Alnieci Niciws- Plaatselijk Nieuws. Bezoekt Café - Restaurant Het Oude Slot W. J. F. van ERP Kijken is Koopen bijCLOECK ilrattilit- LiiiiiiM Schagen is gereed. tijdens Winkelweek en Harddraverijen „ELÉ0N0RA" Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co, Schagen. 99 Muziek Hollandsche Dameskapel Iets nieuws Geen verhoogde prijzen! 99 SCHAGEN Telef. 74. Bezoekers der Harddraverijen heb= ben onder alle omstandigheden toegang tot mijn Café. VERGROOTINGEN w Zaterdag 23 September 1933. SCHEER 76ste Jaargang No. 9352 CIMÏST. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- 'lentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkoraend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT TELEF. No 20 Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f0.85, iedere regel meer 15 cent (bewijsntv inbegrepen). Groote letters worden naarplaatsruimte berekend. EERSTE BLAD DIT NUMMER BESTAAT UIT ZES BLADEN De werkzaamheden die gedaan moesten worden om de WinkelweekW33 voor te bereiden, zijn thans zoo goed als achter den rug. Schagen heeft zich in feesttooi gestoken om vanaf heden de duizenden be zoekers te ontvangen, die in een opgewekte stemming aanstonds haar straten zullen vullen. En die duizen den zullen niet teleurgesteld zijn, want meer dan ooit ■tc voren is er dit jaar van de winkelweek werk ge maakt. Honderden paren handen zijn de laatste da gen bezig geweest om ten overvloede nog eens te la ten zien hoe Schagen in werkelijke» zin het centrum is van zijn uitgestrekte omgeving, waar men gaarne heen trekt, omdat men weet, dat wat Schagen in zulke dagen van hoogtij biedt, goed en af is. En het is dit jaar „af": wij zeiden het hierboven reeds. Naast het. vele amusement, dat het, feest den bezoeker schenkt, heeft het niet in het minst ook een prac- tische, een economische zijde, waarmee men ongetwij feld zijn voordeel kan doen. Immers, u wilt bij uw inkoopen een ruime keus, goede artikelen eu de goed koopste aanbiedingen hebben; welnu. Schagens Mid denstand zal u maar al tc gaarne aantoon en, hoe zij hierin kan voorzien. En wat de feestelijkheden betreft, daarvoor hebben wij slechts te verwijzen naar het feest-programma, wat wij deze week in ons speciale winkelweek-num rner afdrukten. Met dit programma in uw zak, kunt u dag voor dag en uur voor uur nagaan wat er de komende dagen tc doen is. En dit is zeer zeker niet weinig. Hedenmiddag om u uur heeft om te beginnen op het raadhuis- de offi cieele opening plaats en vanaf dat oogenblik nemen de feestelijkheden een aanvang en zal men in dichte drommen de mensehen langs de goed verzorgde etalage s zien trekken, zij het om deel te nemen aai de Winkelweek-attractie (zooals men weet bergt elk' étalage, die aan deze attractie, meedoet, een twecta' fouten, die men op moet sporen),hetzij en dat wel in de'eerste plaats om te zien van welke koopjes en nieuwe snufjes men kan profiteeren. Des avonds zal Schagen baden in een zee van licht. Verschillende buurtcommissies, die zich naast de groote Winkelweek-commissie hebben gevormd, zor gen er voor, dat de verlichting niet alleen beperk» blijft tot het centrum van de gemeente. Honderden eleetrische bolletjes, opgehangen als lichtende guir landes boven de straten en tusschen het loof der boo (men, de zacht wiegelende lampions, waarbinnen de flakkerende kaarsenlichtjes, het felle uitstralende schijnsel der étalages, zij zullen tezamen vonden een harmonieerend geheel, dat