Arrondissementsrechtbank te Alkmaar Het Rotspad. Waarnaar men luistert MEERVOUDIGE STRAFKAMER ZITTING VAN DINSDAG Sl OOTOBER. Hoogwoud. KWAKZALVERIJ ME7T HOO<>HREQUENTIE- APPARAAT. De ex-vertegenwoordiger Pieter V-, woonachtig te Velzen, was door den kantonrechter te Medemblik veroordeeld ter zake overtreding der wet op de genees kunde tot f 100 boete subsidiair 20 dagen en tegen dit vonnis in hooger beroep gekomen. Evenals in eerste instantie werd verdachte bij de behandeling van dit appèl ter zitting als raadsman en verdediger bijge staan door mr. Schenkeveld. Appellant zou dan met teen z-g. hoogfrequentletoestel behandeld hebben de ge tuigen mej. A, Modder en J. v. d. Graaf, die Indertijd aan' een of andere ongesteldheid geleden hadden. De verdachte ontkende dat zijn bemoeiingen mat bedoeld toestel ressorteerden onder de wet op de ge neeskunde. Hij gaf aanwijzingen volgens het by be doelde toestellen gevoegde voorschrift. Wel had hij de families Modder en de Graaf bezocht en toestellen ge demonstreerd. Garanties voor eventueel© genezing had appellant niet gegeven. De heer A Modder te Hoogwoud had een dochtertje met een accident aan den arm en kwam in contact met appellant en zekeren mijnheer de Klein. Deze be zochten hem met het apparaat. De heer de Klein be voelde den arm van het meisje, het toestel werd aan gesloten, er ontstond een blauwe vlam en behandelde de verdachte Pieter V. het meisje met de daarvoor aangewezen staaf. Volgens diagnose der beide heeren mankeerde het meisje ook iets aan de hersenen. Zij gaven voorts 90 procent kans op genezing. De heer de Klein had ook nog een briefje getoond van Dr. Pool, tem aan te toonen, dat ook doktoren het toestel appre cieerden. Ten slotte bezweek de heer Modder voor de argu- merten der heeren waaronder ook beweerd werd. dat zou gepoogd worden een leerstoel voor deze genees methode aan de Universiteit te verkrijgen. De heer de Klijn, die zoo'n beetje de stuwende kracht scheen te zijn, gaf ook een gebruiksaanwijzing aan den heer Modder. Modder had 1 maand het apparaat in gebruik genomen, doch zonder eenig resultaat. Hij betaalde f 75, doch heeft gelet op de treurige uitkomst, de voldoening van het nog resteerende bedrag achter wege gelaten. Bedoeld apparaat, verpakt in een keurige koffer, werd daarop door den heer Modder aan het College getoond. Vevolgens aangesloten, en gedemonstreerd, Naar verkiezing werden blauwe ten roode vlammen ge projecteerd.. De 14-jarige mej. Elisaibeth Modder te Hoogwoud was behandeld met het instrument, voorts geen nieuws. De 39-jarige kapper J. v. Graaf te Hoogwoud had 'ook een visite van de heeren ontvangen. Getuige leed aan de nieren ten werd bestreken met een blauwe en troode vlammenstraal. Bij een halfjarig gebruik werd genezing in 't vooruitzicht gesteld. Getuige had ook "n koffer gekocht en f 75 direct betaald. Hte restant, ook f 75, was hij zoo vrij geweest in zijn zak te houden, aangezien het resultaat nihil bleek te zijn. Ook hem was een briefje van Dr. Pool etoond. De president der strafkamer, mr. Ledeboer beschouwde het manoeu- vreeren met het