Het Rijksdagproces EEN ERGERLIJK FEIT. buitenlandsch fabrikaat. STRAFOEFENING IN EEN BRABANTSCH DORP. NOODWEER BOVEN NOORD-ITALIE. De Amerikaansclie vakvereenigingen boycotten Duitschland. NAAR EEN TERUGKEER DER HABSBURGSCHE MONARCHIE? MILITAIRE OPSTAND IN SIAM. Vuurwerkfabriek in de Iucbt gevlogen. Een nieuw Fransch doodelijk gifgas. Ontploffing op een Amerikaanscben kruiser. Wat Van der Lubbe presteerde. WATERSCHAPSBELANGEN IN WEST-FRIESLAND. Italiaansche Landru terechtgesteld. Vervroegd aanvangsuur in bakkerijen. Plaatselijk Nieuws. Bwricbten. Bet herinneringsspeldje voor het Nationaal- Huldlgingsdefllé en in het Amsterdam- schade stadion van De Ned, Werkgever, orgaan van het Verbond van Ned. Werkgevers, schrijft: Aan de deelnemers van de Nationale huldébetooging op 9 September j.1. in het Stadion te Amsterdam werd door het uitvoerend comité voor de Nationale huldi ging een speldje uitgereikt. Later deelde het uitvoerend comité nog in de pers mede, dat er een buitengewoon groote belangstelling en navraag bestond voor deze zeer fraai uitgevoerde speldjes, welke voorf iedereen te •verkrijgen waren bij het secrtariaat van het comit.é. Daarbij sprak het comité de hoop uit, dat nog vele personen deze herinnering aan het groote défilé zouden koopen. 0 Tot onze niet geringe verwondering en erger nis is ons thans echter het bijna ongelooflijke feit ter oore gekomen dat dit herinneringsspeld je buitenlandsch fabrikaat is, niettegenstaande er een aanbieding voor de vervaardiging ervan was gedaan van Nederlandsch Fabrikaat. Zie, dit is toch wel bij uitstek bedroevend en be schamend: dat bij een grootsche huldiging als deze, waarin de Nationale Gedachte haar culminatiepunt vond, het aandenken aan die huldiging, bestemd om tot in lengte van dagen deze bij uitstek nationale ge beurtenis in de herinnering va taloos eele Nederlanders te doen voortleven, van een buitenlandsche fabriek af komstig moest zijn, hoezeer men in Nederland even goed in staat was dit te vervaardigen, ja, zich daartoe bereid had verklaard. Wij willen niemand in het bijzonder hiervan een ver wijt maken, overtuigd ais wij zijn, dat de organisatoren van de huldiging in het Stadion daaraan stellig niet gedacht hebben, terwijl het ons niet erom te doen is bepaalde personen te treffen. Maar dat hier een zeer laakbare fout is begaan, is voor betwisting niet vat baar. In een tijd als de tegenwoordige, nu het meer dan ooit een zaak van nationale plicht is werk, dat in ons land kan worden verricht, niet naar het buitenland te laten gaan is het eenvoudig ontstellend, dat bij deze nationale huldiging aan een buitenlandsche firma op dracht werd gegeven het embleem te vervaardigen, dat de nationale gevoelens, die deze huldiging tot uiting kwamen, voor de toekomst moest verzinnelijken, ter wijl die vervaardiging aan de Nederlandsche industrie onthouden werd. De verontwaardiging over dit onbe grijpelijke tekort aan nationaal plichtsbesef bij een gele genheid als deze, zal in breede kringen van ons volk stellig niet minder groot zijn, dan zij was bij ons, toen wij daarvan hoorden. Dit strekt ons in het vertrouwen dat een dergelijk diep betreurenswaardig feit zich nim mer zal herhalen. Een oude man ontvlucht zijn huis. Zyn dorpsgenooten houden een strafoefening te gen zyn vrouw en dochter. Donderdagavond heeft zicht in het Brabantsche dorp Berlicum het oude volksgebruik van het z.g. „tafelen" op gewelddadige wijze geopenbaard. Meestal wordt daarbij de partij, die een verloving heeft uitgemaakt, door vrienden van de gedupeerde gestraft Nu echter was het een ander geval. Een 80-jarige man, een zekere van G., kon het met zijn vrouw en dochter niet meer vinden. Herhaaldelijk moest hij het bij zijn oudje ontgelden. De toestand in het huisgezin van de oudjes