N.H.V.B.-U i t s 1 a g e n, PROGRAMMA NÜ.V.B. (Jit Alkmaar en Omstreken. DIVERSEN. Uit OMGEVING 8 October. 1 C: Wieringerwaard -BJELC. 06; J.V.C.Helder 3 1-2. 3 D: Kolhora—Succes 3, 1—3; B.K.C. 2—Helder 5, 27; Sparta 3Wieringerwaard 2. 113. 4 K: J.V.C. 2—H.R.C. 9, 5—1; Callantsoog—Helder 6, 2—3; 4 L: Dosko 2Dirkshorn 2—2; Callantsoog 2—J.V.C. 3, 0—2. Adspiranten P: J.V.C. aHelder b, 01. Adsp S; Sparta bH.R.C. e 1L t OVERZICHT. In 1 C is B.K.C. met ware vraatzucht aan het punten verzamelen. Zoo zelfs, dat Wieringerwaard er onder door ging met de voor deze ontmoeting ongebruikelijke cijfers 60. J.V.C. liet zich thuis de punten ontfutselen door Helder 3 en als de Buitenvelders ooit een gelegen heid gehad hebben om royaal de punten in de wacht te sleepen, dan was dat wel Zondag j.1. Ze hebben van de kans echter niet geprofiteerd. Petten laboreerde aan 9 afschrijvingen, zoodat het niet mogelijk was te spelen. Zoodoende verleende het bondsbestuur uitstel. M.L.D. H.R.C. 3 kon wegens afkeuring van het Ankerpark geen doorgang vinden. De stand is: B.K.C. 4 4 0 0 22-3 8 Succes 2 2 2 0 0 8-3 4 Petten 2 1 1 0 8—7 3 M.L.D, 3 1 1 0 8-5 3 H.R.C. 3 3 1 0 2 5—10 2 J.V.C. 4 0 2 2 6—13 2 Helder 3 4 1 0 3 8—18 2 Wieringerwaard 2 0 0 2 3—10 0 Tweede klasse. Succes 3 zette haar overwinningen voort op Kolhorn. In schrille tegenstelling tot de resultaten van het eer ste elftal, zijn de verrichtingen van B.K.C. 2. dat nu weer met 7—2 van Helder 5 verloor. Met Wieringer waard 2 dat met een heeleboel adspirantspelers uit- ikwam, was het ook huilen. Sparta 3 won er met 113 ven. Dat mooht anders ook wel na de verpletterende 10—0 tegen Succes 3. Succes 3 D.E.S. Helder 5 19—3 6 15—5 6 11—5 5 15 OCTOBER. 1B: WFC. 5—{Bergen; SchoorlAasendelft 2; IC: BKC.Petten; Succes 3Wieringerwaard; Hel der 3HIRC. 3 (Wellicht zal Petten in verband met haar kermis omzetting verzoeken). 1D: BerkhoutAndijk 2; West Frisia 3Strandvo gels; Nieuwe Niedorp—Hollandia 4; Hollandia 2—M- F.C. 1. 2D: DTS. 2-Uitgeest 2; Alkm. Boys 3— CSV. 1; Aio maria 4Alk. Boys 2. 2E: Sparta 2—HRC. 5; Texel 2-Held. Boys 1; Wa tervogels—Helder 4. 2F: Twisk—Aartswoud; MVK.—Sijbekanspel; West Frisia 4—N. Niedorp 2. 3B: KoedijkEgm. Boys; Bergen 2HJrsem; Alcma ria 5—Vrone 2. SC: O KB.—VOL.; MFC. 2—Weat Frisia 5; Andijk 3— Berkhout 2. 3D: Wieringerwaard 2—Helder 5; Sparta 3BKC 2; Kolhorn—CD.E.S.; HRC. 6—{H!RC. 7; Oudeschild—Suo ces 3. 4D: Akersloot—Ursem 2; Schoorl 2—Alk. Boys 4; ASV—Koedijk 1. 4F: VOL. 2—Schellinkhout. 4C: Aartswoud 2MFC 4. 4K: Held. Boya 2—HIRC. 8; Helder 6—Watervogels 2; Texel 3—Callantsoog 1. 4L: JVC. 3Dirkshorn; Succes 4—Held. Boys 3; DOSKO. 2—BKC 3; Petten 2—Callantsoog 2. Junioren: W. Frisia—Hollandia b; ZPC. o—«Alkm. Boys a, Adspiranten: DTS. ar—Alkm. Boys a; Bergen a Schoorl a; Alcmaria cVrone a; Berkhout aAndijk a; JVC. a—HIRC. a; HRC. b—Helder a; Helder a Sparta; Succes a—Held Boys a; Succes b—HRC. e. (Alg. Sportblad). Een vrijen da.g voor Alcmaria Victrix I. Een kleine nederlaag voor „Go Ahead" en een verdienstelijke overwinning van de Alkmaarsche Boys te Oudkarspel. Het eerste elftal van Alcamria Victrix had een vrijen dag, in verband met de paardencourses op het gemeen telijk Sportpark. Mogelijk zal de geboden rust haar goed doen voor de komende ontmoeting op a.s. Zondag te Den Helder tegen H.R.C. Alcmaria Victrix 2 bracht een bezoek aa.n K.F.C. 2 en de Alkmaarders moesten In de Koogers hun meerdere erkennen, zij leden een 51 nederlaag. Alcmaria Victrix 3, dat een bezoek