L Het andere leven Tot 1 Oct. GRATIS Tot 1 Oct. GRATIS Radioprogramma Uit oe OMGEVING De inbraak te Winkel. NATIONALE KOLFWEDSTRIJDEN TE ZUIDSCHARWOUDE. deeld. Gedurende de vonniswijzing werd verdachte op last van den Politierechter uit de rechtzaal verwij derd en kon later de uitspraak in ontvangst nemen. WEER NIEMAND PRESENT. De niet aanwezige verdachte Henn. B. had op 29 April te Hoorn een heftig verzet gepleegd tegen den agent H. Selderbeek. Ook de verbalisant bleek niet verschenen. De heer B. is al meermalen met dit wa- ter voor den dokter geweest. Eisch en vonnis 1 maand. Harenkarspel. DE RUSTIEKE OPLICHTER. Een jongmensch uit Harenkarspel had in het café van Groenland te Heerhugowaard den gelegenheids kelner C. Broersen trachten te verlakken door hem ter vereffening van de gemaakte vertreering een Bel gisch muntstuk ter waarde van zeven stuivers voor een solieden Hollandschen gulden in de handen te moffelen. Te voren had Broersen ook al zoo'n geld stuk (5 frans) ontvangen. De grappenmaker Corn. D. bleek slechts over 1 kwartje te kunnen beschikken. Nader onderzoek werd gelast. Hervatting op 13 No vember aanstaande. Sinds Maandagmiddag is spoorloos verdwenen de bakkersknecht K. van de Coop. De Tijdgeest. Per po litiebericht door de radio is zijne aanhouding ver zocht. Bedoeld persoon was 's nachts om één uur in de bakkerij werkzaam, maar verklaarde aan de poli tie van inbrekers niets te hebben gehoord of gezien. Men brengt natuurlijkerwijs deze verdwijning in verband met de inbraak. De naaste toekomst zal wel loeren, of dit inderdaad zoo is, of dat er andere rede nen voor het plotselinge vertrek waren. Toen overmid-nacht Maandag de wedstrijden werden „verdaagd" (ofschoon ze dus weer op denzelfden dag, 33.1. Dinsdag zouden worden voortgezet, was de stand der korpswedstrijden te volgende: (le cijfer: le s.; 2e cijfer: 2e s.) Vriendenkring, Noordschawoude 133 133; Op Maat, Zuidschawoude 140 135; Ons Genoe gen, Noordscharwoude 93 109: Over de Helft, Nieu we Niedorp 139 97; Zaanstreek, Koog aan de Zaan 305 106; De Ridder St. Joris, Berkhout 91 102; Recht "Door, Alkmaar 122 152; Onder Vrienden. Oud karspel 117 105; Mik Wis, Koog aan de Zaan 127 117; „Barsingerhorn", Barsingerhom 95 90; Gezellig Samenzijn, Zuidscharwoude 127 144; TOGIDO., Krom menie 93 98; Aan is Winst. Venhuizen 121 116; Keer Niet Lopik 98 92; K.V-P., Barsingerhorn 84 85; Sta Vast, Bovenkarspel 140 138; Onder Ons, Krommenie 110 119; Centraal, Alkmaar 118 120; AmsterdamHaarlem, Amsterdam 49; Ons Genoegen, Wormer 91 114; Volharding, Oudkarspel 135 118; De Vier- Eenen, Spanbroek 111 99; S.O.S., Nieuwe Nièdorp 93—81; Utrecht", Utrecht 78 82; O.G., Hoog karspel 97 103. Uit dezen stand is als voornaamste en belangrijkste opmerking vast te stellen, dat Sta Vast te Bovenkar epel aan de spits staat. Op Maat te Zuidscharwoude achter zich latende. Dat zal een spannenden strijd wor den, daar kan men van verzekerd zijn en wie deze Sta-Vasters gister enheeft zien kolven in de zekerheid van kunnen, in de bedaardheid van slaan, de juist heid van mikken en de ongegeneerdheid waarmee ze aan 't spel deelnemen, die is er van overtuigd, dat als straks de Molenaars en Berkhouts weer hun krachten moeten toonen, en de Alkmaarders de eer van hun korps zullen moeten verdedigen en Gezellig Samenzijn een oogenbiik het gezellige met het ernstige en doel bewuste zal moeten verwisselen, de mannen van Sta- Vast hun eventueele zege met kracht en vernieuwde inspanning zullen moeten bevechten. Onder deze situatie teekende