Bazar Het Rijksdagproces Bont Allerlei. iOHAN LEERTOUWER, SCHAGER ROOSJES Dimitrof opnieuw u;t de zaal verwijderd Plaatselijk Nieuws. HOOIBRAND IN DE WIERINGERMEER. Een dure steen. Marktberichten. Advertentiën. bij I. DE BAKKER, Moordscharwoude. Hedenavond een onderzoek ter plaatse. BERLIJN: Voor de tweede maal kwam het Rijksgerechtshof gistermorgen in het Rijksdaggebouw bijeen ter voortzetting van het proces inzake de brandstichting in den Rijksdag. De zitting had reeds dadelijk een sensa tioneel begin, want onmiddellijk na de ope ning wenschte de Bulgaarsche beklaagde Di mitrof weer verschillende vragen te stellen, welker beantwoording naar zijn meening voor zijn verdediging van belang kan zijn, terwijl hij er verder mee wenscht aan te toonen, dat zooals hij reeds herhaaldelijk beweerd heeft, aan het voor-onderzoek zeer veel heeft ontbro ken. De president, dr. Buenger, toonde zich he denmorgen korter aangebonden dan ooit en na slechts enkele botsingen met Dimitrof trok op zijn voorstel de Senaat zich in Raad kamer terug om te besluiten tot uitsluiting van den Bulgaarschen beklaagde van het bij wonen der zitting. Als eerste getuige werd gistermorgen gehoord de politie-luitenant Emil Lateit. die direct na het uit breken van den brand in het gebouw aanwezig was en hierover nu zijn bevindingen mededeelt. Na het afleggen van zijn verklaringen, roept de president onder doodsche stilte Van der Lubbe weer* aan de getuigentafel. Van der Lubbe staat dadelijk op, doch aan het verzoek van den voorzitter zijn hoofd toch eens op te lichten voldoet hij niet. President: „Antwoord nu eens op mijn vraag U hebt de verklaringen van get Lateit gehoord. Hebt u daarover iets te zeggen?'^ Van der Lubbe: „Neen." President: „Waren die verklaringen zoo juist.' Van der Lubber: „Dat kan ik niet zeggen. President: „De verklaringen komen voor het groot ste deel overeen met wat U zelf verklaard hebt. W as het juist wat de getuigo zei? Vertel nu eindelijk eens wat." A Na een lange pauze komt weer het monotone ant woord: „Dat. kan ik niet zeggen." Torglcr's verdediger dr. Sack springt op en roept: „Wat beteekent dat nu? Wil hij dat niet zeggen of kan hij het niet zeggen?" Er verloopen dan eenige minuten zonder dat v. d. Lubbe op deze vraag reageert. Hij wordt nogmaals tot spreken aangemaand, ook door zijn verdediger dr. Seuffert, maar het is nutteloos, want ook terwijl het in de zaal doodstil is hoort men van v. d. Lubbe niets. President: „Ik verwacht hier weinig succes van. Ik heb het reeds dikwijls genoeg geprobeerd." De president doelt d; ar op mee, dat Donderdagavond om 8 uur een onderzoek ter plaatse van het rijksdag- geboufc zal plaats vinden, om vast te stellen of óén of twee personen binnengekomen zijn, of schaduwen zijn te zien enz. Na een korte beraadslaging wordt medegedeeld dat Dimitrof! aan dit onderzoek ter plaatse niet zal deelnemen. Daarmede is de zitting beëindigd. Heden heeft geen zitting plaats, morgen worden de verhooren hervat. Meekomen Berichten. K O E 0 R A S JTJLIANADORP. Opening van de Bazar in de Chr. schooL Ruw gierde gisteren namiddag de herstwind, waar door de opening van de bazar in de Chr. school aan da Kortevliet. met een kleiner aantal belangstellenden werd bijgewoond. Aanwezig waren het schoolbestuur en de dames van de Meisjesver. Wees een Zegen. Het is dan ook do laatstgenoemde vereeniging, die jaar op jaar. deze ba zar waarvan de baten ten goede komen aan de kas van het schoolbestuur, organiseert en zich beijveren om het voordeelig saldo zoo groot mogelijk te doen zijn. En als de tijd van de bazar aanbreekt, dan brengt