Raad Wieringen. GESLOTEN ZIJ P E SCHAGERBRüG. Tentoonstelling. De tentoonstelling van de afd. Zijpe en Omstreken, van de Holl. Mij. van Landbouw, welke op Maandag 11 September a.s. alhier zal worden gehouden, geeft blijken van opleving, die tot verheugenis kunnen stemmen. De inzendingen overtreffen het getal van vorig jaar met ruim 30 nummers, wat zeker voor de ijverige com missieleden een voldoening mag zijn. De afdeeling paarden bevat 34 nummers, hoornvee 39 nummers, wolvee 44 nummers, pluimvee en konijnen 73 nummers, terwijl bloemen en planten met 20 nummers aanwezig zullen zijn. Verder zijn nog verschillende nummers ter opluiste ring aangegeven. Daarbij komt dan nog de afdeeling Floralia met meer dan 100 inzendingen. Wij kunnen dus gerust zeggen dat het a.s. Maandag een zeer belangrijke tentoonstelling zal zijn, die het be zoek overwaard is. Ten slotte herinneren wij er aan dat des namiddags een heel mooi programma gegeven zal worden door de Rijvéreeniging „West Friesland", welke vereeniging vo rige week te Groningen met zooveel succes een demon stratie heeft gegeven ten aanschouwe van duizenden bezoekers. Harddraverij. De gewone jaarlijksche harddraverij op 12 September a.s„ alhier te houden, georganiseerd door de Harddrave- rijvereeniging „Voorwaarts" blijkt een gevestigden naam te hebben daar voor deze draverij 23 van de allerbeste paarden staan ingeschreven. Voor liefhebbers van goe de paardensport zal het a.s. Dinsdag een hoogst belang rijken dag zijn en wij wekken gaarne een ieder op deze draverij te bezoeken. Ingeschreven zijn Petition, Fatima, Miss Zelda Pe ter, Ora Setzer, Janet Harvester. Ocland Baron B, Hedwig, Queen Ethel. Lady Bond, Lüstiqe Madchen, Gretchen H, Siter Patrik H, Noma B, Miss Everharda, Nanarra, Pieternel. Don Juan. Quiek G, Norterman B, Othella, Maggy Henry, Brise en Ourulhaan B. Zie verder advertentie in dit nummer. BURGERBRUG. Naar wij vernemen, zal de onlangs afgebrande wo ning van den heer M. J. Tiesen te Petten worden her- 3)0uwd en is rlc aannemer de heer K. Bouwcs al hier met de uitvoering van dat werk belast. ST. MAARTENSBRUG. Blijkens een in dit nummer voorkomende adver tentie zal het zeer gunstig bekend staande tooneel- eezelschap „Jong Leven" van Oudkarspel, onder regie van den heer H. Slikker, des Maandags van kennis optreden in de zaal van den heer Rossen met het kluchtspel: „De Bidder van den Kousenband", door H. Bakker, schrijver van het destijds me' zooveel suc ces opgevoerde tooneelstuk Vilmmaniakken. Over de opvoering van dit stuk lezen wij in een van de groote dagbladen, dat de vertolking een da verend succes is geweest. Er waren personen in de zaal aanwezig, die van den cenen gierlach tuimelden in den ander, zoodat er een perman uit geschater was. Waar wij er van overtuigd zijn dat de vertolking van dit echte kermisstuk bij „Jong Leven" in uitste kende handen is, twijfelen wij er niet aan of het pu bliek zal een hoogst cenotvollen avond tegemoet gaan. Niet minder zal dit het goval zijn met het publiek dat de Maandag van kei-mis het café Homan te St. Maartensvlothrug bezoekt. Aldaar zal optreden de overbekende Daan Pool van Oudesluis. Zijn succesvol optreden zoowel hier als elders en de uiterst keurige wijze waarop de heer Pool voor aankleeding van tooneel enz. zorgt, zijn bewijzen te over, dat de bezoekers naar hartelust zullen kunnen genieten. GEMEENTE ZIJPE. Burgerlijke stand van 1 tot en met 7 September. Geboren: Alida. dochter van Jan Doorn en van Saar- tje Jacoba Geense. Ondertrouwd: Antonius Johannes Hurkman, oud 26 jaar, landbouwer, en Maria Petronella Heijne, oud 24 jaar. zonder beroep, beiden alhier. Getrouwd: Pieter Rietvink, oud 25 jaar. vrachtrijder te Callantsoog en Trijntje Dekker, oud 22 jaar, zonder beroep alhier. Overleden: Geene. 