Schagen I Alkmaar I Plaatselijk Nieuws. Aanvang 2 uur Terrein Loet De bange dief en de moedige slager. Theater Royal. Bekendmakingen. MARKTP0L1TIE. Predikbeurten. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. 4e klas K.N.V B. Zondag a s. de belangrijke competitie-wedstrijd Z IJ P F. Aan den vooravond van de kermis willen wij de traditie getrouw, een kort overzicht geven van dat gene wat met de kermis zoo al te zien en te hooren zal zijn. Bij den heer Modder geeft Tonny Poncia met zijn gezelschap in diens tooneelzaal, welke voor deze da gen door schitterende feorieke verlichting en plafond en wanddecoratie bij den bezoeker aandoet of men is in een Chineeschen theetuin, hetgeen dan ook de be doeling is. een prima stuk dansmuziek, afgewisseld met refreinzang. De heer Schrieken heeft in zijn tooneelzaal 3 da gen dansmuziek onder leiding van Jazz Band Joop Batavier. Tevens Maandagavond optreden van de familie Hofmann op de bovenzaal. Bij café De Wit vindt op Maandagmiddag de hard draverij, ditmaal een jubileumdraverij van de vereeni- ging „de Volharding" plaats, om prijzen van 1250, 1100.—, f50— en 125.—. Zondagmiddag op het voetbalterrein twee competi tie-wedstrijden en wel tusschen G.Z. I en Vios en G.Z. II—R.C.B. II. Tevens vinden op het voetbalter rein handicap-hemdenraces plaats op paarden en kot ten, tevens 100 M. hardloopen voor heeren boven 30 jaar, hetgeen natuurlijk als komische afwisseling be- doeld is. Verder heeft bij het postkantoor weer standplaats gekozen het van ouds bekende Biograaf-theater van den heer De Jongh van Edam, welke gedurende de Zondag een doorloopende voorstelling van „Zijn zwaarste strijd" geeft. Verder Maandag „Indiaansche liefde". Dinsdag „Billy de bevrijder" en Woensdag een extra voorstelling van de prachtfilm „Tarzan" de aapmensch. Voorts kunnen we nog noemen de schuitjes, Turk- sche schop en zweefmolen, benevens waarzegster, schiettent, hoofd van jut, enz., enz., te veel om op te noemen. Dat nu het weer, dat nu reeds meer dan een maand zich van zijn besten kant laat zien. zich ook geduren de onze kermis nog goed mag houden, is thans zeer zeker den wensch van caféhouders, kermisexploitan ten en niet te vergeten het publiek. Donderdagavond heeft op den hoek bij café De Wit nog een kleine aanrijding plaats gehad, welke, dank zij den matigen gang, we.ke beide auto's reden, met lichte materieele schade afliep. Een luxe wagen komende vanaf de vlotbrug, reed de vrachtauto van den heer H. Bakker, welke uit de z.g.n. Kikkersteeg kwam. pardoes in de flank. Zooals gezegd, met een gedeukt spatbord en een paar kapotte koplampen liep dit ongeval af, waarvan de schade door verzekering gedekt wordt. Voor de op 9 Oct. a.s. te 't Zand (N.H.) te houden groote prijzendraverij. bij gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de harddravertjvereenlglng ..De Volhar ding" alhier, zijn de volgende dravers Ingeschreven: Gretchen H. Edna M. Northennan B. Catrien Spier. Navarra. Frettchen, Anlezy. Quick Boy. Mary Magovan Miss Zelda Peter, Nordeck, Don Juan. Miss Everharda Fatima, Petition, Janet Harvester. Our Uhlan B. Othel- la, Rabenhaupt, Nicky Henry, Noma B, Pieternel, Oro Setzener B. WIERINGEN Vlaggetjesdagen. Op Zaterdag en Zondag 7 en 8 October zal de afd. Wieringen van het Centraal Genootschap voor Kinder- herstellings- en vacantrekolonlën, een beroep doen op uw offervaardigheid, nJ. zullen dezer dagen u vlagge tjes ter verkoop worden