De Competitiewedstrijden. SPORT N.H.V.B.-U i t s 1 a g e n, PROGRAMMA N.H.V.B. Schagennieuws DIVERSEN. Om de Langendijker Sporteer! Sportberichten uit Den Helder. AJAX HERSTELT ZICH. STORMVO GELS EAALT. RACE TUSSGHEN VB- LOCITAS EN BE QUICK? K.N.V.B.-overzicht van 1 October. We hebben de derde dag al weer achter den rug en langzamerhand beginnen we eenige teekening in de onderlinge situatie te krijgen. AFDEELING I. Feijenoord wist in den plaatselijken strijd met het eenige punt van den wedstrijd over Sparta te zege vieren. Ajax herstelde zich in Schiedam tegen Her mes, al was 't maar net aan (34). ZFC. liet het leelijk liggen. Met 5—4 werd zij door V.S.V. geslagen. A.D.O. klopte Haarlem met flinke cijfers (72) en 't Gooi speelde met HF.C. gelijk (2E). Tweedo klasse Alcmaria viel ons mee. dat zij in Velsen tegen Kin- heim gelijk speelde (5—5). De cijfers gewagen wel van zware strijd! Racing kon het lang niet halen tegen Z.V.V. in Zaandam (25). We hopen dat we ons over de Hel- dersche roodjakken niet ongerust behoeven te maken. West-Frlsia wist zich in de hoofdstad des lands tegen 't zeer sterke D.W.S. staande te houden (11)- Zeeburgia—A.F.C. werd 2-1; OVV.O. en WFC. speelden gelijk (11). In 2B kon Blauw-Wit het in het Stadion niet eens van B.F.C. winnen (2—2). E.D-O. kraakte Hercules (21). Velox ging stiekum weg door; ze won met 21 van Spartaan. AFDEELING II- 't Is ons nog niet mogelijk om hier een favoriet aan te wijzen. D.H.C. won van Stormvogels (10) en nu weten we er heelemaal niets meer van. Of H.B.S., dat R C-H. met 2—0 er onder hield, mee gaat tellen, zal de tijd moeten leeren. K.F.C. en Excelsior speelden met 44 gelijk, terwijl Xerxes eindelijk eens liet zien wat zij kan, n.1. door V.U.C. met 43 te slaan. AFDEELING III. In het Oosten waren Go Ahead en P.E.C. vrij, aan gezien Go Ahead een wedstrijd speelde in Dordrecht ter gelegenheid van het jubileum van D-F.C. De jongste eerste klasser kreeg weer een zeer ge voelige klap. Met 70 werd zij in eigen home gesla gen door 't bezoekende Enschedé, 't Was trouwens in het Oosten toch niet zuinig met doelpunten. Hera- cles—Tubantla werd n.1. 61 en Vitesse schoot heele maal uit haar slof door AG.O-V.V. met 50 te ver slaan! De Enschedesche Boys- tenslotte hebben Wage- ningen er met 31 onder gehouden. AFDEELING IV. Gaat P.S.V. zich alsnog verbeteren? Dat is de vraag die men zich stelt na het gelijke spel (33) van Zon dag tegen Willem n in Tilburg. Wie hier kampioen zal worden is hier overigens zoo min als elders te zeggen. Zoo verloor N.OAD. met 62 van B.V.V. en N.A.C. was in Eindhoven bij de club van dien naam al geen beter lot beschoren (41). M.V.V. dat het sterke Longa met 43 sloeg, dient, naar onze meening in de gaten gehouden te worden. Middelburg verloor na een heele lange reis naar Zuid-Limburg, van Bleijerheide en de uitslag (1—7) is evenals de voorafgaande resultaten zoo bedroevend dat we gezien de sprongen van B.V.V. de Zeeu wen leelijk achterop zien raken. AFDEELING V. Veendam fabriceerde 10 doelpunten tegen Alcldes. En daar Alcides er zelf 5 maakte, is het resultaat (105) heel wonderlijk voor de