HET NIEUWE RADIO TOESTEL. Op zoek naar onder= aardsche wonderen. RUSLAND EN JAPAN. Gezondheidscommissies ten doode opgeschreven. Verhoogde werking van den Merapi. Gasontploffing in mijnschacht. Tabakssmokkelaar aangehouden. Verkwisting van overheidsgeld. Inbraak in liefdesgesticht Worsteling op de treinrails. „Doe meer"-stoelen. Grieksch stoomschip vergaan. 1000 Wichelroedeloopers komen bijeen. Kort verhaal Verontwaardiging In Japan naar aan leiding van de publicatie der documen ten inzake de spoorwegkwestie. Het leger eischt intrekking van de, Russische verdachtmakingen. De Japansche minister van buitenlanrtsche zaken heeft blijkens een Reuterbericht u>t Tokio besloten bij de Sowjetregeering te protesteeren of aan Moskou een waarschuwing te zenden naar aanleiding van de publicatie van berichten, volgens welke Japan het plan zou koesteren zich van den Chïneeschen .Oosterspoorweg meester te maken. Een der bladen geeft in overweging het bureau van het agentschap Tas» te Tokio te sluiten, daar dit de berichten publiceerde en de onderhandelingen over den verkoop van den spoorweg af te breken, tenzij de Sowjet-regeering haar verontschuldigingen aanbiedt of haar beweringen terugneemt. De ambtenaren van het departement van buiten- landsche zaken te Tokio verklaren, dat men het rap port van den ambassadeur te Moskou afwacht, alvo rens een beslissing tc nemen. Men voegt er bij, dat de instandhouding der diplo matieke betrekkingen zal afhangen van het ant woord der Sowjet op den stap van Japan. Het geval zou te Tokio groote verontwaardiging hebben gewekt Sabslgekletter te Tokio. De woordvoerder van het Japansche departement van oorlog verklaarde, naar Reutei meldt uat het le ger er op staat, dat de minister van buitenlandsche zaken een scherp protest zal laten hooren en de vol ledige intrekking der beweringen zal eischen, als mede de erkenning, dat de documenten valsch zijn. Men legde er den nadruk op, dat. Indien moeilijk heden met de Sowjet worden verwacht, de zesde di visie, welker terugtrekking uit Mandsjoerije nage noeg voltooid was, daarheen zou terugkeeren. Ren vorm gevonden om het instituut nict- oflicieel te laten voortbestaan. De tengevolge van de ingevoerde bezuinigingen ten doode opgeschreven gezondheidscommissies hebben, vertegenwoordigd door het bestuur van het Neder- landsch Congres voor Openbare Gezondheidsregeling, een actie op touw gezet om door persoonlijk bezoek aan Kamerleden nog te trachten haar opheffing te voorkomen. Bovendien hebben zij een nota gezonden aan de.le den van de Staten-Generaal, waarin het bestuur als zijn meening te kennen geeft, dat de voorgenomen op heffing een verlies voor de volksgezondheid zou zijn. In de kringen van het Gezondheidscongres, zoo lo zen we nog in het „Hdbld.", wordt ondertusschen reeds overwogen de mogelijkheid om de vereeniging toch in stand te houden, indien de commissies worden opgeheven. De secretaris van de vereeniging heeft in zijn jaarverslag de hoop uitgesproken, dat alle leden van de op te heffen gezondheidscommissies persoon lijk lid zullen worden van het gezondheidscongres te gen lage contributie, zoodat men dan in de vervolge op de jaarlijksche bijeenkomsten niet meer de afge vaardigden van de gezondheidscommissies zal zien (die thans als zoodanig lid zijn en de kern van de vereeniging- vormen), maar alle oud-leden van de commissies als persoonlijke leden. De secretaris zou daarin winst zien en het congres zou daïi een gezondheidscommissie voor het geheele land worden, die de staatskas niets meer zal kosten en haar autoriteit zou ontleenen, niet aan haar in stelling bij de wet, maar aan het gezag dat zou uit gaan van de ervaring en kennis harer op alle ge bieden van de volksgezondheid deskundige leden. MIJNONGELUK TE HEERLEN. Twee