werd van dien aard, dat de oude man Maandagavond de vlucht nam door het raam en naar zyn zoon ging, bij wien hy introk. De buren van den ouden Van G. namen het voor hem op, en besloten de twee vrouwen te straffen. Omstreeks 8 uur Donderdagavond werd de strafoefening ingeluid door het gebruikelijke blazen op lampeglazen, het trommelen op blik ken bussen en het maken van ander lawaai, dat in het geheele dorp te hooren was. Zoo lawaai makend trokken de dorpelingen rond het huis van Van G., dat daarna met steenen werd ge bombardeerd en met steigerpalen gerammeid. Van deuren, ramen en binten bleef geen stuk heel. Een schoorsteen werd van het dak gebeukt en de dakpannen werden stuk gesmeten. Met een paal stak men door de ramen allee stuk, wat in het huis te vernielen was. Zelfs een bin nenmuur werd op twee plaatsen doorboord. Van het geheele huisraad bleven slechts een paar stoelen, tafels, een enkel bord en een beeld gespaard. Toen men het „beleg" begon, vluchtten de vrouwen in een kast, zoodat zij er heelhuids afkarnen. Telkens opnieuw werden onder het geroffel de aanvallen, die door een menigte van honderden werden gadegeslagen, hernieuwd, totdat te kwart over negen eerst de veldwachter versoheen. Toen werd de vernieling gestaakt en konden de vrou wen uit hun schuilplaats komen. Van de bijna nog nieuwe woning zijn alleen de bui tenmuren onbeschadigd gebleven. De politie zal veel moeite hebben de daders op te sporen, daar de dorpe lingen elkander niet zullen verraden. Dit ergerlijk baldadig gebruik is in dezen tijd in Ber licum volgens menschenheugenis nog slechts éénmaal in zoo ergerlijke mate voorgekomen. De provincie Udine ernstig geteisterd. V.D. verneemt uit Milaan: Boven de provincie Udine (Venetië) heeft in de vroege ochtenduren een 'buitengewoon hevig noodweer gewoed. Pleinen en straten werden geheel onder water gezet. De vesting gordel is over een breedte van 50 M. ingestort. Bo'o- men en schuren werden vernield en tal van huizen ernstig beschadigd. Groote hoeveelheden gekapt hout zijn weggespoeld. De bruggen over de rivieren werden ernstig beschadigd. Ook uit andere steden in Boven Italië zijn berichten ontvangen betreffende een hevig noodweer. Washington, 13 October (V.D.): Op de jaarvrgadering der Amerikaansch© vakvereeni gingen is een resolutie aangenomen, waarin geëischt wordt alle Duitsdhe producten zóó lang te boycotten tot de Duiteche' regeering den Duitsohen arbeider het recht toekent, zich volgens zyn eigen wil in vakver eenigingen te organiseeren en tot dat Duitschland de vervolgingen der Joden zal hebben gestaakt. Oostenrijk aan den vooravond van een belangrijke monarchistische actie. Weenen, 13 Oct. (V.D.0. De Oostenrijksche mo narchisten hebben vandaag een persconferentie bij eengeroepen, waarin hun leider kolonel Wolff ver klaarde, dat Oostenrijk aan den vooravond van een belangrijke monarchistische actie staat. Men zal de republiek liquideeren. Wolff heeft aan bondskanselier Dr. Dollfuss een schrijven gericht, waarin hij eischt, dat de wetten die de Habsburgers het verblijf in Oostenrijk verbie den, sullen worden ingetrokken en dat de Habsbur gers vergunning zal worden-verleend zich weer in Oostenrijk te vestigen. Kolonel Wolff beweerde verder, dat Zuid-Tirol door de Italiaanschc regeering aan prinses Maria, de toekomstige bruid van kroonprins Otto, als huwe lijksgeschenk zal worden gegeven. In verband hiermede wordt uit Rome gemeld, dat alle geruchten be treffende een verloving van Otto met prinses Maria, de oudste doch ter van den Italiaan- schen koning onjuist zijn en dat voor Italië de kwestie der restaura tie van de Habsburgers in Oostenrijk thans niet actueel is. Al deze berichten hebben hun oorsprong gevonden in het bezoek van de vroegere keize rin van Oostenrijk, Zita, aan