eerste klasse. Velocitas en Be Quick de laatste is heel goed vooruitgegaan zijn, als we ons niet sterk vergissen al aardig op weg om een nek-aan-nek race te gaan voeren. Beide hebben Zondag weer gewonnen. De Ve- locitanen wonnen, zooals het kampioenen betaamt, met 31 in Assen van Achilles en Be Quick won een plaatselijke strijd van G.V-A.V. (2«1 Ons aller Sneek kon het teg^o Leeuwarden niet kla- ren (13). We hebben een zwaar hoofd in de ver richtingen van de Sneekers! Frisia—Friesland werd 3—1. Het geen na de fraaie uitslagen van laatstgenoemde niet verwacht werd! 3e klasse A Hollandia kon het tegen Purmersteijn in Hoorn niet halen. De 32 overwinning van de Purmerenders is een heel goed resultaat en wettigt het vermoeden dat ze dit seizoen eens Sn betere kringen verkeeren dan in die der degradatie-candidaten. Helder verloor thuis van de Kennemers (1—3). De Beverwijkers moeten een beste partij gespeeld hebben. Reserveklassen. Z-F.C. ging regelmatig op het pad der overwinning voort; E.D.O. 2 werd met 3—0 geslagen. HRC. 2 ver loor thuis van Spartaan 2 (0—2). Het Racing-terrein is dus blijkbaar goedgekeurd. Alcmaria 2 speelde tegen V.S.V. 2 gelijk (1—1). West Frisia 2 sloeg Blauw Wit 3 (10). Alcmaria 3 verloor met korfbalcijfers van Z.V.V. 2 (4—7). Hollandia 2 won ook al niet. Ajax won nd. met 63 en Helder 2 tenslotte sloot met een 3—1 nederlaag tegen W.F.C. 3 de rü der succeslooze N.H. reserves. WIERINGERWAARD-N1EUWS. Uitslag Wleringerw. 2H.R.C. 7, 21, Programma 8 October: Wleringerwaard 1—B.K.C. 1, 2 uur. Schagen 3—Wieringerwaard 2. 12 uur. Vertrek 11 uur. Elftallen worden bij Veeter bekend gemaakt. Wieringerwaard 2H.R.C. 7. In een vrij goed gespeelden wedstrijd slaagde W. 2 erin de beide punten te behouden. Direct na het begin dachten we Rob te zien doelpunten, doch zijn schot vloog vlak langs. W. 2 bleef veel sterker, doch het duur de nog geruimen tijd voor Bijpost met een mooi schot vanaf de vleugel de roodbroeken de leiding gaf. Nog voor rust wordt het ,2—0. Na de rust wordt H.R.C. 6 iets sterker, doch verder dan Verblauw, die keurig weg werkt, komen ze niet. Menigmaal kruipt de H.R.C.-doel- man door het oog van den naald, doch de paal helpt hem daarbij goed. Vlak voor het eind krijgt H.R.C. nog een penalty te nemen, die Bakker niet kan houden. Volgende week wacht ons een zeer spannenden strijd tusschen de oude rivalen Wieringerwaard en B.K.C. Daar B.K.C. zeer sterk blijkt te zijn, zal het een zware dobber worden. 1 October. 1 C: Helder 3—Petten 4—5; J.V.C.-MD.D., 1—1; B.K.C.—H.R.C. 3. 2—0. 2 E: Sparta 2Dosko 1, 20; Texel 2Held. Boys 14; WatervogelsH.R.C. 5, 32; 3 D: Helder 5Kolhorn 22; Wieringerwaard 2 H.R.C. 7, 2—1; D.E.S.B.K.C, 2. 6—2; Succes 3—Sparta a, 10-5. 4 K: Helder 6—J.V.C. 3 1—1; Watervogels 2—H.R.C. 8, 2—1; Texel 3—Held. Boys 2, 5—6; 4 L: Held. Boys 3—J.V.C. 3. 7—4; Callantsoog 2— Dlrkshorn 10; Succes 4Dosko 2 13; B.K.C. 3Pet ten 2. 