IVO ROL Raad Hoogwoud. DE E.S.M.I. 0e lUd&d<uul$che> Tandpasta Bekendmakingen. Cursus Schoolvrije Jeugd. Uit n; OMGEVING kamer heeft en een secretaresse... Hij probeert het ml nu maar weer eens met het fokken van ganzen... Heinz verwacht veel van een door hem gedane uit vinding om auto-diefstallen te voorkomen. Maar het toestel wil niet werken en het is maar gelukkig, dat de heide studenten ook nog eenige muzikale talenten be zitten. Die blijken echter buiten verwachting groot te zijn, zoodat het café, waar Haberlein ze heeft geplaatst, zioh in een steeds drukkeren toeloop gaat verheugen. De eigenaar, Lindner, is best tevreden en zijn dochter Eva vindt den knappan Kolf ook wel aardig. De heer Bergh, directeur der Hollandsche Autoverze kering-maatschappij, komt naar Berlijn met zijn doch ter Lily. Haberlein vindt, dat hij de man is. tot wien Heinz zich moet wenden met zijn uitvinding. Op ver langen van Haberlein doet Heinz zich groot tegenover van Bergh voor; hij pocht b v. op de mooie villa, die hij bezit en de groote feesten die hij daar geeft. Van het café rept hij geen woord. Op een avond, dat er feest is In de villa van Baron von Bullenbrook en Heinz er moet spelen, ziet hij tot zijn groote ontsteltenis Haberlein met von Bergh ver schijnen. Von Bergh denkt, dat hij zich in de villa van Heinz bevindt en Haberlein laat hem in dien waan. Maar den volgenden dag komt het bedrog uit, doordat niemand in de villa Heinz kent. Von Bergh is zeer verontwaardigd over de handelwijze van Heinz, in wien hij al zijn aanstaanden schoonzoon had gezien en besluit direct te vertrekken. Zijn dochter echter wil niet mee. want zij kan niet scheiden van den knappen kapelmees ter dien zij in het café Lindner heeft leeren kennen en dien zij graag tot echtgenoot zou kiezen. Na zijn vertrek wacht von Bergh een onaangename verrassing. Want de uitvinding van Heinz is plotseling gaan werken en het is de auto van den verzekerings directeur, waarmee hij zijn eerste proef neemt. Von Bergh wordt natuurlijk aangehouden en tot overmaat •van ramp blijkt hij zijn papieren kwijt te zijn. Als leder al denkt, dat hij zijn eigen auto heeft gestolen, daagt •Haberlein als reddende engel met de papieren op. Het spreekt van zelf, dat nu Heinz' fortuin is gemaakt. Hij •en Lily worden een gelukkig paar maar niet het eenige want ook Rolf en Eva hebben toestemming tot hun huwelijk gekregen. En Haberlein? Wordt hij nu directeur-generaal van de maatschappij die de uitvinding van Heinz zal ex- ploiteeren? Neen want de ganzen kunnen niet bulten !hem en bovendien heeft hij al weer twee kinderen om voor te zorgen twee kleine negertjes. Heden wordt de Eerste Schager Melk-Inrlchtlng in t Heerenbosch, alhier, officieel geopend en ln gebruik gesteld. We hebben vóór deze opening met den eige naar, den heer De Vries, een rondgang door de fabriek gemaakt en ons deskundig laten voorlichten. Dit bedrijf, het eenigste van dit genre in Schagen, ia een bezoek in alle opzichten waard. Een proper uitzien de winkel, waarin de producten van eigen inrichting zijn te verkrijgen, treft men aan bij 't woonhuis. Een voudig maar smaakvol ia deze ingericht en noodt tot binnen stappen. De fabriek, welke achteruit is gebouwd is toegerust met de meest moderne machines. 