een BOERDERIJ HEATER RDYAL Aannemen., uitmuntend Weiland, één Bier! Slootwerk. SCHAGER ROOSJES BUSTER KEATON Reeds 72 dooden te Los Angeles. Longenpest in Charbin. DE BEPERKING VAN DEN VEESTAPEL Onrust bij de communisten? Doodelijk ongeluk in de bergen. Geen Nazi's meer in Tsjecho Slowakije. De toepassing van het uniform verbod. Nagekomen Berichten. Advertentiën. Marktberichten. Uit San Francisco: In totaal zijn thans de lijken geborgen van 72 personen, die in het Griffith Park aan den rand van de stad Los Angeles om het leven zijn gekomen, toen zij in een ravijn trachtten een hoschbrand te blusschen. Het aantal ernstig gewon den bedraagt 125. Beweerd wordt, zooals reeds in een bericht elders in dit nummer gemeld, dat de brand met opzet zou zijn aangestoken, volgens sommigen door een werk- looze, volgens anderen door een automobilist, dien men gezien heeft met in benzine gedrenkte lappen. De betrokkene is gearresteerd. Hoe ontzettend het einde is geweest van de in het ravijn ingesloten werkloozen, weet een ooggetuige te verhalen. In nameloozen angst hadden zij getrachl zich te redden. Men zag ze met elkaar vechten bij eiken vermeenden uitweg en hartverscheurende kre ten stegen uit het ravijn op, toen de vlammen zich ten slotte boven de hoofden der'in deze doodloopende ravijn gevangen ongelukkigen sloten. Meer dan 100 mannen slaagden er in door een over haaste 'vlucht over de brandende asch het veege lijf te redden. Velen liepen daarbij aan de voeten ern stige brandwonden op. Links en rechts zagen zij hun kameraden bedwelmd ineenzakken en anderen met brandende kleeren voortrennen; weer andere onge- lukkigen kronkelden zich kermend van pijn over den grond. De honderd ontsnapten moesten het lijdelijk aanzien dat hun kameraden omkwamen, zonder iets tot hun redding te kunnen ondernemen. Verklaard wordt dat de doodenlijst daarom zoo lang is, omdat de slachtoffers geen ondervinding hadden op het gebied van een dergelijken boschbrand en als het ware met open armen in de val liepen. Zij werden eenvoudig door het vuur ingesloten en de vlammen gingen over hen heen als de branding over het strand. Charbin, 4 October (V.D.: In de omgeving van Charbin is longenpest uitgebroken. Tot dusverre wer den 122 gevallen geconstateerd. De bestrijding der epidemie blijkt zeer moeilijk te zijn, daar de Chinee- zen weigeren hun dooden te verbranden. 69 Patiënten zijn reeds overleden. Hoe dr. Posthnma er over denkt De Algemeene Nederlandsche Zuivelbond heeft gis ter in Tivoli te Utrecht zijn algemeone vergadering gehouden, waarbij door den voorzitter, dr. F. E. Posthuma een openingsrede is gehouden over „Verle den, heden en toekomst". Na de noodzakelijkheid om boter en kaas te blijven exporteeren, nogmaals duidelijk te hebben uiteenge zet. zegt. spreker, dat alles bijeengenomen, daarom nog niet te gelooven, dat, gezien de omstandigheden, zooals ze zijn, de inkomsten van den boer een gun- stigen invloed van een sterke vermindering der melk productie zullen ondergaan. Spr. is zelfs vast over tuigd van het tegendeel en vervolgt dan: Dit wil niet zeggen, dat er geen aanleiding is tot een geleidelijke inkrimping van den veestapel, doch men late dit aan den boer ter beoordeeling, opdat zijn bedrijf niet noo- deloos ontwricht wordt en alleen dóór wordt inge krompen, waar de omstandigheden daartoe aanlei ding geven. De pas gehouden veetelling geeft inder daad voor bepaalde gedeelten van het land een ster ke uitbreiding van den veestapel te zien. Men ga echter ook eens na wat daarvan de oorzaak