personen gedood. Maandagmiddag is in de ondergrondsche werken van de mijn Oranje-Nassau III te Heerlerheide in een peiler van afd. 7 een steen uit het dak gevallen, waardoor de arbeiders T. Sztak en Jos. Volk doodelijk werden getroffen. Beiden waren gehuwd en afkomstig uit Heerlerheide. UIT ONZE OOST. Nieuwe zware eruptie. GloedvroLk en aschregen. Desa Kengar ontruimd. Waarnemingen. Aneta meldt uit Djogja: Maandagmiddag te 5.31 had de zwaarste explosie van den Merapi plaats sedert de eruptie van 1 October j.1. Een kolossaal hooge bloemkoolwolk schoot uit boven de mantelwolk van den Merapi. De waarnemingspost te Babadan noteerde sterke knallen en slagen. De bewolking verhinderde juiste waarneming, doch vermoed wordt dat een nieu we gloedwolk neerdaalde boven Blonkeng. Hieromtrent rapporteerde de assistent-wedana van Sela dat een vurige gloed zichtbaar was geweest. Het Inlandsch bestuur te Magelang beval de ontrui ming van de desa Kengar. Deze ontruiming geschiedde in den vooravond. Te Balbadan werd den geheelen nacht gerommel ge hoord. Een grove aschregen viel in het geheele gebied van het Moentilansche. De post te Goenoeng Goeno constateerde een asch regen, welke een uur duurde terwijl zwavellucht werd waargenomen. Gistermorgen toen de top van den vulkaan geduren de korten tijd zichtbaar was, nam de heer Hartmann waar dat een klein deel van den Noordelijken krater- wand was weggeslagen. De snel doorkomende bewol king verhinderde echter nauwkeurige waarneming. Een doode en een verwonde. Nog drie slachtoffers onder de puinhoopen. Aneta meldt uit Buitenzorg: In de mijnschacht Soengei Piang op het Boekit-Asam- terrein heeft een gasontploffing plaats gehad. De lift en een seinhuisje werden vernield. Een seiner werd ge dood, twee anderen gewond, van wie één doodelijk. Vermoedelijk zijn nog drie dooden onder de puinhoo pen bedolven. Het ophalen van de slachtoffers wordt zeer sterk be moeilijkt, doordat brand is uitgebroken en door de rook ontwikkeling. AARDVERSCHUIVINGEN. Uit Malang: De Zuid-Smeroe-weg is door aardver schuivingen gedurende drie dagen versperd. De electri- sche waterkrachtinstallatie van Soember Tjoeling is ernstig beschadigd. Verschillende ondernemingen zijn geisoleerd. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats» Cp Nederlandsch stoomschip. Uit een Duitsche haven is te Rotterdam' een Ne derlandsch stoomschip aangekomen, waarvan de ka pitein aangifte heeft gedaan, dat hij een pak van 20 kilo tabak kwijt was. Deze tabak was door den eer sten stuurman aangehouden, toen een van de ma trozen van het schip, deze partij van boord wilde smokkelen. Gebleken was dat dit het restant w?s van een heel groote partij, welke de matroos succes sievelijk Duitschlarid binnen had gesmokkeld. De kapitein had de in beslag genomen tabak in zijn hut opgeborgen, maar toen het schip hier aankwam, was de tabak verdwenen. De politie stelde een onderzoek in en vond de tabak verstopt, achter een schot in het stokerslogies. Een verder onderzoek wees uit, dat de zelfde matroos, die de tqbak had willen smokkelen de partij weer had gestolen. Hij is daarop aangehou den en opgesloten. De onderwijsinspectie te Amsterdam. „Het Onderwijs", het blad van de Vereeniging van Hoofden van Scholen In Nederland, maakt er opmerk zaam op, dat de gemeentelijke onderwijsinspectie te Amsterdam niet minder dan f 60.000 's jaars kost en meent, dat in het belang van een zuinig financieel be heer deze post wel eens nader mag bekeken worden. Het schrijft o.a.: „Wat zegt men van een gemeente als Amsterdam, die zich in het bezit van een aantal gemeentelijke inspecteurs van het lager onderwijs verheugt en waar van de inspecteur voor de lichamelijke opvoeding e*n salaris heeft van f 7010? 