't Geheel is zeer economisch ingericht. De aange voerde melk wordt de losplaats opgereden, waarna we ging en hygiënisch zuiveren plaats vindt in een speci ale zeef Inrichting. Vanuit een groote z.g. ontvangbak wordt de melk door een buirensysteem gevoerd naar de pasteur, waar, 't woord zegt 't reeds, pasteur!satie volgt. Hierna volgt een sterke afkoeling, Iets wat voor verdere verwerking noodzakelijk la Al naar gelang 't noodig is, gaat de gepasteuriseerde melk naar de ver schillende afdeelingen. Men treft in deze Inrichting aan een moderne cen trifuge, waar de melk tot room wordt of wordt afge tapt in flesschen. De gevulde flesschen worden ln een pasteuriseerketel gebracht waar door hooge temperatu ren eventueel aanwezige kiemen zonder twijfel worden gedood. Een Deensche karnkneeder een zeer modern toestelverwerkt de room tot boter. Uit dit toestel komt de boter gewasschen en gekneed, Iets wat wel met 't oog op de hygiëne zeer is toe te juichen. De boter, aldus verkregen, wordt naar een speciale ruime kelder getransporteerd, waar verpakking plaats vindt. Van hieruit wordt dit product ook geëxpedieerd. Voor d© fabricage van koffieroom en ohocolademelk is aangebracht een z.g. homogenisator. Het doel hier van is, om een homogeen product te verkrijgen, een goed. en volledig mengsel dus. De flesschen worden in een machine, waarin eren speciale zuiveringsvloeistof, gereinigd onder hooge temperaturen. In een steriliseerketel worden de flesch- producten verduurzaamd. Dit is dan, zeer in 't kort, een opsomming van de diverse machines, welke de E. S. M. I. bezit Vermelden we nog, dat de aandrijving geheel electrisch gesohiedt en dat elk toestel een aparte motor heeft. Het noodige koelwater verkrijgt de E. S. M. I. uit 'een geslagen nortonput, terwijl natuurlijk de waterlei ding ©en groote rol speelt Een lage druk stoomketel draagt er zorg voor, dat de leidingen en bussen steriel blijven, doordat stoom wordt doorgeblazen. Zij nog vermeld, dat de kaasmakerij niet ontbreekt, evenmin als 't laboratorium voor onderzoek op hygiëne en zuiverheid. De aannemer, de heer P. W. Visser uit Alkmaar, heeft alle eer vart zijn werk. Het geheel ziet er goed •uit en munt uit door een economische indeeling. Het schilderwerk was bij den heer Breebaart van St Maarten in goede handen. Voor de verlichting droeg het Techn. Bureau A. Keesman alhier zorg, die dat op de van hem bekende, uitstekende wijze deed. De N.V. Boeke en Huidekooper te Haarlem, leverde «e machinerieën, welke door den heer J- Tijsma te Behagen werden opgesteld en bedrijfsklaar gemaakt We twijfelen niet of de E. S. M. I-producten zullen hun weg wel vinden. Door een eigen autodienst is men in staat voor snel en goed vervoer zorg te dragen, iets wat een factor van belang ls te noemen. We wenschen den heer De Vries van harte geluk bij de opening van zijn nieuwe en moderne inrichting. Goed succes! DEMON TOESTELLEN. Door den heer P. Dekker, Laan, alhier, worden De mon toestellen verkrijgbaar gesteld, die 't vermelden waard zijn. De Demon toestellen zijn petroleum-vergas- toestellen, die een ontzettende hitte geven. Ze zijn daarom uitstekend geschikt voor koken en voor verwar ming. De Demon-toestellen zijn zeer zuinig in gebruik. Waar ze geen reuk of damp nalaten zijn ze zeker aan te bevelen. De heer Dekker zal U gaarne met de ge- wenschte inlichtingen ten dienste staan. MARKTO VERZICHT. Het getal van 100 vette koeien was weer aange voerd Donderdag j.1. De handel was vlug, voor dezen dag duur te noemen. Hoogste prijs per pond was 32 ct. en f 257.50 werd betaald voor de duurste koe. afkom stig van den heer H. Over, Weere, gem. Winkel, en verkocht aan slager P. Wit van Den Helder. Trouwens, de duurste koeien zijn allen naar Den Helder gegaan. Amsterdam