Uit am^cw| de OMGEVING De Langendijker winkeliers. Maatregelen aan de Roemeensche grens. Merkwaardig incident in de Fransche rechtszaal. UIT DEN RAAD VAN HELDER. Groote demonstratie van de slagers. Predikbeurten. Ingezonden stukken DIRKSHORN, 26 Oct. 1933. Mijnheer de Redacteur. Zouöt u zoo vriendelijk willen zijn onderstaand schrij ven in uw blad op te nemen? waarvoor bij voorbaat mijn dank. Aan den heer CORN. DE VREES, Voorzitter van de pluimveevereeniging „Ons Belang" te Dirkshorn. M.! Bij het lezen van het verslag van de vergadering van Uwe vereeniging zijn er door U, in verband met de steunactie voor den heer Corn. Vader te Dirlcshorn, dingen gezegd, die naar ik meen, even recht gezet moe ten worden. Allereerst beweert U dat de secretaris van den N.H.- P.B., de heer Kwant te Bergen, de schade bij den heer Vader had opgenomen en tot de conclusie is gekomen, dat die f 1500 a f 2000 zou wezen, en niet pl.m. f 2500. zooals buitenom wordt beweerd. De heer Kwant is vak man in deze en zeker geloofwaardig. Mag ik U dan als lid van de commissie even mededeelen. dat de schade bij den heer Vader door drie deskundigen is opgeno men en niet door den heer Kwant alleen, omdat deze verklaarde daarvoor niet capabel te zijn. Het timmerwerk is begroot door den heer C. Dam op f 1500. De electriciteitswerken zijn opgenomen door den heer G. Appelman en geraamd op f 299. De schade aan het pluimvee is door den heer Kwant bepaald op f 700. Alzoo tezamen f 2500. Waar door U wordt gesproken over „buitenom be weren" zou ik U in overweging willen geven om zelf niet buitenom te beweren, maar eerst eens Uw licht op te steken bij menschen, die het weten kunnen. U zult er dan voortaan van verschoond blijven zelf op een vergadering buitenom te beweren. Wanneer U inzage van de verschillende ramingen wilt hebben, zou ik U naar den Burgemeester willen verwijzen, die deze in z'n bezit heeft. Het was op initiatief van den Burgemees ter. dat er deskundige schatters zijn gevraagd. Verder vertelde U, dat U vreemd opgekeken had. dat er een verzoek om steun voor den heer Vader in de Schager Courant was geplaatst en naar de namen van de onderteekenaars van dat verzoek. Om dit. duidelijk te maken, moet ik U even het ontstaan van die Com missie vertellen. Zooals gewoonlijk, wanneer er een ramp gebeurt, ko men er veel menschen kijken en praten er meewarig over en gaan dan naar huis eten. Er zijn altijd menschen, die er anders over denken en probeeren of zij ook iets voor den getroffene kunnen doen. Toen de heer Kistemaker en ik bij de verwoesting hadden gekeken, bespraken we het geval en besloten wij met den Burgemeester overleg te plegen om te zien of we niet om steun bij het Nationaal Crisiscomité of het Stormrampcomité 1927 konden aankloppen. Burge meester was bereid zijne medewerking te verleenen en stelde ons in kennis met het a.s, bezoek van den Com missaris der Koningin. Burgemeester heeft de zaak met den Commissaris besproken, maar jammer genoeg, was er geen geld meeT. Zelf heb ik toen op mij genomen om haar het Nationaal Crisiscomité en het Stormrampco mité 1927 te schrijven. eBide pogingen zonder resultaat Ondertusschen waren wij door de schatting In aanra king gekomen met den heer Kwant, die den Bond van •Pluimveehouders er voor zou spannen. De heer Kwant wilde echter gaarne, dat wij hier ook wat deden, en h3adde ons aan lijsten te laten circuleeren of adverten ties te plaatsen. Wij hebben toen maar een commissie gevormd en opname In verschillende bladen