Floralia. Diefstallen. Botsmg tusschen auto en koe. Middenstandsvereeniging te Warmenhuizen. NIEUWE ZET VAN GANOHI. Hij eischt volledige onafhankelijkheid voor Indië op. Reuter seint uit Poena: Gandhi en Jawaharlal Nehroe kwamen overeen het doel van het Nationaal Congres te omschrijven als volledige onafhankelijk heid voor Indië, hetgeen beteekent „volledige zeggen schap over het leger en de buitenlandscho betrekkin gen en toezicht op de binnenlandsche financiën en het economisch leven". Dit blijkt uit brieven, waarvan de tekst vandaag is gepubliceerd. Gandhi verklaart, dat de vorsten veel van hun macht moeten overgeven en echte vertegenwoordigers .van het volk zullen worden. VERHOOGDE ACTIVITEIT BIJ KRUPP. Scholingscursus. Sedert 30 September van het vorige jaar is het. aantal arbeiders en beambten bij de gieterijen van de firma Fr. Krupp A.G., in Essen met 25 toege nomen. Thans is hun aantal 20.928, zoo lezen we in het „Hdbld." Ten einde den werkloozen vakarbeiders, die dooe hun langdurige werkloosheid de werkgewoonten en handigheid verloren hebben, gelegenheid te geven weer op peil te komen, zullen zij in de gelegenheid gesteld worden om dagelijks vijf uur bij Krupp niet productief werk te verrichten. Gedurende de middagpauze zal hun kosteloos een maaltijd verstrekt worden. Het „Arbeitsambt" be taalt voor hun de ziekte- en invaliditeitspremie. NA DEN BRAND TE OESCHELBRONN. De gearresteerde weduwe vrijgelaten. De weduwe, in wier schuur de brand is ontstaan, welke het Badensche dorp Oeschelbronn grootendeels In de asch heeft gelegd, is weder op vrije voeten ge steld, daar het onderzoek niets heeft opgeleverd, waar uit haar schuld zou blijken. Ook de schuld van haar zoon, die nog in hechtenis is, staat niet vast. Men zet het onderzoek nog voort. u't de OMGEVING ZIJ P R Burg. en Weth. dezer gemeente hebben aan den heer M. J. Tiessen te Petten vergunning verleend tot het herbouwen van een woonhuis aldaar Het Gemeentebestuur heeft aan de te Petten be staande voetbalvereeniging toestemming verleend tot het houden van een verloting. SCHAGERBRUG. Her verslag van het bal-masqué in ons nummer van Donderdag behoeft een kleine aanvulling. Ver zuimd werd nl. te vermelden, dat een extra-prijs is toegekend aan het IJscomannetje (Annie Constant, Julianadorp). De hoofdprijs van de door de afd. Zijpe e. o. van de Holl. Mij. van Landbouw gehouden verloting ten balc van de landbouwtentoonstelling is gevallen op een lot van den heer J. Molenaar alhier (in de col lectie van den heer W. Slikker, te Oudesluis). 'T ZAND. Aan tet Bestuur der harddraverijvereeniging „De Volharding" alhier is toestemming verleend tot het houden van een verloting. ST. MAARTENSBRUG. Donderdagavond hield de harddraverijvereeniging „Klein Begin" een algemeene vergadering in het lo kaal van den heer Bruin. De voorzitter de heer A. Appel, opende met een woord van welkom de bijeenkomst en sprak zijn ge noegen uit over de flinke opkomst. Vervolgens las de secretaris, de heer E. Bos de no tulen, van de vorige bijeenkomst, welke onder dank zegging werden goedgekeurd. Hierna deed de penningmeester, de heer P. Dek ker, rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar. De rekening sloot met een klein batig saldo. De heeren Groen en van der Oord. die belast werden met het nazien van