Sterrenregen. Jaamrgadering „Ziekenzorg" A v v a P 4 r r n iv v 4 VAN EWIJCKSLUIS. De vereeniging „Ziekenzorg" hield Woensdagavond hare jaarvergadering in het lokaal van den heer Slikker Nadat de voorzitter, de heer K. Keurig, de vergade ring met enkele toepasselijke woorden heeft geopend, leest de secretaris, de heer P. J, Crum. de notulen e vorige vergadering voor, welke onveranderd worden goedgekeurd. Naar aanleiding dezer notulen merkt de heer ivaaa op. dat door hem op de vorig jaar gehouden algemeeno vergadering is verzocht onderhandelingen met het ge meentebestuur te willen aanknoopen, om de kosten van ziekentransport naar de verschillende ziekenhuizen voor gezamenlijke rekening van „Ziekenzorg" en de gemeen te te nemen. Het bestuur heeft hiervan overweging toe gezegd. Zijn dergelijke onderhandelingen nog gevoerd? De voorzitter antwoordt hierop ontkennend. Het be stuur had vorig jaar de volle aandacht gevestigd op de reorganisatie der onderling beheerde ziekenfondsen en daarbij is het verzoek van den heer Kaak op den ach tergrond geraakt De heer Kaak stelt dan voor, dit onderwerp nogmaals ter hand te nemen. De heer D. van der Wallen zou, in aansluiting hier op willen voorstellen, dat, mochten zoodanige onder- handelingen mislukken, dan toch te beproeven een con tract met één der verhuurders van auto's, geschikt voor ziekentransport, af te sluiten, om op die wijze verze kerd te zijn, dat de leden van „Ziekenzorg", als dezo onverhoopt eens een ziekenauto noodig hebben, niet hoo- ger worden berekend dan noodig is. Het bestuur doet toezegging, aan dezen laatsten ■wensch te zullen voldoen. De voorzitter geeft hierop een overzicht van de voor naamste gebeurtenissen op ziekenfondsgebied en den toestand der vereeniging in het afgeloopen boekjaar. Wat het ledental betreft, hierop zijn de huidige tijds omstandigheden niet zonder Invloed gebleven. Waren wij tot heden steeds gewend, groei te mogen constatee- ren ditmaal is er eenige achteruitgang. Bedroeg het aantal verzekerden per 1 September 1932 nog 2282, op 2 September van dit jaar was dit cijfer tot 2166 ge daald, een vermindering dus van 116 verzekerden. Be halve de gewone afschrijvingen wegens overlijden, ver huizing, enz., zag het bestuur zich genoodzaakt 70 ver zekerden af te voeren, wegens te groote contributie- achterstand. Daarnaast werd door verschillende leden, eveneens door de tijdsomstandigheden daartoe gedwon gen, eigener beweging het lidmaatschap opgezegd. Het aantal nieuw ingeschrevenen bleef daarentegen lager dan gewoonlijk, zoodat teruggang van het ledental on vermijdelijk bleek. Wat echter de flnancleele positie van „Ziekenzorg" betreft, deze is in het afgeloopen boekjaar vooruitge gaan, zooals straks uit het verslag van den penning meester zal blijken. Dit is voornamelijk te danken aan het belangrijk minder aantal opnamen in ziekenhuizen, waardoor het afgeloopen boekjaar zich gunstig heeft onderscheiden. De voorzitter behandelt daarna nog enkele interne aangelegenheden en deelt nog een en ander mede over de Landelijke Federatie ter behartiging van het Zieken fondswezen, waarbij „Ziekenzorg" vanaf de opriohting aangesloten is geweest. Naar aanleiding dezer uiteenzetting vraagt de heer D. van der Wallen of bij afvoer wegens contributie achterstand de leden steeds worden gewaarsohuwd, waarop bevestigend wordt geantwoord. Als de achter stand tot zes weken is opgeloopen, wordt een schrif telijke waarschuwing gezonden, waarin altijd nog eeni ge termijn voor afbetaling