6-7 persoons Ford '31 Mestwagens SCHAGER ROOSJES Marktberichten. Groote rede van MACDONALD. Vliegongeluk te Nijkerk. Advertentiën. TA N OEN DIJK OUDKARSPEL. Geringe belaslingverhooging gemeente Oudkarspel. Ofschoon Oudkarspcl met haar tuinbouwende be volking ook zwaar van de crisis heeft te lijden, even als alle gemeenten in Westfriesland zijn burgemees ter en wethouders er toch in geslaagd cle begrooting voor 193-1 sluitend te maken. Zij achtten het echter niet verantwoord, zoo schrijven zij, aan den gemeen teraad, ook voor 1934 niet met belastingverhoging te komen, al zal liet dan slechts zijn aanboring van een enkele bron. Hoewel posten als werkverschaffing, steun aan crïsiswerkloozen, verzekering tewerkge- stelden, subsidie werkloozenkassen voor een gemeen te van 1793 zielen, met een beperkt aantal werkloo- zen belangrijke bedragen vragen, respectievelijk f6000, f 2C00, f850 en f 1000, moet toch rekening wor den gehouden met het aanhouden van de zeer bij zondere tijdsomstandigheden, ook in 1934. Versterking der inkomsten is daarom noodig, zoodat wordt voor gesteld over te gaan tot het heffen van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting en wel tot een aantal van 40. De gemeente-begrooting voor 1934 sluit dan met een bedrag in ontvangst en uitgaaf van f79405.06 met een post „Onvoorziene uitgaven" van f3447.46 of nog ruim f 1100 meer dan in 1933. De tooneelvereeniging „Jong Leven" heeft voor den dezen winter te geven uitvoering „Schakels" van H. Heijerrnans in studie genomen. Gezien de presta ties dezer vereeniging belooft het weer een mooie avond te worden. De Baggerregeling. Zoo het noodig mocht blijken, zal ook in deze ge meente door Burgemeester en Wethouders een bag gerregeling worden ingevoerd. Het Rijk zal daar een subsidie aan geven van 70 percent en 30 percent zal moeten worden betaald door de tuinbouwers. ZUIDSCHAKWOUDE. Ten bate van het Crisiscomité gaf de tooneelvereen. „Jong Leven" een uitvoering in het lokaal van den heer P. Kramer. De kolfbaan was stampvol, zoodat het doel -was bereikt. Niettemin zullen de aenwezlgen zich niet beklaagd hebben, daar de verschillende rollen in De Ridder van den Kouseband uitmuntend werden ver tolkt. De spelenden hebben den bezoekers een genot vollen avond bereid, waarvan de financieele opbrengst kan dienen tot verlichting van den nood der orisis- slachtofferi Het aantal arbeiders, dat thans aan den weg door 't Geestmerambacht is te werk gesteld, is tot 12 gestegen. Bovendien zijn er 20 bij het baggeren aan den arbeid, en enkele op de inmaakfabrieken, zoodat het aantal, dat naar de Wieringermeer gaat aanmerkelijk ls geslon ken Onze vroegere plaatsgenoot de beer A. Scholte werd te Groningen bevorderd tot doctor in de klas sieke letteren, op proefschrift: „Publii Ovidii Nasonis ex Ponto". NOORDSCHARWOUDE. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer K. Bouwen», ma joor bij het departement van defensie, is bij Kon. be sluit bevorderd tot Luitenant-koloneL HARENKARSPET DIRKSHORN. Zondag hield de hengelclub „De Dobber" wederom een vischwedstrijd, ditmaal in het water rondom den Voorpolder. Nadat de controleur, de heer P. Kant, die ■weer op vootreffelijke wijze zijn taak vervulde, het eind signaal geblazen had, bleek dat in het geheel 162 baar zen gevangen waren. De prijzen werden gewonnen door de volgende heeren: 1. W. Govers, 2. Jb. Paarl- berg, 3. P. de Vries 4. C. Smit, 5. P. Keetman, 6. J. Berkhouwer, 7. H. Rentenaar, 8. L. Meinema, 9. C. Stroet, 