en Haarlem waren ook weer goed verte genwoordigd. Een vreemde koopman hoorden wij bewe ren: wat worden de koeien in Schagen toch duur ver kocht! Een compliment voor onze markt. Om 8 uur 's morgens was nagenoeg alles verkocht. De handel in kalf koeien was goed; in geldekoeien zeer goed, niet veel aangevoerd. De vaarzewmarkt was ook geheel bezet; handel vlug; alles ongeveer voor den slacht verkocht. De stieren golden niet meer dan 20 ets. Graskalveren vlug, duur. Er waren heele beste aangevoerd, hoogste noteering f 55. De handel in nuchtere kalveren was ook vlug, Dus in rundvee was het een gunstigen handel. In paarden was niet direct zoo'n groote drukte. Met de schapen ging het ook ultsteend. De Jonge vette schapen, hoogste noteering 22% gld-, afkomstig van den heer P. Visser, Callantsoog en verkocht aan den heer G, van Wieringen te Alkmaar. Overhouders werden ook best verkocht, tot 14 gld., duur, vlug. Oude slachtschapen waren juist niet van de zwaarsten aangevoerd, maar die handel was ook best- Op onze vraag: hoe komt dat, nu alles zoo ineens duur der is, was het antwoord: er wordt op het oogenblik veel gebruikt in 't binnenland. Laat dat zoo doorgaan. De handel in vette varkens was goed, hoogste no teering 20% ots. Biggen worden de laatste weken niet veel aangevoerd. Oorzaak: de pestziekte. Die handel was trekkend. In bokken en geiten was weinig handel. De handel in kippen was heel goed, maar geen ver hooging in prijzen. APEN GEVANGEN. Door den heer Molenaar, filiaalhouder der N.V. Al- bert Heijn, zijn drie apen gevangen aan de Hoogzijda 't Is waarschijnlijk een moeder met 2 jongen. De heer Molenaar wist deze boschbewoners te lokken met eenige Albert Heijn's pinda's. De dieren zijn nu zoo verwend, dat ze niet meer weg willen, waarom besloten werd ze in den winkel te houden. We raden de ouders aan, de kinderen deze lieve die ren te laten bewonderen. Naar ons verzekerd werd doen ze niet het minste kwaad. HET FERMANENTH LIS. Door den heer P. P. J. van Drunen en a.s. echtge- noote wordt heden in het perceel Nieuwe Laagsijde 7(X een dames kapsalon annex pedicure en manicure in richting geopend. De bekende galanteriewinkel van den heer Jb. Zee man. door den heer van Drunen overgenomen is tot een moderne salon geworden. Dit sluit niet in zich, dat de galanterie-affaire ls opgeheven; neen, allerminst. Deze wordt zoowel voor grossierderij als détail-verkoop in tact gehouden. Reeds eenige dagen geleden deden we moeite door te dringen tot de nieuwe kapsalon, maar ons werd een onverbiddellijk halt toegeroepen. Maar nu de zaak „klaar" is. moobten we rondneuzen. En zoo beginnen we nu feitelijk met de slotconclussie: 't Is in orde! De beide étalages zien er keurig en smaakvol uit en ge ven aan het ruime pand een geheel ander aspect. Is in de eene kast fijn kristalwerk aan te treffen, ter andere zijde zien we smaakvol gearrangeerd parfu merieën, odeurs, toiletzeepen, ales in luxe en meer eenvoudig verpakking. De salon zelve laat evenmin te wenschen over. Aangebracht zijn drie ruime, van elkaar gescheiden boxen, elk voorzien van toilettafels of kaptafel. Al naar behoefte stroomt warm en koud water, ter wijl een op den geyser aangesloten douche is a ange- bracht De kapstoelen zijn zeer geriefelijk en kunnen in eiken gewenschten stand worden gesteld. Iets zeer speciaals ls wel, dat bij de haarwasschlng zoowel ach terover als voorover kan worden gewerkt. Toilettafels, kaptafel, manicure-tafel, kortom alle aanwezige stuk ken zijn in wit lak uitgevoerd, iets