Landbouwtentoonstelling Sparta-nieuws. van de afd. Wieringen der Holl. Mij. van Landbouw op Vrijdag 15 September Bekendmakingen. THEATER ROYAL. „Het toeken des Krolse*." Deze week brengt de directie van Theater Royal een film welke met recht een wereldnaam veroverde. „Het teeken des Kruises" verplaatst ons naar het Heiden- sche Rome ln het jaar 64. Nero regeert er met Ijzeren hand. Op zijn bevel wordt de oude stad ln brand ge stoken. Overal komt verzet en om zich veilig te stellen geeft Nero de schuld van dezen ramp aan de zoo ver drukte christenen, waartegen de gruwelijkste misda den worden bedreven. Twee oude grijsaards, geheime aanhangers en voor mannen van het Jonge christelijke geloof, worden door woeste Heidenen vastgegrepen en voor Nero gesleept. Het komt tot een straatgevecht, dat een plotseling ein de neemt door de tusschenkomet van den perfect Mar- cus Superbus met zijn lijfwacht Mercia, een jonge Christenmaagd, verdedigt haar leermeesters, en Marcus wordt zoo getroffen door haar schoonheid, dat hij den belden oude phllisofen de vrij heid schenkt Twee personen zijn hiervan getuige ge- weest Dacia. de hartsvriendin van Keizerin Poppaea, en Tlgellinus, mededinger naar Nero's gunst, die Mar cus een grooten haat toedraagt. De eerste vertelt Pep- paea van Marcus' klaarblijkelijke liefde voor de Jonge Christin; Tigelllnus brengt de tijding van het voorge vallene aan Nero. Poppaea koestert liefde voor Marcus. die echter niet beantwoord wordt. Poppaea. die zich ln haar IJdelheid gekwetst gevoelt, neemt zich voor zich tot eiken prijs van haar mededingster te ontdoen. Nero koestert ach terdocht tegen z\jn Prefect, die volgens Tlgellinus ge vaarlijken Christenen de vrijheid heeft geschonken. Tigelllnus heeft zich voorgenomen de Christenen met geweld uit te roeien, om daardoor bij Nero in de gratie te komen en om zijn vijand Marcus te kwetsen. Met zijn manschappen besluipt by de ln gebed vereenlgde Christenen, die gedood of gevangen genomen worden. Marcus tracht Mercia te redden, doch komt te laat Hij geeft zijn dienaar echter bevel het meisje uit de kerker te bevrijden en naar zijn huls te brengen. Nero laat zich door Marcus en Poppaea overtuigen, dat Marcus niets kwaads ln den zin heeft en slechts een Christenmeisje gespaard heeft. Poppaea overtuigt echter den Keizer dat de gerechtigheid niet toelaat dat het meisje gespaard wordt, en de Keizerin geeft bevel haar mededingster naar de kerkers van de arena te brengen. Marcus tracht Mercia te doen vergeten dat zU een Christin ia. Hij smeekt haar dit geloof op te geven en met hem een nieuw leven tegemoet te gaan; Mercia blijft echter standvastig. De groote dag is aangebroken van de volksspelen. Hier zullen de gevangen Christe nen ter dood worden gebracht Het is Marcus duidelijk geworden dat hij een groote. oprechte liefde voor Mer cia koestert Hij kan baar niet vergeten en de gedachte dat zij een vreeselijken dood in de arena zal moeten sterven is hem ondragelijk. Hij bezoekt haar ln haar onderaardsche kerker, en smeekt haar opnieuw haar geloof op te geven om als zijn vrouw opnieuw een vreug devol leven tegemoet te gaan. Zij echter kent geen vrees. Een onverzettelijk geloof in Gods genade ver vult haar, dat op Marcus zijn uitwerking niet mist Hoewel hij in zijn hart niet aan Mercla's god gelooven kan, gelooft hij in htór die hij zielslief heeft Als zij sterft, wil ook hij niet langer leven. Hand ln hand