bracht aan Hol landia 2, verbaasde heel de kaasstad, door zoowaar ©en 24 overwinning te behalen. VIERDE KLASSE KN V B. Alkmaar I deed, ongeacht de nederlaag die slechts met 32 kwam, te Schagen tegen Sparta, bepaald geen onverdienstelijk werk, temeer, daar de Spartanen nog vorige week in de kaasstad lieten zien, geduchte tegen standers te kunnen zijn en stellig niet minder in eigen veste. Elders in dit blad, treffen we zeker een verslag aan, evenals van het treffen van de Alkmaarsche Boys te Oudkarspel tegen D.T.S. De rood witte Alkmaarders wisten in een zeer zwaren en span- nenden strijd, ten slotte met 14 te zegevieren. Waar Succes op eigen veld tegen Uitgeest in een draw (2—2) een kostbaar punt verspeelde en Texel in eigen veste van het bezoekende Vrone met 31 won, is de stand thans: Alkmaarsche Boys Uitgeest Succes D.T.S. Schagen Alkmaar Texel Andijk Vrone VEENHUIZEN. Zondag jl. speelde V.C.L. 1 in Hoogkarspel tegen V.V.H. L V.C.L. kon het niet bolwerken tegen het forsche spel van Hoogkarspel De wedstrijd eindigde met 6—3 in het voordeel van V.V.H. De scheldsreohter {leidde onpartijdig, maar een beetje slap. Hij had wat «trenger moeten optreden. Hoogkarspel huldigt blijk baar de stelregel: Eerst de man en dan de bal Maar dit is geen voetbal meer; het moet eerlijk en sportief blijven. De spelers van Hoogkarspel werden tenslotte 'zelf dê dupe van hun ruwe spel, want ze liepen zoo [/woest en onstuimig op één onzer spelers in, die ge lukkig nogal stevig op zijn voeten stond, dat ze krui pend het veld moesten verlaten. De midvoor van V.V. 1H. kent blykbaar „De Tien Geboden voor den sportie- ijiven, voetballer" niét, want hij sloeg met beide handen iden bal in het doel, welk feit den scheidsrechter ont ging. f Het tweede elftal verloor met 12—1 van Oudendijk 2. Enfin, 'de moed niet verloren en probeert de vol gende week in Obdam 1 of 2 puntjes mee naar huis tg nemen. 4 4 0 0 22—6 8 3 2 1 0 8—5 5 4 2 1 1 14—11 5 4 2 1 1 9—9 5 4 2 1 1 11—12 5 3 1 0 2 5—5 2 3 1 0 2 5-6 2 3 0 0 3 2—10 0 4 0 0 4 6—18 0 „SCHAGEN"-NIEUWS. ELFTALLEN VOOR ZONDAG a.s. Uitgeest ISchagen L Aanvangsuur niet bekend. C. Prins V. Vlottes P. Boon A. Plakman R. Rus J. Watertor W. Rus P. de Vries G. J. Boontjes J. Slingerland Jb.Dekker Reserve: R Rempt Schagen II—H.R.C. 5. Aanvang 2.30 uur. D. Arnoldus A. Slikker J. Broer P. Blaauboer S. Breebaart K. Rempt C. de Moor S. Paulusma G. Paulusma J. Molenaar J. Kossen Reserve W. van Geelen. Schagen 3B.K.C. 2. Aanvang 12 uur. N. N. M. Slikker C. Tump J. Weeland G. Lem J. Boontjes C. Stammes H. Veenstra E. Rus C. Beers P. Ruig Reserves: Ch. Tjalkens (achter); D. Ruig (voor). Scheidsrechters voor! Den laatsten tyd komt het nogal eens voor dat wed strijden in de lagere NH.V.B.-afdeelingen zonder offi- cieelen scheidsrechter gespeeld moeten worden en dat het aan het toeval moet worden overgelaten of er iemand op het terrein is die fluiten kan. De bond kan nog best wat scheidsrechters gebruiken. Oud-spelers en supporters probeert het eens en geeft U op bij J. E. L. van Ketel, Schagen, die secretaris der scheidsrechterscommlssie voor West-Friesland is. Competitie-indeeling. N. Niedorp heeft haar derde elftal, uitkomende in 4 A teruggetrokken. Alle wedstrijden van N.N. 3 verval len dus. NederlandOostenrijk. We herinneren er aan dat deze geweldige wedstrijd op Zondag 10 December wordt gespeeld. WIERINGER WAABD-NIEUWS. Uitslagen van 8 October: Wieringerwaard I-B.K.C. I. 06. Schagen 2—Wieringerwaard 2, 11—3. PROGRAMMA