SPORT 4e Klasse K.N.V.B. N.H.V.B.-Uitslagen K.NV.B. Dinsdag 24 October 1933. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9369 Uit Alkmaar en Omstreken. Onder onze prijsvraag (zie pag. 1, Derde Blad) staat de stand van de 4de klasse K.N.V.B. opgegeven. Hierin is een fout geslopen. De laatste 3 regels moeten zijn: Texel 5 112 7—9 3 Vrone 6 1 0 5 1026 2 Andijk 5 0 14 4—16 1 succes i—andijk i, 4—0. Succes speelde Zondag een competitiewedstrijd tegen Andijk I en wist op eervolle wijze met 40 te winnen- Om half drie blaast Mol de beide aanvoerders bijeen en Andijk wint den toss en verkiest voor den wind te spelen. Suces trapt af en gaat direct op het A.-doel af. de aanvallen worden goed opgezet en flink open spel gespeeld, doch doelpunten blijven voorloopig uit. Na 20 minuten spelen weet S. de leiding te nemen, door ©en fraai schot van Grootemaat, Andijk probeert het ook wel /ens. doch van t Hof is op zijn plaats en laat zich niet passeeren. Tot de rust bleef de stand onge wijzigd. Na de thee krijgt S. eenigszins den wind mee en zit ook direct voor de A--veste. Van Beek weet me- nigen aanval af te slaan, doch spoedig maakt S. er 2— 0 van. Steeds weer komen de S-voorwaartsen, gesteund door de halflinie, op van Beek af en meermalen werkt hij corner. Bij een dezer corners zet Smit goed hoog voor doel en eer van Beek kan ingrijpen, lag de bal achter hem. Andijk deed nog wanhopige pogingen om de eer te redden, doch S. maakte er spoedig 40 van. Nu had S. zijn kruit verschoten, ze kwamen nog vele malen heth iligdom bestoken, doch doelpunten kwamen Ir niet. Toen Mol, die uitstekend leidde, het einde aan kondigde. had S. weer 2 kostbare punten binnenge haald. Andijk speelde bonkig, doch samenspel was to taal zoek. VRONE I.ALKMAAR I, 4—2. De groenwitte Alkmaarders hebben al geducht teleur gesteld door in St. Pancras van het puntlooze Vrone een nederlaag te lijden, temeer, daar het aloude ..Go Ahead" nog vorige week tegen het bezoekende D.T-S. zulk verdienstelijk werk Het zien. Het pleit voor de wilskracht van de groenzwarte Panera neezen waarmede we nog eveneens vorige week na de rust op het Boys-terrein kennis maakten, dat zij het thans tot zulk een goed einde hebben ge- ibacht en mede in verband, met de mindere kracht der Andijkers, kon ook dit seizoen de onderste plaats wel eens niet voor hen weggelegd zijn. Nadat de Vronianen. bij wie de kleine Hoogland een goede partij speelde, zich een 10 voorsprong verschaf ten. konden zij dezen werkelijk nog tot 20 vergroo- ten. Toen was het de beurt aan de Alkmaarders, die «r in. slaagden den stand op 21 te brengen. De gast- heeren zagen het gevaar en wilden winnen. Zij maak ten dan ook eindelijk 31 van, doch opnieuw kon de achterstand worden verkleind, 32. Toch zou een zege voor de thuisclub een voldongen feit zijn, want de stand werd op 42 gebracht en zonder een verdere wijziging kwam het einde. D.T.S. 1—UITGEEST I, 2—2. D.T.S. is, door het niet opkomen van den aangewezen scheidsrechter een zekere overwinning ontgaan. Nu toch was met beider goedvinden de Uitgeest-secretaris met de leiding van den wedstrijd belast en dit is ach teraf beschouwd voor D.T.S. een groote strop geweest, laten wij, voor het wedstrijdverslag te geven even de beide door Uitgeest gemaakte doelpunten onder de loupe nemen. Vooraf gezegd dient te worden, dat D.T.S. eens een kostbare 20 voorsprong had veroverd, en deze tot ongeveer een kwartier voor tijd heeft be houden. Doch toen kwam de kentering in den vorm van het eerst toegekende Uitgeest-doelpunt, hetwelk op de volgende wijze zou zijn ontstaan. Een corner op het D.T.S.