be stijgen de geliefden de trappen der arena, waar de dood hen wacht, doch ook de verlossfcig en uiteindelijke ver- eeniging. DE VERBETERING VAN DE SNEVERT. Kwam Donderdagmorgen j.1. de goedkeuring af van Ged. Staten, des middags werd reeds begonnen met de werkzaamheden ter verbetering van de Lange en Korte Snevert Met die aan de Korte Snevert is men op het oogenblik in vollen gang. AFSCHEID. Door het bestuur van de afdeeling Schagon van dc Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramweg personeel werd Vrijdagmorgen ten lokale van den heer J. Schenk .^Cérès", afscheid genomen van het mode-bestuurslid, don heer N. Leijon, die door over plaatsing naar Alkmaar de gemeente gaat verlaten Bij monde van den voorzitter, den heer C. Smit werd den heer Leijen dank gebracht voor het vele dat hij gedurende zijn 10-jarig bestuurslidmaatschap voor de organisatie had gedaan en uit erkentelijkheid hem namens de afdeeling een electrische kamerlamp (Rodo) aangeboden. SPORT VAN ZONDAG. Zondag a-s. begint overal in het land het compe titierad te draaien. Het voetbalseizoen 1Ö331954 vangt aan! Ook de Schager elftallen gaan vol goeden moed het strijd perk weer betreden. Laten we hopen op goede re sultaten. D.T.S. I—Schagen I: C. Prins. V. Vlottes. R Rempt- A. Plak man, R. Rus. J. Watertor. W. Rus, P. de Vries, G. Boontjes, J Slingerland, J. Dekker. Schagen II—Watervogels I; D. Arnoldus. Sljkker. P. Boon. P. Blaauboer, S Breebaart K. Fempt. S. Paulusma, C. de Moor, G. Paulusma, Jb. Molenaar, J. Rossen Reserve: Van Geelen. D.E.S. I—Schagen III A. Bijlsma. C. Tumo. T. Branten&ar. Chr. Tjalkens, J. Weeland, J. Broer. H. Veenstra. C Beers, G. Lem, D. Ruig P. Ruig. Reserves: Doorn (1); Fabrr {2). Adsplranten-elftallen. Sparta A—H.R.C. A. Aanvang 1 uur. T. Bij post S. Grootes, J. Peetoom J. Gelder, T. Moransart, Alh. Molenaar A. Veenstra, H. Naber, C. v. Haren, R. v. Haren, G. Rempt. Sparta BSucces B. Aanvang 11.30 uur N. Quax Nic. Blaauboer, Alb. de Wit S. Visser, H. Lem, K. Roggeveen. Jb. Schram, W. Gorter, J. Boontjes, J. Klant J. P. de Wit. De E. C en Adspirantencommlssie rekenen er op, dat afberichten alleen ln uiterste noodzakelijkheid zullen geschieden en dan in elk geval ten spoedigste. Het waren zeer velen, welke voor dezen dag het weer als hoofdzaak beschouwen. En terecht, mooi weer la ook mee van de hoofdzaak, nietwaar. En de zeer velen zijn niet teleurgesteld. Be gunstigd door prachtig weer is de tentoonstelling in gezet Het was ongeveer acht uur des morgens, toen de eerste Inzendingen binnen kwamen en het duurde tot 10 uur toe, eer de stroom wat verminderde. Alles was echter keurig geregeld en de commissarissen re gelden alles op het tentoonstellingsterrein. De muzlek- vereenlging Harmonie zette de eerste feesttoonen in en marcheerde naar het tentoonstellings- en feestgebouw op het terrein. Na eerst een nummertje te hebben laten hooren ln de tent, werd allereerst het woord ge voerd door den heer C. J. Bosker, welke ongeveer als volgt sprak: Geachte dames en beeren. Een droeve wolk werpt schaduwen over dezen dag en daarom neem lk hier de plaats in van den heer O. J. Bosker, secretaris van de afd. Wieringen van de Holl. Mij. van Landbouw. Deze is verhinderd hier aanwezig to zijn, n.1. ons bestuurs lid van de middenstandave reen Iging, de heer N. Kroon is onverwachts van ons heengegaan, en wij kunnen niet nalaten erkentelijk te ziin voor het vele werk wat