Noodlottig ongeluk te Alkmaar. HET GEVAAR LANGS DEN WEG. Staatsloterij, Marktberichten. W1ERINGEWA ART) De netto opbrengst van den verkoop van Emma- bloempjes, door eenige leerlingen der hoogste klasse, ten bate van de tb.c.-bestryding, bedroeg alhier f 24.87 Evenals in vele andere gemeenten komen ook In onze gemeente reeds enkele gevallen voor van mond en klauwzeer. Ter secretarie werd o.a. aangifte gedaan door Mevr. wed. Metselaar, nabij Oudesluis en de hee- ren H. Slikker, Nieuwesluis en C. Boekei, Poolland. A-s. Maandag 2 October zal de Commissaris der Ko ningin een bezoek brengen aan onze gemeente en wel namiddags ongeveer twee uur. Zij, die audiëntie wen- schen, kunnen zich op dien dag voor 1.45 ten raadhulze aanmelden. HEK RE TJGOXVAARD Op de agenda van de tegen 3 October a.s. uitge schreven raadsvergadering komt o.a. voor: Voorstel B. en W. om het gedeelte electrisch net. gelegen langs den Laanweg, zoover de gemeente Oudkarspel aan de N. zijde van dien weg grenst, over te doen aan het lichtbedrijf der Langedijkor dorpen. Gevonden voorwerpen. Een pakje waschgoed. een rijwielplaatje, een witte, gladharigo hond met gecoupeerde staart. Het aantal werkloozen vertoont nog steeds een stijgende lijn. Momenteel zijn 50 personen in de R.W.V. in de Wieringermeer tewerk gesteld. Naar we vernemen, zijn op do verzoeken van het Gemeen tebestuur om rijkssubsidie in werkverschaffing ter plaatse (z.g. haggerregeling, welke den vorigen win ter zeer gunstig heeft gewerkt) en subsidie voor steunuitkeering aan die werkloozen, die niet in de werkverschaffing geplaatst kunnen worden, nog geen beslissingen afgekomen. .4 V N A P A r 1 OW .V 4 De café's „de Vlas- en Korenbeurs" en ..Het Centrum" die geruimen tijd hebben leeg gestaan, zijn weer ge opend, resp. door de heeren Daalder en Van Steljn. ALKMAAR Kind doodgereden op het Heiligheid. Donderdagmiddag heeft op het Heiligland een ern stig ongeval plaats gehad. De 2-farige G. v. S., wo nende aan het Heiligland alhier, stak onverhoeds den rijweg over en werd hierbij aangereden door een vrachtauto He kind bekwam zoodanige verwondin gen, dat het na enkele minuien tengevolge van een schedelbreuk overleed. Dr. Dijkhuizen heeft in bet Centraal Ziekenhuis, waarheen het kind per parti culiere auto was vervoerd, den dood geconstateerd. Uit een onmiddellijk na het ongeval door de politie ingesteld onderzoek is komen vast te staan dat den autobestuurder .geen schuld treft De reaömen van de vrachtauto bicken in orde te zijn. Nog een kind geraakt Op den hoek Krelagestraat-Van der Kaaystraat is gisteravond een 3-jarig meisje aangereden, dat plot seling den weg overstak en togen het spatbord van een passeerende auto aanliep, waardoor zij op de straat kwam te vallen Ze kreeg een lichte verwon ding aan het voorhoofd en door bet vallen enkele onbeduidende ontvellingen aan knieën en armen. Een geraadpleegde dokter constateerde geen afwij kingen. W I E R I N 0 E N Woonkeet uitgebrand. Door het omvallen van een petroleumstel ontstond Donderdagmiddag een begin van brand ln de hou ten woonkeet van den heer v B. aan den Gesterweg alhier. Tengevolge van het springen van de ruiten door de hitte stond het achterste gedeelte van de keet spoedig in brand. Hoewel met veel krachtsin spanning mocht het de huren tenslotte gelukken de binnenbrand te blusschen met emmers water. Hoe groot de hitte