Plaatselijk Nieuws. Camera blijft wereldkampioen. Uit OMGEVING CALLANTSOOG. Callantsoog IIHeld. Boys UT, 52. Callantsoog IHeld, Boys H, 2—4. Zondag j-1. ontving C. II bezoeek van Held. Boys UT. Deze wedstrijd is geëindigd in een verdiende overwin ning voor CaUantsoog. Helder weet spoedig na den af trap te scoren (0—1). Na 20 minuten maakt C. II gelijk :;(1—d). Reeds denken we de rust te zien ingaan met een I-1 stand, als C., na een mooien doorbraak de leiding ,Veet te nemen. Ruststand 2—1.. Na de rust weten de ''gasten gelijk te maken. De C.-spelere werken echter hard en nemen nogmaals de leiding, 32. En daarna was er geen houden aan! Nog 2 keer weten de C.ers /net H.-doel te vinden, zoodat het einde komt met een ffr-2 overwinning, die verdiend was. Deze match is on getwijfeld de beste die het tweede elftal tot nog toe 'heeft gespeeld. Het eerste elftal, by dezelfde club (Held. Boys II) jVjp bezoek bracht het er niet zoo best af. De Helder- «chen hebben verdiend gewonnen met duidelijke cij- jfers. Hoewel C. met de rust een 20 voorsprong had, |wat niet in 't minst aan het windvoordeel te danken iwas, moesten de C.-ers na de rust de superioriteit van Held. Boys erkennen. Vier maal wist ende Boys het doel zoo te belegeren, dat elke keer een deolpunt het re sultaat was. Zoo kwam dan het einde van dezen goe den wedstrijd met een 5—2 nederlaag voor C. I PETTEN, "t Was Zondag voor de Pettemer voetballers geen gelukkige dag. Het eerste elftal was te Wierinper waard op bezoek en kon het tegen de mannen van Schenk niet bolwerken. 3—2, Was de uitslag van dezen in goede verstandhouding gespeelden wed .strijd, een feit, dat wel eens bijzonder mag geme- 'moreerd korden, daar het er tegenwoordig nogal «ens hard van langs gaat. Het tweede elftal boekte zijn eerste nederlaag en dat op eigen terrein nog wel. 't Waren de Oudeslui- zer reserves, die een einde maakten aan den glorie- tocht van het tweede. Zonder afbreuk te willen doen aan het aardige spel van D. 2 meenen wij toch, dat de oorzaak van deze nederlaag in de eerste plaats gezocht moet worden in een algemeen slapheid bij de P. spelers, een absoluut gemis aan enthousiasme, noodzakelijk om tot de volle krachtsontplooiing en tot de overwinning te komen. De eindstand was 42 voor Dosko 2. AARTSWOUD. Beide ploegen voetballers moesten uitwedstrijden spelen zoodat het een stille Zondagmiddag w&s voor het dorp. A. I. ging naar Medemblik om M.F.C. II te be kampen, doch moest zijn meerdere hier erkennen. Ze verloren met 02. A. II zou het tegen Hem II probeeren ,doch had evenmin succes. De eindstand was 2—3 in hun nadeel. Jongens van Aartswoud, beter trainen, en de han den uit de mouw, anders blijven julie op het onder ste plankje staan, hoor! Zonderling tooneel? Ofschoon reeds jaren lang dat wat hieronder wordt beschreven, wordt toegestaan en er nooit iemand aanstoot aan heeft genomen, is er nu blijkbaar ie mand over „gevallen" en heeft deze dat meegedeeld in een brief aan een predikant. Deze brief wordt thans afgedrukt in het „Kerkbeurtenblad" en de schrijver deelt er zijn bevindingen in mee tijdens een Zondagavondverblijf te Schagen (24 September j.1. 