aangeboden, en de opbrengst ia voor uitzending van kinderen. Den laatsten tijd zijn alleen van Wieringen 10 kinderen uitgezonden en met schitterende resultaten. Wtj kunnen dus niet genoeg toelichten van hoe groot belang uw gift is. Ala begrij pelijk is er zeer veel geld noodig om de kinderen uit te zenden, en vooral juist in deze slechte tijden zijn er zooveel behoeftlgen. Zijn het geen prachtige Instellingen, om voor kinderen welke aan den rand staan om tb.c. te worden, eenlgo maanden of langer een goed tehuia te verschaffen? Er is geen gevaarlijker ziekte voor de kleintjes denkbaar, en als het zoo ver komt, la hun geheele leven verwoeet Wij kunnen dan ook niet gelooven, dat u aj. Zaterdag of Zondag neen zult kunnen zeggen, als u een vlaggetje ten verkoop wordt aangeboden: Namens vele misdeelde kinderen hopen we op uw hulp te mogen rekenen. Jaarvergadering van de L. Rijvereenlging „Wierin gen" op j.1. Donderdagavond ln Conoordia van den heer S. Half weeg. Aanwezig 13 leden. De presidente, mej. G. Mostert, heet de aanwezigen welkom, in 't bijzonder de nieuwe leden. De secretaris, de heer Jb. Bruul. leest de notulen der vorige vergadering, welke worden goedgekeurd na gelezen te zijn. De Instructeur leest hét jaarverslag hetwelk een overzicht geeft der werkzaamheden in 't afgeloopen jaar. Onder de ingekomen stukken zijn enkele dankbetui gingen aan de vereeniging van vereenlgingen, welke op 17 Sept. j.1. aan het concours hebben deelgenomen en waailn zij voor den hun geboden dag dank zeggen. Een zoo goed geslaagd concours behoort tot de zeld zaamheden. De penningmeester, de heer N. Mulder en de 2e pen ningmeester, de heer Jb. Mulder, welke laatste de con- tributlekas beheert, doen rekening en verantwoording. Bij monde van den heer H. Smit wordt medegedeeld, dat alles in keurige orde is bevonden. Alzoo wordt tot goedkeuring der rekening overgegaan. Secretaris en penningmeester worden bedankt voor hun keurig werk. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn mej. G. Mostert en de heeren Jb. Dekker en N. Mulder. Allen worden met algemeene stemmen herko zen en nemen hunne benoeming weer aan. De verdere besprekingen zijn meer van hulshoude lijken aard. Bij de rondvraag komt het kleedingvraagstuk weer ter sprake. Hierover loopen de gedachten als altijd nogal uiteen. Ook nu wordt weer besloten dit punt tot de volgende vergadering aan te houden. Een ruiteravond zal worden georganiseerd, zoo mo gelijk in begin Februari. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de presi dente de vergadering als gebruikelijk. Sportnieuws voor Zondag a-s. L. Rijvereenlging „Wieringen" om 9.15 uur verzame len bij de manége voor Wandelrit. Voetbal: Succes 1—Uitgeest 1, 2.30 uur; Petten 1— Succes 2, vertrek 11 uur; Kolhorn 1—Succes 3. ver trek 1 uur; Petten 3—Succes 4, vertrek 11 uur; Succes Adsp. A—IHeld. Boys, 11.15 uur; Adsp. B—Helder-ad sp. F, 10 uur. DEN OEVER, j Uitvoering Apoila Naar wij vernemen zal de eerste uitvoering van het winterseizoen door de muziekvereeniglng „Apollo" ge geven worden in het begin van de maand November. Opgevoerd zal worden het tooneelstuk in drie bedrijven „Als de poorten opengaan" van Jos. Smits en Jac. Braun Men verzekerde ons dat het een mooie avond zal worden KOE GR A S JULIANADORP. J.V.C.-nlenwa. Op het programma voor a.s. Zondag staan de volgen de wedstrijden: Om 10 uur speelt J.V.C. II tegen H.R.C. IX; om 12 uur spelen de J.V.C.