was bleek uit het feit, dat de dakbe dekking bestaande uit gegolfde ijzeren platen op sommige plaatsen geheel is krom getrokken. Hot mag wel een wonder genoemd worden, dat men den brand de baas is gebleven. Of een en ander verzekerd was konden wij niet te weten komen. T 4 N n E N D IJ K BROEK OP LANGENDIJK. Vrijdagmorgen werd ln het veilingsgebouw van de Langendijkcr Groenten Centrale de 9e droge hloembollenveiling gehouden' Voor contante beta ling wordt 3/4 per maand vergoed tot aan Mei 1934. De belangstelling was zeer gering. Er waren zoo goed als geen kooplui aanwezig, terwijl de kweekers ook geen acte de presence gaven. Van het aange voerde leverbaar is geen enkel partijtje verkocht. Al les kon de gestelde minimumprijzen niet opbren gen. Hoewel het aangevoerde voor een groot deel uit bollen bestaat, die er al bij een vroegere veiling zijn doorgeloopen, stemt het toch zeer pessimistisch, dat in 't geheel niets kon worden verkocht. Alleen voor plantgoed wordt nog wat betaald. Hier van waren een 10-tal partijtjes aangevoerd met een gezamenlijk gewicht van 1225 Kg. De noteering hier voor was als volgt: Wm. Pltt 10 en op f 0.16. idem 8-10 f0.18, idem 6-T f0.09, idem z 10-11 f0.17, Inglescombe Yellow 10-11 f0.18, idem 9-10 f0.18, idem 8-9 f0.16 en 6-8 f0.09, alles per Kg. Een partij Pocticus Ornatus van'225 Kg. kon geen kooper vinden. Het resultaat dezer veiling was dus al niet veel beter dan van de vorige, wat betreft de leverbare bollen. Maar aan het eind van de veiling werd toch weer medegedeeld, dat over 14 dagen opnieuw een veiling zal worden gehouden van leverbare en plant goed. Wij hopen, dat er dan meer kooplust is, of eigenlijk in de eerste plaats, dat er meer kooplieden komen, want de opkomst van deze op een veiling zoozeer gewenschte categorie van bezoekers was bij deze veiling zeer miniem. VERGADEREN G VAN KLEIN HANDELS BELANG TE BROEK OP LANGENDIJK. Vrijdagavond te 8 uur trad in het lokaal vSn den heer Maakal alhier op de heer Zeegers van Amsterdam, ge meenteraadslid aldaar, om te spreken over de belangen van de kleine kooplüi in crisistijd. De voorzitter, de heer J. Klos, leidde de vergadering. De heer Zeegers schetste de positie van den kleinen koopman in dezen benarden tijd. Zonder hulp zal de stand der kleine middenstanders ten ondergaan. Er is buiten de menschen zelf weinig inzicht in den nood. Overheidshulp is onvoldoende, de Troonrede noemt den kleinen middenstand niet eens. Organisatie is eerste vereischte, het doel moet zijn: handhaving van het be staan. Hier en daar wordt de hulpbehoevende kleine koopman zonder meer naar het armbestuur verwezen, hij heeft dan niets meer en verliest al steuntrekkende zijn klanten en de mogelijkheid er weer boven op te komen. De tweede manier is, verstrekken van handels- gekl. De mogelijkheid moet. .worden geschapen, dat de kleine koopman zijn bedrijf blijft uitoefenen en daar naast steun krijgt Vele bezwaren worden geopperd, men noemt de con- trole onuitvoerbaar, doch spr. ontkent dat en wijst op een regeling te Amsterdam. Er is groot gevaar voor de kleine handeldrijvende weinig kapitaalkrachtige koop lieden. Spr. wijst op de pogingen deze menschen uit to schakelen, zelfs bij de uitvoering van de nieuwe aard- appelenwet wat te Amsterdam door krachtig ingrijpen van de organisatie is voorkomen. Maar een krachtige organisatie is dan ook