VOOR 15 OCTOBER:. Succes 2Wieringerwaard 1, 2 uur. Vertrek 1 uur per Breed, vanaf Veeter. Wieringerwaard 2Helder 5, 2 uur. Elftallen bij Veeter. Wieringerwaard 1 heeft dus een geduchte nederlaag geleden tegen B.K.C. 1 en laten we direct opmerken, verdiend. B.K.C. was een ploeg, waar combinatie en geestdrift in zat, terwijl enkele spelers van Wieringer waard zich geheel niet gaven. Enfin jongens, moed houden; we k'ctmen dien tegenslag wel weer te boven. Laten we dan dit jaar eens moeten vechten om niet onderaan de ranglijst te eindigen. Volgende week zal het weer moeilijk zijn een resultaat te halen dat punten oplevert, doch eens zal het weer beter gaan.t Ook het tweede lijdt aan 't euvel van te weinig spe lers en goede reserves, maar voor hen geldt hetzelfde als voor het eerste. Laten we hopen, dat er zich spoedig nog enkele leden opgeven, dan zijn we ineens uit de misère. Dus deze week noteeren wij, die leden die thans nog om den kant loopen en voor voetballen gevoelen, als lid. WIERINGEN. Succesnieuws. Succes I—Uitgeest I, 2—2. Succes I had Zondag bezoek van Uitgeest I, ver gezeld van een 60-tal supporters, en heeft het niet verder kunnen brengen dan een gelijk spel. Alhoewel Succes grootendeels de meerdere was, is het niet ge lukt den 21 voorsprong tot vijf minuten voor het einde behaald, te behouden. Uitgeest heeft gelijk ge maakt en spoedig daarna was het einde. Om half drie laat scheidsrechter C. v. d. Hof be ginnen en U. wint den toss en verkiest het wind- voordeel. Direct ontwikkelt zich een vlug spel en U. is het eerst in den aanval. Succes komt spoedig los, doch voor doel is het samenspel zoek. De nieuwe opstelling werd spoedig gewijzigd en Schmit speelt weer midvoor. Dit is een verbetering, doch doelpun ten blijven uit. Na een kwartier werd van 't Hof verrast met een harde schuiver, 0—1. Aangemoedigd door de leiding, neemt U. het spel eeningszins in handen, doch kan niet verhinderen bij een S.-aanval, dat de S. linksbuiten gelijk maakt. Voor de rust kwam geen verandering in den stand. Na de rust neemt S. direct het spelin handen, doch de U. achterhoede weet van geen wijken en zendt alles retour. Als Schmit goed inschiet, brengt de lat redding. Even later komt Ra alleen voor den U.-keeper, doch trapt over den bal heen. Dan komt bij een S.-aanval de bal voor het U.-doel, de U.- back raakt den bal verkeerd en belandt in eigen doel, 2—1. S. weet tot voor 5 minuten voor het einde de leiding te behouden, doch als de bal hoog voor het S.-doel wordt gezet, kopt de S. rechtsback mis en onhoudbaar schiet de U. midvooi in, 22. In dezen stand komt geen verandering en werden de punten broederlijk gedeeld. De wedstrijd werd onder de bes te verstandhouding gespeeld. Kolhorn I—Succes HL 01. Succes III speelde te Kolhorn en h6eft daar een 1—0 overwinning weten te behalen. Petten I—Succes II is wegens ziekte der Petten- spelers uitgesteld, Voor onze reserves een teleurstel ling, daar vorige week Succes II—W.'waard ook al uitgesteld is. Ook hel. 4e elftal is niet naar Petten gegaan, daar wij zelf hiervoor met het oog op de kosten uitstel voor hebben gehad. Heldersche Boys aSucces a ook uitgesteld. Helder f niet opgekomen tegen Succes b. Het was voor de lagere elftallen wel een dag van pech. Volgende week Succes II—W'waard. Succes I is vrij. CALLANTSOOG. Callantsoog I—Helder VI. (23). Cal lantsoog II-J.V.C. III (0—2). Zondag j.1. is voor Callantsoog wel een onfortuin lijke dag geweest. Van de 4 te verdienen punten is geen enkel in Callantsoog gebleven. 