als een tooverlicht in een der sprookjes uit Duizend en één Nacht boven straal en gracht zal hangen. Daarboven uit onze verlichte gemeentetoren, die bij deze gelegenheid steeds weei opnieuw de fraaie lijnen van Van der Steür's schep ping zal doen uitkomen en als het ware een baken zal vormen voor de talrijke bezoekers, die 'savonds naar Schagens feesten trekken. De verlichte fontein in de Laansloot, met op den achtergrond de eveneens verlichte boogbrug, zacht weerspiegelend in de rim pelende oppervlakte van het water, belooft niet min der een succes te worden. Dit zijn slechts enkele grepen uit het overvloedige programma. Van de draverijen op Zondag en Dinsdag hebben we ternauwernood te repnen. De kampioensprijs van duizend gulden, welke Dinsdag verreden wordt, en des avonds het schitterend vuurwerk, beloven een be zoek als nooit tevoren. Blijft alleen nog deze wensch over, dat het weer ons die dagen niet in den steek Iaat en een tintelend herfstzonnetje uit een brillante hemel er genoegen in zal scheppen dit goed voorbereide feest in alle op zichten te doen slagen. En nu de vlaggen uit! EEN ORIGINEEL IDEE. Door de Landbouwhuishoudscbool alhier ia op de te houden Zaterdagavondmarkt een standje gehuurd. De bedoeling hiervan is, propaganda te maken voor het onderwijs. Ter dekking v. d. onkosten worden door de leerlin gen schoteltjes met huzarensla en vruchtensla verkocht voor een zeer billijken prijs. Een bezoek aan dezen stond wordt het Schager publiek ten zeerste aanbevolen. OVEÏRGEPLAATST. Als gevolg van de opheffing van de tram Schagen Warmenhuizen zijn met ingang van 8 October de vol gende conducteurs overgeplaatst. De heeren J. v. d. Veen en F. Seeder naar Zutphen en C. Wismeijer en G. van Dok naar Eindhoven. De rangeerder M. Akkerman is 24 Sept. naar Eist vertrokken; hiervoor is niemand terug gekomen. DE DWERGENSTAD IS OPGEBOUWD. Gistermiddag is op het Heerenbosoh de Lilliputters- stad opgebouwd met het daarbij behoorende circus. Het een en ander had veel bekijks, speciaal van de zijde der jeugd. Toen wij gistermiddag even gingen kijken, verdron gen talrijke nieuwsgierigen zich om de stad-in-aan- bouw. Van het kleine volkje zagen we echter nog niets Die lieten vermoedelijk den opbouw gaarne aan do „reuzen" over. Door de nijvere handen van het ongeveer 60 man tellende personeel waren reeds verscheidene gebouwtjes rond het hoofdplein verrezen. Het was er al recht genoegelijk in Lilliputtersstad, maar dit zal natuurlijk nog meer het geval zijn, wan neer eerst alles eenmaal staat en hedenmiddag om 2 uur de stadspoorten worden geopend en vermoedelijk de burgemeester van Lilliput de vreemdelingen vanaf het bordes voor het stadhuis (alles natuurlijk in Lil- liputstad) plechtig zal verwelkomen. Wij hebben den indruk, dat de dwergenstad in de ko mende dagen veel bezoek zal trekken. NIEUWE ZAAK. Mochten we eenige dagen geleden melding maken van de opening van twee nieuwe zaken, thans kunnen we een derde daaraan toe voegen. Hedenavond zal de nieuwe zaak van de fa. Wed. D. Koning in de Heerenstraat geopend worden, met welk feit Schagen, en de Heerenstraat in het bijzonder, we derom met een eerste klasse winkel is verrijkt. Het oude pand werd in de eerste dagen van Augustus ge sloopt en in anderhalve maand tijds is daar een woon winkelhuis verrezen, .dat er mag zijn. Twee ruime, moderne etalages ter weerszijden van de deur nooden een ieder uit om en oogenblik te kij ken