-adsp. tegen Helder b. Om half drie ontvangt J.V.C. I bezoek van Helder 3. Al deze drie wedstrijden worden op het J.V.C.-terrein gespeeld, terwijl J.V.C. 3 's morgens 10 uur naar Cal- lantsoog gaat om daar zijn returnwedstrijd te spelen tegen Callantsoog 2. C A T. I A N T ,s O O (i B. en W. van deze gemeente hebben gunstig beschikt op het verzoek van de V.V.V. Callantsoog, om de trek king van de verloting uit te stellen en te bepalen op 14 Oct. a-s. in het Dorpskoffiehuis. GROOTE KEETEN. Het woon- en winkelhuis te Groote Keeten, eigendom van den heer M. Thomasz, ls verkocht aan den tegen- woordlgen bewoner, den heer K. Kos Az. Reductie-verzoek. Wij vernemen, dat de huurders van de landerijen van het Alg. Armbestuur alhier een pachtreductle over 1933 hebben verzocht ten bedrage van 25 pet. Het betreft hier een pachtcontract van najaar 193L B4RSIN O F, RH O RN Onze plaatsgenoot, de heer Jb. Broersen, werd be noemd tot machinist van het electrisch gemaal in den polder Waard-Nieuwiand te Wieringen. T AN OEN T) 1.1 F Het bestuur van de Gemeenschappelijke Lichtbedrij- ven voor Langendiik en St. Pancras besloot aan de Commissie van Beheer voor te stellen, om het net aan den Laanweg en den Waarddljk van de gemeente Heer- hugowaard over te nemen. In de vergadering van Dins dag zal de Commissie van Beheer op dit .voorstel be schikken. ZUEDSCHAR W O UDE. In een alhier gehouden vergadering van de bakkers- vereeniging ls besloten het saneeringscontract voor het bakkersbedrijf te aanvaarden. De baggerregellng Is door den Minister goedgekeurd. Het ontbreekt nu nog aan de noodzakelijke tuinbou wers, die hun land met modder bemest willen hebben. Als we goed zijn ingelicht, zullen de voorwaarden hier dezelfde zijn als verleden jaar. toen een bepaald aantal (4) per dag kon worden gehaald, zoodat van 8 uur per dag modderen geen sprake zal zijn. Alleen moet de prijs per praam van 54 op 50 cent zijn gebracht. OUDKARSPEL. De heer N. Kaan, hoofdbestuurslid van den Neutra len Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers, heeft de candidatuur voor hoofdingeland van het Hoogheem raadschap Noordh. Noorderkwartier aanvaard. WERK OPGEDRAGEN. Aan de firma Krult, alhier is, als zijnde de laagste Inschrijf ster, gegund de aanleg en de beplanting der terreinen, behoorende bij de nieuw gèbouwde Christe lijke School aan de Lauriestraat, DE LANDBOUWHUISHOUDSHOOL, Vrijdagmiddag vond In de Landbouwhulshoudschool alhier, de elndles plaats, alsmede de uitreiking der di ploma's aan hen, die men gustig gevolg den 5-jarigen cursus hebben doorloopen. Behalve het onderwijzend personeel waren aanwezig het Bestuur dezer onder wijsinrichting, alsmede vrijwel alle ouders der ver trekkende leerlingen. Nadat de heer G. Nobel voorzitter der school, de bij eenkomst had geopend, werden door genoemden heer diploma's uitgereikt aan 32 dames. Jammer was het, dat 4 geslaagden door omstandigheden niet konden te genwoordig zijn. Mej. Piet en Mej. Wijnla. resp. directrice en leerares spraken woorden van afscheid, terwijl de heer J- Kaan de dames opwekte, lid te worden van de vereeniging van oud-leerlingen, waardoor de vriendschapsbanden onderling en met de school bleven bestaan. Aan mej. Piet en mej. Winia werden fraaie cadeaux overhandigd namens de vertrekkende leerlingen. Het gezelschap bleef lang bijeen, terwijl de tijd werd gekort met zang en spel. De volgende leerlingen kon het diploma worden uit gereikt: Mej. M. de