RAAD VAN SCHAGEN. De dwergenstad in Schagen. Vergadering van den Raad op Vrijdag 15 September 1933, des avonds kwart over zeven uur. Voorzitter de heer J. Cornelissen, burgemeester; se cretaris de heer A. C. Roggeveen. De notulen werden geodgekeurd. Afwezig wegens familie-omstandigheden de heer Jooh. Blaaubor. Mededeel Ing. Door den Voorzitter wordt medegedeeld: Den Architect is opgedragen een onderzoek in te stellen naar de hoogte, waarop de zonneschermen bo ven den openbaren weg zijn aangebracht. Ingekomen stukken en adressen. Ged. Staten hebben goedgekeurd het besluit tot het verstrekken van voorschot aan de Wonlngbouwver- ecniging „Goed Wonen", voor den bouw van 4 arbei derswoningen; idem begrooting gemeente, electriciteitsbedriif, grond bedrijf en eierveiling, allen betreffende den dienst '33; idem suppletoire begrooting, dienst 1933. Van de commissie van Uitvoering van den Vleesch- keuringsdienst in den Kring Barsingerhorn, kwam verslag in van de vergaderingen van 19 Augustus en 31 Augustus. De heer G. L. Snaas zond bericht, dat hij accoord gaat met de door den Raad gestelden prijs voor boxiw- terrein in het Heerenboseh. Blijkens het rapport van het Verificatiebureau was de kas van het eierveilingbedrijf op 25 Juli in over eenstemming met de bescheiden en evenzoo die van het gas- en electriciteitsbedrijf, op 2 Augustus. Van den accountant J. J. de Vries was ingekomen het rapport inzake de controle over de administratie van het Gemeentelijk Grondbedrijf, over het 2e kwartaal 1933. Voor kennisgeving aangenomen. Door de taxatiecommissie voor de gronden van het grondbedrijf was het rapport ingekomen. De bij het Grondbedrijf in beheer zijnde eigendommen, t.w. aan de Landbouwdwarsstraat, terrein in huur bij G. Plevier, de gronden in het Heerenbosch, terrein tusschen de perceelen Van Huit en A. C. Roggeveen, terrein tus schen perceeel Rezelman en Hoogzijde, zoomede het sportterrein, werden getaxeerd op een waarde vaD f 65420. Voor kennisgeving aangenomen. In verband met een ingekomen schrijven van den Pensioenraad, wordt door B. en W. voorgesteld den pensioensgrondslag van N. Kistemaker als onderwijzer bij het onderwijs voor leerplicht-vrije jeugd, met in gang van 18 October 1924 vast te stellen op f96 en hem als zoodanig ontslag te verleenen met ingang van dien datum. Aldus wordt besloten. Door den heer C. van Nieuwkoop werd thans ver zocht voor het vervoer van zijn kind naar de openbare lagere school een bijdrage van f3.20 per maand of een goede fiets. Door den heer C. Lem werd verzocht voor het vervoer van 2 kinderen een vergoeding in de bus- kosten van 2 x f 3.20 is f 6.40 per maand of twee goe de fietsen. Naar aanleiding van deze verzoeken deelen B. en W. den Raad mede, dat door het in werking treden van de Wet van 4 Augustus 1933, St. 414, op 6 Augustus j-1., de afstand, bedoeld in artikel 13 der Lager Onderwijswet 1920, is gebracht van 4 KM. op 5 K.M., waardoor het recht op de vergoeding, als door adressanten gevraagd, is vervallen. Op grond hiervan stellen B. en W. voor, op het ver zoek afwijzend te beschikken. Allen voor. Gelijkstelling van café's enz. met winkels ent Ingekomen is het adres van de afd. Schagen e. o- van den Nederlandschen Bond vari Koffiehuis-, Restau ranthouders en Slijters, met verzoek om gelijkstelling van hunne localiteiten ten aanzien van de heffing der personeele belasting met winkels, logementen of per ceelsgedeelten. Voor het uitvoerig prae-advies