OMGEVING VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Staatsloten", Uit de H 0 0 0 w 0 v 0 AARTSWOUD. De najaarskermis, het dorpsfeest bij uitnemend heid, is weer achter den rug. Het mooie herfstweer werkte mede om dit goed te doen slagen. Zondags het gewone gedoe, danslustigen in de danszaal, liefheb bers van biljartspel in de herberg en de kinderen op de straat bij de kramen, fruitstalletjes, ijs-auto en niet te vergeten bij de zweef. Lustig zwierden de dansenden op de tonen van de muziek van Gebrs. van Meurs. Er was weer voor elk wat wils. Maandag de traditie getrouw: kinderspelen, voor ditmaal op het mooie schoolplein, welwillend doof het gemeentebestuur beschikbaar gesteld. Dit was een grooto verbetering, hetgeen door allen werd ge waardeerd. Ouders en kindervrienden verzuimden in de eerste plaats niet om present te zijn. Voor grootere jongens was het blaast rappen, 15 deelnemers: le prijs F. Bakker, 2e R. Tolsma, 3e Jb. Raa, 4e R. de Beurs. Kleine jongens, bal op een lepel dragen, 18 deelne mers: le prijs A. Grootes, 2e H. Scholten, 3e A. van der Velden, 4e B. Heijink. Groote meisjes, hardloopen over een wipplank, 16 deelneemsters: le prijs A. Maij, 2e C. Zweep, 3e G. Best, 4e Gr. Tromp. Kleine meisjes, poppenwagenrennen, 20 deelneem sters: le prijs A. van Meurs, 2e L. Buismqn, 3e B. Schrieken, ie M. Schagen. De prijzen bestonden uit byouteriën en speelgoede ren. Tenslotte ontvingen de niet-prijswinners een ver rassing en elk een reep chocolade. Opgewekt ging jong en oud huiswaarts. De muziekveroeniging ver leende hare gewaardeerde medewerking. Des avonds gemaskerd bal, zoo luidde het program ma, wederom op het schoolplein, dat electrisch ver licht was. Alleen gemaskerden warden hierop toe gelaten, terwijl het publiek er rona om heen stond. De muziek van Gebr. van Meurs luisterde nu een en ander op. Van lieverlede kwamen zc opdagen, terwijl het publiek reeds in groote getale aanwezig was. Het was al vrij cpoedig te zien dat er groote deel name was en dat er veel werk aan was besteed. Toen het hek gesloten werd, telden wij dan ook 35 num mers. Als j,urv fungeerden mevr. Hoogeboom en de heeren K. Maij en F. Groot, deze laatste uit Hoog woud. Haar taak was moeilijk en niet te benijden. Voorzitter Jonker sprak de aanwezigen toe, terwijl de heer Maij bekend maakte dat de gemaskerden in drie afdeelingen waren gesplitst en dat vofcr elke afdee- ling 4 prijzen waren beschikbaar gesteld. De afdeq- lingen waren: Kinderen. Enkelingen en Groepen. Hierna ging men tot defileeren en keuren over. Toen alles nauwkeurig was opgenomen, maakte de heer Maij, onder ademlooze stilte, den uitslag bekend. Kinderen: le prijs Kabouters, voorgesteld door Joop Visser en Lena Buisman; 2e prijs Koopvrouw, Corrie Raa; 3e prijs Pindamannetje, Rommert Polsma; 4e priis de Klok, Corrie Zweet. Enkelingen: le prijs Vredesengel, mej. Janni Har- tog; 2e prijs Pop in doos, mej. Mary Pijper; 3e prijs Neger, de heer W. Veerman; 4e prijs Heks, de heer S. Bakker Johz. Groepen: le prijs Hooimand, de dames Pijper, Kui per en D. Haak; 2e prijs Kaasdragers, mej. I. Grootes en de heer M. Grootes; 3e prijs Voorheen en Thans aan den dijk, de dames Betsi Helder en Neli Lange dijk, uit Winkel; 4e prijs Voorheen en Thans, de da mes T. Glas en M. Koorn. Nog een eere-rondje en toen klonk het: maskers af. Wat een uitroep en lachbuien volgden toen. De heer Jonker sprak nog een dankwoord tot allen die hunne medewerking voor het goede slagen van dit feest hadden verleend. Allen gingen nu nog even naar de zalen van den heer Visser. Nog even willen wij een klacht van het publiek ver melden, om voortaan de gemaskerden meer langs den kant van het publiek te laten marcheercn en ze niet in het midden tc houden. 