Het meisje met het raven zwarte haar. Auto-Zondag. De Avontuurlijke Lotgevallen van Miep Muizenschrik en Bul Krakebeen Bijvoegsel der Schager Courant van Zaterdag 9 September 1933. No. 9344. ZATKRl)AtiAVONI»SCHF/rS Vrij naar een gegeven uit het Duitsch. bewerkt door SLROLF. "(Nadruk verboden alle rechten voorbehouden). IN betrekkelijken korten tijd had Mr. James, die men algemeen voor een jongen, rijken, Amerikaanschen student hield, zich een massa kennissen en oppervlakkige vrienden gemaakt in de keurige, Engelsche badplaats, waar men in de beslotenheid van het deftige hotel, waar een beschaafde „band" voor zachte dansmuziek zorgde, ook nog op zeer be schaafde wijze gelegenheid tot spelen gaf door middel van een van die zoogenaamde „behendigheidsspelen", waarmee men op zeer behendige, niettemin beschaafde ma nier de gasten van al te overvloedige geld middelen ontdoet. Maar Mr. James had slechts oogen voor het meisje met de zwarte haren, dat in een eenvoudig doch zeer bekoorlijk avond toiletje zich door de bal- en casinozalen bewoog, dansend en causeerend, nu eens met dien, dan rpet dien. Ze scheen moeder ziel alleen zich in.deze badplaats te amu seeren, filosofeerde Mr. James. De directie van het zeer beschaafde hotel wist echter beter. Zij had de jonge dame met de raven zwarte lokken in dienst genomen, om het tekort aan dames-partners in de danszaal een zeer merkwaardig doch typisch verschijnsel in deze Engelsche badplaats aan te vullen, en tevens, om een discrete kracht te hebben, die de heeren met goed gevulde portefeuilles onopvallend attent kon maken op het aardige „behendig heidsspel" in de kuische speelzaal. Kort en goed, Mr. James was eenvoudig „weg" van de ravenzwarte haren. De dan sen die hij met haar deed, waren niet te tellen, en op een romantischen zomer avond hield hij na het beëindigen van een meesleependen wals haar kleine hand vast en troonde haar, hoewel ze weerstreefde, mee naar een klein prieel. En toen hij een kellner had geropen, om iets te bestellen, was hij even met haar alleen. Ze scheen van zijn attenties niot geheel afkeerig te zijn; niettemin, toen de kellner verdwenen was, boog ze het hoofdje met de raven zwarte lokken tusschen haar handen, en Mr. James hoorde duidelijk een snik. „Wat Is er dan, lieveling?", verstoutte hij zich te zeggen. En toen kwam de bekentenis. Zij was niet het meisje uit goede kringen, dat hij gedacht had, nee, ze was maar een dansmeisje van het hotel. En nu was ze ook nog haar betrekking kwijt, omdat het streng verboden was door de directie, dat zij zich op intiemeren voet met de gasten mocht bewegen, of met een van hen aan een tafeltje mocht gaan zitten. Want dit was een zeer deftig hotel. Mr. James was verteederd. Hij sloeg een arm om haar heen, en fluisterde lieve din gen, dat ze zich niets ongerust hoefde te maken, want ze had nu hem toch? „O." zuchtte zij door haar tranen heen. „het leek wel een droom. Meende hij het heusch, dat hij met haar wilde trouwen, en dat ze samen een nieuw leven zouden beginnen, ergens in een klein huisje, bui ten, met wilde wingerd langs de vensters?" Hm, meende Mr. James, dat was nu niet precies zijn bedoeling. Want trouwen kon hij haar niet, dat ging nu eenmaal niet; iedereen, al zijn vrienden hadden haar ge kend als de dansdame van het hotel, trou wen ging dus eenvoudig niet. dat mocht hij zijn familie niet aandoen. Maar een nieuw leven beginnen hoefde ook niet, hij was toch Immers rijk? Had ze dat niet geweten? Maar ze konden immers beste, lieve vrienden blijven? Toen kwamen de tranen weer. O. ze had gedacht dat hij net zoo'n arme drommel was als zij, een Amerikaansch studentje, dat met geleend geld zijn vacantle hier doorbracht. O, wat Jammer... Maar zijn vriendin zijn, nee, dat kon ze niet... ze was een fatsoenlijk, keurig meisje, dat met hard werken haar brood verdiende, en dat nooit, nee nog nooit van iemand zooveel had gehouden