SPORT. Tuinbouwvereen. „De Toekomst", te Zuid-Schwouile. De VELO wascht en wringt verbluffend Aanvang der competitie. Bescherming van de Nederlandsche arbeidsmarkt. AUTO IN BRAND GERAAKT. Vrachtauto rijdt op een zandtrein. Uit de gevangenis ontsnapt. De tunnels onder de Schelde. Groote verduisteringen. De stakingstoestand in Pennsylvanië. De moordaanslag' te Veldhoven. Roofoverval te Antwerpen. Bloedige botsing in Bosnië. Programma KN.V.B. Voor zoover het de N.H. vereenigingen betreft, volgt het menu voor den eersten dag (Sportkroniek): Afd. I: A.D.O.Ajax; H.F.C.—Hermes; V.S.V.—Haar lem; Feijenoord—'t Gooi; Sparta—Z.F.C. Afd. II: K.F.C.—V.U.C.; D.H.C.—Xerxes; Hilversum •—Excelsior; StormvogelsH.B.S.; R.C.H.D.F.C. Afd. I 2 A: Z.V.V.—Alcmaria; Zeeburgia—Kinhelm; O.V.V.O.—H.R.C.; D.W.S.—A.F.C.West Frisia—W.F.C. 2 B: VeloxBloemendaaJ; V.V.A.T.O.G.; Blauw-Wit •—Spartaan; E.D.O.D.O.S.; HerculesB.F.C. 3 A: MeervogelsPurmersteijn; AssendelftHollan- dia; O.S.V.D.W.V.; HelderMeteoor; Kennemers K.V.V. 4 A: UitgeestTexel; Alkm. BoysAndijk; Vrone Succes; D.T.S.Schagen. Res. 2 A: Alcmaria 2—West Frisia 2; H.R.C. 2— V.S.V. 2. Res. 3 A: Alcmaria 3—Helder 2; Hollandia 2—Z.V.V. 2 Programma N.H.V.B.: Onze geweestelijke bond heeft zijn programma wat laat bekend gemaakt. Bovendien waren we met de di verse indeelingen geheel onbekend, hetgeen de schuld is van het late inschrijven van de clubs! zoodat men uitermate gretig de onderstaande wedstrijdvaststellin gen zal lezen. Wat ons district betreft, zij opgemerkt, dat de Drechterlandsche clubs en die uit de Noordkop weer in afzonderlijke eerste klassen zijn ingedeeld. Berkhout neemt Andijk's plaats in, terwijl J.V.C. het heengaan van Succes 1 aanvult. Als nieuwe vereeniging begroeten we Dirkshorn, Eg- mondsche Boys en A.S.V. te Alkmaar. Voorts zien we enkele vereenigingen in hoogere afdeelingen, zooals Held. Boys (Berkhout en J.V.C. noemden we reeds), Hollandia 4, Alkm. Boys 3. Andijk 2, N. Niedorp 2, Twisk, Schoorl 1 en 2, Alkmaar 3 en Wieringerwaard 2. Verschillende clubs deelden nieuwe elftallen in. O.a. Dosko uit Oudesluis en Koedijk brengen een adspiran- tenelftal in het veld. Hulde! De groote vierde klasse, waarvan Wieringerwaard kampioen werd, is gesplitst. 1 B: K.V.V. 2—Schoorl ;Bergen 1—W.F.C. 4; 1 C: Helder 3—M.L.D.; Succes 2—H.R.C. 3; J.V.C.— B.K.C. 1 D: BerkhoutNieuwe Niedorp; Andijk 2Hollandia 4; Hollandia 3—West Frisia 3; M.F.C.—Strandvogels. 2 D: Alkmaar 2Alcmaria 4; C.S.V. ID.T.S. 2; Alkm. Boys 2—3. 2 E: Held. Boys—H.R.C. 4; Dosko—Helder 4; Sparta 2—Watervogels; Texel 2H.R.C. 5. 2 F: AartswoudSijbekarspelM.V.R.Twisk; N. Niedorp 2M.F.C. 2. 3 B: Schoorl 2—Al cm. 5; Koedijk 1Alkmaar 3; Ur- aum 1Bergen 2; Egm. BoysVrone 2; 3 C: V.C.L. 1—Berkhout 2; Hem 1—West Frisia 5. 3 D: D.E.S.Sparta 2; Helder 5—Succes 3: B.K.C. 2 Kolhorn; Wieringerwaard 2H.R.C. 6 4 D: Schoorl 3Ursum 2; Alkm, Boys 4A.S.V. 1; 4 A: Twisk 2Aarts woud 2. 4 K: Callantsoog—H.R.C. 8; Watervogels 2—Texel 3; Helder 6Held. Boys 2. 4 L: Succes 4Dosko 2; J.V.C. 3Held. Boys 3; B.K.C. 3Dirkshorn. Adspiranten: Alcm. aAlkm. Boys a; Bergen a D.T.S. a; Koedijk aSchoorl a; Alkm. Boys bVrone a; Alcm. cVrone b; M.F.C. aBerkhout a; Sparta a— H.R.C. a; Helder b—H.R.C. b; Dosko a—Helder d; Suc ces a—H.R.C. d; Sparta bSucces b. (Alg. Sportblad). Voor den aanvang verzoeken we al onze corresponden ten en berichtgevers om hun volledige medewerking, opdat we als vorige jaren in staat zijn de sportrubriek op peil te houden. Men make de verslagen kort, ver melden van uitwedstrijden slechts den uitslag ten zij we in de plaats waar gespeeld wordt geen verslag gever hebben en bedenken dat in het schrijven van objectieve beschouwinkjes de weg naar de kunst ligt, om gelezen te worden. Post Uw verslagen