noodlg. Het moet zoover komen, dat evenals de arbeiders organisatie, ook de georganiseerde kleine middenstand medozeggenschap krijgt in de uitvoering van de steun regeling. Wat ook voor de hulpbehoevenden van groot belang is. Sluit u daarom aan bij da Centrale Organi satie (Applaus.) Verschillende aanwezigen stellen vragen. Gevraagd wordt, wat b.v. te Koedijk te doen, waar het gemeente bestuur op aanvraag van de organisatie nul op request gaf. Opgemerkt wordt dat demonstratie weinig Indruk zal maken, 't getal is zoo klein. Wat gedacht wordt over samenwerking met de kleine tuinders en andere hulp behoevenden. Geïnformeerd wordt of er recht bestaat op steun; als b.v. het B.A. aanvrager afscheept met 2 pond rijst, is dan aan de wet voldaan? Een aanwezige uit St. Pancras merkt op steun te hebben aangevraagd, hij bezit een fiets om te venten, die f 150 heeft gekost, hij kreeg tot bescheid: ruim dat ding op, gan aar de werkverschaffing, dan krijgt ge tenminste f 12 per week. Moet ik daarin berusten? is de vraag. Geklaagd wordt over het feit dat het B.A te Z. en Z. een aanvrage om steun zonder meer afwees. De spreker antwoordt, dat men strijden moet en niet ophouden met aldoor vragen. Ook samenwerking zoe ken en door massaal optreden indruk maken. Er be staat recht op steun, indien goed gewerkt wordt zal geen B. A. het meer aandurven een behoeftige af te schepen met 2 pond rijst. Daarom moet ge u krachtig organiseeren Het advies aan den inwoner van St Pan cras luidt: blijf in uw vak, ruim uw handwerk niet op. Span er uw organisatie voor, die u helpen moet en dat ook graag wil. Ook het B. A. te Broep op Langendijk zal bij sterke organisatie genoodzaakt worden haar steunverleening ruimer en deugdelijker te verleenen. Besloten wordt een gecombineerde vergadering te houden van bestaand organisaties. Hierna sluiting, ZIJ P E SCAGERBRUG. Algemeene vergadering van de afdeeling „ZypeCal- lantsoog" van het Witte Kruis op Donderdag 28 Sept. 1933, des avonds te 8 uur, ten huize van Mevr. Wed. J. Broer te Schagerbrug. Tegenwoodig 10 leden. Voorzitter de heer J. de Moor, Secretaris de heer J. A. de Boer Na opening der vergadering door den Voorzitter volgt lezing en goedkeuring der notulen van het ver handelde in de vorige vergadering In verband met de notulen wordt medegedeeld, dat het Hoofdbestuur van het Witte Kruis, naar aanleiding van de ter goedkeuring ingezonden statuten, heeft ge adviseerd de daarin vermelde .huisverzorging" niet te schrappen. Het Hoofdbestuur is van meening dat, al zou de afdeeling er niet direct toe overgaan huisverzor ging ln te voeren, de bepaling evengoed kan blijven be staan, omdat men niet kan weten of voor 1961 de tijds omstandigheden niet van dien aard zullen zijn dat de afdeellg wel tot invoering zou willen overgaan. Dan zouden de statuten weder moeten worden gewijzigd. Krachtens de in de vorige algemeene vergadering gegeven bevoegdheid heeft het Bestuur der afdeeling de statuten overeenkomstig het advies van het Hoofd- zstuur gewijzigd, zoodat .huisverzorging" daarin weder is opgenomen. De statuten zijn inmiddels door het Hoofdbesturu goedkeurd. Deze mededeelingen worden voor kennisgeving aan genomen. De op 31 December 193S aan de beurt van aftreding zijnde bestursleden de heeren H. Jippes en C. Smit, worden herkozen. Op de vraag van den Voorzitter ver klaren beide heeren deze benoeming