Persil blijft Persil Waarom ik voor fijne stoffen uitsluitend Persil gebruik Inderdaad, DE STORM IN DE OOSTZEE. Zaterdag 14 October 1933. SCHAGER COURANT. Vierde blad. No. 9364 ook voor fijne stoffen Een trein in de Ook in de Scandinavische landen, aan de kust van Denemarken, en de Oostzeekust van Duitschland heeft de storm hevig huisgehouden. Zoo heeft de zware Noordwesterstorm, die langs de Sleeswijk-Holsteinsche westkust gewoed heeft, vele ar beiders in levensgevaar gebracht. Een trein met ar beiders, die over den dijk reed, kon niet verder komen en bleef staan. Golven sloegen voortdurend over den trein, die heen en weer slingerde. Tijdens den storm was het niet mogelijk de arbeiders te hulp te komen. Door het water werd ook het vuur in de locomotief gebluscht, zoodat deze evenmin kon functionneeren. Met veel moeite gelukte het eenige zware locomotieven over de diep onder water staande rails bij den be dreigden trein te komen en hem naar het vasteland te rug te brengen. Te Dagebuell is een motorzeilschip door den storm over de steenen beschoeiing over den dijk geslagen. Mensohenlevens zijn niet te betreuren. Ernstige stormschade in Denemarken. VD. verneemt uit Kopenhagen: Van alle zijden komen nog steeds berichten binnen over de schade, die de hevige orkaan Woensdagavond in geheel Denemarken heeft veroorzaakt. Door een dijkdoorbraak heeft de sneltrein uit Oslo niet minder dan 9 uur vertraging gehad. Ook de verbinding met Duitschland was langen tijd verbroken door een bui tengewonen watestand. De berichten uit zee luiden verontrustend. Bij Skagen is de Estlandsche driemaster „Wega" uit Pernau aan land gedreven en in eenige uren volkomen vernield De bemanning kon gered worden. Een ander, vermoedelijk Deensch vaartuig, welks noodsigalen waren waarge nomen, is in den storm verdwenen, terwijl het S.S. „Vendia" averij opliep en in de haven van Esjberg (moest worden binnengesleept. Het Duitsche stoomschip „Amika Peters", dat nabij Nykoebing op het eiland Mors aan de kade gemeerd lag. werd door het geweld van den storm van zijn ka bels geslagen, waarbij de landingsbrug middendoor brak Op dat oogenblik bevonden zich dertien menschen, onder wie twee knapen, op de brug. Een man wist zich nog op den wal in veiligheid te brengen, maar de an dere twaalf werden op de losgerukte brug de woelige zee opgedreven. Buitengaats brak de brug nog eens in twee stukken. Eenige uren na het ongeval dreven de brokstukken nabij Handuenen aan land. Men slaagde erin vijf man te redden, doch een 13-ja- rige knaap verdronk. Het andere stuk dreef eenige uren later aan. De zich hierop bevindende zes personen konden allen gered worden. Te Thisted is een 7-jarig meisje onder een neerstor tend dak bedolven en verpletterd. De orkaan in Zweden, Ook de Zweedsche kust werd door een orkaan geteis terd, die groote verwoestingen aanrichtte. Te Bohus- laen strandde een Finsch stoomschip en in de Oeresond Zijn twee kleine schepen verdwenen. Waarschijnlijk zijn zes menschen hierbij om het leven gekomen. De tele foon- en telegraafverbindingen zijn op vele plaatsen verbroken. Nog ©en slachtoffer hier te lande. 2f>-ja rige vrouw onder een vallenden eik terecht gekomen. De najaarsstorm van Woensdagmiddag heeft te De- demsvaart noge en slachtoffer geëischt. De 26-jarige M, Dam, wonende aan de Heinbaaswijk te Dedemsvaart, begaf zich tijdens den razenden storm buiten haar woning op het moment dat een der groo te eiken voor de woning met wortel en al uit den grond werd gerukt. Zij werd door deze boom in den rug ge raakt, viel en bleef liggen. Aanvankelijk klaagde zij over pijn in den rug, buik en 't been. Geneesk. hulp constateerde een beenbreuk en vermoedelijk een nier- soheur. Gisteravond laat is zij ten gevolge van inwen dige kneuzingen overleden. Poging tot omwenteling? 