hy In het belang van de afdeeling heeft gedaan. We ho pen, dat zijn echtgenoote en kinderen het zware ver lies zullen kunnen dragen. Dames en heeren van het Eerecoralté, Juryleden en Coramissarisen van orde, het dag, bestuur van de Ge meente Wieringen, besturen van verschillende vereni gingen en verdere genoodigden, worden welkom gebee- ten en spr. hoopt dat zij getuige mogen zijn van een welgeslaagd feest. Verder geeft spr. het woord aan den eere-voorzitter van de afdeling Wieringen, den edel- achtbaren heer L. C. Kolff. Deze speekt ongeveer als volgt: Geachte aanwezigen. Ik sluit mij gaarne aan by de woorden, gesproken door den vorigen spreker. Jam mer, dat het feest begint met deze droeve tijding. Het is ook jammer, dat de heer O. J. Bosker nu niet aan wezig kan zijn. Op zijn initiatief is Juist alles geregeld en samengebracht op dit terrein. En als we zoo de catalogus inzien, en dan bomerken, dat alle vereenI- gingen op landbouwgebied samenwerken, dan zien we daarin het mooie van samenwerken. Het geeft blijk, dat de landbouw niet bij de pakken gaat neerzitten en dat wordt ingezien, dat ook nog een anderen tijd kan komen. Ondanks de malaise toch een tentoonstelling te houden, geeft te zien, dat we het hoofd niet laten hangen. We hopen een betere toekomst tegemoet te gaan. Hetzelfde kan spreker zeggen van den midden stand. Zij voelt nog een krachtig leven ln zich, en voor deze tentoonstelling zijn ook geen moeiten en kosten gespaard. Zy zyn ook overtuigd een betere toekomst tegemoet te gaan. Evenzoo verleent de Landelijke Rij- vereeniging „Wieringen" haar medewerking, de mu ziekvereniging „Harmonie", de Mandolinevereenlging OKK. Allen geven hun steun en medewerking tot sla gen der tentoonstelling en feesten. We hopen terug te kunnen zien op een goed einde en dat de besturen en juryleden eer van hun werk zullen hebben, en dat de burgerij medeleeft met Midden stand en Landbouw. Na deze toespraak werd de eerewijn geschonken door enkele lieftallige jongedames, getooid met Noordhol- landsche kap, gedronken op welzUn van den landbouw, waarna „Harmonie" zich weer liet hooren. We maken verder een rondgang langs de tentoon gestelde dieren en goederen. Er is al dadelijk te bespeuren dat ieder zijn beste beentje voorzet. Vee. paarden, varkens, schapen en v pluimvee, of liever gezegd: alle Inzendingen kunnen er zijn. Het mooie weer en het uitstekend gelegen ter rein met vlaggen getooid, geeft een echt feestelijk aanzien. De keurmeesteressen en keurmeesters hebben dan ook geen gemakkelijke taak. In de garage van den heer O. J. Bosker (welke on herkenbaar is veranderd) zijn tentoongesteld de veld gewassen, bloemen en planten, met zuivelproducten en veevoedersoorten, enz. Eveneens is ter bezichtiging .ge steld de historisohe verzameling van den heer O. J. Bosker. Ook deze verzameling is buitengewoon mooi geordend tentoongesteld. Alle mogeiyke ouderwetscbe stukken treft men daar aan, en is meer dan de moeite waard om te bezichtigen. In een afzonderiyk gebouw is vertegenwoordigd de Coop. Zuivelfabriek Lutjewinkel. Voor Wieringen geen onbekende meer. omreden haar producten hier goed zijn Ingevoerd. De stand heeft echter veel bezoekers te verwerken; gratis proeven en keuren valt wel in den smaak. De Najaar8beurs, georganiseerd door de midden- standsvereenlglng trekt ook veel belangstelling. Ook bier is moeite nog kosten gespaard om wat goeds naar voren te brengen. De