2 eindigde na een meer span nende dan fraaien strijd in een gelijk spel 11. Kuiper maakte hierin op goede wijze de eenige N.V.V.-goal. Wel was N.V.V. sterker, maar zij slaagden er toch niet in nogmaals te doelpunten. De uitslag gaf tenslotte de verhouding goed weer. SCHAGEN 2—PETTEN 1, 4—5. Zondag jJ. heeft Petten met één punt verschil geze gevierd over Schagen 2. Deze bonkige wedstrijd, welke door den heer K. S. Legult goed werd geleid, leverde weinig spannende momenten. Voor rust was Schagen goeddeels verre in de meerderheid, al mag daaruit niet worden afgeleid, dat Petten werkeloos toezag. Om beur ten waren de doelen in gevaar. De tweede speelhelft was voor Petten. In deze periode vooral ging bet niet zachtzinnig en te veel moest het fluitje van den scheidsrechter de gemoederen tot bedaren brengen. Veel fraais kregen we dan ook niet te aanschouwen en toen 't einde daar was en Petten met 54 een kleine overwinnig uit het vuur had gesleept, ging men niet voldaan huiswaarts. Twee spelers van Schagen. t.w. Slikker en de Moor werden geblesseerd en moes ten onder den wedstrijd het veld verlaten en zich on der doktersbehandeling stellen. Zoo speelde Schagen 2, dat met eenige invallers was versohenen, geruimen tijd met 10 man en... een verlo ren partij. Aan beide zijden werden er vele kansen om zeep gebracht en 't vaak onbesuisd wegwerken, deed legio gevaarlijke momenten ontstaan, waarvan geen profijt werd getrokken. Al met al een wedstrijd, die niet heeft voldaan. WIERINGEN. SUCCES-NIEUWS. Het was Zondag een drukke dag op het Succes-ter- rein, niet minder dan 5 wedstrijden werden er gespeeld Om half tien kwamen Heldersche Boys aSucces a in het veld. Succes a was opgesteld voor de a.s. competi tie. H.B. kwam met zijn elftal va,n vorige jaar, zoodat de blauwzwartjes er met 81 aan moesten gelooven. Daarna kwamen Succes 4Heldersche Boys 2 in het veld. Ook dit elftal was voor de S.-reserves te zwaar en ze moesten met 42 hun meerdere erkennen in de Boys Om 1 uur kwam de kampioen der 3e klasse. Held. Boys I op het groene laken, tegen Succes 2. Dit was een mooie gelijk opgaande strijd met S. in de meerder heid. Om half twee werd begonnen en na een kwar tier spelen maakte S. de eerste goal. Spoedig daarna maakten de Boys gelijk. Doch voor rust wist S. de lei ding te hernemen. Na de rust was S. de baas in het veld en wist al spoedig den stand op 31 te brengen. Ook de Boys wisten nog een doelpunt te fabriceeren. doch toen het eindsignaal werd gegeven, had S. 2 ver diend gewonnen met 42. Inmiddels waren de dames-elftallen gearriveerd en om 3.15 uur liet Metselaar het zwakke geslacht begin nen. Het was een aardige vertooning en men kon zien dat ze eenige training hadden ondergaan. Het A.-elf- tal wist de overwinning uit het vuur te slepen. De muziekvereen. Harmonie luisterde dezen wedstrijd op, wat aar het geheel een aardig aspect gaf. Ook door de Harmonie had Succes veel publiek op het terrein, was haar zeer ten goede kwam. SUCCES I—E.V.C. I, 5—1. Om ruim 4 uur had de belangrijke wedstrijd plaats tusschen deze 4e klassers. Metselaar liet beginnen en IC. wint den toss. Een buitengewoon vlug en mooi combinatiespel ontwikkelt zich en men kon zien. dat H!. een goede 4e kl. was. De aanvallen van E. waren lang niet van gevaar ontbloot en K. van 't Hof kreeg voor de rust handen vol werk, doch had er geen moei te mee. Het was Grootewaard die S. na een kwartier spelen de leiding bezorgde. Ook de S.