Raad Heerhugowaard. VOOR 't STOOKSEIZOEN 1933-1934 P. Posker Zn., Loet E 161, Schagen Sparta-nieuws. OPNIEUW KABINETSCRISIS IN SPANJE. Hevige aardschokken on de kust van Ecuador. Toenemende speelwoede in Turkije. Tegen een trein opgereden. Altemaria-ziekte bij aardappelen. BAARS&OOSTERMAN Marktberichten. Dinsdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeen te, in voltallige zitting, onder voorzitterschap van burgemeester Van Slooten. Ingekomen stukken. a. Verzoek van de caféhouders, om in verband met het verminderende cafébezoek dc biljartbelasting op te heffen. B. en W. wilden liever nog niet opheffen. Er is op dit gebied een nieuwe regeling, die Voorzitter bij den kommies ingezien had, maar die officieel nog niet bij B. en W. bekend is. In verband hiermee besloten, het verzoek aan te houden tot de volgende vergadering. b. Verzoek van het Witte Kruis, mej. Annie Smit uit den Veenhuizer Middenweg voor 3 maanden in een sanatorium te doen opnemen. Voorzitter deelde mede, dat het betrokken gezins hoofd geschreven had, niet in de kosten te kunnen bijdragen. Maar hiermede gingen B. en W. nog niet accoord, dit wordt altijd zoo spoedig gezegd. Als de patiënte thuis ligt kost ze ook. Besloten werd het verzoek in te willigen. Verzoek van den L.T.B., tot het in het leven roepen van-een steunregeling voor dc in nood verkeerende kleine tuinders. De heer Quant lichtte dit voorstel toe, waarbij hij er op wees, dat in naburige gemeen ten wel in dezen geest gewerkt wordt. Voorzitter wees er op, dat we voor een steunrege ling afhankelijk zijn van het Rijk. De naburige ge meente waar wel gesteund wordt is Hensbroek, zei spr. Voorzitter had geïnformeerd bij zijn collega te Hensbroek en had daar vernomen, dat de menschen daar venvezen werden naar het B. A., dat in geval len waar dat noodig is steun mag geven van ten hoogste f6 per week. De rijksaccountant had hier tegen geen bezwaar gemaakt. Deze regeling wordt nu in stand gehouden met steun van het Rijk. Mis schien is het gewenscht ook hier het Armbestuur te machtigen in gevallen waarin dit beslist noodzakelijk is te helpen. Er moet iets gedaan worden. De moei lijkheid hier is, te zeggen tot hoever geholpen moet worden, waar is steun noodzakelijk en waar niet? De heer Krom merkte op, dat men in Hensbroek het eerste bedrag van f2000.er maar op gewaagd had. De rijksaccountant had geen bezwaar gemaakt. Nu gaat de steunregeling daar verder met behulp van een bij het Rijk tegen 5 gesloten leening van f 10000.-. Maar den nood is hier ter plaatse minstens even hoog. Hier moet geholpen worden. De heer Tromp deelde nog mede, dat in de ver gadering van den L.T.B., waarin tot dit verzoek be sloten was, er door het bestuur op aangedrongen was slechts in gevallen, waarin dit beslist noodzakelijk was, bij de gemeente aan te kloppen. De heer Krom beweerde verder, dat het wenschelijk was, een commissie van advies, over de geheele ge meente verspreid, in te stellen. Dan kon men voorko men hetgeen de vorige keer is gebeurd, n.1. dat menschen, die het niet noodig hebben de steun in hun zak steken. Maar de goeden mogen hier niet onder de kwaden lijden. De heer Kostelijk zei, graag een steunregeling te willen, maar dan moeten rijk of provincie helpen, an ders wordt het voor de gemeente onuitvoerbaar. Als we geen hulp krijgen moet het een quaestie van ar menzorg blijven, hoe zwaar dit de betrokkenen ook valt. De heer Tromp meende dat we ons wel kunnen wenden tot de regeering, om een steunregeling te krijgen, maar hiervan zal wel niets terecht komen. Er bestaat bij de regeering een plan tot steun aan de