bekroningen laten we hier volgen. Keurmeesters de heeren: E. Koster Dz., Jn Zyp, N. D. Kaan, Ir. L. de Vries, Jb. Jlmmlnk Hz. en Joch. Blaauboer. Afd. Rundvee (ongecontroleerd). Een 2%-Jartge stier: 1ste prijs f 5, P. Veerdig; 2e pr. f 2.50, Jb. Tljsen Cte. Een 1%-jarige stier: 1ste prijs f 7.50 M. Bakker Sz-; 2e prUs f 5. Wed. D. N. Mulder. Een melkkoe, geb. voor 1951: le prijs f 7.50, S. Rus- selman, 2e prijs f 5, N. Lont Cz.; 3e prijs eervolle verin. Jb. Wagemaker; eerv. verm. Ant. Keijzer. Een melkkoe, geb. in 1931: le prys f 7.50 D. P. Lont; Idem 2e prijs f 5, C. Ruyter. Se prijs Eervolle vermelding D. Lont Sz. Een vette koe: le pr. f 7.50, S. Russelman; 2e pr. f 5. M. Bakker Sz., 3e pr. eerv. verm. S. Russelman. Vette vaars, geb. 1931: le pr. f 7.50, M. Bakker Sz., 2e pr. f 5, D. P. Lont, 3e pr. eerv. verm. D. P. Lont. Een herfstkalver (drachtig): le pr. f 7.50, C. L. Wiegman; 2e pr. f 5, Jn. Doves Jr., 3e pr. eerv. verm. P. Mulder Pz. Een kalfschot (1931 geb. zichtbaar dragend): le pr. f 5, C. I* Wiegman, 2e pr. f 2.50, Jn. Lont, 3e pr. eerv. verm. J. de Jong. Een pink (1932 geb.): le pr. f 5, P. de Jong, 2e pr. f 2.50, V. Koorn Jz., 3e pr. eorv. verm. D. Lont Sz. Een kalf (1933 geboren) le prijs f 4, N Lont Cz; 2e prijs f 2, idem; 3e prijs eervolle vermelding W Snoot}; Een vet kalf: le prys f 4, Ant Keijzer; 2e pry« f 3. Ant Keyzer; 3e prys eervolle verm. Jb. Wagemaker. Verguld zilveren medaille, aangeboden door de ver eeniging voor Vreemdelingenverkeer, afd Wieringen- Wieringermeer, voor de mooiste collectie melkgevende koeien van 1 eigenaar. Toegekend aan (B) M. Bakker Sz Medaile aangeboden door de Slagersvereeniging „Wieringen" voor de beste vette koe Toegekend aan S Russelman Zilveren medaille, aangeboden door den heer G Poppen voor de mooiste melkkoe al of niet in geschreven Toegekend aan N Bakker Sz Verguld zilveren medaille aangeboden door de firma T Takes Johz, voor de mooiste collectie melkgevende koeien, al of niet Ingeschreven Toegekend aan (A) Wed D N Mulder Van de fokverenlging Oostr en West-Wleringen, Afd. 1 Vrouweiyk fokvee: Melkgevende koeien, ingeschreven ln het fokregieter: lste prys A f 7.50, N Bakker Sz; le prijs B f 7,50 Wed D. N. Mulder; 2de prijs A f5, Wed. D. N. Mulder; 2e prys B f 5 idem; 2e prijs f 3, P. C. Lont; eerv. verm. W. S. Mostert; Idem Wed. D. N. Mulder. Zichtbaar dragende, niet melkgevende koeien, inge schreven in het fokregistcr: le prys A f 7.50, Wed. D. N. Mulder; le prys B f7.50 P. Hellingman; 2e prys fö, M. Bakker Sz.; 3e prys f 2.50, M. Heyblok, eerv. vermelding S. Rotgans Jz. Kalfschotten, afstammende van reglsterkoelen: le prys f 7.50 N. Bakker Sz.; 2e prys f 5, Wed. D. N. Mul der; 3e prys f2.50 P. C. Lont Melkgevende vaarzen, geb. ln 1931, Ingeschreven in het fokregister: le prijs f 7.50 P. Lont; idem 2e prys f 5 P. Veerdig. Ingeschreven kalveren, geb. tusschen 1 Nov. 1932 en 1 Febr. 1933. le pr. f 5, P. Hellingman, 2e prys f 2.50 D. Veerdig, 3e prys f 1.50, wed. D. N. Mulder. Ingeschreven kalveren, geboren na 1 Febr. 1933: le prijs f 5, wed. D. N. Mulder, 2e prys f 250, M. Bakker Sz., 3e prys f 1.50, D, Veerdig. Zilveren medaille, aangeboden door Red. Held. Crt. voor de beste melkkoe, toegekend aan N. Bakker Sz. Afdeeling 2. Manneiyk Fokvee. Stierkalveren geb. na 1 Jan. 1933. afstammende van reglsterkoelen: le prijs f 5, wed. D. N. Mulder. Zilveren medaille, aangeboden door de fa. H. G. Rump, voor