briefje 'n truuc, die nauw verwant scheen aan oplichterij. De echtgenoot© van den heer v. d. Graaf, mej. H. Sligtenhorst vertelde dat de heeren direct observeerden dat haar man een nierlijder was. Voorts onderschreef zij de verklaring van haar echtgenoot. Appellant bleek niet meer in dienst van de «f®- toeeskunde" en was werkloos. De heer Officier achtte alleen geneeskundige raad geving bewezen, doch dit nu was juist verboden. Om trent:de waarde van het instrument wilde de Officier geen oordeel uitspreken, doch vermeende dat het ge bruik alleen deugdelijk kon zijn onder nauwkeurige controle van eer. geneesheer. Zooals het nü werd aan gewend, achtte de Officier fataal en requireerde hij bevestiging van het gewezen vonnis te Medemblik. Mr. Schenkeveld memoreerde den tegenspoed In de hooger beroepsaanteekening en. hield daarop een uit voerig betoog, waarin hij zijn voldoening uitsprak, dat het element oplichting uit het proces was wegge laten. Pleiter deed naar voren komen, dat het hier gold een onschuldigen vorm van kwakzalverij. Het ge wraakte briefje van dr. Pool wees daar alreeds op. Voorts bracht pleiter eenige juridische uitspraken maar voren enconcludeerde per saldo tot vrijspraak- Behagen. EEN RECALCITRANT MUSICUS. De 26-jarige toonkunstenaar Herman Leo K., was door den majoor der Rijksveldwacbt Holema, in den avond van 11 November, den welbekenden keuveltjes avond of St. Maartensavond gelast om zijn weg te ver volgen, aan welke lastgeving niet werd voldaan. De kantonrechter te Scha gen had hem deswege veroor deeld, tegen welk vonnis de veroordeelde een thans behandeld hooger beroep aanteekende, De appellant verklaarde niet te hebben geweten, wat er eigenlijk FEUILLETON. Saar het Engelsch. Dorothy nam den borstel en ging zelve verder met het haar voor den nacht in orde te brengen. „Waarom zou Grootvader krankzinnig zijn, Ef? Co- lin zag niets verschrikkelijks in die bepaling." „Hij weet niet, wat ik weet." „En hij zal heel boos op je zijn, als je mij zoo'n schrik aanjaagt. Denk je niet, dat hij flink genoeg is om mij te beschermen? Wat is dat dan voor een gevaar dat je ducht? Dat Grootvader voorwaarden vaststelde voor t geval van mijn dood, roept den Dood nog niet te voor schijn." „Kon tk u toch maar op uw hoede doen zijn, Miss Do rothy! Nog ééns: wanneer gaan die twee weg? Toe, zeg mij dit maar! Dan zou ik wat geruster kunnen sla pen." „Maar ik weet 't niet, Ef." Hebben zij het dan niet gezegd?" „Mijn neef heeft er met een enkel woord van gespro ken. Hij was heel aardig en zei, dat het hem zoo speet, dat hij, na lezing van het document, ineens wat lomp tegen mij uitgevallen was en vroeg mij zelfs of ik het hem vergeven wilde." „En toen hebt u ze beiden gevraagd, om te blijven?" „Ja, tot ik getrouwd ben." De oude zei niets meer, hielp haar meesteresse te bed en ging toen naar haar eigen kamer, die grensde aan die van Dorothy. Daar viel ze bij het venster op de knieën en liet het hoofd op de armen vallen. Zij deed dien nacht geen oog toe, maar was den volgenden morgen al vroeg op en stond bij de portierswoning te wachten, toen