verzocht van ons „verzoek om steun". Een heel gewoon en na" timrlijk verloop zou ik zoo zeggen. Waarom moet daar nu juist het eigenbelang bij te pas komen? Ik weet wel, ér zijn altijd menschen, die zaak niet dienen om de zaak zelf, maar om zichzelf Er zijp toch altijd nog trel uitzonderingen, mijnheer de Vries. De vergadering tovas van oordeel, dat als het de leden zelf eens over kwam, zij ook gaarne geholpen zouden worden. Ik meen 'daaruit te moeten opmaken, dat de vergadering dus Voor steun was. Meent U nu, mijnheer de Vries, dat U 'de zaak bevordert door haar eerst af te breken en ver dacht te maken? Denkt U toch eerst eens aan het goe de in een ander mensch en als U ondervinding daar van heeft, dan pas aan het kwade. De hoofdzaak is tier toch, dat er hulp noodig ls. Door dit te bevorde ren. werkt U opbouwend. Mijnheer de Vries, ik geloof, dat ik U hiermede zoo Volledig mogelijk heb ingelicht U, Mijnheer de Redacteur, nogmaals dankend voor de verleende plaatsruimte, Met de meeste hoogachting, D. GROENHART. WINKET Dinsdagavond vergaderde het Departement Winkel der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, ten huize van den heer R. Laan. Het bezoek was gering. De voorzitter opent de vergadering, waarna de notu len worden gelezen en goedgekeurd. Door den secretaris wordt vervolgens verslag uitge bracht over het afgeloopen jaar. De toestand is niet bloeiend te noemen, het ledental beweegt zich in dalen den lijn en bedroeg op 1 Juli 1933 65. De spaarbank van het departement gaf gelukkig een ander beeld te zien dan het voorgaande jaar; kon toen niets aan de de- partementskas worden afgedragen, wegens koersver lies. thans werd een netto winst gemaakt van f 792 91. Het vergaderbezoek was gering. Het bezoek der nuts- avonden was bevredigend. Het verslag wordt met een woord van dank goedge keurd. Daarna komt de rekening 19321933 ter tafel. De ontvangsten hebben bedragen f 404.19, de uigaven heb ben bedragen f 424.64, nadeelig saldo f 20.45. Er is echter nog een bezit van f 170.99 gedeponeerd. Deze rekening wordt voor nader onderzoek gesteld ln handen eener commissie, bestaande uit de heeren c. Amels en A. Schenk, welke commissie na het onderzoek rapporteert alles in orde te hebben bevonden en voor stelt de rekening goed té keuren. Overeenkomstig dit voorstel wordt besloten en da penningmeester gedechargeerd, met dank voor zijn ge houden beheer, en de commissie wordt bedankt voor haar onderzoek. Aan de nutsbibllotheek wordt een subsidie van f 20 toegekend. Tot beheerder der nutsspaarbank wordt herbenoemd de heer C. Koomen Jz. Wintercampagne. Thans komt aan de orde het laatste punt der agen da: de regeling der wintercampagne, waarvan het re sultaat is als volgt: Novemberavond: Het Nederl. Klelnkun3t-ensemble „De Hollanders", onder persoonlijke leiding en met me dewerking van Jan van Riemsdijk (5 personen). Hoewel deze onderneming feitelijk boven de financieele krach ten van het departement gaat, meende men toch hier mede een keuze te hebben gedaan, die algemeen ln den smaak zal vallen. Jan van Riemsdijk is dit jaar 20 jaar dichter-zanger en maakt zijn jubileum-tournee, ge durende het komende seizoen. Zijn programma is daar mede in overeenstemming en biedt iets zeer bijzonders. Wie Jan van Riemsdijk kent, weet dat diens optreden een prachtavond beteekent en niemand verzulme daar bij tegenwoordig te zijn. Departementsleden en meer dere belanghebbenden worden verwacht. December-avond: Mevrouw van der VeenWilson, declam&trice