VARIA. De Amsterdamsche wethouderscrisis. Autobotsingen te Haarlem. Vliegongeluk te Ljoebljana. Berucht smokkelaar gearresteerd. In het jaar 1933. Afschuwelijk treinongeluk in Engeland. Nazi-methoden te Berlijn. De revolutie op Cuba. Marktberichten. Ook de burgerlijke wethouders uitgenoo- digd hun portefeuille ter beschikking to stellen. De Amsterdamsche gemeenteraad heeft met £2 tegen 17 stemmen een motie Weiss c.s. aangenomen, waarin de burgerlijke wethouders, die na het aftre den der s.-d. wethouders hun zetel blijven bezetten, worden uitgenoodigd hun portefeuilles eveneens ter beschikking te stellen, teneinde den Raad in de ge legenheid te stellen de vrije keuze voor een nieuw college te doen. Naar aanleiding van de aanneming van deze motie is de vergadering geschorst om de partijen in de gelegenheid te stellen zich nader te beramen. Maandag a.s. zal een nieuwe Raadsvergadering plaats vinden. Verscheidene gewonden. Gisteren zijn te Haarlem eenige autobotsingen voorgekomen, waarbij een aantal menschen min of meer zware verwondingen heeft opgeloopen. Het eerste ongeluk vond plaats op de Amster damsche Vaart. Uit de richting Haarlem naderde een groote per sonenauto, bestuurd door den 21-jarigen A. H. M. uit Oldenbroek. In dezen auto zaten voorts de vader, moeder en broer van den chauffeur en een familie lid uit Elburg. De auto reed zeer snel, te snel voor dit gevaarlijke weggedeelte. Van de andere zijde naderde een two-seater, •waarin drie Duitschers gezeten waren. De auto uit Oldenbroek wilde een vrachtauto passeeren en reed tegen een auto op., die uit Amsterdam kwam. De gevolgen waren zeer ernstig. Beide auto's wa ren vernield, terwijl de acht inzittenden min of meer ernstig gewond werden. De dame' werd naar het ziekenhuis vervoerd. De bestuurder van den two-seater en een dame werden lichtgewond. In de bak was voorts een jongeman uit Amsterdam gezeten. Deze werd vrij ernstig gewond en moest naar het ziekenhuis te Haarlem worden overgebracht. Een onderzoek wordt door de Haar- lemsche politie ingesteld. Motor tegen een ento opgereden. De bestuurder zwaar gewond opgenomen. 's Avonds te kwart voor elf heeft voorts op den Rijksstraatweg te Haarlem-Noord een ernstig ver keersongeval plaats gehad. Uit de richting Sant poort naderde de motorrijder Van Graas uit Haar lem, wiens vrouw op de duozitting had plaats ge nomen. In de bocht naar de Maasstraat reed de motor rijder tegen den zijkant van een uit tegenoverge stelde richting komende huurauto. De motorrijder werd over den weg geslingerd en kreeg een hevig bloedende hoofdwond, arm- en beenfracturen en in wendige kneuzingen. Hij is in het ziekenhuis St. Toannis de Deo opgenomen. Zijn vrötfw was slechts licht gewond, terwijl de beide inzittenden van den huurauto door glasscherven licht werden gewond. Motor en auto waren vrij ernstig beschadigd. Acht personen gedood. V.D. verneemt uit Weenen: Het Joegoslavi sche vliegtuig, dat den dienst onderhoudt tus- schen de havenstad Soesjak (bij Fiume) en Ljoebljana, is op het vliegveld van laatstge noemde stad zoo slecht neergekomen, dat het in tweeën brak. Alle acht inzittenden kwa men om het leven. „De Koning der Nacht" onttroond. De Duitsche politie is er in geslaagd den beruch te n smokkelaar Holz, die enkele maanden geleden uit de gevangenis wist te ontvluchten, te Rhendahlen tc arresteeren. Holz wordt er bovendien van verdacht lei der te zijn van een groote inbrekersbende, die reeds talrijke groote diefstallen bedreven heeft Hij behoorde niet tot de smokkelaars die geregeld van gepantserde vrachtauto's gebruik maken. Hij trad op als leider van een smokkelaarsbende, welke tc voet de zakken smokkelwaar