zich de eindstrijd op Dinsdag af. Dat Vriendenkring zich ook niet onbe tuigd zal laten en nog een stem in het kapittel zal willen hebben behoeft niet opgemerkt te worden voor hen die de kracht van deze korpsspelers kennen. Mik Wis uit de Zaan betreedt de strijdbaan. Zij kol ven met sajetballen. Met hun 244 punten in de 2 eer ste series maken ze geen slecht figuur. Ze slaan er 103 punten bij en het is te verwachten dat voor sajet in aanmerking zulen komen voor den eersten prijs. Sta Vast verschijnt. De spanning stijgt. Weer wordt buitengewoon goed gekolfd en zij doen hun naam eer aan. Ondanks een poedel met een raooien bal worden 141 punten geslagen en blijven zij de leiding houden, staan bovenaan met het hoogste aantal punten van 419. De kansen van Recht Door te Alkmaar dalen. Zij heeft 274 p., moet dus 146 p. slaan om de vorige te slaan. Ondanks mooi spel van den korpsspeler P. Kos telijk brengen ze het slechts tot 131 en blijven dus 15 punten beneden Sta Vast. Over de Helft te Nieuwe Niedorp zal met zijn 236 p. nog een kleine kans wagen, ofschoon de inzet goed is, geeft het vervolg van het spel geen kans op de over winning. Er worden in deze derde serie slechts 118 punten geslagen en het kansje is verkeken met in to taal 354 p. Voor Vriendenkring te Noordscharwoude zal het er op aankomen Recht Door te Alkmaar te overtreffen. Het korps zou daartoe 140 p. moeten slaan, gemiddeld ongeveer 47 dus. Niet weinig, te meer waar men pp een of meer poedels moet voorbereid zijn. Er wordt er he laas een gemaakt en het eindresultaat is 132 punten, dus in totaal 398. Als hu Op Maat van Zuidscharwoude in de baan komt, is de belangstelling en daarmee de spanning al grooter geworden, want deze club kan nog den eersten prijs halen, al is de kans niet groot. Maar deze korps kolvers mogen er zijn: ze zijn van de bovenste plank en uit het beste kolvershout gesneden. Molenaar zet in met 11 en Goet volgde hem met 10. en Berkhout met 11, alzoo een beste inzet. Maar de laatste loodjes wegen hier vooral het zwaarst. Intusschen wat houden ze zioh kranig: Berkhout laat maar niet af met zijn el ven. Van de 13 slagen heeft hij er al 6; Molenaar slaat tot nu toe gemiddeld 10, terwijl Goet er 29 in de 3 slagen maakt. Maar nu heeft Berkhout een lastigen bal in de kast, diep. Molenaar gaat door met 10, en Goed met 12; was een prestatie. Berkhout 10. De laat ste slag. Er zijn al 124 punten gemaakt; nog 28 en ze zijn de baas. Maar ze slaan er 11, 11, 10, alzoo 32, in to taal in de laatste serie 156. De kroon is op dit staaltje van kolfsportkunst gezet en met 431 heeft Op Maat de leiding, staat bovenaan, en de volle zaal brengt dezen korpskolvers een warme ovatie! Vooral aan Berkhout, die het hoogste aantal sloeg. Gezellig Samenzijn, ook van Zuidscharwoude treedt nu naar voren, en ofschoon soms mooie prestaties wer den geleverd, worden er in de derde serie te weinig geslagen om nog prijs weg te dragen. Intotaal worden er In deze serie 121 geslagen, wat totaal 392 maakt Vermelding verdient, dat de 16-jarige kolver D. Rijper Jr. het hoogste aantal van deze 3 korpskolvers sloeg. Als T.O.G.I.D.O. weer mooie punten maakt, zijn de sajetkolvers weer in hun element. Doch ondanks de mooie prestaties blijven ze bij Sta Vast achter en kun nen het slechts tot 323 punten brengen. We laten nu de uitslagen volgen: Korpswedstrijd le Eereprijs: een zilveren wisselbeker, voor het korps dat het hoogst aantal punten slaat in 4 series. Deze be ker kan gewonnen worden en in eigendom overgaan aan de club, welke den beker 3 maal achtereen wint of 5 maal in 't geheel. De winnende club ontvangt een oorkonde, telkenmale wanneer deze gewonnen wordt. Op Maat, Zuidscharwoude met 441 punten. 