van B. en W. verwij zen we naar het nummer van Dinsdag j.1. Burgemeester en Wethouders, van oordeel, dat het billijk is, de koffiehuis-, restauranthouders en slijters, voor hunne bedrijfslokalen in de heffing der personele belasting tegemoet te komen, hebben gemeend, den Raad te moeten voorstellen de huurwaarde van be doelde lokalen voor 2/3 gedeelte in aanmerking te doen komen, doch verbinden hieraan het voorstel om het raadsbesluit tot niet-heffing naar den grondslag bil jarten. hetwelk op 1 Januari 1934 in werking zal tre den. in te trekken. Zij achten een vermindering naar den grondslag huurwaarde billijker omdat daarvan alle koffiehuis-, restauranthouders en slijters de voordeelen genieten, terwijl van de ontheffing van den grondslag biljarten alleen zij profiteeren, die een biljart in hunne inrich ting hebben. De financieele gevolgen voor de gemeente bij aan neming van het voorstel zijn als volgt: Vermindering van de opbrengst naar den grondslag huurwaarde in hoofdsom f550. Vermeerdering naar den grondslag biljar ten in hoofdsom f380. Blijft en vermindering in hoofdsom van f170. Weliswaar kan volgens de bepalingen van boven aangehaalde wet de grondslag huurwaarde met 2/3 worden verminderd doch Burgemeester en Wethouders schrikken terug voor de financieele gevolgen van een zoodanige regeling aangezien deze een vermindering tengevolge zou hebben van f856.73 in hoofdsom. De lieer Orgel, het eerst het woord verkrijgend, wil opmerken, dat het wellicht vreemd zal klinken, dat de heer Bakker en hij zich genoodzaakt achten te stemmen tegen het voorstel van B. en W., maar spre ker zag de raadstukken in en ook de voorloopige be grooting 1934. De cijfers deden spreker ontstellen, de belastingverhoogingen zijn niet gering. Een een an der heeft spreker doen besluiten om tegen het voor stel van B. en W. te moeten zijn. Er moet bezuinigd worden op zoo'n ingrijpende wijze, dat spreker in geen geval kan wezen vóór een vermindering der lasten in dezen zin. De heer Van Nuland vraagt of er op gerekend kan worden dat de goedkeuring op een eventueel besluit voor Januari vast staat. Voorzitter deelt mede. dat daaraan niet getwijfeld behoeft te worden. De Kroon moet goedkeuren, maar God. Staten geven het advies en van die zijde is spre ker gerust gesteld. De lieer Schoorl vindt dat adressanten bij aanne ming wel dankbaar maar niet voldaan zullen zijn. Aan den eenen kant wordt gegeven, maar aan den anderen kant haast evenveel genomen. Het verschil per persoon zal al zeer miniem zijn. 1-Ict voorste! van B. en W. zal niettemin geaccepteerd moeten worden. Spreker vertrouwt er echter op, dat wanneer zulks mogelijk is, de belasting voor deze ca tegorie van menschen weer op het oude peil zal wor den gebracht. Er is een groot verschil in behandeling tusschen de caféhouders en de winkeliers, maar in we zen is het 't. zelfde. De een verdient in gijn winkel, maar de caféhouder moet zijn brood verdienen in het café. De heer Van Erp dankt in de eerste plaats het col lege er voor, dat dit adres in behandeling is genomen. Spreker is het met den heer Schoorl eens, dat adres santen niet voldaan zullen zijn. De heer Orsel is nu wel geschrokken van de cijfers der te wachten begroo ting, maar spreker is het niet duidelijk, dat de heer Orsel met zijn democratische gevoelens niet de onbil lijkheid inziet ten opzichte der caféhouders. Ook spr. is er voor, dat bij verbetering der tijdsomstandigheden deze belasting