was. In dien de omstandigheden nu niet meer zóó zijn, dat het veehoudersbedrijf in bepaalde streken voordeel op levert, dan zal men bij een goede gelegenheid tot af zet nu ook wel tot inkrimping van dit bedrijf over gaan. Men wachte zich echter voor ingrijpen van bo venaf, daar men hiermede den veehouder in zijn in komsten aantast, en er geen evenredige verhooging der opbrengsten van het zuivelbedrijf tegenover staan. Spr. vraagt zich dan ook dikwijls af. wat is de be doeling van hen, die den rundveestapel gedwongen willen inkrimpen? Willen zij dit in verband met het melkvraagstuk of in verband met het vleeschvraagstuk? En zij, die dan de verantwoordelijkheid op zich willen nemen om den boer een gedeelte van zijn productiekapitaal ge dwongen te ontnemen, een verantwoordelijkheid, die ik niet wensch te aanvaarden, moeten eerst goed duidelijk maken, wat het doel van hun streven is. Hierop hebben niet alleen de boeren recht, maar het geheele Nederlandsche volk, want .de volkswelvaart is met dit vraagstuk nauw verbonden. In afwachting tot wij van de strevers naar gedwon gen afslachting eens iets meer en goeds afgeronds hooren, blijf ik het voor den F.N.Z. ook voor de toe komst noodzakelijk achten, dat hij zijn eenmaal inge nomen standpunt: geen gedwongen Inkrimping, zoo lang Ge de margarinepositie niet durft te regelen, blijft handhaven. Archieven en geldmiddelen worden in veiligheid gebracht. Ingrijpen van de regeering? Naar het schijnt, zoo meldt de ,Limb. Koerier" is de Communistische Partij Holland bezig haar archie ven in veiligheid te brengen, eveneens haar geldmid delen en de bescheiden van haar blad „De Tribune". Blijkbaar vreezen de leiders, aldus het blad, een in grijpen der regeering in den vorm van huisbezoek, waarvan het resultaat, waarvoor zij beducht zijn, zou kunnen leiden tot een algemeen verbod of opheffing van de partij. Inderdaad blijken ons bij nadere informatie, aldus de „Msb.", de communisten bezig hun bescheiden in veiligheid te brengen. De aanleiding daartoe schijnt te zijn gelegen in het feit, dat van sommige zijden bij de Regeering wordt aangedrongen op een krachti ger optreden tegen de communistische partij. Of de regeering aan dien aandrang gevolg zou geven is evenwel niet bekend. Student van 200 meter hoogte naar bene den gestort. Uit Innsbruck: Twee studenten van de Universi teit te Innsbruck, die den Noordelijken wand van de Langkofel haddon bestegen, keerden langs een zeer moeiliijken wand terug. Een hunner stortte van 200 meter hoogte naar beneden en kwam om het leven. Het lijk kon later geborgen worden. De partij door de regeorinq ontbonden. Praag, 4 October (V.D.) Uit particuliere bron verluidt-, dat de regeering heeft besloten de natlo- naa.l-socialistische partij in Tsjecho-Slowakije te ont binden. De nationaal socialistische partij in Tsjecho Slo wakije Is de voortzetting van een Duitsche partij, welke in het jaar 1909 is opgericht Deze partij be schouwt zichzelf van ouder datum dan de N.S.D.A.P. in Duitschland. Zij telde tot voor kort 100.000 leden. In het parlement was zij vertegenwoordigd door 8 afgevaardigden en 4 senatoren. De afgevaardigden zullen hun mandaten behouden en naar andere po litieke partijen oveFgaan. Democratie zal met de uiterste middelen verdedigd worden. Semi-officieel wordt inzake de ontbinding van de DNSAP en de Duitsche Nationalpartei door de re geering te Praag verklaard, dat de regeering vastbe sloten is de democratie met de uiterste middelen te verdedigen. De ontwikkeling der gebeurtenissen in