-doel komt na eenig gewirwar voor de voeten van den Uitgeest-rechtsbinnen, welke een keihard schot op ihet doel afvuurt, maar de staanpaal brengt redding. Via dit obstakel stuit het leder weer het veld in. maar tot groote verbazing eenereijds en uitbundige vreugde anderzijds, kent de scheidsrechter een doelpunt toe. En toen het tweede doelpunt werd geboren, verwacht ten wij een catastrophe, maar gelukkig wisten de spe lers, zich te beheerschen. Dit vond namelijk op de vol gende wijze plaats. Een snelle uitval van Uitgeest werd door de D.-defensie onderbroken en weggewerkt. Op het geappelleer van een Uitgeest-speler floot de scheids rechter en op de vraag van hem aan den betrokken speler, antwoordde deze, dat een D.-speler „hands" ge maakt had. Hierna wees de scheidsrechter naar de witte stip, en het volgende oogenblik was het vonnis voltrok ken: Uitgeest had gelijk gemaakt, maar hoe. O.i. was dit een zeer onsportieve daad van den Uitgeest-secretaris, afgescheiden van het feit, dat behoudens deze beslissin gen, de wedstrijd op goede wijze is geleid. Over den wedstrijd het volgende: Door het bedanken als lid van Mulder zag het D.T.S.- elftal er als volgt uit: A, Kroon P. Schrieken C. Kroon D. Borst Jn. Dekker K. Kooij J. Schrieken D. Kokkes K. v. Meurs J. Carnas H. Kuiper Uitgeest won de toss en liet D.T.S. tegen wind in af- trappen. Het begin is razend snel. Wij zien de halflinie in het bijzonder Dekker geweldig de voorhoede stuwen. Met inspanning van alle krachten kan de Uitgeest-ach terhoede, waar de linksback bijzonder opviel, onheil voorkomen. Het goede schot is eohter zoek en weldra gaat de strijd gelijk op. De D.-backs zijn ook in prima conditie en retourneeren alles. De strijd draagt door het geweldige tempo een buitengewoon aantrekkelijk karakter. Eenige corners op het D.T.S.-doel worden slecht genomen. Eenmaal redt A. Kroon fraai als hij den bal nog net voor de voeten van den aanstormen den Uitgeest-midvoor kan wegtippen. Wij denken D.T.S. te zien doelpunten uit een van links genomen corner. Het keiharde schot van Schrieken wordt echter mees terlijk gestopt. Direct hierop een razend snelle uitval van Uitgeest, maar ook hier ontbreekt het goede schot. Vlak voor de rust krijgt v. Meurs een prachtkans, maar mist jamerlijk. Met blanken stand wordt de rust aan gekondigd, al dient nog even gememireerd te worden, dat A. Kroon niet over geluk te klagen heeft, als een bal ver buiten zijn bereik tegen den lat wordt gescho- ten. Na een langen rust betreden de beide partijen weer met frisschen moed het terrein. Het begin is verras eend. Binnen de vijf minuten heeft D.T.S. een 2—0 voor sprong. Het eerste doelpunt kwam van den Uitgeest rechtsback. Deze was zoo ongelukkig een goede voor zet van Schrieken in een doelpunt om te zetten. De vreugde in het D.T.S.