wat zeker getuigt van goeden smaak. Een kostelijk zitje zal t eventueele wachten veraan genamen. Betreft dit alles de stoffeering en aankleeding, ook aan de toestellen is de meeste zorg besteed. Aanwezig is een Permanent-toestel naar 't aller nieuwste systeemHierdoor is 't onmogelijk om de haar- punten te verbranden. Met reéfttvaardige trots vertelde mej. Maassen ons, dat dit schitterend toestel benoorden 't IJ alleen bij haar te vinden ia Twee droogmachlnes, eveneens t nieuwste staan op gesteld. In ongeveer 10 minuten zal 't haar gedroogd zijn, terwijl 't absoluut geruisohloos loopen van den motor een welkome verbetering is te noemen. In de afd. manicuren zagen we een speciale manicu re-tafel, eveneens in wit lak uitgevoerd. Onnoodlg te zeggen, dat voorts étalages en salon baden in een zee van licht Naast de voortreffelijke inrichting zal 't diploma van mej. Maassen en haar buitenlandsche ervaring den cli entèle zeer ten goede komen. Dat de dames in deze speciaalzaak niet vergeefsch zullen vragen naar diver se parfums, poeders, odeurs, Eau de Cologne's enz. spreekt van zelf. Zoo is Schagen wederom een nieuwe zaak rijker ge worden, een zaak, die tot in de perfectie ls verzorgd. Dat 't mej. Maassen en den heer Van Drunen niet aan belangstelling en „patiëten" zal ontbreken staat wel zeker boven eiken twijfel verheven. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge meente SCHAGEN maken bekend, dat de gelegen heid bestaat tot het volgen van een cursus voor de schoolvrije jeugd. Aanmelding tot deelname kan geschieden vóór 30 October a.s. bij het Hoofd der O. L. School. Schagen, 13 October 1933. Burgemeoster en Wethouders voornoemd, Jb. DE VRIES, 1. B. De Secretaris, ROGGEVEEN. Een produel van de Pharm. Fabriek A. Mijnhardl - Zeist Doos 20 ct. Tube 35 ct. Zéér groote tube 60 ct. I WIERINGEN Evenals vorigen winter zal getracht worden ook nu weer een cursus te organiseeren voor jongens en meis jes van 1417 jaar. Bij voldoende deelname zal tevens een vervolgcursus worden gegeven voor hen, die reeds den eersten cursus volgden. Voor 18 October kan men zioh melden bij de hoofden der O.L. soholen. Aanrijding. Donderdagavond had op het z.g. hoekje te Hippo tytushoef een aanrijding plaats. De gebroeders Dek ker wilden hun paard naar het land brengen. Op den weg gekomen zijnde, naderde een auto bestuurd door den heer C. Metselaar Mzn. te Den Oever. De auto reed inplaats van aan den rechter kant aan den lin kerkant. Een botsing volgde. Het paard bekwam eenige niet ernstige wonden, terwijl van den auto de linkervoorlamp werd ingedrukt. Het ongeluk liep dus best af. Uitkijken blijft echter de boodschap op dit drukke punt te Hippolytushoef. J.1. Donderdagavond had ln hotel „de Haan" een bijeenkomst plaats, waarbij als spreker optrad de heer Hans Luteijn, met als onderwerp: „Mijn zeven jarigen diensttijd in het Vreemdelingenlegioen in Ma rokko." Alvorens te beginnen, opent de heer Deen de bijeenkomst en hoopt dat het een zeer nuttigen en Jeerzamen avond moge worden. Immers, zegt hij, is de tegenwoordige tijd er uitermate voor geschikt, ge zien de werkloosheid enz., dat jongelieden niet we ten wat zij doen, teekenen voor het legioen, niet we tende wat ontzettende gevolgen dit met zich brengt Hierna verkrijgt de heer Luteijn het woord. Hij be gint te vertellen hoe hij als boekhouders werkzaam in een hotel te Parijs, het slachtoffer is geworden van een ronselaar. Van een heer die hij sedert 14 dagen kende, kreeg hij een bedwelmende wijn te drinken