te Alkmaar is bereid gevonden voor het departement op te treden. Januari-avondAangezocht zal worden de heer Jhr. Dr. Mollerus te Haarlem, om een lezing te houden over een tocht per vliegmachine naar Indië, door hem per soonlijk medegemaakt, welke lezing door liohtbeelden wordt verduidelijkt. Fehruari-avondVoor dezen avond zal weer een be roep worden gedaan op eigen krachten. Het bestuur zal zich tijdig op de hoogte stellen of voldoende mede werking daarvoor verzekerd is. Voor dit programma, dat met zorg is samengesteld, wordt de welwillende belangstelling der leden gevraagd, ten einde van het slagen daarvan verzekerd te zijn. Daarna sluiting. T A\r, ENT) IJK ZUIDSCHARW OUDE. Woensdagavond vergaderde de Langendijker Winke liers-, Nering en Vakvereeniging ten lokale van den heer P. Kramer, onder voorzitterschap van den heer S. Timmerman, die de aanwezigen welkom heette en hoopte op aangename en zakelijke besprekingen. Nadat de notulen waren gelezen en ongewijzigd goed gekeurd, werd meegedeeld, dat van den heer Ter Hof stede een schrijven was ingekoimen. waarhij de wen- schelijkheld werd betoogd van een beter onderlegd-zijn in het boekhouden voor den zakenman. Gevraagd werd, om vanwege de Winkeliersvereenlging een cursus in boekhouden te doen geven. Na verschillende besprekin" gen werd goedgevonden, dat het Bestuur een onderzoek zal Instellen naar de uitvoerbaarheid en zoo dit het ge val blijkt, de noodige stappen te doen om tot de oprich ting van «en cursus te komen. Als nieuwe leden werden aangenomen te heeren S. Kuitwaard te Broek op Langendijk, C. de Boer Wz. te Zuidscharwoude,. K. Langedijk te Noordscharwoude en H. van Zuilen te Broek op Langendijk. Uit de rekening van den waarnemenden penning meester bleek, dat de ontvangsten f 290.49, de uitgaven f 244.59 hadden bedragen, zoodat het batig saldo f 49.90 beliep. By de gehouden bestuursverkiezing werden de aftre dende leden, de heeren S. Timmerman en Jb. de Bak ker herkozen. Voor zoover aanwezig namen zij hun be noeming aan Bij de rondvraag klaagde de heer Heijmans er over, dat men tegenwoordig zoo veel last heeft van verkapte bedelarij, die heel iets anders is dan waren te koop aan bieden of venten, Hij zou het in het belang van de winkeliers achten als daaraan een eind ko worden ge maakt, Na verschillende besprekingen werd besloten, dat het bestuur stappen in die richting zal doen Nog werd er op gewezen, dat het zwarte vakje niet meer in Ons Weekblad verschijnt. De wenschelijkheid van wederopname werd bepleit. Na het voor en tegen te hebben besproken en enkele ervaringen ermee waren gememoreerd, werd goedgevonden het weer op te ne men. De heer D. Schuitemaker bracht in herinnering de pogingen, die door een daartoe ingestelde commissie zijn gedaan, om verlaging van electriciteitsprijzen te ver krijgen. Herhaaldelijk ls aan de Commissie van Be heer der Lichtbedrijven over deze zaak geschreven, doch er is nimmer antwoord op ontvangen. Er is ook per soonlijk met den directeur geconfereerd. Alles zonder resultaat Besloten werd, dat men zich nogmaals tot de Com missie van Beheer zou wenden om tot resultaat te ko men. Daarna sluiting. BROEK OP LANGENDIJK. Mej. Edelman, telefoniste bij het Rijkstelefoonkantoor alhier, wordt met 1 November a.s. overgeplaatst naar IJmuiden. Z 1.1 P F 'T ZAND. Voetbaluitslagen van Zondag. GZ. 1—z.a.p. 1. 