de rekening, bevonden deze in volmaakte orde en adviseerden tot goedkeuring. Voorzitter dankte den penningmeester voor zijn ac curaat beheer. Als bestuursleden moesten aftreden de heeren E. Bos, G. Blaauboer en D. A. Blom, welke bij acclama tie werden herkozen. Vervolgens werd besloten des Dinsdags van kermis een p rij zendraverij te houden op den St. Maartensweg. De prijzen werden als' volgt vastge steld: le prijs f150, 2e prijs f60, 3e prijs f25. Bij deel name van meer dan 12 paarden zal nog een 4e prijs van f 10 beschikbaar worden gesteld. Een lijst voor dit doel, waarop, naar gehoopt werd, flink zal worden geteekend, zal bij de ingezetenen circuleeren. In zijn sluitingswoord dankte voorzitter de aan wezigen voor hun opkomst en sprak daarbij den weusch uit dat iedereen zou medewerken deze dra verij zoo goed mogelijk te doen slagen. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Bij den heer J. Kuiper onder duin is een ekster komen aanvliegen. Op een ringetje om dea rechter poot staat gemerkt: Muséum N.A.T. Hist. Leiden, Holland 30943. Af en toe maakt mijnheer een rond- vluchtje, maar keert telkens weer terug naar het huis waar hij met open armen ontvangen werd. Wenscht Z.Ed. binnengelaten te worden, dan gaat hij op den drempel staan, maakt eenige geluiden, tikt dan met den snavel tegen de ruiten en niet lang daarna wordt de deur voor hem open gedaan. Het beestje is bijzonder mak en vindt het heelemaal niet erg zoo nu en dan eens een inspectietocht te maken in do. suikerpot en andere bewaarplaatsen van lekker nijen. ZIJPE. Burgerlijke Stand van 8 tot en met 14 September. Geboren: Margaretha Maria, dochter van Albertus Groot en van Elisabeth Cornelia Schilder. Cornelis Jar oobus, zoon van Johannes Hlendrikus Leek en van Grietje Snijders. Ondertrouwd: Johannes Franciscus Triest, oud 26 jaar, krantenbezorger te Den Helder en Arlaantje .Vriesman, oud 22 jaar, zonder beroep, alhier. Getrouwd: Pieter Lourens Rens, oud 25 jaar, bloe mistknecht en Baafje Keunje Bakelaar, oud 18 jaar, zonder beroep, beiden alhier. Overleden: Frans Lenghaus, oud 52 jaar, weduwnaar van Dieuwertje Vonk. Pieter Kreijger, oud 69 jaar, weduwnaar van Neeltje Stins. Christina Maria Jimmink, oud 78 jaar, weduwe van Pieter Schoorl, eerder van Jacob Sevenhuijzen. HARENKARSPEL De afd. Moderne Landarbeidersbond, gevestigd alhier vergaderde Woensdag 13 Sept. ter bespreking: Boycot Duitsche waren. De vergadering besloot met algemeene stemmen de boycotactie zoo krachtig mogelijk te voe ren en geen Duitsche waren in ontvangst te nemen. i DIRKSKORN. Naar we vernemen, ls het aan de politie gelukt, het aan den heer D. Dekker te Waarland ontvreemde vat pils (46 L.) terug te vinden. Het onderzoek wordt nog •voortgezet a Onze plaatsgenoot, de heer Jo Dekker, leerling van den Rijksveldwachter-brigadier-titulair Kloprogge, slaagde te Amsterdam voor het examen Politie-diploma. C ALLANTSOOO Bij enkele candidaatstelling werd gister tot Dijk graaf van den polder Callantsoog gekozen de heer H. Kruisveld alhier. De heer Kruisveld was perio diek aftredend. sint maarten Bij een op Woensdag j.1. gehouden bespreking om te komen tot oprichting van een voetbalclub heeft men het doel bereikt en een club gevormd met aanvanKe- lijk 15 leden. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren D. Raar, P. Biesboer en K. Nieman, resp. voor zitter, secretaris en penningmeester. WIERINOEN In den nacht van j.1. Maandag op Dinsdag zijn van den heer F. H. Wilms, schoenhandel te Haukes, 3 paar nieuwe schoenen gestolen uit zijn venstersauto, welke in zijn garage stond. Het toeval wil dat maar 3 paar schoenen in de auto stonden, ln den regel staat de auto geheel gevuld met nieuwe schoenen. Zoo kon de dief niet veel machtig worden. Woensdagavond is eveneens te de Haukes een dief stal gepleegd, en wel van de luxe auto van de mauu* facturiers de gebr. Kos uit Anna Paulowna, is een kof- fer ontvreemd, met kleedtngstukken. Dit is des avonds gebeurd, toen het reeds donker was, terwijl K. bij één zijner klanten binnen was. Meerdere kleine diefstallen hebben den laatsten tijd hier plaats gehad. Deze zijn echter niet aangegeven bij de politie. Het betrof dan vermissing van aardappelen of andere kleine dingen. Toch lijkt het wenschelijk dat een ieder goed uitkijkt en zijn waren goed opbergt De heer A. M. Brouwer, opzichter te De Haukes, wordt met ingang van 1 October a^. overgeplaatst naar Den Haag. Donderdagmorgen kwam een bestelauto van de Coop. Verbruiksvereen. „De Tijdgeest" te Winkel, terwijl deze in matigen gang langs den Foelweg te de Haukes reed, ln aanrijding met een jonge koe van den veehouder N. Metzelaar te Westerland. welke laatste een koppeltje losloopend vee langs den weg dreef. De weg was voor de auto ruim, doch eensklaps sprong het beest voor de auto, waardoor de bestuurder de beer Gevers, het stuur teveel omhaalde. De auto reed pardoes ln het ter plaat se diepe gat, en botste met een doffen slag naar om laag. Gelukkig ging de auto recht naar omlaag en sloeg dan ook niet om. De bestuurder en zijn mede passagier kwamen er best af, zij mankeerden, niets, hoe wel de passagier met zijn hoofd door het voorruit stoof wat geheel werd versplinterd. Van de auto werd het vooronderstel zwaar bescha digd en ls later weggehaald. De koe hinkte op drie pooten weg, doch bracht het niet ver, zij bleef op eer biedigen afstand het gebeurde bekijken. Hiervoor is de veearts geraadpleegd. Men ziet ook hier weer het gevaarlijke van los vee op den weg te vervoeren. Burgerlijke stand, van 8 tot en met 14 September: Geboren: Geertruida Maria, dochter van H G. Langes en M. M. Arling. Ondertrouwd: Jac. Jonker en E A. Schöler. Gehuwd: R v. d. Velde en D. A. Grin; J. Oedzes en M Janszen. Overleden: Aart van den Herik, 9 dagen, zoon van P. v. d. Herik en J. M. Petri. Als levenloos werd aange geven een kind van T. Ippel en T. Timmerman. DEN OEVER. Verzekeringsovereenkomsten. De Minister van Waterstaat maakt ingevolge ar tikel 6, lid 3, van de Zeeongevallonwet 1919 bekend, dat in do maand Augustus 1933 verzekeringsovereen komsten met den Staat zijn gesloten ten behoeve van de bemanning van enkele zeevaartuigen, waar onder de „Internos II", eigendom der N.V. Sleep dienst Mij. „Internos" te Den Oever. r* Gift De Minister van Financiën maakt bekend dat van een onbekende ten behoeve van 's Rijksschatkist is ontvangen een bedrag van f 1000.