1 Winkelweekfeesten). Hij schetst daarin eerst hoe in ibet hart van deze plaats, n.1. op het marktterrein, ide mooi-gebouwde Ned. Hervormde Kerk staat en be- i schrijft vervolgens wat hij zag: „Omstreeks half acht gingen de deuren der kerk open en werden er door eenige manspersonen allerlei dingen uit de kerk ge dragen, o.a. een tafeltje, twee stellingen met draad te gebruiken voor koorddansers, een trapéze en nog en kele andere dingen meer. Al deze voorwerpen werden 'opgebouwd en neergezet op het plateau tegen de kerk, ■waarna de kerkdeuren weer werden gesloten. Volgens advertenties zou er dien avond een openlucht-acroba- tiek gehouden worden. Juist toen de klok acht slagen £iad doen hooren, werden de kerkdeuren weer ge opend, en trad een manspersoon in zware jas en met een hoogen zijden hoed op, naar buiten. Hij liep op een tafeltje toe, boog eenige malen naar het publiek en begon daarna met het maken van acroba tische toeren." j Nadat hij weer in „gympak",, waarover hij de >,chambercloak" geslagen had, de kerk binnen was feegaan, trad een clown uit het bedehuis. Het volgende nummer ving opnieuw aan met het iopenen van de kerkdeuren: vier gymnasten marcheer den de kerk uit, het plein op. De kerk hield echter •nog meer variété-artisten verborgen. Een goochelaar [verliet het gebouw, gekleed in een roode broek en E*en rood gestreept jasje, later gevolgd door „een half ekleede dame", die eenige verrichtingen aan de rapéze vertoonde terwijl ten slotte nog een clown :yit de kerk te voorschijn kwam Van profanatie gesproken! KEGEL WEDSTRIJDEN. Is het bij den Alkmaarschen Kegelbond, waaronder pok Schagen ressorteert, gebruikelijk, telken jare een jgroot najaarstournooi te houden, dit jaar is daarvan Êfgeweken. Dit heeft wel een zeer bijzondere beteekenis- linnen afzienbaren tijd zal de „Unie" te Alkmaar 50 jaren bestaan, welk zeldzaam feit zal worden herdacht tmet een groot nationaal tournooi. Dat dit een evene ment zal worden, ligt reeds opgesloten in 't feit dat medailles werden beschikbaar gesteld door leden van ihet Kon. Huis, door den Commissaris der Koningin in Noordholland, Alkmaaris gemeentebestuur enz enz. f Toch werd gemeend dat er wedstrijden moesten wor- tiflen uitgeschreven, zij het dan minder in opzet dan an- jdere jaren. Besloten werd wedstrijden te organiseeren .voor club- en persoonlijke kampioenschappen, voor alle rieden van den AJC.B. opengesteld. Bepaald werd, dat hop 5 banen zou worden gestreden, waarvan 2 „thuis" pn 3 „uit." Gisteren nu vingen deze wedstrijden aan te rAlkmaar en Schagen. De Schager keg el aars speelden *due .thuis", d.wz. ze kegelden op twee banen ln „Vre- 'tielust". Sr was zeer veel animo en belangstelling. Ne gen vijftallen bonden den strijd aan, tenwijl ongeveer 20 personen, niet uitkomend in vijftallen, meewierpen "Voor de kampioensschapsprijzen. Nadat de heer Brugman namens den Bond allen had welkom geheeten, en had gewezen op de steeds toene mende animo te Schagen In de Kegelsport, werd met de wedstrijden aangevangen. Tot 12 uur rolden de bal len en vielen de kegels. Dezen dag werden de volgende resultaten behaald. Vijftal Baan A Baan B Omsmijters I 290 321 Vredelust I (Dames) 321 304 Vredelust II 256 286 Schagen I 292 204 Schagen II 299 324 Hout of Fout I 303 317 Hout of Fout II 323 324 Gooi Geen Poedels I 300 304 Gooi Geen Poedels n 290 276 Zoo staat momenteel Gooi Geen Poedels I bovenaan imet een totaal van 647 hout. Voor de persoonlijke kampioenschappen nam de heer S. Kniiwer met een totaal van 151 hout de leiding der heer enen Mevr. v. d. Capelle met 145 hout die der da mes. De volgende week Zondag zullen ed Schagenaars in Alkmaar op drie banen hun geluk moeten beproeven. We wenscben onze plaatsgenooten veel succes' é- Ruim 