1$Om elf uur dreigde er bijna een paniek te ontstaan door het beruchte dansverbod, n.1. allen beneden de 16 jaar de zaal uit. Velebuders gaven hun ontevreden heid te kennen en gingen toen ook huiswaarts. Een oogenblik daarna keerde de rust weder. Voor den kastelein beteekent zulks een strop. warmenhüizen Veilingomzet. Aan de veiling te Warmenhuizen werd verhan deld in: Aardappelen Slaboonen Roode kool Gele nep Deensche witte kool Gewone witte kool Gewone uien Gele kool Zilver uien Peen Bieten Snijboonen Sept. 1933 Se.pt. 1932 300.739 K.G. 595.375 K.G. 22.677 K.G. 16.460 K.G. 176.000 K.G. 210.450 K.G. 81.935 K.G. 67.985 K.G. 7.7C0 K.G. K.G. 505.750 K.G. 520.200 K.G. 99.610 K.G. 103.450 K.G. 38.325 K.G. 66.250 K.G. 550 K.G. 225 K.G. 11.775 K.G. 1.300 K.G. 8.975 K.G. 6.050 K.G. 766 K.G. 265 K.G. De omzet bedroeg in September 1933 f25.143,74 te gen f23.097.12 in September 1932. Door Burgemeester en Wethouders zijn Maandag jl. voor den tijd van 4 jaren opnieuw verhuurd de landerijen van de gemeente. De verhuring vond plaats in de kolfbaan van den heer H. Slikker. Üe meeste perceelen werden.verhuurd tegen de getaxeer de waarde aan dezelfde huurders, terwijl een 15-tal perceelen, welke waren losgelaten, opnieuw werden verhuurd. Enkele perceelen, tot een totale grootte van van UVA snees, werden niet verhuurd, omdat te laag werd geboden. De totale opbrengst was f8359.70. nieuwe n e do rp MOERBEEK. Begunstigd door goed herfstweer is Zondagmiddag ter gelegenheid der najaarskermis een ringrijderij ge houden met paard en kar. Evenals vorige jaren was er ook nu weer veel animo tot deelname voor deze sport, niet minder dan 38 paren namen er aan deel. Hoewel velen heel helder op het doel afkeken, konden zfj allen toch niet evengoed het ringetje vinden. De prijzen werden behaald als volgt: le prijs Mej. Betsy Landman en KI. Zijp; 2e prijs Mej. Pietje Boere en C. Langedijk; 3e prijs Mej. Dina Koelemij en Jn, Zwaag; 4e prijs de heer en mevr. J. VethmanBrug man; 5e pr. de heer en mevr. D. Rempt. De wedstrijd werd opgeluisterd door muziek van Excelsior, wat de gezelligheid niet weinig verhoogde en de heeren hielden de gang er in, de eene marsch volgde op de ander. Voor de prestaties bracht de voorzitter der feestcom missie, de heer Winkel zijn welgemeenden dank en hoopte dat Excelsior nog vele jaren haar medewerking zal kunnen en willen verleenen. Waarna Excelsior's voorzitter de feestcommissie de bloei der jaarlijksche volksfeesten toewenschte en verzekerde dat dan ook vrij zeker op Excelsior gerekend kan worden. Hierna zorgde de fam. Kos voor prima dansmuziek en hoewel het Zondag niet druk is geweest, bleef het nog lang een gezellige boel. Maandagmorgen werd begonnen met het gebruikelijke katgooien. De deelname hieraan was bevredigend. Een en ander had een aangenaam verloop en alle deelne mers konden tot het einde de kat goed zien hangen! Des namiddags werden volksfeesten gehouden met den navolgenden uitslag: Kinderen van 6—9 jaar: hardloopen met hindernis sen: 1 Gea