men een bezoek aan de winkelzaken en het resultaat ia altijd, dat er voor het goede doel wel iets gratis wordt afgezonderd. De schoollokalen waren in een feestkleed gestoken en voorts trof men er aan wat op een bazar thuis be hoort. Een groote stand o.a„ met handwerken, waar onder zeer fraaie. Daar tussohen bevindt zich een mo dern gekleed bruidspaar met bruidsmeisjes en aan den boom midden in het lokaal geplant, hangen de roosjes Verder bevinden zioh in het laatste lokaal de diverse vermakelijkheden. De opening begon met het zingen van Ps. 116 vers 1, en daarna ging de heer G. A. Niessink voor in gebed. Niettegenstaande den ongunst der tijden verheugde spr. er zich over, dat weer zooveel voor het doel is bijeen gebracht, en al durft het bestuur niet hopen dat do opbrengst weer hooger zal zijn dan vorige jaren, toch is dit reeds een goed voorteeken, dat zooveel voor den verkoop enz. aanwezig is. Namens het bestuur sprak hij reeds een woord van dank tot de dames, die reeds zoo veel gepresteerd hebben en verklaarde de bazar voor geopend, die ook heden Donderdag nog geopend is en des avonds 10 uur gesloten wordt. Men ga dus zelf eens zien en wij twijfelen er niet aan, of uk beurs gaat open. Woensdagmorgen omstreeks elf uur nam dfi wind dermate in kracht toe, dat van storm gesproken kon worden. Op vele plaatsen leek onze omgeving veel op e«n zandwoestijn, Dichte zandwolken stoven met kracht de lucht in en werden honderden meters weg gedreven. Vooral het voor de plant van bloembollen gereed liggende land, had hiervan in het bijzonder to lijden. Verder hadden eenige rieten daken het met den wind te kwaad, stroo- en hooiklampen verloren hun bedekking, doch van verdere onheilen hoorden wij nipts. Aan den Spoorweg bij het voetbalveld is een groot kippenhok omvergewaaid. HEE B HU GO WAARD De werkverschaffing en de loonen. Hedenmorgen zijn de werkloozen, te werk gesteld bij de R.W.V. in de Wieringermeer, totaal een 50- tal, in de gemeente teruggekeerd en bewogen zich in optocht door de kom der gemeente. Eerst begaf men zich naar het woonhuis van den burgemeester, daarna werd naar het raadhuis opgetrokken. De reden moet vermoedelijk daarin gezocht worden, dat de gemeente de vorige week van de 28 cents- in de 2b-cents klasse gebracht is en het loon dat bij normale ploegen in normale omstandigheden tusschen i i4.oo a f io.— zich bewoog, door dezen maatregel inct een gulden per week verminderd wordt. NIEUWE N I ET) O fl P Door den heer H. Poland alhier is vergunning aan gevraagd voor het bouwen van een woonhuis aan den Ooievaarsweg alhier. Het thans door hem bewoonde perceel zal worden gesloopt, in verband met den aanleg van den nieuwen weg langs 't Paadje. Door den stormwind geraakte Woensdagmorgen de bakfiets van den heer Arts tusschen Terdlek en Langereis te water. De zich in den bak bevindende manufacturen waren alle doornat Voor den heer A- ongetijwfeld weer een leelijke schadepost Politie. Gevonden: een „overal." Inlichtingen ter secretarie. W1ERINGEWAART) Vanwege den storm, die Woensdagmorgen ongeveer half twaalf in deze gemeente op zfjn hevigst was, heb ben een aantal boomen het moeten ontgelden, terwijl ook hier en daar gaten in de daken zijn geslagen. Een der zware boomen tusschen Groote en Kleine Buurt is terecht gekomen op de telegraafdraden, die op dat ge deelte finaal zijn afgeknapt waardoor eenige abonné's vandaag en morgen niet kunnen telefoneeren. 