zal worden herzien cn gelijkstelling met de winkeliers zal geschieden. Daarop komt het voorstel van B. en W. in stemming en wordt aangenomen met 8—2 stemmen. Tegen stem den dc heeren Orsel en Bakker. Voor d« feestverlichting Door de Buurtcommlssie Gedempte Gracht en Laan en idem Molenstraat wordt gevraagd vrij electriecben stroom voor de feestverlichting gedurende de winkel weekfeesten. B. en W. stellen voor aan elk der adressanten gra tis stroom toe te staan tot een maximum van f 26. Do Raad vereenigt zich met het voorstel van B. en W. Verhooging keurloonen. De Commissie van Uitvoering van den Vleeschkeu- ringsdienst in den Kring Barsingerhorn verzoekt de verordening tot heffing van keurloon in de gemeente als volgt te wijzigen: tegenw. verh. keurloon keurloon Paard A (slachtgew. boven 200 K.G.) 4.50 6— Paand B (slachtgew. tot 200 K.G.) 2.75 4. Veulen 0.50 150 Hit 3. 4— Rund A 5. 6.— Rund B 250 4.— (indien alle melktanden aanwezig zijn) Kalf (slaehtgewlcbt 40-125 K.G 0.75 1.50 Nuchter kalf (slachtgew. tot 40 K.G) 0.50 0.75 Varken A (slachtgew. boven 75 KG.) 2.50 3.— Varken B (slachtgew. 50—75 K.G. 2 2.— Varken C (slachtgew. tot 60 KG.) 0.75 L— Schaap 0.75 1.35 Lam (tot 1 October) 0.75 Geit 0.40 0.40 Inwerkingtreding 1 Januari 1934. Door B. en W. wordt voorgesteld aan dit verzoek te voldoen. De heer Van Nuland kan zich met dit voorstel niet vereonigen en wel: le. Er is geen argumentatie waar uit do noodzakelijkheid tot verhoogen blijkt en 2e. Een en ander zal worden afgewenteld op do consumenten. Om deze redenon zal spreker tegen stemmen. De heer Mr. Buiskool zegt in het verslag der ge meente Oudo Niedorp te hebben gelezen, dat met al- gemeene stommen op dit verzoek afwijzend is be schikt. Spreker zal nu gaarne weten hoe de beslissing zal komen. Er zullen gemeenten vóór en tegen stem men. Voorzitter deelt mede, dat de meerderheid beslist. Do heer Mr. Buiskool is het opgevallen dat bij het opmaken dor begrooting reeds rekening is gehouden met deze verhoogde keurloonen. Het verschil bedraagt f2000.— Bij niet aanname zal het voor de gemeente Schagen oen verschil worden van ongeveer f600.—. Do heer Orsel vreest, dat. een cn ander een verhoo ging der vleeschprijzen tot gevolg zal hebben. In Schagen, aldus de heer Orsel, zijn deze prijzen al aan den hoogen kant. Elders betaalt men minder. In de eerste plaats zullen de arbeiders worden gedupeerd en dat alleen is reeds voor spr. een reden om met het voorstel niet mee te gaan. De heer Van Nuland noemt het ook een bezwaar als de gemeentelijke bijdrage moet worden verhoogd. Belastingverhoogingen zijn wel heel gemakkelijk in te voeren, maar dc menschen moeten betalen. Spreker is van meening dat al die commissies moeten worden verplicht tot rationeele bezuinigingen. Do heer Bakker is ook tegen het voorstel van B. en W. Verhooging van keurloonen komt te drukken op de consumenten. De hier bedoelde inrichting is een gemeenschapszaak, en dan moet de gemeenschap ook de lasten dragen. De heer De Veer verklaart zich dan bereid ©en en ander toe te lichten. De argumentatie waarop de heer Van Nuland doelt is te vinden in het uitgebreid ver slag der inrichting. Daarin zijn duidelijk de gronden aangegeven wat tot verhooging der keurloonen deed besluiten. De tijdsomstandigheden en andere factoren deden daartoe besluiten. Men houdt zich aan bepaal de normen en waar een over het land ingesteld on derzoek uitwees, dat de hier bedoelde inrichting met. de