70.000 menschen, onder wie vele dames, wa ren gistermiddag samengestroomd om den wedstrijd op de Piazza di Siena te Rome tusschen den wereld kampioen zwaargewicht, den Italiaan Primo Carnera, en den Spanjaard Paolino, zwaargewicht-kampioen van Europa, bij te wonen. Onder de toeschouwers be vond zich ook Mussolini met een zijner zonen en zijn schoonzoon. Het beloop van den strijd. Aldus ving de strijd tusschen de twee reuzen aan. Al heel gauw bleek, dat de strijd een wat eenzij dig en dus eentonin beloop zou krijgen. Carnera over trof met zijn 122 K.G. zijn tegenstander in gewicht met liefst 36 K.G. Bovendien is hij verreweg zijn meer dere in reiklengte en als de Spanjaard zeer goed getraind. Tevergeefs trachtte Paolini bij den reus te komen. Met snelle en harde linksche directen weet deze den vurigen Spanjaard te stoppen. En zoo Pao lino het invechten al lukt, dan kan hij tegen den zoo veel grooteren tegenstander niet veel uitrichten. Hij hield het ontmoedigende karwei vol. In de derde ron de krijgt hij tot overmaat van ramp nog een blessuur boven zijn rechteroog, die hem den heelen wedstrijd door zeer hindert. Aller meening en verwachting is, dat het spoedig gedaan zal zijn met Paolino, die nog geen stoot van eenige beteekenis heeft vermogen te plaatsen. Maar neen. Heel onverklaarbaar, maar de strijd duurt voort. Zelfs schijnt Carnera nonchalant te worden en lang niet meer op kracht te boksen. Het publiek wordt ongeduldig. Men vermoedt, dat Italië's roem zijn dap- neren tegenstander spaart. Carnera bepaalt zich tot linksche opstooten en directen, die den tegenstander nog wel teisteren, maar die toch geen knock out be werkstelligen. Tot in de achtste ronde uit den ring het publiek wordt bekend gemaakt, dat Carnera een der midden beentjes van zijn rechterhand heeft gebroken, zich dus heeft „verslagen" en daarom zoo weinig van zijn rechter kan gebruik maken, waarmee hij hoofdzake lijk verdedigt. En zoo duurt het gevecht 15 ronden, zonder dat zich noemenswaard het beeld van den strijd wijzigt. Paolino tracht tevergeefs Carnera te raken en deze gaat maar door met ontelbare opstooten en linksche directen te nlaatsen. De uitslag levert natuurlijk totaal geen spanning, het was luce clarius, dat Carnera winnaar zou wor den. Links: Primo Carnera. Rechts: Paolino. Nabeschouwing. Er zullen niet velen zijn geweest, ook onder de Spanjaarden waarschijnlijk niet, die op een overwin ning van Paolino durfden hopen. Paolino is nooit een groot bokser, een artiest a la Len Harvey of Tunney, geweest. Hij is van den beginnen af „Pao lino" geweest, de sterke oermensch, de houthakker uit de Pyreneën met een granieten kracht, een ijze ren lichaam en een ontembaren moed. Maar fijn, be rekenend strategisch spel heeft hij in den ring nooit gegeven Misschien doet hij dat met de kaarten, waarvan hij zoo'n liefhebber is, maar niet met zijn armen en heenen in den ring. Nu is zoo iemand juist de man, dien een Carnera als tegenstander moet hebben. Een bij oogenblikken groot boksend tegen stander als Sharkey heeft 'n kans bij den reus. Maar gewoon maar ,een bokser", al is hij ook nog zoo sterk, niet. Want kracht heeft Carnera zelf meer dan genoeg. Geen sterveling, die alleen maar door moed en kracht, door de verdediging dier boomstammen die Carneras armen zijn, ooit zal kunnen heenkomen. Dat vermag alleen list en.... die heeft de zoo sym pathieke Spanjaard nooit erg gztoond. Dat Paolino niet is „gaan liggen", dat