10. W. de Vet, 11, Jb Kant WIE RlN O EN Zondag gaf de Mandolineclub „Oefening kweekt Kunst' haar eerste ledenuitvoering in dit seizoen. Concordia was tot in de verste hoeken bezet Het programma bevatte een viertal muzieknummers, gegeven door O.K.K., terwijl het verdere deel van den avond gevuld zou worden door de familie Hofman uit Amsterdam. Na opening door den heer Jongkind, ovor- zitter-directeur, wist O.K.K. al spoedig de sympathie der leden te veroveren, door het vertolken van eenige mooie nummers. De familie Hofman wist de stemming er goed in te houden, door leuke voordrachten, cabaretliedjes, gees tige moppen en twee ernstige voordrachten. Deze laat ste deden het bij 't publiek niet het minst goed. De jongedames Hofman hadden veel succes met het nummer „Orpheus in de Onderwereld", voor harmoni ca en viool. Het publiek hield niet op met applaudi- seeren eer nog een nummertje werd gegeven. Na de pauze stonden we in het teeken der potpour- ries, niet minder dan drie werden er gegeven, benevens nog een paar voordrachten. Na de pauze was de ge- heele familie in nationaal (Volendaramer) costuum uit- gedosdht. O.K.K. mag voorzeker op een goed geslaag den avond terugzien, de stilte was gedurende muziek en tooneelwerk. onverbeterlijk, terwijl in de puaze en gedurende het zeer drukke bal een hoogst gezellige, echt Wieringer geest beerschte. De heer H. Beukema, alhier heeft zijn groentenlhan- del en vrachtrijdersbedrijf uit de hand verkocht aan den heer Jb. Davids te Langereis. Het aantal gevallen van mond- en klauwzeer breidt zich In deze gemeente nog steeds uit. De ziekte komt thans ook voor onder het vee van de heeren S. Mul der Elft, P. C. Lont aan den Gemeenelandsweg en P- Kooij te Westerklief. Voorts is een koppel vee op de boerderij „de Eerste" in den Wleringermeerpolder (be- drljfsl. de heer T. Terwischa van Scheltinga) door de ziekte aangetast. Voor kort is in werking getreden een nieuwe rege ling betreffende de distributie van onvermengde mar garine, v.-aarbij uitbreiding wordt gegeven aan het aan tal personen dat in aanmerking komt voor genoemde distributie. Terwijl tot nu toe aan werklooze of arm lastige hoofden van gezinnen met 6 of meer kinderen deze margarine werd verstrekt, komen voortaan ook de hoofden van gezinnen, die werkloos of armlastig zijn, met 4 kinderen hiervoor in aanmerking. Tevens mag deze margarine verstrekt worden ten behoeve van ge zinnen met 4 of meer kinderen, waarvan de gezins hoofden 3 maanden of langer werkloos of armlastig zijn en steun ontvangen of bij een "werkverschaffing zijn te werk gesteld. In Hotel Lont liad een algemeene verga dering plaats van de N.H. Crisis Melkcentrale (veehouders, betrokken bij de consumptiemelkleve- ring) en alle molkslijters. Als spreker trad op Dr. Mol uit Alkmaar die een inleiding gaf ovch de z.g. „half vrijwillige regeling". De heer C. Metselaar Pzn. open de met een hartelijk welkom de vergadering, hopen de, dat de besprekingen van aangenamen aard mo- Z1ivn en »e.e^ hierna Dr. Mol het woord. Dr Mol begint te zeggen, dat dezen avond eens recht genoeglijk zal worden gehouden, dus om door een praatje de moeilijkheden eens onder de oogen te zien. Er zit natuurlijk, zooals aan elk onderwerp een stukje geschiedenis aan vast. Hoe komt men aan het zg. half vrijwillige regeling. Dit is de oorzaak van de crisis. ij zitten nu eenmaal in de beroerdigheid. En deze soort crisis gaat over de melk. Wij hebben naast de consurnptiemelk staan de industriemelk. De zaak