Boer, Mej. M. Simons. Mej. G. An- neveldt. Mei. J. Peetoom. Mej. M. Blaauboer, Mej. A. Blaauboer. Mej. N. Kos. allen te Schagen; Mej. T. Reij- ne te Barsingerhorn; Mej. B. Mostert. idem; Mej. M. Kater. St. Maartensbrug. Mej. G. Blom, St. Maarten. Mej. N. Llndenbergh, Middenmeer, Mej. T. Llndenbarg, idem, Mej. M. Baken. Mej. G. Waiboer, Mej. M. Wai- boer. allen te Anna Paulowna: Mej. M. Schermerhorn. Wieringerwaard, Mej. G. Los, Idem; Mej. M. Blakker. Keinsmerbrug, Mej. N. Bakker, idem; Mej. T. Francte. Harenkarspel; Mej. S. Kistemaker. Kolhorn; Mej. T. de RiddeT, Winkel, Mej. T. Mul. Idem; Mej. G. Kuiper. Weere; Mej. A. Kamp, Mej. P. Honlr.gh. Mej. T. Hooij. Mej. I. Brugman, allen te Winkel; Mej. T. Beers. N. Nie- dorp; Mej. N. Lont en Mej. M. Kuut, beiden Wieringen. DE E. S. M. I. De Eerste Schager Melkinrichting ln het Heeren bosch alhier, is vrijwel gereed. De inrichting, welke binnenkort officieel zal worden geopend, kan vanaf heden de meest voorkomende producten reeds leveren. We komen bij de offlcieele opening op deze Inrichting nader terug. Men leze de advertentie, voorkomende in dit blad. KINDERZANG. Met genoegen vestigen wij de aandacht van onza le zers op de advertentie in dit numtner, waarin mededee- ling wordt gedaan van de oprichting van een kinder zangkoor. onder leiding van den heer Nico Snel. toon kunstenaar te Alkmaar. Blijkens circulaire zal bijzondere zorg worden besteed aan de vorming van het geluid der kinderen en bestaat het voornemen om nog dezen winter een operette op te voeren. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de ad vertentie. MARKTO VERZICHT. Veel drukte en grooten aanvoer van vee was het Donderdag j.1. weer op de Schager markt Het was een mooien inzet, 's morgens vroeg zag men al veel grossiers en slagers, een bewijs dat er noodig was. Zoo zag men een bekend weider van hier 's morgens met 11 stuks vette koeien markten en na 3 kwartier waren ze alle al aan den man. De handel had dan ook een vlot en vlug verloop. Drie van de zwaarste koeien werden weer aan bekende Heldersche slagers ver kocht. geldende f 255 en f 250 en een per pond oor 31 ets. Er werden over 't geheel beste prijzen besteed en er was over 't geheel best vee aangevoerd. Twee van d» zwaarste koeien waren afkomstig van den heer A. HARENKARSPET DIBSHORN. Bij de verkiezing van bestuursleden voor den Spek- eterspolder te Harenkarspel is in de vacature P- Moeijes gekozen de heer A. Schrama te Harenkarspel, terwijl werd herkozen de heer P. Hoogland te Schoorl. Alhier, te Kalverdijk gevonden: een kinderjasje voor den leeftijd van 4 a.5 jaar. U hebt den verkeerde voor, meneer. Gisternacht, aldus de N. R. Ct„ werd de vrouw van den slager H. uit de Zoutziederstraat te Rotterdam wakker, doordat de hond aansloeg. Zij wekte haar man, die dadelijk naar beneden, naar den winkel ging. Daar zag hij een hem onbekenden man, die op zijn komst dadelijk in de étalage sprong, zich omhoog werkte tegen den koperen opstand en terstond pro beerde door het tuimelraam boven de winkelruit naar buiten te klimmen. De slager greep het eerste het beste voorwerp, dat onder zijn bereik kwam, toe vallig was dit een groote ijzeren pijp en daarmee gaf hij den vluchtenden dief een geduchte klap, op dat gedeelte van zijn lichaam, dat nog in de étalage was. Maar deze klap werkte als een aansporing, om nog meer haast achter de zaak te zetten en nog voor dat de verbolgen slager een tweede klap had kunnen geven, was de