Rome, waar zij met het Vaticaan en het Quirinaal onderhande lingen heeft gevoerd. KROONPRINS OTTO. staande'oÜfenï'ukX' aristocraten waren dezer dagen te Rome. Zij hebben Zita ontmoet Men verwacht in verband hiermede een nieuwe en krachtige monarchistische propaganda in Hon garije en Oostenrijk. Staat van beleg in het geheele land afge kondigd. Bangkok, 13 Oct. (V.D.). - In Siam is een nieuwe militaire opstand uitgebroken, in verband waar mede de regeering in het geheele land den staat van beleg heeft afgekondigd. In de provincie zijn twee regimenten aan het mui ten geslagen en hebben het vliegveld Don Moeang bezet. Generaal Bovaradey, die lid is van de Ko ninklijke Familie, rukt aan het hoofd van een ge wapende macht tegen de hoofdstad op. Gisterenmid dag kwam het reeds op een afstand van 12 K.M, van Bangkok, tot een vuurgevecht tusschen de mui ters en de regeeringstroepen. Alle verbindingen zijn verbroken en de censuur is afgekondigd. Den buitenlandschen legaties is me degedeeld, dat voor de buitenlanders geen enkel ge vaar te vreezen is. Rebellen naderen Bangkok. Vuur ge opend. Reuter seint uit Bangkok: De koninklijke troepen hebben het vuur geopend op de rebellentroepen uit de provincie, die op Bangkok aanrukken. Prins aan het hoofd der muiters. Naar te Bangkok verluidt heeft prins Bovaradej, oen lid der koninklijke familie, zich aan het hoofd der muitende troepen gesteld, welke oprukken naar de hoofdstad. De regeering heeft in een communiqué verklaard, dat zij van zins is de revolutie te onder drukken en de orde te herstellen. Zij verzekerde aan de buitenlandsche legaties dat het leven en het goed der buitenlanders in Siam veilig is. 30 personen gedood. Uit Madras, 13 October (V.D.): Ten gevolge van een hevige ontploffing in een pyrotechni- sche fabriek te Vizagapatam bij Madras wer den 30 personen gedood en acht ernstig ge wond. Van de fabriek is nog slechts een puin hoop over. „De nitwerklng overtreft alles." Parijs, 13 Oct. (V.D.). Naar verluidt zouden eeni- ge Fransche professoren te Clermont-Ferrand een nieuw gifgas hebben ontdekt, dat alle tot nog toe ge dane ontdekkingen op dit gebied in de schaduw stelt. Tegen dit gas zou volgens de mcening van dc samenstellers geen bescherming bestaan, aangezien het door de kleeding direct in de huid dringt en dan reeds doodelijk werkt. Experimenten die met zeer geringe hoeveelheden vloeibaar gas van dezelfde samenstelling op dieren zijn gedaan, zouden resultaten hebben opgeleverd, die geen twijfel overlaat aan de werking van het gas. Naar verluidt zouden de uitvinders echter wei geren de samenstelling ervan bekend te maken en zouden zij verklaard hebben, ook het Fransche Mi nisterie van Oorlog niet eerder de beschikking er over te geven dan wanneer Frankrijk zou worden aange vallen en zich zou moeten verdedigen. Acht dagen zouden voldoende zijn om het gas in groote Hoeveel heden te kunnen produceeren. Een doode, eenige gewonden. Reuter meldt uit San Pedro in Californië dat bij een munitie-ontploffing aan boord van den lichten kruiser „Cincinnati" eèn matroos is gedood en eeni gen werden gewond. HERLIJN. De proceszitting van gister inzake den Rijksdagbrand werd met bijzondere spanning tegemoet gezien, aangezien men verwachtte, dat mededeellng zou worden gedaan van de resultaten van het onder zoek bij het Rijkadaggebouw van Donderdagavond. Bo vendien zou gister een aantal zeer belangrijke getuigen gehoord worden. Na opening deelde de president van den Senaat, Dr. Buenger mede, dat het onderzoek bij den Rijksdag van Donderdagavond helaas niet zoodanig in het bijzijn van publiek en in het byzoder van de pers kon geschieden, als de rest van het proces. Geconstateerd kon echter worden, dat het onderzoek had bijgedragen tot het op helderen van punten