-midvoor kreeg eenige mooie kansen, doch bracht ze om zeep Ook E.'s aanvallen waren gevaarlijk, doch Klaas zond alles re tour, doch de S.- achterhoede had handen vol werk om de E.V.C.-ers van het lijf te houden. Tot de rust bleef de stand ongewijzigd. Terwijl S. en E.V.C. gingen theedrinken, liet Harmonie nog eenige mooie nummers hooren. Daarna kwamen de elftallen weer in het veld, en het was Albert, die den voorsprong vergrootte, 20. Dan had E. geluk, als van 't Hof een bal verkeerd be oordeelde en de schuiver bij zich langs zag gaan, 21. Nu was het met E. gedaan. De S- midvoor maakte nog 2 doelpunten achter elkaar en ten slotte de E.- back no. 5. zoodat Succes een zware, doch mooie over winning had te boeken. Succesers. ga zoo door. en menige overwinning ligt in het verschiet in de 4e kl. K.N.V.B. Het elftal als thans samengesteld is tot alles in staat. De wedstrijden werden door ongeveer 500 a 600 per sonen bezocht. A.s. Zondag Succes IZ.F.C. II. dus opgepast. Succesoers, dat kon wel eens een nederlaag worden. DIVERSEN. ANNA PAULOWNA. B.K.C. S—It.C.B. S—t. B.K.C. pakte van stond af flink uit en bracht 'den stand op 20. R.C.B., dat niet zwakker was. herstelde zich tot 21 en maakte vlak na rust gelijk, 22. Vlak voor het einde viel de beslissing ten gunste van B.K.C. 3—2. Keeper Van der Burg heeft o.a. goed werk geleverd. De verdediging was na halftime aanmerkelijk beter dan er voor. H. Borst viel na rust, Van Duin voor rust uit. B.K.C.—Watervogels 6—0. Alweer met een gewijzigde opstelling oefende B.K.C. 1 tegen Watervogels. Deze laatsten maakten al spoedig een goeden indruk, want ze speelden vlug en combi neerden aardig. Doch hun spel kon tegen dat van B.K.C. geen stand houden en toen Steenvoorde de score had ingeluid is het verder met de doelpunten niet karig meer toegegaan. Toen soheidsrechter Hendriks het einde floot, was de stand 60 voor B.K.C. Op het oog een mooie zege. maar het moet ons van het hart dat we de beteekenis ervan Gouden Kruis. H.R.C. 3 heeft door een 4—2 zege op N. Niedorp voor een jaar beslag gelegd op het Gouden Kruis. Overschryving. Gevraagd: G. J. Witte van Wieringerwaard naar Dosko; J. Bakker van Roekan je naar Dosko; C. D. Prins van Sparta naar B.K.C.; C. v. d. Pol van Helder naar Watervogels; Joh. de Weerd van G.V.V. (Gronin gen) naar N. Niedorp; B. W. de Vet van Schagen naar Dirkshorn; J. Kuilman van N.E.C. (Nijmegen) naar H.R.C.N. .1. Kooijman van Alcmaria naar D.T.S.; D. Stam van D.T.S. naar Alcmaria. Verleend: R. M. Bak. C. Bak, G. van Velzen, allen van Helder naar Racing; N. J. Ooms van Assendelf naar Alkmaar; N. van het Hof van K.F.C. naar Succes; P. Postumus van Schoorl naar Succes; R. Bakker van S.V.S. naar Held. Boys; J. Snijders van Helder naar Held. Boys; R. Bakker van S.V.S. (voormalige Helder sche vereen.) naar Petten. Algemeene vergadering N.H.V.B. Zondag a.s. vindt in Alkmaar de jaarlijksche alge- meene vergadering van den N.H.V.B. plaats. Op de rgenda treffen we o.a. aan: Bespreking inzake het vormen van een bondsbureau en (of) het aanstellen van een ambtenaar. Aanvang competitie. De N.H.V.B. begint Zondag 17 September a.s. Ook de KN.V.B. begint op dien datum. Zilveren Bal. De resultaten van den tweeden Zilveren Bal-dag wa ren: Be Quick—Excelsior 3—1; V.O.C.