Wit, 2 Jopie Raven, 3 Jelly van Leyen. Jongens van 10 tot 13 jaar: hardloopen met hinder nissen: 1 Jn. Sleutel, 2 Jaap Waiboer, 3 Mayert Stammes Meisjes van 10 tot 13 jaar, zakloopen: 1 Guurtje Zijp, 2 Dikkie Wagemaker, 3 Annle Buis. Touwtrekken voor heeren: 1: Jb. Bakker. Mayert Brugman en H. Polie; 2: KI. Buis, H. Waiboer en Jn. Zwaag; 3: Jn. Kromhout. P. Bakker en H. Delver; 4: D. Rempt, C. Langedijk en S. Smit. Tonkruien voor dames: 1. Mej. Dina Koelemey, 2. Mevr. FijnheerKater, 3. Mej. Betsy Landman, 4. Mej. Tr. v. d. Oord; 5. Mevr. Wijn—Kooi; 6. Mevr. P. Doo- terSlotemaker. Het zijn na afloop van deze, vooral voor de kinderen, zulke aangename uurtjes, wederom de heeren Kos, die voor dansmuziek zorgen. Des avonds hadden in de zaal van den heer Van der Molen wederom wedstrijden plaata voor ouderen: Voor het hardloepen op muilen voor dames was veel animo en we moeten zeggen het is een pracht sport, waarvan het publiek op de buitelingen, welke hiermede gemaakt werden, het vermakeiykste gezicht heeft. Zon der ongelukken werden de prijzen ten slotte behaald door: le prijs Marijtje van Jo (ze liep reuze en spor tief); ze verwierf den prijs dan ook met applaus van het publiek; 2e prijs Mevr. Fijnheer—Kater; 3e prijs Mej. Trien Doorn; 4e prijs Mevr. J. Vethman—Brugman Met prijsblljarten voor heeren werden de prijzen be haald als volgt: 1 Cor Weij en Jb. Bakker; 2 T. Weij en W. Rens; 3 M. Brugman en H. Delver. Hierna konden wij niet langer getuige zijn van het gezellig samenzijn, en kunnen wij de uitslagen van even tueel nog meer gehouden wedstrijden niet vermelden. Een woord van hulde voor de zoo steeds ijverige com missie voegen wij hier gaarne aan toe. Zooals overal elders is het hier ook wel eens drukker geweest, maar als altijd was het in de Moerbeek weder om een gezellige najaarskermis. GEMEENTE NIEUWE NIEDORP. Ingeschreven in de maand September 1933. Geboren: Ohrlstiaan, zoon van Christiaan van de Voorde en 'Louiza de Pauw; Jacob, zoon van Teunis de Jong en Guurtje Barten; Gerardus, zoon v. Teunis de Johannes Hoedjes en Dieuwertje Laan; Willem Floris, zoon van Abraham Aalbregtse en Niesje Sterk. Ondertrouwd en getrouwd: Gerrit Vel. oud 27 jaar, en Aagje Floor, oud 23 jaar, beiden alhier. Overleden: Geene. t 4 n n e at d ij k De 4 gemeentebesturen hebben weer goedkeuring ge vraagd op een bagger regeling, die ook het vorige jaar goeden dienst heeft bewezen voor de werkverschaffing. Er werden toen per dag een maximum aantal van 4 pramen gehaald, waarvoor een bepaald bedrag werd verzekerd. Voor een werkverschaffingsloon kon dit er net mee door. De regeling, zooals die verleden jaar gold, zal echter, naar we uit goede bron vernemen, dit jaar niet worden gesanctionneerd, maar er zal in uur loon worden gebaggerd. Het loon zal daarvoor 25 cent per uur bedragen, zoodat bij een 43-urige werkweek f 12 zal kunnen worden verdiend. De arbeiders en ook de gemeentebesturen zijn over deze wijziging lang niet te spreken, omdat de arbeiders het niet mogelijk ach ten per dag 8 uur te modderen, daar dit een veel te zwaren arbeid is. Nooit is dit hier in normale tijden door werkgevers toegepast. We vernemen nu. dat van verschillende zijden pogingen in het werk zullen worden gesteld, verandering In de voorwaarden te krijgen. Het aantal werklooze arbeiders, dat aan den weg door het Geestmer Ambacht te werk is gesteld, is geluk