1—2; Voorwaarts Hg.z. n, 0-4; g.z. in—z.a.p. ra. 5—i. We vernemen, dat het onlangs verbrande woonhuis met kapberg, eigendom van den heer A. Tiel te Den Helder, opnieuw zal worden opgebouwd. Dit werk is door den eigenaar onderhandsch opgedragen aan den aannemer C. de Leeuw alhier. Op een daartoe op Dinsdag 24 dezer in het café „De Jonge Prins" van den heer G. A. de Wit alhier gehou den vergadering is opgericht een biljartclub, genaamd ..De Carambole". Hoewel er zeer veel liefhebbers waren om als lid toe te treden, werd besloten om het maximum ledental op 12 te stellen. Hierna werd door een 12-tal deelnemers, bijna allen behoorende tot de betrekkelijk sterkere spelers, een club gevormd, welke zich ten doel stelt, niet alleen de winteravonden gezellig te passeeren door één maal per week samen te komen, doch bovenal, door het spel wetenschappelijk zoo juist mogelijk te spelen, o.a. uitsluitend cadre-spel, algeheele noteering der gemaakte beurten, berekening der moyennes enz. te trachten te komen tot hooger spelpeil, hoofdzakelijk gebaseerd op het concentratie-spel, het zgn. klein spel, hetwelk tot de klassificatie der biljartkunst behoort, volgens den bekenden schrijver Is. Querldo, in diens werkje: „Van het groene laken". Als bestuursleden werden op deze vergadering geko zen de heeren: T. Blokland, voorzitter, Jo Vogelzang, secretaris, en P. Vader Cz., penningmeester, welk be stuur werd opgedragen een competitie voor te bereiden alsook besprekingen te voeren met een soortgelijke club voor het houden van wedstrijden. Hoogstwaarschijnlijk zal hiertoe worden uitgenoodigd de club „Du Passage" gevestigd te Den Helder. KEENSMERBRUG. Door Gebr. Nieuwland alhier is een groenkraag Jaap- jesbiet geteeld, die het respectabele gewicht heeft van 7.5 K.G. (met bladeren 10 K.G.). Voorwaar een groote zeldzaamheid. BURGERBRCG. De heer G. Koele, ploegbaas bij de Ned. Spoorwegen alhier, wordt met ingang van 27 October a.s. in gelijke functie overgeplaatst naar Egmond aan den Hoef. ALKMAAR Ernstige autobotsing. Dinsdagavond had op den Kennemerstraatweg-hoek Emmastraat alhier een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto, bestuurd door P. B., wonende te Wervers- hoof en een luxe auto, bestuurd door J. B. de W., wo nende te Heiloo. De vrachtautobestuurder gaf rechts niet den voorrang en schijnt dit de oorzaak van de aan rijding te zijn. Beide voertuigen werden ernstig beschadigd, zooda nig dat de luxe-auto naar de garage P. aan den Kenne- merstraatweg moest worden gebracht en de vrachtauto per kraanwagen ls weggehaald door den garagehouder Sch, alhier. De echtgenoote van den bestuurder der luxe-auto werd hierbij zoodanig gewond dat doktershulp noodza kelijk was, waarna zij per taxi naar haar woning is vervoerd. Van een en ander wordt door de Politie pro ces-verbaal opgemaakt. SINT MAARTEN De Raad dezer gemeente vergadert Dinsdag 31 Octo ber, a.s„ des namiddags half twee. sch nnnr In het Raadsverslag van deze gemeiente elders ln dit numimer staat vermeld onder het punt: verzoek om ver lenging sluitingsuur vcor café's, dr.t de heeren Kaag en Bijl tegen het voorstel van B. en W. stemden om dit uur te benalen op 11 uur n.m. Dit moet zijn de heeren Kaag en Dapper. H0 0 GW OHL Maandag 23 October J.I. werd er een vergadering ge houden van het Crisiscomité, alhier, waarbij alle leden tegenwoordig waren. De vergadering werd gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis. Om acht uur des avonds werd de vergadering geopend door den voorzit ter van het Crisiscomité, den heer D. Hoogenboom, burgemeester dezer gemeente, die een woord van wel kom tot de aanwezigen