wordt gegeven. Practisch ia de achterstand bü afvoer dus steeds grooter als zes we ken. De heer Van der Wallen toont zich met dit ant woord voldaan. Vervolgens brengt de penningmeester, de heer T. Jongejan, het finantieel verslag uit. De ontvangsten blijken in totaal te hebben bedragen f 16.812.08 de uit gaven f 15.578.92, zoodat in het boekjaar 1 Mei 193230 April 1933 een overschot van f 1233.16 is gekweekt, het welk aan de bestaande reserve zal worden toegevoegd. De voorzitter voegt hieraan toe, dat wij dus weer in het goede spoor komen, al is de reserve thans nog on geveer f 400 lager dan voor vier jaren terug. Het boek jaar 19291930 gaf n.1. een tekort van pl,m. f 1700. het boekjaar 19301931 een overschot van pl.m. f 700; 1931 1932 gaf weer een tekort van pl.m. f 600. terwijl 1932 •—1933 zooals reeds is meegedeeld pl.m. f 1200 aan over schot gaf. Voorzitter dankt vervolgens den penningmeester voor diens richtlg beheer en spreekt de hoop uit, dat het Jonge jan zal mogen gelukken ook in het nu loopende boekjaar weer even gunstige resultaten te mogen boe ken. Daarna volgen de bestuursverkiezingen. De heeren P. J. Crum, T. Jongejan en J. van Nuland zijn aan de beurt van aftreden. Allen worden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Van de Commissie van Toezicht is de heer G. Kuiken aftredend, doch niet herkiesbaar. In diens plaats wordt de heer C. Schildermau gekozen. Hoewel de heer Kuiken afwezig ls, wenscht de voor zitter hem toch van deze plaats uit een woord van dank te brengen voor de steeds door den heer Kuiken ge toond o belangstelling in het werk der vereeniging. In de drie jaren, dat de heer Kuiken lid der Commissie loopende bezoekers doorgaf. Zoo viel hij een hem totaal onbekende dame om den hals en van de daaruit voortvloeiende algemeeno consternatie maakte Emil, zonder zich nog een oogenblik te bedenken, handig gebruik. Nauwelijks voelde hij, dat Kestenberg zijn arm had losgelaten, of hij drong zich tusschen de hem voorbij stroomende menigte en liet zich door deze meetrekken naar den uitgang. Voordat. Kestenberg nog tot bezinning was ge komen en de omstanders van zijn onschuld aan dit intermezzo had overtuigd, was Emil reeds uit het gezicht verdwenen. Kestenberg was buiten zichzelf van woede. Wat baatte het hem nu, dat de politie in zün on middellijke nabijheid stond? Om die menschen te alarmeeren, zou een uitvoerige explicatie nood- V zakelijk zijn en dan was de vluchteling intusschen natuurlijk reeds Jang verdwenen. Hij zou de achtervolging dus zelf op zich moeten nemen. Zonder nog een oogenblik te aarzelen, baande hij zich een weg door de menigte, zich niets aan trekkend van de tallooze verwenschingen en stompen, welke hü daarbij opliep. Lorenz liep zoo snel h;j kon achter hem aan. Eindelijk had Kestenberg het plein voor de poort bereikt. Van Emil echter was geen spoor meer te ontdekken. Deze laatste had zich, een plotselinge ingeving volgend, om den hoek van de schutting uit de voeten gemaakt en lag nu, weliswaar geheel bui ten adem, maar verborgen voor nieuwsgierige bluken op den vloer van een onbeheerd staande auto Daar buiten lag de hem vijandig gezinde werc.d. En daar. vanwaar het gegons van hon dorden stemmen tot hem doordrong, stond nu zexter ook de brave Kestenberg, die hem tever geefs zou zoeken. Adieu, vriend Lorenz! Adieu van Toezicht was, heeft deze steeds zijn plichten met Ijver vervuld. Bij de rondvraag vraagt o.a. de heer Kaak of het verplichtend ls, dat een lid van een gezin, dat