hij, met een paar'vrienden en zijn land achter zich, het daar gis termiddag ten overstaan van 70.000 Italianen heeft volgehouden, tot het bittere einde, spreekt boekdee- len voor zijn heldhaftigheid en toont wat iemand door fierheid en wilskracht vermag. Dit was weer heelmaal de Paolino, die eenige jaren geleden in Amerika in een na de 7de ronde hopeloozen wedstrijd tegen den ongelooflijk hard slaanden Schmeling, vertikte het op te geven, maar elke ronde van nieuws aan weerom kwam om meer, omdat immers hij, Paolino, de Spanjaard, nog nooit voor iemand was neergegaan! De uitslag verandert weinig aan de bokssituatie op deze wereld, Carnera blijft wereldkampioen. Hoe lang nog? Groote boksers in het zwaargewicht zijn er op het oogenblik niet. Max Baer is een sterke, felle knaap, maar voor een Carnera nog veel te open. Schmeling krijgt dadelijk geen kans tegen Carnera en het is nog de vraag of hij doorgaat met boksen; Sharkey heeft afgedaan. Loughran is een groot bok ser, maar hij wordt te oud en is physiok een kind tegenover een Carnera, die ook goed bukst en een soe pel athleet is. Het komt ons voor, dat voorloopig de bokskroon vrij stevig staat op het hoofd van Carnera en wij gunnen hem dit gaarne, want hij is een aar dige, bescheiden man, die in den ring nooit misbruik heeft gemaakt van zijn physiek overwicht GEVAARLIJK SPELLETJE. Aan het einde der Verlengde Cornelis Bockstraat ligt een onbebouwd terreintje, dat, niettegenstaande het patlculier terrein is, door de jeugd tot speelterrein is gepromoveerd. Heeft de jeugd zich reeds op 1001 ma nieren daar geamuseerd, thans is een hol gegraven van vele meters diepte. De jongens kruipen met het groot ste genoegen onder den grond niet beseffend, hoe groot het gevaar is. Als de grond instort, is 't leed immers niet te overzien. We meenen dat hier maar één oplos sing is, nl. bij politieverordening den toegang tot 't landje te verbieden. Dan zal de put gedempt zijn, vóór dat 't kalf is verdronken. Een maatregel voorts, welke omwonenden zéér zouden toejuichen, 't Is er steeds een herrie en lawaai -en bovendien een mooi plekje om el kaar eens duchtig af te rossen. Een ongeveer gelijk „hol" hebben wij in het Heeren bosch gehad, ook daar heeft de sterke arm aan het ge vaarlijk spel een einde gemaakt. GESLAAGD. Bij het te Alkmaar gehouden examen verwierf Mej. E. C. Schoorl het diploma voor kraamverzorging. „NICO SNEL'S KINDERKOOR*'. Het is gebleken, dat onder onze Schager-jeugd in derdaad veel belangstelling bestaat voor de zang. De heer Nico Snel deelde ons mede, dat in het verloop van deze week zich circa 90 kinderen hebben laten inschrijven. Een bewijs dus, dat er wèl wat bereikt kan worden. Naar aanleiding hiervan heeft men in studie genomen de revue-operette „Jopie Zonnestraal" welke verleden jaar met groot succes te Alkmaar is opgevoerd. Het stuk is geschreven door den heer Nic. Splinter, te Alkmaar, terwijl de muziek hiervan door Nico Snel zelf gecomponeerd is. Men verzoekt ons verder te verwijzen naar de ad vertentie aangaande het „Jongedameskoor", dat op verzoek niet meer van 5 tot 6 uur repeteert, maar Don derdags van 8 tot W2 uur. Jbeksersclmskinfen. MARKTPOLITIE. Burgemeester en Wethouders van Schagen brengen onder de aandacht van belanghebbenden, dat gedurende de maanden November 1933 en Februari 1934 het vee niet vroeger dan 7 uur des morgens ter markt zal wor den toegelaten en gedurende de maanden December 1933 en Januari 1934 