en moest ervaren dat toen hij 's morgens wakker werd, niet in zijn eigen bed maar in de kazerne lag, en voor het legioen had geteekend. Hierna volgt een gan- sche opsomming van de geweldige discipline welke er in dat legioen heerscht met al de verschrikkingen er aan verbonden. Dat het legioen vroeger bestond uit het uitvaagsel, thans echter niet meer. Veelal zijn het Franschen zelf die hiertoe behooren. Hoe er aller lei pogingen worden gedaan uit deze hel te ontsnap pen, wat in vele gevallen niet gelukt en daarvoor worden onmenschelijke straffen uitgedeeld. Aan het. eind beschrijft Luteijn de verschrikkingen, welke hij heeft ondervonden bij zijn vlucht. Heel dankbaar is hij voor de goede verzorging welke hij ondervond aan boord v.e. Engelsch stoomschip, waramede hij te Bre merhaven aankwam. Na nog eenige waarschuwende woorden gericht te hebben tot de jongelui in de zaal om zich toch vooral niet met ronselaars op te houden, eindigde hij. De heer Deen sloot de bijeenkomst en wij gingen naar huis, blij iets gehoord te hébben van dit be kende Legioen uit den mond van iemand die dit me degemaakt heeft, modelijden hebbende met hen die daar nog vertoeven en wellicht nooit hun vaderland meer terug zien. Sportnieuws. Succes I—Wieringerwaard I. 2.30 u. Succes IVHeld. Boys II. 10 u. Succes adsp. A.—Held. Boys adsp. A. 12 u. Succes adsp. b—H.R.C.—E. 1.15 u. Oudeschild ISucces III. Vertrek 11.15 ur. L. Rijverèeniging „Wieringen": om 9.15 uur verza melen bij Mannége, voor wandelrit. Schaken. Competitiewedstrijd 19SS1934 Wieringer Schaak club. Ie stand gespeelde partijen iO Oct. j.1.: C. C. Bakker, wit—Th. J. v. Vegten, zwart 10 Br. J. Beeker, w.—J Brands, zw 0—1 J. Brands, w.Dra J. Beeker, zw. 01 D. Dokter, w.—J. de Ruiter, zw. 0—1 S. Minnes, w.—J. Navis, zw. l—0 J. Navis, w.S. Minnes, zw. 1—0 J. Navis, w.—J. Brands, zw. l0 M. Oden, w.—H. Timm, zw. 0—1 G. Steging—N. F. Stolk; H. Wilms—B. G. Zandstra en J. Bosker Oz. hebben niet gespeeld. BARRïNGFRHORN In de afgeloopen week werden 12 gevallen van mond en klauwzeer in deze gemeente aangegeven, Door Ged. Staten dezer provincie werd goedge keurd het Raadsbesluit van 21 September 1938 tot het aangaan van een geldleening, groot f 4100.benoodigd voor de aanschaffing van een motorbrandspuit, Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid Ia on der bepaalde voorwaarden aan P. Broeken, aannemer van het kanaal SchagenKolhorn, vergunning ver leend tot het doen verrichten van arbeid gedurende 11 uur per dag en 55 uur per week door 4 mannen van 18 jaar of ouder tot en met 1 September 1934. Zondag zal de Gem. Zangvereeniging „Caecilla" alhier, met medewerking van het kinderkoor, een uit voering geven in de zaal van den heer De Graaf. De vereeniging zag zich genoodzaakt een extra uitvoering te geven en daaraan, na bekomen goedkeuring van het College van Burgemeester en Wethouders, een verlo ting te verbinden. Er is getracht een aantrekkelijk programma samen te stellen, hetwelk zal bestaan uit zang van Gemengd en Kinderkoor, tooneel en een Oud-Hollandsche dans, terwijl na afloop de trekking vam de verloting zal plaats vinden. De entrée, welke zoo laag mogelijk is gestéld, zal ditmaal verschuldigd zijn voor alle bezoekers. In den loop van het seizoen zal nog een uitvoering worden ge geven voor de donateurs. Wij hopen en vertrouwen, dat „Caecilia" een in alle opzichten succesvolle avond tegemoet zal gaan. Zie ook de advertentie in dit nummer. Z IJ P F De Raad dezer gemeente komt Dinsdag 17 October a.s., des