keurloonen beneden deze normen bleef, werd be sloten tot voorstel van verhooging over te gaan. De vrees dat het vleesch door deze vorhooging duurder zal worden, noemt spreker ongegrond. Het behoeft geen verhooging van de vleeschprijzen te veroorzaken en spr. wijst er op dat toen de keurloonen zijn ver laagd, dit ook geen verlaging van de vleeschprijzen tot gevolg heeft gehad. Ten hoogste zal de verhooging kunnen bedragen fl per 600 pond (ongeveer). Spr. merkt ten slotte op, dat de bijdrage in het geval als hier voorgesteld zou worden 35 cent per inwoner, en geeft den Raad in overweging niet te letten op de be sluiten van de gemeente Oudo Niedorp, wijl de argu mentatie daar verre van juist is geweest. Burge meester Meijer was niet ter vergadering aanwezig en do verdediging van het voorstel was dan ook niet juist. De heer Van Nuland zegt, dat hij zich niet heeft laten beinvloeden door het gesprokene in den Raad van Oude Niedorp, want spr. heeft de laatste paar we ken geen gelegenheid gehad de couranten te lezen, zoodat spreker vanavond voor het eerst het besluit van den Raad van Oude Niedorp vernam. Spr. wijst er op dat z.i. de slagers een zeer moeilijken tijd door maken en dat daarom de verhooging op de consu menten zal worden gelegd. Spr.'s meest doorslaand ar gument is echter dat dergelijke bedrijven hun eigen straatje behooren te wieden en door krachtige bezui niging hun begrooting sluitend dienen te maken, zon der nieuwe lasten op de burgerij te leggen. De heer De Veer zegt dat door hem het punt „be zuiniging" is verwaarloosd. Spr. merkt dan op, dat de baten van den Vleeschkeuringsdionst bestaan uit de keurloonen en de ontvangsten van diermeel cn vet Het leeuwenaandeel van de uitgaven zijn de salaris sen en de commissie heeft zich op dit standpunt ge steld, dat het hier betreft een instelling van een com binatie.van 9 gemeenten en dat de salarispolitiek nu een beeld moet zijn van wat in die gemeenten ge beurt. Als de gemeenteraden besluiten nemen t.a.v. de salarissen, zal de commissie zich daaraan toetsen. De dienst zit met een maximum van rente en aflos sing, een schuld van f45000, af te lossen in 30 jaren, en rentende 5 Misschien dat over 2 jaar de leening kan worden geconverteerd, maar thans is aan die posten niets te veranderen en zou voor bezuiniging alleen de post „salarissen" in aanmerking komen. De heer Schoorl heeft uit de notulen en de begroo- tingscijfers den indruk gekregen, dat do commissie heeft bezuinigd daar waar dat mogelijk was. Uit do vergelijkingstabel blijkt dat. do keurloonen elders hoo- ger zijn en waar nu de keurloonen na verhooging, hier blijven beneden die van elders, heeft spreker geen bezwaar tegen het voorstel Spr. is het met den heer De Veer eens, dat aan deze verhooging van keur loonen niet noodwendig behoeft vast te zitten verhoo ging van de vleeschprijzen en spr. zou teleurgesteld zijn wanneer dat wel het geval zou zijn. Het voorstel van B. en W. wordt in stemming ge bracht en aangenomen met 6 tegen 4 stemmen, tegen stemden de heeren Orsel, Van Erp, Van Nuland en Bakker. Aanbieding begrooting Door B. en W. wordt aangeboden de gemeentebe- grooting, dienst 1934, Daarbij wordt voorgesteld 150 opcenten te heffen op de hoofdsom der personeele belasting (vorig Jaar 100). Voor opbrengst van een straatbelasting is f 3000 geraamd. Voorgesteld wordt de gemeente t.a-v. de gemeente fondsbelasting in de derde klasse te rangschikken, inplaata van in de