Colin het hek binnenreed omtrent elf uur. Zoodra hij de oude zag, steeg hij af en leidde het paard bij den teugel. „Is er iets niet in orde, Effie? Je ziet er zoo bezorgd uit," aan de hand was. De burgemeester van Schagen had assistentie verzocht aan den majoor ln verband met mogelijke wanordelijkheden. Verdachte, hiertoe meer malen aangemaand, had niet voldaan aan het bevel tot doorloopen. Hij had tegen den majoor, die in po litiek was, gezegd: Ik heb met jou niets te maken! Appellant beweerde, voor het Kantongerecht, den ma joor niet te hebben gekend, doch een week te voren had de majoor hem persoonlijk een dagvaarding be- teekend. De Officier nam zijn verweer dan ook niet serieus en requireerde bevestiging van het gewezen vonnis, f 5 boete of 5 dagen hechtenis. 't Zand. MET EEN JACHTGEWEER, GEFLANEERD. De heer Joh. Str., een 38-jarig koopman uit 't Zand, gem. Zijpe, wiens verschijning voor ons geen nieuwtje was, had zich op 9 Maart met een jachtgeweer in het jachtveld hervonden, zonder, zooals door brigadier Van Ens, die hem op den Zijperdijk aanhield, werd getuigd, voorzien te zijn van een jachtacte. De jager was deswege door den Kantonrechter te Schagen veroordeeld en nu van dit vonnis ln appèl gekomen. Hij beweerde zich niet in het Jachtveld, doch op den openbaren weg te hebben bevonden en noemde zelfs het nummer van den kadastralen legger der we gen. Het geweer had appellant na de aanhouding weg geworpen. Over den openbaren weg werd nog eenigen tijd onder deelname van alle belanghebbenden, gezel lig geboomd en een ambtenaar van het Hoogheem raadschap telefonisch opgeroepen met een kadastrale kaart, waaruit bleek, dat de weg inderdaad niet open baar was en appellant derhalve behoorde te worden vrijgesproken. Zooals de Officier, eerlijk zijn neder laag erkennende, dan ook requireerde. Alkmaar DE LANGGEVENGERDE AMATEUR-FOTOGRAAF- De 23-jarlge heer Joh. Jacobus Tr., 'n te Egmond Binnen geboren en wonende landbouwersknecht, werd door meneer den officier ten laste gelegd, dat hij zich te Alkmaar ln Augustus 1932 wederrechtelijk zou hebben meester gemaakt van een fototoestel, merk Codek en eigendom van de 26-jarige mej. E. C. Ven bart te Oterleek. Deze dame had met een gezelschap per auto de Alkmaarsche kermis bezocht, terwijl de auto werd geparkeerd op het Waagplein. Het fototoe stel was ln de auto geborgen onder kussens. Toen men omstreeks 12 uur ln den nacht weer wenschte te ven trekken, bleek het dat de auto was doorzocht er. het toestel verdwenen. Verschillende gemaakte strand- kiekjes waren thans op de zitting aanwezig, benevens het bewuste fototoestel. De verdachte had destijds een café op de Laat te Alkmaar bezocht en een ven teering gemaakt, die hij niet kon betalen. Hij bood toen de bedienende juffrouw Niesse een fototoestel in betaling aan met f 1 toe. Deze inmiddels gehuwde da me herkende pertinent in den persoon op het zon daarsbankje den cafébezoeker in dien kermisnacht De chauffeur P. J. Lieftlng uit Egmond-Binnen verklaarde den bewusten kermisavond op stap te zijn geweest met zijn vriend Joh. Klaver en had toen ook