'ANNA P AU T. OW N A Esperanto. De plaatselijke Esperanto-vereeniging „La verda Stelo" organiseert dezen winter een cursus voor be ginners. Bij voldoende deelname zal er bovendien een kostelooze cursus voor werkloozen gegeven worden. Men hoopt daarvoor op de medewerking van het ge meentebestuur, om ook de boeken gratis te kunnen verstrekken. Voor inlichtingen en opgave van deel name zie men adverentie in dit nummer, BREEZAXD. Verkooping. Ten overstaan van Notaris F, J. M. Pinxter te Schoorldam is Donderdag in café Borst verkocht een huis, een bollenschuur en bloembollenland aan den Koningsweg, groot 2.53.40 HA., eigendom van den heer A. W. Blom. Ingezet op f 18.000 bij afslag niet gemijnd, zoodat het geheel voor dit bedrag in handen kwam van de NV. B.E.MA.P, Auto te water. In de war gebracht door een voor hem uit rijdenden fietser, die een teeken gaf, maar wiens bedoeling de heer W. niet begreep, reed deze met z'n vrachtauto bij de Zandvaart in de Molenvaart. De heer W. kwam er met een bemodderd pak af, evenals een kleine jongen, die mee reed. De auto, met behulp van den kraan wagen van garage-Broers op het droge gezet, weiger de verderen dienst en zal eerst wel eens grondig na gezien en gereinigd moeten worden, daar de motor ge heel onder water kwam te zitten. T ANG END IJ K Het is voor onze transportarbeiders een bijzon der slechte tijd, aangezien er zeer weinig naar het buitenland wordt verladen. Wat voor het binnenland is bestemd,w ordt veelal verladen door de schippers en het personeel der handelaars, zoodat velen, die vroeger een goed loon verdienden bij de transport, nu maar enkele dagen werk hebben of in het geheel niet in aanmerking komen. Voor hen is het te hopen, dat de exportmogelijkheden wat gunstiger worden. Men deelt ons mee, dat de zuurkoolfabrikanten de loonen weer lager zullen stellen dan ze verleden jaar waren. Van arbeiderszijde wordt getracht, de loonen op hetzelfde peil te houden, wat begrijpelijk is, als men weet, dat de loonen al op een laag peil ston den. Voor de gemeenten, die groote sommen moeten betalen voor het vervoer der arbeiders naar de werk verschaffing, in de Wieringermeer. is het maar geluk kig, dat de baggerregeling weer kan worden inge voerd. Tal van akkers zijn weer bloot gekomen, zoo- dat met het baggeren kan worden begonnen, als do betrokken tuinders meewerken. Aan dit laatste is wel niet te twijfelen, als men weet, dat zij voor een betrekkelijk lagen prijs hun land bemest krijgen, daar de gemeente een belangrijk deel bijpast, waar toe ze subsidie krijgt van het rijk. Ongetwijfeld zal de regeering deze steunregeling-werkverschaffing weer sanctionneeren. ZUIDSCHARWOUDE. De Nationale Kolf wedstrijden. Met zeer te waardeeren ijver heeft de ontvangende club „Gezellig Samenzijn" te Zuidscharwoudc de voor bereidingen getroffen voor de Nationale Kolfwedstrij- OOGONDERZOEK-INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C. VAN GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - REFRACTIONIST LAGEZIJDE B 40. TEL.26. SCHAGEN. OOGONDERZOEK GEHEEL GRATIS. Wegens dienstplicht is de speciale in richting voor oogonderzoek van Maandag 11 tot en met Zaterdag 23 September, uitgezonderd voor reparaties en recepten. den. De kolfbaan van deze club is aardig versierd, vóór het gebouw is een hulpkeuken gebouwd, er is een afzonderlijk podium voor het Bestuur en schrij vers ingericht, het geheele terrein naast de kolfbaan is overdekt en herschapen in een lokaliteit, waar verschillende attracties worden gehouden en waar tevens een buffet is aangebracht. De eigenaar heeft geen kosten gespaard, om de honderden kolvers op waardige wijze te ontvangen en te zorgen, dat er naast de kolfsport nog andere gelegenheid tot ver maak is. Men verzocht ons bovendien mee to willen deelen, dat het voor een vlot verloop der wedstrijden ten zeerste gewenscht is, dat de personeele kolvers van Langendijk zooveel mogelijk reeds Zaterdags aan de wedstrijden deelnemen, ten einde de van verre ko menden meer