—. Wie volgt? Prijsvraag Technische Hoogeschool te Delft. De Senaat der T.H.S. te Delft maakt bekend, dat in de afdeeling der Bouwkunde de volgende prijs vraag wordt uitgeschreven: „Ontwerp van ene licht- tevens uitzichttoren met dienstgebouw en café-restaurant voor een lucht vaartdienst", welke prijsvraag vóór 15 September 1934 door studeerenden aan een Nederlandsche in stelling van hooger onderwijs is te beantwoorden. De uitslag dezer prijsvraag zal op 8 Juni 1935 wor den bekend gemaakt. Aan den inzender van het be kroonde ontwerp wordt de gouden eeremedaille uit gereikt. Met de „Zeppelin" Europa rond. Het anatal manieren om tegenwoordig aan den kost te komen is even legio als ingenieurs. Thans hebben 2 werklooze metaalbewerkers een klein mo del luchtschip vervaardigd, waarmede zij, gemon teerd op een tweetal fietsen, Europa rondtrekken. Wieringen kreeg gisteren bezoek v.d. beide Zcppelin- artisten, die in hun onderhoud door verkoop van kaarten, waarop het geheel is afgebeeld, voorzien. T A N f)E N DIJ K BROEK OP LANGENDIJK. Vrijdagmorgen werd in het veilingsgebouw van de Langendijker Groenten Centrale de 8e droge bloem bollenveiling gehouden. Voor contante betaling wordt 3/4 per maand tot aan Mei 1934 vergoed. Hoewel er veertien dagen tusschen deze en de voargaande veiling verloopen zijn, was de aanvoer niet groot. Alles met elkander waren er een 147 par tijtjes leverbare en plantgoed. Met den handel was het echter buitengewoon treu rig gesteld. Van deze 147 partijen kon er slechts een partij worden verkocht van 1200 bollen nl. La Can- deur 11-12 voor den minimumprijs van f0.65 per 100 stuks. De omzet van de veiling was dus dezen dag totaal f7.80. Het veilingspercentage bedraagt ze ker 5 zoodat de provisie de somma van 39 cents uitmaakt. Uit deze berekening kan men wel opma ken, dat niet alleen de bollenkweekers niet ontvan gen, maar ook de veiling met verFes werkt. Want de catalogus moet toch worden gedrukt, al wordt er ook heelemaal niets verkocht. Dan heeft men nog meer onkosten, zooals personeel en papier. De reke ning aan het eind van het jaar zal dan ook geen voor- deelig saldo aanwijzen. Er waren ook nog enkele partijen plantgoed aan de markt. Hiervan werd ook niets verkocht Poeticus Ornatus liep er door, terwijl de Will. Pitt, Pride of Haarlem en Le Notre alle werden opgehouden. Het resultaat van deze veiling is dus zeer slecht. Toch verliest men den moed niet en zal het over 14 dagen nog eens worden geprobeerd. NOOKDSCHARWOUDE- Sedert langen tijd zal hier weer eens een bazar worden gehouden ln het lokaal van Jan de Bakker, uitgaande van de gymnastiekvereeniging „Hercules en Hygiëa". Deze vereeniging mag zich onder de bekwame lei ding van den heer Boot ln een bloeiend bestaan ver heugen, ondanks de crisis. Om het mogelijk te maken, dat de vereeniging zich een blijvende goede positie kan handhaven, wordt deze bazar gehouden, daar de moeilijke tijdsomstandighe den van een groot aantal der leden zware financieele offers eischt. De druk op de leden mag dan ook niet te groot zijn zoodat er naar andere middelen moest worden uitgekeken. Men besloot een bazar te houden, iets heel gewoons. Toih is het anders als de reeds eerder gehouden bazars in onze gemeente. Deze bazar vraagt van de ingezete nen een kleine steun. Hoe of wat kan men op de bazar zelve beoordeelen. Van de opbrengst der bazar wordt 30 pet uitgekeerd aan de plaatselijke crisiscomité's te Oudkarspel en Noordscharwoude. Door een bezoek aan de bazar steunt men zoowel de gymnastiekvereeniging