tuinders van Westfriesland. Op de laatste vergade ring van de 50 gemeenten, was men hierover opti mistisch gestemd. Maar als hieraan gewerkt wordt, zal de minister aan Heerhugowaard niet een aparte steunregeling geven. De menschen moeten maar naar het B. A. Daar gaat de steunregeling in Hens broek toch ook over. De heer Quant beweerde dat een dergelijk verzoek de regeering misschien tot meer haast zou prikkelen. Besloten werd het B. A. te machtigen in gevallen waar dit noodzakelijk bleek, tegemoet te komen. De heer Wagenaar zei, het niet wenschelijk te vin den, de regecring, nu er aan een steunregeling voor Westfriesland gewerkt wordt, lastig te vallen met het verzoek van een aparte steunregeling, temeer daar er door de 50 gemeenten hard gewerkt wordt. De heer Tromp deelde nog mede, dat er van de zen kant op aangedrongen wordt niet afzonderlijk te werken. De haer Quant zei in dit geval ook niet voor een zoodanig verzoek te zijn. Besloten werd, geen steunregeling aan het rijk te vragen. d. Een verzoek tot het plaatsen van lantaarns In één van de kilpaden werd op advies van de betrok ken commissie afgewezen. e. Een verzoek van de landarbeidersbonden, den georganiseerden bij de werkverschaffing meer loon uit te keeren. De heer Krom zei, er voor te zijn den georganiseer den boven het loon een toeslag te geven, Dit is een prikkel voor de arbeiders zich te organiseeren. De heer Kostelijk wees er op, dat de uurloonen vastgesteld worden door de rijksinspectie van de werkverschaffing. De heer Tromp beweerde, dat we als we hier op ingaan, niet de georganiseerden meer kunnen geven dan het op 26 ct. gestelde uurloon, maar wel de on georganiseerden minder. Dit zal de bedoeling van het verzoek echter niet zijn. Besloten werd, dat B. en W. hierover nog eens zul len praten met de contactcommissie. f. Een verzoek van de muziekvereeniging H.U.G.O. om een subsidie te verleenen voor het tekort, dat het dezen zomer alhier gegeven concours opgebracht heeft. Over deze zaak zullen B. en W. nog eens spreken. g. Een schrijven van Ged. Staten, waarbij het be sluit tot opheffing van de o. 1. scholen I en IV wordt goedgekeurd. Een voorstel van B. en W. tot het overdoen van een gedeelte van het net van het G.E.B. aan den Laanweg aan de Langendijker Lichtbedrijven, wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het volgende agendapunt was de steunregeling aan de landarbeiders, voor diegenen die geen werk kunnen krijgen in de werkverschaifing. Besloten werd op voorstel van B. en W. de het vorig jaar in gestuurde steunregeling weer in te sturen. Uit het rapport van de commissie van de gemeen terekening noteeren we het volgende. De ontvang sten bedragen f314.447.80, de uitgaven f305.017,91, al dus een saldo van f 9429.89. Er is begonnen met een saldo van f9427,89, daarbij is fllOCO gebruikt uit de reserve en f4000 van de leening, dus de gemeente is ongeveer f15000,— achteruitgegaan. Uit het rapport over het G.E.B. bleek, dat een sal do winst was gemaakt van f819.17. De heer Wage naar, als lid van de commissie verslag uitbrengende, kwam met de opzienbarende mededeeling, dat de re serve f41000,bedroeg. De heer Koog kwam echter met een koude douche, door mede te deelen, dat dit eigenlijk maar f8000 is. Hierna was aan de orde de voorloopige vaststelling van de begrooting over 1934. Allereerst beweerde de heer Wagenaar, dat de be grooting slechts een bedrag van f 2300 voor onvoor ziene uitgaven aangeeft. Dit vond spr. veel te weinig, daarom wilde spr. op verschillende dingen nog be zuinigen. Vraagt nu onze prijzen aan voor levering van alle soorten