de 17- jarigen leeftijd bereikt, lid der vereeniging moet blij ven, wil men althans niet de kans loopen, dat ook de overige gezinsleden uit het lidmaatschap worden ontzet Hij meent dat dit in de statuten niet duidelijk is iora- scbreven en, hoewel het uit een oogpunt van verzeke ring gezien, noodig mag zijn, acht hij dit toch een te groote vrijheidsbeknotting. De Voorzitter wijst den heer Kaak op de bepaling in het huishoudelijk reglement, waarin de contributierege ling voor gezinnen nader is omschreven en die er op wijst dat slechts uitzonderingen worden gemaakt voor diegenen, die krachtens hun werkkring reeds door an dere lichamen op dezelfde wijze verzekerd zijn. Ditzelf de onderwerp is trouwens al eens eerder behandeld in een algemeene .vergadering, waarbij teen is vastgesteld, dat indien gezinnen zich voor verzekering opgeven, do contributie voor het volledige gezin wordt berekend. Deed men dat niet, dan bestond het gevaar, dat de ge zondste gezinsleden onverzekerd bleven, terwijl diege nen. die den dokter nog al eens noodig hebben, in do verzekering zouden gaan, hetgeen onvermijdelijk tot een algemeene contributieverhooging zou moeten lei den. Bovendien zou het zeer onbillijk zijn, want kinderen beneden de 17 jaar kosten de vereeniging veel meer, dan aan contributie voor hen wordt ontvangen. De boven-17-jarigen deen dus, als voor hen de volle pre mie wordt berekend, practisch niets anders, dan afbe talen op de te voren voor hen uitgeschoten gelden. Een breede discussie ontwikkelt zich hierop nog over het principe der vrijheid van het individu. Waar ech ter de meerderheid der vergadering 't met de tot dus ver gevolgde toepassing volkomen eens blijkt te zijn, kunnen we dit hier gevoegelijk achterwege laten. Ook over de door den heer Kaak ter sprake gebrach te geruchten, als zou zich in deze gemeente een twee den dokter wensch-en te vestigen, wordt nog geruimen tijd gesproken. Positief blijkt hiervan echtei nog niets bekend. In het algemeen geeft men echter, bij de po pulariteit welke dokter Olree geniet, esn eventueel^ nieuwen functionnaris weinig kans, vooral niet In een crisisperiode als de tegenwoordige, waarin velen, ook bij ongesteldheid zoo lang mogelijk wachten, eer een dokter wordt geraadpleegd. Na een woord van dank voor de in aangenamen toon gevoerde discussies, sluit de voorzitter met de beste wenschen voor Vereeniging en leden in het thans loo pende boekjaar, de vergadering. ANNA PAULOWNA. Duivensport. Bij de wedvlucht vanaf Harwich-Parkestone (Eng., afst 265 K.M.) had „Altijd Verder" 26 duiven in con cours. Zij zijn om 9. 45 gelost. De eerste duif is ge constateerd om 2 u. 7 m. 2 sec.; de laatste prijswin naar om 3 u. 45 m. 17 sec. Prijzen behaalden: N. Spigt 1; L. Hogewoning 2; Gcbr. Van Steijn 3; G. de Boe 4; J. A. Waiboer 5. Loep der bevolking. Ingekomen: H. Westerdijk van Callantsocvg; S. A en mej. M. J. Groenewoud van Monnikendam; L. Alkamade en echtg. van Noordwijk; W. Boon van Den Helder; K. Harthoorn van Pijnacker; J. Koom van Zijpe. Vertrokken: Mej. A. M. van Beu3ekom naar Alk maar; mej. E. Hoffman naar Bloemendaal; J. Kuik naar Gasselte; mej. J. Glim naar Schagen; A. Rouw- kema naar Ooststellingwerf; E. Munfjewerf en gez. naar Den Helder; J. Moeliker-v. d. Haag naar Den Helder; H. Hoekstra cn gez. naar Smallingerland. Burgerlijke stand. Geboren: Wilhelmus Hcndrikus, zoon van J. G. van den Hoek en W. van der Zon: Marius Cornelis Petrus, zoon van M. Angevare en C. M. Molenkamp; Johanna Catharina, dochter