aan te nemen. Tot leden der commissie, belast met het nazien van de rekening der afdeeling over 1933 worden benoemd Mej. Kuilman en de heeren G. Veuger Gz. Jr en D de Leeuw Wz. allen te St. Maartensbrug. Vervolgens wordt gelezen de beschrijvigsbrief der 76e Algemeene vergadering. Naar aanleiding van punt 8 van den beschrljvings- berief betrefende wijziging van het op 4 October 1929 ge nomen besluit Inzake bestemming van eventueele voor deel ige saldi op de exploitatie van de Herstellingsoor den en Ontsmettingsinrichtingen zulks in verband met de behoefte van een kleuterhuis is van de af deeling ..Amsterdam" een schrijven ingekomen waarbij mededeellng wordt gedaan van een door deze afdee ling ingediend amendement op het voorstel van het Hoofdbestur. Dit amendement heeft ten doel geenerlei definitieve bestemming aan eenlg gedeelte van <&e ex- ploltatlewinsten te geven. Na eenige besprekingen wordt besloten den te be noemen afgevaardigde omtrent deze aangelegenheid vrij mandaat te geven. De beschrijvingsbrief geeft verder geen aanleiding tot besprekingen. Bij de hierna volgende stemming ter verkiezing van een afgevaardigde en een plaatsvervangend afgevaar digde naar de Alg. Verg. der Hoofd vereen iging worden na enkele stemmingen benoemd tot afgevaardigde de heer J. d^ Moor, tot plaatsvervanger de heer J. A. de Boer, De heer Ranzijn betoogt de wensohelijkheld om ln den vervolge by aanbesteding van werken voor „Het Witte Kruis" een zoo duideiyk mogelyke omschrijving te kiezen by het noemen van bepaalde onderdeelen van werken In het bestek. Spreker is van oordeel, dat er by de onlangs gehouden aanbesteding van ligtenten nog al eenlg misverstand bestond ten opzichte van de daar- by te leveren rollen. De Secretaris licht toe, dat in het bestek stond ver meld, dat modellen van de bewuste rollen te zien wa ren in het magazijn van het Witter Kruis. De heer Ranzijn merkt op, dat er vooral ten aanzien van den prijs nogal misverstand bestond. De Voorzitter zegt, dat in het vervolg rekening met den wensch van den heer Ranzyn kan worden gehou den. Mej. Kuilman verzoekt eenige kapokmatrassen en kleeden voor de nieuwe ledikanten aan te schaffen. In de nieuwe ledikanten kunnen slecht stroomatrassen ge bruikt worden. De Voorziter zegt ,dat tegen deze aan schaffing wel geen bezwaren zullen bestaan. Daarna sluiting. HET NOODWEER IN ZUID-FRANKRIJK. Verschelden dooden, verschillende dor pen onder water. VJD, verneemt uit Parijs: Het noodweer ln Zuid Frankrijk heeft ook in de om geving van Nimes groote schade aangericht en men- schenlevens geëischt. Het verkeer is overal onderbro- ken en te Nimes zelf viel sedert Woensdagochtend 122 m.m. neerslag, waarvan alleen in den loop van den nacht reeds 84 m.m. Verscheidene dorpen zyn door de overstroomingen geheel van de buitenwereld afgesneden Te Sauve, waar het water een brug wegsloeg, verdron ken drie kinderen en een 40-jarige vrouw. Te Aix-en- Provence moest gisteren den geheelen dag de straat verlichting aangestoken blijven, aangezien de hemel met zwarte wolken was bedekt. Ook de omgeving van Toulon is zwaar geteisterd. Te Lyon zyn by het terras, waarby ln Mei 1932 de groote aardstorting plaatsvond, die ongeveer 40 slachtoffers maakte, nieuwe aardverschuivingen geconstateerd. Uit Nimes wordt nog gemeld: Een nieuwe styging van de Vidourle trad in, waar door het reddingswerk