over de grens bracht. De aangehoudene wist door zijn geslepenheid vaak de douanebeambten om den tuin te leiden. Daai'om kreeg hij den naam van „Koning der Nacht". Zijn successen bij nachtelijke smokkel partijen waren dan ook legio. Enkele maanden geleden werd hij voor een smok- kelzaak gearresteerd, doch nog vóór de rechtzitting plaats had, zag hij kans uit de gevangenis te ontsnap pen. Voor vei*schillende feiten werd Holz den laatsten tijd gezocht. Bij verstek was hij reeds meermalen ver oordeeld. De aangehoudene is in de strafgevangenis te Anrath ingesloten. Generaal en majoor gaan duelleeren inge volge beslissing van den krijgsraad. Generaal Alexander Kereaztenyezigetb en majoor La- jos Kaisler zullen binnenkort een duel uitvechten we gens smadelijke bejegening, aldus een Reuterberlcht uit Boedapest. De generaal wandelde in de straten van Boedapest met de vrouw van den majoor. Deze kwam hen tegen en er ontstond een woordenwisseling. De majoor sloeg den generaal met zijn stok, waarop deze zijn sabel trok en den majoor daarmede raakte. De krijgsraad besliste, dat de zaak met de wapenen moest worden uitgevochten. Eerst zullen zij elkaar op bet pistool ontmoeten, doch indien bierbij geen van beiden gewond raakt zu.llen zij 'n nieuw duel aangaan, doch dan met zware cavalerie-sabels, totdat de smaad met bloed gewroken is. Ontzetting op de perrons. Dinsdag, toen de sneltrein van Margate naar Cha- ring Cross het station Hither Green passeerde met een snelheid van 80 K.M., viel, zoo lezen we in de N. R. Ct„ een man van het perron. Vermoedelijk werd hij meegezogen door de locomotief, want zijn lijk bleef hangen tusschen een lampehaak en het rookscherm voorop de machine. De menschen op het pei*ron sloe gen het ongeluk met ontzetting gade, maar de ma chinist en de stoker van den trein hadden niets ge merkt, zoodat deze met onverminderde snelheid door raasde. De stationschef van Hither Green waarschuw de dadelijk de beide volgende stations, doch daar was de trein al gepasseerd eer men het bericht begrepen had, zoodat het lijk tot London Bi'idgc voor op de lo comotief bleef hangen. Daar stopte de trein. Men had geen kans gezien den trein buiten het station tot staan te brengen, zoodat de vele reizigers op het per ron aldaar het afschuwelijk schouwspel niet bespaard kon blijven. Verscheidene vrouwen op het perron vie len flauw. Men dekte op London Bridge het voox*st.uk van de locomotief af. waarop de trein zijn reis naar Charing Cross vervolgde. Opnamen voor de film. De „Times" meldt uit Berlijn, dat het thans pas mogelijk is, de geschiedenis te vertellen van de op merkelijke gebeurtenissen op 11 Augustus in de Gre- nadierstrasse, een hoofdstraat van de Berlijnsche Jodenbuurt, welker bewoners op dien dag door :n uniform gekleed nazi's in samenwerking met de po litie gedwongen waren deel te nemen aan massa- tooneelen, waarbij de Joden werden afgeschilderd op een manier, die er op berekend was, lichtge- loovige menschen tegen hen op te zetten. De scènes werden opgenomen voor de nazi Horst-Wessel-film, welke op romantische wijze het leven schildert van den nazi-student Horst Wessel. De belangrijkste scènes, welke op 11 Augustus werd verfilmd, was een raarsch van stormafdeelin- gen, welke door Horst Wessel werden geleid. Te gen den middag verschenen geuniformde nazi's in de Grenadierstrasse en dwongen daar de bewoners tot deelneming. Joden met baarden en personen met uitgesproken Joodsch type werden bij voorkeur uit gekozen en tot hen behoorden twee rabbijnen. De Jo den moesten langs een ladder op de daken van laaggebouwde huizen klimmen en als de nazi-op tocht voorbijtrok roepen: „Weg met de nazi's", „dood