eerste klasse. Voor armenzorg wordt f 10.000 geraamd (vorig jaar f 6950)voor kosten zorg werkloosheidsbestrijding wordt f 7000 meer geraamd dan vorig jaar. Teneinde de begrooting sluitend te kunnen maken, is een retributie van het electriciteitsbedrijf geraamd van f 9000, van het gasbedrijf een van f 5000. Tot leden van de commissie van onderzoek worden benoemd de heeren Bakker. Van Nuland en Schoorl, die de benoeming aannemen. De Voorzitter hoopt dat de commissie de begroo ting microscopisch zal onderzoeken De rondvraag, Messen als dolkenII De heer Orsel zegt, dat het hem bekend is dat hier worden verkocht messen, met heft ter lengte van 20 centimeter, het heft 10 centimeter en breed 2 centimeter, geslepen als dolken en wel aan min derjarige personen. In comité wi! spr. den naam van den verkooper noemen. De Voorzitter zegt, dat als het waar is en de wet laat spr. toe op te treden, hij niet zal aarzelen dat te doen, want hij vindt het een ernstige inbreuk op de veiligheid. De heer Mr. Buiskool heeft vanmorgen tever geefs getracht op de torenklok te kijken, hoe laat het was. Alle 4 klokken wezen een anderen tijd aan. De Voorzitter had dit eergister gehoord, maar heeft vergeten het tot den architect te zeggen. Als spr. zijn beroemde blocnote niet bij zich heeft, vergeet hij de dingen wel eens. De heer Mr Buiskool merkt verder op, dat aan den kant waar spr. woont, de markt verbazend vuil is, ook nu nog. Er is niets aan gedaan en vorige week was het precies hetzelfde. De Voorzitter zegt. dat door hom ook is geconsta teerd, dat de veelandbrug op Zondag of Maandag nog met vuil bedekt was. Toen spr. de markt is overgeloopen, was de toestand ook bom lang niet naar zijn zin. Spr. zal de klacht noteeren. De heer Schoorl wijst er op, dat van het dek van de brug over de Laansloot stukken beginnen uit te vallen. De Voorzitter, zoowel als de heer De Vries hadden dat ook gezien cn het was verleden Dinsdag reeds in de vergadering van B. en W. besproken en het dek zou gerepareerd worden. Het gebeurt echter niet gauw. zegt spr. Het is vooral voor de kinderen ge vaarlijk. Spr zal opdracht tot spoedig herstel geven. De heer Bakker zegt, dat „we" vai ncmand hebben vernomen een klacht over de woningbouwvereeniging „Schagen". Toen de heer L. Anneveldt uit de Thor- heckestraat vandaan is gegaan, heeft hij alles be taald, hij is geen cent huur meer schuldig en toch ontvangt hij een dreigend schrijven over achterstal lige huru. Dat doet nu in de gemeente de rondte, de heer Anneveldt gevoelt zich daardoor beleedigd en doet een beroep op B. en W. om dit Jen kop in te drukken. De heer Mr. Buiskool wijst er op, dat ook al heeft men een huurquitantie tot den dag waarop men het huis heeft verlaten, dit nog niet wil zeggen dat men wettelijk aan al jsijn verplichtingen beeft voldaan. Als er geen huurcontract is, dan dient men zich te houden aan een opzegtermijn, volgens plaatselijk ge bruik, en dat is hier zes weken. Den heer Bakker is bier niets van bekend, hem is medegedeeld, dat alles was betaald. Spr noemt deze zaak in t' openbaar, dan kan in het openbaar het balletje teruggegooid worden. De Voorzitter zegt toe, dat B. en W. een onder zoek zullen Instellen. Hierna sluiting. Gedurende de Winkelweekfeesten zal ook hier do Lilliputtersstad met het daarbij behoorende circus ver blijf houden. Over de enthousiaste ontvangst In alle groote steden en verder overal elders in ons land heb ben we reeds veel kunnen