niet vroeger van 7.30 uur des mor gens, een en ander met dien verstande, dat het tijdstip van toelating in geen geval vóór zonsopgang wordt gesteld. SCHAGEN, 21 October 1933. Eurr-emeester en wethouder.i voornoemd, Jb. DE VRIES, l.B. De Secretaris. ROGGEVEEN. de N 1 EU W E N I F, T) O R P Zaterdagavond hield de afd. van het Inst. voor Arbei dersontwikkeling haar openingsbijeenkomst in dit eel- zoen, in de zaal van Rossen. Er waren ruim 200 menschen aanwezig, toen de voor zitter de bijeenkomst opende. Onze gedachten gaan op dit uur, aldus de voorzitter, ln de eerste plaats uit naar onze kameraden, in het buitenland, naar Duitschland, waar de Arbeidersbewe ging vernield is, waar de leiders en leden zuchten in concentratiekampen, vermoord zijn door de Hitlerben- den of naar het buitenland gevlucht. Naar Oostenrijk, waar onze makkers een titanenstrijd voeren tegen het fascisme. Maar hoe is het in eigen land gesteld? Ook in ons land neemt het fascisme hand over hand toe, al is het dan misschien nog niet zoo erg ln de beweging van Mussert, dan toch zeker in de officleele regeerings- lichamen. Onder instemming van de vergadering hekelt spreker het optreden van de Radio Controle Commis sie, die het deze week bestond de uitzending van da Arbeidersliederen, de Internationale en de Socialisten- marsch te verbieden. Hy stelt de navolgende motia voor, die aan den Minister van Waterstaat en aan de Tweede Kamer der Staten Generaal zal worden gezon den. „De vergadering te Nieuwe Niedorp, bezocht door ruim 200 personen, protesteert met de grootst mogelijke nadruk tegen het schandelijke optreden van de Radio Controle Commissie, inzake het verbod van uitzending van de Internationale en de afbreking van den Socialis- tenmarsch. Zy dringt er op aan, dat onverwijld een ein de worde gemaakt aan deze ongehoorde willekeur, en verzoekt den betrokken Minister, eventueel den Tweede Kamer der Staten Generaal, de noodige stappen te doen waardoor het zendtijdbesluit van Minister Reymer, door de Radio Controle Commissie niet tot een bespotting worde gemaakt" Deze motie wordt met algemeene stemmen aangeno men. Nadat nog enkele zaken van meer internen aard on der de loupe worden genomen, opent Voorzitter met een woord van welkom aan Dumont, de Arbeiderszangver- eeniging en de Jeugd-Mond-Harmonicaclub deze bijeen komst Allereerst komt nu de dichter-zanger Dumont aan het woord. Wat is er genoten van zijn kostelijke inleidin gen tot zyn liedjes. Hoe humoristisch, maar ook hoe fel raak soms wist hij de verschillende maatschappe lijke toestanden te teekenen en in zijn zangen te ver beelden. De heele zaal Jeefde echt mee met dezen uit het volk voortgekomen dichter-zanger. Dumont had con tact met de zaal. Hierna trad de zangver. Pieter Jelles voor ons op. Begon natuurlijk met de Internationale. Of het ook in sloeg. Daarna kwamen andere strijdliederen aan de orde. Er werd over het algemeen aardig gezongen. Al leen is het jammer dat de vereeniging niet over wat meer hesrenleden beschikt, waardoor th?ns de vrouwe lijke stemmen te veel domlneeren. Zonder verder critiek te willen uitoefenen, zouden wij de vereen, in overwe ging willen geven, vooral aan den uitspraak iets meer aandacht te willen wijden. Na de pauze, waarin een verloting werd gehouden, die zeer vlot verliep en waarin druk werd gecolporteerd met het Winterboekje van het Instituut en met de bro chure van A. B. Kleerekooper: „Wij willen ons zelf zijn en