morgens 10 uur, in openbare vergadering bijeen. B. en W. dezer gemeente hebben aan de N.V. Ameri can Petroleum Company te den Haag vergunning ver leend, ingevolge de bepalingen der Hinderwet, tot het opriohten van een ondergrondsche benzinebewaarplaats met aftapinriohting nabij het perceel J. Kossen te Pet ten, Ter bestrijding van de werkloosheid zal aan werkge vers, voor het doen uitvoeren van buitengewone werk zaamheden (baggerwerk enz.) van gemeentewege we derom een vergoeding van ten hoogste 50 pet. worden gegeven in de loonen, uitbetaald aan bij die werkzaam heden geplaatste werklooze arbeiders. In de afgeloopen week zijn niet minder dan 80 nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer aangegeven, zoodat het aantal gevallen in deze gemeente reeds ongeveer 200 bedraagt Men deelt ons mede, dat de steunregeling voor werk- loozen met ingang van 16 October a.s. zal worden stop gezet en dat de werkverschaffing met ingang van dien zelfden datum zal worden opengesteld. DE VERKIEZINGEN VOOR HET HOOGHEEM RAADSCHAP NOORDH. NOORDERKWARTIER. Van de door de Alg. Kiesver. voor het Hoogheemraad schap Noordh. Noorderkwartier gestelde candidaten voor Hoofdingeland en Hoofdingeland-plaatsvervanger hebben voor die candidatuur bedankt de heeren J. Com mandeur te Wognum, N. Groot te Enkhuizen, J. Valke- ring Tz. te Limmen. De dienstplichtige van de lichting 1934, P. C. Tuin, is nader toegewezen aan de le schoolcomp. van het Reg. Kustartillerie. garnizoen Den Helder, tijdvak van inlij ving 110 Mei 1934 (le ploeg). Aan den dienstplichtige J. A. van Schaik van de lich ting 1934 is bij beschikking van den Minister van De fensie voor den tijd van één jaar vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens kostwinnerschap. ST. MAARTENSBRUG. Ten overstaan van Notaris H. J. van Veen te Zijpe, vond Woensdagmiddag in het café van den heer Ho- man alhier plaats de verkooping van de perceelen, eigendom van den heer J. J. Kabel te St. Maartens- viotbrug, bestaande uit: perceel I: huis, bollenschuur en erf, groot pl.m. 7.35 A.; perceel II:. bouwland, groot pl.m. 1.62.61 II.A.; perceel III: weiland en bouwland, groot 1.96.80 H.A. Het geheel was ingezet op f7802.91 en werd thans gemijnd op f1500 door den heer II. S. Eriks te Pet ten, zoodat deze kooper werd voor f 9302.91. Burgerl. Stand van 6 t.m. 12 October. Geboren: Cornelis Nicolaas, zoon van Theodorus de Boer en van Gerardina Rood. Cornelis, zoon van Ca- tharina Maria van Westerop. Maart je, dochter van Gorrit de Boer en van Dieuvvertje Maria Eriks. Ida Klazina, dochter van Hendrik Kazebelt cn van Geer tje Bij post. |9L- Ondertrouwd, Getrouwd of Overleden: Geene.'^ CALLANTSOOG Avoneursus voor schoolvrije .jeugd. Maandagavond zal de cursus voor schoolvrije jeugd weer worden begonnen. Er hebben zich een voldoend aantal leerlingen aangemeld. Het onderwijs zal worden gegeven door de heeren A. van Meerten en H. J. Schut, hoofd en onderwijzer aan de o. 1. school alhier. Bij ge- brek aan een vrouwelijke leerkracht zal de middagcur sus voor meisjes (handwerkonderwijs) geen doorgang kunnen vinden. Mond- en klauwzeer. Het gevreesde mond- en klauwzeer tast in onze ge meente zeer veel koeien aan, zoowel in den polder Cal lantsoog als in het Koegras. Reecis een tiental boerde rijen zijn besmet verklaard. N IFUWF N 1FV0RP Hengelsport. Vergadering van de Hengelclub V.I.O.S. in de Prins Maurits alhier. Na het openingswoord van den voorzitter, wordt overgegaan tot bespreking van het hoofdpunt der agenda, n.1. om