als het crisis-comité, waardoor de bazar een bijzonder karakter krijgt. Voorloopig deze bijzonderheden, daar wij op een en ander nog nader terug hopen te komen. In de gehouden vergadering van de N.V. Hotel-Res taurant Concordia, alhier werden de balans en verlles- en winstrekening goedgekeurd. Dividend kan niet wor den uitgekeerd en het bedrijf lijdt onder de heerschende crisisomstandigheden, waardoor de opbrengst aan huur aanmerkelijk geringer is geworden. De aftredende be stuursleden de heeren C. Keeman. J. W. Smit en J. Ootjers werden herkozen en als leden van de commis- sie van bijstand werden gekozen de heeren K. Wage naar en K. de Vries. Machtiging kreeg het bestuur tot verpachting van het hotel-restaurant Zoo mogelijk zal brandassurantie worden verlaagd. De voortdurende toename van onze clientèle is volkomen begrijpelijk. Nico Kamp, Noord, Schagen. w arhekhvt zen De Middenstandsvereeniging „Samenwerking" hield Donderdagavond haar jaarvergadering in het lokaal van den heer Slikker. De Voorzitter, de heer P. Dissel, opende deze verga dering en deed de opmerking, dat deze avond een bij zondere is en wel het 1-jarig bestaan onzer vereeniging Den secretaris werd verzocht de notulen voor te ie- zen, en onder dankzegging aan samensteller goedge keurd. Hierna kregen we het finantieoel verslag van den penningmeester. De ontvangsten 1 'den bedragen f 62.50, de uitgaven f 48.38, batig salA> f 14.12. De hee ren Jb. Delver en S. Mars, die boeken en bescheiden hadden gecontroleerd, verklaarden bij monde van eerst- genoeraden alles in goede orde te hebben bevonden en dat tot goedkeuring kon worden overgegaan. Door den secretaris werd het jaarverslag voorgele zen. Verschillende punten waren hierin aangestipt en duidelijk is ons gebleken, dat door een vereeniging als deze zeer veel kan worden bereikt. Eendracht maakt macht, zooals in dit jaarverslag voorkomt, is zeer ze ker op zijn plaats. De voorzitter bracht den secretaris hartelijk dank voor het uitgebreide en keurig samengestelde verslag, en tevens een woord van dank aan den penningmees ter voor zijn accuraat beheer. De heer te Buck meende niet te mogen nalaten aan den voorzitter een woord van dank te brengen, voor alles wat deze ln het afgeloopen jaar voor de vereen, heeft gedaan. We weten dat een vereeniging als deze soms voor moeilijke problemen komt te staan en dan als leider-zakenman, het niet altijd zoo gemakkelijk ls deze functie goed te besturen. Met genoegen kunnen we constateeren dat dit niets te wenschen overlaat en gezegd mag worden: de rechte man op de rechte plaats. Applaus. De voorzitter dankte den heer te Buck voor de ge sproken woorden en tevens de leden voor hunne tevre denheid. Over de demonstratie ln Den Haag, die 20 dezer zal worden gehouden, werd medegedeeld, dat de reiskosten bedragen f 4.20 per persoon, op een reisbiljet van 10 personen f 2.55 en bij 25 personen f 2.09. Vervolgens kwam aan de orde: verkiezing van twee bestuursleden. De secretaris de heer D. Pastoor ver klaarde zich niet meer herkiesbaar te stellen. Na gehouden stemming werd de heer Diepsmeer met bijna algemeene stemmen herkozen en gekozen de heer Tj Stöteman, (die deze benoeming aannam De aftredende, de heer Pastoor dankte het bestuur voor de aangename samenwerking. Voorzitter bracht den heer