riohtte. Daarna werden de notulen voorgelezen, die onveran derd goedgekeurd werden. De voorzitter deed mededee- ling dat dé collecte, die door eenige leden van het Cri siscomité in deze gemeente gehouden werd, een bedrag van f 502 heeft opgeleverd, waarbij nog komt een be drag van bijna f 9 van de vereeniging „Hoogwoud Voor uit", die ontbonden is en het batig saldo beschikbaar stelde voor het Crisiscomité, wat in dank werd aan vaard. Van de opbrengst der collecte wordt 10 pet. afgestaan aan het Nat. Crisiscomité. Besloten werd voor het over blijvende bedrag stof voor onderkleeding te koopen, de kens beschikbaar te stellen en spek te distribueeren. Vervolgens werd nagegaan de lijst van personen, die voor verstrekking van bovengenoemde goederen en le^ vensmiddelen in aanmerking komen en werd het dage^ lijksch bestuur, bestaande uit de heeren D. Hoogen boom, voorz., D. Portegies, secr., en L. Glas, penn., ge machtigd de noodige maatregelen te nemen, waarna om ongeveer half elf de vergadering door den Voorzitter gesloten werd. B4HSlwnEHHOHN Maandag werd in het gebouw van de Ned. Herv. Kerk alhier, uitgaande van den Nederl. Bllndienbond, een propaganda-avond gehouden. Het kerkgebouw is vrijwel geheel gevuld met be langstellenden als de voorzitter van het comité van voorbereiding, de Weleerw. heer Ds. R. van der Veen, de aanwezigen het welkom toeroept. Spreker gewaagt in zijn openingswoord van de hulp, die de blinden zoozeer van hun ziende medemensehen behoeven, evenwel geen hulp uit medelijden, doch uit medegevoel, uit medele ven met hen, die het voornaamste menschelijk orgaan moeten missen. Steun, waardoor hun de kracht en de moed wordt gegeven zich aan te passen bij het gewo ne leven. Na de treffende woorden van den Voorzitter, werd door „Caecilia" een tweetal nummers gezongen, n.1. Bede en Ave Maria, De twee eerste acten van do film „Wat wij willen" werden vervolgens vertoond en gaven een zuiver beeld van de wijze, waarop aan blin den het schrijven, lezen en het uitoefenen van hand werk werd geleerd. Tusschen de beide acten declameer de de bondspropagandist, de heer van den Berg een tweetal gedichten, „Moed" en „Stilte". Met bezieling werden deze verzen voorgedragen. Voor de pauze hield de heer van den Berg een propa- gandarede, waarin hij duidelijk liet uitkomen, dat zij, blinden, heel goed in staat waren, het leven blijmoedig te leven en zich te gevoelen als leder ander. De gelijk waardigheid, daarop werd door spreker speciaal den na druk gelegd en hij hoopte, dat ook deze bijeenkomst er toe zou bijdragen, dat dit besef meer en meer zou wor den begrepen. Spr., die zijn rede met groote overtui ging had uitgesproken, eindigde met een opwekking om toe te treden als lid van den Nederl. Blindenbond. Na de pauze, zong allereerst „Caecilia" Du Hirte, Is- raels en Droome Vrouwe kom. waarna de belde laatste acten van „Wat wij willen" op het doek werden ge bracht Tenslotte dankte de Voorzitter allen voor hun aan wezigheid en sloot de bijeenkomst Politie. Vermist: een postduif. InL ter secretarie. W I E R I N (I E V Materiaal verkoop M.U.Z. De groote materiaalverkoop der M.U.Z., waarvoor men thans bezig is een der kolossale cementloodsen op het werkterrein vóór het Hoofdkantoor der M.U.Z. in gereedheid te brengen, teneinde als verkooplokaliteit te dienen, zal naar wij vernemen, Woensdag 15 Novem ber a.s. alhier worden gehouden. Bijzonderheden dezer verkooping worden nader in dit blad bekend gemaakt N i F, r xv E v E nn r p De