03. Adsp. P: J.V.C. aSparta a 02. Adsp. R: Helder cH.R.C. c 7—0; Helder dHeld. Boys a 08. OVERZICHT. Het was jammer, dat de wedstrijd Succes 2Wierin gerwaard werd uitgesteld. We zouden er zeer zeker aanknoopingspunten voor de vooruitzichten in de nabije toekomst hebben kunnen vinden. De leiding zit nog steeds in handen van B.K.C., dat haar goede begin voortzette met een 20 op H.R.C. 3. J.V.C. speelde thuis gelyk tegen M.L.D., en de Jullanadorpers wennen dus langzamerhand. Petten's zege in Den Helder had moei lijk wat anders mogen zijn. De stand is: B.K.C. 3 3 0 0 16—3 Succes 2 2 2 0 0 8—3 Petten 2 1 1 0 8—7 M.L.D. 3 1 1 0 9-5 H.R.C. 3 3 1 0 2 5—10 J.V.C. 3 0 2 1 5—11 Wieringerwaard 1 0 0 1 3—4 Helder 3 3 0 0 3 617 Tweede klasse. De Heldersche Boys hebben nog steeds den kop. Zon dag behaalden ze een goede overwinning op Texel 2. DOSKO. viel ons bar tegen door in Schagen van Sparta 2 te verliezen. Held. Boys 3 3 0 0 9—2 6 Watervogels 3 2 0 1 76 4 Derde klasse. We memoreeren de groote zege van Succes 3 over Sparta 3 als het feit in deze afdeeling en de constan te overwinningen van D.E.S. D.EB. 3 3 0 0 156 6 Succes 3 2 2 0 0 16—2 4 8 October. 1 B: Schoorl—Z.V.V. 3. 1 C: WieringerwaardB.K.C.; PettenSucces 2; M.L.D.—H.R.C. 3; J.V.C.—Helder 3. 1 D: West Frisia 3Berkhout 1; StrandvogelsAn- dijk 2; N. NiedorpHollandia 3; Hollandia 4M.F.C. 1. 2 D: Alkm. Boys 2D.T.S. 2; Alkmaar 2Alkm. Boys 3; Uitgeest 2Alcmaria 4. 2 E: Held. Boys 1Sparta 2; Helder 4Texel 2; H.R.C. 5—H.R.C. 4. 2 F: AartswoudM.V.K.; SijbekarspelN. Niedorp 2. 3 B: Bergen 2Alcmaria 5; Ursem 1Koedijk 1; Alk maar 3—Egm. Boys 1; C.S.V. 2Vrone 2. 3 C: Berkhout 2Oudendijk 1; HoogkafspelV.C.L.; Andiik 3—M.F.C. 3. 3 D: Kolhorn—Succes 3; H.R.C. 7—H.R.C. 6; B.K.C 2Helder 5; Sparta 3Wieringerwaard 2. 4 D: Koedijk 2Akersloot; A.S.V.Schoorl 3; Ursum 2 '—Alkm. Boys 4. 4 E: A.S.V. 2—Alkm. Boys 5. 4 F: Oudendijk 2—V.C.L. 2. 4 G: Hem 2—N. Niedorp 3; O.K.B. 2—Aartswoud 2. 4 K: J.V.C. 2—H.R.C. 9; H.R.C. 3—Texel 3; Cal lantsoogHelder 6; Watervogels 2Held. Boys 2. 4 L: Petten 2Succes 4; Dosko 2Dirkshorn; Cal lantsoog 2J.V.C. 3. Junioren: Alkm. Boys aZ.V.V. a; Hollandia b West Frisia a. Adspiranten: Schoorl aAlkm. Boys a; Koedijk a— Alcmaria c; Alkmaar aAlkm. Boys b; Vrone aAlc maria c; Vrone bAlcmaria d; J.V.C. aHelder b; H.R.C. a—H.R.C. b; Helder d—Helder c; Succes a- Held .Boys a; Sparta bH.R.Ca e; Succes bHelder f. (Alg. Sportblad). SCHAGEN H—D.O.S.K.O. I, 2—0. In een van beide zijden vlug gespeelden wedstrijd heeft Schagen's tweede mogen zegevieren over de Oudesluizers. En deze overwinning is alleszins verdiend, al dient te worden opgemerkt, dat Oudesluis voor al haar zwoegen wel een of meer doelpunten had ver dien^ De twee goals van Schagen zijn echter daartegen over ook weer niet een maatstaf voor het overwicht der Schagenaars. Menigmaal snorde de bal langs of over en ware het niet dat Fortuna aan de zijde der Dosko-mannen had gestaan, dan zou de uitslag anders geweest zijn. Al met al is 't een aardige partij voetbal geworden, waarvan 't beste deel staat in de eerste drie kwartier. Direct na den aftrap gaat Schagen's voorhoede tot den aanval over en stelt men Delver op de* proef. Dosko is verplicht, zich op verdedigen toe te leggen. Reeds direct beleeft men daar benauwde momenten. Paulusma maakt het Delver aardig lastig en