het beste stierkalf, toegekend aan wed. D. N. Mulder. Zilveren medaille, aangeboden door Muzlekvereeni- ging Harmonie, voor de mooiste collectie rundvee en paarden van 1 eigenaar, toegekend aan: wordt nader bekend gemaakt Afd. paarden, ongeregisstreerd (warmbloed): Keurmeesters: de heeren: C. Blaauboer. D. Stammes K. J. Kaan en G. Schoort Een werkpaard (zw. wagenslag) le pr. f 7.60, A. Klein; idem 2e pr. f 5, M. S. Bakker; idem, 3e pr. f 2.50 D. P. Lont; idem, 4e pr. eerv. verm. J. Bakker Jz. Jr. Een werkpaard (licht wagenslag) le pr. f 7.50, Jb. v. Zweden; idem, 2e pr. f 5, Adr. v. d. Welle; idem, 3e pr. f 2.50, S. Russelman; eerv. vermeldingen: S. Rot gans, Jb. v. Zweden, Wim Mostert S. Lont (vet). Een 2%-jarig paard, le pr. f 7.50, N. Rotgans Johz-, idem 2e pr. f 4, J. Veerdig; Een 1%-jarlg paard, le pr. f 5, J. Bakker Jz., idem, 2e pr. f 2, D. Blaauboer, eerv. vermelding: J. Bakker Jz. en J. Bakker Jz. Een veulen, le pr. f 4, P. C. Lont idem 2e pr. f 2, S. J. Koorn. Hitten: le pr. f 2.50, A. de Vriee, idem 2e pr. f 1.50, P. Kistemaker. Veulen (ger.) le pr. P. de Jong; 2e pr. J. Kooy Cz., Een werkpaard, le prys f 7.50, H. Bals, 2e prijs f 5, J. Veerdig, 3e prijs f 250, wed. D. N. Mulder, 4e prijs eerv. verm. C. L. Wiegman. Afd. paarden, ongeregistreerd (halfbloed): Een werkpaard, le prijs f 7.60, wed. P. Rotgans, 2e prys f 5, Adr. v! d. Welle, 3e prys f 250, C. Klein Jz., 4e prys eerv. verm. Adr. v. d. Welle. Een 2%-jarlg paard: le prijs f 7.50, C. Lont Cz, 2e prijs f 4. C. Tljsen Jz. Een anderhalf jarig paard: le prijs f 5, P. Kistemaker, 2e prys f 2. M. Mulder Cz, Een veulen le prijs f 4, Adr. v. d. Wella Paarden ingeschreven in een stamboek of veulenboek. Paarden 8 jaar en ouder: le prijs f 7.50, P. de Jong, 2e prys f 5, Jb. Lont Cz., 3e prijs f 2.50, D. Jac. Mulder, eerv. verm. gebr. Dekker. Tweejarige ingeschreven in het veulenboek: le prys f 7.50, N. Rotgans Johz.; Éénjarige idem: le prys f 5, gebr. Engel, 2e prijs f 2, P. C. Lont Groot n. zilveren plaquette aangeboden door Red. W. Crt, voor de mooiste oollectie paarden van 1 elg., toegekend aan Jb. v. Zweden. Zilveren medaille, aangeb. door den heer P. Kreijger. voor het beste werkpaard (warm- of koudbloed), toege kend aan Jb. v. Zweden. Verguld zilveren medaille, aan geboden door den WelEd.Gestr. heer Not. Obreen, voor het beste veulen, toegekend aan Adr. v. cL Welle. Afdeeling Varkens (geregistreerd). Een zeug met biggen: le prys f 7.50, D. Blaauboer. idem. 2e prys f 5, P. Veerdig, idem 3e prys f 2.50, S. Koorn. Een drachtige zeug: le prijs f 7.50. W. S. Mostert id. 2e prijs f 5, J. Kooy Cz.. 3e prijs f 250, J. Kooy Cz.; Afd. varkens (ongeregistreerd): Een zeug met biggen le prijs f 750, Jb. Lont Cz., 2e prys f 5, J. de Jong, 3e prijs f 2.50. wed. D. N. Mulder. Een drachtige zeug: le prijs f 7.50, D. Blaauboer. ld. 2e prUs f 5. S. Lont (vet). 3e prijs f 2.50. J. Lenker. Een vet varken: le prijs f 5. J. Kooy Cz., 2e prijs f 2.50. J. Kooij Cz,; Een dekbeer (ger. of onger.): le prijs f 5, P. Laan. 2e prijs f 2.50. P. Laan. Verguld zilveren medaille, aangeb. door den heer Jn. Poppen, voor de mooiste zeug met biggen, toegekend aan D. Blaauboer. Afd. Schapen (gekruist Texelsch ras): Een gekruiste ram (1932 of vroeger): le prys f 5. C. Mulder, 2e prijs f 3. D. Jac. Mulder. Een gekruiste ram (1933): la prijs 1 5. C. Mulder. 2e prijs f 2.50. C. Mulder. 