-kamp is groot. En werd nog groo- ter. toen direct hierop Kuiper, na den bal in goede po sitie te hebben ontvangen van v. Meurs met e?n schit terend schot de voorsprong vergrootte, 20. En steeds maar weer komt D.T.S. terug en wij denken al, dat het 3o wordt, maar het harde schot van Kokkes komt wel in het doel terecht, maar jammer genoeg door een gat in het zijnet. Tot een kwartier voor het einde blijft de stand ongewijzigd, ondanks de hardnekkige pogin gen van Uitgeest, hierin verandering te brengen. Dat deze verandering tenslotte toch nog komt, vindt u el ders in dit verslag, en zwijgen wij hier liever verder over. Met den stand 22 stelt D.T.S. nog alle pogingen in het werk alsnog een voorsprong te verkrijgen, maar verdere dan enkele corners brengen ook zij het niet Als het einde wordt aangekondigd is het nog steeds 22, een uitslag, waarmede Uitgeest dubbel en dwars tevreden mee mag zijn. Wij weten niet of D.T.S. zal protesteeren tegen het toekennen van de beide Uitgeest- doelpunten; in alle gehal hopen wij hier nader op terug te komen. Volgende week ia D.T.S. vrij. texel ialk3iaarsojhe boys i. 1—2. Na zeer veel moeite konden de Alkmaarsche Boys hun ongeslagen record handhaven, door op Texel te gen de groenzwarte eilandes een kleine zege te bevech ten, Dat deze kaasstadbewones het niet gemakkelijk zouden krijgen, stondr reeds vast, daar de Texelaars voornemens waren een zoo goed mogelijk figuur te slaan. Des te schooner was echter de zege, die door de kaasmenschen, dank zij hun betere techniek, volko men verdiend was. De eerste vijf minuten waren dan ook voor de thuisclub, die eenige overrompelende aan vallen hadden opgezet, doch het Alkmaarsche verde- digingsblok waarin thans vooral Slikker een goede partij speelde, hield kranig stand en v. d. Horst c.s. wisten teeds op tijd in te grijpen. Als de Boys wat los komen, kunnen ook zij eenige goede aanvallen opzetten, die echter niets opleveren. Eenmaal nog kopt Kwadijk uit een goeden voorzet van de Grand juist over, terwijl eenigen tijd later de T.- doelman een hard schot van de Grand keurig ver werkt. Eenige wederzijdsche corners leveren niets op, totdat tenslotte een corner op ht Boys-doelr hrtohrtm totdat tensloe een corner op he Boysdel dor den mid- voor in een doelpunt wordt omgezet, 10. Lang duurt de Texelsche vreugde niet, want na eenige wederzijd sche aanvallen geeft Kwadijk prachtig over naar Indri, die dadelijk voorzet en met een hard schot brengt Brouwer de partijen op gelijken voet, 11, Reeds dadelijk na rust meenen de eilanders het spel te moeten forceeren, en wordt er tamlijk forsch ge- sepeld. Dit neemt echter niet weg, dat de Boys een geweldig tempo kunnen inzetten, dat eeds na vier mi nuten succes heeft. Kwadijk geeft een goede pass naar Indri, deze zet mooi voor en Boots doelpunt ineens onhoudbaar 11- Er wordt thans aan beide zijden ver woed gestreden, doch de verdedigingen houden stand- Eenige goed genomen corners op het T.-doel leveren niets op, terwijl een mooie kopgoal van Boots, wegers buitenspel geannuleerd moet worden. Nog redt eenmaal v. d. Horst keurig als de T.-midvoor doorbreekt, en wodt het spél steeds forscher, doóh zonder verandering komt het einde. 22 October. IC: BKCSucces 2 21; WieringerwaardPetten 3 —2; HRC. 3—JVC. 3—2; MLD.—Helder 3 7—4. 2 E: DOSKOHRC 5 21; Heldersohe BoysSparta 2 3—4; Helder 4—Watervogels 1—7; Texel 2-HRC. 4 1—2. 3D: Helder 5-KRC. 6 —3—1; DiES.—Wieringerwaard 2 13—0; Succes 3—H.R.C. 7 3—2; Oudeschild—BKC. 2 2—Q; Sparta 3Kolhorn 12. 4K: Held. Boys 2—Callantsoog 42; Watervogels 2 JVC. 2 1—3. 4L: Petten 2—DOSKO. 