van A. J. Bijwaaid en M. Bakker. Ondfrtrouwd: K. Wisse en Tj. Elzinga; P. Bakker en H. L. IJfs; H. Westerdijk en C. de-Laat. hoogwoud Stormschade. Woensdagmiddag door de vreeselijke storm, die deze omstreken teisterde, moest een paal van het hoogspanningsnet het ontgelden en knapte hij den- grond af. Het gewone net aan de Pade kon het ook niet weerstaan, want een aantal draden bra ken af. Verder hier en daar gaten in de met riet be dekte boerderijen, groote schade aan de vr.uchtboo- men. Geen persoonlijke ongelukken, AARTSWOUD, Als een groote zeldzaamheid kan worden gemeld, dat J. Landman alhier in dit jaar voor de tweede maal aardbeien plukt van dén kouden grond. Het woonhuis van mej. Van Wijk is onderhand: aangekocht door den heer S. Koomen te Spanbroek. Vergadering van de Afdeeling Hoogwoud van Volksonderwijs in het lokaal van Joh. Visser al hier. Bij ontstentenis van den voorzitten, werd de vergadering geopend door den vice-voorzittor L. Glas, die de aanwezigen hartelijk welkom heette. Ingezon den stukken waren niet aanwezig. De secretaris deed verslag van de te Haarlem ge houden algemeene vergadering en las daarna het vriend Kestenberg! Emil zuilen jullie zoo gauw niet meer terugzien! Plotseling werd hij echter in zijn, van leedver maak doortrokken overpeinzingen gestoord. Haastige voetstappen kwamen nader. Nu was 3t weer stil. Wat. was dat? Emil opende zachtjes bet portier van de auto en gluurde door den smallen kier. Slechts op eenige passen afstand stond een geheel met modder bedekte man, wien het haar slordig langs de slapen fladderde. Vriend of vijand? dacht Emil. Voor alle zeker heid zou hij goed doen zich gereed te houden om zijn zoo moeilijk verkregen vrijheid te verdedigen De man leek hem overigens nogal verdacht. Waarom keek hij zoo angstig om zich heen? Waarom zag hij er zoo verwaarloosd uit? Toen de man echter haastig op de auto toetrad, kwam Emil tot de conclusie dat dat geen vijand kon zijn, maar een lotgenoot, misschien zelfs wel een redder. Hi,j hield zich doodstil tot de andere den wagen bereikt had en haastig het portier opende. Toen hief Emil voorzichtig het hoofd op. De ander deinsde verschrikt achteruit en bleef de onver wachte verschijning verbaasd aanstaren. Emil grijnsde. Hij was reeds weer gerustge steld. Als dat geen linke jongen was, dan kon hij zich met zijn menschenkennis wel laten be graven. Dat zag je toch op het eerste gezicht. „Hallo, collega!" groette Emil joviaal. „Wees maar niet bang! Emil zal je niet opeten!" „Zeer vriendelijk", antwoordde Rolf, eenigs- zins onzeker, want hij begreep nog steeds niet wat hij van deze plotselinge verschijning moest, denken. „Jij moet zeker ook de beenen nemen, wat?" informeerde Emil met een begrijpend knikje. Hij nam Rolf's hand en drukte die kameraad- FOLTERENDE PIJN IN DEN ARM. Na 5 dagen hielp het juiste middel reeds. Een dankbare brie! uit Den Helder. „Ongeveer een jaar had ik geen leven door de vreeselijke pijnen die ik leed in den arm. Onder mijn werkzaamheden ging 't eerst wel, doch wanneer ik even tot rust kwam, was het niet uit te houden van de pijn en omdat het mij eenigszins verlichtte hield ik mijn arm in de hoogte. Zoo zat ik steeds bij de ta fel te kreunen, maar als de nacht kwam dan begrijpt U, dat dit een moeilijke houding was. Mijn arm ge heel in de wol gepakt ging ik met den arm omhoog zoo den nacht in. Maar o ais die arm kwam te lig gen, dan ontwaakte ik steeds door dezelfde pijn. Aan uitgaan was geen denken: in kerk of gezelschappen