voor de veehouders werd al slechter en er werd in Den Haag het plan opgevat de veehouders te steu nen. Vandaar dat de Crisiszuivelwet is gekomen met als ondergrond steun aan den veehouder. Hoe werkt deze wet? Er wordt nl. heffing geheven van boter, margarine, vetten, enz. Deze extra heffing dient als steun voor den veehouder, met andere woorden, komt deze steun voor de veehouders uit de zak van den gebruiker. Op deze manier vormt men in den Haag een pot, het zg. Crisiszuivelfonds. Hiervan hoopte men de melk op een behoorlijken prijs te houden, 5 cent per L., maar het is niet gelukt dezen prijs te handhaven; zoolang het buitenland de grenzen ge sloten hield of dat er maar een zeker percentage ut- gevoerd mocht worden. Echter zat er in de crisis zuivelwet een leemte, want er stond niets in van consurnptiemelk. Een Kamerlid zorgde er echter voor dat dit tot stand kwam. De regeling voor consumptie- melk werd in een aantal groote plaatsen ingevoerd. Er zijn in die plaatsen waar de melkhandel anders is dan op het platte land, veehouders die er voor zor gen voor de slijters, zomers en 's winters steeds ver- sche melk te hebben en noemen dit taxe. Zij worden uitbetaald naar den prijs die de Crisiszuivelcentrale vaststelt, 5%, 6 en 6n cent de L In officieele gebie den wordt uitbetaald naar kwaliteit 1, 2, 3, dus een z.g. premie voor goede melk Die prijzen die vastge steld zijn. zijn minimumprijzen. Wel meer, maar niet minder geven mag men aan den boer. Slijters moeten nemen het verschil, dus de winstmarge. Deze zaak heeft Den Haag aangegaan en op het bureau dat daar gevestigd is, regent het klachten ondanks er 50 man personeel is. Waarom het noodig geworden was zelf een regeling te treffen. De boer krijgt 3% cent en de slijter 8 cent voor de melk. Verkoopen is geen schande, zegt spr., en iedei die trachtte voor minder geld zijn melk aan den verbruiker te leveren, stond in zijn recht. Ieder die zich een bestaan wilde verwerven door dit te doen, mocht dit. Dit waren dan de z.g. kladders, maar niet ten onrechte gesproken. Nogmaals, het was hun goed recht. Als eerste pro vincie kwam te voorschijn voor de z.g. half vrijwil lige regeling, in te voeren, Drente, onder leiding van een Zuivelconsulent. De veehouders en slijters werk ten gezamenlijk en het kwam tot stand Dit kan hier op Wieringen ook. Komt er onderling gekibbel, of dat een slijter zich niet aan de voorschriften noudt, dan kan het wel eens een officieele regeling van de re geering worden. Want ,zegt spreker, de stok staat achter de deur klaar. Dus gezamenlijk werken en dan kan heel wat bereikt worden. Zoo is ook de Zuivelconsulent in Drente naar Den Haag gegaan en het gevolg is geweest dat voor Drente een commissie werd benoemd, bestaande uit veehou ders en slijters met een door de Crisis-Zuivel-Centrale aangestelden onpartijdigen voorzitter. Door deze actie zijn dan ook meerdere commissies gevormd, o.a.: Hel der, Hoorn, Alkmaar, Heiloo en Bergen. En alles ver loopt uitstekend. De prijs der melk is bepaald op 9 cent. Hiervan mag in geen geval afgeweken worden. Wordt er een slijter betrapt ze voor minder te ver koopen, zoo kan alles in beslag genomen worden en hem het recht om verder te verkoopen voor altijd ont zegd worden. Hiervoor zal worden toegezien moeten worden door de subcommissie alhier bestaande uit 4 leden nl. D. Ypma, E. Herman Jr., S. Russelman en C. Metselaar Tzn. De vaste prijs zooals die voor de melk geldt, is ook van toepassing op melkproducten. Natuurlijk