27 „Khakihemden" gearresteerd. Uit Philadelphia, 12 Oct. (V.D.): De politie heeft te dezer stede in het hoofdkwartier der khakihemde. een inval gedaan en 27 leden dezer organisatie ge arresteerd. De gearresteerden worden er van beschul digd het voornemen te hebben gehad het wapendepot van het derde regiment van de Nationale Garde te bestormen en daarna in vrachtauto's naar Washing ton te rijden om Roosevelt tot dictator uit te roepen. De leden dezer „khakihemden" worden voor het grootste gedeelte gerecruteerd uit de het vorige jaar uit Washington verdreven veteranen. Onder de aanhangers der „khakihftnden" was groote verontwaardiging ontstaan over het feit, dat de leider der organisatie, Smith, voor de politie-razzia met 25000 dollar, die hij verdiend had met den ver koop van khaki-hemden, met de Noorderzon vertrok ken is. De politie heeft verder nog 3 geringe wapenopslag plaatsen gevonden. Brille overval op een Parijschen kassier. Dader met een groote som gelds er van door. V.D; verneemt uit Parijs: In het centrum der stad is gistermiddag een brutale roofoverval ge pleegd op den kassier van een bank, toen deze zich voor een oogenblik ophield in een benedenvertrek van de bank. Een ongeveer 30-jarig man trad binnen, en na de deur achter zich te hebben gesloten, eischte hij met de revolver in de hand. dat de kassier hem het contante geld zou overhandigen. Daar de aangeval lene vreesde, dat de roover inderdaad van zijn revol- ve.r gebruik zou maken, reikte hij hem twee beurzen over, waarin zich een vrij groote som gelds, buiten landsche waardepapieren en verscheidene loten der Fiansche staatsloterij bevonden. De dadei* kon onge hinderd ontkomen. Persil heb ik altijd in huis. Het spaart de wasch en is zuinig in het gebruik. Waarom zal ik dus een ander waschmiddel koo- pen? Ik ga mijn geld niet Verspillen. 2- Persil geeft mij het groot ste gemak, omdat ik het koud kan oplossen en er koud mede kan was- schen. Ik bespaar tijd en geld, omdat ik geen heet water noodig heb. Persil is niet alleen een voudig in het gebruik, maar ook hygiënisch, want het bezit waarde volle desinfecteerende eigenschappen. Voor het wasschen van gekleurde en fijne stoffen, neem ik een volle eet lepel Persil op 2 Liter koud water. Eerst oplos sen in een beetje koud water tot een papje, zonder klonten. 5- Ik benut dus, als zuinige huisvrouw, ten volle alle voordeelen, welke Persil mij biedt. E. Osfermann Co.'s Handel Mij. N.V., Amsterdam. Fabrieken te Jutphaas bij Utrecht. Na de bruiloft. Ernstige vechtpartij te Buurse. Met messen en flesschen elkaar te lijf gegaan. Te Buurse, gemeente Haaksbergen, niet ver van de NederlandschDuitsche grens, is het gisteravond na afloop van een bruiloft ten huize van den timmer man Holters tot een groote vechtpartij gekomen tusschen een aantal bruiloftsgasten, w.o. eenige Duit- schers. Met flesschen en messen ging men elkaar te lijf. Toen de politie arriveerde vond deze de breekbare inventaris der woning kort en klein geslagen, terwijl Holters een ernstige hoofdwonde had opgeloopen. De politie ving dadelijk met een onderzoek aan en arresteerde reeds enkele personen. Bovendien heeft de politie nog een persoon, zekere N. M. uit Haaks bergen, ook een der gasten van de bruiloft, in ar rest gesteld, die er van verdacht wordt een stroomijt in brand te hebben gestoken bij den landbouwer ter Huurne te Buurse. Met veel moeite wist men te voor komen, dat het vuur zich mededeelde aan de boer derij. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. In razende vaart over den kop geslagen. Twee gewonden. Eist (Gld.), 12 Oct: Hedennacht te ongeveer twee uur Is onder deze ge meente een auto, bestuurd door den eigenaar van een chauffeurssohool, B., uit Nijmegen, nabij den spoorweg overgang De Vork in razende vaart over den kop ge slagen en in een sloot terecht gekomen, B. werd met gebroken ribben opgenomen. Fen mede-passagiere, me:. S. uit Nijmegen, werd ernstig aan knie en hals gewond. Op last van dr. Zeydner uit Eist zijn de gewonden naar het ziekenhuis te Nijmegen vervoerd. De auto is volkomen vernield. Brand in een café. Daad van een krankzinnige? Om ongeveer twee uur gisternacht is brand uitge broken in café „Centraal", bewoond door den heer M. J. P. te Noord wij kerhout. Om half drie was het perceel totaal uitgebrand. De brandweer was spoedig ter plaatse. De naast ge legen winkel was reeds aan het branden, doch de brandweer heeft het perceel nog weten te behouden. De eigenaar is uit de eerste verdieping gesprongen en later in bewusteloozen toestand naar het krankzinni gengesticht overgebracht, daar hij teekenen van krankzinnigheid vertoonde. Dijkdoorbraak in Belgisch—Limburg. Velden en weiden overstroomd. Uit Hasselt: Donderdag heeft zich een dijkbreuk voorgedaan te Lille St. I-Iubert in Limburg bij Boek- holt en w tusschen de bruggen 4 en 5 van het ver bindingskanaal Ant\i*.rpenLuik. Over een breedte van ongeveer 30 M. verliet het water de bedding van het kanaal en overstroomde de weiden en velden. Hierdoor zijn eenige schepen op den kant gezet. Aan weerszijden heeft men de sluis deuren moeten sluiten, zoodat het verkeer op dezen waterweg voorloopig volkomen is gestagneerd. MINISTER COLIJN. Weer hersteld. De vnn'cv van den ministerraad dr. H. Colijn, die sedc.iz ht terugkomst in ons land uit Berlijn door een liclion 'ostcidheid verhinderd was zijn werk /namheden t.-n departement© te verrichten, is thans m zooverre hersteld, dat hij de vergadering van de Tweede Kamer Donderdagmiddag heeft kunnen bij wonen. WAALRE ONDER RIJKSTOEZICHT? Ondraaglijke crisislasten. De gemeenteraad van Waalre heeft Woensdag avond na langdurige en bewogen discussies besloten accoord te gaan met de voorstellen van het Rijk, waarbij de gemeente Waalre haar financieele onaf hankelijkheid prijs geeft en onder Rijkstoozicht ge steld zal worden, op voorwaarde, dat alsnog de her nieuwde besprekingen van B. en W. met den mi nister geen gunstig resultaat zouden afwerpen. De ondragelijke crisislasten hebben de gemeente in dezen toestand gebracht. ERNSTIG ONGELUK BIJ HET KOLENZOEKEN. De massa losgelaten. Vrouw en een jon gen gedood. Uit Gelsenkirchen: Donderdagavond betraden 4 personen wede rrecbtel ijk het gebied van een mijn om steenkolen te zoeken. Op de helling lieten plotseling steenmassa's los en rolden naar beneden. Een 45-jarige vrouw en een 14-jarige jongen werden bedolven en gedood. Een man liep lichte verwondingen op. HET VOLK SPREEKT RECHT. Neger gelyncht Uit New York: Te Labadieville (Louisiana) is een verbitterde volksmenigte de gevangenis binnengedron gen. De bewakers werden overrompeld en de neger Bromo Jackson, die een 15-jarig blank meisje zou heb ben aangerand, naar buiten gesleept en opgeknoopt aan een brug over de Bayou-la-Fourche-rivier, een der mon dingen van de Mississippi. Het lichaam van den neger werd omspannen met een plakaat, waarop geschreven stond: Nigge.r laat onze vrouwen met vrede. Dit is het lot van alle moordende niggers."

Schager Courant | 1933 | | pagina 13