gelegenheid te geven voor volgende dagen. WIERINGEN Succes-nieuws. Voor a.s. Zondag staat er wederom een mooie par tij voetbal op het program Dit is nl dc laatste Zon dag voor dc a.s. competitie en hebben we gemeend eens een extra sterke tegenstander t' ontmoeten. Het is het Succes-bestuur dan ook werkelijk gelukt om een uitstekende ploeg op bezoek te krijgen en nog wel op eigen terrein. Het zal Z.F.C. 2 zijn, een elf tal met uitstekende reputatiën. nl res. Ie klas K.N. V.B. Vorig jaar behaalde zij glansrijk het kam pioenschap van deze afdeeling. Dat Succes Zondag dient aan te pakken, behoeft, verder geen betoog. Wat zij echter de laatste weken gepresteerd heeft, mag ook uitstekend genoemd worden. De wedstrijd vangt aan om half drie precies du^ verzoeken wij het publiek vooral tijdig aanwezig te zijn. om vooral niets te missen, want het belooft spannend te wor den. Vermeld dient nog te worden, dat door den heer S. Halfweeg voor bovengoemden wedstrijd een prachtige zilveren lauwertak is beschikbaar gesteld voor den winnaar. Succes II en III gaan Zondag op bezoek bij Schoorl I en II. Vertrek 12.15 Dit zijn ook de laatste oefenwedstrijden voor deze elftallen. Zondag 17 Sep tember begint het groote competitie-rad te draaien. Successers, tracht nog iets te leeren. Inlevering van Rijksgoederen. Het inleveren van militaire goederen der dienst plichtigen van de Landmacht der lichting 1918, zal dit jaar plaats vinden op 13 October a.e. in het oude school gebouw te Hippolytushoef. Ook het najaarsonderzoek wordt op dien datum op genoemde plaats gehouden. GEMEENTE WEERINGEN. Burgerlijke stand van 1 tot en met 7 Sept. Geboren: Aart, zoon van P. v. d. Herik en J. M. Pe- trie; Johannes. zoon van J. Reyerse en G. J. A. Flipse, Overleden: S. Everts, vr., 57 jaar, echtgen. van S. Lont. CALIANTSOOG GEMEENTE CALLANTSOOG. Burgerlijke stand over Juli en Augustus 1933. Geboren: Seibren, zoon van A. Wijngaard en K. Hoep Guurtje. dochter van C. Hoep en G. v. Twuijver: Johan nes Petrus, zoon van C. J. Verduün en A. Ursem; Zemkje. dochter van W. Haisma en A. van Veenen. Ooverleden: Theodorus Maria Noordstrand, 3 jaar; Aafje Breed, oud 55 jaar, echtgenoote van Gerrit Hol lander. Loop der bevolking over Juli en Augustus 1933. Ingekomen personen: Maart je Hartog uit Zijpe; Trijntje de Jong uit Sohagen; C. Rezel en gezin uit Alkmaar: H. Noot uit Alkmaar. Vertrokken personen: Neeltje Hollander naar Schoorl Vergadering van den Raad op Vrijdag 8 September 1933, des middags half 3. Voorzitter de heer L. C. Kolff, burgemeester; secre taris de heer C. F. v. Duin. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt lezing der notulen, ze worden on veranderd vastgesteld. Mededeelingen en ingekomen stukken. Ingekomen zijn: van Ged. Staten besluiten tot goedkeuring van aan koop van grond aan den Slingerweg en Viervoets pad, aan de Koningstraat en het M.U.Z.-park; goed keuring van de gewijzigde verordening tot vaststel ling van het maximum-aantal verloven A ingevolge de Drankwet en de gewijzigde winkclsluitingsverorde ning; de maandstaat der Zeegras-exploitatie over Juli; verkocht zijn 340 pakken: verslagen over 1932 van den Keuringsdienst van vee en vleesch te Den Hel der, van den Warenkeuringsdienst te Alkmaar en van de NA'. Spoor-(Tram-)weg WieringenSchagen. Al deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Adressen van verschillende Wieringer groentenhan- delaren om den venters van buiten de gemeente te waren, van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling om financieele medewerking voor den cursus voor de z.g. rijpere jeugd en van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer voor Wieringen en de Wierin germeer om subsidie, worden om prae-advies gesteld in handen van B. en W. Door den heer P. Kooij werd t.a.v. het verzoek van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling opgemerkt, dat het de bedoeling is