aan het fascisme", „Rood Front" of „Heil Moskou" met de bijbehoorendc gebaren. Velen hunner wisten zoo weinig van deze dingen af, dat zij den nazi-groet brachten, terwijl zij com munistische strijdkreten aanhieven inplaats van den communistischen groet te brengen. Om deze i*e- dencn moesten de scènes herhaaldelijk worden over gedaan. De Joden kregen ook stukken turf, die stee- nen moesten verbeelden, welke zij naar de mar- cheerende troepen moesten werpen. De geheele ver tooning duurde drie uren. De geheele opzet van deze film is aldus de „Ti mes". de Joden te vereenzelvigen met de commu nisten en er bestaat bij de Joden een angstig ver moeden aangaande het effect op de bevolking, in het bijzonder in de landelijke districten, waar wei nig Joodsche families practisch geisoleerd wonen, wanneer deze'film zal worden vertoond. - VULKANISCHE WERKING OP HALMAHEIRA. Een lichte aschregrn doet bewoners vluch ten. Aneta seint uit Ambona: De vulkaan Doekono. ten Westen van Tobello (Hal- maheiral werkt. Er heeft nog geen uitbarsting plaats gehad, doch er val een lichte aschregen. Velen vluch ten. Een nieuwe omwenteling? Uit New-York: Te Havanna is de politiko toe stand weder verscherpt tengevolge van hulpeloosheid der regeering Grau San Martin. Men verwacht, dat de vroegere president Menoecal, fezamen met de afgezette legerofficieren, binnenkort een revolutionnaire omwenteling zal bewerken. De toestand in het binnenland zou chaotisch zijn. Com munistische arbeiders zouden tal van plantages en fabrieken hebben in beslag genomen, terwijl voorts de reeds eenmaal geplunderde huizen van twee Ameri* kaansche dames, opnieuw zijn overvallen, waarbij de dames zouden zijn verdreven. De Amerikaansche gezant Welles is verhuisd naar het Amerikaansch hotel National, dat door Cubaan- sclie officieren is bezet. Cubaansche officieren eischen altreden van president. 300 Cubaansche officieren hebben, naar uit Ha vanna wordt gemeld, den nieuwen staatspresident van Cuba een ultimatum gezonden, waarin zij zijn onmiddellijk aftreden eischen. Do nieuwe president moet zijn functie overdragen aan den vroegeren pre sident de Cespedes, die op zijn beurt na verloop van een maand eveneens zou moeten aftreden, na en staatssecretaris tot zijn opvolger te hebben be noemd Deze staatssecretaris zou voor alle revoiu- tionnaire partijen aanvaardbaar moeten zijn. De of ficieren weigeren te dienen onder sergeant Batisla, hoewel deze thans de distinctieven van kolonel op zijn sergeantenuniform heeft aangebracht. HET STRAPERLO-SPEL TE SCHEVENINGEN. De opbrengst van de entreegelden voor di verse instellingen. Gemeld wordt, dat de N.V. Exploitatiemaatschappij Scheveningen in verband met haar destijds aan den burgemeester gedane toezegging heeft besloten het netto provenu van de baten door haar verworven uit bet straperlo-spel, n.1. de entreegelden, ter besohikking te stellen van door haar in overleg met den burgemees ter aangewezen instellingen en doeleinden. Ter ultkee- ring is aanwezig f 28.500. Hiervan krijgt: het Crisiscomité f 8500, de vereeni ging het Residentieorkest f 8000. de vereeniging tot bevordering van het vre«*ide]:rigen verkeer te 's Gra venhage, Scheveningen en omstreken f 4000, de Alg- Ned, Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer f 3000, buitengewone reclame voor de badplaats f 5000- Aan de uitkeering ten behoeve van de Algemeene Nederl. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer Ia de voor waarde verbonden dat bet geld besteed moet worden voor een in overleg met den burgemeester en de direc tle der NV Exploltatiemaatschappij Scheveningen te bepalen Haagsch of Scheveningsch doel JAPAN BREIDT ZIJN VLOOT UIT. Met 42 nieuwe oorlogsschepen. Naar belichten uit Tokio mededeelen, hebben de be raadslagingen tusschen het ministerie van marine en den generalcn staf er toe geleid, dat in het nieuwe vlootbouwprogramma wordt voorzien in den aanbouw van 12 nieuwe oorlogsschepen. Het programma zal binnenkort aan het kabinet worden voorgelegd. GODS TUIN. Toen na den val van het Russische keizerrijk en na het einde van den burgeroorlog, de nieuwe machtheb bers in het onbetwiste bezit van het Russische Rijk kwamen, stonden zij voor de geweldige taak. de ver schillende. door ontelbare, deels half geciviliceerde volksstammen, bewoonde deelen der Sovjet-Unie in po litiek opzicht tot een geheel te maken en door het be nutten van hun rijke natuursehatten, economisch voor uit te brengen, waardoor het bestaan der Sovjets kon worden bewerkstelligt. Voor alles vormde en vormt Siberië een der gewich tigste politlek-economische problemen der Sovjet-regee ring. Talrijke wetenschappelijke commissies werden ge vormd om de cultureele ontwikkeling van het Aziati sche Rusland te bevorderen. Dat dit reusachtige land nog zoo goed als niet is onderzocht, kan het beste blij ken uit het feit. dat de bekende Russische aardrijks kundige, prof. Obrutscboff een gebergte heeft kunnen ontdekken, dat uitgestrekter is dan de Kaukasus. Een der kostbaarste provincies van Siberië, waar voor de Sovjetregeering zeer groote belangstelling heeft is het gebied van Altai, dat zich over bijna 500.000 vier kante K.M. uitstrekt, maar niet meer dan 700.000 inwo ners telt. Het overwegende deel der bevolking bestaat uit boeren, afstammelingen van de Kozakken, die In de 16de eeuw Siberië hebben veroverd en uit halfwilde nomadische volksstammen. Het Oosten van het Altai- gebied is bergachtig en met bosschen bedekt Dit ge bied is wellicht het rijkste ertsgebled van Rusland. Er zijn duizenden ertslagen. Ze bevatten zilver, koper, goud, lood en ijzer. Reeds Peter de Groote zond expe dities naar Altaï om goud te winnen. Onderzoekingen hebben bewezen, dat het land geweldige rijkdommen herbergt, welke slechts op eenploitatie wachten. Het Westelijke gedeelte van het Altaï-gebergte wordt ge vormd door een vlakte door vele hoogten onderbroken en waarin zich kleinere rivieren en meren bevinden. Dit gebied bestaat uit rijke, vruchtbare aarde. Het ia om z\jn zacht klimaat zeer geschikt voor de veeteelt. De plantengroei is in het Westelijk gedeelte zeer ver scheiden. Siberisch woud wisselt af met Alpenflora. In de wouden van Altai vindt men het sabeldier, hermelijn en andere pelsdieren. vossen, beeren. wolven enz. De naar de Siberische steppen gerichte vlakte is met hoog gras begroeid. De schoone. in bonte kleuren stralende weiden wor den door de bevolking van Altaï „Gods Tuin" genoemd. In verband met het zachte klimaat en de versterken de luebt der Altaïsche bergen wordt de landstreek vaak bezocht door de bewoners van Siberië, die daar ln zelfgetimmerde hutten hun verlof doorbrengen. De Sovjetregeering houdt zich bezig met bet denk beeld in Altaï sanatoria voor rust- en herstelbehoeven- de arbeiders en beambten in te richten. Met de ontwik keling van het verkeer kan Altaï. naar de verzekering der verkeerscommissie voor Siberië, het „beloofde land" voor toeristen van vele landen worden. Eens zal de tijd aanbreken, dat de „globetrotter" in plaats van naar Zwitserland of Tyrol te gaan, een vliegmachine zal nemen, om het heerlijke Altaï met zijn wonder- schoone natuur te bezoeken. EEN NIEUWE VRUCHT uit Midden-Amerika. In Centraal-Amerika, in Mexico, in West-Indië. in Californië en in Florlda, wordt in het groot een nieuwe vrucht gekweekt, waarvoor nu reeds