ASPIRIN Lord Grey overleden. Duizenden retezegels ontvreemd. De Schermer feesten. Ongeval op onbewaakten overweg. Mijnongelukken in Polen. Rheumatische pijnen. Groot tekort. Predikbeurten. Een bekend Engelsch staalman, die ook in., den grooten oorlog «en rol speelde, overladen. Na een doodstrijd, die tien dagen heeft geduurd, is Lord Grey of Fallodon, een bekend Engelsch staatsman, Donderdagochtend ontslapen Hij was een typisch voorbeeld van den staatsman en diplomaat uit de oude school, die in het parlement niet meer losliet, dan het strikt noodzakelijke. Viscount Grey of Fallodon. was twaalf dagen ge leden ernstig ziek geworden. Gedurende een groot deel dezer ziekte verkeerde de patiënt in een staat van coma, waarbij zijn krachten meer en meer af namen. Lord Grey is 71 jaar oud geworden. In zijn jeugd was hij een flinke sportsman en in het bijzonder schitterde hij als tennisspeler. Zijn politieke carière begon toen hij in ISSo als Liberale afge vaardigde voor Berwlck en Tweed in het La gerhuis kwam. Zeven jaar latei- werd hij benoemd tot onderstaats secretaris voor buitenlandsche zakeu. In 1905 werd hij Minister van Buitenland sche Zaken en deze functie be kleedde hij tot hot aftreden van Asciuith, later Lord LORD GREY. zijn collega cn boezemvriend Oxford, als Minister-President in 191G. Langen tijd voor den wereldoorlog overzag Grey reeds den gevaarlijken toestand in Europa en de geheel Britacho invloed werd onder zijn leiding aan gewend om' verbetering tot stand te brengen in do betrekkingen met en tusschen de continentale mo gendheden. Na den moord van Serai wo, toen don kere wolken boven Europa samentrokken, wendde Grey al zijn middelen aan om een catastrophe van oorlog tc voorkomen. Niettemin, toen deze tragische periode intrad, kon hij op dat oogenblik niet toe staan, dat Groot-Briltanniö anders zou doen dan de neutraliteit van België te verdedigen. In zijn auto- biographie staat hoe hij den avond van den 4en Augustus 1914 in zijn Hamer op het Fareign Qffice stond en sloeg hij do parade gade van de horsc guards, die het donkere tijdperk van den oorlog in traden. Het was een donker oogenblik voor hem, de mislukking van jarenlange pogingen, het vervliegen van al zijn hoop, welke plaats maekte voor ernstige vrees cn bezorgdheid. Van dat oogenblik af begon zijn gezondheid te lijden door de ondergane te leurstelling. Behalve gedurende de korte periode dat hij tijde lijk werkzaam was als ambassadeur in dé Ver- eenigde Staten, aan het einde van den oorlog, trok Grey zich van het Mmisterio voor Buitenlandsche Zaken bijna geheel terug. Niettemin stelde hij zich stëëds van nabij op do hoogte van dc loopende ge beurtenissen en de toespraken, welke hij zoo nu en dan hield, trokken bijzondere aandacht in Groot Brittannië cn daarbuiten Teneinde de handicap van bijna volslagen blindheid op te heffen, leerde hij brailleschrift, terwijl hij zoo goed als hij kon zijn genoegens buiten de deur voortzette, in het bijzon der het visschen. Hij was een groot liefhebber van vogels cn dezo aten uit zijn hand en zetten zich op zijn schouders, wanneer zij niemand anders zouden hebben toegestaan hen te naderen Zijn dood wekt grooto verslagenheid in de rangen van de Britsche staatslieden. Hem werd vandaag overal hulde gebracht Sir John Sirnon zeide: „Nergens is zijn dood met grooter verslagenheid of met. meer gevoel ontvan gen, dan binnen de muren van het fnreign office. Het was in dit enkele regeeringsdepartempnt, dat hij zijn heelo ministerieelc leven doorbracht." BIJ DEN RAAD VAN ARBEID TE AM STERDAM. 