den cursus reeds half October te doen beginnen en spr. zou daarom reeds nu behandeling van het verzoek op prijs stellen. Over het nut van den cursus behoeft spr. niet te spreken. De Voorzitter deelt mede, dat in de vergadering van B. en W. een commissie het verzoek heeft toegelicht. B. en W. hadden toen juist de voorloopige cijfers van de begrooting van de gemeente onder de oogen ge- gen, en die vielen tegen. B. en W. oordeelden het daarom gewenscht eerst de definitieve cijfers der be grooting onder de oogen te hebben alvorens een ad vies aan den Raad te verstrekken. Gezien de voor loopige indruk, konden B. en W. de commissie weinig hoop geven, omdat met groote moeite de begrooting sluitend zou zijn te maken. Het bedrag van f670, dat nu in het verzoek wordt gevraagd, was toen niet be kend. Vorig jaar is f900 verleend, een gedeelte van dat bedrag was niet noodig en is toen voor de schip perskinderen gebruikt. Over een dag of 14 denken B. en W. de begrooting den Raad aan te bieden en daarvoor een vergadering te beleggen. Na die toezegging kon de heer P. Kooij goedvinden dat het adres in handen van B. en W. wordt gesteld om prae-advies. Waar dit het eenigste is dat de ge meente voor herhalingsonderwijs betaalt, hoopt spr. dat dit de laatste post zal zijn die B. en W. zouden schrappen. Aan P. Hellingman wordt ontheffing van honden belasting verleend voor een half jaar en aan N. Koorn kwijtschelding van de landhuur van een perceeltje grond aan dc Elft, daar dit later door de gemeente als opslagterrein is gebruikt en gedeeltelijk voor straatweg is bestemd. Geen subsidie voor den Polderdag. Van de dorpscommissie in de Wieringermeer is een verzoek ingekomen om een subsidie beschikbaar tc stellen voor den te houden Polderdag. B. en W. stellen voor f 10.— te verleenen, daar een gedeelto van den nieuwen polder onder deze gemeente ressor teert. Dc heer Lont kan zich met het oog op de tijds omstandigheden en de vele feestelijkheden, niet met het geven van bedoelde subsidie vereenigen. Meer dere subsidiën zijn reeds geweigerd. Sombere gelui den hebben we reeds gehoord t.a.v. het sluitend ma ken der begrooting en ook op onderwijsgebied zal waarschijnlijk bezuinigd moeten worden en om nu subsidie voor feestelijkheden te geven, vindt spr. niet goed. De heer P. Kooij licht toe, dat de bedoeling van de dorpscommissie anders is geweest als uit het prae- advies van B. en W. blijkt. Kr is spr. gevraagd of de gemeente voor schoolreisjes subsidie verleende en waar nu kinderen uit onze gemeente in de Wierin germeer schooi gaan, was de bijdrage bedoeld voor een schoolfeestje. Spr heeft toen geantwoord, dat voor dat doel een bijdrage zou kunnen worden ver leend. De Voorzitter wijst er op, dat in het verzoek wordt gevraagd om een subsidie en ook vuurwerk is afge stoken. Het verzoek is dus verkeerd omschreven. B. en W. vinden het niet goed. ook al met het oog op de verstandhouding dat de gemeente Wieringen zich altijd onttrekt. Bovendien de menschen in de Wie ringermeer maken niet zooveel feestelijkheden mee. De heer Doves zegt, dat we toch in een scheevc po sitie komen, want subsidie aan dc Harmonie is ge weigerd. Het voorstel van B. en W. wordt verworpen met 7 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren Lont, Boersen, Bosker, Lub, Oden, Bakker en Doves. Nog een afwijzende beschikking. Van de afdeeling Schagen en omstreken van den Ncderlandschen Bond van Koffiehuis-, Restaurant houders en Slijters is ingekomen het bekende adres tot verlaging der personeele belasting voor koffie huis- en restaurantbedrijven. B. en W. adviseeren afwijzend Dat dc belasting op deze categorie van personen te zwaar zou druk ken, lijkt hun voor deze gemeente waar dc laatste jaren zulke goede zaken door hen zijn gemaakt, over dreven. Bovendien kunnen B. en VV. zich in den te- genwoordigen tijd geenszins met een verlaging der belasting vereenigen. x