van tegenspraak, in de verschil lende getuigenverklaringen, evenals tot toelichting van deze verklaringen. In het bijzonder hebben enkele ge- tulgen in afwijking van hun hier gedane verklaringen ter plaatse niet kunnen bevestigen, dat zij meer dan één man achter de matglazen vensters van de be nedenverdieping hadden zien loopen. Een dergelilke mogelijkheid was reeds eerder geopperd, doch het be zoek van Donderdag had slechts ten doel de plaatse lijke omstandigheden en den lichtval te laten beoordee- len door degenen, die hiertoe In staat moesten zijn. Hoe Van der Lubbe gearresteerd werd. Van der Lube zit in zijn bank apathischer nog dan tot nog toe het geval was en het hoofd houdt hij die- per gebogen dan ooit. Uit het verdere verhoor van den getui&e wachtmees ter Poeschel blijkt dat deze tezamen met den inspeo- teur van het Rijksdaggebouw door den reehtschen in gang de zaal is binnengegaan. Poeschel beschrijft dan het oogenblik, waarop hij Van der Lubbe voor het eerst zag en arresteerde. Getuige had geenszins den Indruk dat Van der Lubbe probeerde te vluchten. Wel iswaar was hij even teruggedeinsd, doch overigens vol komen rustig gebleven. Hij had ook geheel rechtop ge- loopen. Op bevel van luitenant Lateit had get. reeds eerder zijn revolver getrokken en nu riep hij Van der Lubbe toe, terwijl hij het wapen op hem richtte: Han den omhoog!, aan welk bevel van der Lubbe onmiddel lijk gevolg gaf. Getuige trad op hem toe en fouilleerde hean terstond. In een der broekzakkon vond hij een zakmes en in de achterzak een zakdoek, een pakje en een portemonnaie. Hij had niets meer aan dan een broek en schoenen, ook geen hemd meer, zijn boven lijf was geheel naakt, hevig bezweet en zijn haar hing verward in zijn gezicht. Zooals reeds gezegd was hij even geschrokken, maar bleef kalm. Volgens getuige bleef zijn gezicht onverschillig. Later had getuige be klaagde naar het posthuis Brandenburger Tor overge bracht Een belangrijke getuige. Vervolgens wordt de nachtportier van het Rijksdag gebouw. Wendt gehoord. De gedragingen van dezen portier zijn van groot ge wicht ter opheldering van de vraag, waarom niet da delijk het maximum-alarm, dat is alarm 15. is gemaakt. Deze kwestie speelt, gelijk bekend, een groote rol in het Bruinboek. Eigenaardig is, dat de huisinspecteur Schranowitz, (die vervolgens gehoord werd) en brigadier Pöschel, belangrijk afwijkende verklaringen geven van de arres tatie van van der Lubbe. Terwijl de huisinspecteur licht maakte, arresteerde de brigadier v. d. Lubbe. „Neen." zegt de huisinspecteur. „IK arresteerde hem en gaf hm daarbij een stomp in de ribben. V. d. Lubbe riep daarop „Protest, protest!" De brigadier kwam aanloo- pen en riep alleen: „Wie is dat?" Dit verschil is tot he den niet opgehelderd. Gedurende de verklaringen van get Schranowitz heeft v. d. Lubbe het hoofd nog verder laten zinken, zoodat hij geheel in elkaar gedoken in de beklaagdenbank zit Na nog eenig verder verhoor van Szranowitz over diens ambtsbezigheden wordt de zitting tot Zaterdag morgen half tien verdaagd. Tegen opheffing van bannen en polders. Onder voorzitterschap van den heer G. J. de Goede te Wijden es is Donderdag te Hoorn een zeer druk be zochte vergadering gehouden van de Vereeniging voor waterschapsbelangen en verkeerswegen in West Fries land. Verschillende autoriteiten op waterschapsgebled waren daarbij tegenwoordig.. Uitvoerige besprekingen werden gehouden over de opheffing en vereeniging van bannen en polders, welke opheffing volgens het oordeel der vergadering enkel Is gebaseerd op een probleanati sche bezuiniging. In een groote vergadering van banne- besturen heeft men zich tegen d« opheffing uitgespro ken, terwijl ook de Noordhollandsche Bond van Water schappen zioh tegenstander toonde. Een