tracht hem het leer te ontfutselen. Hierdoor ontstaan vele hachelijke momenten. Dan werken de Dosko mannen zich weer wat los. Vooral de aanvallen door links ge leid, zijn niet van gevaar ontbloot, maar Rempt en Blaauboer springen tijdig bij. Slikker toont zich een goede back en houdt de lijntjes goed in handen. Zoo gaat het spel op en neer met. beurtelings de doelen in gevaar. Na 10 minuten spelens breekt Rempt plotseling door en geeft met een zuiver en hard schot in den bovenhoek aan Schagen de leiding (1—0). Dosko zet nu den buitenspelval open en waarlijk hebben ze vele malen succes. De aanval der zwarten levert niet veel op. Is het combineeren in het middenveld goed. voor doel ontbreekt het beslissend schot. Zoo krijgt Arnoldus weinig moeilijk werk. Als Schagen nog eenige malen goede kansen heeft om zeep gebracht, is 't rusten. De tweede helft geeft 't zelfde spelbeeld. Schagen is bij voortduring sterker en menigmaal ontkomt Delver's heiligdom op fortuinlijke wijze aan een doorboring. De scheidsrechter treedt in deze periode vaak onbegrijpe lijk op en zien we eenige goed opgezette aanvallen van Oudesluis afgebroken voor een vermeend buitenspel of handsbal. Dat 't onder zulke omstandigheden moeilijk speelt, behoeft niet gezegd. Juist nu is Dosko goed op dreef en Arnoldus moet vaak handelend optreden. Maar ook de Geel-zwarten rusten niet. Steeds weer gaat het op Delver aan. Goede voorzetten van links en rechts noteeren we, terwijl het binnentrio door goed samenspel de bezoekers doet genieten. Als Buiskool den bal vrij heeft gemaakt, speelt hij naar de Moor, die zonder aarzelen inschiet. (20), Hoe Dosko ook werkt het mag niet gelukken de eer te redden, en met onge- wyzigden stand breekt 't einde aan. Overschrijving Gevraagd: C. G. Burger van Alcmaria Victrix naar Alkmaar. Verleend: D. Stam van D.T.S. naar Alcmaria; H. Bakker van Germaan (Amst. V.B.) naar Alcmaria; H. Groot van O.V.V.O. naar Helder. Berisping en schorsing. Blijkens het O.O. van den N.H.V.B. is de ver. B.K.C. ernstig berispt wegens het niet verschijnen voor een commissie van onderzoek (betreft waarschijnlijk het spelen tegen de R.K. vereenigingen R.C.B. en ZA.P. en de Chr. Vereen. A.D.O.) De gewezen N. Niedorp-secretaris werd voor 2 jaar geschorst wegens frauduleus invullen van wedstrijd- formulieren. Competitieindeellng. Alsnog ingedeeld in den N.H.V.B.: 3 D: Oudescbild 1; 4 D: Oudorp 1; 4 K: Oudeschild 2; Adsp. R: D..S. a. Administrateur N.H.V.B. Eenige bladen bevatten een advertentie waarin de N.H.V.B. een ambtenaar vraagt tegen een salaris van f 1600. Sollicitaties voor 20 October insturen! D.T.S. nog steeds sterker dan Vrone. (Van onzen sportredacteur). Er was iets dat ons Zondag j.1. onweerstaanbaar naar St. Pancras voerde. En dat was de begeerte naar een wedstrijd met rechte spanning, een wedstrijd, waarin nu eens een beetje vuur zat. Daarvoor hadden we bin nen ons rayon moeilijk een andere match kunnen uit zoeken. De rivaliteit tusschen D.T.S. en Vrone is er een als tusschen Helder en H.R.C., als tusschen B.K.C. en Wieringerwaard. D.T.S. is nog altijd sterker. Vrone heeft de jaren, dat