tamelijk veel re clame wordt gemaakt. Bedoeld wordt de „aquate" of advocaatpeer, ook wel allgatorpeer geheeten. Het is de vrucht van Persea gratissima (fam. Lauraceeën) een boom van tropisch Amerika, met langgesteelde, gaaf- randige, langwerpig elliptische, aan de onderzijde be haarde bladeren. De bruinachtige, peervormige vrucht heeft een vettig vruchtvleesch, de zaden leveren een roode verfstof. Bladen, knoppen en zaden worden In de geneeskunde gebruikt. De vrucht heet zeer voedzaam te zijn, rijk in vetstoffen en vitaminen, met een goeden reuk en een goeden smaak. Ze zou een ernstige mede dinger van de banaan kunnen worden. Ze wordt, vooral in de West-Indische eilanden, in salade gegeten, met een gepeperde saus, waarschijnlijk omdat advocaten en gepeperde... rekeningen nog al eens samengaan. Ook in Nederlandsch-Indië is de advocaat alom en gunstig bekend. IEMAND DIE DOODT. Wat Socrates daaronder verstond. Een Athener liep achter een andere, terwijl hij steeds maar riep: Houdt hem! Houdt hem! En voorbij den filosoof Socrates komende, kwaad omdat de achtervolgde hem te vlug af was, vroeg hij: Ik schreeuw mij doof! hadt ge dien man niet kun nen tegenhouden? Hij i« een moordenaar! Een moordenaar? Wat verstaat gij daaronder? Wat een vraag! Een moordenaar is iemand die doodt Een vleeschhouwer dus? zei Socrates. Iemand, die een ander menscb dood. Ha zoo. een soldaat dan. Neen. Iemand die een ander doodt In vredestijd. Ik ben er. Het li een beul? Ook niet! Iemand die een ander doodt ln zijn huls. Begrepen: een geneesheer. Toen gaf de man het op en schold Socrates uit voor al wat leeljjk was. GULDEN WOORDEN. Wie zich vrienden wil verwerven moet noch zijn ver stand noch zijn domheid te zeer op den voorgrond plaatsen. De crltiek is de schoonmoeder van de kunst. Een woord te rechter plaats Is een daad. Een leven zonder vreugde is als een verre spoorreis zonder restauratiewagen. Beoordeel nooit iemand naar de snelheid waarmede hij zich weet te verplaatsen. De kleine wijzer van de klok is even nuttig als de groote. v BROEK OP LANGENDIJK, 12 Sept. Aangevoerd: 39000 Kg. roode kool f 1—2.10, 18000 Kg. gele kool f 1—1.60, 136000 Kg. vr. witte f 1.30—2, 8000 Kg. bleten f 0.602.10, 5700 Kg. aardappelen: schot- sche muizen f 1.80, bl. eigenh. f 22.80, eigenh. f 2.10, Bevelanders f 2 3500 Kg. tomaten A f 2.10. B f 3.30, C f 2, CC f 2; 250 Kg. druiven: Alicant f 30.50—31.60, Frankenth. f 30.30—33.20 21000 Kg. uien: gele nep f 220 —2.50; drielingen f 1—1.20: uien f 1.80—2; 1500 Kg. slaboonen f 2.306.70, 1300 stuks bloemkool I f 7.90 12; II f 1.70; 500 Kg. peen f 2.50; 850 Kg, rammenas f 1.60—2.60. NOORDSCHARWOUDE, 12 Sept Aangevoerd: 6000 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 1.90—2, grooten f L50. bl. eigenh. f 2—2.10, 22200 Kg. uien: f 1.80—1.90, drielingen f 0.80—1.10, grove f 1.76 —1.80, gele nep f 2.20—2.50. 2300 Kg. peen f 1.90—2.70, kleine peen f 0.80—1.10, 9700 Kg. spercieboonen f 2.80— 7.40, 400 Kg. snijboonen f 2—5, 100 Kg. kroten f 0.60, 8700 Kg. roode kool f 1—1.60, 48600 Kg. witte kool f 1.40 —1.50, 1600 Kg. gele kool f 1.40—1.60. WARMENHUIZEN, 12 Sept Aangevoerd: 20800 Kg. aardappelen, eigenheimers f 2 —2.40. 3950 Kg. gele nep f 2.30—2.40, 3775 Kg. uien f 1.70 —1.80. drielingen f 1—1.10, grove f 1.80—1.90, 13200 Kg. roode kool f 1—1.90. 1550 Kg. gele kool f 1.40—150, 18000 Kg. witte kool f 1.40—1.60, 2360 Kg. slaboonen f 4.50—7.10, 950 Kg. bieten f 0.60—1.60. FURMEREND, 12 September 1933. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen ala volgt: Kaas: 23 stapels Fabriekskaai 18.50. 