2. Een groote verguld zilveren medaille, als 1ste korpsprijs voor gummiballen, met 3 kleine zilveren her- inneringsmedallles voor de korpsspelers: Op Maat, Zuid scharwoude. met 441 p. 3. Een groote verguld zilveren medaille, als le korps- prijs voor sajetballen, met 3 kleine zilveren herinne ringsmedailles voor de korpsspelers: Mik Wis, Koog aan de Zaan met 349 punten. 4. Een groote zilveren medaille, als 2e korpsprijs voor gummiballen, met 3 kléine bronzen -herinnêringsme- dailles voor de korpsspelers: Sta Vast, Boyenkarspel met 419 punten. 5. Een groote zilveren medaille als 2e korpsprijs voor sajetballen. met 3 kleine bronzen herinneringsmedailles voor de korpsspelers: T.O.G.I.D.O., Krommenie, 323 p. Deze medailles worden uitgeloofd door het Hoofdbe stuur. Personeele wedstrijd: le Prijs: Kunstvoorwerp, benevens wisselprijs, bestaan de uit groote zilveren molen, aangeboden door den heer J. Smit, agent Heineken's Brouwerij, Wormerveer. Deze wisselprijs wordt eigendom wanneer hij tweemaal ach ter eikaar of driemaal In 't geheel gewonnen wordt (In ,1930 gewonnen door den heer P. Gelder van Vol harding te Oudkarspel met 152 punten, in 1931 door D, Tiemeijer, Mik Wis, te Koog aan de Zaan met 157 pun ten, in 1932 door J. Goet, Recht Door. Alkmaar met 162 punten): A. Berkhout, Zuidscharwoude, Op Maat met 160 punten. 2e Prijs: Kunstvoorwerp, henevens groote rifveren medaille, aangeboden door het Hoofdbestuur: M- Roos je, Bovenkarspel 157 p.; 3e prijs: Kunstvoorwerp, G. Hop, Noordscharwoude 148 p.; 4e prijs: Kunstvoorwerp D. Rijper, Zuidscharwoude 145 p.; 5e prijs: Kunstvoor werp, G. Mettes, idem 145 p., 6e prijs: Kunstvoorwerp, J. Kostelijk, Alkmaar 143 p. Juniores-prijs: Een kleine zilveren medaille, uitgeloofd door het Hoofdbestuur, voor gummi; en een idem voor sajet. Gummi: H. Aarts, Oudkarspel 89 p.; sajet: S. Pielken- rood. Koog aan de Zaan, bij overkolven 22 p. Serieprijzen voor Gummiballen: a. Kunstvoorwerp, aangeboden door het Gemeen tebestuur van Zuidscharwoude voor den speler, die de meeste punten slaat in de le en 2e serie, J. Goet, Alkmaar, 95 p. Serieprijzen voor Sajetballen: b. Kunstvoorwerp, aangeboden door den Edel- Achtb. Heer Jhr. A. L. Spengler, Burgemeester van Zuidscharwoude, voor den speler, die de meeste punten slaat in de le en 2e serie, H. Visser, Koog a. d. Zaan, 94 p. Gummi- en Sajetballen. c. Kunstvoorwerp, aangeboden door den heer D. Rijper, voor den speler, die de meeste punten slaat in de le serie, J. B. Wilken, N. Niedorp, 51 p. d. Kunstvoorwerp, aangeboden door den heer P. Rijper, voor den speler, die in de tweede serie de meeste punten slaat, K. Kat, Oudkarspel 51 p. Bijzondere prijzen: e. Kunstvoorwerp, aangeboden door den WelEd. Zeergel. Heer Dr. G. C. van Balen Blanken voor den speler van de Kolfclub „Gezellig Samenzijn" die de meeste punten slaat in de le cn 2e serie, Th. de Lange, Zuidscharwoude, 78 p. f. Kunstvoorwerp, aangeboden door den heer Jb. Kraakman, Voorzitter „Gezellig Samenzijn", voor den speler die in de le en 2e serie de meeste twaalven slaat, Jb. Leguit, Krommenie, 4. g. Medaille, aangeboden door den heer Hette Woudstra, Drukkerij te Alkmaar, voor den speler die de meeste elven slaat in de le en 2e serie, C. Vlug, Oud karspel, 4. h. Medaille, aangeboden door de Kolfclub „Vrien denkring" van Noordscharwoude, voor den speler die de meeste tienen slaat in de le en 2e serie, M. Groenewoudt, Spanbroek, 5. i. Kunstvoorwerp, aangeboden door de Kolfclub „Op Maat", van Zuidscharwoude, voor het lid van het Hoofdbestuur dat de meeste punten slaat in de le en 2e serie, J. Stammes, N. Niedorp, 95 p. 