zij in den K.N.V.B. doorbrengt, nog nooit met veel suc ces gestreden. Steeds werd een der laatste, zoo niet de allerlaatste plaats bezet en we hebben daarom bewon dering gekoesterd voor de wijze, waarop de St. Pancras menschen hun hachje verkoopen. De roodgroene voetballers uit het Zuidelijkste kool dorp steunen op hun krachtige backs en hun vrij aar dig spelenden spil. Voor de rest het moet ons in onze oprechtheid uit den pen is het een stel voetballers van wie er velen het essensieelste nog moet worden bij gebracht op het gebied van de techniek en de kracht die de ploeg als geheel nog naar buiten brengt is geba seerd op genoemde ruggegraat en het onvermoeide sjou wen van alle elf tot het einde, dat inderdaad zoo lang zamerhand steeds bitterder wordt. We zullen geen verheerlijking van de Oudkarspelie- ren bedrijven, maar alleen opmerken, dat D.T.S. een aardige ploeg heeft momenteel. In de eerste plaats heeft Oudkarspel een achterhoede, die voor veel aanvalslinies een groote hinderpaal vor men, een halflinie die, hoewel niet grootsch, voor vol doende contact tusschen voor- en achterhoede zorg kan dragen en tenslotte een voorhoede, waar we enkele heel aardige spelers opmerkten. Midvoor, links- en rechts buiten zijn werkelijke voetballers en de jonge Carnas belooft er één te worden. We hebben vooral in de twee de helft, toen hem de splltaak te vervullen werd gege ven. met stijgende bewondering naar zijn onverslapt spel gekeken. Scheidsrechter Beauchampet bofte niet. dat 't K.N.- V.B.-bestuur hem dezen wedstrijd te fluiten had gege ven, want hij scheen niet zoo heel tactisch aangelegd te wezen. Een D.T.S.'er en twee Vrone-menschen verdwe nen wel wat onredelijk vlug van het terrein, n.1. zonder voorafgaande waarschuwing en de algemeene indruk door zyn goed fluiten gevestigd, heeft er door zijn min der tactisch optreden niet bij gewonnen. Hoe D.T.S. op kwam zetten, er 3—0 van maakte en de Vronianen tot 42 zag inloopen, vertelt u onze Oud- karspelsohe correspondent. Of D.T.S. een rol van be- teekenis gaat spelen, we zouden het haar gaarne gun nen. Maar we betwijfelen of de huidige ploeg het tegen de Alkmaarsche Boys of tegen een volledig Succes zal halen. Intussohen is het woord aan Kuiper en zijn man nen om het tegendeel te bewijzen. ANNA PAULOWNA. Ons kranige eerste! B.K.C. 1 heeft Zondagmiddag met 20 van H.R.C. 3 gewonnen op een wijze, die het beste doet verwachten voor de nabije toekomst. Want die nabije toekomst is WieringerwaardB.K.C., die Zondag a.s. in Wieringer waard wordt gespeeld. B.K.C.'ers als ge ons die over winning geeft, dan zal er over jullie gesproken wor den als een zware ploeg! Scheidsrechter Geervliet floot om half drie z'n men schen binnen de lijnen. Piet van den Burg heeft last van een oude blessure en Jb. Wiggers speelt voor hem mee. Jan Steenvoorde speelt nu half en Wiggers rechts buiten. De Racers vallen direct flink aan, maar de Van Teu- lingen's sturen alles terug. Na een kwartier krijgt J. Steenvoorde een bal van de vijandelijke backs toege speeld en doelpunt met een keihard schot, waardoor de H.