zoo mogelijk Zondagavond! Tenslotte aan alle voetballers, bestuurders, officials en scheidsrechters: een prettigen voetbalwinter! (De Sportredacteur). De tuinbouwve^eniging „De Toekomst" vergaderde Donderdagavond fén lokale van den heer Kuilman. De voorzitter, de heer S. de Boer, zeide in zijn ope ningswoord, gedacht te hebben, dat er meer leden op deze vergadering aanwezig zouden zijn geweest, voor eerst, omdat het al een heele tijd is geleden, dat een vergadering is gehouden, maar ook omdat de tuinbouw zulke moeilijke tijden doormaakt, waarin met groote moeite de bedrijven worden in stand gehouden. De ar beiders trekken bijna alle naar de regeeringswerkver- schaffing, wat wel wijst op den ernst van den toestand, daar ze toch in het bedrijf werkzaam behoorden te zijn. Trots alle moeilijkbeden zijn de tuinders weer begon nen, en was het niet, dat nog eenige steun door de iregeering werd verleend, er zou zelfs voor de tuinders geen brood op het bedrijf zijn te verdienen. Er zijn veel moeilijkheden voor het tuinbouwbedrijf, maar we be denken, dat ze er zijn, om ze te overwinnen. Spr. wijst wijst er op, dat de uitkomsten van het bedrijf altijd riskant zijn geweest. We leefden altijd op hoop en hoopten, dat er voldoende vraag zou zijn voor onze producten. Nu is het echter zoo, dat groote hoeveel heden op de belt zijn terechtgekomen. We krijgen wel toeslag, doch het is slechts, om ons in het leven te houden. Zoo kan het echter niet blijven. Er worden wel maatregelen genomen, om verbetering te brengen, maar ze werken vaak verkeerd. Hij wijst in dit verband op het saneeringsplan voor het bollenbedrijf. De bollen teelt gaf hier altijd nog wat opbrengst, maar met dit saneeringsplan lijkt het er op, of het de bedoeling is, de kleine bedrijven te vermoorden. Met de instelling van de Ned. Aardappelcentrale rekende de tuinder er óp nog wat geld van zijn aardappels te halen. maar. al was de opzet en de bedoeling goed, de practijk leert het tegendeel. Volgens de ontvangen circulaire zou de consument betalen ten bate van den producent, doch het resultaat is, dat de bouwers nog minder voor hun aardappels ontvangen dan zonder Centrale, al kunnen ze mogelijk later nog wat ontvangen, terwijl de consu menten ze duur betalen. De tuinbouw wordt wel op een zware proef gesteld. De bedrijven mogen gelukkig be keken worden. Op de regeering rust de dure plicht te steunen, zoo, dat zij niet slechts brood hebben, maar ook aan hun verplichtingen kunnen voldoen. Steeds moet dit onder de aandacht van de regeering worden gebracht. Na voorlezing en goedkeuring der notulen wordt meegedeeld, dat ingekomen is een schrijven van het gemeentebestuur, waarbij op het gedane verzoek in za ke het vasthouden van duiven goedgunstig is beschikt. ■Het verzoek in zake de werkverschaffing was niet voor inwilliging vatbaar. Verder werd meegedeeld, dat op 22 Sept. te Zuidscharwoude een zitdag zal worden gehouden, waarop de tuinders gegevens moeten ver strekken in zake den aard van hun bedrijf. Aan de orde komt daarna het punt: Aanvoerregeling winterkool. De voorzitter memoreert de geschiedenis aangaande de pogingen, welke zijn aangewend, om tot een gezonde aanvoerregeling te komen, als gevolg van de omstandigheid, dat aan den aanvoer heel wat man keert Soms lijkt het of er maar 3 veilingsdagen per week zijn, in plaats van 6. De eene dag komt er veel, de andere dag bijna niets. Daardoor is de noodzakelijk heid van het bonnenstelsel ontstaan, om de kooplui in de gelegenheid te stellen, voldoende te koopen, om hun orders te kunnen uitvoeren. Voorzitter releveert nu het verloop van de besprekin gen over dit onderwerp in een vergadering van den Vierbond, waarvan een verslag in onze courant is opge nomen. Hoofdzaak is te bevorderen, dat