—Willem II 1—2; FeijenoordHermes D.V.S. 32; XerxesSparta 1—3; Be QuickWillem II 34; FeijenoordSparta 60. De finale gaat Zondag tusschen Feijenoord en Willem II. Een verrassing was het goede spel van Be Quick. A.R.OX.-Beker. Ajax. dat naar wy meenen, de laatste jaren nooit meer aan het A.R.O.L.-tournooi deelnam heeft haar heroptreden met succes bekroond. Na een 31 overwin ning op H.B.S. werd in de finale N.A.C. uit Breda met 61 geklopt. Zeeburgia heeft van de tweede klassers den besten indruk gemaakt, al bracht zij 't niet - gelijk D.W.S. tot de demi-finale. Algemeene vergadering K.N.V.B. Ons voetbal parlement is Zondag j.1. bijeen geweest. Het amateursrapport Kips werd tegen onze verwach tingen in met enkele kleine wijzigingen aangenomen. De overechrijvingsbepalingen ondergingen nagenoeg geen verandering. De eerste klasse zal niet worden uit gebreid. Athletiek-fcienkamp. Leek het aanvankelijk dat het bestaande tienkamp record van Harry de Keizer met 6509.15 punten door all-round athleten als Messman Schultz en De Bruijn gemakkelijk zou zijn te verbeteren, nu er door de A.A.B. tienkamp-wedstrijden werden gehouden bleek 't niet zoo eenvoudig. Messman Schultz won met 6236.025 punten, tweede werd de Bruijn met 6184.505. niet al te hoog aanslaan. Wij zagen liever een wedstrij den tegen sterkere clubs dan Atlas. R.C.B., Z.A.P.. Wa tervogels e.a. We geven direct toe dat het bestuur in deze niet op een ander standpunt staat, maar we mo gen gerust neerschrijven dat van al deze genoemde tegenstanders niets te leeren is. In bovengenoemden wedstrijd kwam het nog tot een onaangenaamheidje ook. Het gevolg ervan was dat een der B.KC.'ers het veld uit moest. B.K.C. 1 en 2 maken a.s. Zondag een uitstapje naar Waterland. Ze zijn de gasten van Monnikendam 1 en 2. Dat kan best een heel leuke dag worden, al moet de wedstrijd nummer één blijven voor de deelnemers. Monnikendam is een sterke eerste klasser. Het jaarver slag van den N.H.V.B. vermeldt: „Vooral M. kan op een goed seizoen terugzien en ik voorspel deze vereeni- ging, zoo doorgaande, een goede en snelle promotie." Waarmee we maar zeggen wilden dat er heel hard gewerkt dient te worden. Bij de voortgezette nederlaagwedstrijden moest A.D.O. II met een 16 nederlaag de meerderheid van Storm vogels 2 uit Den Helder erkennenrust 14). A.D.O. I bracht het er beter af. Het behaalde na met rust reeds een 2—1 voorsprong te hebben veroverd, een 4—1 overwinning op R.C.B. I. Strafzitting van Vrijdag 1 September. Egmond aan Zee. GOED BEGIN. HET HALVE WERK. September zette zich zeer gunstig in met 134 zaakjes door Mr. de Groot bereoht. Het allereerst startte Wil lem Gr., visscher op non activiteit, die op het door va der gehuurde patatterslandje ter afweer 'n wildklem had uitgezet. Hij trok een goed nummer en werd vrij gesproken. DE ASPIRANT PAEDAGOOG GEHANDICAPT. Plantkunde is onmisbaar voor den aanstaanden on derwijzer en de leerling der rijkskweekschool te Alk maar, de heer Jan W. uit Egmond aan zee had op in stigatie van zijn voortref fel ijken leeraar, den heer Bijleveld, zich begeven in de zoo rijk met Flora's wilde kinderen begiftigde duinen van Egmond Binnen, om naar hartelust