moeten de onkosten van het comité Alk maar gedekt worden. Dit geld zal door den heer C, Metselaar Tzn. bij de verschillende personen worden opgehaald. Nogmaals dringt Dr. Mol er op aan gezamelijk sa men te werken en geen onderlinge verwijten. Con currentie is er thans niet meer. Hierna leest Dr. Mol het reglement zooals dat is vastgesteld door de Centrale Crisiscommissie. Bij de rondvraag vraagt de heer B. Ypma, of men de melk aan bakkers voor denzelfden prijs moet le veren of mag het minder? Dr. Mol antwoordt, dat wanneer dit een belangrijk kwantum betreft, dit wel voor een lageren prijs gegeven mag worden. Echter kan een bakker ook meidproducten gebruiken. Ech ter mag niet lager gegaan worden dan 2 cent beneden den officieelen prijs dan 7 cent. De heer S. Russelman beoogde dezelfde vraag. Ech ter merkt hij op dat het geld ophalen door 1 man geschiedt. De heer J. Veerdig heeft niet begrepen wat bedoeld wordt met het prijsverschil 69 cent. Dr. Mol ant woordt, dat hiervan een volle cent winst is voor den boer. De slijter krijgt 3 cent, hetgeen hij wel noodig heeft voor het uitventen en onderhoud van zijn goe deren. Dezelfde spreker opperde het denkbeeld t.b.c.- vrije melk. Dus de melk laten onderzoeken. Dr. Mol zegt dat dit in opkomst is. Echter is het nog niet zoo ver. In de laatste 30 jaren is de t.b.c. erger geworden en het zou natuurlijk de voorkeur verdienen dat de koeien meerdere keeren onderzocht werden en niet éénmaal in het jaar. Hier is spreker ook niet tevre den mede. De heer Veerdig zegt dat op Wieringen niet veel t.b.c. voorkomt Dit is een heele voorsprong, zegt Dr. Mol, om b.v. melk te leveren aan een stad. De steden kunnen in de toekomst ook meer betalen. Hij geeft den heer Veerdig dan ook den raad vol te houden met zijn pogingen. De heer P. Veerdig vraagt of vaste leden van een zuivelfabriek ook als leveranciers mogen optreden. Dr. Mol antwoordt, dat dit geheel van het reglement der fabriek afhangt. Na nog enkele vragen van minderen aard te heb ben beantwoord, besluit Dr. Mol zijn inleiding. De heer Metselaar sluit de vergadering, na een woord van dank te hebben gebracht aan Dr. Mol voor zijn leerzame rede en aan de pers voor hare aanwe zigheid, opdat het gesprokene in de bladen verschijnt. Hierna sluiting. DEN OEVER. Ongeval. Jl. Zaterdag werd het driejarig zoontje van den heer B., die op straat aan het spelen was en plotse ling overstak door een motorrijder aangereden. Met een ernstige wonde aan het gezicht werd het knaap je opgenomen. Door Dr. de Groot, die spoedig aanwe zig was, werd de eerste hulp verleend. De motorrij der reed gelukkig kalm en treft dan ook geen schuld. Naar wij vernemen is de toestand van het ventje bevredigend. BARSTNOERHORN KOLHORN. De boerderij, toebehoorende aan mevr. de wed. Koo- men is onderhands verhuurd aan den heer J. Stammes van. Oudesluis. WINKET. De afd. Winkel van het Centraal Genootschap voor kinderherstellings- en vacantiekolonles, geeft Donder dagavond een filmavond in de tooneelzaal van den heer R. Laan alhier. Deze avond is bedoeld als propaganda avond voor het werk van het Genootschap. Zondagavond gaf de N.H. Cinema een filmavond in de tooneelzaal van den heer R. Laan. Deze avond, aan gekondigd als een avond van 2 uur onbedaarlijk lachen en dit is niet te veel gezegd. Na een zeer amusant voorprogramma komt het hoofd nummer „De Filmgek", Harold Lloyd in ,Movie Crazy" een aaneenschakeling van vergissingen en kluchtige mispassen, houden het publiek vast en dit