lezen en het zal ongetwijfeld mee een van de grootste attractiee ln die dagen worden". Verder kunnen we verwijzen naar de advertenties in dit nummer en de volgende nummers. De dwergen zijn uit verschillende landen af komstig: men treft er voor het meerendeel Duitschers, verder Polen, Engelsohen en Amerikanen. Hun leeftij den (1960 jaar) schijnen haast ongelooflijk; wanneer men hen echter nauwkeurig gadeslaat en speciaal op hun gelaatsuitdrukkingen let, moet men hun leeftljds- opgave wel voor waar aannemen. Voor hen geldt wel bijzonder het bekende woord: klein maar dapper. Voor al de dikke politieagent was actief; met gezag hand haafde hij de orde, hij controleerde de kaartjes nauw- keurig en wee dengene die ln het circus op een ver keerde rang plaats genomen had; onverbiddellijk wees hij den overtreder terug, welke gestie ten opzichte van een volwassen mensch buitengewoon komisch was. De burgemeester van dit geïmproviseerde Lilliput, die def tig in het zwart gekleed met hoogen hoed op de bezoe kers zijner stad in het Duitach een hartelük welkom toeriep vanaf het raadhulsbordes, is reeds 54 jaar oud; zijn rede was echt Duitsch, beleefd en werd vlot voor gedragen. In een glazen huisje troonde de kleinste van het gezelschap op een soort poppenstoeltje; hU ia slechts 52 cM. groot; verbaasd hoort men dat dit menschje reeds 22 jaar oud is. Van de heele troep zijn er slechts tweo paartjes getrouwd. Eigenaardig is het te vernemen, dat er onder deze dwergen enkelen zijn wier ouders do normale grootte hebben. Ook de stallen in het stadjo zijn in klein formaat; daarin bevinden zich Shetland- sche pony's een ezeltje en zelfs een kleine olifant N.O.G. De afd. Schagen van het Ned. Ond. Genootschap hield Donderdagavond haar Septembervergadering Deze was zeer goed bezocht. De voorzitter, de heer R. v. d. Laan, heette de aanwezigen hartelijk welkom. Voor verschillende collega's, zoo zeide de voorzitter, is deze vacantie zeer zeker niet aangenaam geweest. De circulaire van Minister Marchant had de vacanticdagen voor menigeen vergald. Ook in ons ressort staan vier scholen op de lijst, welken 't zwaard van Damocles boven het hoofd hangt. Alle krachten zijn in het werk gesteld om het vonnis te voorkomen. Geluk kig hebben de gemeentebesturen getoond, dat de op heffing maar niet zonder slag of stoot gaat, terwijl de betrokken ouders als één man al het mogelijke doen om hun school te behouden. Bitter is het zeer zeker, dat. terwijl do schooltjes voor het bijzonder onderwijs ongemoeid gelaten worden, alleen do openbare scholen het loodje moeten leggen. Wél mocht minister Marchant in de 2e Kamer zeggen: er is financieele gelijkstelling, maar overigens geen ge lijkstelling. Wij meenden hieruit te mogen opma ken, dat dit woord voor ons openbaar onderwijs gunstig klonk, doch zie de uitlegging blijkt zeer on gunstig. Was het soms ironisch bedoeld? Na deze woorden van den voorzitter gaf hij een overzicht van de acties, zooals die gevoerd zijn voor het be houd der scholen. Ingekomen was een schrijven van de propaganda- commissie van het Hoofdbestuur om iuist in deze tij den krachtig de hand aan den ploeg te slaan. Nu dient ieder georganiseerd te zijn, in deze donkere da gen geldt dit nog sterker dan ooit to voren. Geluk kig waren de berichten omtrent de toename der le den opwekkend. Onze afdeeling telt 57 leden, een ge tal, dat nimmer te voren behaald is, terwijl tevens het ledenaantal van de geheelc