aangetroffen den verdachte. Deze heer had hem. zoo als hij thans geliefde te beweren, een fototoestel ge geven. Het was op Zondag 21 Augustus 1932. Bedoelde vriend Joh. Klaver, een werkman uit Egmond-Binnen, wist van geen fototoestel af. Hij was wel in 't café van Houtkooper geweest Ook Liefting had geen foto toestel gezien of gekregen. De Officier releveerde, dat een jaar later toevallig het spoor van der» dief, dat naar verdachte leidde, werd ontdekt. Alle omstandigheden wezen op het da derschap van dezen man, weshalve de Officier, het bewijs geleverd achtende, veroordeeling tot 4 maanden gevangenisstraf vorderde. VRIJDAG 3 NOVEMBER. HILVERSUM (296 M.) VARA.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Mor genwijding; VARA: 10,15 Voordracht door Ca rel Rij ken; 1030 Orgelspel door Johan Jong; 11.15 Voor dracht; 1.130 Pianorecital; AVO.: 12.00 Lunchconcert door het Ensemble Otto Hendriks; 2.15 Gramofoon muziek; 2.30 Causerie; 3.00 Gramofoonmuziek; VARA.: 4.00 Gramofoonmulzek; 4.50 Voor de kinderen; 5.30 Orkest; 6 40 Gramofoonmuziek; 6-50 Orkest; 7.10 Le zing; 7.30 Orkest; VPJIO.: 8,00 Cursus; 8.30 Concert, 9.00 Cursus; 9,30 Vervolg ooncert; 104)0 Vrijz. Godsd. Persbureau: 10.05 Vaz Dlas; 1015 Serie fragmenten en verhalen; 10.45 Gramofoonmuziek; VARA-: 11.00 Or gelconcert door Joh. Jong; 11-30 Gramofoonmuziek, HUIZEN (1875 M.) KLR.O.: 8-00 Morgenconeert; 10-00 Gramofoonmuziek; 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen; 12,00 Politieberichten; 12.15 De KH.O-boys; 2.00 Gramofoon muziek; 2.30 Zang- en planorecital; 3 45 Gramofoon muziek; 4.00 Rustpoos; 4J.5 Gramofoonmuziek; 5-00 Orkest; 6-15 Lezing; 6,40 Orkest; 7,00 Politieberichten T.15 Lezing; 7.35 Causerie: „Wonderen van den ster renhemel; 8.00 „Das Lied von der Glocke" van Max Bruch, uit te voeren door de RK. Oratoriumvereeni- ging Haarlem; 9J.5 Vaz Dias; 9.45 Vervolg uitz. uit Haarlem; 10.15 Vaz Dias; 10.20 Radioklucht; 11.00 De K-R-O-boys; 12.00 Sluiting. LUXEMBOURG (1191 M.) 7.50 Symphonieconcert; 8.35 Vocaal conoert; 9.20 Viool concert; 10.15 Concert BRUSSEL (509 M 12.20 Gramofoonmuziek; 1.30 Idem; 5.20 Ooncert; 6.35 Gramofoonmuziek; 8.20 Populair ooncert KALUNDBORG (1183 M 11.20 Strijkorkest; 2.20 Dansmuziek; 7.30 Viool recital; 10-10 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 6 20 Omroeporkest; 8.20 Concert 9.20 Dansmuziek. HAMBURG (375 M l 1050 Populair ooncert; 12.40 Idem; 150 Gramofoon muziek; 3.20 Concert; 7.20 Idem; 9.40 Concert. UHnENBUHO H72 M.) 12.55 Conoert; 2.05 Kamermuziek; 5-20 Concert. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Orgel re cl tal; 12.50 Dansmuziek; 1.35 Concert; 4-10 Gramofoonmuziek; 4.50 Ooncert; 8.20 Idem; 9.40 Gra mofoonmuziek; 10.10 Concert. ,Jk bèn ook bezorgd, sir," antwoordde de oude, terwijl zij voorzichtig uitkeek, of er nergens luisteraars scho len. „En er is niemand anders, tot wien lk mij wenden kan, dan tot u, Mr. Colln. Zij ls zoo onschuldig en Jong en zij begrijpt het niet. Maar u zult naar mij luisteren, niet waar?" Hij keek haar glimlachend aan, niet begrijpend, waar zij heen wilde. „Zeker. Wat