Zonder discussie wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. Her verzoek van de A.A.Z.A. Van de Crisis-Commissit van het Algemeen Af- deelings-ziekenfonds te Alkmaar en omstreken een verzoek, om in de daartoe leiden'L gevallen de fondscontributie te betalen voor leden, die daartoe in dezen crisistijd niet langer in staat zijn B. en W. merken het volgende hieromtrent op: Het nut van ziekenfondsen zullen vvi., niet behoe ven aan te toonen; de mogelijkheid om zich door betaling van een betrekkelijk lage contributie van voldoende geneeskundige hulp te verzekeren, is van groot maatschappelijk belang. Dit erkennende, moe ten wij niettemin verklaren van de door adressante voorgestelde regeling groote nadeelen te duchten Alleen reeds het feit, dat bekend is dat de gemeente de contributiebetaling overneemt van hen, die al dan niet te goeder trouw de hotaline vaker». m ver velen een al te gcreede aanleiding zijn om dit offer niet tc brengen en dit aan de gemeente over te la ten. Daartegen kan weliswaar aangevoerd worden, dat het Gemeentebestuur inzakp hel overnemen van die betaling de beslissing in handen heeft, doch in ge val van ziekte, in zoodanig eezin blijft de gemeente toch het risico loopen voor eventuele kosten van geneeskundige hulp. In de tweede nlaats wijzen wij r d de eevol gen van een besluit om aan de aangeduide regeling deel te nemen, door niemand kunnen worden over zien. De gevolgen wij bedoelen daarmpde de gel delijke gevolgen zullen naar wij vreezen een te* zware last op de gemeente leggen en dit is in dezen tijd zeV-e»* niet verantwoord Wi' blijven daarom de voorkeur geven aan het tegpnwoordifre stelsel, waarbi' eeva1 voor geval be oordeeld wordt, of en in welke mate de gemeente voor geneeskundige hulp of ziekenhuiskosten dient bij te springen. We meenen te mogen zeggen, dat deze regeling, in samenwerking met de beide plaat selijke artsen or> wier medewerking zoo boogen prijs wordt gesteld, behoorlijk werkt. B. en W. stellen daarom voor afwijzend op het ver zoek te beschikken. Aldus wordt zonder hoofdelijke stemming be sloten. Aangeboden worden de rekening van de Zeegras exploitatie, dienst 1932-1933 en de gemeenterekening dienst 1932. Tot leden der commissie van^ onderzoek worden aangewezen de heeren Oden, P. Kooij, en M. Kooij. Uitkeering winst gemaald zeegras. Naar aanleiding van het door den heer Oden ïnge diend voorstel tot het weder doen uitkeeren van do winst, voortspruitende uit den verkoop van den oogst 1932 van gemaaid zepgras aan de maaiers, welke aan de maaierii voor dien oogst hebben deelgenomen, dee len B. en W. mede. dat zij zich met dit voorstel kun nen vereenigen en daarom adviseeren tot dat doel weder een soortgelijke verordening vast te stellen als het vorige jaar. De heer Lont merkt op, dat de keurmeesters en de administrateur tijdelijk zijn benoemd en vraagt, of die onkosten ook van de winst afgaan. In 1933 is er geen oogst en zouden die kosten dus ten nadeele der gemeentekas komen. De Voorzitter zegt. dat de zeegrasexploitatie nog voldoend reservefonds heeft. De toestand van de maaiers is thans juist van dien aard, dat ze zeer goed de uitkeering kunnen gebruiken. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van den heer Oden besloten. Aankoop grond stichting noodslachtplaats. Nadat in de vorige vergadering de stemmen staakten over de voordracht tot aankoop van grond aan den Kramersweg van Gebr. Kaan, hebben B. en W. deze aangelegenheid nader onder de oogen ge zien. Sedertdien hebben zij ook andere aanbiedingen van grond ontvangen, zoodat een keuze kan worden gedaan uit de volgende terreinen: Gebr. N. en S. Kaan, grond aan de Oostzijde van don Kremersweg. groot 10 maal 40 M2., koopprijs f2.per M. S. Jongkind, grond aan de Oostzijde van den Kre mersweg, groot 14 maal 40 M2., koopprijc f2.per M2. K. Minnes, grond aan de Westzijde van den Kre mersweg, koopprijs