2 2—4; JVC 3—Succes 4 1—3; Callantsoog 2—Held. Boys 3 58. overzicht. In Anna Paulowna heeft B-K.C. zich Zondag niet zon der de sympathie van Fortua weten te handhaven te gen de reserves van Succes. Daardoor staan de Polder- menschen nog steeds bovenaan. Een directe bedreiging is nu niet meer Succes 2, maar M.L.D. De luchtvaartmenschen wonnen met 74 van Helder 3. Men vergete daarenboven niet dat M L- D. een protest heeft loopen tegen Succes en als dat ge wonnen wordt, veranderd een 23 nederlaag in een 2—2 gelyk spel en... t verschil met B-K.C. is nog maar één punt. Of de eerste wedstrijd tusschen BJCC. en M.LD. Zondag a.s. reeds te Anna Paulowna ook belang rijk wordt! In de schaduw van het gebeuren onder de leiders, won Wieringerwaard van Petten (32) en de Vries- mannenclub boekte daarmee haar eerste nederlaag J.V.C. kon het niet halen tegen H.R.C. 3 op het Tuin dorp-terrein, hoewel de 2—8 nederlaag van flinken te genstand getuigt. De stand is: B.K.C. 6 5 1 0 27—6 11 M-L-D. 5 3 11 210 7 HR.C. 8 5 3 0 2 13-43 6 Succes 2 4 2 0 2 9—7 4 Petten 4 12 1 13—13 4 Wieringerwaard 4 2 0 2 812 4 Helder 3 6 1 0 5 13—30 2 J.V.C. 6 0 2 4 8—22 2 tweede klasse De verrassing van den dag was de 43 overwinning van Sparta 2 over de Heldersche Boys in den Helder. Keurig! H.R.C. 4 won na harden strijd van Texel 2 (21). DOSKO. won net aan van HJt.C. 5. Helder 4 verloor met flinke cijfers van Watervogels. Jammer dat de Sparta-reserves twee wedstrijden ach ter zijn. Daardoor kunnen we niet zoo goed haar krach ten afwegen tegen de anderen. De stand is: Heldersche Bc1-- 5 4 0 1 19—6 8 H.R.C. 4 .i 3 0 1 8-6 6 Watervogels 3 0 2 16—10 6 DOSKO. 2 1 2 8—8 5 Texel 2 2 1 2 9—10 5 Sparta 2 2 0 1 7—6 4 Helder 4 3 0 0 3 2—17 0 H.R.C. 5 4 0 0 4 4-40 0 DERDE KLASSE. Hoewel de overwinning klein was. zij telt mee. Zoo rekent ook Succes 3, want de 32 zege op H.R-C. doet haar de eerste plaats behouden. D.E.S. won grof. Wie ringerwaard 2 echter mag nauwelijks meer meegeteld worden. Met 8 man een der besten was er niet en stond liever aan de lijn om naar het eerste te blijven kijken trok naar Barsingerhorn Dat kan zoo toch niet doorgaan, roodbroekenHelder 5 klopte H.R.C. 6 iBK.C. 2 haalde uit Oudeschild een gelijk spel weg (22). Kolhorn had veel moeite met Sparta 3 (2-4). Succes 3 Helder 5 Kolhorn D.E.S. B-K.C. 2 Wierlngerwa Sparta. 3 H.R.C. 6 Oudeschild H.R.C. 7 22—4 20—6 13—12 26-6 18—23 12-42 17—29 5—7 2—4 3—5 VIERDE KLASSE. In 4K verstoorde Held. Boys 2 de illusies van Cal lantsoog (42). J.V.C. 2 won van Watervogels (3li- De stand van de leiders is: Held. Boys 2 5 4 0 1 30—13 8 Helder 6 5 3 1 1 14-41 7 J.V.C. 2 4 3 0 1 14—11 6 Callantsoog 5 3 0 2 13—12 6 In 4L sloeg DOSKO. 2 Petten 2 met 42 en dat nog wel in een uitwedstrijd. De zwartjes tronen nu boven aan. Mogen we hun prestaties beschouwen als een nieuwe opkomende generatie Oudesluizers? Succes 4 won ook weer en we moeten haar blijven meetellen. DOSKO. 2 4 3 1 0 15-5 7 Petten 2 4 3 0,1 13—6 6 Succes 4 3 2 0 1 65 4 ADS PIKANTEN De afstandmarschen-woede neemt in Den Helder dergelijke epidemische vormen aan dat de vereenigin- gen zelfs geen adspiranten-elftallen in het veld kun nen brengen. Zoo gings er niets door. D.E.S. a heeft zich, naar wij vernamen, terug getrokken, EERSTE KLASSE D. Nog steeds komen nieuwe overwinningen voor Nieuwe Niedorp I binnen. Thans weer werd het be zoekende West-Frisia met 42 aan de Niedorper ze gekar gebonden. Daar Andijk 2 van het bezoekende Hollandia 3 met 41 won en Strandvogels I met 70 van Hollandia 4, is de ranglijst „concurrenten" weer iets minder geworden, wat uit onderstaanden stand blijkt. Nieuwe Niedoro Strandvogels M.F.C. West-Frisia 3 Andijk 2 Hollandia 3 Berkhout Hollandia 4 6 