naar wat daarin alzoo is uitgestald. De kasten zijn voorzien van schijnwerpverlichting. maar bovendien is een speciale onderverlichting aangebracht. Hier treffen we aan de zoo moderne blok-étalages, waardoor 't mogelijk is in korten tijd de opstelling der uitgestalde stukken te veranderen. De winkel zelve biedt tevens alle comfort. Aardige toonbanken zijn aangebracht, terwijl wc een vaste, ge sloten vitrine aantreffen, waarin de mooiste byouterie- en. Van de wandvlakken is gebruik gemaakt om een collectie hangklokken aan te brengen. Bovendien werd een glazenkast opgesteld, die zeer veel moois en kostbaars bevat. Aan de uitvoering is alle zorg besteed. Beschildering en stoffeering zijn rustig en in goede harmonie. Ter gelegenheid van de opening heeft de firma zich een uitgebreide collectie aangeschaft in gouden en zil veren gebruiks- en kunstvoorwerpen, terwijl de verza meling klokken en horloges zeer groot is. De aannemers, de heeren C. Blaauboer en B. v. d. Hoven hebben alle eer van hun werk. Werd de bouw in den korten tijd van 1% maand volbracht, niettemin laat een en andei niets te wenschen over. Het schilderwerk werd keurig verzorgd door. den heer Catz, alhier, terwijl de firma W. Schaafsma voor den electrischen aanleg een pluimpje toekomt. Tenslotte zij vermeld dat een hechte jaiouziesluiting afdoende beveiliging biedt voor minder welkome gasten. We kunnen niet anders dan de firma Koning van harte gelukwenschen met haar nieuwen zaak en twijfe len niet of velen zullen met belangstelling van een en ander kennis nemen. BOERDERIJ-BOUW. Het bouwen van de boerderij aan den Bonkelaars- dijk, voor Mevr. de Wed. P. Stammes Jbz. is opgedra gen aan den laagsten inschrijver, den heer K. Kreijger te Oudesluis. Aanbevelend, Het VERTROUWDE ADRES voor A Fotografisch Atelier ARPAD MOLDOVAN Nieuwe Niedorp DAGELIJKS GEOPEND, ooK Zondags MARKTOVER7.ICHT. Op de markt van 21 Sept. j.1. waren weer veel vette koeien aangevoerd. Er was een groote drukte en veel slagers en grossiers, weer oude bekenden. Een bekend Amsterdammer zei dan ook, als hier koeien komen, komen wij ook wel. Nu, den laatsten tijd zijn er veel koeien aangevoerd geweest. Laat dat zoo blijven. Ook de handel van dien dag was vlug; de koeien werden wel f 20 per stuk duurder verkocht bij de vorige week. De duurste zwaarste koe werd gekocht door den heer P Snijders, slager, te Den Helder voor f 220. Van de kalfkoeien valt weinig te vermelden. De geldekoeien werden ook duurder verkocht; die handel was goed. Veel pinken aangevoerd. Deze handel was ook goed te noemen. De stieren wilden ze ook wel koopen, prijs iets hooger genoteerd, tot 18 ets. per pond. Met de graskalveren was het iets kalmer. Nuchtere kalveren heel duur, handel vlug. Er komen tegenwoordig niet zoo heel veel. Paarden zijn tegenwoordig zoo goedkoop niet; die handel was matig. Oude slachtschapen 1018 gld, handel goed. De jonge vette schapen werden vlug en voor dezen tijd duur verkocht. Lammeren voor de slacht, vlug ger; f 12 is besteed voor de beste. Voor de weide 47 gld., matig. De aanvoer van schapen liep om de 1000 stuks. Van bokken en geiten valt niets bijzonders te melden De handel in vette varkens was vlug, tot 19 ets. de hoogste prijs. De handel in biggen en schrammen was goed. De handel in kippen enz. was heel gewoontjes. Over 't geheel waa er een opgeruimden geest op de markt, met opleving. THEATER ROYAL. Het mocht aan de directie van Theater Royal