als van hem. Nee, als hij niet met haar wilde trouwen dan... Wan hopig snikkend snelde ze heen... Tevergeefs probeerde Mr. James haar in de dagen die volgden, te naderen. Ze was uit' het hotel verdwenen en woonde nu in een klein pension. En als hij haar aan het strand zag, was zij steeds omringd door een paar jongelui, die haar het hof maak ten, hoewel haar bleeke gezichtje diep- melankoliek stond. Een week hield mr. James dat uit Toen wierp hij alle conventie en familie overboord en schreef haar: „Liefste meisje met je ravenzwarte lok ken, Kom vanavond in het prieeltje, ik wil met je trouwen". Lang voor de schemering viel, zat Mr. James al in het prieeltje van het zeer def tige hotel en wachtte op het meisje met de zwarte haren. Pas toen het bijna heelemaal donker was geworden, kwam ze, in een japonnetje gekleed, dat nog zwarter scheen dan heur haren. Een heel klein, bleek, bedroefd meisje was het, dat daar in het prieeltje naast hem plaats nam en met stokkende stem uitbracht: „Nu je me schriftelijk beloofd hebt te trouwen, moet ik je iets bekennen. Ik... ik... heb een paar misslagen in mijn leven begaan... slechte vrienden gehad... geld gestolen... in de ge vangenis gezeten... drie keer... ook een keer aangehouden op vermoeden van valschheld in geschrifte, maar ze moesten me vrijspreken, wegens gebrek aan be wijs..." Mr. James schrok. Maar dat was ontzet tend. Natuurlijk kon hij nu niet niet met haar trouwen. Waarop het onschuldige meisje met de ravenzwarte lokken vreese- Hjk begon te snikken en vroeg of dat nu zijn groote, onuitroeibare liefde was... dat ze het eigenlijk wel had kunnen weten, maar dat ze zooveel van hem had ge houden, dat ze in hem geloofd had... maar dat haar leven nu verwoest was... en dat ze hem die brief met die trouwbelofte niet terug zou kunnen geven, tenzij hij 50.000 dollar betaalde om haar gewonde hart te heelen... „Heb je den brief bij je? Dan zal ik een Een mooie oude vestingpoort (vijl eeuwen oud) in de Keizerstad Tangermiinde. De stad houdt in Sep tember een feestweek ter eere van het duizend jarig bestaan. kellner met een cheque naar het bank filiaal in het hotel sturen," besloot de in het nauw gedreven Mr. James aan de af persing te voldoen. „Ja" knikte het meisje, wier tranen plot seling gedroogd waren, terwijl ze zijn zorgvuldig opgevouwen brief even uit haar taschje haalde en snel weer weg stopte. „Goed', zei Mr. James droog en tikte op het tafeltje, om een kellner te roepen. Hij tikte op een eigenaardige manier, drie keer, kort doch luid achter elkaar. Eenige seconden later ging er plotseling een sche merlamp aan en stonden er drie heeren, onberispelijk in avondcostume, voor den ingang van het prieeltje. Het zwarte meis je keek verschrikt op: „Wat moet dat be- teekenen? vroeg ze gekwetst. Mr. James wendde zich tot de drie hee ren en zei: „Hebben jelui alles gehoord, heeren? En goed in je geheugen vastge legd?" „Yes sir", antwoordde een van hen, „elk woord is opgeschreven en bovendien vast gelegd op de wasplaat van de dictafoon." „Mooi', antwoordde Mr. James weer op zijn beurt, „dan is alles in orde. Mijn bes te, kleine, zwarte Asta, voorzoover je de heeren niet mocht kennen, het zijn brave inspecteurs van Scotland Yard. En jij beste kind, bent geknipt. We loerden al sinds verleden jaar op je, wegens een paar gevalletjes van chantage. Tja, Asta, en als de justitie hier met je heeft afgere kend, laten we zeggen over een jaar of zes, dan heeft de Parijsche politie nog eeen appeltje te schillen met je. En nu, kind, weees verstandig, ga netjes met de heeren mee, buiten staat een dichte auto op je te wachten." Even later reed het meisje met de ra venzwarte lokken heen. Met drie bewon deraars, meenden de menschen. die haar in de auto zagen stappen, zeker naar een fuifje. Maar dan een fuifje op water en brood binnen vier kale muren, meende Mr. James, hoofdinspecteur van Scotland Yard. En