blijven"... een koninklijk woord en waarvan er zeer veel werden verkocht, werd aan het tweede deel be gonnen. Wij kregen nu het wederoptreden in dit seizoen van de Jeugd-mondharmonicaclub van Langereis. Dit wordt op de bonte avonden van het Instituut naast de zang- vereen. een oude bekende. En wij kunnen niet anders zeggen, dan dat het bestuur van het Instituut met deze twee een gelukkige greep heeft gedaan. Wat de JJd.C. ons nu bood, was werkelijk weer heel aardig om aan te hooren. Vooral die beide Krontjong melodien, wat de den die het aardig. Nog wat meer zelfbeheersching voor dit clubje en het is ongetwyfeld op den goeden weg. Dan is weer het woord aan den heer Dumont. Het was een pracht. Vooral die parodie op het Koninginne- feest, dat was nog eens een verkwikking. Nu wy van alle kanten weer met Oranje bewierrookt worden, doet zoo'n echt nuchtere beschouwing van de zoo vulgaire Oranjebol weer eens goed. En dan tot slot de hier zoo bokend geworden „Hoemelende Boemelende Koffiemo lentram". Wat is er gelachen. Toen de voorzitter dan ook in zijn sluitingswoord alle medewerkenden dankte, de gebr. Kos niet te vergeten, die voor mooie muziek zorgden, was dit zeker uit aller hart gegrepen. Er werd nog opgewekt om allen te wer ken aan den uitbouw van het Instituut, opdat bereikt zou worden, wat wij ons by de oprichting van het In stituut tot doel hadden gesteld, te komen tot een leden tal van 300. Er ontbreken er nog maar een veertig aan. Het was voor de afdeellng een uitstekenden avond. De heer Jn. Over alhier heeft den bouw van een bur gerwoonhuis opgedragen aan den heer Jn. Lodder al hier. De heer Jb. Langedijk heeft een perceel bouwterrein verkocht aan den heer Jn. Peereboom die voornemens is hierop een garage met bovenwoning te bouwen. ANNA P AU T.OW N A VAN EWUCKSLUIS. Wie Zaterdagavond, even voor den aanvang der aan gekondigde opvoering van het kinderkoortje van school III, de zaal van den heer W. Waiboer binnenkwam, kon al direct opmerken, dat de jonge zangers en zangster- tjes, die straks zouden debuteeren, nu juist niet be hoorden tot de soort, die alles gelaten aan zich voorby laten gaan. Druk en levendig als de onderlinge discus sies werden gevoerd, kwam onwillekeurig de vraag wel eens op: Hoe zal dat straks gaan? Zullen die kleine debutantjes straks niet eens uit den band springen? Maar wie ln het verdere verloop van den avond waar nam hoe „juffrouw" Diepgrond met de kleintjes wist om te springen en wat zij „er uit" wist te halen, be greep dat deze leidster er by hare 36 leerlingen en leer- ingetjes, flink „de wind onder" heeft. Wat niet weg neemt, dat Mej. Diepgrond behalve over gezag, ook over zéér veel liefde en heel groote toewijding voor de aan zichzelf opgedragen taak moet beschikken, om in de toch nog betrekkelijk korten tijd, welke dit koortje bestaat, reeds die resultaten te bereiken, welke hier werden geleverd. Pas in Mei j.I. met de oefeningen aan gevangen, moest door het aanstaand vertrek van mej. Diepgrond van Oostpolder naar Breezand, deze uitvoe ring eerder worden gegeven dan oorspronkelyk was be doeld. Men mocht dus geen smettelooze weergave der verschillende nummertjes verwachten (wat door de leidster trouwens onmiddellyk bij den aanvang werd er kend), doch aan redelijk te stellen verwachtingen is ze ker ruimschoots voldaan. Een dertiental een- en tweestemmige zangnummertjes waarby er enkele heusch niet zoo heel gemakkelyk wa ren, werd in het algemeen zeer