6 0 0 36—9 12 6 3 1 2 17—10 7 4 3 0 1 20-6 6 6 3 0 3 15—13 6 8 2 1 3 12—19 5 4 1 1 O 8—11 3 5 1 0 4 17—21 2, b U 1 4 4-40 1 Alcmaria I verliest van O.V.V.O. I met 12. „Alkmaar I" stelt in St. Pancras t eleur tegen Vrone I met 42. De Alk maarsche Boys omzeilen op Texel een ge vaarlijke klip en winnen met 1—2. De Alcmarianen hadden bezoek van het Amster- damsche O.V.V.O., de nieuwe tweede klasser, die in middels overduidelijk blijk heeft gegeven, in de twee de klasse-afdeeling thuis te behooren. Juist daarom was het. reeds duidelijk kenbaar, dat de withemden geen gemakkei ij ken wedstrijd tegemoet gingen. Dat de partij dan ook werkelijk niet gemakkelijk was, ondervonden de kaasstedelingen tijdens de ontmoe ting. En toch, toch waren de kaasmenschen, on danks hun nederlaag, niet de minderen. Tijdens dit treffen werd er door de gastheeren weer eens bui tengewoon peuterig gespeeld, terwijl eveneens de half linie ook thans weer te veel een verdedigende hou ding aannam, waardoor de aanvalslinie weer te veel op zichzelf kwam te staan. En juist deze verdedigen de houding belette ongetwijfeld O.V.V.O. tot het ma ken van doelpunten. De Amsterdammers daarentegen speelden een meer open wedstrijd, waarbij vooral hun linksbuiten en midvoor opvielen en vaak nog al eens forsch. Toen ongeveer twaalf minuten voor tijd de stand 1—2 werd, wisten de heeren van „tijd rekken", door de. ballen zoover mogelijk uit te trappen. Over den wedstrijd nog het volgende: De Alkmaarders hebben het eerst zon en wind te gen en geven aanvankelijk een goed sluitend aan- valsspel te zien, waarbij het Amsterdamsche doel nog al eens wordt belaagd. O.V.V.O. moet dan ook alle zeilen bijzetten, om erger .e voorkomen en in deze pe riode blijkt., dat haar doelwachter in prima conditie is. Reeds is bijna een half uur gespeeld en doelpun ten blijven nog steeds uit, terwijl het spelpeil geducht begint te zeakken. Het laatste kwartier, waarbij de meeste aanvallen door den linksbuiten en midvoor worden geleid, isvrijwel geheel voor de bezoekers, doch de rust. breekt zonder eenige verandering aan. Na rust heeft Ooms de plaats van Bijlsma Sr. die volgens een beenblessure het veld moest verlaten bezet. Reeds na vijf minuten heeft de thuisclub ge luk, als de Jong, den Amsterdamschen doelman weet te verschalken, 1—0. De Alkmaarsche vreugde duurt echter kort, want enkele minuten later maakt Jonas gelijk, 11. Wederzijdsche aanvallen, waarbij de ver moeidheid blijkt, volgen, totdat twaalf minuten voor tijd een corner op het Alkmaarsche doel wordt ge nomen van links en de. bal onverwachts in den doel- mond verdwijnt, 12. Wat de Alkmaarders ook pro- beeren, niets kan baten en zonder eenige verandering breekt het einde aan. WIERINGERWAARD. Programma 29 October 1933. Helder 3—Wieringerwaard I, 12 uur. Vertrek 11 uur. Wieringerwaard 2Oudeschild I, 2 uur. Uitslagen 22 October. Wieringerwaard adsp.D.E.S.-adsp. 5—0. D.E.S. 1Wieringerwaard 2, 130. Wieringerwaard IPetten I, 32. Om met de toekomst te beginnen. Deze speelden des morgens tegen D.E.S. uit Barsingerhorn. Een aardigen wedstrijd, ga zoo voort jongens, opdat jullie eens een steun voor de ouderen zullen worden. Wieringerwaard 2 was tegen D.E.S. lang niet opge- wass. Die afdeeling is eenmaal te zwaar voor jullie en een onmiddellijke verlaging naar de vierde klas zou missichen de eenige oplossing zijn, temeer daar de kleine invallers tegen die veel te zware tegenstandera