eenige naburige staten heeft vooral in de Duitsche deelen van Tsjecho-Slowakije zekere ontbindings verschijnselen opgewekt, die den regeeringsgezinden Duitschen partijen niet alleen ernstige zorgen be reid hebben, maar ook haar verdere nuttige arbeid voor den staat in gevaar hebben gebracht. Het par lement zal een reeks voorstellen te behandelen krij gen, die de bescherming van de democratie beoogen. Vrees, dat het hierbij zal gaan om gewelddadige on derdrukking der partijen in het algemeen is onge grond. De regeering moet echter van alle politieke partijen, onverschillig of zij regeeringsgezind dan wet in de oppositie zijn, eischen dat zij er voor uitkomen dragers te zijn van de staatsgedachte en zich zonder voorbehoud plaatsen op de basis van den staat. De maatregelen, die de regeering op het punt staat ten uitvoer te leggen, vormen den weerklank van een buitengewonen tijd. In normale tijden zou men daar van kunnen afzien. DE BEDOLVEN POOLSCHE MIJNWERKERS LEVEND GEBORGEN. Uit Kattowitz: De tien mijnwerkers, die Woensdag ochtend in de Polska-mijn te Eichenau werden be dolven, (zie ook elders in dit nummer), zijn om over zessen gisteravond levend geborgen. Zij hadden slechts eenige ontvellingen opgeloopen. LIXDBERGH IN ENGELAND. Uit Londen: Kolonel Lindbergb is gistermiddag om 5 uur 10 uit Stavanger in Noorwegen per vliegtuig in de vlieghaven bij Southampton aangekomen. Interpellatie In den raad van Sneek. In de Dinsdag j.1, gehouden vergadering van den gemeenteraad van Sneek heeft de heer Sijtema (s.d.) den burgemeester geïnterpelleerd over het feit, dat de politie 24 Sept. j.1.. toen te Sneek een gewestelijk feest der Roode Valken gehouden werd, aan eenige burgers die de roode vlag hadden uitgestoken, gelast heeft dié vlag in te halen op straffe van inbeslagne ming en proces-verbaal, aldus lezen we in 't „Alg- Hdbl." Ia dat, aldus vroeg de heer Sijtema, de Ihterpretatie van het Nieuwe Wetsartikel betreffende het Uniform- verbod? Voorts stelde hij de vraag waar naar de mee- nig van den burgemeester de grens van het toelaat bare ligt in het publiekelijk geschreven woord dit naar aanleiding van verscheidene in den laatsten tijd verschijnende geschriftjes. De burgemeester verwees in zijn antwoord naar de processen-verbaal, die te dezer zake te Amsterdam en Groningen zijn opgemaakt, en zelde de beslissingen van de rechtbank te willen afwachten. Spr. had de politie geen order gegeven. Het geschreven woord Is z. 1. strafbaar als het be- leedigend is, maar ook daarover kan men zeer ver schillend denken. w i e h i n o e n DEN OEVER. VisschetiJ. Na de kamervisscherij, die in het afgeloopen voor jaar over het algemeen zeer bevredigend was te noemen, waren de meeste visschers noodgedwongen door het mislukken van den zeegrasoogst, hun fuiken in orde te brengen voor de palingvisscherij. Hieraan werden groote sommen besteed. In tegenstelling met het vorige jaar, toen half September al flink paling werd gevangen, laten deze diertjes dit jaar op zich wachten. Slechts voor enkele visschers die in den omtrek van de uitwateringssluizen vischten was het bedrijf loonend, doch voor hen die langs den afsluit dijk visschen is het resultaat meer dan treurig le noemen. Sommigen van hen komen na het lichten der fuiken met enkele ponden binnen. Men was eerst van plan om de visscherij aan den afsluitdijk geheel vrij te geven. Doch het is een goede gedachte geweest van het bestuur der visscherijver- eeniging D.E.T.V. om in overleg met de diverse ont vangers van registratie dén dijk te