er een meer geregelde aanvoer komt in plaats van een ongeregelde, zooales nu, die èn voor tuinder èn voor koopman na- deelig werkt. De koopman begint er rekening mee t.e houden, dat op bepaalde dagen de aanvoer heel slap is, waardoor lagere prijzen worden gemaakt. Ten einde nu de houding te bepalen, welke de afgevaardigden van De Toekomst naar de L-G.C. hebben aan te nemen, is een uitspraak van de ledenvergadering noodig. Verschillende aanwezigen voeren over deze zaak het woord, waarbij het herhaaldelijk bestreden bonnenstel sel ook nu nog zijn tegenstanders vindt Uit de besprekingen blijkt, dat de koopman in het algemeen de bonnen ook niet wenscht, doch dat hij ze noodig heeft om zijn klanten te kunnen bedienen, wijl er sommige dagen niet voldoende aan de veiligen komt Er wordt echter op gewezen, dat het meermalen is voorgekomen, dat bonnen zijn gebruikt voor kool, die eerst 2 of 3 dagen later werd verladen. Daartegen wordt opgekomen en gemeend wordt ook, dat door het afgeven van bonnen de prijzen worden gedrukt Er wordt met de bonnen gefraudeerd en noodzakelijk wordt het geacht dat streng wordt opgetreden tegen kooplui, die er misbruik van maken. Ook wordt de wenschelijkheid betoogd van het heffen van een zeker percentage voor verkoop op bonnen. Ten slotte wordt, na lange discussies, besloten er zich voor uit te spreken, dat alleen bonnen worden afgege ven voor den dag, waarop de kool verladen wordt en de bonnen met een bepaald percentage veilingskosten, door den kooper te betalen, te belasten. Aangedrongen werd nog op de noodzakelijkheid van medewerking door den betaalmeester. In bespreking werd gebracht een voorstel van den heer P. de Ruiter, om de aftredende bestuursleden niet herkiesbaar te stellen met uitzondering van voorzitter en secretaris; na een jaar weer herkiesbaar. Het voor stel heeft ten doel te voorkomen, wat het vorige jaar is gebeurd (toen een herkiesbaar bestuurslid van den L.G.C. niet herkozen werd). De Voorzitter bestrijdt namens het geheele bestuur dit voorstel en ontraadt aanneming ervan. Een be stuurslid moet een aantal jaren zitting hebben, alvo- OOGONDERZOEK-INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C.VAN GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - PEFRACTIONIST LAGEZIJDE B 40. TEL. 26. SCHAGEN. OOGONDERZOEK GEHEEL GQATIS rens zich in de zaken te hebben Ingewerkt. Bij aanne ming van het voorstel,, zou een bestuurslid weer moe ten verdwijnen, als hij zich had ingewerkt. Na verde diging door den voorsteller en eenig pro en contra uit de vergadering, werd het voorstel met 24 tegen 9 stem men verworpen. De Voorzitter deelt mee. dat voor gezamenlijken in koop van steenkool door de leden 7 a 8 ton is opgege ven. Goedgevonden wordt weer voor gezamenlijke reke ning te koopen. Verder wordt meegedeeld, dat algeheele belangstel ling voor het volgen van een eersten en tweeden bloem bollencursus afwezig was, zoodat deze niet doorgaan. De heer P. Bet meent, dat hij als kleine bouwer ge dupeerd is, met de werking van de aanvoerregeling, Daar dit punt is afgehandeld, wordt er niet op inge gaan. Bij de rondvraag is het in het bijzonder de Ned. Aardappelcentrale, die het moet ontgelden. De heer P. de Geus snijdt dit onderwerp aan, door aan te halen, wat daaromtrent in de Schager Courant staat. Er moet per 100 Kg. vooreerst f 2 accijns worden betaald en dan wordt er nog 50 cent afgehouden. Er zijn legio contro leurs. die. naar vernomen wordt, f 60 in de week ver dienen. Hij dringt aan op het voeren van een krachtige actie tegen dit instituut, dat oorzaak is, dat de bou wers nog minder voor hun aardappelen krijgen, dan voor de instelling ervan. Uitvoerige besprekingen wor den als gevolg van dit aan de orde gebrachte punt ge houden. Er