7000 RENTEZEGELS VAN 60 CENT VERMIST. Naar er geruchten gaan, ls bij den Amsterdam- schen Raad van Arbeid, gevestigd aan het Droog bak in het rijksgebouw een belangrijke diefstal van Zegels ontdekt. Uit de kluis, waarvan slechts eenige personen den sleutel hebben, zijn zevenduizend zegels van 60 cent per stuk ontvreemd, dus voor een waarde van f 4200. De politie heeft een onderzoek ingesteld, doch de dader is nog niet gevonden. Alle nasporingen om de personen, die in deze ver- dwijning de hand kunnen hebben gehad, op te sporen, zij tot nu toe vruchteloos gebleven. Wel neemt men met vrij groote stelligheid aan, dat de daders onder het personeel van den Raad van Arbeid gezocht moe ten worden. Van inbraak of insluiping van buiten, welke uiteraard in een kluis niet plaats kan hebben zonder dat er sporen van achterblijven, is niet geble ken. De daders moeten goed op de hoogte zijn ge weest van de gangbaarheid van rentezegels. Het zijn Juist allemaal zegels van zestig cent, welke zijn ont vreemd, zegels van de meest gebruikte soort dus. De politie van het bureau Warmoesstraat zet bet onder zoek in alle richtingen voort BEWAKING VAN EINSTEIN. Wegens bedreigingen door een geheime Duitsche vereeniging. De correspondent van de N. R. Ct. te Brussel be richt het volgende: In verband met het bericht als zou het leven van prof. Einstein door een Duitsche geheime vereeniging bedreigd worden, hebben de Belgische autoriteiten de noodige maatregelen getroffen om de veiligheid van den geleerde en diens gezin te verzekeren. De door Einstein bewoonde villa in de badplaats den Haan zal voortaan dag en nacht door de Belgische recher- ohe worden bewaakt. NIEUW BELGISOILDUITSCH GRENSINCIDENT. Bij Montjole. Naar aanleiding van de Hitleriaansche incidenten die zich onlangs in sommige grensdorpen van het gebied Eupen-Malmedy hebben voorgedaan, zijn aan de Belgische gendarmerie strenge orders gegeven ten einde de herhaling van dergelijke feiten te voorkomen. Twee Duitsche nationaal-socialisten in uniform, die deze week bij Montjoie (Mondschau) op Belgisch grond" gebied trachtten te komen, werden door de gendar merie weer over de grens gejaagd. De nazi's zouden verklaard hebben dat zij in grooten getale zullen te- rugkeer.en. heeft U oorpijn en neu ralgie? Waarom neemt U niet Uw toevlucht tot Aspirin? Het is een voor het oraanisme volkomen onschadelijk middel en zal U in wei nige minuten van elke pijn en het gevoel van onbehagelijkheid Lbevrijden. Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbulsjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. k 10 cis. DE VERKIEZINGEN VOOR HET HOOGHEEMRAAD SCHAP NOORDH. NOORDERKWARTIER. In de gehouden vergadering van het Bestuur van de Algemeene Kiesvereeniging voor het Hoogheemraad schap Noordh. Noorderkwartier is besloten, aan de vertegenwoordigers der politieke partijen en L.T.B. mee te deelen, dat het aan de Alg. vergadering zal voorstel len, zich in beginsel uit te spreken voor medewerking aan het tot stand komen van een compromis, waarbij het mogelijk is, ter vermijding van de groote kosten, die aan een verkiezing zijn verbonden, de verkiezingen voor Hoofdingelanden en Hoofdingelanden-plaatsvervan gers bij enkele candldaatstelling te doen geschieden. Het bestuur is echter van oordeel, dat het dit voorstel slechts kan en mag doen door ook redening te houden met den opzet en het doel, waarmee de Alg. Kiesver eeniging is opgericht. Gezien nu het bij de vorige ver kiezingen verkregen aantaj stemmen, dat ongeveer het 11/24 deel van het totaal aantal geldige stemmen be- teekent en bij het stelsel van evenredige vertegenwoor diging dus recht zou geven op 11 zetels, durven zij het voorstel voor een compromis slechts aan de Alg. ver gadering voorleggen, als bij de verdeeling van het aan tal zetels enigermate rekening wordt gehouden met het in 1929 verkregen aantal stemmen. Het bestuur meent de bescheidenheid te betrachten, als het als voor waarde voor een compromis het aantal voor de Alg. Kiesver. beschikbare zetels op 9 stelt, en dat het een misrekening zou zijn van de uitspraak van een groot aantal stemgereohtigde ingelanden, als de politieke par tijen 20 van de 24 zetels zouden willen opeischen. In dit verband wijst het bestuur er nog op, dat geen der zittende leden, die op grond van hun leeftijd nog voor een candidatuur in aanmerking komen, hun plaats zul len moeten inruimen, als op zijn voorstel wordt inge gaan, daar er voldoende afvloeiing is -'an H.I. en H.I.