3e prys f 1, W. Mostert. eerv. verm.. C. Mulder. Twee schapen: le prys f 5. J. Kooy Cz., 2e prys f 3, D. Veerdig. 3e prys i 2. M. P. Lont eerv. verm. aan N. Kool en E. Everts. Twee lammeren (1933): le prijs f 2.50, C. Mulder. 2e prys f 1. M. P. Lont Verg. zilv. med., aangeboden door de voetbalver. Succes, voor de mooiste coll. schapen van 1 eigenaar, toegekend aan C. Mulder. Afd. gelten: Een melkgevende geit: le prys f 2. J. Lenker, 2e prijs f 1, K. de Jong. Medaille aangeb. door den heer P. C. de Haan voor de beate geit toegekend aan J. Lenker. Afdeeling Pluimvee. Holl. blauwen: le prys f 150. J. Takes. 2e prijs f L Alb. Duynker. Rhode Island: le prijs f 1.50, Alb. DuHn- ker. 2e prijs f 1, D. Dlrks, 3e prys f 1, J. Takes; Welsu mers: le prijs f 1.50. niet toegek., 2e prijs f 1, S. Koorn Leghorns wit: le prijs f 1.50, P. Tljsen Pz., 2e prijs f 1, P. Mulder Dz., Leghorns Patrijs: le prijs f 150, G. Nleuwenburg. 2e prijs f 1, P. Mulder Dz. Krielen: 1 haan en 2 hennen. Patrys krielen: le pr. C. Tljsen Jr.. f 1.50. Witte Wyandotten: le prys f 150, P. Mulder Dz., 2e prys f 1, P. Mulder Dz. Medaille aangeboden door den heer D. D. Lont. voor de mooiste inzending kippen, toegekend aan P. Mulder Dz. Eenden. Loopeenden 1—2: le prijs f 1.50, P. Mulder Dz.. 2e prijs f 1, idem. Kh&ki Campbell 1—2: le prys f 1.50, J. Bakker Pz., 2« prijs f 1, D. Dlrks. Verguld zilveren medaille, door Dr. J. Beeker, voor de mooiste Inzending eenden, toegekend aan P. Mul der Da. Afdeeling KonUnen. Voor de beste ram. van onderstaande soorten: VI. reuzen haaskleur: le prys f 1, H. Ottens, 2e prys f 0.50. P. Mulder Dz.; Havana's: le prys f 1, niet toegekend, 2e prijs f 0.60, P. Mulder Dz. Hollandsche, alle kleurslagen: le prijs f 1, P. Mulder Dz., 2e prijs f 0.50, Idem; Angora's: le prys f 1, D. Dirks, 2e prijs f 0.50, niet toegekend; Chincllla's: le prys f 1, P. Mulder Dz., 2e prys f 050. niet toegekend. Engelsche hangoor: le prys f 1, J. Glelis. Ganzen 11, eerv. verm. K. Sprenkeling. Fazanten 1—2, eerv. verm. D. Grin, Voor de beste voedster van onderstaande soorten: VI. reuzen wit: le prys niet toegekend, 2e prys f 0.50, S. Kaan Pz., Weeners, wit en blauw: le prijs f 1, P. Mul der Dz„ 2e prijs f 0.50, P. Mulder Dz. Hollandsche. alle kleurslagen: le prys f 1, niet toegekend, 2e prys f 0.50, P. Mulder Dz. Angora's: le prijs f 1, J. Eekhof, 2e pr- f 0.50, niet toegekend. Chincllla's le prys f 1, P. Mulder Dz.; Idem 2e prijs niet toegekend. Voedster met jongen, Angora ,1e prijs fl J. Eekhof. 2e prys niet toegekend. Voedster mot jongen middelrassen le prijs f 1, niet toegekend; 2 prys f 050 J. Glelis, Eng. Hangoor; Voedster met jongen, kleine rassen: le prys f 1, P. Mulder Dz.; Idem 2e prijs f 0,50, niet togekend Nesten jongen, BI. van Beveren: le prijs f 1, P. Mulder Dz. Medaille, aangeboden door den heer D. Nleuwbuurt, voor de mooiste Inzending konynen, toegekend aan P- Mulder Dz. Landbouwgewassen: Keurmeesters de heeren A. Vo gelenzang, J. V. Koorn en P. Kaan. Afd. Veldgewassen. Ben halve H.L. witte tarwe le prijs f 2, J van Zwe den idem 2e prys E Wagemaker Een halve H.L. winterrogge le prys f 2, J. C. Kooy, 2e prys f 1, C. Tijsen Jz. Een halve H.L. zomergerst, le prys f 2, Wed. D. N. Mulder, le prys f 2, M. Mulder Cz. 2e prys f 1, S. Jac- Mulder; Een halve H.L. haver: le prijs f 2, P. Mulder Dz-; 2e prys f 1, J. Veerdig. Een tiende H.L. groene erwten: le prijs f 2, J. Veen- dig; idem 2e prijs f 1, C. Lont Dz. VEGEN VAN