kon ik toch slecht den verkeersagent spelen. Alles heb ik geprobeerd. Niets hielp. Steeds werd mij Kru schen Salts aangeraden, maar ik kon maar niet ge- looven, dat dit zou baten. Nu, dat dan ook nog maar eens geprobeerd! En werkelijk, na 'n dag of vijf zei ik tegen mijn man: „Nu, of dat nu van Kruschen komt, weet ik niet, maar ik ben een geheel ander mensch." Steeds is het beter geworden tot ik een week of zes nadien geheel beter was. Nu neem ik het al een maand of negen in en ben weer zoó flink en gezond! Ik weet mijn geluk niet. 's Morgens een halven theelepel in een kopje thee is mij onmisbaar en ik zou het voor geen geld willen missen. Ik heb het al menigeen aangeraden. Men had gezegd, dat het zenuwrheumatiek was en ik er nooit af zou ko men, maar gelukkig liep diet anders. Mej. M. O., Den Helder. Wat Kruschen Salts deed voor Mej. M. O. was: het kwaadaardig urinezuur verdrijven, dat de kwel lende rheumatische pijn veroorzaakt. En Kruschen zal haar ook verder bewaren voor de verschrikkin gen van rheumatiek. Want de „dagelijksche dosis" zal haar organisme in een perfecte conditie houden, zoodat schadelijke stoffen als urinezuur zich nooit meer kunnen ophoopen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten k Fl. 0.90 en Fl. 1.60 per flacon. Let op dat op het étiket op de flesch zoowel als up de buiten verpakking de naam Rowntree Han dels Maatschappij Amsterdam voorkomt. Op het oogenblik kunt U Kruschen Salts probee- ren zonder dat het U iets kost. Er zijl: namelijk on langs onder de apthokers en drogisten een aantal flacons Kruschen verdeeld, die alle verpakt zijn met een gratis proefflacon U kunt dezen gratis proef- flacon gebruiken zonder den gewonen flacon Kru schen te openen. En indien U na deze proef niet vol komen tevreden bent, kunt U den grooten flacon on geschonden terugbrengen naar den apotheker of dro gist bij wien U dezen gekocht hebt Hij zal U uwe geheele uitgave, Fl. 1.60 onmiddellijk en zon der omwegen terugbetalen. Maar vergeet niet, dat de gratis proefflacon alleen verpakt is bij de groote maat en slechts voor een be perkten tijd verkrijgbaar is Gaat dus nu naar uw apotheker of drogist, voordat hij deze „Groote Proef- pakken" heeft uitverkocht jaarverslag. Beide werden met dank en applaus goedgekeurd. Dezelfde geeft een uitlegging van het doel en de beteekenis van Volksonderwijs en meent dat zoolang er geen ander voorstel komt, het zijn traditie moet handhaven om hier de drie scholen te behouden. Rekening en verantwoording wordt gedaan door den Penningmeester Nagezien en in orde bevonden door de heeren Slagter cn Donker, bleken de ont vangsten te zijn f 118.09, de uitgaven f 108.92, saldo f9.17. Herkozen werd als bestuurslid de heer P. Donker Jz. Volgt behandeling beschrijvingsbrief. Van J. Ham is een schrijven ingekomen om de af dracht te verminderen. Dit lijkt wel aardig, doch is in dezen tijd van actie onaanvaardbaar. Door het be stuur is het punt om geen Bijbel op de openbare school toe te laten, behandeld, lot afgevaardigde wordt benoemd de heer D Olie Az. Het bestuur stelt voor, in dezen crisistijd geen col lecte te houden. Gaarne zou men de pracht film van Volksonderwijs te Hoogwoud en te Aartswoud willen vert.oonen. In deze richting zal worden gewerkt. De rondvraag leverde niets op, waarna sluiting met dank voor de aangename behandeling der agenda volgt. w 1 eringen Burgerlijke stand van 6 t.m. 12 Oct. 1933. Geboren: Antje Grada, dochter van II. de Vries en W. Jansen; (te Alkmaar) Willy