7 A NOEN 7) IJK OUDK ARS PEL. De storm van Woensdag heeft alhier eenige schade aangericht. Bij den heer Rustenburg aan den Laanweg werd een gat in het dak geslagen. Ook vernamen wij, dat tengevolge van een rukwind iemand in den Laan- weg van de fiets werd geslingerd, zonder zich echter ernstig te verwonden. NOORDSCHARWOUDE. We verwijzen naar de advertentie in dit no. van de bazar te houden ten bate der Gymnastlekvereenlging Heroules en Hygiëa. Neutrale Bond van Boeren-, Land- en Tuinbouwers. Woensdagavond vergaderde de afd. van den Neu tralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers bij den heer J. de Bakker, alhier. De voorzitter, de heer G. Bakker, sprak het ope ningswoord. De secretaris, de heer M. Smit, las de notulen, wel ke onder dankzegging warden goedgekeurd en vast gesteld. Ingekomen was een rondschrijven van het H.B., raet de agenda van het congres. Een uitvoerige discussie ontstond ook hier over de vraag of bij de te voeren actie den wettelijkcn weg moet blijven bewandeld of niet Hot resultaat was dat men besloot zich niet uit te spreken voor wettelijk of onwettelijk en den gewo nen gang te gaan. Verder was men voor een scher pere wijze van redigeeren van „De Ontwaking" en dat de Neutr. Bond zijn zelfstandigheid moet bewa ren. Men is voor samenwerking met de andere bon den, maar men behoeft zich niet steeds af te vragen of die of die bond het wel goed zal vinden. Daarna was aan de orde de bespreking over de uit gave van een vlugschrift. Do heer J. Vlug las een manifest aan de Regeering en het volk voor. Als vlugschrift zal het niet voldoen. Men was algemeen voor het vlugschrift, als het maar niet te laksch werd opgesteld. Tot afgevaardigden werden de heeren J. Vlug en J. Kater benoemd. Tot plaatsvervangers de heeren G. Bakker en F. Smit De andl]vie-regeling treurig. Bij de rondvraag werd door den hec-r Abr. de Geus op de miserabele regeling gewezen met de andijvie, waarvan de minimumprijs van f0.50 op f0.25 per 100 krop is teruggebracht. Spr. wilde drang uitoefe nen, dat dit wordt verbeterd. Verder informeert spr. naar de steunuitkeeringenop kool van 1932/33 en de aardappelen seizoen 1933, welke in October zou ko men. Wanneer komt dat nu? Spr. wees op de zeer onvoldoende steunregeling. De heer J. Vlug vroeg, of er nog iets wordt uitbe taald voor de ingeleverde bloembollen. Het is wel een unicum, dat 1/4 van de teelt zoo maar voor niets naar de belt moet worden gebracht Van saneering is geen sprake. De menschen worden benadeeld. Spr. wilde aandringen op uitbetaling der ingeleverde bollen. De heer Jb. Smit vroeg, hoe dslikkersregeling zal werken. Voorzitter antwoordde, dat dezelfde regeling zal gelden als verleden jaar. De heer Abr. de Geus wilde prottsteereD tegen de bepaling, dat 4 driekwart pramen moeten worden gehaald Dat is meer dan een dagtaak. Ten laatste bracht de heer J. Vlug de Rijkscredie- ten ter sprake. Spr. stelde voor, te verzoeken deze te schrappen. Dat zou weer eenige verlichting geven. Men ging hier echter niet op in in verband met den omvang van het lijstje wat wordt gevraagd. Hierna sluiting. BROEK OP LANGENDIJK. Binnen enkele dagen zal wederom een begin wor den gemaakt met het baggeren voor de tuinders in werkverschaffing. Verschillenden hebben zich reeds opgegeven tot het verkrijgen van goedkoope slik voor hun land. De regeling is evenals verleden jaar, met dien verstande, dat in plaats van 54 cent, nu 50 cent per praam slik aan den arbeider zal worden uitbe taald, plus 75 cent per week voor praamhuur en 75 cent voor het gebruik van materiaal. Woensdagavond had in het kerkgebouw de trek king plaats van de gehouden verloting ten bate der Doopsgezinde Kerk. De presidente der damesclub, mevr. M. Wagenaar Jonker, opende onder veel belangstelling