's Avonds werden de prijzen uittercikt bij monde van den voorzitter, Dr. van Balen Blanken, die dat op zijn bekende humoristische wijze deed. Aan leden, genoodigden en anderen bood de ont vangende club in de zaal van den heer Rijper een feestavond aan, waar muziek, zang. voordracht en tooncel elkander afwisselden Het was een recht ge zellige avond, die een waardig slot maakte aan de uitmuntend geslaagde kolfwedstrijdea. ANNA P AU 10W N A BREEZAND. Uitslag van de gehouden droge bloembollenveiling op Dinsdag 12 September te Breezand. Enkele vroege tulpon: Rose Gris de Lin 1112 f 1. Witte Duc Max 19-11 f0.75. Diana 11-12 f 1.id. 10-11 f 0.75, Proserpine 11-12 f 1.La Reine 11-12 f 1. id. 10-11 f 0.75, Cram. Brillant 11-12 f 1.—id. 10-11 f 0.75, Fred. Moore 11-12 f 1,id. 10-11 f0.75, Pr. v. Oostenrijk z 12 op f 1.40, id. z 11-12 f 1.—Flamingo 10-11 f0.75, Couleur Cardinal 11-12 f 1.Crimson Quecn 10-11 f0.75. Dubbele vroege tulpen: Murillo 11-12 f 1.—, id. 10-11 f 0.75, Vuurbaak 11-12 f 1.Theeroos z ÏO3^ f0.75. Enkele late tulpen: Moonlight z 11 f0.65, id. z 10 f0.50, Ingelesc Yellow, z 12 op fO.90, id. z 11 f0.65, id. z 10 f 0.60 Darwin tulpen: Will. Pitt z 11-12 10.65, id. z W2 f 0.50, Will. Copland z 11-12 f0.65, id. z 10-11 f0.5fr- fO.GO, Rev. Ewbank z 11-12 f0.65, Prof. Rouwenhoff z 11 f0.65, Clara Butt z 10-11 f0.50, Greuze z 12 f0.90, Baron de la Tonnye z 12 op f 0.90, Pr. Elisabeth z 12 f0.90, id. z 11 f 0.65, Bartigon z 10-11 f0.50, Le Notre z 11-12 f 0.65, Ariadne z 11-12 f0.65. E.N.: Emperor f 1.10, Lucifer f0.75, Barry Bonfire f0.90, Lourens Koster f0.60. H I.: Imperator 8 op f 0.42—f 0.44. ZIJ PE Naar men ons mededeelt, zal Zaterdag a~s. door den Voorzitter der Nederl. Jeugd Herberg Centrale, Dr. C. P. Gunning, de eerste steen worden gelegd voor de nieuwe Jeugdherberg „De Zevensprong" te Petten. 'T ZAND. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling van de Harddraverijvereeniging „De Volharding" alhier, we derom een verloting te houden. door A VAN HULZEN. Alma had zich niet de minste illusie gemaakt het was eigenlijk een grapje, toen zij haar foto in zond voor een wedstrijd, uitgeschreven door een groote Amerikaansche filmmaatschappij. Deze maat schappij zocht voor een bepaalde film een twintigtal meisjes van verschillende nationaliteit. Alma zond haar foto in, zooals duizenden meisjes dat deden, ze bekeek zonder overmatige belangstelling naar het portret van haar landgenoote., toen deze werd geko zen, doch vond zichzelf veel aantrekkelijker. Dat meisje heette Litta Lars, of noemde zich zoo. Er kwa men foto's van haar in allerlei bladen, levensbe schrijvingen, interviews. Alma las. dat haar vader een rijk fabrikant was, weduwnaar, die zijn dochter aanbad. Dat Litta van paardrijden hield en een prachtige verzameling poppen had en zulke bijzon derheden meer. Het geluk is met de gelukkigen, dacht Alma gelaten. Zij behoorde tot de hardwerkende, sober levende meisjes die nooit zullen paardrijden, geen rijke vaders bezitten en niet worden gekozen bij schoonheidswedstrijden. Twee jaren vergingen. Litta had eenige kleine rollen gespeeld, daarna een paar groote. Ze was iemand geworden, een sier. En dus begon men haar te bespreken en te belasteren. Jaloezie loerde rondom haar zooals om