belemmerd werd. dat sinds do eerste styging werd ondernomen. Het water overrom pelde zoo snel de stad, dat een groot aantal inwonem niet hun woningen konden verlaten en omsingeld wer den. De schade wordt op verscheidene millioenen geschat. U HEBT TOCH GEHOORD van ..1.2.3." dal ntenwe zelfwerkend wasch- midüel. Heel goed moet het zijn. Vele van Uw kennissen gebruiken het al met veel succes. ..1.2.3." kost 17% cent, 5 cent billijker dan da zelfwerkende waschmiddelen nit het bui tenland. Probeert volgende week eens een pak het bevalt uitstekend. Een grindtreln alt de rails geloopen. Los arbeider tusschen de wagons be kneld geraakt en gedood. Gistermiddag heeft op het Alkmaarsche station nabij de remise een noodlottig ongeval plaats gehad. Omstreeks half twee reed een grindtrein met open wagens daarheen. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak zijn toen de beide middelste wagens ont spoord, waarop ongeveer veertig wegwerkers hadden plaatsgenomen. Zij sprongen van de wagens; weldra bleek het dat een der mannen ontbrak. Het was de losse werkman H. van der Kommer uit Uitgeest, die tusschen de beide omgevallen wa gens bekneld was en onmiddellijk dood moet zijn geweest. Hij laat een vrouw en vijf kinderen achter. Van de andere werklieden werd alleen nog een Uitgeester werkman verwond, die zijn voet ver stuikte. Het treinverkeer had door een en ander een half uur stagnatie. Door de locomotief gegrepen Noodlottig ongeluk op den onbewaak- ten overweg te Bnnrmalsen. - Jongeman gedood, zijn zuster levensgevaarlijk ge wond. Gistermorgen omstreeks 10 uur is bij den onbe- waakten overweg onder Tricht een melkauto van den heer D. van de Water uit Tricht door een losse locomotief uit de richting Utrecht gegrepen. De heer v. d. Water is op slag gedood. Zijn zuster werd zwaar gewond- Nadere bUzonderheden omtrent dit noodlottige on geval melden, dat de vrachtauto van den heer v. d. Water in botsing kwam met een Jumbo-locomotief, die van Utrecht op weg was naar 's Bosch. De auto werd over een afstand van meer dan driehonderd meter meegesleurd en totaal vernield. De stukken vlogen naar alle kanten en de melk bussen, gedeeltelijk vernield, werden langs den weg verspreid. Op den melkwagen bevond zich de 19-jarige D. v. d. Water en diens 22-jarige zuster Elisabeth. De jon geman werd bij de botsing op slag gedood. Zijn zuster werd levensgevaarlijk gewond. Zij is per auto naar haar woning te Tricht vervoerd- Daar bleek, dat vervoer naar het ziekenhuis niet meer wenschelijk was. Onmiddellijk na het ongeval werd een onderzoek ingesteld. De toestand aan dezen overweg is zeer gevaarlijk, omdat de weg te parallel met de spoorlijn loopt en dan plotseling dwars over den spoorweg gaat Het uitzicht, dat hier altijd slecht is, ontbrak he denmorgen nagenoeg geheel tengevolge van den mist. Bij de botsing werd ook üe locomotief be schadigd. Het spoorwegverkeer ondervond echter geen vertraging van dit ongeval. GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verkoopen wij onder GARANTIE en op PROEF. Garage C NIEUWLAND BERGEN. Jongen door verkuisauto aangereden en op slag gedood.1 Donderdagmorgen heeft op het kruispunt Vinkstraat —Leeuwerikstraat te Breda een ernstig ongeval plaats gehad. De 14-jarige Th. Maas, wonende aan den Terhelden- sohenweg. kwam uit de Leeuwerikstraat fietsen, juist toen ln de Vinkstraat