-keeper totaal verrast wordt (10). Het spel loopt af en toe een beetje grof aan en Geervliet roept de aan voerders bijeen om de gemoederen even te laten kalmee- ren. Hij heeft succes, want er wordt wat vriendelijker gespeeld en het spel wordt vlugger. Trom Post voelt zich blijkbaar vrij aardig thuis aan de lijn. Zijn samen spel met Huisman was ook nu weer aanleiding van een goal. en snelle ren, een hard schot en de H.-keeper werd gepasseerd (20). In de tweede helft heeft het spel vrijwel hetzelfde ka rakter gehouden, maar gedoelpunt werd er niet meer. Wel scoorde B.K.C. nog eenmaal, maar er werd hands geconstateerd en het doelpunt werd geannuleerd. De Racers hebben door het opzetten van den buiten spelval de aanvalskracht der onzen gedood en de Van Teulingen's en De Schipper hadden zoo zeer hun mid dag, dat de roodwitte aanvallers geen succes konden bereiken. Zoo won dus B.K.C. met 20, eigenlijk houden we ten aanzien van volgende week ons hart vast. Wieringer- waard's terrein pleegt immers het noodlot voor B.K.C. te zijn en juist nu, nu de kansen zóó mooi zijn, valt elke tegenslag dubbel hard! B.K.C.'ers verliest volgende Zondag uw zelfvertrouwen niet en speelt alsof alles er van afhangt.. Zooals we opmerkten hebben Post en Huisman zich van de voorhoede het best geweerd. K. Steenvoorde toonde zich ook zeer bruikbaar, terwijl de Schipper in dezen wedstrijd even te langzaam bleek. Voor de achterhoede en middenlinie zijn we niet bang. De Schipper kunnen we met vertrouwen nog eenigen tüd tusschen de palen laten. De voorhoede hoede zich voor buitenspel staan. B.K.C. 2 was zonder Blom. voor wie Van Wilsem in viel, naar D.E.S. Tot de rust ging het goed (22), daar na was 't mis en werd het 26. B.K.C. 3 had bezoek van Petten 2. Zooals gedacht werd, was Petten inderdaad „puur" sterk en met do rust was het ook al 30 voor de Vriesmannen-club. Na rust heeft B.K.C. wel wat harder aangepakt, en verhin derde zij Petten tot vergrooting van den voorsprong, maar tot een doelpunt brachten onze derde elftallera het. niet. Petten won alzoo verdiend met 3—0. Voor den derden achtereenvolgenden Zondaj was de voor B.K.C. 3 aangewezen scheidsrechter niet aanwezig. C. v. d. Burg heeft geleid, met goedvinden van beide aanvoerders. Volgende week allen naar 't Wieringerwaarder sport park. We hopen alle supporters er te zien. Moge 't een sportieven strijd worden! B.K.C. 2 ontvangt Helder 5. B.K.C, 3 is vrij. MOTORSPORT. Onder het keurcorps van internationale grootmogen- den op motorsportgebied dat de monster-zesdagenrace door de woestenijen van Wales in Engeland heeft door staan, behooren ook enkele Hollanders. En tot de bests Hollanders behoorde onze streekgenoot Jan Moeijes uit de Heerhugowaard op z'n viercylinder Ariël. Helaas ontnam hem een onderbrekende storing op het allerlaatste stuk de kans op een gouden medaille. Met 6 strafpunten kwam hij evenwel nog in aanmerking voor een zilveren medaille. De wedstrijd HelderKennemers is in een verdien de overwinning der populaire roodjes geëindigd. Het spel van beide ploegen was zeer goed te noe men en de wedstrijd stond op goed 2e klas peil. De voorhoede van Kennemers