organis.iiie régelma- tig vooruitgaat eD reeds ruim 6200 bedraagt. Tevons was ingpkoman de brochure van het Hoofdbestuur, waarom dit meent niet tot fusie tc moeten overgaan met den Bond van Ned. Onderwij zers. De hoofdpunten, waarop de fusie gestrand is, zijn dc aansluiting bij een socialistisch getinte vak organisatie en de wijze van hnofdenb'noeming. Be sloten werd voor eik lid aan te vragen een exem plaar van deze belangrijke brochure. Hierna kreeg de heer De Vries le Schagen het woord voor zijn verslag tier Alg Vergadering te Utrecht. In een zeer uitgebreid en on lerhoudond verslag deed hij mcdedeeling van hel daar gebeurde. Een hartelijk applaus beloonde zijn moeite. De rekening van den penningmeester jver het. le halfjaar 1933 was nagezien door d? hoeren Brouwer en De Vries en in orde bevonden. Daarna vestigde de voorzitter de aandacht op het Ondersteunings fonds. In deze dagen een instelling waarom wel eens extra gedacht mag worden VeVn kloppen aan en moeten teleurgesteld worden. Bij do rondvraag bracht de heet Speels ter sprake, of er door het Hoofdbestuur niet op aangedrongen kon worden, nu de onderwijzers-wachtgelders ge dwongen worden een betrekking te aanvaarden op een andere plaats, voor hen ook nie» dezclide regelen kunnen gelden als die welke gelden bij de Rijks ambtenaren wanneer ze niet op verzoek worden overgeplaatst. Men meende algemeen, dat het billijk was, dat ook aan deze onderwijzers de verhuiskosten be taald werden. Dit punt zal onder de aandacht van het Hoofdbestuur gebracht worden. De heer Leeuwen informeerde, of er conigc grond van waarheid was in het gerucht, dat de leerlingen- schaal opnieuw verhoogd zou worden. Dc voorzitter kon mcdédeelpn, dat hiervan niots bekend was. De heer Wolters vroeg, of wachtgelders, die niet langer wachtgeld genieten, van Jc lijst afgevoerd werden. De voorzitter verzekeide dat zij wel degelijk op deze lijst staan blijven. Bepaald werd, dat de Octobervergader'ng weer op Donderdag 's avonds 7 'A uur gehouden zal worden. Op die vergadering zal de heer Brouwer een inlei ding houden over het onderwerp: Hoe dienen wij tegenover de pacificatie te staan. Dp voorzitter sloot hierna dc vergadering. V.V. „SCHAGEN." Donderdagavond hield de v.v. ..Schagen" een leden vergadering ten huize van den heer H. Raven, alhier. Om half negen opende de voorzitter, de heer K. S. Leguit met een welkomstwoord aan de 25 aanwezigen, de vergadering. Spr. wees er op dat de vergadering in hoofdzaak was belegd ten einde een bestuurslid te ver kiezen in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer V. Vlottes. Dank bracht voorzitter aan den afgetredene, voor alles wat hij deed in het belang der v.v. .Behagen". De notulen der vergadering van 8 Augustus werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Den samen steller, den heer S. Breebaart werd voor de juiste notu leering dank gebracht. Op advies van de Elftalcommissie werd een speler een berisping gegeven voor zijn niet medespelen in een wedstrijd, zonder daarvan aan de E.C. bericht te heb- ben gegeven. Aan de orde werd voorts gesteld de verkiezing van een bestuurslid. Na twee vrUe stemmingen en een derde stemming tussohen de heeren P. de Vries en G. Rempt Sr., zijnde de personen die de meeste stemmen op zich vereenigden, werd met groote meerderheid gekozen de heer G. Rempt, die zich de benoeming laat welgeval len. Voorzitter wenscht den heer Rempt geluk met de zen uitslag en de vereeniging