kig wat grooter geworden, nu de werkzaamheden voor een achttal bruggen een aanvang hebben genomen. Uit iedere gemeente is het de laatste week met 50 pet. ver hoogd. Toch blijft het aantal te werk gestelden nog ver beneden dat, hetwelk de gemeentebesturen zich oor spronkelijk hadden gedacht, daar men aanvankelijk meende, dat alle werkloozen bij den weg door het Geest mer Ambacht onderdak zouden vinden. Uit het" groote" aantal, dat eiken dag met autobussen naar de Wierln- germeer gaat, blijkt wel het tegendeel. Bij dezen voortgang van het werk aan dien weg zal het nog wel een aantal maanden duren, alvorens hij gereed is. zoodat de in het beetek en voorwaarden ge noemde datum aanmerkelijk overschreden zal worden. OUDKARSPEL. Bij de op Maandag gehouden stemming van een lid van Bestuur voor den Koog en Bleekmeerpolder, pe riodiek aftredend de heer Th. Kostelijk, is deze weder herkozen. GEMEENTE BROEK OP LANGEND UK. Burgerlijke stand over de maand Sept. 1933. Geboren: Trijntje, dochter van G. Koedijk en van G. Wagenaar; Klazina Catharina, dóchter van J. Balder en van K. Jonker; Maria, dochter van D. Kansen en van S. Kok: Jan, zoon van J. Bloem en van M. de Boer; Johanna, dochter van P. Boeijer en van A. Strijbis. Ondertrouwd: A. P. Bos, oud 28 jaar, te Leiderdorp en A. van 't Riet, oud 22 jaar. Getrouwd: J. Vroegop, oud 22 jaar, en A. Plugboer, oud 21 jaar; J. Koedijk, oud 24 jaar en A. Pasterkamp, oud 23 jaar; A. Romeijn, oud 25 jaar, en C. J. van Wijn gaarden, oud 19 jaren. T. de Vries, oud 24 Jaar te Den Helder, en A. de Boer, oud 19 jaar. Overleden: Jantje Rus, oud 33 jaar, echtgenoote van W. Hopman, overleden te Alkmaar; Dirk Kouwen, oud 28 jaar, echtgenoot van M. Kossen, overleden te Alk maar. 7 ij p e ST. MAARTENSBRUG. Harddraverij. De jaarlijksche harddraverij van „Klein Begin" vond gister weer plaats onder gunstig weer en groo te belangstelling. Vijftien paarden namen aan den wedstrijd deel en na een buitengewoon vinnigen strijd was de uit slag als volgt: le prijs f 150, Lady Bond, van A. C. van Veen, Haarlem, berijder J. van Leeuwen Jr.; 2e prijs f60, Rabenhaupt, van N. van Leeuwen, Wassenaar, berij der de eigenaar; 3e prijs f25, Frettchen van H. Beets, Beemster, berijder de eigenaar; 4e prijs f10, Nothermann B, van J. M. Schoon, Medemblik, berij der K. Bakker. In het café van den heer Kossen werden de prij zen door den voorzitter, den heer A. Appel uitge reikt, die daarbij allen die tot het welslagen van de zen dag hadden meegewerkt, dank bracht. earenkarspel Bij de op Maandag j.1. gehouden rekening van het Onderlinge Paardenfonds „Onze Belangen" alhier bleek dat over het derde kwartaal verzekerd waren 245 paarden. Gestorven of afgekeurd waren 6 stuks. De omslag werd bepaald op f 0.80 per f 100 verz. waarde. GEMEENTE HARENKARSPEL. Burgerlijke stand over September 1933. Geboren: Anna Maria, dochter van Adrianus Bierste ker en Catharina Bruijn; Arie, zoon van Pieter Frans Borst en Weintje Slot; Jozefina Alida, dochter van Ni- colaas Cornelis Hof en Maria Catharina Johanna Gie bels; Henricus, zoon van Theodorus Dekker en Johan na van Schagen; Hendricus Johannes, zoon van Bartho- lomeus van Duin en Johanna Maria Spaans; Henderi, ka, dochter van Jan Feijen en Ebeltje Holst; Afra Ida, dochter van Adrianus Johannes Strooper en Cornelia Maria Dekker. Ondertrouwd: Klaas de Geus en Maria Naatje Borst a v v a