fl.75 per M2. H. Smit, grond aan de Westzijde van de Belter laan, koopprijs f0.50 per M2 C. Wagemaker en J. Keijzer, grond aan de Oost zijde van de Belterlaan, koopprijs f 0.50 per M2. Hieruit blijkt, dat de grond aan de Belterlaan be langrijk goedkooper wordt aangeboden dan dien aan I den Kremersweg. Ofschoon de ligging van den Kre mersweg, zijnde meer in het centrum der gemeente, iets gunstiger is dan de Belterlaan. achten B. en VV. laatstgenoemde plaats ook tot het beoogde doel al leszins geschikt. Nu de grondprijs aldaar zoovéél billijker is, zouden zij de keus op dezen grond willen doen vallen. B. en W. teekenen hierbij nog aan, dat voor het recht van uitweg op deze laan aan de eige naren (de Belterbuurt) een jaarlijksche recognitie van f 10.moet worden betaald. De beide aanbiedingen voor grond aan de Belter laan beziende, deelen B. en W. mede, dat volgens schrijven van do heeren Wagemaker en Keijzer de grond moet worden genomen van het Zuideinde af en ter diepte van ongeveer 19 M., breedte naar verkie zing. Dc grond van den heer Smit wordt beschikbaar gesteld naar het laatst gebouwde huis. Waar de koop prijzen gelijk zijn, zal volgens B. en W. de kortere afstand naar de Beltstraat van den grond van den heer Smit, met het oog op dc kosten van aanleg van rioleering enz. den doorslag moeten geven. Op grond van een en ander stellen B. en W. voor van den heer H. Smit aan te koopen 15 bij 40 M2. grond, voor den prijs van f0.50 per M2., vermeerderd met de overdrachtskosten. De heer P. Kooij vraagt of ook is geprobeerd de Belterlaan in eigendom der gemeente te krijgen. De Voorzitter antwoordt dat daar niet over gespro ken is. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt be sloten. Rekening over 1932 en begrooting over 1934 van de Gezondheidscommissie te Schagen. B. en W. stellen voor dc rekening goed te keuren: in ontvangst op f 1899.19, in uitgaaf op f1071.73, voor- deelig saldo f 827.40. Wordt goedgevonden. De raming van de ontvangsten en uitgaven over het kalenderjaar 1931 wordt voor kennisgeving aan genomen. Aanleg rioleering. B. en deelen mede, dat, in verband met het aanbren gen van een gesloten wegdek in den Mekkenstuinweg, uitbreiding van de rioleering en wel aan de Oostzijde van dien weg noodig wordt geoordeeld. De gezamen lijke lengte bedraagt 9i M. van betonbuizen met een diameter van 20 c.M. Voorts moeten worden aange bracht een aantal bctonstraatkolken van genormali seerd model en wel 3 stuks zonder en 4 stuks met stankscherm. De totale kosten bedragen f 325. Aangezien de rioleering moest zijn voltooid vóór met het aanbrengen van het nieuwe wegdek werd be gonnen, hebben B. en W. inmiddels opdracht gegeven daarmede aan te vangen. Zij vragen hiervoor alsnog goedkeuring. De gemeente-opzichter heeft voorgesteld gelijktijdig over te gaan tot het maken van een opsluiting van het teerdek tusschen bestrate goten, elk ter breedte van 60 c.M., zoowel in den Mekkenstuinweg als in de Kliejftstraat. De kosten hiervan zijn echter vrij hoog, n.l. f21908.— bij een breedte van 60 c.M. en f 1590.bij een breedte van 50 c.M. B. en W. meenen echter, dat dit nog wel een poos kan wachten en hebben daarom geen vrijheid kunnen vinden een voorstel daartoe te doen. De heer Lont: De Mekkenstuinweg heeft al genoeg gekost. De Voorzitter: Maar het is nu ook een schitterende weg. De door B. en W. gevraagde goedkeuring wordt ver leend. Wijziging verordening tot beperking van het getal vergunningen en verloven A. Door M. de Haan Is het verzoek gericht de verorde ning tot beperking van het aantal door B. en W. te verleenen vergunningen tot verkoop van sterken drank en verloven A. tot verkoon van zwak-alcoholisclicn drank in sommige deelen dezer gemeente, zoodanig te wijzigen, dat hij in de gelegenheid wordt gesteld een verlof A te bekomen ten behoeve van de nieuw door hem geopende bioscoopinrichting. Zooals bekend