's Morgens om 10 uur bond C. II den strijd aan met J.V.C. III uit Julinanadorp. Met den wind in den rug was C. II in de meerderheid. Doelpunten daar kwamen niet van; de productiviteit is nog gering. Na de rust profiteert J.V.C. van den wind en weet twee maal te scoren, zoodat het einde kwam met een 2—0 stand voor J.V.C. Een verdiende overwinning. Scheids rechter Bijlsma leidde goed. 's Middags ontving C. II Helder VI. C. trapt af en reeds na 5 minuten loopt de C.-midvoor den bal in het H. doel. Daarna doelpunt H.; twijfelachtig, want gevaarlijk werd er naar den op den grond gevallen keeper, die de bal vasthield, getrapt. Hoe het zij. scheidsrechter v. d. Heide kent het punt toe. (1—1). Na de rust opent H. weer met een goal; maar spoe dig maakt C. gelijk (2—2). Tien minuten voor het eind een hands in het beruchte gebied en do penalty die er onhoudbaar in gaat, brengt den stand op 2—3. In dezen stand kwam geen verandering. Een incident deed zich voor, 2 minuten voor het einde. De Helder rechtshalf geeft den C.-speler Hoog land een klap in het gezicht. Gelukkig wist de heer H. zich te bedwingen. Slachtoffer en dader werden uit het veld gestuurd. Vermoedelijk zal dit muisje nog wel een staartje hebben; temeer daar vaststaat dat de aangevallene zich volkomen fair heeft gedragen. Jammer toch dat dergelijke excessen de sport bederven en natuurlijk impopulair bij een gedeelte van het pu bliek. OUDKARSPEL. D.T.S. IIAlkm. Boys. 05. NOORDSCHARWOUDE. Voorwaarts I—S.D.E. I. 2—0. Con Zelo IIVoorwaarts II. 0^—4. Voorwaarts IIIHollandia III. 74. Hollandia Jun. A—Voorwaarts Jun. A. 1—5. Hollandia BVoorwaarts Jun. B. 23. AARTSWOUD. A. I zou op eigen terrein spelen, doch 's morgens werd het veld afgekeurd. Het tweede ging naar Ob dam, speelde daar een onpleizierigen wedstrijd en ver loor met 0—2. ANNA PAULOWNA. N.A.S.B.-voetbal. Het tweede elftal van de afdeeling van den Arbei derssportbond speelde Zondag tegen Den Helder II. Al dadelijk was te zien, dat de Polderschen niet op gewassen waren tegen de Heldersche jongens en spoe dig na het begin kreeg A. P.-doclman reeds het na kijken. Wel wist A. P. een enkele maal door te bre ken, maar doelpunten kwamen alleen van de andere zijde. Rust 03. Na de rust was het spelbeeld vrij wel hetzelfde. Den Helder maakte nog twee goals en won dus tenslotte met 50. Ook bij het tweede elftal, dat hierna tegen Den Helder I in het veld kwam, bleek dat nog weinig ge oefend was. Vóór de rust, toen A. P. zon en wind in het voordeel had, wist de thuisclub door hard werken te bereiken, dat Den Helder het bij een 3—0 voor sprong moest laten. Maar na de rust kreeg de Helder sche keeper slechts een enkel ongevaarlijk schot te stoppen en werd daarentegen het Polder-doel hijna voortdurend belegerd. Nog zesmaal moest de Polder- doelman visschen. De eindstand was dus 09. Een volgende keer beter, hè A. P.? JULIANADORP. Zondag is er door de verschillende elftallen van J. V.C. weer lustig gevoetbald. 's Morgens 10 uur ontving J.V.C. 2 bezoek van H-R. C. 9. De scheidsrechter ontbrak weer eens voor de zoo- veelste keer en daarom werd onder leiding van den Tigchelaar gespeeld. J V.C. 2 was bijna voortdurend in de meerderheid en had dan ook met de rust reeds een 40 voorsprong. Na de rust wist ze hier nog een doelpunt aan toe te voegen, terwijl H.R.C. 9 even voor het einde de eer wist te redden. Het einde kwam alzoo met 5—1 voor J.V.C. Hierna kwamen de J.V.C.