- plaatsvervangers wegens gevorderden leeftijd. Ten slotte wordt bij aanneming der voorstellen, voor gesteld voor iedere vacature 2-tallen op te geven, waar uit dan wederzijdseb wordt gekozen. Angstige oogenblikken bij d© ballonopstij ging. Van Pottnm verfoor echter alleen z\Jn pet.. Bij de ballonopstijging ter gelegenheid van de Soher- meer-feesten is het nog tot eenige angstige oogenblik ken gekomen. Hoewel het weer niet zoo gunstig was wat de wind betreft, steeg kapitein van Pottum tooh om vijf uur met zijn ballon omhoog, onder gejuich van de menigte De opstijging had plaats opeen land vlak naast het tentoonstellingsterrein. Onmiddellijk na de opstijging drukte de wind de ballon, die vrij snel omhoog was ge gaan. omlaag, zoodat een. moment gevaar dreigde, dat de ballon midden in het feestterrein terecht zou ko men. Kapitein van Pottum wist de situatie nog te redden door het uitwerpen van een zak zand. Het gelukte niet zonder dat hij met zijn hand tegen de liohtlelding van de consumptie tent aansloeg. De ballon trok de mand in bijna horizontale richting over dep draad heen en een oogenblik vreesden de toeschouwers voor den luchtvaarder het ergste. Deze verloor echter alleen zijn pet en na eenige zweefbewegingen bevond de mand zich weer in verticalen stand onder de ballon. Alles liep dus gelukkig goed af. De ballonvaarder daalde tot groote tevredenheid van het publiek onge veer een kwartier na opstijging in den Boekelmeer, gemeente Helloo. Drie dooden, één zwaar gewonde. Wolff meldt uit Hannover: Donderdagavond om half zeven is op het baanvak Nienburg—Minden in de nabijheid van het station Schlusselburg a. d. Weser op een onbewaakten over weg een auto door de locomotief van een goederen trein gegrepen en totaal vernield. Drie personen werden hierbij gedood cn één zwaar gewond. BREUK OP 400 METER DIEPTE. VIJF MIJNWERKERS ONDER DE NEER STORTENDE KOLEN BEDOLVEN. Reuter seint uit Kattowitz: In de Mogrzijowmijn bij Sosnowitz is een ernstig ongeluk gebeurd. Op een diepte van vierhonderd meter waren twaalf mijnwerkers bezig, toen plotseling een breuk ontstond in de zoldering. Zeven hunner slaagden erin bijtijds te ontvluchten, doch de overige vijf werden onder de omlaag stortende kolenmassa's bedolven. Hoewel terstond begonnen werd met het reddings werk, is men er na achttien uren zwoegen nog niet in geslaagd tot de ongelukkigen door te dringen. Er bestaat nog slechts een zeer geringe hoop, dat de mannen levend geborgen zullen kunnen worden. In een mijn te Kostuchna werden door het breken van een stut twee mijnwerkers onder neerstortende kolenimassa's bedolven en ter plaatse gedood. In de Radionkau-mün is eveneens een mijnwerker door vallend gesteente getroffen. Zijn geheel verminkt lijk kon eerst na dertigurigen arbeid geborgen worden. DE WERKELOOSHEID IN DUITSCHLAND. Een daling waar te nemen. De algemeene werkloosheid in Duitschland is, vol gens de statistieken van de verzekeringskassen en ar beidsbeurzen in Augustus met ongeveer 200.000 ge daald en bedroeg op 31 Augustus nog 4.128.000 perso nen. In arbeidsdienst waren 257.000 lieden werkzaam. De beste cijfers heeft Westfalen met een verminde ring van 6.8 en Midden-Saksen met een vermindering van 7.7 pet.. Op het platteland is de daling algemeen, maar in de groote steden moeten nog betere resultaten bereikt worden. u't oe