Pastoor dank voor alles wat hij voor de vereeni ging heeft gedaan. Hierna kwam in bespreking de demonstratie in Den Haag. Voorzitter meende goed te doen naar Den Haag te gaan om te helpen deze demonstratie te doen sla gen. De Scheepvaart Mij. wordt gesteund door de regee ring en voor den Middenstand wordt niets gedaan; de ze onbillijkheid mogen we niet goedvinden en zullen niet hierin berusten. Uit deze bespreking kwam voort de omzetbelasting, die ook nu weer er glansrijk is doorgekomen. De hou- ding van de S.D.A.P. werd in deze niet goed begrepen, onbegrijpelijk is dit, daar deze belasting ook komt to druipen op de arbeidersklasse. De heer de Geus merkte op, dat door de Middenstandsbonden zeer weinig ac tie is gevoerd. Om deze belasting tegen te gaan. Deze meening waren vrijwel allen toegedaan. Voor de demonstratie hébben zich 10 leden opgege ven. Rondvraag. De heer D. Pastoor zou het wenschelijk vinden om den Kon. Middenstandsbond te verzoeken om dit jaar vrijstelling van contributie te vragen. Hierna volgde sluiting en dankte Voorzitter de aan wezigen voor de aangename bespreking van heden avond.. a V n a p av 1nw V a hoogwoud Duivensport Bij de wedvlucht vanaf Vilvoorden (afsi. 220 k.m.1 had „Altijd Verder" 61 duiven in concours, die om 8 uur in vrijheid werden gesteld. De eerste duif is geconstateerd om 12 u 1 m. 50 sec., de laatste prijswinnaar om 12.20.42. Prijzen behaalden: P. de Vries 1, 4, 5 en 13: Jb. Cornelissen 2; .T. Peute 3; N. Spigt 6, 7, 8 cn 12; J. Waiboer 9; Gebr van Steijn 10 en 14; K. Verver 11; W. Bhauboer 15. Loop der bevolking. Ingekomen: D. J. Buwalda van Leeuwarden. Vertrokken: Th. Rooms naar Sas van Gent; Mej. A A, Waiboer naar Deventer; G. Boontjes naar Medem- blik; J. Hoogeboom en gez. naar Vleuten; Mej. A. Na- ber naar Amsterdam. Burgerlijke Stand. Geboren: Philomena Johanna Francisca, dochter van P. G. Teeuwen en H. B. M. v. d. Bilt; Bast laan, zoon van C. Looij en S. Tiel; Jacob, zoon van M. de Vries en M. de Jong. Politie. Gevonden: twee vaten, ged. gevuld met olie; kinder- portemonnaie met inhoud; rijwiel; rijwielplaatje; pet; nummerbord 40937. Verloren: Portemonnaie met inhoud; rijwielplaatje- in etui; kort. rood manteltje. VAN EWIJCKSLUIS. Zooals de lezers mogelijk reeds in het nummer van Donderdag hebben kunnen zien en ook nog in het nummer van heden kunnen opmerken, zal Zon dagavond in de zaal van den heer W Wa'boer eene uitvoering worden gegeven door de Mondorgelclub „De Tango", waaraan bovendien zal worden medege werkt door de welbekende declamators Daan Pool en Tommy Bouman. Verwacht mag worden, dat ook hier als overal elders, vele van deze gelegenheid gebruik zullen ma ken om van dezen avond van „eenvoudige klein kunst", zooals op de affiches is aangegeven, mede te genieten. De namen der beide medewerkende acteurs hebben wel een zóo goeden klank, dat niemand de kans op eene kennismaking met deze beide heeren of op eene hernieuwing der kennismaking zal wil len overslaan. Uitslag van de toegekende bekroningen voor de op 15. 17 en 18 September te houden Floralia- en Hulsviyt- tentoonsteliing in het café en ln de bovenzaal van den heer J. Modder alhier. Collectie planten bestaande uit: Salvia. Begonia, Age- ratum en Vetplant: le prijs G. Rooker, 2e prijs P. Brou wer. 3e prijs A. Modder, allen Hoogwoud; Salvia: le prijs J. Smit, 2e prijs Jb. Kuiper, belden Hoogwoud; Knolbegonia: le prijs D. Rooker. Hoogwoud; 2e prijs C. Slagter, Gouwe; Ageratum: le priis C. Donker. 