Marie, dochter van J. Lont en T. A. Poel; Gehuwd: J. S. P. Kroon en T. D. Blaauboer. Ondertrouwd: P. Ruitenburg en IJ. ae Jong; J. Klein en M. E. Koorn. Overleden: (te Heiloo) M. Kaptein, m., 65 jr., echt genoot van A. M. Numeijer. Mond- en klauwzeer. Onder de runderen op de boerderij van den heer A. Hoogendoorn, in den Wieringermeerpolder is mond- en klauwzeer geconstateerd. schappelijk, hem daarbij naast zich in de auto trekkend. „Jij lijkt me een handige jongen. Dat heb je aardig voor elkaar gebokst; in plaats van te loo pen er met een benzinekist vandoor te gaan. Maar nou een beetje vlug! Mij wordt het ook wat al te heet onder de voeten." Rolf draaide het contactsleuteltje om en druk te op den starter. „Alles voor elkaar?" vroeg Emil, bewonderend „Prachtig! Je hebt het machientje vooruit zeker a] even bekeken, niet?"^ „Doe ik altijd", antwwrdde Rolf, die zich nu ook tot een wat gemoedelijker toon liet verleiden lichtelijk geamuseerd. De tijd ontbrak hem op dit oogenblik van zijn onbekenden passagier een na dere explicatie van diens aanwezigheid te eischen Hij trapte de koppeling in. „Rij je mee?" „Ach, je dacht zeker in je jeugdige onschuld, dat ik hier bleef om viooltjes te plukken tot de politie komt om me te waarschuwen. Nee, broe der. Als ik zelf zoo'n karretje koetsieren kon, was ik er al lang tusschenuit geweest." Rolf reed zoo snel mogelijk weg. Zoo had dan het noodlot den echten en den pseudo graaf Go- da u tezamen gebracht. In de beste verstandhou ding namen zij samen de vlucht, zonder dat de een ook maar iets van den ander wist. Toen zij voorbij den ingang reden, zag Emil den wanhopigen Kestenberg daar nog steeds zoeken. Hij kon de lust niet weerstaan voor het laatst van zijn triomf te genieten en toen zij den radeloozen man passeerden, verhief hij zich van zijn plaats, boog zich uit het half openge schoven portierraampje en nam met een ironi sche buiging zijn hoed af. Kestenberg ontdekte hem. Woedend dreigde hij den vluchteling met de vuist. Het was onrno- Langs 't donker fluweel van het hooge heelal Gleden de sterren, Geboren in de oneindigheid, Verzinkend in de oneindigheid, Lichtend van verre. En eindeloos flonkerden, vol van pracht, Aan alle kanten, De sterrenbeelden zoo wonderlijk mooi. Als een machtige, fonkTende hemel-tooi Van diamanten! Geleerden tuurden in spanning omhoog, Schreven getallen. Dat was iets bizonders en onverwacht Die zwerm meteoren in donkeren nacht Wie deed ze vallen? Wij stonden op aarde, zoo klein, zoo klein. Tastend in Jt duister, En voelden de eigen glori« vergaan, De nietigheid van ons aardsche bestaan Bij al dezen luister. Langs 't donker fluweel van het hooge heelal Gleden de sterren. Wij zagen iets van d'oneindigheid, Wijd langs den hemel uitgespreid, Lichtend van verre! October 1933. KROES. (Nadruk verboden). w arm en hu 1 zen Vergadering Neutrale Bond. Bij de opening memoreerde de voorzitter dat de strijd tegen de hooge pachten voortdurende actie vergt Tevens is den laatsten tijd bewezen dat het goed is, dat we los van de tuinbouworganisaties staan in onzen strijd. De tuinbouworganisatie zou in al deze zaken totaal niets voor ons willen doen. Inzake de protestactie tegen de pachtprijzen, ge richt aan het gemeentebestuur van Warmcnhuizcn, werd het optreden der beide wethouders gelaakt. De eene wethouder beweerde dat de pachtprijs niet ab normaal hoog was, de andere wethouder constateerde dat de N. B. een snertding had ingestuurd. De tijd zal ons echter wel in het gelijk