deze bijeen komst en vertrouwde dat èn prijswinnaars en niet- winnaars tevreden mogen zijn; de laatsten met de wetenschap dat een goed doel is gesteund. Dank werd gebracht aan B. en W. ter plaatse, welke toe stemming hadden verleend tot het doen houden der verloting. De heeren T. Kostelijk en C. Smit belastten zich met de trekking der 130 prijzen uit de ruim 1300 lo ten. We volstaan met de eerste 10 prijzen te noemen, welke zijn gevallen op de navolgende nummers: no. 591 le prijs een karpet, 2e prijs 1204 een sprei; 3e prijs no. 762 een tafelkleedje (geborduurd); 4e prijs no. 726 een onderdeken; 5e prijs no. 1070 een tafel kleed; 6e prijs no. 440 idem; 7e prijs no. 1261 een voetenkussen; 8e prijs no. 700 een divankussen; 9e prijs no. 520 een stoelkussen; 10e prijs no. 1303 een jumper. De verdere prijzen bestonden hoofdzakelijk ook uit eigengemaakte goederen (waaraan door de dames- krans alle zorg was besteed) en huishoudelijke arti kelen. Na afloop werd dank gezegd voor de medewerking tot het welslagen der verloting. De heer Kostelijk dankte namens het Kerkbestuur en memoreerde dat de grootste belooning voor de da- OVERPLAATSING. Met ingang van 29 October a.s. wordt de heer Vos van Roelofarensveen als arbeider-telegrafist bij de Ned. Spoorwegen, naar onze gemeente overgeplaatst. GYMNASTIEK. EN SCHERMVEREENIGING „LYCURGUS". Door Mevr. Van der Vinder—Zomer is ontslag ge vraagd als leidster van de dames-afdeelingen en van de kleuterafdeeling. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Klaas, zoon van Klaas Bruin en Maartje Neefkes. 60.000 K.G. verloren gegaan. Gistermiddag, zoo wordt ons uit Middenmeer ge meld, is brand ontstaan in een groote hooischelf op de bedrijven van den heer Schuiltena van Terwisga. Vermoedelijk door den hevigen wind is een hoeveel heid hooi op de tractor van de hooipers gevallen, waardoor dit in brand vloog. Spoedig stond de schelf in lichter laaie, 60.000 K.G. hooi werden een prooi der vlammen. De hooipers verbrandde eveneens, terwijl de tractor beschadigd werd. Persoonlijke ongevallen von den niet niet plaats. WUNSPUITENDE FONTEINEN. Tydens wijnfeest in Marino. Tijdens het van ouds gevierde druivenfeest te Marino heeft men verschillende fonteinen in de stad roode wij nen laten spuiten, aldus Reuter uit Rome. Duizenden menschen verdrongen zich met glazen om het kostbare nat op te vangen, en ook vanuit de omlig gende streken kwamen de bewoners in hun schilderach tige kleederdracht naar Marino om het wijnfeest bij te wonen. Eerst werd een processie gehouden, waarbij in het wit gekleede meisjes druiven neerlegden bij het Ma- donna-beeld. Reuter meldt uit Kaapstad: Een diamant van 45 karaat, die door een particu lieren delver in een havendam nabij het Baviaans- eiland in het Barkly-district is gevonden, is voor den recordprijs van 4500 pond verkocht. SCHAGEN, 12 October 1933. 7 Paarden f 150300, 2 stieren f 80140, 92 geiden- koeien (magere) f 100—170, 100 idem (vette) f 160 f 257.50, 6 kalfkoeien f 160—200, 116 vaarzen f60—130, 31 graskalveren f 2555, 23 nuchtere kalveren f 614. 288 vette schapen f 1422.50. 450 overhouders f 814, 5 magere varkens f 1417, 32 vette varkens per Kg. 3941 cent, 37 biggen f 914.50, konijnen f 0.301, 54 kippen f 0.300.60, eenden f 0.300.60. EIERVEILING SCHAGEN. 