te bottanlseeren. Maar hij begaf zich bui ten het neutrale gebied en werd door den medoogen- loozen jachtopziener, die slechts wetsovertreders kent, geverbaliseerd. Met een roman in de steekzak van zijn regenjas en 'n enorme bril op zijn voorgevel, maakte heden de geleerde heer een passend entree voor den kantonrechter. Gelet op de bijzondere omstandigheden betrachtte Mr. de Groot de meest denkbare clementie, legde op 50 ets boete met als toegift het gratis advies, den pachter der duinen, dispensatie te verzoeken. Alkmaar. AARDAPPELPURéE. Een expediteur uit Julianadorp, Corn. A. gaf op 6 Juli te Alkmaar op het Ritsevoort niet de voorkeur aan den Heer Willem Bakker, die met een zwaar met aardappelen bevrachte handkar uit de Vrouwestraat sukkelde, torpedeerde dit luie vehikel aan stuurboord en verwerkte den inhoud met gekraakte handkarfrag menten tot een schilderaohtige purée-imitatie. De slor dige automobilist, heden niet verschenen, werd veroor deeld tot f 25 boete of 25 dagen, terwijl de deurwaarder zich gaarne wil belasten ten behoeve van den benadeel den aardappelgrossier, den heer Salomons, de schade rekening te incasseeren. HET SPIEGELTJE. De agenten Rademaker en Volbeda hielden op den Heldersohen weg een vrachtauto-chauffeur Jacob G. aan, wiens wagen was getooid met een wegspiegel, die geen voldoend overzicht gaf van den linkerweghelft. Inplaats van den baas. verscheen heden zijn knecht. Jaap v. Saassen uit Schermerhorn, die bij kris en kras beweerde dat men voor het spiegeltje geen hetere plaats had kunnen vinden. Het stuur zat rechts en als de spiegel links was geplaatst, kon hij het linkerweg gedeelte niet belinken. Na gehouden krijgsraad werd besloten a.s. week vóór de zitting de vrachtauto aan een grondige inspectie te onderwerpen. De beide verba lisanten werden beleefd uitgenoodigd tot bijwoning. Aantreden kwart voor 10 uur op den Geester Singel. HET SPEELZIEKE STUUR. De chauffeur van de firma Koningsbruggen te Hel der, de heer Pieter Corn. van D. werd op 1 Juli op den Kennemerstraatweg naar de gezondheid van zijn wagen gevraagd en terdege geexamineerd, waarbij bleek dat het stuur 80 graden speling vertoonde. Verder rijden werd verboden tot reparatie was aangebracht. De eigen monteur van de firma werd gerequireerd en door hem ontdekt, dat een klem was gebroken. De chauffeur was echter de „sik" en liep er voor 8 pop of 8 maal 24 uur kwartierarrest in. „UITBLAZENDE" IJSCOVENTERS. Het vermoeiende venten met de populaire ..ijsies" noopt de nijvere handelslui meermalen tot rusten, welk krachtsherstel echter een doorn schijnt te zijn in het oog der politie, die geregeld zoo'n heilzame rust kuur vergalt door het opmaken van een proces-ver baal ter zake het innemen van een verboden stand plaats. Heden waren weer twee van die ongelukkigen op de zitting om te dier zake terecht te staan. Een hunner, de heer Ant. S., die zich op de Paardenmarkt ter ruste had begeven, werd bedacht met f 1 boete of 1 dag en zijn collega Willem L., dewelke op de Voor- dam zat uit te blazen en tevens genoot van de kaas marktwemeling, krijgt alsnog gelegenheid zijn bezwaren te kunnen uitwerpen contra den verbalisant Tijtsma 8 September. JURIDISCHE TIJGERVAL. De werktuigkundige, de heer Joh. K., was op 23 Au gustus tegen de lamp gewandeld, omdat hij