ls er?" „U moet haar dadelijk trouwen, Mr. Colin; er geen gras over laten groeien. Zij zal zeker toegeven, als u het maar warm bij haar bepleit, U kon trouwen, zonder dat iemand er verder van af hoefde te weten, met een speciale vergunning. Dan kunt u altijd bij haar zijn en voor haar zorg dragen, want zij was dan toch uw vrouw Zoudt u dit niet doen, Mr. Colin?" „Maar beste Effle, als de zaken anders geschapen stonden, dan zou ik met genoegen je raad volgen." „Wat bedoelt u daarmee sir?" „Wel als je meesteresse niet eigenares was van We- myss. Je weet toch wel, Effie, dat het een gewichtige onderneming ls, om zulk een rijke jonge dame te trou wen?" „Gewichtig?" „Ja. Er worden allerlei bepalingen en beveiligingen voor haar vereischt. Wemyss is een waardevol bezit en het wordt geheel vastgezet op Dorothy en haar erfge namen. Uit een finantieel oogpunt beschouwd, ben ik een slechte partij voorm ijn verloofde. Mijn plaats brengt maar een paar honderd per jaar op en met het Schot- scbe landgoed er bij, nog geen duizend. Dus hoeft ook niemand te denken, dat ik profiteeren wil van het in komen van Dorothy. Maar juist omdat ik dit ook niet van mij gezegd of gedacht wil hebben, zijn er zooveel voorbereidingen noodig." „O, sir!" smeekte de oude. „Maar Effie, je hoeft waarlijk niet zoo somber te kij ken: er zal haar niets geen leed geschieden." Zóó diep was Effiê's teleurstelling, dat zij niet in staat was, meer iets te zeggen en toen zij Rokeby tus- schen de boomen van de oprijlaan naar Colin zag toe komen, maakte zij, dat zij in huis schoot. HOOFDSTUK V. Welken vorm Effie's vrees ook aannam, zou zij moei lijk zelve hebben kunnen zeggen en er verliepen al heel wat dagen, zonder dat er Iets ontstellends gebeurde. Rokeby was haar werkelijk van veel dienst, vond Do- PARUS EEFFEL (1446 M.) 750 Pianorecital; 855 Concert. PARIJS RADIO (1725 M.) 8.05 Gramofoonmuziek; 12.50 Idem; 7.40 Idem, 8-50 Opera-uitzending. MILAAN (381 M.) 4.30 Kamermuziek; 6.00 Gramofoonmuziek; 7.00 Idem; 755" Idem; 7.50 Operette-uitzending. ROME (441 M 4.35 Vocaal- eo Instrumentaal concert WE ENEN (517 M.) 8-20 Populair concert; 955 Dansmuziek. WARSCHAU (1412 M 4.15 Vioolrecital; 5.40 Populair concert; 7.20 Lezing en muziek; 7.35 Concert; 1010 Dansmuziek. BEROMUNSTER (460 M.) 450 Populair1 ooncert; 7.10 Conoert; 8.30 Concert ZATERDAG 4 NOVEMBER. HILVERSUM (296 M.) VARA.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10-00 Mor genwijding; VARA: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven; 12-00 De Notenkrakers; 1-00 Klein-orkest; 2.00 Rustpoos; 2.15 Gramofoonmuziek; 2.50 Lezing; 3.10 Balalaika-orkest; 3.30 Film kwartier tje; 3.45 Orkest; 4.00 Gramofoonmuziek; 4-30 Zang; 5.00 Gramofoonmuziek; 5-45 Orkest; 6.10 Letterkundig over zicht; 6.30 Orkest; 7.00 VH-O-: J. Hoving: ,Het boek van Job'; VARA: 8.00 Herhaling SO-S.-berichten 8.02 De Flierefluiters; 8.45 Toespraak door A. de Vries; 8.55 Vaz Dias; 9.0C Programma van Boedapest; 9-30 Varia; 9-35 Programma van Boedapest; 10.35 Muzikaal allerlei; 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12-00 Politieberichten; 12.15 Sextet; 2.00 Halfuurtje voor de rijpere Jeugd; 2.30 Kinderuurtje; 4-00 H.I.R.O.