rapport, uitgebracht door de R-K- Tiend- en Tuinbouwbond sprak zich uit tegen opheffing. Men noemde de opheffing een heilloos plan en besloten werd tot het voeren van een krachtige actie. Tot dat doel werd een comité van actie benoemd, bestaande uit het bestuur der Vereen, voor Waterschapsbelangen en Verkeerswegen. Tal van moorden op rijn geweten. Te Sarzana is naar V.D. meldt, gisteren de Italiaan sche „Landru", Cesare Serviatti, ter dood gebracht. Serviatti heeft in de afgeloopen jaren aan de Italiaansche Riviera er zijn werk van ge maakt in relatie te treden met bedienjuffrou- wen en dienstmeisjes en dezen, hoewel hij ge trouwd was, huwelijksaanzoeken te doen. Hij ontstal ze haar spaarduiten en ruimde zijn slachtoffers ten slotte uit den weg. De rechtbank heeft Servatti drie gevallen voorge houden, waarin zijn misdaden duidelijk gebleken wa ren. De man bekende op cynische wijze. Op zijn reke ning heeft hij nog een groot aantal andere moorden. Tot het oogenblik der executie bleef hij bij zijn cyni sche houding. De terechtstelling, die *s morgens vroeg plaats vond, werd ondanks het noodweer door 5000 menschen bij gewoond. Wetsontwerp door de Tweede Kamer aan genomen. De Tweede Kamer heeft het Donderdag behandelde ontwerp in zake de vervroeging van het aanvangsuur in de broodbakkerijen aangenomen met 52—21 stem men. JONGENSTWIST MET NOODLOTTIG GEVOLG. Gisteravond kregen twee broertjes van dertien en vijftien iaar in hun ouderlijke woning aan de Schou tenstraat te Rotterdam, om een kleinigheid twist met elkaar, waarbij de jongste een knipmes te voorschijn haalde en daarmee den oudsten een steek in de buik gaf, tengevolge waarvan een hevig bloedende wonde ontstond. Op advies van een geneesheer werd de knaap, die zwaar gewond is, naar het ziekenhuis aan den Berg weg gebracht De jeugdige dader is aangehouden. POGING TOT ONTVOERING. In een gevangenis. Reuter meldt uit Philadelphia dat opstandige ge detineerden in de gevangenis aldaar het plan hadden zes Heilssoldaten te ontvoeren. Toen de gevangenen naar het lokaal werden gebracht, waar de Heilssolda- daten hen zouden onderrichten, liepen vier gedeti neerden uit de rij en strooiden peper in de oogen van een der cipiers. Na een worsteling werden de oproerlingen over meesterd en bekenden zij de Heilssoldaten te hebben willen ontvoeren, teneinde verbeteringen te kunnen afdwingen in het gevangenisleven. ONTHULLINGEN. In „Cérès" vonden gisteravond door den heer Lu- teijn van Rotterdam de aangekondigde onthullingen over het Fransche Vreemdelingenlegioen plaats. Het was een klein maar aandachtig gehoor. Voor nadere bijzonderheden kunnen we verwijzen naar het ver slag te Wieringen. GEMEENTE SCHAGEN. Getrouwd: Jacob Fijnheer en Antje Wiersma. POLITIE. Verloren: Een sleutel; een koperen bak van een weegschaal; een wollen kinderbroekje; een dames rijwiel. Achtergebleven: een schaap. Gevonden: een horlogeketting; een muts. z ij p r. OUDESLUIS. Blijkens een iu dit nummer voorkomende adverten tie, treden einde dezer maand onze bekende plaatsge nooten Daan Pool en Tommy Bonman bij Buisman op. Gezien het succes dat de heer Pool hier altijd al léén heeft behaald, en "de goede recensies welke hun beiden ten deel vielen, twijfelen wij er niet aan of het zal bij Buisman wel weer vol loopen. I AV'iF.y DIJK BROEK OP LANGENDIJK. Vrijdag werd in het veilingsgebouw van de Langen- dijker Groenten Centrale dc tiende blocmbnllcnveiling gehouden. Voor contante betaling werd 3/4 per maand vergoed tot aan Mei 1931. De aanvoer was niet groot. F.r waren 10 partijen plantgoed met pl.m. 60 partijen leverhare. De belangstelling was vrij groot. Van kooplust viel echter niet veel te bemerken. Geen der partijen lever baar kon aan den man worden gebracht, terwijl ver scheidene partijen plantgoed werden