25 stapels Boerenkaas f 20, per 50 Kg., In totaal 48 stapels, wegende 66000 Kg. Handel matig; 2087 Kg. boter f 1.55—1.70. Vee: 841 runderen, w.o. 550 vette 50 —58 cent per Kg.. 189 melk- en geldekoeien f 0.80— 10; 102 stieren, handel stug; 70 paarden f 70—130, handel mati;g 168 vette kalveren 50—70 cent. handel matig;; 202 nuchtere kalveren slacht f 5—16; fok f 5 17 handel matig; 325 vette varkens, voor de slacht 35— 37 cent per Kg. handel vlug; 23 magere varkens f 11— 19, handel matig: 261 biggen f 716. handel matig; 819 schapen f 6—17, handel matig: 784 lammeren f 4—9. handel matig; 784 lammeren f 4—©, handel matig; 48 bokken; kipeieren f 3.704.10; eendeieren f 3.40; piep kuikens 47—52'é cent per stuk. Eierveillng: 62S4 st kipeieren a f 35O-A20; 927 kipeieren b f 1-60—2.50; 1023 eendeieren f 3.56. COOP. VER. CENTR. EIERVEILING G. A., PURM EREND. 12 Sept Aangevoerd: 40000 eendeieren f 3.40—3.60, 54000 kip eieren: 70-80 Kg. f 4.60—5.10, 65—66 Kg. f 4.10—4.30, 63—64 Kg. f 4—4.20, 60-62 Kg. f 3.70—4.10, 58—59 Kg. f 3.604, 56—57 Kg. f 3.50-3.70. 53—55 Kg. f 3.20—3.50, 50—52 Kg. f 3—3.30, 40—48 Kg. f 2-2 80. MEDEMBLIK, 12 Sept Witte kool f 1.25 per 100 Kg.; uien f 0.85-6.90. gele nep f 0.85—1.10 per 50 Kg., slaboonen f 0.50—0.70, snij boonen f 0.951 per 15 Kg. OOGONDERZOEK INRICHTING ROOTSTE KEUZE BPILHONTUPEN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C. van GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - PEFRACTIONIST LAGEZIJDE B40 TEL. 26. SCHAGEN. OOGONDERZOEK GEHEEL GPATIS DE REDDING VAN TWEE BAJLLONVAARDERS. Een Ingenieus denkbeeld Reuter meldt uit New York: Twee Amerikaansche ballonvaarders, die gisteren in NoordOntario zijn gs vonden, hadden langen tijd ln onbewoonde streken rondgedoold en waren ten slotte terecht gekomen bl/ een telefoonpaal. Zjj besloten dien paal door te bak ken, ten einde de communicatie te verbreken, ln de juist gebleken veronderstelling, dat men wel men schen zou uitzenden om de schade te herstellen. Aan dit ingenluze denkbeeld hebben de mannen het tc danken, dat zij gered konden worden. LIEVE AMSTERDAMSCHE STRAATJEUGD. Auto in brand gestoken. Gedurende een week of drie stond in de Bellamystraat te Amsterdam In het gedeelte, dat toegang geeft tot de Nic. Beetsstraat, een onbeheerde, vrijwel volkomen ont takelde auto, waarin zelfs de motor ontbrak. Het afge dankte vehikel stond niemand in den weg en dus liet men het staan. De straatjeugd heeft zich over dit af- tandsche symbool van het snelverkeer ontfermd en het ln brand gestoken. Radicaler kon het al niet. De brand weer kwam er nog aan te pas. maar veel te „redden" viel er niet. De puinhoopen zullen door den Reinlglngs dienst worden opgeruimd. VROUW DOOR EEN AUTO AANGEREDEN Been en sleutelbeen gebroken De vrouw van den caféhouder A Smidta te Franeker bracht eenige kennissen naar een autobus Toen zij zich wilde verwijderen, liep zij achteruit en werd door een auto aangereden, Dokter van Saarloos achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk Het onderzoek wees uit, dat de vrouw een been en een sleutelbeen gebroken baxl en een ernstige hoofdwonde had bekomen, BRUG INGESTORT NA WOLKBREUK. Vijf personen verdronken. Uit Parijs; Regenbuien, welke het karakter droe gen van wolkbreuken, zijn in de afgeloopen dagen neergekomen op Narbonne en omstreken, waar zij, Maandag een ernstig ongeluk hebben veroorzaakt, dat vijf personen het leven heeft gekost. Te St, Laurent de la Cabreris6e is de middenpijler van een groote brug over de Nielle bezweken onder den druk der watermassa, zoodat de brug instortte. Zes personen, die juist over de brug kwamen, vielen in het water. Slechts één hunner kon met ernstige ver wondingen worden gered.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2