Huisbrand', Centrale verwarming- en Industrie-kolen Elke leverantie franco thuis. Beleefd aanbevelend, ANNO 1880. Besuroken werden o.a. de ambtenarensalarissen. De heer Krom vond het verkeerd, dat de ambtena ren op het oogenblik nog premievrij pensioen van de gemeente krijgen. Spr. becritiseerde scherp de houding van den burgemeester, die niet vrijwillig van zijn salaris hiervoor wil afstaan. Dit geeft een slechten indruk naar buiten. Daarom deed spr. het voorstel zoowel op de salarissen der ambtenaren als premie voor het pensioen in te houden, als de wet toelaat, en verder het verzoek te richten aan Ged. Staten, deze heffing ook te mogen doen op de sala rissen van burgemeester, secretaris en gem.-ont- vanger. De heer Wagenaar wilde hier zijn volle medewer king aan geven. De heer Kostelijk wees er op, dat hij het vorig jaar al een dergelijk voorstel had ingediend. De heer Quant zei, dat de prijzen der levensmid delen stijgen. Daarom wil spr. zijn medewerking niet verleenen aan het verlagen van de salarissen der ambtenaren, ook al omdat niet vaststaat, dat ook de salarissen der hoogere ambtenaren verlaagd zullen worden. Het voorstel van den heer Krom werd aangenomen met 10 tegen 1 stem. Tegen stemt de heer Quant. Na ellenlange vervelbnde beschouwingen over ver schillende kleinigheden werd de begrooting tenslotte in hoofdzaak ongewijzigd vastgesteld. Van belang is vooral, dat de begrooting sluitend wordt gemaakt door de opcenten op de gemeente fondsbelasting met 20 en die op de personeele belas ting met 120 te verhoogen. Verder zal geen vervolg onderwijs meer gegeven worden. Vervolgens deed de Voorzitter eenige mededeelin- gen over de werkverschaffing. De vergadering had echter al zoo lang geduurd, en wera zoo vervelend, dat het meerendeel der verslaggevers en ook wij de zaal verlieten. PROGRAMMA VOOR ZONDAG 8 OCTOBER. Schagen IAlkmaar I. Aanvang 2 uur; scheidsrechter J. B. Wisselink. Held. Boys I—Schagen 2. Aanvang 10 uur. Vertrek per bus 9 uur. Schagen 3Wieringerwaard 2. Aanvang 12 uur. Schagen b—H.R.C. e. Aanvang 10.30 uur. UITSLAGEN VAN ZONDAG 1 OCTOBER. Schagen 1Alkm. Boys 1 47 Schagen 2Oudesluis 1 20 Schagen 3Succes 3 0—10. Schagen aJ.V.C. a 20. OVERZICHT. I 3 1 1 1 8—10 8 2 2 1 0 1 3—3 2 3 3 0 0 3 3—18 0 a 3 2 1 0 4—1 6 b 1 0 1 0 1—1 1 Totaal 12 4 3 5 1933 11 Uit bovenstaand overzicht blijkt, dat ons eerste elf tal met 3 punten, uit evenzooveel wedstrijden, waar van 2 uitwedstrijden, een goed begin heeft gemaakt met deze competitie. Het tweede elftal verloor direct al haar eersten wed strijd, doch nam tegen haar volgenden tegenstander re vanche, alzoo 2 punten uit 2 wedstrijden. Met het derde elftal is het zeuren. Komt derde elftal- Iers, dat kan, maar dat moet ook anders. Van onze 5 elftallen doen onze a-adspiranten het dit begin al bij zonder goed. Met 5 punten uit 3 wedstrijden zijn zij een voorbeeld voor de andere elftallen. Onze b-tjes speelden slechts één wedstrijd en wisten het zoowaar tot een gelijk spel te brengen. AANVOERDERS OPGELET! Volgens de nieuwe bepalingen van den N.H.V.B. zijn wij verplicht, op straffe van boete, de namen der grens rechters te vermelden. Zorgt er dus voor steeds den naam van den grensrechter van onze partij, maar ook dien van den tegenpartij op het formulier te vermelden. ONZE TRAINING. Voor de leden is er training op Woensdagavond des avond 8 uur, in Cérès. De laatste maal waren er van de 60 leden slechts 8 opgekomen, hetgeen beteekent dat voor die acht leden, hulde voor die vaste klanten een onkosten moet worden gemaakt, veel te hoog in verhouding van het geen onze vereeniging er van