12 Oct. Aangevoerd waren 30.000 stuks, 81 partijen kipeieren; 800 stuks 9 partijen eendeleren; 8 kalkoeneieren. De prijzen beliepen voor kipeieren van f 4.905.60, kleine f 3.40, voor eendeieren van f 33.20, kalkoeneieren f 6. De veiling duurt voort- Zie voor volledig berioht in het blad van Zaterdag a.s. BROEK OP LANGENDIJK, 11 October. Aangevoerd: 35000 Kg. roode kool f 1—1.80, 20000 Kg. gele kool f 1, 7000 Kg. D. witte f 0.70—1.20, 24000 Kg. vr. witte f 0.401.25, 60000 Kg. aardappelen: schotsohe m, f 0.50—0.70, bl. eig. f 2.10, eig. f 2.10, bevel, f 2, 19000 Kg. uien: gele nep f 2.402.60, driel. f 0.800.90, uien f 1.602, 700 Kg. slaboonen f 5.1011.50; 1000 Kg. peen f 1.80, 7800 Kg. bieten f 0.60—1.30, 1000 Kg. rammenas f 2.20—2.30, 3500 stuks andijvie f 0.250.60, 6200 stuks bloemkool lecerf f 2.70—5.30, reus f 1.50—4.20, II f 0.75 1.5G. NOORDSCHARWOÜDE. 11 Oct Aangevoerd: 26700 Kg. aardappelen: schotsohe muizen f 0.69—1.50, Frisio f 1.50—1.60, bl. eigenh. f 2.20—2.30, 9000 Kg. uien f 1.701.80, drielingen f 0.801, grove f 22.10, gele nep f 2.50—2.60, 350 Kg. spercleboonen f 3.60—9.40, 4800 Kg. kroten f 0.60—0.70, 11300 Kg. roode kool f 1—1.40, 28600 Kg. witte kool f 0.40—1.30, 6700 Kg. gele kool f 1, 4000 Kg.* D. witte kool t 0.70—0.80, 160 stuks bloemkool f 1.50. WINKEL 11 Oct Appelen f 26, peren f 210, druiven f 1012, toma ten f 1.50—2.50, kool f 0.500.80, aardappelen f 1—1.30, uien f 11.40, bloemkool f 35. W ARMENHUIZEN, 11 Oct Aangevoerd: 20200 Kg. roode kool f 11.10, 825 Kg. nep f 2.30, 450 Kg. uien f 1.40, nep f 2.30, driel. f 0.90, 2400 Kg. aardappelen sohotsche m. driel. f 0.70, 3550 Kg. bleten 1 0.60. AMSTERDAM. 11 October 1933. Aardapelen: Zeeuwsche bonten f 3-203.50, id. bl. f 3.253.50, Idem blauwe eigenheimers f 2.702.80, id. maat 35 mm eigenh. poters f 2.502,60, IJpolder eigen heimers f 2.702.80, idem blauwe eigenheimers f 2.80 f 3 per 70 Kg.; Andijker.muizen f 33.50, Langendijker muizen f S—Ö-50, Rijper muizen f 33.50, Anna Pau- lowna zand f 56, Beverw. zandaardappelen f 5—6, Hillegommer zandaardappelen f 56, Noordw. zand aardappelen f 56, Drentsche eigenheimers f 4.506, per 100 Kg.; Flakkeesche maat 35 mm eigenh. poters f 2.502.60; Spuische maat 35 mm eigenh. poters 2.50 —2.60; Noordhollandsche eigenheimers f 2.70—2,80, idem blauwe eigenheimers f 2.803 per 70 Kg. AMSTERDAM, 11 October 1933. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 329 vette kalveren, le kw. 5565 ct. (enkele hooger) 2e kw. 45 52 ct„ 3e kw. 3540 ct per Kg levend gewicht; 33 nuchtere kalveren f 48; 347 varkens, vleesohvarkens 90110 Kg. 4546 ct., zware varkens 4344 ct., vette idem 4142 ct per Kg. slachtgewicht. Aan het abat toir werden aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. IDENTITEIT IN RUSLAND. De geschiedenis, die wij hieronder verhalen, speelde zich tegen het einde van den wereldoorlog af, toen in geheel Rusland trapsgewijze een bevolkingsstatistiek aangelegd en bijgehouden zou worden. Men vorderde daarmede slechts zeer langzaam, want de grondslagen waarover men de beschikking had, waren rijk aan leemten en ook anderszins hoogst gebrekkig. Dienten gevolge duurde het heel lang voor de statistiekambte naren het Oeral-dorpje Dakar onder handen konden nemen. De hoofdcommlsaris zag de lijsten in en deed, naar aanleiding daarvan, aan het dorpshoofd de vol gende schriftelijke vraag richten: verzoekt U hiermede deze commissie om gaand mede te deelen, of de in lijst B2 vermel de ïwan P. Popoff en de in lijst B4 opgenomen I. P. Popoff identiek zijn..." Het dorpshoofd las den dienstbrief herhaaldelijk en zorgvuldig voor. Dan had hij vier pijpen rookens noodig om o,rer de aangelegenheid na te denken, waarna hij zich, met 'n hoofd, zwaar van zorgen, naar den poli tiedienaar begaf. Hij beval dezen zich zwaar te wape nen en hem naar de hut van den daglooner Iwan P. Popoff te volgen. Iwan P. Popoff begon bij het ongewone bezoek, maar