2e prijs C. Y. Bood. beiden Hoogwoud; Vetplant: le prijs Mr. H. de Boer, Hoogwoud; 2e prijs wed. P. Glas, Gouwe. Kinderen. Collectie bestaande uit: Dwergasters en Balsemine: le prijs Geertje Donker, Hoogwoud; 2e pr. Annie Koomen, Aartswoud, 3e prijs Dirk de Jong. Lan- gerels; Dwergosters: le prijs Wim Schriken, Aarts woud, 2e prijs R4e de Jong, Langereis, 3e prijs Ysbrand Edam, Langereis; Balsemine: le prijs Jacoba Silver, Langereis, 2e prijs Pieter Lak, Langereis, 3e prijs Ali Mod der. Hoogwoud; eerv. verm. balsemine: Dirk Koorn, Aartswoud, Aat Grootes, Aartswoud, Jans en Jacob Commandeur. Hoogwoud. Ter opluistering. Eervolle vermeldingen. Bloemen: C. Donker, Pade, Hoogwoud, kan met bloemen; Mej. A LakDuyvenstein. Langereis, vaas bloemen, ast?re, Cortje Edam, Langereis, bak asters; Berta Benit. Br>e- kelweg, ruiker dahlia's en Zinia Elegant; Jan Donker, Hoogwoud, mand met bloemen; Cortje Edam, Lange reis, pot met balsemine; Jo Kossen, Pade, Hoogwoud, dahlia's en gladiolen; Wed. P. Glas, Gouwe, zonnebloe men en Adriaan Donker. Pade, sierkalebassen. Nuttige handwerken tot 13 jaar: le prijs Geertje Donker, Pade, 2e prijs Betsle Schrieken. Aartswoud. 3« prijs Ali Modder, Hoogwoud, en 4e prijs Jannie Edam, Langereis; Idem van 13—18 jaar; 1ste prijs Marie Grootewal, Hoogwoud; 2e prijs Lies Modder, Hoogwoud; 3e prijs Wies Hartog, Spanbroek; Boven 18 Jaar: le prijs D. HelderBrugman, Aartswoud, 2e prijs Lies Benit, Lan gereis; 3e prijs Nel de Vries, Aartswoud; 4e prijs E. StapelZwaan. Boekeiweg. Fraaie handwerken tot 13 jaar: le prijs Nelie de Wit Hoogwoud, 2e prijs Jannie Edam. Langereis, 3e prijs Nelie Lak, Langereis, 4e prijs Jacoba Stlver, Langereis van 1318 jaar: le prijs Wies Hartog, Spanbroek; 2e en 3e prijs niet toegekend; hoven 18 jaar: le prijs T. Kossen—Visser. Pade, Hoogwoud; 2e prijs Lies Hel der. Aartswoud, 3e prijs Ma Helder, Aartswoud, 4e prijs M. Koningvan der Veen, Hoogwoud. Overige voorwerpen tot 13 jaar: le .prijs Siem Vijn, Boekeiweg, Weere; 2e prijs Alie Modder. Hoogwoud. 3e prijs Dirk de Jong. Langereis, 4e prijs Lulda Davidson, Hoogwoud: van 1318 jaar: le prijs Trientje Knol, Langereis, N. Niedorp: 2e prijs Pieter Buisman, Aarts woud; 3e prijs Gerrlt Schaafsma, Langereis N. Niedorp 4e prijs Gerrit Hartog, Spanbroek, 5e prijs Pieter Drn- ker, Pade, Hoogwoud; boven 18 jaar: le prijs Hiltje Bossen, Hoogwoud; 2e en 3e prijs niet toegekend. Ter opluistering. Eervolle vermeldingen: H. Visser, Oostwoud, kleedje; Teekenlngen met schilderij: G. J. Jonker, Hoogwoud; Kussen van Webefix, Jan Baron, Aartswoud; Grietje Zweep. Aartswoud, onderjurk, en Mej. B. de Wit—Franke, Hoogwoud, sprei, breiwerk. Een zekere M. D„ wonende alhier, werd bekeurd we gens het rijden zonder belastingplaatje. Het aantal werkloozen, dat thans bij de arbeidsbe middeling alhier staat ingeschreven, bedraagt 40, ter wijl er 26 bij de werkverschaffing zijn geplaatst. n 4 R I V ft E R H O R N FLO RALIA-TENTOO NS TELLING. Zoo behoort de Florallatentoonstelling georganiseerd door het Burgernut, weer tot het verleden, en het moet direct gezegd worden, in alle opzichten is deze tentoon stelling een