profiteert. Leden bedenkt dit toch eens even zeer ernstig. Wanneer niet meer animo bij de leden bestaat voor de training door den heer Reitsma. zullen de gevolgen door het bestuur en u allen ernstig overwogen dienen te worden. Laten we hopen dat het zoover niet behoeft te komen en reeds Woensdagavond een voldoende deelname aanwezig is. Wekt elkander op! Neemt een voorbeeld aan onze ad- spiranten, die zonder uitzondering allen trainen. Training adspiranten. Donderdagavond training voor adspiranten in hotel Igesz, des avonds 8 uur, onder leiding van den heer J. Lutjeharma Jr. ELFTALLEN VOOR ZONDAG. Schagen I—«Alkmaar T. Aanvang 2 uur: C. Prins; V. Vlottes, P Boon; A. Plakman, R. Rus. J. Watertor; W. Rus, P. de Vries. G. J. Boontjes. Jb. Dekker, R. Rempt. Res.: J Slingerland. Held Boys ISchagen II. Vertrek 9 uur; aanvang 10 uur. D. Arnoldus; Slikker. J. Broer; P. Blaauboer, S. Breebaart, K. Rempt; C. de Moor. S. Paulusma. G. Paulusma, J. Molenaar, J. Kossen. Res.; D. Ruig I, D. Doorn II. Schagen IIIWieringerwaard H. Aanvang 12 uur. T. Bijpost; C. Tump. G. Lem; Ch. Tjalkens, J. Wee land, J. Boontjes; H. Veenstra. N.N., C. Beers, W. van Geelen, P. Ruig. Reserve: H. Faber. Men denke om tijdig afberichten en alleen bij bit tere noodzaak! Sparta B; Jb. Schram; W. Quax, J. Gelder; S. Vis ser, Jb. Lem, A. Molenaar; K. Roggeveen, W. Gorter, J. Boontjes, J. Klant, J. P. Wit. Reserve Nic. Blaau boer. Motie van afkeuring tegen Regeering aangenomen. Lertoux besluit ontslag van het kabinet in te dienen. De Spaansche Tweede Kamer heeft gisteren, naar Reuter meldt met 181 tegen 91 stemmen, een motie van afkeuring tegen het kabinet-Lerroux aangeno men. De premier ging onmiddellijk het ontslag van het kabinet indienen by president Zamora. Reeds voor de stemming was Lerroux van plan geweest dit te doen, doch de voorzitter van de Cor tes, Besteiro had zijn aandacht gevestigd op het ge vaar dat dit voor de republiek kon opleveren en daarop had de premier besloten de stemming af te wachten. Tal van schepen beschadigd. Men vreest verdere vulkaanuitbarstingen. Guayaquil, 3 October (V.D.). De kust van Ecuador (Zuid-Amerika) wordt reeds sedert Zondag door steeds in kracht toenemende aardschokken geteisterd. Tal van schepen zijn ernstig beschadigd, tal van personen zijn gewond. Het aardbevingscentrum ligt, naar men menet, in de buurt van de Gala- pagos-eilanden. Het scheepvaartverkeer is geheel onderbroken. Men vreest verdere vul kaanuitbarstingen. Autoriteiten kunnen moeilijk ingrijpen. De Turksche autoriteiten maken zich volgens Reu ter bezorgd over de toenemende speelwoede in het land; vooral pokeren wordt druk beoefend, waartoe gezelschappen zich in particuliere woningen vereeni gen, waar iederen avond groote sommen gelds op het spel staan en waaraan vooral ook door vrouwen wordt deelgenomen. Vele spelers hebben zwaar verloren en er zijn vrouwen uit voorname Turksche kringen die hun ju- weelen verpanden om haar verliezen te dekken. Het spel begint meestal reeds om drie uur des mid dags en duurt voort tot den volgenden ochtend. De autoriteiten kunnen moeilijk ingrijpen, daar het spel uitsluitend in particuliere woningen beoefend wordt In Turkije is er tegenwoordig geen openbaar ca sino. Zes jaar geleden was er een. doch dit werd weer gesloten op last van hoogerhand, daar er te groote verliezen geleden werden. Noodlottig ongeluk op Zuid-Beveland. Een zwaar en een licht gewonde. Een auto uit Rotterdam, waarin twee personen wa ren gezeten, is op den onbewaakten overweg op het lange Weegje te Krabbendamme ingereden op den motortrein, die om vier uur uit