geniet in het eene verwikkeling nog meer dan in de andere, zich kostelijk amuseerende. Deze film vertoont geen dramatische kunst, geen angstige spanning, maar is een en al vroolijk amusement. Zondagavond is een auto in botsing gekomen met het hek van de N.H. Pastorie, met het gevolg dat van het forsche hek, een drietal stijlen zijn afgeknapt. Vermoe delijk is de auto met groote snelheid tegen het hek op gereden en werd tengevolge der aanrijding ernstig be schadigd. De drie inzittenden bekwamen geen letsel. Het drietal had zich inmiddels naar de bioscoop bege ven, waar het tijdens het bal door de politie, die Inmid dels van het voorgevallene op de hoogte was gesteld, ia opgehaald, om gehoord te worden. ZIJ PE OUDESLUIS. Zondag j.1. was het een succesdag voor DOSKO., drie eftallen in het veld en drie overwinningen. DOSKO. I had bezoek van HLRC. 5 uit Den Helder. Voor de rust was H. iets meer aanvallend en hun aan vallen waren gevaarlijker ook. Met de rost had H. dan ook de leiding met l—O. Na de rost had D. haar op stelling iets gewijzigd en met den wind mee was zij thans Iets meer in den aanval. Toch duurde het nog een poosje voor de D.-rechtsbuiten gelijk maakte, ter wijl kort daarop de D.midvoor zijn club de leiding gaf, in welken stand geen verandering meer kwam. Het ge heel was een mooien, fairen wedstrijd, vol spannende momenten tuschen twee gedijkwaardige ploegen. DOSKO. n begint los te komen, want thans behaal de rij een schitterend resultaat, door het ongeslagen Petten n op eigen terrein de eerste nederlaag toe te brengen met 4—2. ANNA P ATT 10 W N A N.A.S.B.-voebal. Het tweede elftal van Anna Paulowna van den Ar beiders Sportbond speelde tegen Den Helder I van denzelfden bond en had geen schijn van kans. Rust 0—6 eindstand 014. Het eerste elftal van A. F. speelde daarop tegen Den Helder II een wedstrijd van meer gelijkwaardige tegenstanders. A. P. maakte het eerste doelpunt on geveer vijf minuten na het begin doch Den Helder maakte spoedig gelijk. De strijd ging tot de rust vrij wel gelijk op, maar het gelukte alleen aan A. P. nog een doelpunt te maken. Rust 21. Na de rust was Anna Paulowna he tmeest in den aanval, maar kon Den Helder-doelman toch maar eenmaal passee- ren. Einde dus 41 voor A-P. A.s. Zondag ontvangt A.P. op haar véld Enkhuizen en Alkmaar. GEMEENTE SOHAGEN. Geboren: "Willem, zoon van Slmon Brommer en An na Nannis. POLITIE. Gevonden: een handtaschje; een halsdoek; een muts; een vulpenhouder met potlood; 2 deuren. Verloren: een rijwielplaatje. ALKMAAR, 23 October 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer én prijzen als volgt: 66 vette koeien f 120—220, handel matig; 30 graskalveren f 2030; 2 vette kalveren f 30 60, per Kg. 5070 cent; 17 nuchtere kalveren (slaoht) f 416; 244 varkens zware per Kg. 39—43 ct. Handel vlug. AMSTERDAM. 23 October 1933. Ter veemarkt waren heden aangeveord: 665 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 56—66 ct., idem 2e kw. 4655 ct., idem 3e kw. 4044 ct., mindere soorten 3538 ct per Kg. slachtgewicht; 130 melk- en kalfkoeien f 140180, 159 vette kalveren: le kw. 52 58 c., idem 2e kw. 4460 ct-, idem 3e 3842 ct., per Kg. levend gewicht; 51 nuchtere kalveren f 58, 153 scha pen f 1620, 632 varkens: vleeschvarkens 90110 Kg. 4647 ct, zware 4445 ct„ vette 42—43 ot, per Kg. slachtgewicht; 24 paarden f 60100. Aan het abattoir werden aangevoerd 4 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. BROEK OP LANGENDIJK, 23 October. Aangevoerd: 42000 Kg. roode