alle beroemd heden En op een dag las Alma in een der bladen een aanklacht die haar heele leven zou beïnvloeden en ver woesten. Ze lag op bed, het was een drukke dag geweest op kantoor en ze zou nog een half uur om op te knappen voordat Bert haar kwam halen. Vrijdags gingen ze altijd samen naar de bioscoop. Dat was een stilzwijgende afspraak. Alma was ge lukkig en tevreden met het vooruitzicht dat ze wel dra met Bert zou trouwen. dat was zeker, al had den ze er nooit over gesproken. Ze zouden kinderen hebben, zorgen waarschijnlijk en vreugde.... •Toen las ze dit artikeltje: Het was gericht tegen Litta Lars en werd in ronde bewoordingen gezegd, dat deze ster door louter intri ges zooveel bereikt had, ja, zelfs de wijze waarop zij destijds aan de film gekomen was, was oneerlijk ge weest. Ieder wist. dat nietz ij, doch een heel ander meisje gekozen was Doch het geld van haar vader was hier de invloed geweest. En toen volgde een be wijs, de naam van dat andere meisje: Alma Hart. Alma ging overeind zitten. Ze staarde naar de courant met wild kloppend hart. Ze was dien avond nerveus. Ze sprak van niets an ders met Bert. Hij drukte haar arm en dacht, ego- istisch in zijn mannelijke liefde, dat hij haar nu niet naast zich zou hebben als het nier was gebeurd. Van dien dag af was Alma nog maar van één ge dachte vervuld, van dat eene idéé, dat zij eigenlijk recht had op de plaats van Litta Lars. Ze ging zelfs, hoewel eigenlijk de middelen haar niet toelieten, naar een advocaat. Die bekeek de zaak en haalde zijn schouders op. Het zou ten eerste vrij wel niet te bewijzen zijn, ten tweede was Litta Lars nu eenmaal in den smaak gevallen bij het publiek, zij was nu eenmaal Litta Lars, daar viel nu eenmaal niets meer aan te veranderen. Alma keek hem aan. Er was iets verwilderd in haar oogen. Maar zij had Alma Hart moeten zijn, stamelde ze. Bert begon zich te ergeren aan de wijze, waarop zij onophoudelijk terugkeerde naar dit onderwerp. Op een Vrijdagavond, toen ze in een filmjournaal onge lukkigerwijze een opname van haar te zien kregen, barstte Alma in een tranenbui uit. Bert geërgerd, vond haar overdreven. Alma verweet hem bitter, dat hij niet besefte welke prachtige kansen ze ontloopen was. Hij antwoordde onvoorzichtig, dat ze misschien heelemaal geen talent had en na één rolletje weer zou zijn weggestuurd. En dit werd hun éérste twist. Er volgden andere. Het raakte tusschen hen uit. Vijf jaren later was zij, nauwelijks negen en twin tig oud, een oude vrouw, met bitteren trek om haar mond en harde lijnen in 't gezicht, ze was 'n vrouw die niet bij machte scheei. van het. leven te genie- ti. Bert was sinds lang getrouwd. Alma had het leven, het werkelijke warme leven aan zich laten voorbijgaan, bezeten als zij was door verbittering. Ze werd langzamerhand belachelijk met haar eeuwige verhalen over het onrecht dat haar was aangedaan. Niemand geloofde haar meer, als men haar zag, omdat ze beweerde dat ze eens mooier geweest was dan Litta Lars, de nu beroemde filmster. En toen kwam Litta Lars naar haar geboorteland voor een kort bezoek. Zoodra Alma dit wisf. verzonk zij in een dof ge peins, nog slechts bezield door de gedachte, dat zij het was, die hier in triomph behoorde aan te komen, afgehaald aan het station, toegejuicht door de me nigte, dat zij in het groote hotel behoorde te wonen, dat zij het was, die in de loge van het groote film theater der stad haar film zou moeten aanzien. Haar gedachten, reeds lang verward, raakten eiken draad kwijt. Zij was Litta Lars... neen, zij