had gerij- wield op de Molenbuurt zonder minstens 1 hand aan het stuur, welke acrobatiek te Alkmaar bij politie verordening strafbaar is gesteld. De Hooge Raad heeft echter een overtreder te Den Haag ontslagen van rechtsvervolging, omdat deze aangelegenheid is gere geld in de motor- en rijwielwet. De heer K. beriep zich heden dan ook op dit arrest, doch de kantonrechter bleef zweren b ijde onvolprezen legislatie zijner ge meente en veroordeelde den comparant tot f 2 boete of 2 dagen. Deze kan desverkiezende hooger recht zoeken aan de overzij van den corridor! Castricum. DOOR WARMTE EN BENZINEDAMP BEVANGEN. De vrachtauto-chauffeur F. K. S. uit Rotterdam be stuurde op 6 Juli een groote dichte vrachtauto, volge propt met schapen, afkomstig van de Schager markt. Onder Castricum geraakte hij, vermoedelijk door be nauwdheid gekweld, het stuur kwijt en reed met ge weld eenige langs den weg staande boomen aan. De zaak was heden op de agenda gebracht, doch in ver band met de omstandigheden werd het roekeloos rijden niet bewezen verklaard en verdachte vrijgesproken. Schermerhorn, OPGEWONDE KERMISKLANTEN. De aangename scheer, die gewoonlijk bij feestelijke gelegenheden heerscht in het café van den heer v. d. Oord werd in den nacht op 18 op 19 Juli wreedelijk verstoord door het onordelijk gedrag van de heeren Joh. van S., 'n loonploeger en de kruidenier Jan T., beiden in 't dagelijksch leven zeer rustige burgers, doch thans overweldigd door de Schermerhorner kermisge- n engten, in extase geraakt. Er moest een oude kwestie, die tusschen beide kemphanen bestond, uitgeknobbeld worden en nu wenschte Jan T. de «aak te regelen met behulp van een stoel en 'n biljartkeu, terwijl de loon ploeger zich zoo ijselijk overstuur maakte, dat een ge heel regiment vrienden en bekenden noodig was, hem onschadelijk te maken. Brig. Talsma en zijn coll Ver meulen mepten er behoorlijk op in en hadden met deze en andere zachte overredingsmiddelen de orde spoedig hersteld. De heeren v. S. en T., terecht staande ter zake ordeverstoring, beweerden met een ernstig ge zicht, heel nuchter en verstandig te zijn geweest. De Kantonrechter geloofde het graag en veroordeelde met prijzenswaardige onpartijdigheid ieder tot f 3 boete of 3 dagen. Castricum. SCHROMELIJKE ROEKELOOSHEID. Een huisvader uit Haarlem, de steuntrekker Corn. B., bevond zich op 18 Augustus met vrouw en kinderen te Bakkum aan zee en moest, zoo hij heden beweerde, een noodzakelijke boodschap in Haarlem verrichten. B. begaf zich op weg en liet zich ter bespoediging van de reis voorttrekken door een vrachtauto. Hij kwam er hed'en voor deze onverantwoordelijke daad met 3 gul den of 3 dagen al heel goedkoop af. NOG WAT MELANGE TOT BESLUIT. Rijbewijstoos. De pluimfeefokker P. A. K. uit St. Maartensbrug trotseerde het noodlot met zonder rijbe wijs op stap te gaan. Hij kreeg de partij grandioos aan zijn pantalon f 2 otf 2 dagen. 'n Kat, die in 't donker niet grouw was. De tim merman A. J. R. uit Schoorl fietste 13 Augustus te Bergen zonder licht De veldwachter had hem al gauw te grazen. Behandeling als voren. Ze wagen het maar! Zekere Piet M. uit Beiloo hobbelde met veel lef. doch zonder rijbewijs over Alk- maarsch grondgebied. Het resultaat laat zich danken: f 3 of 3 dagen.

Schager Courant | 1933 | | pagina 5