blijkt uit, dat de tuinders minder ontvan gen dan eerst, dat de consumenten de aardappelen duur betalen, terwijl de teler daarvan geen profijt trekt. De opzet van de Centrale, om de producenten te laten pro- fiteeren van het meerdere, dat de consumenten beta len, is niet bereikt, integendeel. Er zullen groote hoe veelheden aardappelen onverkoopbaar zijn. De tuinders, die nu nog wel verkoopen, zullen bovendien nog een gedeelte moeten bijpassen om ook die verbouwers hun prijs te kunnen laten ontvangen. Van de arme tuinders wordt weer een leger van ambtenaren onderhouden. Critiek wordt ook geoefend op de samenstelling van de Commissie van Advies, die zoogenaamd voor de helft uit tuinders en de helft uit handelaars bestaat. Uit het feit, dat de heer P. Slot als tuinder zitting heeft, blijkt wel, dat die samenstelling niet deugt. Voorzitter wijst echter op de verdiensten van den heer Slot, die veel voor de beweging heeft gedaan en een invloedrijk persoon is. Algemeen intusschen wordt de werking van de Aardappelcentrale afgekeurd, waar bij het zelfs verboden is, om zonder accijnsbetaling zijn oude klanten, voor wie men gewoon was aardappelen te telen, te bedienen. Een buitengewoon krachtige actie wordt bepleit te gen dit instituut, dat een kaakslag aan de arme tuin dersbevolking is. De heer Jb. Kramer betreurt de lauwe geest, die den laatsten tijd onder de tuinders heersoht; 't is of we over de crisis heen zijn. En toch zijn er tal van gezin nen. waar men gebrek heeft aan het allernoodzake lijkste. Vroeger goed gesitueerde bouwers kunnen niet meer aan hun verplichtingen voldoen. De regeering is blijkbaar niet overtuigd van den grooten nood. Was ze dat. dan zou men ze van woordbreuk kunnen beschul digen. De tuinders zitten niet slechts diep in de put, maar ze zijn ook nog de vertrapten. Felle actie is noo dig. De Voorzitter zegt, dat alles wordt gedaan, om de regeering op de noodzakelijkheid van meer steun te wijzen. Ook in andere kringen begint de ontevredenheid over de houding van den Minister tot uiting te komen. Ten bewijze daarvan leest de Voorzitter in extenso voor, wat in de Scbager Courant staat in zake de critiek van Mr. Van Haastert, den secr. van den Chr. (R.K.) Boerenbond. Nog wordt meegedeeld, dat verwacht kan worden, dat binnenkort toeslag zal worden uitbetaald op meer dere producten, dat voor de witte kool een regeling is getroffen, dat kool, tot zuurkool verwerkt, f 1.25 moet opbrengen, waarvan 25 cent in een pot wordt gestort om eventueel te dienen als suppletie voor kool, die min der opbrengt Na nog enkele zaken van minder belang behandeld te hebben, sluit de Voorzitter met dank de verga dering. By de proefrit met een nieuw Italiaansch motorrijwiel bereikte de bestuurder den 3324 meter hoog gelegen top van den Monte Teodulo. Een wetsontwerp bij den Raad van State aanhangig. In de memorie van antwoord- aan de Eerste Kamer betreffende het wetsonwerp tot aanvul ling van de Hooger Onderwijswet (wering van vreemde studenten), welke memorie men el ders in dit nummer aantreft, deelt minister Marchant mede, dat 'n voorstel van wet betref fende bescherming van de Ned. arbeidsmarkt tegen een toevloed van buitenlandsche werk krachten bij den Raad van State aanhangig is. Vreeseiijke gevolgen van een antobotsing. Oude vrouw verbrand, haar zoon in le vensgevaar. Leeuwarden: Donderdagmiddag heeft op den weg tusschen Gieker en Zwartewegzend een ernstig auto- öngeval plaats gehad. .Vermoedelijk door een defect aan de stuurinrichting botste een vrachtauto, bela den met turf en bestuurd door Wessel Rozendaal te gen een boom. In den wagen waren tevens gezeten de oude vader en moeder van den chauffeur, als mede een zoontje van R. en diens neefje. Door de botsing vloog de auto in brand, in