was Alma Hart, de beroemde Alma Hari. Een andere nam haar plaats in, doch daaraan moest nu een einde gemaakt worden.... vandaag.... Ze trachtte een revolver te koopen, doch ze kon niet. Tenslotte wist zij een dolk te bemachtigen, kocht een grooten ruiker rozen en verborg het wapen daar onder. Ze stond uren tevoren bij den ingang van het hotel, waar een onafzienbare menigte de beroemde ster opwachtte. Ze hield de bloemen in haar armen en had precies overdacht wat zij zou doen. Zoodra de ster uit haar wagen kwam zou zij naar haar toekomen, alsof ze de bloemen wilde aanbie den. En dan.... Ze besefte niet, dat ze een vreeselijke misdaad ging plegen, haar bewustzijn leek opgelost in de waan- idée, die haar sinds jaren beheerschte. En toen stopte onder donderend gejuich, de auto. Een jonge vrouw, gehuld in een kostbaren bontman tel., werd eruit geholpen Alma zag ze duidelijk een seconde lang. De vrouw, die zij had moeten zijn. Ele gantverzorgd... verwend... Toen, juist op het oogenbiik dat zij naar toe wilde gaan, drong een ge stalte tusschen de menigte, tusschen héar en Litta Lars Een schot... een kreet... en een vreeselijke paniek ontstond. Vrouwen vielen flauw, anderen liepen weg, men greep den moordenaar.. Alma alleen was verstard blijven staan. Ze staarde, naar wat ze voor zich zag, ze zag het eenige oogenblikken lang voor zich, voor dat, de menigte haar wegdrong. Een doode vrouw lag daar, in haar bloed, met een bleek, geschminkt gelaat, een arme, doode vrouw, weg de roem, rijkdom, eer en geluk. Als in een droom liep Alma in haar woning. In haar armen klemde ze nog de bloemen. Toen ze de bloemen neerlegde viel er iets op den grond. Ze hui verde, had ze dit willen doen? Had zij Litta Lars wil len zijn?... een arme vermoorde vrouw, over wien men nog eenige weken zou blijven praten, misschien nog eenige maanden, maar dan zou alles uit zijn? Vergeten?!!! Alma keek op door het geopende venster. Een zoete geur van linden stroomde door het ven ster. Ze streek zich over het voorhoofd, ze was geen oude vrouw m.eer, doch een jong meisje. Ze was weer een meisje, vol illusies, vol droomen... Langzaam ging ze naar de spiegel en lachte schuw tegen zichzelf. Daar was Alma Hart. Die dwaze Alma Hart, die haar leven had verspild, jarenlang en voor wie al les voorbij zou zijn geweest, als zij nu het leven had geleid, dat zc zich ontstolen meende. Ze ademde diep. Leven, nog jong zijn, liefhebben, droomen.... hoe rijk was ze, hoe rijk en bevoorrecht... (Nadruk verboden.) BA TtSlNOEPFJOPN Zondag a.s. zal dan Mevr. Esther de Boervan Rijk met haar ensemble haar zeldzaam jubileum in Bar singerhorn vieren met het stuk van Jaap van den Pol „Levensavond" Mevr. de Boervan Rijk speelt voor de tachtigjarige grootmoeder, die temidden van conflicten leeft; schoon" zoon en dochter, in wier huwelijk reeds een verkilling bestaat, voelen de toestand onhoudbaar worden als een jong nichtje in huis komt; een tweede zoon, een vermakelijke mislukking heeft een koopzieke vrouw ge troffen: een vijftienjarig kleindochtertje heeft ook reeds liefdesverwikkelingen en alle komen tot groot moeder, die met een lach en een traan in haar le vensavond wijzen raad geeft. A.s. Zaterdag gaat de première in 's Hertogenbosch, Zondag daarop is de uitvoering in Barsingerhorn. Er zijn al heel wat plaatsen besproken, zoodat er nog wel eens de aandacht op gevestigd mag worden, dat tijdig plaats bespreken zeer gewenscht is: en ieder make, dat hij uiterlijk kwart vóór 8 uur in de zaal aanwezig is, daar precies