p 4 r rnw 4 BREFZAND. L'its'a? v'vi r'o gehouden droge bloembollenveiling op Din O;' I er le Breozand Darwin tub en: Clara Butt z 10-11 fOöO: Will Cop land z 10-11 f0.50; King I-Iarold z 10 11 fO.jO. winkel De aandacht wordt gevestigd op de in dit blad voor komende advertentie van de nutsbibliotheek. die te be ginnen op Vrijdag a.s. haar deuren voor het lezend pu bliek weer zal openstellen voor het komende leesseizoen. GEMEENTE WINKEL. Bevolking en Burgerlijke Stand over Sept. 1933. Ingekomen personen: H. H. Visser en echtgen. van Hoogwoud; G. Vel en echtgen. van N. Niedorp; A. Ren tenaar van Hoogwoud; Vertrokken personen: L. A. J. Wirth naar 's Graven- hage; G. Krap naar St. Pancras; P. Oud naar Zijpe; C. van den Dorpel en gezin naar Schagen; C. Koster naar Barsingerhorn; J. W. Lammers naar Anna Paulowna; W. Oppenhuis naar Barsingerhorn; H. van der Veen naar Wymbritseradeel; J. Noorman en gezin naar Pur- merend. Geboren: Piet zoon van KI. Bart en van Tr. Zomer; Arie, zoon van C. Mul en A. Klomp; Jantje, dochter van L. Haven en van Gr. Kwak. Huwelijken: Klaas Kaaij, oud 23 jaren met Sophia Hendrika Speets, oud 21 jaren. heerhugowaard Crlsissteun gerst. Naar men ons mededeelde zal ook aan de gerstver bouwers over den oogst 1933 steun worden verleend. Steun betreft slechts die gerst, welke momenteel nog niet is verkocht en in voorraad is bij den verbouwer. Goedkeuring op de plaatselijke werkverschaffing is afgekomen (baggerregeling). Aan een tiental aanvra gen om tewerkstelling werd reeds voldaan. sint maarten Blijkens advertentie voorkomende in dit blad, kunnen inwoners, die daarvoor in aanmerking mee- nen te komen, hun aanvragen om goederen in natu- ra bij de plaatselijke comitéleden indienen. De goe deren die van het Nationaal Crisiscomité werden ontvangen, zijn echter ontoereikend. Besloten werd daarom weer een buscollecte te doen houden in het tijdvak van 4 t.m. 11 October a.s., om aan de vele aanvragen eenigszins te kunnen voldoen. Een ieder die iets heeft te geven, wordt deze collecte aanbevo len, men doet daarbij een goed werk en maakt het mogelijk dat het comité kan blijven voortbestaan. w i eringen Vergadering van den R. K. Volksbond, afd. Wlerin- gen. De opkomst was gering. De voorzitter, de heer A. Zwanink, opende als gebruikelijk. De secretaris, de her J. Koster, las de notulen, welke worden goedge keurd. Ingekomen stukken. Van de R.K. Brandstoffen- spaarkas St Jozef en van de R.K. tooneelclub St Hip- polytus met het verzoek om verandering te krijgen in het reglement, o.a. dat men niet meer verplicht be hoeft te zijn om lid van den Volksbond te zijn, om als lid te kunnen toetreden van de Rranstoffenspaarkas en de Tooneelvereeniging. Het Bestuur stelt voor het verzoek in dien zin toe te staan, dat het bestuur van de Spaarkas wel lid moet zijn van den Volksbond; de leden laat men vrij. Het voorstel wordt aangenomen. Het verzoek der tooneelclub wordt in zijn geheel toe gestaan. Het beestuur kwam met het voorstel om een Sint Nioolaasfeest te houden voor nlet-schoolgaande kin deren. Over dit punt wordt veel over en weer gepraat en tenslotte wordt besloten f 5 voor het feest beschik baar te stellen uit de kas van den Volksbond. Er wordt een oommissie benoemd voor de inzameling der gelden enz. De boeken van den penningmeester zijn door de controle-commissie in orde bevonden. Wegens bedanken van den