SCHOORSTEENEN. Burgemeester en Wethouders van Schagen brengen ln herinnering het bepaalde ln artikel 155 der Alge- meene Politieverordening van die gemeente luidende als volgt: De rookgeleidingen zullen tenminste tweemaal in het Jaar moeten worden geveegd en schoongemaakt. Smeden, bakkers, en andere personen, wier beroep aanhoudend stoken vordert, zyn verplicht hunne rook geleidingen en stookplaatsen om de 14 dagen te doen vegen en schoon te maken. SCHAGEN, 13 September 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. CORNELISSEN, De Secretaris. ROGGEVEEN. Een tiende H.L- witte erwten: le prijs f 2, M. I*>nt 2e prijs f 1, P. Mulder Dz. Een tiende H.L. grauwe erwten le prijs f 2, Wt. de Jong; 2e prijs f 1, D. P. Lont. Een halve H.L. paardeboonen: le prtj3 J. C. Kooij; 2e prys f 1, niet toegekend. Een halve H.L. duivenboonen le prys f 2, M- Mulder Cz., idem 2e prys f 1, niet toegekend. Een halve HL* karwijzaad le prijs niet toegekend; 2e prijs f 1, Jb. van Zweden. Een tiende H.I. bruine boonen le prijs f 2, S. Stapel; 2e prijs f 1, W. Jansen. Tien stuks roode kool: le prijs t 2, C. Tijsen Jz-; 2e prijs, f 1, W. Jansen. Tien stuks witte kool le prijs f 2, C. Tysen Jz.; Idem 2e prijs fl, J- C. Kooij. Tien stuks savoye-kool le prijs f 2, J. C. Kooy; 2e prys f 1, niet toegekend. Een vierde T-L. tulnbieten: le prijs f2, M. P. Lont; idem 2e prijs fl, N. Mulder Pz. Een vierde HL. wortelen: le prijs f 2, W. Jansen; id. 2e prys f 1, J. C. Kooij. Een tiende HL. uien: le prijs f 2, C Tysen Jz; idem 2e prijs f 1, niet toegekend- Aardappelen: le prys D. P. L*>nt (Roode Robijnen): le prijs N. Mulder Pz. (Eigenheimers); le prys W. de Vries (Zand); le prije Wed. D. N. Mulder (Bevelan ders); le prys idem (Bravo's); 2 prijs D. P. Lont (eigenheimers); 2e prijs M. Mulder Cz. (Bevelanders); 2e prys J. Halfweeg (Bravo's); 2e prijs Wed. D. N. Mulder (Roode ster). Een vierde HL. koolrapen: le prijs f 2, W. Jansen; 2e prijs f 1, J. Veerdig. Een halve HL. suikerbleten (fabr.) le prijs f 2. P. Mulder Dz.: 2e prils f 1, niet toegekend. Een H.L. voerbieten: le prijs f 2. wed. D. N. Mul der, 2e prijs f 1, C. Tysen Jz. Zilv. med. aangeb. door fa Corn. J. Bosker, voor de mooiste inz. landbouw-'en veldgewassen van 1 eigenaar, toegekend aan C. Ty sen Jz, Tuinbouwvoortbrengselen, zuivelbereiding enz. Afd. vruchten: Keurmeester de heer P. v. Bodegra ven, Schoor! De mooiste verz. tafelappels: le prijs f 1, N. Mulder, prijs f 0.50, P. Mulder Dz. Stoofappels: le prys f 1, Willem Mostert, 2e prys f 0.50, C. de Vries. Tafelperen: le prys f 1, J. Veerdig, 2e prijs f 0.50, N. Mulder Pz. De mooiste verz. stoofperen: le prijs f 1, C. de Vries, 2e prijs f 050, M. Mulder Pz., De mooiste verz. tafel peren: le prijs f 1. N. Mulder. 2e prijs f 050, J. Veer- •,Jg. De mooiste verzameling fruit: le prijs f 1. Willem Mostert, 2e prijs f 0.50, J. Veerdig. De mooiste verz. groenten le prys f 1, I. Schut, 2e prUs f 0.50, Willem Mostert. Tafelappels: le prijs f 1, wed. D. N. Mulder. 2e prijs f 0.50, H. Kragt. Stoofperen: le prijs f 1, C. de Vriea, 2e prijs f 0.50, M. Mulder Oz. Afd. Zuivel. Keurmeesters de heeren A. J. Beek, Hoorn en C. W. Keijsper van Alkmaar. Fabriekskaas, gefabriceerd in de maand Augustus. Onder leiding van de besturen van den bond van Zui velfabrieken op Wieringen: 12 stuks fabriekskaas: le prys f 8, kaasfabriek Nooit Gedacht, 74% p., 2e prijs f 6, Klein Begin. 