met den verkozene. Waar een gerezen verschil tusschen een elftal-com missielid en 't bestuur onderling geregeld was, behoefde de E.C. geen verandering in samenstelling te onder gaan. De naar diverse vergaderingen afgevaardigde heeren Nlestadt en Bestevaar doen daarover eenlgo mededee- llngen (Verslagen van deze vergaderingen werden reeds eerder door ons geplaatst Red.) Waar de rondvraag niets oplevert, kan sluiting vol gen. MABKTOVEBZICHT. Op de markt van 14 September jj. waren weer veel koeien aangevoerd, zoowel vette als gelde en kalfkoeien. De handel in vette koeien was trekkend. De hoogste noteering was f 210, voor dezen prijs werden er twee verkocht, de eene werd gekocht dcor slager Dijks hoorn en de ander door slager Veerman, beiden uit Den Helder. Later op den dag hoorden wij er was er een verkocht voor f 225. afkomstig van H. v. Hoorn, Wleringerwaard. en verkocht aan slager Rezelman te Anna Paulowna. Deze beesten zouden gelden 27 ets. per pond. De handel in gelde- en kalfkoeien was zeer ma tig. Aardig wat pinken aangevoerd, deze handel had ook beter kunnen zijn. In graskalveren was de handel heel goed, de hoogste prijs voor graskalvereu was tot 50 gld. en hooger noteering van vette kalveren, voor 68 gld., vanaf 45 gld. Prima graskalveren en vette kal veren werden gekocht door Gebr. Kweldam alhier. De ze waren wel iets duurder bij vorige weken. Do hanael in nuchtere kalveren was vlug, duur, de aanvoer was niet te groot. De handel in pinkstieren was matig, 15 ets. per pond werden ze verkocht. Paarden hoegenaamd niet aangevoerd. Oude slacht schapen f 1016.50. iets beter. De duurste jonge scha pen 16 gld., stuggen handel met een grooten aanvoer. Sleohte prijzen, werd er gezegd; bU de vorige weken ook wel wat minder voor de besten, zwaarsten. De lam meren voor den dood f 5—9. voor de weide f 36. s.ug. De vette varkens werden duur en vlug verkocht, hoog ste markt was 18.5 cent, de aanvoer had grooter kun nen zijn. De handel in biggen en schrammen was kalmer. Op do kippenmarkt een gewone drukte; prijshoudend. Van week tot week komt er meer drukte en aanvoer, WINKELWEEKFEESTEN. Volksspelen en verslering op het Noord In een Donderdagavond, ten huize van den heer C. Boontjes gehouden vergadering van bewoners van net Noord, werd éénparig besloten, het Noord van 't perceel van den heer Klos tot Ploeger gedurende de komende feesten met lampions te versieren. Voorts werd besloten volksspelen te houden, waar van we noemen: krulwagen-raco met vaatje voor da mes boven 16 jaar, en hemden-race voor heeren bovon de 25 jaar. Het bestuur, welke de plannen verder zal uit werken is als volgt samengesteld: de heer Wissekerke, voorzit ter; de heer D. Wit, penningmeester, de heer D. K!a# Pz., secretaris, bij wien opgave kan geschieden voor d« wedstrijden-deelname. DIEFSTAL Donderdagmorgen plaatste een marktbezoeker zijn rijwiel tegen een der winkels aan de Laagzijde om bij een stalletje inkoopen te doen. Achter op de fiets be vond zich een pakje, waarin wat kleedlngstuklcen. Toen de eigenaar wilde wegrijden kwam hij tot de minder aangename ontdekking, dat zijn pakje van de fiets verdwenen was. Alle zoeken bleef zonder 't gewenschte resultaat en waar ook de inmiddels gewaarschuwde po litie 't vermiste niet zóó maar een twee drie kon op- sporen, moest de gedupeerde zonder zijn pakje afrei zen. Wo hopen dat de „man met 't ruime geweten" spoedig geknipt zal zijn.

Schager Courant | 1933 | | pagina 14