onbekende bezoeker door het tuimel raam geklauterd en op straat gesprongen. De slager wierp de pijp weg, ontgrendelde de deur en be dacht zich. Hij was in profond négligé paar beneden gekomen, hij had den dief verjaagd, maar kon hij zich nu zoo op de straat vertoonen? Zijn erf wms van dieven bevrijd, zijn taak was daarmee beëindig#, thans werd het tijd voor de politie om handelend op te treden. Dies belde hij zoo snel mogelijk het dichtst- bij gelegen posthuis op, met het klemmende verzoek zoo vlug als maar kon een paar agenten te sturen. Aan dit verzoek heeft de politie uiteraard voldaan, maar den inbreker vond men niet. Wel trof men in de buurt een meneer, die ijverig aan het zoeken was naar twee ontsnapte dieven, en die kennelijk Grootss, Nes, alhier, de andere, van f 250, was afkom stig van den heer C. van der Oord alhier. Veel geldekoeleen waren aangevoerd; deze handel was ook heel goed en duurder. Kalfkoeien duur. Op de vaarzenmarkt was ook veel drukte, groote aanvoer; deze gingen hoofdzakelijk voor de slacht weg- Handel goed. Ben stier kon gelden 20 ets. De handel in graskalveren was vlug; ook iets duur der. Nuchtere kalveren duur; hiervan waren er nu juist niet zoo veel aangevoerd. Oude slachtschapen 14-24 gld-, duur, handel vlug. Met de jonge vette schapen was de handel Iets min der tot 18 gld. de besten. Lammeren voor den dood 712 gld. voor de weide 4-7 gld., handel kalm. De handel in vette varkens was vlug; hoogste no teering 21 ets.; dat hebben wij ln langen tijd niet kunnen schrijven. De handel in biggen en schrammen was goed, niet direct duurder. In bokken en geiten was niet veel handel. Op de kippenmarkt was het gewoonweg mis. Deze hebben een geweldige tik gehad van de invoerrechten van Engeland. Het scheelde wel zoo'n 30 ets. per kip", dat is teveel. Over 't geheel genomen kon men tevreden zijn. .Aannemen... één bier!" Zoo luidt de titel van het hoofdnummer, dat deze week ln Theater Royal draait. Deze film, waarin Buster Keaton, 's werelds grootste en fijnste fllmkomlek de hoofdrol vertolkt, is met recht te noemen de schlager van dezen tijd. Men heeft dezen talentvollen speler een partner ge geven. n.1. Jimmy Durante, die een tegenwicht moet vormen voor den onbeholpen, onhandigen man die nooit lacht. Samen vullen ze elkaar uitstekend aan en in „Aannemen... éen bier" eischen beiden heel wat van de lachspieren van het publiek. Buster Keaton is onberekenbaar als hij verliefd is. Van degelijk dleren- opzetter wordt hij gemakkelijk dranksmokkelaar, als het er om te doen ls een millloen bij elkaar te krijgen om de hooge eischen van het voorwerp zijner liefde te bevredigen. De tooneelen, die zich afspelen in de brouwerij bij het vervaardigen van het „bier', zijn hoogst komisch- Buster Keaton komt in conflict met de politie en wordt later het slachtoffer van een bende dranksmok kelaars. Men zal zich bij deze goed geslaagde film werkelijk umaseeren. In het uitgebreid en met zorg samengesteld voor programma vindt men vele interessante opnamen van de laatst gehouden Schager Winkelweek. Burgemeester en Wethouders der gemeente Scha gen brengen ter algemeene kennis, dat met ingang van 12 October 1933 tot en met 23 November 1933, des Donderdags geen rijtuigen op het Marktplein, langs het Rensgars, het Noord en in de Nieuwstraat mogen worden geplaatst dan alleen gedurende den tijd voor op- of afladen, terwijl het uit- en inspan nen van paarden op het Marktplein, langs het