opgehouden. De bestede prijzen waren als volgt: Murillo 8-10 f 0.21idem 6-7 f0.00; Will. Copland f 0.07: Prosperity f 0.04; Will. Pitt f 0.16— f 0.18; alles per 100 K.G. NOORDS CHARWOUDE. DE BAZAR. Vrijdagavond had in de zaal vnn den heer J. de Bak ker, alhier de opening plaats van de bazar. welke ia georganiseerd door de gymnastiekvereen. „Hercules en Hygiea". Een flink aantal genoodigden was aanwezig. De heer A. Ootjers, voorzitter, der gymnastiekver. opende en wees er op dat zeer veel werk is verricht door de verschillende commissie's, maar het dag. be stuur bestaande uit Mevr. EecenSchipper, Mevr. Oot jersBigler en den heer F. Moeijes. heeft hun veel werk uit handen genomen. Verder wees spr. op dc groote me dewerking, welke men van de winkeliers had mogen ontvangen, zoowel van den Langendyk als uit de om geving, waardoor het eerste gedeelte, het bekomen van waren om te worden verkocht, schitterend is geslaagd. Spr. hoopte dat het tweede gedeelte, den verkoop, ook zal mogen slagen. Mededeelhebbers in deze bazar zijn de crlsiscomlté's uit beide gemeenten, welke ieder 15 pet van den opbrengst zullen ontvangen. Spr.'s wensch was, dat dit aandeel een flink bedrag mag uitmaken, opdat in den komenden winter met dit geld weer heel veel goeds kan worden gedaan. Daarna werd het lint door de presidente van het Dag. bestuur. Mevr. OotjersBigler, doorgeknipt, waarmee de bazar officieel was geopend, en allen een kijkje kon den nemen in de kolfbaan, waar de bazar wordt gehou den. De kolfbaan is aardig versierd en op het tooneel is een theetuin ingericht waar den bezoekerd een lekker kopje Van Nelle's thee wordt geserveerd. In het mid den van de zaal staat de grootste verkooptafel. Van al lerlei is daar te bekomen. Huishoudelijke artikelen en handwerken maken wel het grootste deel uit van de tallooze uitgestalde waren. Ook is er een stand aanwezig met tabak en sigaren, terwijl er tevens een afdeeling eetbare en drinkbare waar Ja In deze zaal zijn verder verschillende attracties op gesteld. Er bestaat volop gelegenheid, om door middel van al deze stands de vereeniging met de belde orisis- oomité's te steunen. En daartoe wekken we gaarne op. De uitslag van den gehouden competitiewedstrijd van de sjoelclub is als volgt: Gewonnen 1 Gewonnen 11 Gelijk G. van Rijn 19 A. Booi 1 A. Visser 13 K. Heidsnia. 7 ■T. Bleek 11 Jb. Schuit 9 J. Ootjers 8 E. Bos 12 D. van Twuiver 11 J. Deutekom 7 P. Koeman 13 J. Buliooper 4 3 Naar wij vernemen, zullen bij de a.s. uitvoering van de gymnastiekvereeniging Hercules en Hygiéa, drie der beste dames en drie der beste heeren van deze vereeniging een wedstrijd houden met drie der beste dames en heeren van den Turnkring Hollands Noorderkwartier. ST. PANCRAS. Beroepen naar de Ned. Herv. Gemeente alhier, Ds. H. O. Molenaar te Idsegahuizen. W I E R f N Qïï N PROPAGANDA-AVOXD VAN DEN V.CJ.B. Gisteravond had in de Herv. Kerk te Hippolytushoef een propaganda-avond plaats van de Vrijz. Chr. Jon- gerenbond waarbij Ir. Muntinga van Schagen een le sing met lichtbeelden hield over zijn reis door Rusland Voor een flink aantal aanwezigen opende Ds. Van Beek deze bijeenkomst, waarna de presidente van den -V.C. J.B. een korte inleiding gaf was met V.C.J.B. bedoeld wordt Hierna ving Ir. Muntinga zijn rede aan en voer de ons direct naar het enorme Rusland. Ook nu weer, evenals elders, oogstte de heer Ir. Mun tinga veel suoces met zijn voordracht en Ds. Van Beek ~gde hem dan ook hartelijk dank. Hierna Bluit Ds. Van Beek, na Ir. Muntinga bedankt te hebben, de bijeenkomst. \V I F R I N C, E R W A A R D Sinds de laatste opgave van het aantal gevallen van mond- en klauwzeer, zijnde bij 3 veehouders, zijn thans weer 16 gevallen ter secretarie opgegeven.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6