van beide zyden een auto nader de. De jongen wilde tusschen beide auto's doorglippen, doch kwam juist voor het voorwiel van den zwaren verhuisauto van de E.K.O.H.A. uit Den Haag terecht De jongen kreeg het wiel over het hoofd en werd op slag gedood. Wielrijder door vrachtauto gegrepen en ge dood. Uit Eist: Op den Ryndyk tusschen Driel en Heteren is de 16-jarige scholier Paul Arends uit Heteren, op eyn rijwiel in botsing gekomen met een steenauto, doordat hy onverwacht van achter een andere auto te voorschijn kwam. De jongeman werd naar het ziekenhuis te Arn hem overgebracht waar hg zonder tot bewustzijn te zyn gekomen, is overleden. Onder de gesloten overwegboomen doorge gaan, Motorrijder door den trein gegre pen en gedood. Donderdagavond ongeveer half elf is de 50-jarige A. Klaassen te Cuyk met zyn motorrywiel onder de ge sloten boomen door den overweg by wachtpost 24 te Cuyk overgegaan. Terzelfder tyd kwam uit de richting kruispunt Beugen een locomotief, die den ongelukkige greep en enkele meters meesleurde. De aangeredene was op slag dood. Het motorrywiel werd geheel vernield, K. laat een vrouw en drie kinderen achter. Doodelyk ongeluk te Rotterdam. Man door de tram gegrepen en gedood. Te Rotterdam trachtte de 46-jarige machinist, W. J. de Roos, voor de trambesturder er erg in had, met zyn fiets voor langs de tram te glippen om den Mathenes- serweg over te steken. Een aanrijding was onvermyde- lyk, de R. werd door de tram gegrepen en tegen de straat gesmakt. Hy bleek op slag gedood te zyn. De GG.D. heeft zijn ernstig verminkt lijk naar het zieken huis aan den Cr»oIsingel overgebracht. De trambesturder heeft geen schuld aan het ongeluk Barometerstand op Zaterdagmorgen 8 uur: 769 m.M Vooruitzichten: mooi weer. Temperatuur: 16 gr. C. is 60 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS, Hoogzijde E 103, Schagen. Gedipl. Opticien Refractionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. DE BOMAANSLAG TE GEWGELL Scherpe bewaking der Bulkaarsch-Joe- geslavische grens. V.D. verneemt uit Athene: Het Grieksche dagblad „Acropolis" meent te weten dat de waarschijnlijk door Macedoniërs gepleegde bomaanslag te Geweli in Joegoslavië vermoedelijk een antwoord is op de geschillen die zouden bestaan tusschen Koning Boris van Bulgarije en Koning Alexander van Joegoslavië. De grens wordt scherp door militairen bewaakt en extra bewakingstroepen zouden naar de grens zijn gedirigeerd. Tien Bulga ren die een poging deden om te vluchten, zouden door Serviërs zijn neergeschoten. Twee Bulgaarsche compagnièn zijn haar de grens gezonden om een eventueelen inval van Servische patrouilles te verhinderen. <- Trekking van Donderdag 28 September. 5e klasse 8ste lyst Hoogs prijzen: Nos. 1672 11750 en 15701 leder 1 1000. Nos. 5538 8008 10479 17681 en 19165 ieder f 400. Nos. 3183 4560 en 14153 ieder f 200. Nos. 2818. 12468 13831 14553 15199 17067 18584 19149 en 19321 ieder f 100. Prijzen van f 70. 