een oogwenk stond de wagen in lichter laaie. Door den schok was de oude vader Rozendaal uit'dcn wagen gevallen en had lichte verwondingen opgeloopen. De jongo Ro zendaal en diens neefje waren bijtijds van den wagen gesprongen. De bestuurder zelf en zijn moeder waren er veel slechter aan toe. Zij zaten in de cabine be kneld en eerst na ecnigen tijd konden direct toegeloo- pen landarbeiders de oude vrouw en haar zoon bevrij den. Vrouw Rozendaal was inmiddels door de vlam men geheel verbrand, terwijl R. met zeer zware brandwonden werd opgenomen en naar het zieken huis te Leeuwarden overgebracht. Bij informatie deel de men ons mede, dat de toestand van R. hoogst zorgwekkend is. De familie Roozendaal was afkomstig uit Ooster- nijkerk. De vrachtauto is geheel vernield. Autobestuurder en passagier zwaar gewond Door den schok twee spoorwagens uit de rails gelicht. In den nacht van Woensdag op Donderdag om 3 uur passeerde op den rijksweg onder de gemeente Linne, nabij Roermond, waar de lijn der Grinderij den weg kruist, een vrachtauto, bestuurd door H. Helgers uit Maasniel. Naast hem zat zijn dorpsgenoot M. Reinders. Tezelfder tijd liep dwars over den rijksweg een serie wagens van de Grinderij, die vandaar naar de hoofdlijn werden getrokken. Als waarschuwing stond aan de Noord- en Zuidzijde de voorgeschreven roode lantaarn Ook de baanwachter D. was present, doch om de een of andere reden heeft de bestuurder het roode licht niet of te laat opgemerkt De vrachtauto reed met groote snelheid op de spoor wagens in en kwam tusschen twee der wagens terecht Door het geweld van de botsing werden de wagens uit de rails gelicht De motor wrong zich onder de buf fers en koppeling. De beide inzittenden werden zwaar gewond; zij liepen ernstige kneuzingen op. De rijksveld wachter W. en personeel van de Grinderij verleenden aanstonds hulp en verlosten de gewonden. Dr. Wong uit Roermond verleende den eersten geneeskundigen bijstand. Ook geestelijke hulp was spoedig aanwezig. Met behulp van een kraanwagen is de auto uit de spoorwagens losgemaakt. De belde zwaar gewonden zijn per ziekenauto naar het St. Laurentiusziekenhuis te Roermond overgebracht Achtervolging door 300 politiebeambten en 30 bloedhonden. Reuter meldt uit Angola in den Amerikaanschen staat Lousiana: De 13 gedetineerden, waarop door 300 politiebeamb ten en 30 bloedhonden jacht wordt gemaakt, nadat zij Zondag uit de gevangenis te Angola waren ontsnapt, be vinden zich nog op zee. Daar de chef der gevangeniscipiers thans aan zijn wonden overleden is. bedraagt het aantal slachtoffers van de vluchtelingen vier. Naar verluidt, heeft de vrouw van een der gedeti neerden bekend, een revolver in de cel van haar echt genoot la hebben gesmokkeld. Twee der vluchtelingen zijn gewond, toen de cipiers hen beschoten, en zij trachtten de telefoon-leiding te verbreken. Hun metgezellen sleepten hen echter in een auto, die op het binnenplein van de gevangenis stond en wisten hen in veiligheid te brengen. Men gelooft dat de vluchtelingen de Mississippi zijn overgezwommen of in gestolen booten zijn overgesto ken. De eerste exploitatiecüfers De correspondent van de N.R.CL te Brussel meldt: Dat van de Zondag j.L ingewijde tunnels zelfs nu reeds hoewel, met uitzondering van het gehucht Sint-Anneke, op den linkeroever van de Schelde, tegen over Antwerpen, nog niets anders dan een zandvlakte te zien valt toch voor het verkeer met Oost-Vlaan- deren een vrij druk gebruik wordt gemaakt, blijkt uit de eerste statistische cijfers door de I-M.AL.SO. ver- strekt Zondagavond na zes uur zijn 2836 personen auto's, 71 autobussen, 14 vrachtauto's en 56 motorfiet sen de tol gepasseerd, wat 30.277 francs heeft opge bracht. Maandag reden 2460 gewone auto's, 140 toer- auto's