op tijd wordt begonnen en de deuren worden gesloten. Na afloop van de f eestuitvoering zal goede dans muziek probeeren de feeststemming erin te blijven houden. Voor nadere bijzonderheden leze men nog de ad vertentie in dit blad. KOLHORN. Door de Zaaizaadtelersvereeniging „Waard en Groet" alhier werd op de tentoonstelling in de Schermeer een medaille verworven voor opstelling en versiering van haar stand. Gisteren werden alhier een paar woonhuizen en karrehoet, eigendom van den heer K. Engel te Scha- gen, te koop aangeboden. Zij werden door den eige naar ingezet op f 1200 en f 650, doch niet verkocht. Wie zich met ingang van 1 Oct. a.s. abon neert op de ontvangt de nog ver schijnende num mers tot dien datum gratis DONDERDAG 14 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 M.) AVRO.: 8.15 Gramofoonmuziek; 10-00 Morgenwijding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Pianorecital; 11.00 Voordracht door W. Hunsche; 11.30 Zang door Martha Rolloos; 12.00 Lunchconcert door het Omroeporkest; 2-15 Kamermuziek: 2.45 Gramofoonmuziek; 3-15 Ka mermuziek; 3.45 Rustpoos; 4-00 Mevr. Ant, van Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen; 4.30 Gra mofoonmuziek; 5.00 Voor groote kinderen; 5.40 Con cert door het Omroeporkest; 6.30 Sportpraatje; 7.00 Concert; 7.30 Causerie; 8.00 Vaz Dias; 8-05 Causerie; 8.15 Concert door het Concertgebouworkest o.l.v. Al- bert van Raalte. In de pauze Radiotooneel' 10.15 Gra mofoonmuziek; 10-30 Kovacs Lajos en zijn orkest; 11.00 Vaz Dias; 11.10 Kovacs Lajos. HUIZEN (296 M.) KR.O.: 8.00 Morgenconcert; N-C.R.V.: Gramofoonmu ziek; 10.15 Morgendienst; 1045 Gramofoonmuziek; K. R.O.: 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig half uurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 Orkest: N.C.R.V.: 2.00 Fraaie handwerken; 3.00 Huishoudelijke raadge^ vingen; 3.30 Rustpoos; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Handen arbeid voor de jeugd; 5.30 Liederenrecital; 6.45 Knip pen en stofversieren7.00 Politieberichten; 7.15 Week overzicht; 8.00 Strijkorkest; 10-30 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG (1191 M-) 7.50 Orkestconcert; 8.35 Pianoconcert; 9.20 Concert. BRUSSEL (509 M.) 12.20 Conoert; 1.30 Gramofoonmuziek; 5.20 Dan smul ziek; 6.35 Gramofoonmuziek; 7.20 Idem; 8.20 Concert; 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG (1151 M.) 12.20 Strijkorkest; 3.20 Gramofoonmuziek; 3.50 Omroep orkest; 8.20 Kamermuziek; 9.20 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 4.50 Harmoniemuziek; 6.35 Gramofoonmuziek; 9.20 Po pulair concert; 10.30 Gramofoonmuziek. HAMBURG (872 M.) 12-40 Populair concert; 1.35 Gramofoonmuziek; 2.30 Idem; 4.20 Concert; 10.50 Dansmuziek. LANGENBKRG (472 M.) 1220 Populair concert; 1.50 Idem; 5.20 Vesperconcert; 10.40 Vocale muziek; 11.20 Populaire en dansmuziek. DAVENTRV (1554 M.) 1220 Concert; 135 Nieuwe gramofoonmuziek; 2.35 Conoert; 3.20 Vesper; 7.20 Concert; 820 Concert; PARIJS EIFFEL (1446 M.) 850 Gramofoonmuziek. PARIJS (RADIO) (1724 JVL) 8.05 Gramofoonmuziek; 12.50 Idem; 7.30 Gramofoon muziek; 8.20 Kamermuziek; 9.50 Gramofoonuziek. MILAAN (331 M.) 800 Gramofoonmuziek; 8.50 Radiotooneel. ROME (441 M.) 8.35 Gramofoonmuziek; 8.50 Radiotooneel. WEENEN (517 M.) 5-40 Solistenconcert; 6.45 Opera-uitzending; 11.25 Gra mofoonmuziek. WARSCHAU (1411 M.) 5.35 Solistenconcert; 7.15 Populaire muziek; 8.20 Om roeporkest; 10.20 Dansmuziek. BEROMUNSTEK (460 M.) 7.30 Italiaansche muziek; 8.50 fconcert- 9b30 Concert.

Schager Courant | 1933 | | pagina 7