heer A. Vroone wordt als bestuurslid gbkozen de heer A. vanDongen. Rondvraag. De heer V. Vroone vraagt hoe het staat met de gratificatie aan de naaivereeniging „Dor- cas". De voorzitter deelde mede, dat het bestuur heeft besloten geen gelden te geven voor een neutrale ver- eeniging en zegt dat dit ligt op den weg van het R.K. Armbestuur. De heer Vroone is het lang niet eens met den voor- ziter. Er wordt gewezen op het geven van een prijs aan .Harmonie" tijdens het concours. Dorcas maakt geen onderscheid van welke richting of men is. Het bestuur mag dus nietes op tegen hebben. De heer Kiela stelt voor om er f 10 voor uit te trekken. Anderen meenen dat f 5 voldoende is. Ten slotte wordt er over gestemd en de uitslag is er af wijzend op wordt beschikt. Er worden dus geen gel den beschikbaar gesteld. Verder niets meer aan de orde zijnde, wordt de ver gadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Strafzitting van Vrijdag 29 September. Bergen. DE KANTONRECHTER ALS GETUIGE. Heden genoten wij het ongewone schouwspel, onze emeritus kantonrechter, Mr. D. Bastert als getuige to zien optreden. Onze oud-kantonrechter, die zooals we weten, nog bijzonder kras is, was te Bergen op 18 Au gustus op het rijwielpad langs de Eeuwige Laan aange reden door den achteropkomenden bakkersjongen, A. J. W.p welk jongmensch niet genoeg uitweek naar links onder het voorbij rijden, met gevolg, dat van een aohter op het rijwiel van den broodbrenger geplaatste mand het hengsel het stuur van Mr. Basterts fiets greep en de bakker met den kantonrechter op het rijwielpad tui melden, waarbij de grijze magistraat zich aan anm en been bloedend verwondde. Mr. Bastert was echter zoo loyaal te verklaren, dat het jonge mensch zich zeer be leefd had gedragen, welken lof er niet weinig toe bij bracht om den waarnemenden kantonrechter, Mr. de Groot, clement te stemmen en slechts f 7 boete of 7 dagen op te leggen. Mr. Bastert, echter, die in zijn veeljarige praktijk zeer weinig waardeering betoonde voor melkrijders en sla gersjongens, zal nu ook op de bakkerspicelo's wel 'n kijkje krijgen! Alkmaar. TE VE3E/L BEWOGEN 26STBN MEI-AVOND. De fascistenvergadering van 26 Mei, die zooveel on gewone sensatie verwekte in het rustige Vrijdagavond milieu van onze 40-plus City, werd nu ook al voor de derde maal in de kantongerechtszaal herdacht. Zoo men weet, had zekere heer J. v. D. dien avond geen gevolg gegeven aan het bevel der politie, zijn weg t* vervol gen, waarop een heftig conflict was ontstaan en de heer van D. naar het politiebureau was overgebracht. Heden werd dan deze reeds 2 maal voor het voetlicht gebrach te zaak voortgezet met het hooren van hoofdagent Roorda en den chauffeur Vonk als getuige a décharge. Door den verdachte werd beweerd, dat Roorda hem zou hebben gequalificeerd als leelijke schreeuwleelijk, voorts zou de agent van 't Kaar hem een duw hebben gegeven, waardoor het incident werd vere»gerd. Dit werd bevestigd door den heer Vonk. De heer Roorda verklaarde daarentegen de woorden „leelijke schreeuw leelijk" niet te hebben gebezigd, wel erkende hij dat agent van 't Kaar, in der jeugd eigen onstuimigen Ijver den verdachte, die nogal provoceerend optrad, een duw had gegeven. Een feit was, dat de heer van D. reeds te voren in den loop van den avond, eenige woordenwisse ling had gevoerd met een inspecteur van politie. Na een tamelijk drukke