13 22 93 132 192 231 308 428 438 632 1012 1029 1039 1110 1155 1274 1329 1405 1479 1516 1888 1983 2006 2340 2572 2682 2788 2805 2811 2816 2903 2906 2950 2969 2980 3153 3214 3226 3268 3273 3364 3445 3860 3936 3967 4025 4042 4065 4386 4443 4502 4625 4643 4691 4719 4729 4750 4881 4953 5120 5401 5402 5533 5551 5583 5647 5769 5829 5901 5954 6039 6052'6053 6058 6112 6264 6647 6941 6999 7017 7074 7170 7174 7183 7204 7279 7357 7381 7435 7466 7581 7634 7710 7730 7764 7766 7847 7955 7962 8017 8071 8099 8192 8290 8298 8318 8409 8413 8465 8467 8487 8517 8758 8971 9058 9189 9607 9826 9956 9966 10077 10101 10102 10112 10195 10205 10361 10383 11138 11271 11401 11496 11522 11580 11813 11859 12051 12064 12094 12108 12189 12279 12344 12458 12844 13045 13134 13169 13195 13238 13280 13299 13455 13469 13471 13703 13747 13756 13766 13970 14162 14174 14284 14413 14527 14573 14705 14817 15011 15142 15156 15174 15534 15625 15631 15719 15740 15786 15972 15981 16155 16280 16292 16467 16850 16869 16921 17001 17044 17073 17159 17294 17347 17389 17488 17555 17757 18000 18108 18187 18203 18264 18338 18374 18411 18507 18527 18702 18744 18892 18902 19120 19262 19299 19327 19409 19410 19505 19529 19577 19588 19653 19696 19735 19762 19980 20070 20178 20199 20393 20493 20567 20619 20767 20777 20872 20985 EIERVEILING SCHAGEN, 28 Sept Aangevoerd: 52000 kipeieren. 5557 Kg. f 3.80, 58— 60 Kg. f 4—4.30, 61—63 Kg. f 4.20—4.60, 64—67 Kg. f 4.40 —4.70, klein f 2.40—3.20, 600 eendeieren f 2.90—3.10, 16 kalkoeneleren f 5—5.20. HOORN. 28 Sept Aanvoer: 26 stapels kaas. wegende 16910 Kg., w.o.: fl st. kl. fabriekskaas f 22. 15 st. kl. boerenkaas f 20.50, 2 st boeren comm. kaas f 19. Handel goed. DEN HELDER. 28 Sept Aangevoerd: 11135 Kipeieren: 5557 Kg. f 44.49, 58—60 Kg. f 4.204.70, 61—63 Kg. f 4.50. 64—67 Kg. f 4.90. kleine eieren f 2.803.30. eendeieren f 2.903. BROEK OP LANGENDIJK. 29 Sept Aangevoerd: 19000 Kg. roode kool f 11.70, 20000 Kg. gele kool f 11.20, 57000 Kg. Deensche witte kool, 53000 Kg. vr. witte kool f 0.60^-1.25, 700 Kg. aardappelen, bl. eigenh. f 2.60—2.70, 23000 Kg. gele nep f 3—3.20, drie lingen f 0.80—1.10, uien f 1.70—2.50, 2100 Kg. slaboonen f 2—5.90, 7600 Kg. peen f 2.40—2.60. 20000 Kg. bieten f 0.60—1.60. 8500 stuks bloemkool f 1.60—6.70, II f 1.50. NOORDSCHARWOUDE, 29 Sept. Aangevoerd: 1650 Kg. aardappelen: bl. eigenh. f 2.10 —2.30, 24000 Kg. uien f 1.80—1.90, drielingen f 0.90—1.10, grove f 2.10—2.20, gele nep f 2.90—3.20, 3500 Kg. peen f 2.402.60, kl. peen f 0.600.70, 2900 Kg. spercleboonen f 3.20—6.50, 7400 Kg. kroten f 0.60, 7400 Kg. roodo kool f 1—1.10, 48000 Kg. witte kool f 1.25, 3600 Kg. gele kool WARMENHUIZEN. 29 Sept. Aangevoerd: 5350 Kg. gele nep f 2.90—3.10, 5225 Kg. uien f 1.80—1.90, drielingen f 0.80, grove f 2. 1250 Kg. roode kool f 1, 22250 Kg. witte kool f 1.25, 42 Kg. sla boonen f 4.90, 950 Kg. peen f 2.10—2.50. ALKMAAR, 29 September 1933. Op de heden gehouden graanmarkt waren in totaal 1596 H.L.'s aangevoerd als: 19 HL voertarwe f 45, 10 HiL rogge en 25 KL gerst, prijzen niet genoteerd; 562 KL haver f 5.906 25 200 HL boonen, w.o. bruine f 16 17,25, citroen f 15,5019, duiven f 8.509.35 en witte boonen f 1620; 39 HL mosterdzaad: rood f 21.50. geel f 12-63, 64 HL karwijzaad f 27—28.50. 78 HL blauw maanzaad f 19.56—21.50, tuinboonen f 9-5010 en 599 H. L erwten, waaronder groene kleine f 10.5012. groote f 1722. granuwe f 1327 en vale erwten f 1327. Handel goed. ALKMAAR, 29 September 1933. Op de heden gehouden kaasmarkt waren 87 stapels, wegende 128000 Kg. kaas aangevoerd, waarvan de prij zen als volgt: Fabrieskaas: 47 stapels kleine f 22, 6 st- Commissie f 19, 1 stapel Middelbare f 19. Boerenkaas 12 stapels kleine f 20,50, 21 stapels Comm. f 21. Alles met rijksmerk. Handel matig.

Schager Courant | 1933 | | pagina 15