Hoedekenskerke naar Goes vertrekt. Een der beide inzittenden, de heer H. J. B. Naalden is zwaar aan het hoofd gewond, terwijl de ander met een gebroken been en hoofd- en halswonden, werd op genomen. Beide personen zijn met den motortrein naar Goes vervoerd. De auto, die met groote snelheid door den motor trein tegen een langs den weg staanden paal werd geworpen, is geheel vernield. De trein had een uur vertraging. Uit bij den Plantenziektenkundigen dienst ingeko men berichten blijkt, dat ook dit jaar hier en daar de Alternaria-ziekte wederom in aardappelen optreedt Het is daarom gewenscht, bij de verbouwers op deze ziekte de aandacht te vestigen. Het beeld is als volgt: Door Alternaria aangetaste aardappelknollen vertoonen kleinere of grootere, meestal niet zeer diep in het vleesch ingezonken en scherp begrensde, don ker gekleurde vlekken van onregelmatigen, soms ook meer ronden vorm. Meermalen komen meerdere vlekken op een aardappel voor. De ziekte treedt vooral op bij de soorten: Bintje en Eersteling. Ook wordt ze wel bij Eigenheimer waar genomen en waarschijnlijk zullen ook nog andere soorten erdoor aangetast worden. Bij het rooien bemerkt men gewoonlijk nog niets van het euvel. Eenigen tijd later beginnen de vlek ken op te treden. Warme bewaring doet de aantas ting sterk tot uiting komen. Zoowel voor consumptie als voor pootaardappelen is de ziekte schadelijk. De met vlekken bezette knollen zijn nl. voor consumptie doeleinden minderwaardig, terwijl aangetaste poters niet voor uitpoting gebruikt kunnen worden. Om de schade zoo gering mogelijk te doen zijn, wordt den verbouwers aangeraden partijen, waarin Alternaria optreedt, na ze nauwkeurig te hebben uitgezocht, zoo koel mogelijk te bewaren. Aangetaste poters moeten niet voor pootdoeleinden gebruikt wor den. Voor pootgoed bestemde partijen moeten daar om gedurende de bewaring telkens wórden nagezien waarbij alle aardappelen met Alternariavlekken die nen verwijderd te worden. Bij Jwijfel omtrent den aaTÖ^an de op de aardap pels voorkomende vlekken zende men een flink mon ster op van 't aangetaste materiaal aan den Planten ziektenkundigen dienst te Wageningen of aan ondcr- geteekende. VAN HERWIJNEN, Sint Pancras. Barometerstand op Woensdagmorgen 8 uur: 771 m.M. Vooruitzichten: Waarschijnlijk droog weer. Temperatuur: 11 gr. C. is 52 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBK. ROTGANS, Hoogzljde E 103, Schagen. Gedipl. Opticien Refractionist. HpT oogonderzoek doen wij gratis. LUCHTVAART. LUCHTVAART. MISLUKTE STARTPOÖINGEN DER MOLLISONS. De „Seofarer IT' te zwaar geladen Reuter seint uit Wasaga-Beacb bij Collingwood: De Mollisons hebben twee vergeefsche pogingen ge daan om op te stijgen voor hun afstandsvlucht naar Bagdad. Beide keeren was de „Seafarer IT' het vlieg tuig, waarmede zij deze recordvlucht willen maken, te zwaar geladen en kregen zij het toestel niet van den grond. Bij de tweede poging werd het onderstel van het vliegtuig beschadigd. KINGSFORD SMITH VLIEGT NAAR AUSTRALIë. H\J zal trachten het record te verbeteren. Uit Londen: De wereldvlieger Kingsford Smlth is heden met zijn vliegtuig van Heston naar Lympne ver trokken. Hij zal Woensdag bij het aanbreken van den dag starten met bestemming naar Australië. Het doel van den tocht is, het record voor de vlucht Engeland-» Australië op zijn naam te brengen. B O E R D E R IJ- VREES VOOR MOND- EN KLAUWZEER IN DU1TSCHLAND. Geen doorvoervergunnlngen meer voor uit Nederland afkomstige dieren. Volgens mededeeling van den rijkslandbouwconsulent te Berlijn zal, met het oog op de uitbreiding welke het mond- en klauwzeer hier te lande heeft ondergaan, het Pruisische Ministerie van Landbouw voorshands geen doorvoervergunnlngen voor uit Nederland afkomstige meerhoevlge dieren meer verleenen. Reeds verleende doorvoervergunningen worden niet teruggenomen. Maar DAT is goedkoop! 