-adspiranten ln het veld te gen Helder b. Hoewel de Helder b-spelers sterker wa ren, speelden de J.V.C. a-ers zoo goed. dat ze tot de rust het doel schoon wisten te houden. Na de rust maakte Helder b met een hoog schot, dat voor den kleinen J.V.C.-keeper onbereikbaar was, het eenige doelpunt in dezen wedstrijd. Het einde kwam dus met 10 voor Helder b. Goed zoo, jongens de nederlaag wordt steeds kleiner. 's Middags half drie kreeg J.V.C. 1 bezoek van Helder 3, dat een zeer sterk elftal in het veld bracht (Helder 2 was vrij). Niettegenstaande dat. wogen de partijen best tegen elkaar op. Helder 3 wist reeds spoedig de leiding te nemen, maar kort daarna maakte de middenvoor van J.V.C. met een keihard schot de partijen gelijk. Vooi de rust wist Helder 3 den stand op 21 te brengen. Na de rust kreeg J.V.C. het windvoordeel. maar hoe ze ook zwoegden, en dat ze ook probeerden, ze konden het doel niet vinden. De stand bleef 21. De leiding, die berustte bij den heer H. van Dam, was ver van best. Het geringste vergrijp van een J. V.C.-speler werd opgemerkt en bestraft, terwijl over tredingen aan den anderen kant over het hoofd wer den gezien. Een tweetal voor ieder duidelijke hands- gevallen in het strafschopgebied van Helder bleven onbestraft, terwijl de scheidsrechter zich meer met uitdrukkingen van het publiek bemoeide, dan noodig was. J.V.C. 3 was 's morgens bij Callantsoog 2 op bezoek en keerde met een 2—0 overwinning huiswaarts, OUDESLUIS. Dosko 2 had Zondag jl Dirkshorn I op bezoek. Voor de rust wegen te partijen vrijwel tegen elkander op. De eerste 20 minuten maken beide partijen er weinig van. hetgeen nog in de hand wordt gewerkt door den dwars over het veld staanden wind. Langzamerhand beginnen echter beide partijen beter te spelen, en vooral het laat ste kwartier voor de rust wordt pittig spel te zien ge geven. Dirkshorn krijgt al vrij spoedig een strafschop te nemen welke naast gaat. Later weet Dosko door haar midvoor een 20 voor sprong te bemachtigen, doch wanneer eerst de D.-kee- per een mooi schot prachtig keert, wordt hij spoedig daarna tweemaal gepasseerd, zoodat de rust ingaat met 2.2. Na de rust is DOSKO. het meest in den aan val geweest doch zij kunnen het net niet vinden Wel zijn de uitvallen van Dirkshorn zonder gevaar doch ook aan die zijde wordt geen verandering in den stand ge bracht zoodat het einde komt met 22 BKEEZAND. AD.O.-WEDSTRIJDEN. In een uitwedstrijd, Zaterdag door A D.O. 1 tegen Stormvogels 1 gespeeld, gelukte het A.D.O., hoewel men bij de rust een 30 achterstand had, toch nog tenslotte een gelijk spel te forceeren. De eindstand was 33. A.D.O. H speelde thuis tegen Stormvogels 3 om een medaile, uitgeloofd door den heer G. Schenk. Het tweede elftal van de Breezanders behaalde een mooie 40 overwinning. Ruststand l—O. de TANGENT) 7JK Alhier zullen dezen winter twee tuinbouwcursussen worden gehouden, een vanwege de afd. van den L.T.B. te Noordscharwoudc en een vanwege Groentecultuur te Broek op Langcndijk. In de gehouden gecombineerde vergadering van het Comité voor het houden van een jaarlijksche autotocht voor de Ouden van Dagen te Oudkarspel en Noordscharwoude en dat voor hen uit Zuidschar- woude en Broek op Langcndijk werden de moeilijkhe den besproken, die zich voordoen, als elk jaar door heide comité's zoo'n autotocht wordt georganiseerd, daar dan de houders van luxe-auto's tweemaal hun wagen beschikbaar moeten stellen. Men was het er over eens, dat dit een bezwaar was voor sommigen, die dan ook al te kennen hadden gegeven, in het