verdeelen, daar men anders bang was dat er tusschen de visschers groote oneenigheid zou ontstaan. Dit is dan ook ge schied en elke visscher kon 100 meter vischwater krijgen, was er later nog over, dan kon dit onder ling verdeeld worden. Door de slechte vangst van den laatsten tijd en in verband met het feit, dat en kele visschers. zooals wij boven reeds meldden, bij de uitwateringssluizen aardig vingen, geraakten de gemoederen wat verhit en wilde men een andere regeling, als de tot dusvèr bestaande, trachten toe te passen. Om een en ander eens onder de oogen te zien, werd Donderdagmiddag in den vischafslag te Den Oever een vergadering belegd. Enkelen wil den de visscherij aan de binnenzijde \an den afsluit dijk geheel vrij hebben. Doch dit voorstel ondervond van vrijwel het grootste gedeelte der aanwezigen groote tegenkanting. De moesten waren van mee ning dat als de dijk vrij werd gegeven, het een groo te janboel zou worden en men de ontvangers der registratie er dankbaar voor moest zijn dat de thans geldende regeling bestond. Als elke visscher b.v. het recht zou worden gegeven om maar een fuik bij de uitwateringssluizen te steken zou er nog veel te kort plaats zijn en zou de vangst individueel toch ge ring zijn, daar men dan veel te kort op elkaar kwam te staan. De vergadering was tenslotte unaniem van meening de zaak maar te laten zoonis zij thans was, daar men de paling nu eenmaal niet kan dwingen om in de fuiken te kruipen. De hoop is thans nog gevestigd op de komende donkere maan. Wordt er dan nog niets gevangen, dan zullen de meeste vis schers hun fuiken wel thuis halen. Het is trouwens te hopen, dat er nog wat gevangen wordt, daar de vooruitzichten anders somber zijn Ook met de ka mervisscherij op herfstharing en spiering wil het nog niet. Een visscher heeft zijn netten al weer thuis gebracht. Enkele visschers gaan nu weer wulken vis schen, welke visscherij thans aardig loonend is. 7 r4 nou nt) ij k OUD KARSPEL. Op het gebied van het inrichten van danszalen werd tot voor korten tijd op het platteland niet veel omslag gemaakt. Men moest het nemen zooals het kwam, als men eens een bal wilde bijwonen. De eerste zaalhouder die het nut van een aardige inrichting inzag en daar door blijk gaf, den eisch van den tijd te begrijpen, waa aan den Langendijk wel de heer C. Vis, alhier. De ver siering, welke met de kermis was aangebracht, en de prachtige verlichting hebben er wel veel toe bijgedra gen, dat het gedurende de heele kermis druk was. waar uit men kon opmaken, dat het idéé van den heer Vis goed gezien was. Zooals de zaal nu echter is ingericht, zinkt die van de kermis daarbij geheel in het niet. Reeds bij de receptie van Dr. Vogelenzang was het ons opgevallen, welk een geheel ander aanzien de kolfbaan hierdoor heeft gekregen. Vooral als de verlichting een weinig getemperd wordt, waant men zich in een sprook jesland. Wij twijfelen er dan ook niet aan of het a.s. Zondag te houden bal zal wel bezoekers trekken. (Zie adv. in het nr. van Zaterdag). n ievw e n i Ennrtp Tot Molenmeester van den Niedorper polder is heden herbenoemd de heer S. Kat. Tot Hoofdingeland voor den Niedorperpolder van het Heemraadsohap der Strijkmolens van de Niedorper Kogge is herbenoemd de heer Jb. Koofj Cz. a s m a p avt.ow n a Met ingang van Maandag 16 October zal de spoor- overgang in den Noorder Molenweg weder bewaakt worden, door afsluitingen, die, evenals op den Zuider Molenweg op afstand worden bediend. Aan beide zijden van den overweg zal overdag een rood bord, waarop met witte letters „Stop voor den overweg" en des nacht „Stop" staat, vóór de afsluiting waarschuwen. Aan den Zuider Molenweg, waar thans één waar schuwingsbord staat, zullen na boven genoemd en datum twee dergelijke toestellen waarschuwen. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Loop der bevolking. Ingekomen: A. P. J. Preijde van Medemblik, J. van Leer en gezin van Leerdam; Mej. J. v. d. Peet van SchoorL Vertrokken: Wed, G. Jongejan—Mul naar Zijpe; Mej. H. C. Raven naar Den Helder; W. Dunke naar Eggen- stein (Duitschland). Burgerlijke stand. Geboren: Cornelia Catharina, dochter an P. J. Lan- gelaan en E. S. M. van Schie; Neeltje Adriana, doch ter van A. A, van der Werf en E. N. Rijnberg; Hen drik, zoon van G. Vos en A. Oort; Maria Joanna The- resia, dóchter van H. A. M. Ruysenaars en E. W. E. M. Witteveen. Politie, Verloren: een rijwielplaatje; een gebloemd kussen tje. Gevonden: een gebreid mutsje. BREEZAND. De tulnbouwcursus^ die In de R.K. school aan den Zwarteweg gegeven zal worden en waarvoor men zich alsnog kan aanmelden, zal Donderdagavond aanvangen* Heden overleed, geheel on verwachts te Heiloo, tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Oom, C0RNELIS VISSER, Echtgenoot van mej. E. Smit, in den ouderdom van 65 jaar. JOH. DE NIJS. G. L. DE NIJS—Kuiper. en Kinderen. Schagen, 4 Oct. 1933. SCHAGEN. 5 October. 102 Gelde koeien (magere) f 100150, 95 idem (vette) f 140—255, 3 kalfkoeien f 160—200, 53 vaarzen f 50—95. 13 graskalveren f 3442, 21 nuchtere kalveren f 614. 50 rammen f 1322, 320 vette schapen f 1218, 620 lam meren f 412, 5 bokken en geiten f 1506. 12 mag. var kens f 1317, 15 vette varkens per Kg. f 0.390.42. 41 biggen f 1012.50, 6 konijnen 0.601, 38 kippen f 0.2O— 1.70, haantjes f 0.20—0.60. EIERVEILING SCHAGEN. 5 Oct. Aangevoerd: 40.000 stuks, 83 partijen kipeieren, 600 stuks, 9 partijen eendeieren. 10 kalkoeneieren. De prij zen liepen voor kipeieren van f 3.804.50, voor eend eieren van f 2.70—3.20. kalkoeneleren 5.30. De velling duurt voort. Zie voor volledig bericht in het blad van Zaterdag a.s. BROEK OP LANGENDIJK 4 Oct Aangevoerd: 28000 Kg. roode kool f 1—1.90, 20000 Kg. gele kool f 1—1.10, 23000 Kg. vr. witte f 0.40—1.25, 12000 Kg. Deensche witte f 0.801.30, 23000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 0.80—1, eigenheimers f 22.30, 16000 Kg. bieten f 0.60—1.20. 12000 Kg. peen f 2.10—2.60, 1100 Kg. slaboonen f 3.608.40, 3400 kr. andijvie f 0.50, 13000 Kg. uien f 1.70—2, gele drielingen f 0.800.90, gele nop f 3.203.50, 3300 st bloemkool I f 1.50-6.50, H f 1.50— 1.90. NOORDSCHARWOUDE, 4 Oct Aangevoerd: 650 Kg. aardappelen: 6Chotsche muizen f 1.50, groote f 0.80, 7800 Kg. uien f 1.701.80, drielingen f 1—1.10, grove f 2—2.10, gele nep f 3.20—3.30, 10600 Kg. peen f 1.702.10, kl. peen f 0.60, 750 Kg. spercieboonen f 4.60—8.70, 8300 Kg. kroten f 0.60—0.80, 14400 Kg. roode kool f 1—1.40, 45000 Kg. witte kool f 0.40—1.25, 11400 Kg. gele kool f 1—1.10, 6600 Kg. D. witte kool i 0.70— 1.26. WARMENHUIZEN. 3 Oct. Aangevoerd: 500 Kg. aardappelen: eigenheimers f 2, 1650 Kg. gele nep f 2.90—3.10, 1765 Kg. uien f 1.90- 2, drielingen f 0.80, grove f 2.10, 1050 Kg. roode kool f 1, 1000 Kg. peen f 1.90, kl. f 0.60. WINKEL. 4 Oct Appelen f 26, peren f 29, druiven f 1011.50, snij- boonen f 45, kool f 11.50, aardappelen f 11.20, uien f 11.30, bloemkool f 46, andijvie f 0.501.50, worte len f 3—4. AMSTERDAM, 4 October 1933. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 307 vette kalveren, le kw. 5260 et-, enkele beste exempl. 