OMGEVING r AS GE ND IJK NOORDSCHARWOUDE. Bureau voor Arbeidsrecht opgericht. In een dezer dagen gehouden vergadering van de Langedijker Bestuurdersbond werd besloten over te gaan tot de oprichting van een Bureau voor Arbeids recht. Hiermede werd geacht in een lang gevoelde be hoefte te voorzien. Tot adviseur werd aangewezen de heer J. v. d. Abeele, Oosterstraat, Noordschanvoude, terwijl verder werd besloten dat het Bureau onder de volgende voorwaarden zal werken: Aan georganiseerden (modern) worden adviezen verstrekt a 25 cent, terwijl dit voor andere georgani seerden 50 cent en voor ongeorganiseerden fl.— zal zijn, een en ander verhoogd met eventueel te maken onkosten. Er werd geen vaste avond gesteld, maar de adviezen zullen uitsluitend ten huize van den advi seur en in de avonduren worden verstrekt. BOEK OP LANGEND?JK. Op Woensdag en Donderdag 6 en 7 Sept. werd vanwege de vereeniging Floralia een tentoonstelling van bloe men en planten georganiseerd in de kolfbaan van den heer S. Borst. Den eersten dag werd 's avonds na het spelen van een pittige marsch door de plaatselijke mu- ziekvereeniging, de tentoonstelling geopend door den heer Vinke, die na een woord van welkom memoreer de de verkregen medewerking van autoriteiten en burgerij om deze tentoonstelling te doen slagen. De kolfbaan was in een waar lusthof herschapen. In 't bijzonder dienen te worden vermeld de inzendingen van de schooljeugd en van de heeren M. Kaas, P. Neumann en P. Glas. Verder waren door vele burgers prachtige bloemen en planten Ingezonden ter opluiste ring. Om meerderen luister aan deze tentoonstelling bij te zetten, ook al mede tot dekking der onkosten, waren ditmaal daaraan eenige aardige attracties ver bonden, een theetuin van de firma Holsmuller te Alk maar, een gelegenheid voor sjoelen, raden naar den r.aam van ©en pop, enz. De uitslag der bekroningen was: Schoolkinderen: Ooleus: L Grietje Glas, 2. Maartje Boon, 3. Annie Balder. Lobelia: 1. Grietje Jong, 2. Geertje Kamp, 3. Marie Boon, 4. Dieuwertje Kloosterboer. Madame Sallerol: 1, Anton Bonnet, 2. Immle Wage naar, 3. Kees v. d. Wal. Balsemien: 1. Gert J. Biersteker, 2. C. Wagenaar, 8. Maartje Glas Ad., 4. Marletje de Graaf. Asperagus Plumosls: 1. Arle Dekker 2. Nies Kostelijk Jd. 3. Maartje Kultwaard. 4. Nel'e Kostelijk. Fuchsia: 1. Sljtje Bak, 2, Nelie Bak, 3. Jannle Leeg water. Begonia: 1. P. de Wit, 2. Geertje Glas, 3. Wim v. d. Molen. 4. Gert Wagenaar. Geranium: 1. Grietje Bakker, 2. Jan Balder, 3. Elsje Bonnet, 4. Dirk Otto. Asperagus Springeri: 1. Nelle Vinke, 2, Ingena de Hartlgh.a 3. WUly v. d. Molen. 4. Willy van Gelder. Ageratum: 1. H. van Zuidam, 2. Hermannie Beenders, 3. Trien de Wit. Floralia-inzendingen (niet schoolgaande kinderen): 1. C. KoolJ, Coleus; 2. All Bak, Fuchsia; 3. L. Pastee kamp, Ageratum; Cactussen: 1. M. Kaas, 2. R. Neu mann, met lof der jury voor de opstelling; 3. Annie Koning. Particulieren. Ster. 1. W. Bak; Fuchsia. 1. J. Blom, 2. M. Ooijevaar; Amaryllus: 1. G. Bakker 2. S. Klooster terboer; Bilbergla's: 1. P. St Nicolaas; Mand: 1. G.. Glas; 2. K. Kool; Aloé: 1. W. van der Molen; Palmen: 1. Kouwen, 2. D. de Jong; Bak: 1. J. KostelijkWit Een 5-jarig zoontje van den heer G. Glas Jbz. ge raakte al spelende tegen een aankomende zandauto. Door krachtig te remmen wist de chauffeur nog te vorkomen dat het kereltje er niet onder raakte, zoodat het ongeval met eenige ernstige verwondingen aan het aangezicht afliep. OUDKARSPEL Tol de Rijkskweekschool ter opleiding van onderwij zers-essen) te Alkmaar is o.m. toegelaten T. Groen veld alhier. De lijder kent maar al te goed d» ellende, welke veroorzaakt wordt door rheumatische pijnen in de ledematen, lendenen, heupen of gewrichten, doch gewoonlijk is hem de werkelijke oorzaak van deze pijnen niet bekend. Het is