't Is maar een salaris van één ambtenaar. Genoemde inspecteur kan het werk niet alleen af en Heeft een hoofdklerk ad f 2918. Kier ken zijn er niet. Maar de hoofdklerk kan het weer niet buiten een steno-typiste ad f 2347. stellen. En op dat deze juffrouw zich niet al te eenzaam zou gevoe len deelt zij het gezelschap van een tijdelijk schrijfster ad f 1492. Ten bewijze dat het niet enkel om den reu zenzwaai gaat bij deze inspectie, memoreeTen we een tijdelijk schrijver ten behoeve van meergemelden in specteur der lichamelijke opvoeding ad f 847. Een in specteur heeft een bureau. Bovengemelde gymnastiek- staf werkt zoo, dat de lokalen een nderhoud van f 700 vragen. Hoewel andere inspecteurs een tramabonne ment hebben ad f 135, houdt de inspecteur de lenig heid er in, door zijn eigen auto te gebruiken. Amster- dam waardeert dat met f 500. Natuurlijk heeft een inspecteur ook een opzichter noodig. Deze heer schijnt geen salaris te apprecieeron wè vonden althans geen bedrag maar geeft er de voorkeur aan, den auto bovengenoemd op een motorfiets te volgen. Dit volgen komt 's rijks hoofdstad op f 550. Ongeveer f 3000.-— ontvreemd. Gisternacht, zoo lezen we in de ,.Msb.'\ tusschen 2 en 3 uur, terwijl in dc kapel de nachtelijke Aanbid ding plaats had, 'heeft in het Liefdesgesticht te Deurne cn brutale diefstal plaats gehad. Toen de Eerw. Moeder-Overste na de Aanbidding in haar kamer terugkeerde, bemerkte ze, dat er een ongenoode gast was geweest, die aldaar een bodrag van circa f3000 hau buitgemaakt. De politie, welke terstond werd gewaarschuwd, heeft een onderzoek ingesteld met behulp van een po litiehond, tot nu toe echter zonder resultaat. Vermoed wordt, dat de dief zich heeft laten inslui ten. Na de diefstal heeft hij het gebouw verlaten door een poortje bij de sacristie, dat bijna nooit geopend wordt. MR. WENDELAAR NAAR TWEEDE KAMER. Alkmaar's burgemeester, Mr. W. C. Wendelaar, die benoemd is tot lid van de Tweede Kamer, heeft be richt gezonden, dat hij zijn benoeming aanneemt. i In lang had Willem zijn vriend Jan niet meer gezien, totdat deze hem op een regenachtigen avond op de Hoogstaat voorbijstoof. Hé! Zeg... Jan! riep Willem, reusachtig, dat ik je daar nu net tegen Je lijf loop, ik wilde al zoolang iets met je bepraten. Ik heb haast, zeide Jan kort, maar voegde er vriendelijker aan toe: Ik heb een nieuw radiotoestel, weet je zoo één, waar je alles mede kunt hooren, geen distributie, zieje, verduidelijkte Jan. Nu, en?... Ja, nou... het is nu half zes en om zes uur beginnen de liederen van de Boswell Sisters, die zou ik niet willen missen Dan komt Berlijn... ik heb vandaag niets ge hoord, omdat ik toch op het kantoor zit. Ik was echt een kniesoor ge worden, maar nu, met mijn radiotoestel, ben ik om zoo te zeggen een bereisd man. Ik hoor Londen,- Parijs, Daven- try, Weenen, Kopenhagen, Berlijn, Moskou, enfin, wat je maar wilt. Houdt jij van muziek? Willem knikte. Prachtig, riep Jan stormachtig. Kom dan mor genavond bij mij eten. Je kunt mijn toestel zien en wij zullen rustig over je zaken praten. Je zult eens zien wat een gezelligen avond wij krijgen... Weg was hij. Willem zag hem in het Noordeinde verdwijnen. Toen hij den volgenden avond aan Jan's woning schelde, hoorde hij op de stoep reeds muziek... Naast den divan, in de huiskamer, stond een prachtig Philips- toestel. Jan zat er voor en luisterde zóó intens, dat hij Willem niet eens hoorde binnenkomen. Deze klopte hem op den schouder. Prachtig hè? wat klinkt dat schitterend, was Jan's begroeting. Je hoorde Londen alsof je er bij zat, niet? Ik zal nu eens even op Kopenhagen instel len, daar is balalaika-concert... Goeden avond, zei Willem. Ach, ja... zoo, zoo!... goeden avond, antwoordde Jan. Hij draaide steeds door aan zijn apparaat, zoodat er een wirwar van stemmen en muziekflarden