meer nog bij het zien van de gewapende macht, te sidderen, „Ben je identiek of niet?" schreeuwde meneer het dorpshoofd den argeloozen man toe. De arme stakker verklaarde vol angst, maar beslist: „Nee, waarachtig niet, dat ben ik niet!" waarop meneer het dorpshoofd, door zooveel verstoktheid verbitterd, dan politiedienaar een wenk gaf en Iwan P. Popoff, onder bewaking, in het arrestantenhok liet werpen. Toen begaven hoofd en diender zich naar I. P. Po poff, den schoenlapper van het dorp, die al van het treurige wedervaren van zijn neef en naamgenoot had gehoord. Hij geloofde zich van een gelijk lot te kunnen redden, als hij het tegendeel van Iwan's verklaring beweert. Dus zegt hij bescheiden: „Ja, genadige heer, Ik moet het bekennen, tot mijn spijt ben ik identiek!" „In het hok met m," schreeuwt het dorpshoofd, „want zijn eohuld is glashelder en onomstootelijk be wezen." Een paar dagen later ontvangt de statistiek-commi» saris een brief van het dorpshoofd van Dakar „Hooggeboren Heer! Uwe gezegende regelen bevinden zich in han den van Uw door en door onwaardigen dienaar. Overeenkomstig Uw wensch heb ik mij ter stond naar de woning van Iwan P. Popoff en I. P. Popoff begeven en mij, voor de goede orde, door den politiedienaar Serge Gregorieff daar heen doen vergezellen. Terwijl de eerstgenoemde brutaal loog, bekende de tweede alles zonder de minste terughouding. Ik liet beide boosdoeners in de gevangenis opsluiten. Ik wacht thans Uwe verdere bevelen af en geef U inmiddels de heilige verzekering, dat ik van den heelen treurigen beestenboel niet het minste of ge ringste geweten noch vernomen heb..." Wat *n dot van 'n baby is dat! Hoe oud is ze? Twee maanden. Zeker uw oudste, nietwaar? Wij zijn thuis met z'n achten en hebben allemaal denzelfden neus! Och kom, werkelijk? Wij zijn thuis met z'n tie nen, maar ieder heeft den zijne. Honderd gulden per maand wilt u mij als steno typiste bij de ontwapeningscnoferentie betalen? Dat is niet veel, meneer! Nee, juffrouw, veel la het niet, maar u moet niet vergeten, dat bet een levenspositie is! Heden overleed, zacht en kalm, in het Centraal Zieken huis te Alkmaar, onze innig geliefde Echtgenoot*en Vader, de Heer in den ouderdom van ruim 62 jaar. Zijne diepbedroefde Echtge- noote en Kinderen, M. H. J. LEERTOUWER— van Ingen. Heiloo: L. J. S. LEERTOUWER. R. LEERTOUWER—Bos. Schagen, 11 October 1933. De begrafenis zal plaats heb ben op de Alg. Begraafplaats te Schagen, op Zaterdag 14 Oct., des nam. 2 uur. Onzen hartelijken dank voor de op 2 Oct. jl. betoonde belangstelling. DAAN KAAN. A .G. A. IvAAN-Zeeman. Wieringerwaard, Oct. 1933. 14, 15, 16 October Eiken dag Groot Bal. Te koop: VA H.L. W. COPLAND leverbaar. 2 H.L. W. COPLAND, Plantgoed, bij K. HOOGLAND, Langereis, N. Niedorp. Te koop: Een beste VERSCHE TWENTER, bij T. KOSTELIJK, te Noordschar. woude. Te koop: BURGERWOONHUIS, met veestalling en boet, melkbus sen, driewieldekar, 2 stel blokken, en werkhaam. J. BROERSEN, Bar- singerhorn. N.H. BLAUWE. Wekelijks af te geven ééndags KUIKENS van <?en foktoom, zeer billijke prijzen. Adres: J. aOORN, Tel. 11, de Haukes, Wieringen. TE KOOP: 2 k 2V2 spoorwagen te veld staande R00DÈ BEWAARK00L. D. RADEMAKER, Slikkerdijk, Wieringerwaard. TE KOOP: een 3'/,-jarige bruine Ruin (halfbloed), bij Andr. FILMER teEeni- genburg. Gevraagd een Huishoudster. bij M. CORNELISSEN, Middenweg 75 Breezand. Te huur gevraagd: EEN HUIS met 1A al H.A. land, omtrek Bree zand of A. Paulowna. Br. Bur. v. d. blad no. 865. Diamant van 45 karaat verkocht. Re cordprijs van 4500 pond. HUMOR.

Schager Courant | 1933 | | pagina 3