kool f 1—1.50, 35000 Kg. gele kool f 1, 20.000 Kg. D. witte kool f 0.80—1.10, 25000 Kg. vroege witte f 0.60—1.25, 13000 Kg. uien: nep f 2.80, drielingen f 0.90—1.20, uien f 1.80—2.20, 4000 Kg. bieten f 0.60—1.10, 2400 Kg. peen f 2.10—2.50, 5400 stuks andij vie f 0.250.70, 4100 stuks bloemkool Reuzen f 3.50— 7.50. Lecerf I f 3—5.80, H f 0.75—1.50, 7700 Kg. aard appelen: schotsche muizen f 0.30—0.70, drielingen f 0.40 —0.60. NOORDSCHARWOUDE, 23 Oct Aangevoerd: 5700 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 0.70, Friso f 1.70, bl. eig. f 2, 800 Kg. peen f 2.20—2.50, 1600 Kg. kroten f 0.60—0.70, 38000 Kg. roode kool f 1— 1.60, 15200 Kg. witte kool f 1.25, 19800 Kg. gele kool f L WINKEL, 23 October. Appelen f 2—10, peen f 2—20. druiven f 1011, slaboo- nen f 27, aardappelen f 1—1.20,,bieten f 0.801, sproit- kool f 4—5, uien f 1.10L40, komkommers f 12. WARMENHUIZEN. 23 October. Aangevoerd: 29300 Kg. roode kool f 1, 1200 Kg. witte kool f 0.40. ALKMAAR 23 Och Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 1 paard f 100, 23 melkkoeien t 100— 215, 24 nuchtere kalv. (slacht) f 716. 111 schapen vette f 1621.50, overhouders f 8—14, 1 bigzeug f 45, 10 schrammen f 1822, 63 biggen (10 weken) f 10—14, 7 bokken en geiten f 2—10. Handel redelijk. ALKMAAR 21 Oct Botermarkt. Prijzen f0 .74—0.84. Eieren (groothandel) f 5.50—6.50. Eendeieren f 3.25. AMSTERDAM, 23 October 1933. Boerennoteering. Rogge f 7—7.50, wintergerst f4 4.50, Chevalier f 4.254.75, haver f 66-50, duiveboo- nen f 89, paardeboonen f 6è.50; groene erwten f 9 10, ales per 100 Kg.; Karwij per 50 Kg. f 1515.50, geel mosterdzaad per 100 Kg, f 12—<13.50, blauwmaanzaad per 100 Kg. f 12—113.50. ALKMAAR, 21 October 1933. Aanvoer: 90.000 kipeieren: 56—58 Kg f 5.60—6, 58—60 Kg f 6—6.20, 60-62 Kg f 6-10-6.40, 62-64 Kg 6-20— 6.60, kleine eieren 43—50 Kg f 3.504.90, 15000 eend eieren f 3.503.60 per 100 stuks. Barometerstand op Dinsdagmorgen 8 uur: 762 m.M. Vooruitzichten: Kans op regen. Temperatuur: 8 gr. C. of 46 gr. F. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS, Hoogzijde E 103, Schagen. Gedipl. Opticien. Refractionist. Het oogonderzoek doen wij gratis. De EngeLscfae premier betreurt de wending, die de gebeurtenissen op de ontwape ningsconferentie genomen hebben. V.D. verneemt uit Londen: Minister president MacDonald heeft gisteravond een groote redevoering uitgesproken in Crawley in de nabijheid van Londen. Als iemand, zoo zeide hij, die den vrede liefheeft, betreur ik ten diepste de wending, die dc gebeurtenis sen op de ontwapeningsconferentie hebben genomen. Ik heb gezegd, dat wij ontwapend hebben. Hebben wij dit misschien niet gedaan. (Geroep: Hoort, hoort.) Men verwijt ons zelfs, dat wij te ver zijn gegaan. Wij hebben ons leger steeds weer verminderd en wij heb ben onze luchtvloot op een laag peil gehouden. Er ia zeer veel over onze houding tegenover Duitschland sedert het verdrag van Versaillcs gezegd. Engeland was steeds en steeds weer de grootste vriend, dien Duitschland gehad heeft bij zijn pogingen om weder op het standpunt van wcdcrzijdsche gelijkheid te ko men. Er kan geen vrede in Europa zijn voor alle Eu- ropeesche naties onder de voorwaarde der rechtsge lijkheid aan een en dezelfde tafel kunnen zitten. En geland is tot het verdrag van Locarno toegetreden,, aangezien ziip regeering gploofde, dat dit zou leiden tot rechtsgelijkheid en den vrede van Europa. Enge» land kan Duitschland in de oogen zien zonder te blo zen en zonder zich te behoeven