Noord en het Rensgars niet zal mogen geschieden. Overtreding zal worden gestraft met een geldboete van ten hoogste 125.of hechtenis van ten hoog ste 6 dagen. Schagen, 5 October 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Jb. DE VRIES, l.B. De Secretaris, ROGGEVEEN. verheugd was assistentie van een paar agenten te zul len krijgen. Het bleek, dat deze meneer langs de slagerij was gekomen, juist toen de inbreker uit het tuimelraam naar beneden kwam. Hij had. mecnende zijn plicht als goed staatsburger te doen, den man gegrepen, ver onderstellende dat hij met. een inbreker had te doen. Maar de dief had heel listig gezegd, (lat meneer den verkeerde voor had. Hij moest hem niet grijpen, maar die twee andere kerels, die juist op den hoek van de straat waren verdwenen. De meneer had den dief toen los gelaten en was met hem aan de achtervol ging van de beide imaginaire inbrekers begonnen. Al spoedig was hij den ander kwijt geraakt en hij was nu nog alleen aan het achtervolgen, toen hij de politie ontmoette. De agenten zijn daarop een onderzoek hij de sla gerij gaan instellen. Voor de deur vonden zij een on beheerde fiets, vermoedelijk de fiets van den dief. Deze had de fiets netjes op slot gedaan, omdat hij bang was, dat het karretje anders gestolen zou wor den. In de slagerij wordt, niets vermist. Er zijn een paar zakjes gevonden, welke de dief vermoedelijk heeft meegebracht om er de buit in mee te kunnen nemen. ZONDAG 8 OCTOBER. NED. HERV. GEMEENTE. Jullanadorp, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Hulsduinen, geen dienst. Heerhugowaard, nam. 2 uur, Ds. Bloemkoff. Doop. EVANGELISATIE. Schagerbrug, nam. 7 uur, Ds. Bosma. 0 Strafzitting van Vrijdag 6 October. Castrlcum. DE LIEFKOOZING VAN EEN AUTOBUS! De bejaarde heer. A. Pleying. tuinder te Velzen, en diens echtgenoote, benevens zijn procuratiehouder N Hoogenduin uit Beverwijk en diens ega, hadden in een 8-jarig, maar nog goed geconserveerd Fordje, model hooge hoed, op Zondag 30 Juli een recht prettig uit stapje gemaakt naar Bergen en Egmond Binnen en keerden onder bekwame besturing van den heer Hoo genduin in 'n veilig slakkengangetje huiswaarts. Te Cas- tricum overkwam hun echter een noodlottig avontuur, dat alle voldoening, vervaagde. De dappere ford werd namelijk aangereden door een autobus uit Haarlem, die terugkeerde van de Zuiderzeewerken, en werd zwaar ge havend in een greppel geworpen, terwijl de inzittenden, door den schok met het hoofd door de kap wipten. Een der dames werd daardoor nog tamelijk gewond en men vreesde aanvankelijk voor hersenschudding. De onat tente buschauffeur, R. G. uit Haarlem, stond nu terecht wegens die aanrijding, doch beweerde niets gemerkt te hebben. Zijn bus was geheel onbeschadigd. Hy had ook nog een paar passagiers, die de rit destijds hadden mee gemaakt, medegebracht, doch deze konden niet gehoord worden, omdat zij door een of andere stommiteit het geheele rechtsgeding op de publieke tribune hadden me degemaakt. De twee dames uit het fordje konden tijdens de zitting nog worden opgepikt in het „Rooie dorp", waar zij op 'n koppie met 'n konkelstlk waren genood. Het werd een spannenden strijd tusschen den bus- ohauffeur en de bezetting uit het fordje, dat voor het civiele bedrag van 60 sjoof weer piekfijn in orde was gebracht en nu weer glimmend als de gouden koet? voor het oog des kantonrechters defileerde om aan tc toonen dat de krenkingen als vehikel en sardientjesblik