toch niet durven spelen. Verder verscheen Wiringer- waard 2 in Barsingerhorn met 8 man. Hulde aan de thuisblijvers. Wieringerwaard I bracht het er beter af en de 32 overwinning op Petten op zeer regelmatige wijze ver kregen, zal voor de meeste een verrassing zijn. Wanneer scheidsrechter de Visser uit Zaandam, die zeer goed leidde, beginnen blaast, stellen beide elftallen zich volledig op. Direct na 't begin is Petten in den aanval en spoedig is het reeds 10 voor de blauw-wit- ten. Nu komt ook W. los en menigen aanval door Ha- zeloop goed geleid, wordt gevaarlijk voor Petten en na eenigen tijd weet Slikker met een mooien kopbal over keeper Eriks heen te doelpunten. Menige fraaie aanval werd door Eriks onschadelijk gemaakt. In dezo perio de. was W. steeds in den aanval. Een goed schot van den midvoor vliogt tegen de lat, doch nog voor rust maakt W. er 21 van. Na rust is Petten eerst iets 2 A Ondanks het wederom opstellen van W. Beneker is het Racing niet gelukt aan de nederlagenreeks een einde te maken. Ze verloor van A.F.C. in Amsterdam met 6—3. Nu pleegt A.F-C. evenwel zeer goed te spe len op eigen veld. zoodat we vertrouwen dat het in da eerstvolgende thuiswedstrijden met de Helderschen iets beter zal gaan. Alcmaria verloor thuis met 21 van 't enthousiaste O.V.V.O. W.F.C. bracht Kinheim de eerste nederlaag toe (2 0). Z.V.V. blijkt toch wel degelijk wat in den mars te hebben. Want Zondag klopte zij West Frisia in Enk huizen! D.W.S. sloeg Zeeburgia in een geweldig span nende match met 21. Het gaat er om tusschen D.W.S. en Z.V.V. Als een H.R.C.-supporter de gapende kloof van 4 pun ten ziet tusschen Racing en no. 9. in dit geval A.F.C-, waartegen zij bovendien bewezen heeft niet op te kun nen, dan moet hem de schrik wel om het hart slaan. Z.V.V. 6 4 2 0 20—9 10 D.W.S. 5 4 1 0 144 9 West Frisia 6 2 2 2 13—10 6 O.V.V.O. 6 o 2 2 10-41 6 Kinheim 5 1 3 1 14—9 5 Zeeburgia 5 2 1 2 6—6 5 W.F.C. 6 2 1 3 8—17 5 Alcmaria 5 1 2 2 11—11 4 AF.C. 6 1 2 3 10—18 4 H.R-C. 4 0 0 4 7—46 0 2 B. Velox verloor nota 'bene tegen haar onderaan benge lende stadgenoote Hercules (22). Gelukkig voor haar deed Blauw Wit insgelijks tegen Bloemendaal (22). E.D.O, klopte V.V-A. (4-4) en B.H.C. won van TOG (3—0) Velox Blauw Wit E.D.O. 0 23—7 11 0 20—3 10 2 19—11 6 Kennemera acht zich blijkbaar de kans schoon om het kampioenschap in den wacht tesleepen. Met 123 overwon ij zelfs Meervogels. Heel verdienstelijk zijn ook de 82 van Helder over Assendelft, de 52 aon Hol landia over K.V.V. en de 62 overwinning van O-S-V. op Purmersteijn, zoodat er in den stand geen verande ring komt. Kennemera 6 6 0 0 33—42 12 Hollandia 6 5 0 1 30—13 10 O-S-V. 6 5 0 1 29—14 10 Helder 6 3 1 2 20—14 7 sterker, maar goed samenspelend over rechts, krijgt Hazeloop tenslotte een mooie kans en maakt er 31 van. Toch blijft Petten gevaarlijk en schiet Eriks een keer tegen de paal. Even daarna haalt Blom, die ove rigens uitstekend verdedigde, een hal achterover, die tenslotte in eigen doel belandt, 3—2. Wel blijft Petten iets meer aanvallend, doch verder dan de backs komen ze niet en met 32 voor Wierw. komt het einde. Het geheele elftal speelde een goeden wedstrijd. Jammer, dat Verblauw in 't begin van den strijd geblesseerd raakte, zoodat hij verder op halve kracht moest spelen. BARSINGERHORN. D.E.S. speelde Zondagmiddag tegen Wieringerwaard 2 een spel van kat en muis. Wieringerwaard, dat met 8 man speelde, had reeds na 4 minuten een 3—0 achter stand. In het geheel niet ontmoedigd, trachtten deze spelers ervan te maken wat er van te maken viel en voor rust hielden zij dapper stand, alhoewel D. de score tot 50 opvoerde. Na de pauze was het evénwel ge daan met W. Sporadisch kwamen zij op de D.E.S.