was het gevaarlijkste deel van h€t elftal en het is ook aan dat deel van de ploeg te danken geweest, dat een 3>1 zege hun deel kon worden. Van Helder was de middenlinie het beste deel van het elftal en vooral Smit rehabiliteerde zich volko men van zijn slechte spel van Zondag j.1. Er was een zeer groote belangstelling voor dezen wedstrijd, ook van Kennemers-zijde en toen de wed strijd begon, stonden minstens 1500 menschen rondom de lijntjes. De wedstrijd kenmerkte zich door snelle, overrom pelende aanvallen en slechts na de 3e goal van Ken nemers zakte het spelpeil even. De eerste aanvallen waren voor Helder en al dadelijk kreeg Bijl de kans van den dag maar hij miste jammerlijk. Dan komen de Kennemers los en al dadelijk blijkt, dat zij een veel gevaarlijker voorhoede bezitten dan Helder, maar het hoofdzakelijk van den linkervleugel moet komen. Eén keer denken wij Kennemers te zien scoren, maar de bal snort langs het goal en even later onder schept Kenter een voorzet van rechts op voorbeeldige wijze. Het spel gaat zoo snel op en neer, dat het pu bliek niet eens op kan houden met aanmoedigingen. Een gevaarlijke scrlmage voor het Kennemers-doel heeft ook al geen succes en als wij den Kennemer midvoor alleen op Kenter zien afstuiven, denken wij al een doelpunt, maar Kenter redt wederom. Dan, na een belegering van het Kennemers-doel loopt de middenvoor van de gasten door alles heen, maar schiet op het kritieke moment tegen den mee loopenden linksbinnen aan en via dezen, verdwijnt de bal toch in het net (01), Een sofgoal. Als Bijl dan nogmaals de kans van den dag heeft gemist, fluit scheidsrechter rust. Onmiddellijk na de rust zet Kennemers er een ge weldig tempo in en een paar slecht genomen corners is het eenige resultaat. Helder zit intusschen ook niet stil en Bak lost een goede schuiver, die slechts met de grootste moeite door den keeper gestopt kan worden. Het spelpeil wordt geregeld opgevoerd en vliegensvlug gaat het spel op en neer en wanneer Schotting een moment aarzelt, is de middenvoor er als de kippen bij om den bal voor de 2e maal In het net te deponeeren (02). Heldert verandert zijn voorhoede. Godschalk gaat linksbuiten spelen en Bijl reichtsbinnen. Onmiddellijk worden de aanvallen nu veel gevaarlijker en als God schalk een moment vrijgelaten wordt is hij het, die met een magnifiek diagonaal schot den achterstand ver kleint (L12) Helder zet nu alles op alles en in deze minuten heb ben de Kennemers niet over geluk te klagen, als ver schillende schoten net naast of over gaan en als dan plotseling 5 min. voor het einde de Kennemer mid voor Kenter alleen voor zich ziet, aarzelt hij geen ipoment om de overwinning tot een voldongen feit te maken (13). Even later fluit de goed leidende scheidsrechter voor de laatste maal en de Kennemers hebben een zwaar bevochten overwinning behaald. Helder 2 kwam ook al met een nederlaag thuis en ook H.R.C. 1 en HJR.C. 2 verloren met goede cijfers (25 en 02). Alzoo was het al met al een heele slechte dag voor Den Helder. BARS INGEKHORiN. D.E.S. ging Zondag op den goeden weg voort, door B.K.C. 2 met een 62 nederlaag naar huis te sturen- Niet alleen de overwinning, doch ook het vertoonde spel gaf reden tot tevredenheid, Als deze vorm behou den blijft. D.ES.