vervolg waarschijnlijk niet meer tweemaal te zullen rijden. De leden der Comité's voelden dit bezwaar en besloten, om nu nog geen definitieve beslissing te nemen, doch 01 het volgende voorjaar nogmaals te vergaderen en dan opnieuw de moeilijkheid onder het oog te zien en eventueel te besluiten, den auto tocht om het jaar te houden. Nog werd de vraag besproken, of het niet mogelijk zou zijn, een andere attractie voor de Ouden van Da gen te houden, die weinig kost en die toch door hen op prijs zou worden gesteld. Het bleek echter, dat dit niet wel was uit te voeren. NOORDSCHARWOUDE. Zondagmiddag j.1. had te Noordscharwoude een bij eenkomst plaats van de Esperanto-vereeniglng „La Norda Stelo". Bijna 50 leden van de 75, die onze ver- eeniging er nu al telt. woonden de vergadering bij. Al lereerst werd de Esperanto-tentoonstelling bezichtigd. Na de opening en een toespaak van Mevr. Luljting Vos van Zon; werd per motorboot een tocht gemaakt door de wateren van den Langendijk tot Broek. Terug in Noordscharwoude, voeren we het veilinggebouw bin nen. Voor velen was dit iets nieuws en het bezichtigen waard. Vooral het mijntoestel had allo belangstelling. In Concordia werd de vergadering voortgezet. De heer Flielink vertelde ons over zijn reis naar Stockholm, naar het Congres van S.A.T. (Nationallteitslooze We- reldbcnd van Esperantisten). Er bleek* uit de gegevens, dat er zich in totaal 350 cursisten hebben aangemeld voor de verschillende cursussen, waarvan op Texel alleen 212; dus 350 nieu we Esperantisten tusscljpn Alkmaar, Hoorn en Texel. We hopen dat de vergaderingen van onze propaganda- club tot dit succes een steentje hebben bijgedragen. Tot directeur van het R.K. Fanfarecorps „Genot door Kunst" is benoemd de heer G. Hekket te Alk maar. OUDKARSPEL. Toewijzing lichting 1934. De navolgende dienstplichtigen zijn toegewezen, aan de achter hun namen genoemde korpsen: A. P. Borst, le compagnie hospitaalsoldaten, gar nizoen Utrecht, datum inlijving 1—10 Juni 1934; P. Duijs, 21e Regiment Infanterie, garnizoen Amers foort, datum inlijving 16—25 Juni 1934; J. T. Kamp, 21e regiment Infanterie, garnizoen Amersfoort, datum inlijving 16—25 Juni 1934; H. M. Slooves, le Bat. reg. Genietroepen, garni zoen Utrecht, datum inlijving 1625 Febr. 1934; C. Vriesman, le Ba', rcg. Genietroepen, garnizoen Utrecht, datum inlijving 16—25 Febr. 1934; W. G. Wijts, 21e Regiment Infanterie, garnizoen Amersfoort, datum inlijving 16—25 Febr. 1935; J. van Zijl, 21e Regiment Infanterie, garnizoen Amersfoort, datum inlijving 1—10 Oct 1934 H nor, w op p Vrijdag 6 October jl., 's avonds half acht, hield do Maatschappij tot Nut van 't Algemeen in het café van den heer J. Modder haai eerste vergadering in dit seizoen en wel enkel met de heeren. De Voorzitter, de heer P. de Boer, heette allen hartelijk welkom en noopte dat hier weer besluiten mochten vallen ten goede van 't'Nut. De notulen werden voorgelezen en zonder opmer kingen goedgekeurd. Hierna volgden ingekomen stukken, waar noti tie van werd genomen. Derde punt van de agenda; Verkiezing commissa ris dor Spaarbank. Als candidaten waren voorgesteld de heer S. de Zee, Hoofd der openbare school en de OOGONDERZOEK-INRICHTING GROOTSTE KEUZE BRILMONTUREN EN GLAZEN SPECIALE REPARATIE-INRICHTING W. C.VAN GEELEN GEDIPLOMEERD OPTICIEN - PE FR ACTIONIST LAGEZIJDE B40 TEL. 26. SCHAGEN. OOGONDERZOEK GEHEEL GQATIS heer P. de Boer. die ook met groote meerderheid van stemmen werd gekozen en zijne benoeming met pleizier aannam. Verder rekening en verantwoording van den pen ningmeester. Er was een batig slot van ruim f21.