nog eens een wedstrijd te organisee ren, omreden de wedstrijd van vorige week is verre gend. Besloten wordt dan Zondag 15 Oct. a.s. een wed strijd te houden in den Bleekmeerpolder. Dit. zal dan toch zeer waarschijnlijk de laatste wedstrijd zijn in dit seizoen. Ruim 20 leden zullen hieraan deelnemen. Nog volgden enkele besprekingen over het volgend seizoen; hiervoor worden groote plannen beraamd en zal een uitgebreid programma in elkander worden Hierna sluiting. TAN GFNT)7JK De begrooting voor het Gemeenschappelijk Gasbe drijf voor Langendijk en St. Pancras sluit in ontvang sten en uitgaven met f 95.811.18 met een post voor on voorzien van f 2239.20. De gasprijzen worden daarbij voorgesteld als de thans geldende: 11 cent voor licht en kookgas, 12 cent voor muntgas, 5 oent voor kachel- gas, 7 cent voor industriegas. Bovendien geldt een vastrechttarief met als vastrecht het verbruik over 1981, berekend tegen 6, resp. 7 cent voor gewoon gas en mungas en een gasprijs van 5 cent. De begrooting voor het Electriciteitsbedrijf sluit in ontvangsten en uitgaven met f 80567.22 met een post voor onvoorzien van f 2732.09. De Keuringsdienst, omvattende de Langendijker gemeenten en Harenkarspel (centrumgemeente Oudkar spel) is indertijd niet ingegaan op het verzoek zich aan te sluiten bij den Keuringsdienst Barsingerhorn voor de destructie van afgekeurd vee en vleesch, om dat men zich meer gevoelde aangetrokken tot den op te richten destructor te Woerden. Nu deze door het votum van de Tweede Kamer wel niet zal worden op gericht, is de waarschijnlijkheid groot, dat toch aan sluiting bij Barsingerhorn zal moeten volgen. Als dat nu maar op dezelfde voorwaarden kan geschieden. BROEK OP LANGENDIJK. Uitslag van de attracties verbonden aan de gehou den bazar ten bate van de Doopsgezinde Kerk. Raden naar het aantal erwten in een flesoh, inhoud 1C83, J. Kroon te Zuidscharwoude (1030), de daaraan verbonden prijs was een eigen geborduurd tafelkleed je Raden naar den naam van een pop, Mevr. Kloos terboer—Gerritsen, St. Pancras. De juiste naam was Eduard. Raden naar een getal 1—1000, prijs een rooktafeltje, werd gewonnen door Mej. Rensje Wagenaar. Het juiste getal was 123. Raden naar het aantal uren, gewerkt aan een sprei, werd gewonnen door Mevr. M. Bos te Heerhugowaard. Het juiste aantal was 279, terwijl werd geraden 275. Vrijdagmorgen om 11 uur werd te Hoogwoud een spoedeischende raadsvergadering gehouden, waarbij alle leden, uitgezonderd de heer L. Glas, aanwezig waren. De Voorzitter opende de vergadering, waarna de no tulen van de vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt hierna mede dat deze spoedeischen de vergadering op zeer korten termijn is belegd, omdat de mogelijkheid bestaat het rentetype van de geldlee ning oorspronkelijk groot f 45000 op 1 Januari a.s. nog groot f 43.875 te verlagen. B. en W. hadden aan de Maatschappij voor Gemeente- crediet gevraagd de rente van 5% pet. te verlagen en deze Maatschappij heeft geantwoord dat zij bereid is dit te doen. Het rentetype zal 4 5/8 pet. worden, terwijl dan een vergoeding van het saldo van pet. moet worden be taald. B. en W. achten dit voorstel aannemelijk en stellen den raad voor hierop in te gaan. De bedoeling is het bedrag ad f 329.06 uit den kapi- taaldienst te betalen. In 1934 zal van den gewonen dienst f 29.06 worden bijgedragen en verder ló jaar f 30. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangeno men, waarna sluiting der vergadering volgt.

Schager Courant | 1933 | | pagina 15