gehoord werden. Na een poosje zei hij: Je zult wel honger hebben, wij gaan dadelijk eten, in de pauze tusschen Londen en Weenen... De hospita kwam binnen om te zeggen, dat er ge dekt was. Terwijl een trein nadert. Maandagmorgen heeft een arrestant, die door twee veldwachters per trein naar Groningen was overge bracht, kans gezien op het perron te ontvluchten, al dus de „Msb." De man sprong van het perron op de rails en probeerde via het emplacement te ontvluch ten. Eén der veldwachters, die hem direct gevolgd was, wist hem echter te grijpen. Toen volgde een vechtpartij tusschen beide mannon, die een angstig karakter kreeg, daar juist via dat spoor een zand- trein naderde. Een spoorbeambte wist nog juist bijtijds met de roode vlag de opmerkzaamheid van den machinist te trekken, met assistentie van zijn collega gelukte het tenslotte den politieman den arrestant voor de tweede maal te arresteeren, cn per arrestantenwa gen over te brengen naar „de plaats van bestem ming." FELLE BRAND TE AALSMEER. Kinderen sprongen uit zolderraam. Waarschijnlijk tengevolge van kortsluiting is in den nacht van gister de woning van den bloemist W. Tas te Aalsmeer-Oost tot den grond toe afge brand. Het gezin, bestaande uit man, vrouw en zeven kin deren, konden zich slechts met groote moeite redden, daar bijna allen op den zolder sliepen en de trap reeds geheel in brand stond, toen één der kinderen wakker werd. Een der oudste meisjes sprong uit het zolderraam. Zij kwam op den grond terecht. Hierna volgden de anderen langs denzelfden weg. De twee jongste kinderen werden door een der oudste meis jes opgevangen Gelukkig konden allen, die boven sliepen, zich op deze wijze redden. De brandweer uit Aalsmeer stond machteloos. Het geheele huis brandde dan ook af. De schade wordt door verzekering gedekt. UIT EEN DAKGOOT GEVALLEN. Zwaar verwond opgenomen. De 26-jarige timmerman K. B., van Roelofarends- veen, is bij het verrichten van werkzaamheden aan een ln aanbouw zijnd huis te Haarlemmermeer van een hoogte van 9 meter uit de dakgoot gevallen. De man kwam op een openstaande deur terecht. Mot zeer ernstige verwondingen is hij naar het zieken huis te Haarlem overgebracht. LOONSVERLAGING IN DE BOUWVAKKEN. Werknemers in Zuid-Limburg aanvaar den een korting van vier cent per uur. Met ingang Maandag hebben de bouwvakarbeiders in de Zuid-Limburgsche mijnstreek een loonsverla ging van 4 ct. per uur aangenomen. (Alg. Hsbl.) Amerilta's eerste vrouwelijke minister voert ze in. De eerste vrouwelijke minister in Amerika, miss Frances Perkins heeft een nieuwe mode voor stoelen ingevoerd, zoo meldt Reuter. Zij zelf en al haar ondergeschikten gebruiken thans de zoogenaamde „doe-meer" stoelen. Minister Perkins heeft zeer drukke werkzaamheden Ze begint haar dagtaak des morgens om half tien en eindigt des avonds om half elf. Zij gebruikt haar lunch aan haar bureau en blijft ondertusschen in haar pa pieren bladeren. Reeds jaren geleden had het ministerie van arbeid het gebruik van de wetenschappelijke antl-vermoeienls- stoelen aanbevolen, doch de invoering is eer8t verwe zenlijkt onder minister Perkins. Haastig dronk Jan zijn kop bouillon leeg. Toen de kip binnengebracht werd keek hij angstig op de klok. Een oogenblik m'n beste, zei hij en stond op. Het is dadelijk zeven uur. Kovacs Lajos komt, die is altijd precies op tijd... luister zeg, het begint... we móeten dat hooren. Over een uur krijgen we Richard Tauber. Willem antwoordde niet, want hij genoot Juist van een heerlijk goudgeel gebraden kippenpootje. Jan was uit de kamer verdwenen. Hij kwam niet meer binnen en Willem genoot het inderdaad zeer goede diner alleen. Toen hij een half uur later de salon binnenkwam zei Jan: Je bent toch niet boos, maar ik vond plotseling zulk een prachtig Parijsch