ten eenenmale misplaatst waren. Tot slot van dit drama S, grand spectacle van den rij weg werd gevorderd f 25 boete of 25 dagen, doch de kantonrechter had er nog niet genoeg van en gelastte voortzetting der behandeling op 3 Nov. a.s. Egmond aan Zee. ONDER SUGGESTIE VAN HET NOODLOT. De visscher Willem Zw. te Egmond aan Zee, die ja ren lang de konijnenfamilies met rust liet, is thans ijve rig bezig zijn schade in te halen en stond thans terecht ter zake het zich bevinden in de duinen met pl.m. 40 wildstrikken. Willem zette een mond op als een garage deur en riep dat hij gedwongen was te stroopen. Met 5 gulden steun kon hij het kunststuk niet volbrengen sich te voeden en te kleeden. Natuurlijk waren de blik semschichten en donderslagen in het requisitoir van den ambtenaar niet van de lucht en werd gevorderd f 25 boete of 25 dagen. Kantonrechter Mr. de Groot geraakte ook al onder den indruk en veroordeelde tot f 20 boete of 20 dagen. Alkmaar. HET TEEKEN DER VEILIGHEID VERZUIMD, j De expediteur A. J. de B. te Alkmaar verzuimde bij het inrijden van de Bleek.erslaa.n met zijn barrier. op den Kennemerotraatweg het vereischte teeken te geven. Als gevolg 'n carambole met den motorrijder Wieringa, die met zijn machine en zijn duoengel, een broer, ge vloerd werd. Uitgedeeld werd een vermaning en de straf 7 gulden boete of 7 dagen. H e i 1 o o. HONGERENDE TUINDERS. Een aantal jeuedige beoefenaars der practische aar drijkskunde uit Heiloo cum annexis, tevens enthousi aste beoefenaars der edele voetbalsport, verkeerde op ?0 Sept. in fuifstemming en schepten 'n tweetal teams in Alkmaar de peultjes eens flink op. De heer Van Gij- 'en zocht veiligheid in politie-assistentie, waarop de hibelende tuinders hun zegetocht voortzetten in de Walhalladancing, in de nog overgebleven Krebbestceg. Mstoen trok de 20-jarige Jacobus Josephus K. de at tentie der politie door zijn uitbundigheid en het uiten "an het barre voornemen om een van zijn mede-fees telingen aan het mes te rijgen. Heden terecht staande ler zake ordeverstoring en dronkenschap, werd hij veroordeeld tot f 8 boete of 8 dagen. Zijn klacht over rijn werkloosheid sorteerde een eenigszins komisch affect. Alkmaar. 'N OUDE BOERENRENTENIE R CANDIDAAT VOOR DE OMMERSCHANS! De 61-jarige rentenier Jan F. te Alkmaar, in zijn beste dagen raadslid van Schoorl. is 'n sterke liefheb ber van oude klare, welke liefde hem meermalen nood lottig is. Reeds dikwerf werd hij voor openbare dron kenschap veroordeeld, doch hij deed niet zijn voordeel met de lessen der geschiedenis, want ook op 25 Au gustus was het weer heelemaal mis en versche;--> bij als gevolg van die onmatigheid heden persoonlijk voor ien strafrechter. De huishoudster had ditmaal haar oatroon door een schikking niet buiten schot kunnen houden. De oude heer was blijkbaar verschrikkelijk bang voor het landgoed Veenhulzen en verzocht be vend voor die ramp bespaard te blijven. Nog eenmaal werd consideratie gebruikt in 't belang van de schat kist en opgelegd f 50 boete of 20 dagen. WAARSCHUWING NIET VERPLICHTEND. Verschillende overtreders zijn het waanbegrip toe gedaan dat aan de politie is voorgeschreven eerst een waarschuwing te gever.. Alzoo ok mej. Marie B. uit I Oudorp, die in den avond van 30 Sept. zonder licht I den Kennemerstraatweg befietste. Zij werd heden ver- oordeeld tot f 3 bete of 3 dagen om haar zoo moge lijk van dit idéé fixe te genezen.

Schager Courant | 1933 | | pagina 15