discussie tusscben de ver schillende acteurs, die in deze film een rol speelden, nam ten slotte de kantonrechter het laatste woord en veroordeelde den heer van D., die nog pertinent ver klaarde niet revolutionair te zijn aangelegd, tot f 10 boete of 10 dagen, ter zake overtreding van art. 195 der Alkmaarsche politieverordening, Egmond aan Zee. DE GEWAPENDE STUDENT. In het hotel „Zeezicht" te Egmond aan Zee, werd op 26 Augustus door eenige kampeerende „intellectueelen' 'n relletje gemaakt en werd ook opgemerkt de promi nente figuur van den student Henri T. uit Amsterdam in wiens strandbroekband een soort dolkmes in schede stak. De aanwezige veldwachters, die al moeite genoeg hadden, de rumoerige kudde te kalmeeren, ontdeden dit jongmensch van zijn wild-west uitrusting en namen den dolk in beslag. Waar het echter heden op de zitting bleek, dat het een kampeermes was, waar je geen kop boter mee kon doorzagen, werd het wapen, onder waarschuwing het niet op den openbaren weg te dra gen, aan den student terug gegeven. De boete ter zake overtreding der wapenwet bedroeg f 7 of 7 dagen. Castricum aan Zee. BAKKERS EN SLAGERS IN VOLLE BEWEGING. De florisante badplaats Castricum aan Zee was op 11 Augustus de attraction de jour van wel 6000 gasten en de slagers en bakkers van Bakkum hadden geen handen genoeg om de hongerigen te spijzigen. Waar nu nog eens een extra duitje te verdienen viel, was men zoo vrij de arbeidswet maar uit te schakelen, doch do controleurs knepen geen oogje dicht en snapten eenige sabotteurs. Ook de Bakkumer bakker Bern. K. en <3o slager Gerrit Sn. werden bij de kraag gepakt en ston den heden te pronk voor den kantonrechter. Maar zij vonden in hem een menschkundig corrector, zoodat de bakker niet meer dan 3 en de slager slechts 1 gulden had te offeren op het altaar van Justitia. Heerhugowaard. EEN LINKS DEN BOCHT AFKNIJPER. De zandrijder A. J. K. uit Alkmaar nam de lastige bocht van den Basseweg te Heerhugowaard zoo slor dig, dat de schilder Pool uit Kolhorn genoodzaakt was tegen een boom op te boksen, teneinde algeheele ver nietiging van zijn schamel wagentje te voorkomen. Da expediteur stond heden tereoht en werd door het opleg gen van f 8 boete of 8 dagen beduid dat ook de mise- rabelste bocht volgens de regelen der wet genomen moet worden. De eisch tot betaling van f 44 plus 1 cent, ingediend door den plattelands penturist, werd wegens onregelmatigheid in de specificatie door den kantonrechter afgewezen. Twee leelijke gezichten méér in dit arrondissement! S c h o o r 1. MOTORtDUTVEL CONTRA FÏETRLAM. Een in Minesota U. S. geboren electricien, woonach tig te Amsterdam, G. B. S. maakte op 14 Augustus met zijn motor een slachtoffer in den persoon van den Kam per student Boekesteijn, die nogal met zijn dulcinea op een prettig vacantleuitstapje had gerekend en nu werd gedesillusioneerd door een vernielde fiets en een be schadigde body, welke door dr. Heringa weer werd opgekalefaterd. De verwekker van dit onheil beweerde thans dat zijn band was leeggetippeld, maar hij had ab soluut geen „sjans", werd als onsympathiek gedisqua- lificeerd, veroordeeld tot f 20 boete of 20 dagen en ver goeding der toegebrachte schade. tot een bedrag van f 34.10. Het leven is inderdaad altijd geen lolletje! Egmond aan Zee. ENGEL MAAKT HET AL TE BONT. Een toegewijde begunstiger van den kantonrechter is Engel Gr., volgens