concert, dat moest ik hoo ren. Ik zal nu even op Warschau instellen. Die geven een wetenschappelijke voordracht Ik ken wel geen Poolsch, maar de omroepster heeft zoo'n lieve stem. Als Je die stem gehoord hebt, zoek ik Weenen, daar gaat vanavond Strauss-muziek. Hij lette er niet op, dat de hospita de koffie bracht en sigaren op tafel zette. Zwijgend zat Willem en wachtte. Het werd negen uur, half tien. tien uur en nog altijd had Jan niet gevraagd, wat Willem eigenlijk met hem bespreken wilde. De muziek van alle Europeesche landen vloeide door elkander. Als Willem vroeg toch één etuk eens tot het einde te hooren, antwoordde Jan: Ach weineen, die spelen vanavond heelemaal niet zoo buitengewoon... wacht, straks komt Moskou... daar is op het oogenblik een Fransch tooneelgezelschap... En verder draaide Jan. Waoht nu eens even, laat mij dittoch hooren! riep Willem, die de Eroica van Beethoven herkende. Welnee, waarom moeten wij Beethoven in Kopen hagen hooren, dan nemen we Berlijn, daar is op het oogenblik ook een concert. Brussel kwam. Een onbe kende meneer sprak over zwemmen... bijgeluiden weerklonken. Ik zoek Rome. de zender daar is prachtig afge stemd, zei Jan en draaide. Gillende tonen vlogen door de kamer. Willem begon in zijn fauteuil heen en weer te schuiven. Wij zouden toch even iets bepraten, waagde hij. Natuurlijk, natuurlijk, gaf Jan afwezig toe. Wacht dan nog even, om kwart voor elf komt het groote Russische Don-Kozakken-koor. Ik zal even op zoeken, o, ja, hier, hoor je? Een beetje te hard, zeide Willem Wat te hard, ja, lang kan men zooveel mannen stemmen niet aanhooren. Ik zal Daventry geven... Willem steunde. Ik ben ziek. stamelde hy. Jan riep de hospita. Geeft U eerst een glas whls- key aan mijnheer, zeide hij Dat zal je goed kerel, intusschen zoek ik Hilversum de Avro. Die geven een harmonica-concert Of wil je... Een taxi steunde Willem. De hospita haalde er een. Toen Willem Instapte hoor de hij Jan nog zeggen: Jammer, kerel, dat je ziek werd, we kregen nu juist de revue van Joshephine Ba ker. of had je liever Iets anders gehoord? Nu. het beste met je. Jammer anders, het werd net gezellig! Barometerstand op Woensdagmorgen 8 uur: 747 m.M. Vooruitzichten: Onstuimig weer. Temperatuur: 11 gr. C. is 60 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS, Hoogzijde E 103, Schagen. GedipL Opticien. Refractionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. 21 Opvarenden vermist. Draadloos wordt aan Reuter uit Norfolk (Virginia) geseind, dat het Grieksche vrachtschip „Annoula" (groot 4853 ton, in 1908 gebouwd), dat einde vorige maand uit Norfolk was vertrokken, ter hoogte van kaap Lockout is gezonken. De kapitein en vier leden der bemanning zijn gered; nog 21 personen worden echter vermist. EEN CONGRES VAN WICHELROEDELOOPERS EN LiiXEBURG. KLEINE WONDEREN EN VER RASSINGEN UIT HET RIJK DER MAGIE. MEN WIL VOOR DE WETENSCHAP HET BEWIJS LEVEREN. In deze maand vindt ln Lüneberg een con gres plaats van de internationale wichel roedeloopers. 1000 moderne „magiërs" ko men bijeen. OLGENS Ben Akiba moet alles reeds eens vroe ger zijn geweest, met uitzondering wellicht van het radio-apparaat en dus heeft ook alles zijn geschiedenis. Reeds voor Christus' geboorte, reeds bij de oude Egyptenai'en, bij de Perzen, moeten, er menschen zijn geweest in wier hand een stok trilde, wanneer zij over water gingen, of over goud of petro leum. Sinds de 200 jaren, die men nu het wicbelroedeloopen systematisch bedrijft, heeft men deze kunst, die tus schen magie en wetenschap ligt, ijverig bestudeerd. Vorsten en koningen, moedige ondernemers er. spe culanten namen deze vreemde menschen in dienst, die beweerden dat zij goud en water ln de aarde kon den voelen. Vele scharlatans, bedriegers, oplichters. Maar zijn