die kon het weten. WETENSWAARDIGHEDEN. Is het U bekend: dat er op het eiland Sark, een van de Kanaaleilanden, een belasting bestaat vol gens welke men een kip moet betalen voor eiken schoorsteen op ieder huis? dat de rijstbloem slechts twee a drie uur bloeit? dat Moskou een bevolking heeft van drie en een half millioen inwoners? dat Tokio ruim 5 millioen inwoners telt? d a-t er in Amerika meer tarwe wordt verbruikt dan in eenig ander land? dat de oudste tarwe-velden ter wereld in China gevonden werden? Ze kwamen weer langs De wegen geraasd Vol gas en full speed. Want ze hadden haast. Ze zochten de bosschen, De.hei en het strand, In een razenden ren Door 't Augustuslaud De mooiste plekjes, Ze zagen ze niet, De motor gonsde 't B e n z i n e-1 i e d, De knalpot knalde, Voldaan en paraat, De claxon loeide Vol overdaad! De boomen schoten, Heel dicht van terzij, Als een flitsend gevaar Aan hun oogen voorbij. Ze zaten weer achter Het stuurrad geklemd, In en polo-shirt. Of een overhemd. Zij waren de helden, Met zóóveel P. K., Dat deed hun geen mensch Op de wegen na. De snelheidsmeter Wees 10 0 aan, Totdat hij op 1 1 0 Kwam te staan. Vooruit! Steeds vooruit Op de maximum-kracht, De blikken gescherpt, En het stuur in je macht! Ze zijn weer tegen Elkander gebotst, Ot dwaas langs een dijk Naar beneden gehotst. Een steen langs den kant En een plekje wat mul, Toen stond er hun moed En hun meter op0! Een oploop, een dokter. Verband, een brancard. Een droeve ruine. En levensgevaar. Ontredderde leden, Verbonden gelaat, Het einde van ROEK'LOOZE OVERDAAD!! September 1933. KROES. (Nadruk verboden). dat er door de Hollandtunnel onder de Hudson-rivier door in Amerika, eiken dag gemiddeld 30.000 auto's rijden? dat Japan onlangs afgedankte hoefijzer® in Australië bij scheepsladingen heeft op gekocht? dat men de oppervlakte van een cirkel berekent, door het vierkant van den mid dellijn te vermenigvuldigen met 0.7854? 133. Hij stapt zoo in gedachten voort, dat hij die groote buldog "niet zag aankomen. Wat vreeselijk het is nog een oom van hem die hij in geen jaren gezien had. Van schrik glijdt de mand van zijn arm af en vliegt hem om den haK Bul zou voor zijn vrijheid vechten. Nu of nooit, gilt hij en geeft zijn oom een schop met zijn schoeen, dat deze de lucht in vliegt. 134. Nu zet Bul het op een loopen en doet vlug zijn boodschappen. Ang stig heeft hij nog eens omgekeken, maar van zijn oompje was niets meer te zien. Als de portier hem terug ziet komen met de brooden, keurig netjes in de mand, krijgt Bul een pluimpje. Jij mag meer boodschap pen doen. Maar eerst moet je met je vriendinnetje en Knipstaart de ramen aan den buitenkant schoon maken. a 132. Zou ik nog maar even terug gaan en vragen? Dat staat zoo dom, net of je niet eens behoorlijk een boodschap kunt doen. En 'k vind het wel een leuk baantje, want je ziet nog eens wat .Ik waag 't er maar op. Hoera, ik weet het weer. 3 witte en 2 bruine brooden. Welgemoed stapt Bul nu weer verder, want de por tier had beloofd .dat hij ook nog heel ver weg een boodschap mocht doen. Dan mocht hij een auto nemen. 135. Dat Is een heel werk en het moet goed gebeuren. Laat U dat maar aan ons over, mijnheer, U zult zien dat U tevreden is over ons werk Zegt U maar, waar buiten een kraan to vinden is. Alles werd hun gegeven en zie maar eens, wat onze vriendjes deden. Miep's tooverstaart, die hun al zooveel goede diensten had bewezen, werd nu met water gevuld. Miep, die heel handig kon klimmen, vloog op een ladder naar boven, tot in de dakgoot. 131. Nu goed mijn boodschappen onthouden. 3 witte en 2 bruine broo den. 3 gele en 2 bruine brooden, nee 2 bruine en 3 witte brooden, nee zoo was 't niet Hè, wat moet )k ook "weer hebben? Ik weet het. warempel niet meer. Eens kijken, met hoeveel zijn wij ook weer? Ik heb een zuster gezien, de badknecht, de dokter, de portier... en wij!

Schager Courant | 1933 | | pagina 19