-. Dit is wel een zeldzaamheid, er zijn tegenwoordig meer tekorten dan saldo's. Voor de win tercampagne werd besloten om in be gin December een openbare nutsavond to organisee- ren en wel met Ds. Westraijsse of Prof. van der Sleen als sprekers. Wij wenschen het Nut toe klaar te komen met een van beide sprekers, want dan be looft het een mooie avond te worden. Hierna werden de boeken van den penningmees ter gecontroleerd door de heeren D. Rooker en C. Koning en in orde bevonden. Toetreding district Noordholland. Hierover zullen eerst nog eenige inlichtingen genomen worden. De eerste gewone Nutsavond met dames en hee ren wordt begin November gehouden. Hierna volgde rondvraag en sluiting. De opkomst was niet groot, maar de thuisblijvers hebben heel wat gemist, daar het een goede ver gadering was. Met ingang van 1 November a.s. is tot Agent van de Uircchtsche Levensverzekeringsmaatschappij aangesteld de heer D. Bakker, kaashandelaar al hier, inplaats van den heer F. Groot, die met In gang van dien datum als zoodanig bedankt heeft. De heer K. Slagter alhier, heeft dc candidatuur voor plaatsvervangend Hoofdingeland voor het Hoog heem raadschap Noordh. Noorderkwartier vanwege de Alg. Kiesvereeniging aangenomen. WIERINGEN Jaarvergadering „Apollo". J.1. Zaterdagavond hield de muziekver. Apollo haar 14e jaarvergadering in de zaal van den heer J. Lont al hier. Aanwezig waren 35 leden. Nadat de voorzitter, de heer C. Koorn Vzn.. de ver gadering met een woord van welkom geopend had, brachten secretaris en penningmeester hun verslagen uit welke onder dankzegging onveranderd werden goed gekeurd. Uit het verslag van den secretaris memoreeren wij nog even de mooie successen die door Apollo behaald zijn op het Bondsconcours te Heerhugowaard en het Nationaal concours te Heiloo. Volgens rooster moesten als bestuursleden aftreden de heeren C. Koorn Vz„ R. Bakker en M. Kalf. Na oen vrije stemming bleek dat genoemde heeren allen weder waren herbenoemd. De heer R. Bakker wenschte even wel niet meer voor een bestuursfunctie in aanmerking te komen. Tot een nieuwe stemming werd overgegaan,^ waaruit bleek dat de meeste stemmen ten slotte waren' uitgebracht op den heer J. Smid Gz., welke zijn benoe ming aannam. Hierna werden nog enkele punten van huishoudelij- ken aard besproken. Uit de rondvraag stippen we nog aan dat volgend voorjaar een feestdag gehouden zal worden tot stijving van de kas die er nu niet bepaald schitterend voor staat. Ten slotte verkreeg de directeur, de heer J. v. Glab- beek uit Den Helder het woord. Spreker wees de leden in het bijzonder er nog eens op vooral op tijd op de re petities te komen. Als men lid van een vereeniging ia moet men hier ook met hart en ziel voor werken en hij zelf een man van den tijd moest dit ook van zijn leden verlangen. Hoewel de vereeniging gedurende den drie jaar dat hij directeur was financieel niet bepaald was vooruitgegaan verheugde het hem zeer te kunnen constateeren dat zij gedurende dien tijd muzikaal enorm was vooruitgegaan. Nadat deze speech door de aanwe zigen met belangstelling was aangehoord, werd deze prettige en gezellige vergadering doord en voorzitter met een woord van dank gesloten. Dat de inwoners van Den Oever met haar vereeniging meeleven blijkt wel uit het feit dat door eenigen eer muziekstuk aan Apollo werd cadeau gedaan.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6