5 pond VET GEROOKT SPEK voor 11.25. BROEK OP LANGENDIJK. 3 Oct. Aangevoerd: 24000 Kg. roode kool f 11.70. 17000 Kg. gele kool f 1—L10. 1250 Kg. Deensche witte f 1.10—1.40, 20000 Kg. vr. witte f 0.401.30, 24000 Kg. aardappelen: schotsche m. f 0.700.90, 2500 Kg. tomaten: A f 220— 220. B f 2.80, C f 2, CC f 2, 450 Kg. druiven: Alicant f 19.1019.90, Frankenth. f 17.90—25.90, 16000 Kg. uien gele nep f 3.103.50, drffelingen f 0.801, uien f 1.50 2.10, 6000 Kg. bleten f 0.60—1.40, 8600 Kg. peen f L70 2.40. 250 Kg. slaboonen f 2.606.60, 6100 st. bloem kool: I f 1.50-5. H f 0.75—1.50. NOORDSCHARWOUDE. 3 Oct. Aangevoerd: 2100 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 1.50, grooten f 1, eigenheimers f 2.20, bl. dito f 2, 13700 Kg. uien f 1.501.90, drielingen f 0.80—1, grove f 1.90—2.10, gele nep f 3.10—3.40, 13000 Kg. peen f 1.70 2.40, kl. peen f 0.600.80, 3500 Kg. spercieboonen f 2.30—10, 12200 Kg. kroten f 0.60-0.90, 7400 Kg. roode kool f 1—1.20, 18100 Kg. witte kool f 0.60—1.25, 5800 Kg. gele kool f 1, 7400 Kg. D. witte f 1—1.20, 565 st, bloemkool f 1.502.40. WARMENHUIZEN. 3 Oct. Aangevoerd: 11700 Kg. aardappelen: schotsche mui zen f 1.50, eigenheimers f 2.102.60, bl. aardappelen f 3.30, 1675 Kg. gele nep f 2.70—3.10, 1750 Kg. uien f 2.102.30, drielingen f0.80-0.90. grove f 2.30, 11000 Kg. roode kool f 1—L20. 4600 Kg. gele kool 11—1.10. 600 Kg. witte kool f 1.25, 650 Kg. slaboonen f 6.309.90, 7100 Kg. peen f L60—2, id. kleine f 0.60—0.70. MEDEMBLIK 3 Oct Wortelen f 2.20—2.30 per 100 Kg., uien f 0.80—0.90, gele nep f 1.30—1.40 per 50 Kg., slaboonen f 0.50—0.90 per 15 Kg. PURMEREND, 3 October 1933. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas: 21 stapels Fabriekskaas f 20.50, 16 stapels Boerenkaas f 22, per 50 Kg. In to taal 37 stapels, wegende 48700 Kg. Handel goed. 2087 Kg. boter f 1-50—1.60. Vee: 768 stuks runderen, w.o, 385 vette 5463 cent per Kg.; 246 melk- en gelde- koeien f 90180, handel vlug; 37 stieren; 10 paarden f 70130, handel stug; 137 vette kalveren 5070 cent, handel stug; 280. nuchtere kalveren slacht f 516, fok f 517, handel stug; 223 vette varkens, voor de slacht 3539 cent per Kg., handel lug; 11 magere varkens f 1122, handel stug; 193 biggen f 712, handel ma tig; 1412 schapen f 7—Ü9, hasdel matig; 54 bokken; kipeieren f 4.254.75; eendeieren f 3; piepkuikens 40 47Vé cent. Eierenveiling: 4796 stuks kipeieren a f 4 V75; 686 kipeieren b f 2.30—2.90; 523 eendeieren a. f 3.05. Coop. Centr. Eierveiling. Aangevoerd 6000 eendeieren f 2.50-3.35; 5000 stuks kipeieren: 70-80 Kg. f 4.70— 5.40, 65—6S Kg f 4 50—4.80, 63-64 Kg. f 4.30—4.70, 60— 62 Kg. f 4.20-4,60, 58—59 Kg f 4,10—4,40, 58—57 Kg f 4—4.20, 5365 Kg 3.40—3 80, 50—52 Kg f 3.10—3.30, 48—49 Kg f 1 60-3, AMSTERDAM. 3 Oct Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 3.253.50, ld. bl. f 3.25—3.50, idem blauwe eigenheimers f 2.803, idem eigenheimers f 2.70-2.80; IJpolder eigenheimers f 2.70 —2.80, idem bl. eigenheimers f 2.803, Andijker mui zen f 2.10—2.50; Langendijker muizen f 2.102.50; Rij per muizen f 2.102.50; Anna Paulowna zand- f 3.85 4-20Beverw. zand- f 3-85420; Hillegommer zand- f 3.854.20; Noordw. zandaardappelen f 3.854,20; Drentsche eigenheimers f 3.153.50, Noordholl. eigen heimers f 2.70—2.80, id. bl. elgenh, f 2.80—3 per 70 Kg.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2