goed ten gehoore ge bracht. Daarbjj bleek wel, dat er in dit groepje enkele heel goede stemmetjes verscholen zitten, die bij verdere scholing zeer veel goeds beloven. Het zou daarom wel wenschelijk zijn, dat dit koortje, zij het dan onder an dere leiding, behouden kon blijven. Maar met de zangnummertjes was het repertoire nog lang niet uitgeput, want na de pauze kregen wij nog een achttal kleine tooneelstukjes (meest samenspraak- jes) te hooren. Daarby bleek van plankenkoorts heel weinig te merken te zijn, integendeel, verschillende der kleintjes wisten zich al aardig in hun rol ln te werken. Wy geven hier geen oordeel over goed of minder goed spel van bepaalde debutantjes, overtuigd als wy zyn, dat leder van hen z*n best heeft gedaan. Als algemeen oordeel mag echter wel gelden, dat ook in dit opzicht do verwachtingen niet werden beschaamd. Mej. Diepgrond mag dan ook zéér zeker met voldoe ning op dezen avond terugzien, al zal zy het met hare leerlingen bejammeren, dat aan dezen band, die hen aan elkaar verbond, door haar overplaatsing een zoo spoedig einde is bereid. Maar, wie weet, vindt zy nog niet deze voldoening, dat een opvolger (of opvolgster) het door haar aan ge vangen werk verder voortzet. REERRÜQOWAARD Tegen de spoorwegboomen. Zaterdagavond zou de heer Glas alhier, den directeur van het Harmoniegezelschap HUGO per auto naar 't station Hugowaard brengen. In den Easserweg, vlak voor het station, zag hy de neergelaten spoorwegboo men niet, met gevolg, dat hy in volle vaart hiertegen aanbotste. Een der boomen werd door den schok in tweeën gebroken, terwijl van de auto een der koplampen werd vernield en de carburator ingedeukt. Een wonder mag het heeten, dat de beide inzittenden met den schrik vrij kwamen. Het aantal ingeschrevenen by het orgaan der arbeids bemiddeling bedraagt momenteel ongeveer 80. De da ling van het cyfer vindt zijn oorzaak hierin, dat begon nen wordt met het thuishalen der stapelproducten. Naar we vernemen zijn de gezamenlijke overheidssub sidies (Rijk, provincie, gemeente) in de baggerregeling dit najaar bepaald op 75 pet., zoodat door de particulie ren 25 pet. der betreffende kosten zal moeten worden bygedragen. Het \orige seizoen waren deze cyfers resp. 70 en 30. Gold toen als z.g. tariefloon 28 cent, thans Is dit op 26 cent per uur bepaald. SINT MAARTEN Zondagavond gaf de kinderzangklasse onder lei ding van Mej. Sluis uit Schagen, een opvoering van het zangspel in 4 bedrijven, getiteld „Jantje in Mod- derstad", in café „Rust en Lust' alnier. Wat het een opvoering van „klein goed", toch was er aardig wat belangstelling en gaf het aanzien van zooveel aanwezigen aan spelenden en leidster goeden moed. Het geheel heeft goed voldaan on gezegd kan worden: „hoe krijgt de juf dit in die jonge bolletjes Alles liep vlot van stapel. Wij feliciteeren de juffrouw dan ook wel met haar succes in deze. KOE GR A S JÜLIANADORP. Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie, geeft de tooneelvereeniging „Kunstzin" op Zondag a.s. ln het lokaal van den heer A. Kossen hare eerste uit voering in dit seizoen. Opgevoerd zullen worden „Uit gediend", dramatische schets in één bedrijf, en „Het halsbrekende Huwelijk", blijspel in 3 bedrijven. ALKMAAR Tot doctor bevorderd. Bevorderd te Leiden tot doctor in de rechtsgeleerdheid op proefschrift, getiteld: „De Zijpe en Hazepolder", de heer J. Belonje, geboren te Alkmaar.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6