Noordhollandsche Cinema komt aa. Zondag in de Prins Maurits, alhier. Ook hier wordt een filmprogram ma van de allereersten rang vertoond, en wel Marleno Dletrich in „Blonde Vernis." Tegen Invallen der Komitadjl's. Reuter meldt uit Boekarest: De Roemeensche regeering heeft de militaire strijd krachten aan de Roem eensch-Bulgaarsche grens ver sterkt en is voornemens, ook polltletroepen naar het grensgebied te zenden, als de vijandelijkheden tuschen Macedonische kolonisten en Bulgaarsche Komitadjl's niet zullen ophouden De invallen der Komitadjl's hebben plaats in de pro vincie Dobrodja, welke na den Balkan-oorlog van 1913 door Bulgarije aan Roemenië werd afgestaan. De komitadji's, die een tijd lang hun terreur-actie in dit district hadden gestaakt, hebben de laatste weken opnieuw invallen gedaan in verscheidene dorpen, waar" bij een aantal inwoners werd gedood. De spanning in dit district is zoo hevig, dat In sommi ge gevallen de Macedonische kolonisten wraak hebben genomen op de Bulgaarsche bevolking. De Roemeensche regeering heeft een beroep gedaan op Bulgarije, cm gezamenlijk maatregelen te nemen, om deze invallen tegen te gaan, doch daar de spanning voortduurt, heeft de Roemeensche regeering nu zelf maatregelen genomen. Alle advocaten verlaten de zaal. Reuter meldt uit Aix (Provence): Een sensatio- neele getuigenis, die tot een merkwaardig incident leidde, is gister afgelegd in het proces tegen Sarret, den man, die er o.a. van verdacht wordt een aantal personen te hebben vermoord, nadat hij hun leven hoog had verzekerd. Een getuige verklaarde namelijk, dat Sarret heeft getracht, door middel van een mede gevangene, een briefje aan zijn advocaat te zenden. Daarin stond, da', een bepaalde dame voor de recht bank zou verklaren, dat zij een badkuip had ver kocht aan een vrouw, die in gezelschap was van een mijnheer wiens signalement overeenstemde met Chambon (een der slachtoffers). Sarret protesteerde en wees er op, dat de getuige verscheiden malen is veroordeeld, terwijl de verde diger, me. Roche, verklaarde, dat hij zelf het briefje had opgesteld. De .dvocaat-generaal zeide, dat het dan beter ware geweest, indien me. Roche gister niet voor de balie was verschenen. Direct ontstond groote opwinding bij de andere verdedigers de Moro Giafferi en Blanc, die hun confrère Roche tegen elke verdenking wil den verdedigen. Ten slotte verlieten alle a:lvo~atcn de zaal, waarna de president de geheele zaal liet ont ruimen en de zitting schorste. MODERN KERKGEBOUW IN DUITSCHLAND. Te Charlotten- burg bij Berlijn werd onlangs bo venstaand door professor Barting ontworpen, moderne kerkgebouw, de Gnstaaf Adolf-Kerk, ingewijd. Bezuinigingen Ingevoerd. De raad van de gemeente Den Helder heeft In zijn vergadering van gisteravond een voorstel aangenomen, waarbij enkele afdeelingen der secretarie worden sa mengevoegd en aldus op den duur een aanzienlijke be zuiniging zal worden verkregen. Hef. feit, dat enkele hoofdambtenaren den dienst gingen verlaten, bood een goede gelegenheid met deze reorganisatie te komen. Nu de dienst van het burgerlijk armbestuur krachtens den regeeringsmaatregel is omgezet in een dienst van maat schappelijk hulpbetoon, hadden B. en W. een nadere re geling ontworpen ten aanzien van den tegenwoordigen informator, die als adjunct-commies in het nieuwe systeem niet paste. Voor dezen laatste was een oproe ping geplaatst en nu hadden B. en W. voorgesteld* den tegenwoordigen Informator bij wijze van compensatie een jaaxlijksche toelage