zijn opgaaf een maaglijder, met 4 kinderen, en 11 gulden steun en zich om dien steun te versterken, met hart en ziel op het stroopen heeft toe gelegd. Hij maakt zich echter geen vrienden van de. onrechtvaardige rijkdommen en ondervond bij den amb tenaar, nu hij weer terecht stond wegens de konijnen vangst, met behulp van kunstlicht niet veel troost. Deze handhaver der wet was woest over de hardnekkigheid van Engel en fulmineerde krachtig over de toenemende brutaliteit van de stroopers, die wordt gesteund door de slapheid der wetstoepassing en het feit dat de voor werpen, waarmede de overtreding wordt gepleegd, In casu de inbeslag genomen carbidlantaarns, steeds weer aan de stroopers worden teruggegeven. De ambtenaar noemde geen namen, maar die de schoen paste, werd in de gelegenheid gesteld, hem aan te trekken. Tegen Engel werd alsnu gevorderd 14 dagen princi pale hechtenis, (joch mr. de Groot gaf hem nog een kans om tot heiligheid te komen en veroordeelde hem tot 1 maand voorw. met 1 proefjaar. Engel in de wol ken? Het geleek er niets op! We gelooven zelfs dat hij er over denkt in hooger beroep te komen! Er is 'n consideratie, die ook hinderlijk kan zijn. MEERVOUDIGE STRAFKAMER Zitting van Dinsdag 8 October. Uitspraken 26 Sept- Jan O., ged. Rotterdam,,, ten uitvoer gelegd voorw. straf: 8 maanden gev. Renler E., Midwoud, ged., rijwieldiefstal, vrijgespr. Wilh. Jac. W„ Den Helder, poging tot doodslag, 12 weken, met aftrek van 12 weken. Cornelis N., Heiloo, verduistering en valsche aangif te, onderzoek hervat op 31 October. Nic. Hendr. V., Alkmaar, poging tot doodslag subs. toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, onderzoek hervat 7 November. Trekking van Maandag 2 October. Hooge prijzen. Nos. 6066 11680 en 14489 ieder f 1000. Nos. 2660 3298 en 5305 ieder f 400. Nos. 349 10815 14514 en 18682 ieder f 200. Nos. 246 1210 5473 7590 7756 10736 12670 17826 19928 en 20543 ieder f 100. Prijzen van f 70. 153 162 178 305 507 657 633 687 697 705 721 932 1022 1037 1131 1365 1416 1483 1523 1556 1573 1606 1622 1660 1671 1833 1950 1968 2148 2185 2226 2290 2302 2378 2570 2621 2874 2927 3026 3115 3208 3330 3458 3466 3471 3491 3520 3535 3606 3642 3700 3790 3808 3821 3852 3943 4015 4052 4135 4216 4274 4377 4841 5014 5021 x 5027 5054 5126 5252 5314 5410 5689 5702 5709 5727 5835 5838 5897 5931 5977 5985 6100 6318 6319 6404 6430 6550 6698 6916 6933 7118 7309 7517 7531 7584 7607 7632 7641 7809 7909 7963 8023 8063 8078 8083 8114 8158 8205 8224 8416 8446 8555 8619 8712 8793 0178 9194 9589 9752 9758 98S7 10050 10082 10140 10170 10226 10270 10554 10564 10589 10608 10644 10952 11083 11179 11221 11249 11318 11466 11630 11640 11760 11811 12116 12150 12164 12278 12316 12473 12645 12700 12751 12797 12834 12879 12912 13327 13330 13401 13618 13728 13792 13808 13810 13925 13999 14422 14440 14457 14509 14562 14565 14941 14990 15057 15088 15113 15269 15277 15330 15357 15430 15449 15549 15640 15711 15717 15838 15912 16058 160S9 16128 16164 16298 16323 16332 16368 16422 16436 16479 16616 16710 16836 16854 17506 17664 17702 17711 17864 17878 18421 18499 18531 18541 18613 18740 18743 18761 18S27 18856 18942 18976 19020 19065 19140 19155 19233 19287 19296 19402 19458 19633 19666 19749 19796 19912 19964 19969 19994 20045 20078 20231 20275 20403 20505 20545 20582 20614 20702 20706 20748 20808

Schager Courant | 1933 | | pagina 7