56 ct hooger; 2e kw. 40—50 ct.; 3e kw. 30—38 ct. per Kg. levend gewicht; 35 nuchtere kalveren, f 4<8; 384 var kens, vleeschvarkens 90110 Kg. 4547 ct., zware var kens 4344 ct., vette idem 4242 ct-, per Kg. slachtge- wicht. Aan het abattoir waren aangevoerd 3 wagons Deensch vleesch. AMSTERDAM, 4 October 1933. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 3.20—3.50, idem blauwen f 3.253.50, idem blauwe eigenheimers f 2.70 2.80, Upolder eigenheimers f 2.702.80 idem blauwe eigenheimers f 2.803, Noordholl. eigenheimers f 2.70 2.80, idem bl. igenheimers f 2,803 per 70 Kg.; Andij ker muizen f 3.50, Langendijker id. f 3.50, Rijper id. f 3.50, Anna Paulowna zand- f 56. Beverwijker zand- f 5—6, Noordwijker zand- f 5—6, Drentsche eigenhei mers f 4.505 per 100 Kg. POLITIE. Aan komen vliegen: een duif. IN PLAATS VAN KAARTEN. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon, Hendrik Pieter. Jb. DE GRAAF. B. DE GRAAF—Rijs. Villa, Hoorn, Ursem, 4 October 1933. TE HUUR: met 13.5 H.A. gelegen te Wieringerwaard. Huurder kan het geheele beslag vee en inven taris overnemen. Direct te aanvaarden. Te bevragen bij H. DEKKER, beëe- digd makelaar, Landbouwstr., Schagen. PLm. 1000 Mr Kavel- en Scheisloot op polderkeur; aanwijs a.s. Zater dag 7 Oct., 2 uur o.t. A. BLAAUBOER, Oude Plaats, Groetpolder, Winkel. Te koop: Een beste VRACHTDIENST met zoo goed als nieuwe auto. Brie ven fr. onder letter B. aan HIS WILMS' Adv. Bur. te Hippolytus- hoef. Te koop: ls nabouw Z.A.P. JULIANA en WILHELMINA ZAAITARWE, fll per 75 Kg, inclusief. A. SCHENK, Groote Keeten, 't Zand. Te koop of te huur: ARBEIDERSWONING, 11 Are grond. Te bevragen bij A. RAKKER, Langereis, Hoogwoud. A 7. Aan hetzelfde adres eenig Huisraad en Inboedel te koop. brengt Zaterdag- en Zondagavond 8 uur: in zijn nieuwste lachschlager De opheffing van de drooglegging in Ame rika heeft stof geleverd voor deze geweldige kluchtfilm. In ons uitgebreid voorprogramma interes sante opnamen van de SCHAGER WINKEL WEEK. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag 3 uur hetzelfde programma. Zaterdag Zaal 40, Balcon 70 ct. N.H. BLAUWE. Wekelijks af te geven ééndags KUIKENS van eigen foktoom, zeer billijke prijzen. Adres: J. W. KOORN, Tel. 11, de Haukes, Wieringen. Te koop: 2-cyl. H.D. MOTOR, 7—9, loopt uitstekend. Zondag na middag niet thuis. W. HOEKSTRA, Kaasf. Hipp., Wieringen. TE KOOP ol TE HUUR: een goed onderhouden Burger* woonhuis met veestalling en hooiberging, met erf, groot 63 Are en 3 H.A. weiland, staande en gelegen te Groote Keeten en 't Zand. Te bevragen bij I. C. Zwaan aldaar. Aangeboden: door de N.A.K., goed gekeurde JULIANA ZAAITARWE, f 12.por 80 Kg., inclusief. G. H. GEERLIGS, Kneesweg 8, Anna Paulowna, Telef. 51. Biedt zich aan: NET MEISJE, onverschillig waar. Ook wel bij zie ke dame of heer. Brieven onder letter P. Poststation Kolhorn. Te huur: Een FLINKE WONING, aan den Burgercveg (Burgerbrug), van de Woningbouwvereeniging „Zijpe". Aanvaarding Maandag a.s. Zich te vervoegen bij A. APPEL, St. Maartensbrug. TE HUUR; een Burgerwoonhuis. Te bevragen bij P. Woudenberg, Nieuwesluis, Wieringerwaard. Te tëoop gevraagd: 200 W.L HENNEN, broed 1933, tegen of aan den leg, geen luxeprijs. Brievon Postkantoor Dirkshorn. Te koop gevraagd: Een MAK WERKPAARD, leeftijd acht tot tien jaar. JAC. VA DER. Veerweg 7. Anna Paulowna. DAGMEISJE gevraagd bij de Wed. D. REMPT, Aanmelden bij P. REMPT te Kol horn. EEN l^.JARIGE BOK beschikbaar cn 33 Gramofoonplaten te koop bij J. KEIJZER, Kreil, Bar- singerhorn.

Schager Courant | 1933 | | pagina 3