-uitzending; 5.00 Cursus Schriftverbetering; 5.30 Esperantonleuws; 5.45 Gramo foonmuziek; 5.55 Techn. kwartiertje; 6.00 Gramofoon muziek; 6.20 Weekoverzicht; 6.45 Gramofoonmuziek; 7.00 Politieberichten; 7.15 Cursus 7.35 Gramofoonmu ziek; 7.45 Orke6t; 8.15 Syncopations op twee vleugels; 8.25 Vaz Dlas; 8-30 Gramofoonmuziek; 8.45 Orkest; 9.15 Syncopations; 9.25 Orkest; 9.55 Gramofoonmuziek; 10.30 Vaz Dias; 10.35 De KHO-boys rothy. Hij lichtte haar in, omtrent velerlei zaken be treffende het goed: hij gaf haar raad ten opzichte van aan te brengen veranderingen en verbeteringen. Zij van héar kant wilde ook graag alles doen, om haar neef gunstiger te stemmen; zoo traden ze elkaar dus met den olijftak tegemoet. Miss Greig was ook uiterst voor komend. De maanden Juli, Augustus en September verliepen zonder dat er iets van belang plaats had. De tuinen prijkten reeds in de prachtigste herfsttinten. De appels en peren in de boomgaarden waren een weelde om te zien. Vroeg in Ootober ging Rokeby Wemyss naar Londen en tot niet geringe verbazing van Miss Greig bleef hij daar langen tijd, zonder dat hij iets van zich liet hooren Het huwelijk van Dorothy zou in het voorjaar plaats hebben. Op een avond in November dineerde Colln op Wemyss en toen Dorothy en hij naar den salon waren gegaan, had Miss Greig zich teruggetrokken naar de studeerka mer, en zat daar aan Rokeby te schrijven. Zij was van oordeel, dat er nu wel eens eenige voortgang mocht ko men in de zaken en waarom bleef hij eigenlijk zoo lang weg? Dus zond zij hem een kort briefje: dacht hij er wel om, dat de tijd steeds voortschreed? Het was nu al eind November en het huwelijk zou plaats hebben in het voorjaar. De volgende post bracht Miss Greig geen antwoord op haar schrijven. Zou Wemyss het niet ontvangen hebben Op den derden dag echter versoheen hij ln persoon omstreeks het diner en na dit maal en toen Dorothy met den dominee naar den salon was gegaan, wenkte Rokeby Miss Greig hem te volgen naar de bibliotheek. Er viel een onverklaarbare verandering ln zijn uiter lijk en optreden waar te nemen. Zijn oogen schitterden: hij zag bleek en er was iets schichtigs in zijn bewegin gen, al deed hij nu ook nog zoozeer zijn best, om op zijn gemak te schijnen. Zij ging bij den haard zitten; hij aan tafel en terwij] hij hier en daar ee- papier verschikte, begon hij ineens- „U dacht zeker, dat ik ons gesprek na den dood van den ouden heer vergeten had?" „'t Had er wel wat van." .Jk heb mij geamuseerd, Miss Grieg, en ook veel geld verloren." „Zoo „En dan heb ik liefde opgevat." Ingezonden stukken Dirkshorn, 31 Oct. 1933. Mijnheer de redacteur. Zoudt U zoo vriendelijk willen zijn nogmaals eenige plaatsruimte in Uw blad af te staan, waarvoor bij voor baat mijn dank. Waarde heer de Vries, Naar aanleiding van Uw Ingezonden schrijven van 31 Oct 1.1. moet lk U tot m'n spijt mededeelen, dat U niet goed gelezen heeft. U begint namelijk met de woorden: volgens Uw ingezonden stuk heb ik beweerd, dat ik bui tenom heb gehoord, dat