succes geweest. Het schitterende weer van den eersten dag was al bijzonder geschikt voor het houden van de optocht met versierde fietsen, wagen tjes e.d. voor de kinderen. Het was een alleraardigst gezicht, allen hadden ze hun best gedaan met iets moois voor den dag te komen, zoo o.a. het IJscomanne tje, de versierde kano op wielen, het lieve kabouter- tie. enz., enz., te veel om ze hier allen te vermelden. Met een groote versierde wagen voorop, werd een tocht door het dorp gemaakt. De jury. bestaande uit de heeren Loggers, C. Prins en A. Wledijk, kende de vol gende prijzen toe: 1. Jan van der Horst; 2. Jople Dub belman; 2. Jan Zwaan; 3. Ali Smit; 4. Joh. Westerman; 5. Annie Bol; 0. Gré van der Horst; 6. J. van Stipriaan; 7. Henk Westerman; 8. C. Spaans; 9. Jopie Westerman; 10. J. Voogd; 11. C. Gorter; 12. D. Zwakman; 13. J. Waiboer; 14. A. Eriks. Te ongeveer half drie werd de tentoonstelling ge opend. In de zaal van den heer Dekker waren de uit gereikte kweekplanten ondergebracht, terwijl in een voor deze gelegenheid gemaakte groote tent de vrije inzendingen een plaats hadden gevonden. In het mid den had de heer Dekker op aardige wijze een fontein aangebracht Dit was een aardig hoekje, met al die verschillende bloemen en planten. De inzending van de kweekplanten was zeer goed te noemen. Hieronder wa ren ook heel aardige collecties. De heer Bijhouwer, uit Winkel en zijn trouwe help ster waren weer zoo welwillend de prijzen toe te ken nen. De uitslag hiervan is: Collectie: 1. C. Prins; 2. C. Borst; 3. A. Bol. Begonia: 1. P Kater; 2. A. Bronder; 3- W. Keesman. Fuchsia: 1. J. van der Klooster; 2. G. Zwaan; 3. Mej. M. Dompselaar. Salvia: 1. P. Pluister; 2. Jb. v. Stipriaan; 3. M. Blom. Vrije inzendingen: le prijzen: C Smit Jz., „Lusthof'; N. Spaans, bou- ouetten dahlia's; A. C. Bol, collectie 5 planten; D. van Twuijver, collectie cactussen en vetplanten; 2e prijzen: L. Bil, clivia; 2. J. Wiedijk. collectie 3 planten; C. Borst. Kentia; K. Dekker, coll. dahlia's. 3e prijzen: M. Bosma. collectie cactussen en vetplan ten; S- Nauts, Blauwe Ster; A. Wijbenga, vetplant met bloemen. Den geheelen dag is er een zeer hevredlgend bezoek geweest, ook de verschillende attracties hadden goeden aftrek en de heer C. Smit had het zelfs druk bij zijn vlotbrug. Den tweeden dag werd het feest voortgezet Om 8 uur had voor een stampvolle raai de prijsuitreiking plaats, voorafgegaan door een korte toespraak van den voorzitter, den heer Middelkoop, die allen bedankte voor de Inzendingen, verder aan de diverse dames en heeren, die gedurende deze dagen hun hulp hadden geboden. Na de prijsuitreiking was de trekking der verloting aan de beurt. Dank zij de goede organisatie had alles een vlot verloop en als aardige attentie dienen we te vermelden, dat de heer Westerman, bakker, alhier, een schitterende taart aan den laatsten prijs had toege voegd. Daarna had nog de bekendmaking plaats van de verschillende prijswinnaars der attracties en hiermede was dit officieele gedeelte afgeloopen. Mej. Van Stipriaan en de heer Schut zorgden voor gezellige muziek, die intusschen ook reeds den eersten dag den geheelen middag en avond de stemming er in hadden gehouden. Het Burgernut kan zeker met voldoening op deze dagen terugzien.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6