ge lukken een feestprogramma voor de Winkelweek sa men te stellen, dat er wezen kan. Als hoofdnummer werd gekozen de alom zoo ge roemde film „De vliegenier des Doods". Dit filmwerk geeft ons een waar beeld van het ge vaarvolle beroep. Van den kostelijken inhoud 't vol gende: Jim, een geroutineerd vliegenier op een passagiers luchtlijn, verongelukt in een hevigen storm. Naar aan leiding hiervan wordt hij van roekeloosheid beschul digd en zonder meer ontslagen. Terugkeerend naar zijn geboorteplaats, bemerkt hij dat zijn jongere broer, Neil, ook aan vliegen doet. Als Neil zijn vliegersbrevet krijgt, neemt Jim zijn baantje als klerk op een bankierskantoor over. Jill, een beroepsparachutiste, komt in Jim's woon plaats een voorstelling geven. Haar parachute blijft in een boom hangen en Jim redt haar en wordt op het eerste gezicht verliefd op het meisje. Haar piloot wordt bij een ongeluk gedood en Jim komt in zijn plaats. Samen het land- afreizend, groeit hun liefde uit tot een innige verhouding. Op zekeren avond leest Jim in een krant, dat één van zijn vroegere collega's naar beneden is gestort en doodelijk gewond werd, een vrouw met twee kinderen achterlatend. Jim merkt eenigszins "bitter op, dat een piloot eigenlijk niet het recht heeft om te trouwen, dat zij hun liefde maar een beetje oppervlakkig moeten opnemen, zooals hij en Jill dat doen. Ofschoon Jim in zijn hart niet heelemaal meent wat hij zegt, voelt Jill zich hevig gekwetst. Een paar dagen later heeft Neil zaken af te hande len in de stad waar Jim en Jill een voorstelling geven. Hij wordt onmdddelijk op Jill verliefd, geeft z'n baantje eraan en staat erop dat ze hem op hun reizen mee nemen. Jim wordt ernstig gewond bij zijn pogingen om een op hol geslagen machine te stoppen en Neil besluit zijn plaats in te nemen. Jim gaat na zijn herstel naar de plaats waar de twee een voorstelling geven, met een ring in z'n zak, omdat hij er eindelijk toe besloten is, om Jill te trouwen. Hij komt Jill's kamer binnen en vindt haar daar met Neil samen. Door gramschap overmand slaat hij zijn broer neer. doch moet van Jill vernemen, dat zij gedurende zijn afwezigheid getrouwd zijn. Jim gaat zonder een woord te zeggen heen. Jim wordt een zwervend piloot. Waar maar een vlieger noodig is, voor oorlogs- of andere doeleinden, is Jim te vinden en weldra vestigt hij zich een naam als één van de stoutmoedigste vliegeniers ter wereld. Na jarénlange omzwervingen belandt hij tenslotte in Havanna, waar Neil piloot is van een passagierslijn tusschen Cuba en Mexico. Jim ontmoet geheel onvoor bereid Jill en beiden vliegen elkander in de armen. Zij ziet de trouwring, waarvan Jim een amulet heeft laten maken en verneemt tenslotte de ware toedracht der zaak. Haar hart behoort meer aan Jim dan aan Neil. Als zij nog met elkander in gesprek zijn, wordt per radio omgeroepen dat Neil's machine in een hevigen storm op zee heeft moeten dalen. Watervliegtuigen gaan op redding uit, doch moeten onverrichterzake te rug. Dan klimt Jim in z'n eigen machine en gaat Neil 'oeken, die na hun vechtpartij nooit meer iets van zich heeft laten hooren. Na een hevige worsteling met de opstandige ele menten slaagt Jim erin Neill en zijn passagiers te red den en hen veilig terug te brengen naar de vlieghaven. Den volgenden dag zegt hij Jill en zijn broer weer vaarwel en gaat weer naar de bestemming die het toe val hem aanwijzen zal,

Schager Courant | 1933 | | pagina 1