stellen, de pachters van de landerijen zullen over een jaar hun pacht en hun achterstallige pachtschuldcn hij lange na niet kunnen voldoen. De opbrengst is zoo laag dat wij de pacht niet kunnen betalen. We zullen niet rusten voor wij een pachtprijs hebben bedongen die in overeen stemming is met de opbrengst. Verder werd besproken het Congres in Allernaar. Voorzitter de heer G. Groet en de heer P. Jonker zijn gekozen als afgevaardigden. Hierna kwam in bespreking het. optreden van de fa. Haytema, kunstmes.handel. Dreigbrieven van ad vocaten Leesberg en c.s. worden bij do menschen rondgestuurd. Gevolg is dat de tuinders in hun angst geld betalen, wat noodig is voor noodzakelijk levens onderhoud en dat neringdoenden op eigen dorp niet kunnen worden betaald. Het bestuur is opgedragen een schrijven aan voornoemde firma te richten over dit onhebbelijk optreden. Tevens is besloten dat indien de fa Haytema op dezen weg voortgaat., zij zal worden geboycot. Een onderhoud zal worden verzocht met den In specteur der Directe Belastingen, in samenwerking met den L.T.B. Hierna sluiting. Burgerlijke stand over de maand Sep tember 1933. Geboren: Nicolaa^, zoon van Nicolaas Ligthart en Geertruida Maria Groothuizen: Elisabeth, doch ter van Willem Koorn en Anna Catharina Pastoor. Wilhelmus Theodorus, zoon van Adrianus Mekken en Siegbertha Catharina Rcsalia van Baar. Johan- nes, zoon van Wilhelmus Johannes Berkhout cn Pc- tronella Zutt. Gehuwd: Dirk Wiedijk, oud 25 jaren, van beroep agent van politie, wonende te Enkhuizen, en Klaasje Dekker, oud 19 jaren. z. b., wonende alhier. Overleden: Maria Johanna Post, oud 55 jaar, echt- genoote van Hendrik Vlugt. barsingerhorn KOLHORN. A.s. Zondag zal de bekende Noordhollandsche Ci nema ook hier eens een eerste klas Bioscoopvoorstel ling geven in de tooneelzaal van den heer S. Kuiper. (Zie advertentie.) gelijk hem te voet te achterhalen. De afstand tus schen hen werd steeds grooter en een andere auto was helaas niet te zien. Doch plotseling ging Kestenberg een redden de gedachte door het hoofd. Het nummer! Op het laatste moment, juist voordat de auto om den hoek verdween, kon hü het nog ontcijferen. „I. A. 6792" mompelde hij voor zich heen en terwyl hij het nummer nog ettelijke malen bij zichzelf herhaalde, rende hij naar de politiepost, welke zich naast den ingang van de baan be vond. Lorenz, die zich nog steeds als een drenke ling aan hem vastklampte, meende, dat do man, die daar, wezenloos voor zich uitstarend, steeds maar in zichzelf sprak, plotseling krankzinnig was geworden. Maar daar hij vreesdo in deze, hem beklemmende omgeving alleen achter te zullen blijven, liep hij hem, zoo gauw zijn korte beentjes hem dragen konden, achterna. Kestenberg stormde de politiepost binnen. „Een misdadiger gevlucht...!" schreeuwde hij, geheel buiten adem. „Autodiefstal onmiddel lijk de andere posten waarschuwen!" „Wat is er eigenlijk aan de hand?" vroeg de dienstdoende brigadier, die achter een klein schrijfbureau troonde. „U moet u duidelijker uit drukken, wanneer u althans wilt, dat ik proces verbaal opmaak en de noodige maatregelen tref." „Maar man!" jammerde Kestenberg, „als je met al die complimenten begint, is de kerel ver dwenen voor we hem kunnen grijpen! Luister nu toch." „U verdoet uw tijd", meende de brigadier. „In- plaats van er zoo om heen te draaien, doet u verstandiger mij nu eens kalm en precies te ver tellen, waar het eigenlijk om gaat!" Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1933 | | pagina 19