die er niet in elk beroep? De anderen echter, de goeden, geloofden aan hun kunst, gingen dikwijls met gebed en godsvertrouwen aan het werk en hadden dikwijls succes. Daar men tegen hen te velde trok, sloten zij zich samen tot een vereeniging, zooals immers alles hier op aarde georganiseerd kan worden. De internationale vereeniging voor wichelroedeloopers is de grootste or ganisatie in dit soort. Veel nationaliteiten zijn daarbij. Er zijn ook nog andere, n.1. het instituut voor wichel roedeonderzoek, een vereeniging in Parijs en een ver eeniging in Engeland. Als twee wichelroedeloopers elkaar treffen, beschou wen zij elkander niet als „enge" magiërs, maar spre ken met elkaar over hun waarnemingen, de spiertrek- kingen, zooals de bakkers over het meel spreken. De roedeloopers verklaren hun „geheim" zelf een voudig zoo: Zooals men door metingen heeft vastge steld, wordt de overal heerschende electrische toestand aan de aarde-oppervlakte duidelijk beïnvloed op die plaatsen, waar diep In de aarde een waterader aan wezig is. Het water straalt vermoedelijk radio-actief uit De wicbelroedelooper heeft nu een zoo fijngevoelig organisme, dat hjj de verandering in de spanning van den electrischen toestand der lucht onmiddellijk be merkt. Voelt hij het niet dadelijk, dan geeft de hazel- roede, die los in de hand gehouden wordt, een schok. De roedelooper neemt slechts een roede ter hand om zijn reactie algemeen zichtbaar te maken. De zenuwen en spieren geraken, zooals men bij proeven in Parijs meten kon, direct aan het fibreeren en trillen, wan neer water- of ertsaders aanwezig zijn. In Zweden woont te Eskil Stuna de beroemdste roe delooper ter wereld. Hij heet Karl Andersson en is smid, is 75 jaar oud en heeft kortgeleden een statis tiek opgesteld. Hij heeft tijdens zyn leven 2290 wateraders en 70 erts aders gevonden. En steeds zonder wichelroede, hij had slechts den arm gebogen voor zich uit en voelde aan den electrischen schok in dien arm, dat hij over water ging. De beroemde abt Mermet, een Zwitser, heeft kort geleden het drijfzandraadsel van St. Michiel opgelost. Hij vond ln de nabijheid van den Mont Michiel een waterarm, die slechts 70 M. diep lag. Deze arm was echter slechts een deel der groote onderaardsche ri vier, die tot 1000 M. diep ging en door een rotsspleet, diep onder den zeespiegel met reusachtig geweld land waarts geperst wordt, zand met zich meevoert en dat dan aan de oppervlakte brengt En nog een eigenaardigo uitstraling heeft men ge constateerd. Over plaatsen, waaronder oude verzonken steden liggen, volgt een bijzondere schok, verder zijn hier de uitstralingen zoo sterk, dat de wichelroedeloo pers zichtbaar beïnvloed worden. Zooals reeds meegedeeld werd, vindt het jaarlijksche congres der roedeloopers dit jaar in Lüneburg plaats. Eigenaardige keuze zal menigeen zeggen. Zy heeft echter een diepe beteekenis. Lüneburg"s omgeving is overal doorboord en uitgegraven, in verband met het zoeken naar petroleum in vroegere jaren. Men heeft hier met den wichelroede aardspleten gevonden, die door verschuivingen en verwoestingen van de aardop pervlakte ontstonden en het mogelijk maken zooge naamde zoutstukken en petroleummassa's naar boven te brengen. Men heeft deze aardspleten ook bij Ham burg, Leipzig, by Kösen gevonden, maar nergens zoo duidelijk als hier in Lüneburg. Daarmee is het ver klaarbaar, dat deze interessante omgeving de roedeloo pers aantrekt. Overal onderaardsche wonderen! Is er iets mooiers voor een wichel roedelooper? Maar men heeft ook de tegenstanders uitgenoodigd. Doktoren en. geologen zullen komen. Men wil op het Lüneburgcr congres een ernstig onderzoek instellen zoowel naar de raadselen der aarde als naar het wezen van het •wichelroedeloopen,

Schager Courant | 1933 | | pagina 2