te verontschuldigen. Wanneer de veiligheid verstoord en het vertrouw wen door het wantrouwen der anderen in hunne na buren wordt geschokt moeten stappen gedaan wox-< den om dit wantrouwen uit den weg te ruimen. D» volkeren van Europa moeten goede nabuurschap ontwikkelen. Wij zullen onze meeningen en opvattingen met alle naties met inbegrip van Duitschland inzake de in ternationale ontwapening uitwisselen. Ik zou Duitschland willen vragen, of het denkt dat het het laatste woord gesproken heeft. Ik aanvaard de woorden van den rijkskanselier: „Ik ben voor den vrede", maar aan den kant te staan en het overige Europa en de overige wereld over te laten met de problemen te worstelen, is niet de weg om Europa den vrede te brengen. Ik hoop, dat Duitschland iedere gelegenheid en In feite de eerste zich voordoende gelegen heid zal aangrijpen om door zijn handelin gen te bewijzen, dat het den vrede wil, dat het bereid is tot samenwerking met de naties van Europa en wil arbeiden voor een zooda nige samenwerking die het rechtsgelijkheid en een gevoel van zelfachting geeft. De inzittenden ongedeerd. Uit Nijkerk: Een militair vliegtuig uit Soesterberg, bemand door een sergeant en een mindere, heeft gis termiddag in de nabijheid van Nijkerk op een wei land een noodlanding uitgevoerd. Het toestel kwam daarbij in een sloot terecht en werd ernstig bescha digd. De inzittenden bleven ongedeerd. Voor het betere Schoenewerk I" "lSchoenhandel I Schoenmakerij en voor de lagere prijzen. uit voorraad, f 13.—. H. v. d. LINDEN, 't Zand. zeer ruime wagen, te huur, met en zonder chauffeur. C. JOHANNES, Tel. 20, 't Zand. KOOLSCHUUR te huur te Warmenhuizen, voor 3A wagon. Ook genegen om schoon te houden voor de helft. G. GROOT, Burgerbrug. Te koop gevraagd: Een nette KAMERPETROLEUMLAMP, R. DE VRIES, Boscliweg, Stolpen. Te koop wegens verandering: 3 broedmachines van 250 en 1 van 450 eieren, bij K. Pranger, Molenvaart, Breezand. Te koop: een partijtje Plantgoed, Will. Copland en Ingles Combe Yellow J. BART, Dijk C 1, Hensbroek. Te koop: Nog enkele gekruiste T. RAMLAMMEREN. G. BLAAUBOER Kz., St. Maartens brug. VOERBIETEN te koop (Groenkraag) bij A. BLAAU BOER, Groetpolder. Winkel. 2 Wagons ROODE BEWAARKOOL te koop bij C. WAIBOER, Twee wegen, Wieringerwaard. TE KOOP: 25.000 K.G. VOERBIETEN. P. BRUGMAN, Groetpolder, Winkel. TE KOOP: 20 snees ROODE KOOL. K. KANT, Bonkelerdijk, Schagen. Te huur: DE BOERDERIJ „AVENDORP', groot 22'A H.A. te Schagen. Te be vragen bij K. KANT, Rijksstraat weg A 139, Heiloo. Te koop: Ongeveer 10 snee» ROODE BEWAARKOOL. Te bevragen bij 3. ZWEET Pz., Dijkbuurt E 28, Aartswoud. Te koop: 35 snees puike ROODE DORSCHKOOL, L. BARTEN, Stroet, St. Maarten. Nog 7 JONGE ZEUGJES te koop, van bekroonde ouders, voor f 15 per stuk. CORN. SPAANS, Melkhandel, Barsingerhorn. Te koop: 2 beste BAKWAGENS, ijzeren Paardenruiven 1 best» Waschmachine, prima zware Aman delbalen voor koedekken, halve prijs van gewone en betere kwali teit Paardendekken, Ijzerwerk. Touwwerk en, Gereedschap, lage prijzen. Donderdags op de markt met de stal. ADR. VOS, Callantsoog. KOOLBERGING te huur gevraagd, door C. HAVIK» Schagerwaard. Voor direct gevraagd: hulp in de huishouding, niet beneden 20 jaar, bij J. DEKKER Kz.. Fuik 18, Warmenhuizen. Verbeterde plaatsing. Te huur: EEN WONING met groote bergplaats (ruimte voor 6 7 auto's), eventueel ook afzon derlijk: staande aan cle Keinsmer- brug. Te bevragen bij G. N. REN TENAAR aldaar,

Schager Courant | 1933 | | pagina 3