-ers, dan zien wij de toekomst hoop vol tegemoet Te ruim 2 uur laat scheidsrechter Anneveldt tossen. D.E.S. wint en B.K.C. trapt af. Het is direct een vlug ge, aantrekkelijke strijd en alhoewel de doelen beurte lings in gevaar verkeeren, heeft D toch het beste van het spel. In den beginne blijkt B. echter productiever, want zij weet zich een 20 voorsprong te bezorgen. D. laat het er evenwel niet bij zitten en als de rechts binnen. een speler, gerequireerd uit het adspiranten- elftal, die zich in het eerste elftal een steeds bruik baarder kracht toont zich mooi vrij maakt, scoort hij op onberispelijke wijze, kort daarop gevolgd door een ver schot van den rechtsbuiten, dat na even den doel lijn te zijn gepasseerd, weer in het veld terug komt. De scheidsrechter geeft echter terecht goal. Met gelijken stand breekt de rust aan. Na de pauze laat D. zich van haar goede zijde zien. Met doelpunten van den middenvoor, rechtsbinnen en linksbinnen (2), verzekert D-E.S. zich van een v2- voorsprong, waarin geen verandering meer komt. Een door B.K.C. gescoord doelpunt in buitenspelpositie, wordt geannuleerd, nadat de scheidsrechter aanvanke lijk naar het midden had gewezen. De arbiter huldig de schijnbaar het spreekwoord „beter ten halve ge keerd, dan ten heele gedwaald." De wedstrijd had een prettig verloop en werd op strenge wijze geleid. Waarom verlieten enkele B-- spelers het veld, voordat het eindsignaal klonk? Als men het met een of andere beslissing niet eens is, dan kan toch na afloop worden geconfereerd met den scheidsrechter! Een dergelijk demonstratief optreden hoort er niet bij thuis heren en toch in geen geval in een wedstrijd als de2e, waar geen enkele wanklank wrd vernomen. SUCCES-NIEUWS. ALKMAAR ISUCCES L 1—2. Succes heeft in Alkmaar tegen de club van dien naam met bovengenoemde cijfers gewonnen. De tegenstand der Alkmaarders is gezien den uitslag, geweldig ge weest. Voor rust wist S. de leiding te nemen, met een pracht schot van Grootemaat, een kwartier later maak te A. met een harden kogel gelijk. Kort voor rust moest de S.-rechtshalf het veld verlaten, daar scheidsrechter Koorstra dezen speler met zulk een zwaren straf be laste, o.i. veel te zwaar, doch S. was genoodzaakt de tweede helft met 10 man te spelen. Na de rust werd van beide kanten hard gewerkt voor de leiding, welke S. na een half uur, door Schmit wist te veroveren. De Successers wisten stand te houden en hadden zoodoende een zware, doch verdiende zege behaald. Succes 4Oudesluis 2, 03. S. 4 speelde haar eersten competitiewedstrijd, en wel tegen Dosko 2. In het veld waren beide ploegen van gelijke sterkte, doch de Oudesluizers waren met hun doelpunten fortuinlijk, zoodat D. dan ook met de zege ging strijken. Succes 3Schagen 3, 100. Het derde elftal wist een record aantal doelpunten te behalen. De Spartanen moesten maar eventjes met 10—0 naar huis gezonden worden. Volgende Zondag Succes I—Uitgeest I, Petten I— Succes IL

Schager Courant | 1933 | | pagina 7