-helft en het feit, dat kort voor het einde de D.E.S.-rechtsback de 13de goal scoorde, was daarvan wel het beste bewijs. Het gelukte W. ook niet ook maar 1 doelpunt te maken, alhoewel hun dat wel toekwam. Het moet voor de W.- spelers die zoozeer van goeden wille waren een teleur stelling zijn geweest, dat zij met 8 man moesten spelen. De scheidsrechter de heer K. Wit, had een zeer ge makkelijke taak en vervulde die naar behooren. Des- morgens speelden de D.E.S.-adsp. een vriend- schappelijken wedstrijd tegen de a.-adsp. van B. K. C. en moesten in de laatsten hun meerdere erkennen. Zij verloren mt 41. Het feit, dat zij in zoo langen tijd geen wedstrijd hebben gespeeld zal hieraan wel niet vreemd geweest zijn. De b-adsp. waren naar Wieringerwaard en verloren eveneens. Hier was de stand 50. Een volgende maal beter, jongelui! veEnhuizen. Zondag j.1. speelde V.C.L. I een thuiswedstrijd tegen Andijk 3. Het weer was King Scorer goed gezind, of schoon de zon wel eens wat hinderlijk was. In een ge- makkelijken wedstrijd won V.C.L. met 90 van Andijk. Met rust was de" stand 40. Scheidsrechter Langereis leidde naar heider genoegen. Andijk bleek een zeer licht tegenstander, te meer daar de helft der spelers de adspirantenjaren nog maar pas te boven waren. Het 2e elftal kwam zonder punten thuis uit Twisk; het verloor met 30 van T.F.C. III. Denkt er om, de volgende week weer eens winnen, jogens, tegen Sijbekarspel II! Het le elftal is vrij. WIERINGEX. b.k-c. i—succes n, 2—l. Na een zeer spannende en goed gespeelde wedstrijd, heeft S. II haar beide punten in Anna Paulowna ach tergelaten. Scheidsrechter van Dam leidde op uitsteken de wijze en hield de tugels goed in handen. B.K.C. kreeg meer dan haar toekwam en met een beetje ge luk had de stand ook andersom kunnen zijn. succes ni—h.r.c. 7, 3—2. Succes UI speelde tegen een goed spelend H.RC- elftal en heeft een zwaar bevochten zege gehaald. Voor rust wist Succes een nuttige 20 voorsprong te beha len. a rust maakte zij er direct 30 van, doch was niet meer in staat de score hooger op te voeren. H.R.C. wist nog tweemaal te scoren en zoo kwam het einde met een 32overwinning. Scheidsrechter A. v. d. Mei den leidde goed. NOORDSCHARWOUDE. S.E.W. IVoorwaarts I, 23. Voorwaarts IIV.V.O. II 12. Voorwaarts IIIGeel Zwart II, 04. Rood Wit jun. b—Voorwaarts jun. b 0I JULIANADORP. J.V.C.-NEEUWS. Zondagmiddag 2 uur ontving J.V.C. 3 bezoek van Succes 4. J.V.C. speelde eerst tegen den wind, waar door Succes in de meerderheid was, en dan ook spoe dig een 20 voorsprong wist te krijgen. Voor de rust wist J.V.C. den stand op 21 te brengen. Na de rust ging het spel meer gelijk op. J.V.C. wist dan ook gelijk te maken, maar kort voor het einde wist Succes nog tweemaal te doelpunten, zoodat het einde kwam met 42 voor Succes 4. J.V.C. I was bij H.R.C. 3 op bezoek en keerde met een eervolle 32 nederlaag terug. Dat was beter dan we verwacht hadden. J.V.C. 2 deed het beter. Die keerde met een 31 over winning terug van Watervogels 2. Zoodoende heeft J.V.C. 2 de leiding in haar. afdeeling genomen. Zorgt, dat je die houdt, jongelui, —t v v n - v

Schager Courant | 1933 | | pagina 5