juist, dat een verblijf in een vochtige omgeving, gevatte koude, tocht, enz. dikwijls rheumatische pijnen teweegbrengen, maar de werkelijke oorzaak schuilt in het urine zuur, dat zich tengevolge van trage werking van bepaalde organen in uw hchaaru kun afzetten. Het bloed, dat niet meer goed gezuiverd wordt, voert dit urinezuur op zijn omloop door hei lichaam mede en dit kan zich afzetten in de gewrichten of holle gedeelten van het lichaam En de scherpe kanten dezer urinezuur-afzettingen veroorzaken de ellendige pijnen, die gij voelt, als gij u beweegt, bukt of inspant. Foster's Rugpijn-Nieren-Pillen worden sinds de dertig jaren, waarin Holland ze leerde kennen en waardeeren, door personen uit uw eigen omgeving aanbevolen tegen dergelijke verschijnselen. Zij ver schaffen goed gezuiverd, levengevend bloed Zij zorgen, dat alle onzuiverheden, die zooveel narig heid veroorzaken en leiden kunnen tot allerlei zeer ongewenschte verwikkelingen, dagelijks uit het lichaam worden verwijderd. Verkrijgbaar bij apothekers en dro gisten i 1.-, f 1.75 en f 3.- per doos. Let vooral op den juisten naam. ZUIDSCHARWOUDE. Kolfwedstrijden. Heden (Zaterdag)-morgen werden de Nationale Kolf wedstrijden van den Nederlandschen Kolfbond Ingeluid door een welkomstwoord van den voorzitter van de ontvangende club „Gezellig Samenzijn", den heer Jb. Kraakman, waarbij hij tot de hooggeachte kolfvrlenden eenige vriendelijke woorden sprak. Hij constateerde, dat thans het moment is aangebroken, waarop de 46ste Ne- derlandsche Kolfwedstrijden een aanvang gaan nemen. Voor hem als voorzitter acht hij het een buitengewoon groote eer, het genoegen te mogen hebben, allen een hartelijk welkom toe te roepen. In de eerste plaats geldt dit welkomstwoord de hoofdbestuursleden, die hij dankt voor hun tegenwoordigheid, en spreekt daarbij den wensch uit, dat in de komende dagen de onderlinge sa menwerking met het hoofdbestuur in den besten zin tot uiting zal komen. Verder richt hij een woord van welkom tot de leden van „Gezellig Samenzijn" en an dere kolfvrlenden hier tegenwoordig, en dankt hen voor hun belangstelling. Dc komende dagen van strijd en spanning, ook van feest en genoegens, staan voor u allen open: mogen deze dagen een succes zijn voor onze vereeniging en voor U. Voorzitter Bpoort de kolvers aan, hun uiterste krach ten voor deze wedstrijden in te spannen en al weet men dat niet allen, die in de renbaan locpen, een prijs kun nen behalen, toch moeien de wedstrijden, die straks be ginnen, betuigen van een edelen kamp. Ten slotte brengt spreker nog een woord van hulde aan den heer Rijper, die zich zoo heeft beijverd in het Barometerstand op Zaterdagmorgen 8 uur: 774 m.M. Vooruitzichten: Mooi weer. Temperatuur: 15 gr. is 59 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GCBK. ROTGANS, Hoogztjde E 103, Behagen. Gedtpl. Opticien Refractioniat. Het oogonderzoek doen wij gratis. treffen van de vele drukke voorbereidende werkzaam heden voor deze wedstrijden: moge hij voor dezen ar beid beloond worden. Spr. hoopt, dat de aangename ver houding, tot uiting gekomen tijdens de voorbereiding, ook zal blijken tijdens de wedstrijden. Nog richt hij een -voord van welkom tot de markeurs en den populairen schrijver en eindigt met het uitspreken van den wensch, dat de komende 4 dagen van strijd, spel en feest in de beste harmonie mogen verloopen. Hiermeo zijn de wedstrijden geopend en treden 3 le den van Gezellig Samenzijn als eersten, die aan den slag zjjn, in de baan. ALKMAAR Volgende week Maandag, Dinsdag en Woensdag zal een algemeene vergadering gehouden worden van Vrije Evangelische gemeenten en Vrije Evangelisa ties ln Nederland, te Alkmaar. Maandagavond a-s. heeft een begroetingsavond plaats tran afgevaardigden. Dinsdagmorgen en Woensdagmor gen worden