is, bepaalt genoemde verordening, dat in wijk C. (Hippolytushoef en omgeving) niet meer dan 2. onlangs verhoogd tct 3, verloven A mogen zijn, zoo dat het verzoek strekt om dit maximum op 4 te bepa len. B. en W. kunnen zich met dit verzoek wel vereeni gen. De gemeente is met dit gebouw, dat zeer modem en keurig ingericht is. een eerste-klas-inrichting rijKer geworden en de exploitatie van een dergelijke inrich ting zal zeker bemoeilijk: worden, indien daarvoor geen verlof A zou kunnen worden verleend. Hoewel B. en W. moeten erkennen, dat herhaalde wijziging van het maximum geen aanbeveling verdient, wijzen zij er op. dat het hier niet gaat om een ver gunning voor sterken drank, doch om een verlof A. voor verkoop van zwak-alcoholischen drank en voorts, dat het aantal verloven A. in deze gemeente ver blijft be neden het wettelijk maximum. Intusschen zouden zij geenszins voor elke nieuwe inrichting het maximum, zooals dat plaatselijk is bepaald willen verhoogen, doch hier geldt het inderdaad een inrichting, die voor het maatschappelijk verkeer in de gemeente van veel be lang is, haar aantrekkelijkheid verhoogt en dus verrui ming der bestaande bepalingen wenschelijk maakt B. en W. stellen daarom voor de verordening zooda nig te wijzigen, dat te Hippolytushoef in plaats van drie, vier verloven A. kunnen worden verleend. De heer P. Kooij zegt dat dus weer op weg wordt gegaan om toe te geven, al is het dan met den stok achter de deur, dat het niet meer zal gebeuren. Spr. wijst er op dat dit echter moeilijk zal gaan als dit verzoek wordt toegestaan. Spr. acht het toestaan van het verzoek meer in het belang van den aanvrager, dan in dat van de gemeente, want we hebben drankee- legenheden genoeg in de gemeente. Spr. is niet direct tegen inwilliging van het verzoek, maar wil op de con sequentie wijzen. De heer Lont vraagt of het de bedoeling ls dat tijdens de bioscoopvoorstellingen wordt getapt, of bij uitvoerin gen, die er zeker ook wel gegeven zullen worden? De Voorzitter licht toe dat toen het request inkwam en vermeld werd dat het een bioscoop-inrichting betrof, door B. en W. is opgemerkt dat voor een bioscoop geen verlof A noodig was, want tijdens de bioscoopvoorstel lingen mag niet worden getapt. Adressant heeft toen echter toegelicht dat het de bedoeling^was dat er ook uitvoeringen in de inrichting zouden worden gegeven. B. en W. oordeelen dat zoowel de bioscoop-inrichting als de gelegenheid tot het geven van uitvoeringen voor de burgerij veel waarde heeft. De heer Oden vraagt of dus het besluit, dat tijdens bioscoop-voorstellingen niet mag worden getapt, van kracht blijft De Voorzitter antwoordt bevestigend. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt zon der hoofdelijke stemming besloten. De rondvraag. De heer Lont deelt mede dat de straatverlichting te Stroe wel overdag brandt, maar niet 's avonds. De Voorzitter zou het op prijs stellen als daarvan voortaan per telefoon mededeeling aan hem werd ge daan of dat Berkhout er mee in kennis werd gesteld. De heer Oden merkt op, dat een gezin uit een woon wagen aan de Oosterklief gezet is geworden, terwijl andere bewoners wel in woonwagens mogen wonen. De Voorzitter zegt dat het van de beslissing van den Commissaris der Koningin afhangt of al of niet goed keuring tot bewoning wordt verleend. De heer Oden vraagt waarom dan anderen wel in woonwagens mogen wonen. De Voorzitter zegt dat nog geen goedkeuring is ver leend en op de beslissing van den Commissaris der Ko ningin kan spr. moeilijk vooruitloopen. Het uitzetten vindt spr. altijd een beroerde geschiedenis. Spr. d-»et het lieever niet. De bedoelde wagen had echter niet een3 wielen. De heer Oden vindt het niet rechtvaardig. Er is er nu één bewoond, die ook geen wielen heeft. De heer M. Kooij: Daar hangen geloof ik, toch een paar wielen aan. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1933 | | pagina 16