73 p.. 3e prijs f 4, De Hoop, 72% p., 4e prijs f 2. De Eendracht, 70% p. Twee koppen weiboter: le prys f 2.50. kaaafabriek Nooit Gedacht, 2e prijs f 2, De Eendracht, 3e prys f 1, Klein Begin. Een Kg. boter: le prijs f 3, Wt. Mostert, te Westerland, 2e prijs f 2, P. Smit Jz. Oosterland, 3e prijs f 1, wed. D. N. Mulder, Hippolytushoef. Twee ron de witte Boerenkazen: le prijs f 2, niet toegekend, 2e prijs f 1, niet toegekend. Twee groene kazen: le prys f 2, C. J. Bakker, Ooster- kllef, 2e prijs f 1, niet toegekend. Twee platte nagelka zen: le prijs f 2, niet toegekend, 2e prijs f 1, C. J. Bak ker. Oosterklef. Zilveren medaille, aangeboden door N.V. Drukkerij en uitgeverij v.h. C. de Boer Jr., Den Helder, voor de beste fabriekskaas, toegekend aan kaasfabriek Nooit Gedacht te Hippolytushoef. Verg. zilveren medaille, aangeb. door fa. D. Minnes, voor de mooiste inzending van zoetfabrieken, toegekend aan Coop. Zuivelfabriek te Lutjewinkel. Verg. zilv. med.. aangeb. door den heer J. Doves Sz.. voor de mooiste collectieve inzending van Wleringer fabriekskaas, toe gekend aan kaasfabriek Nooit Gedacht, Afd. wol. Keurmeester E. Dz. Govers. Het meest waardevolle vlies van ooi of ram: le prijs f 2. C. Tysen Jz., 2e prije f M. Heyblok Mz., eerv. verm. M. Bakker Mz., eerv. verm. Alb. Klein. Afd. bloemen en versieringen. Keurmeesteressen de dames Kolff—van Heurn en BakkerKuut De mooist* verz. bloemen: le prijs f 1. Mej. Gr. Bosker Jd., 2e pr. f 0.50. Mevr. B. HartogBerghorst. Zilveren medaille, aangeboden door den burgemeester den heer L. C. Kolff, voor de mooiste oollectie bloemen toegekend aan Mej. Gr. Bosker. Verg. zilveren med- aangeboden door den heer O. J. Bosker. voor de mooi ste collectie planten, to-gekend aan den heer J. L. Schut Nadat de prijzen bekend waren zUn de heeren Jury leden namens de afd. dank gezegd voor hun moeilijk werk. De tentoonstelling kan in alle opzichten als goed ge slaagd heeten. Voor Zaterdag staan volksfeesten op het programma en voor Zondag groote Ruitersport feesten. Den uitslag daarvan vermelden we in ons nummer van a.3. Dinsdag. Des namiddags gaf de muziekvereeniging Harmonie een zeer wel geslaagd concert op het terrein. Van de inzendingen ter opluistering in het tentoon stellingsgebouw kunnen we nog als voorname aanmer ken, die van den heer J. Posthumus, bloemist alhier, met een verzameling bloemen en planten, uit eigen tuin en kassen, die van de graanmalerij „De Hoop" uit Koegras, met gemengd varkensmee! veevoeders en ku-.straest, die van de N.V. Zwaardemakers Handel en Industrie met veevoeders en meelsoorten en die van de fa. P. v. Bodegraven, kweekerU „Sursum Corda", uit Schoort, vertegenwoordiger de heer C. Hoogvorst. al hier. welke allen veel belangstelling hadden. Zoo ook had een ieders belangstelling de inzendingen buiten het gebouw op het terrein van de Vereenigde Touw- en Ga- renfabrieken, Gouda (Vlsohwand) Agent J. Scheltus t# Westerland. van P. Kröger. Landbouwwerktuigen etc., van S. Asjes Cz., Automobielen etc. van D. Smit met motorfietsen en rUwielen enz. In hetzelfde gebouw, waarin de Coop. Zuivelfabriek „West Friesland", van Lutjewinkel, haar stand heeft, zooals reeds gemeld, Is ook ondergebracht een inzen ding, betrekking hebbende op de Zuiderzeewerken, met inbegrip van den Wleringermeerpolder. Ook deze In zending had veel bekijks. Zoo gezegd, het was een keurig geslaagde tentoon stelling en feestdag.

Schager Courant | 1933 | | pagina 15