en autobussen, 323 motorfietsen, 217 vrachtwa gens en 29 tractoren door de nieuwe tunnel, terwijl denzelfden dag 35.223 voetgangers, 2167 wielrijders en 969 schoolkinderen van de kleine tunnel gebruik heb- ben gemaakt Dinsdag was het aantal bij de ingangen van deze laatste tunnel verkochte toegangsbewijzen even groot als den dag te voren. In Russische vakvereenigingen, V.D. verneemt uit Moskou: De procureur-generaal deelt mede, dat in de nabij heid van Witebsk in vakvereenigingen groote ver duisteringen zijn ontdekt. De schade zou verscheidene millioenen roebel bedragen. De leiders dezer vakver- eenigingen_ zouden reeds verscheidene jaren bedragen hebben geïncasseerd en valsche boekingen hebben ver richt. Bovendien werden groote hoeveelheden levens middelen verduisterd, zoodat de bevolking te lijden had aan gebrek aan levensmiddelen- Deze gebeurtenissen hebben het aanzien van den ambtenarenstand bena deeld. Een aantal ambtenaren is gearresteerd en door het spoedgerecht veroordeeld tot gevangenisstraffen van 3 tot 10 jaar. In totaal werden 35 ambtenareen ver oordeeld. GAAT HET OM DE GELDEN... Vechtpartij ter gelegenheid van een echt scheiding. Tijdens een echtscheidingsproces in een dorp bij Var na ontstond een discussie tusschen het echtpaar over de verdeeling der goederen De bewoners van het dorp, meerendeels Turken van afstamming, kozen partij en de oneenigheid liep zoo hoog. dat een regelrecht ge vecht ontstond waarbij van revolvers, geweren, stok ken en steenen gebruik werd gemaakt. Toen de politie ter plaatse verscheen, vluchtten de vechtenden met achterlating van 25 gewonden, di» naar het ziekenhuis te Varna werden gebracht. Staat van beleg? V.D. verneemt uit Philadelphia: In verband met de staking in het kolengebied van den Amerikaanschen staat, heeft de gouverneur de mo bilisatie van twee batallons der nationale garde gelast. Daar het aantal botsingen tusschen de stakers en de politie steeds meer toeneemt, wordt de uitroeping van den staat van beleg overwogen. Men verlangt onmid dellijk ingrijpen van Roosevelt Met het oog op het opstellen van de bruinkolencode heeft Roosevelt de vertegenwoordigers der werkgevers en der werknemers uitgenoodigd tot een conferentie op het Witte Huis. Verdachte aangehouden. Hij legt een volledige bekentenis af. Uit Veldhoven: Door gemeentepolitie en rijksveldwacht is Donderdag avond te half tien onder de gemeente Zeelst aangehou den G., die er van verdacht wordt, een aanslag op zijn grootouders te hebben gepleegd op j.1. Zaterdag. G. be weert, dat hij zich heeft schuil gehouden in de bosschen tusschen Zeelst en Oirschot. Hij heeft een volledige be kentenis afgelegd en zal ter beschikking van de justitie worden gesteld- Tasch met 240.000 francs buitgemaakt* Donderdagmorgen heeft in de Leopoldstraat te Ant werpen een brutale roofoverval plaats gehad. Twee loopers van de Westminster Fareign Bank hadden bij de Belgische Bank een cheque van 240.000 francs ge- ind. In de Leopoldstraat kwam hen een auto achterop. Plotseling greep een der Inzittenden van de auto de tasch van den looper, waarop de wagen snel wegreed. Van de autobandieten geen spoor. Het nummer was bekend, doch het bleek een gestolen auto te zijn. Tusschen stakers en gendarmerie. Uit Belgrado: In de omgeving van de mijn Tubret bij Trawnik in Bosnië, is het tot een bloedige botsing ge komen tusschen stakers en gendarmerie. De arbeiders die wegens een loonkorting met 20 pet in staking wa ren gegaan, vielen de stakingbrekers aan. toen deze de mijn wilden binnengaan. Eenige gendarmes werden door steenworpen gewond. De gendarmerie heeft van de vuurwapenen gebruik gemaakt. Drie arbeiders wer den ernstig gewond in het ziekenhuis te Trawnik op genomen.

Schager Courant | 1933 | | pagina 16