huishoudelijke vergaderingen gehouden, terwijl Dinsdagavond en Woensdagavond openbare conferentie-avonden plaats vinden met verschillende sprekers, ln 't lokaal Lindenlaan 117 te Alkmaar. Lei der der algemeen© vergadering is Ds. J. Brouwer. W1ERINQEN Verkeersaanduidlngea In verband met onze beschouwingen enkele weken terug over het abnormaal groot aantal verkeersbor- den op een bepaald traject van den grooten verkeers weg nabij den afsluitdijk, doet het ons genoegen dat wij hebben kunnen constatoeren dat de horden „Ver boden te parkeeren", inmiddels /iin weggehaald. Geen slaapziekte te Wieringen. Naar wij nader 'ernemen heeft men to Wieringen niet met een geval van slaapziekte te doen. waarvan de geruchten in ons blad van 7 dezer werden ver meld. Het betrokken slachtoffer was ha door een be roerte te zijn getroffen, na negen dagen in slapénden toestand te hebben verkeerd, overleden. Eeii en an der heeft derhalve met. slaapziekte niets te maken. Het motorongeval te Oosterland. Naar wij vernemen is de toestand van den 33-jari- gen bankwerker T. Jansonius. die 6 dezer bij een mo torongeval in ernstigen toestand werd opgenomen, vooruitgaande. Gevaar voor het leven is geweken. Tot stiiving van de kas. Het departement van Koloniën maakt bekend dat van een belangstellend Nederlander, woonachtig in België, een bedrag van f500.— is ontvangen ten be hoeve van de NederlandschIndische Schatkist. Onderhond Heldersche Zeewering. Begin October wordt door den Rijkswaterstaat aan besteed het herstellen van stormschade aan het Noor der- en het Kijkdu nshoofd vóór de Heldersche zee wering onder Huisduinen. De raming voor dit werk bedraagt 39.000. Denen op bezoek. Gisteren kreeg Wieringen bezoek van een tweetal Denen, gen. Martin Jörgensen en Christian Sóren- sen, waarvan de een oorlogsinvalide is en door zijn vriend in een wagentie wordt begeleid op een rond reis door Europa. Vertrokken van Kopenhagen op 25 November 1931, logde het weetal tot 31 Juli 1932 6300 K.M. af. Het tweetal voorziet in zijn onderhoud door den verkoop van kaarten. NIEUWE N 1 E T)Q F P Politie. Gevonden: een slinger van een auto-, eenig kleingeld (bij de zwemwedstrijden). Verloren: een vulpen; een rijwielplaatje. Inlichtingen bij den gemeenteveldwachter. MOERBEEK. Na inschrijving is het krooswerk van den Moer beekpolder door het Bestuur aan den laagsten In schrijver, den heer C. van Ecten gegund voor f37.50. OU Ti E N 1 E nn n P De Raad dezer gemeente komt a.s. Wociv lag 13 de zer, des avonds ten 8 uur (n.t.) in openbare vergade ring bijeen. O.m. zal in behandeling komen een voorstel lot her ziening der gemeentebegrooting voor 1933. In de uit voerige schriftelijke voordracht merken B. en W. op, dat ondanks het feit, dat de uitgaven met ruim f 7000" zijn besnoeid en bovendien eenige inkomstposten zijn toegevoegd of verhoogd, het oorspronkelijk tekort op de begrooting 1933 van f 15.500.— nader moet worden geraamd op f22391.81. Allen voor werkverschaffing zal' f 18419.70 noodie zijn, terwijl daarbij nog komen de sociale lasten cn de kosten van steunverleening aan werkloozen. De posten „landpacht" en „belastingen" en verschillende andere ontvangposten brengen door tegenvallers aanmerke lijk minder op. B. en W. stellen tenslotte nog eenige mogelijke be zuinigingen voor, zooals o.a. afschaffing van het op kosten der gemeente verstrekken van consumptiën en sigaren tijdens of na de raadsvergaderingen en van vergaderingen van B. en W. Voor 1931 zullen wegens door de Regeering gestelde voorwaarden nog meer dere bezuinigingen noodzakelijk zijn, zooals o.m. in trekking van subsidies en dergelijke. ZONDAG 10 SEPTEMBER. NED. HERV. GEMEENTE. Noordscharwoude. voorm. 10Vs uur. Ds. Van Baaien* EVANGELISATIE. Schagerbrug, nam. 7% uur, Ds. Bosma

Schager Courant | 1933 | | pagina 10