op zijn salaris te geven. Dit voorstel viel in zeer slechte aarde en werd met slechts de stemmen van twee wethouders vóór, verworpen. Eveneens verworpen werd een motie vaa s.d. zijde, om functionarissen van elders te betrekken. Ook een voor stel van den heer Biersteker (gemeentebelang) om de zen ambtenaar in een hoogere loongroep te plaatsen, werd verworpen. De raad zal hierdoor tijdelijk terug komen op een vroeger besluit. Met de galg voor op Aan de groote landelijke protestvergadering van d« slagers te Utrecht werd ook door vele Rotterdammer» deelgenomen. Een aantal van hen zijn gezamenlijk per auto van het Rotterdamsch abattoir naar Utrecht ver trokken en hebben hiervan een demonstratletocht ge maakt, door aan hun auto's doeken met protestop* schriften te bevestigen. De groote verbolgenheid, welke onder de slager# heerscht tegen den directeur van de Rundvee-Centrale, den heer Zwanenberg, kwam tot uitdrukking In de galg, welke vele deelnemers van den toch voorop hun motor kap hadden bevestigd. Aan het koord van de galg bengelde een dik opge blazen zwaantje, waarvan de hals stevig was inge snoerd. Msb. VRACHTAUTO TE WATER. De bestuurder gered. Gisterochtend Is een met melkbussen geladen vracht auto van de firma Verhoef te Montfoort, die over de ophaalbrug te Oudewater reed, daar de chauffeur. G. v. Kats, waarschijnlijk door een defect aan de stuurin richting bij het nemen van de bocht Oosterijsclkadc den auto niet kon houden, den LJsel ingereden. De chauffeur werd gered. Gedurende eenigen tijd was de scheepvaart ter plaatse gestremd. DONDERDAG 26 OCTOBER. V. C. J. B. Anna Paulowna, nam. 7% uur Bijeenkomst ZONDAG 29 OCTOBER. Schagen, nam. 7 uur, Ds. Eikema. Haringtaulzen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Henigenburg, nam. 7 uur. Ds. Vorstman., Dirkshorn, nam. 7 uur. Ds. de Leeuw. Or. 1 Allerheiligen Allerzielen. Noordscharwoude, geen samenkomst. Oude Niedorp, vcorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Nieuwe Niedorp. geen dicr.st. Oudkarspel, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Aartswoud, voorm. 10 uur, Ds. Reddingius. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. Vaandrager Huisduinen, geen dienst Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstm*'- 3urgerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt. Oallantsoog, geen dienst. St. Maartensbrug, zie Burgerbrug. Ouderiuis, zie Schagerbrug. Petten, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Schagerbrug, nam. 7 uur, Ds. Witkop. Kolhorn, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Poel. Oosterland, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Herden king Kerkhervorming. Westerland, nam. 7 uur, Ds. Van Beek. Hori^'-'ne Kerkhervorming. Winkel, vcorm. 10 uur. Ds. Seulijn. Warmenhuizen, nam. 7 uur, Ds. Seulijn. Hoogwoud, vcorm. 10 uur, Ds. Los. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Bareingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Haars. Hippolytushuoef. voorm. 10 uur, de heer J. E. Tuininga, proponent. EVANGELISATIE. Sohagen, voorim. 10.30 uur, de heer Heeresma, v. Ad'ara. 's Avonds geen dienst. Breezand, vcorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. uur, de heer Eoon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur. de heer O. Deen. Langereis (Gebouw „de Vrode"). nam. 2 uur, de heer R. Schuil, van Noordscharwoude. THE STAR OP IIOPE IVIISSïON. Julianadorp, nam. 7 uur, de heer H. J. Kraak van Den Helder,

Schager Courant | 1933 | | pagina 6