de heer Kwant de schade heb opgenomen en tot de conclusie kwam, dat die f 1500 f 2000 was, enz. enz. Waar staat dit in mijn ingezonden stuk van 26 Oct, mijnheer de Vries? Ik heb dat schrijven nog eens door gelezen, maar kan dit er niet uit lezen. Ik heb in dat schrijven het verslag van de vergadering weergegeven en daarin staat woordelijk: „De voorzitter legt eerst uit waar het om gaat en zegt voorts, dat de secretaris van den N.H.P.B. de scha de bU den heer Vader had opgenomen en tot de con- clusie was gekomen, dat die f 1500 f 2000 zou wezen en niet f 2500, zooals bnitenom wordt beweerd. De heer Kwant is vakman in deze en zeker geloofwaardig" (Zie verslag Schager Crt 25 Oct) Nu wil ik heel graag aannemen (en dit bevestigde de heer Kwant mij mondeling hedenmiddag), dat deze zoo terloops gezegd heeft, dat hij de schade op f 1500 6 f 2000 schatte, maar de heer Wwant ontkende pertinent gezegd te hebben: „en niet f 2500 zooals buitenom wordt be weerd." Dit laatste kón de heer Kwant trouwens ook niet want hij wist van de schatting van de electriói- teltswerken zelfs heelemaal niet af. Juist dit laatste deel van de zin „en niet f 2500, zooais buitenom wordt beweerd", daar draalt de zaak om. Volgens het verslag van de vergadering heeft de voorzitter dat gezegd en wanneer deze dan niet vooraf eerst grondig Informeert, beweer ik, dat h ij „buitenom beweert". Waarom niet even geïnformeerd bij een van de commissieleden, hoe die aan een bedrag van f 2500 kwamen. Mij dunkt dat was toch ovorzichtiger geweest, dan op de vergar gadering te zeggen, dat het niet zoo was. Ik mag toch niet aannemen dat de verslaggever zoo'n onnauwkeu righeid begaat Mooht dit wel het geval zijn, dan zal deze m.i. wel uit den hoek komen. Mijnheer de Vries, ik meen dat ik hiermede zoo dui delijk mogelijk ben geweest Mijn conclusie is. dat U Uw mond voorbij gepraat hebt. Ik betreur dat des te meer, omdat uit Uw schrijven blijkt dat U toch voor de goede zaak gewerkt heeft Ik stel die hulp op prijs en wil eindigen met het publiek nogmaals tot steun op te wekken. Er is nog veel geld noodig! Denkt aan postgiro 62362 Steun Corn, Vader!" U, mijnheer de Redacteur, nogmaals dankend. Hoogachtend, D. GROENHART. LUXEMBOURC. (1191 M.) 7.50 Concert; 8.30 Causerie; 8-40 Vocaal concert; 9.20 Orkeetconcert; 10.50 Cabaret; 11-20 Dansmuziek. BRITSSEl (509 M.) 12.20 Ooncert; L.80 Idem; 5.20 Idem; 8.50 Gramofoon muziek; 9.45 Programma van Boedapest KALUNDBORO (1153 M.J" 7.20 Omroeporkest; 9.00 Concert; 10.35 Dansmuziek- BERIJJN (419 M.) 7.25 Omroeporkest. HAMBURG (372 M.) 10.50 Ooncert; 12.40 Populaire muziek; 1-30 Gramofoon muziek; 3.20 Concert; 450 Gevarieerd programma; 1055 Populaire en dansmuziek. LA NC. F VB ERG (472 M) 11.20 Populair concert; 750 Gevarieerd programma. DAVENTRY (1554 M.) 12.20 Conoert; 1.05 Gramofoonmuziek; 155 Concert; 2.40 Gramofoonmuziek; 3.20 Orgelconcert; 3.50 Concert 8.20 Idem; 9.55 Idem; 10.55 Dansmuziek. PARIJS EIFFEL (1446 M.) 7-50 Radiotooneeh PARIJS-RADIO (1725 M 8.05 Gramofoonmuziek; 950 Conoert; 12.20 Gramofoon muziek; 7.40 Idem; 10.20 Idem. MTl.AAN (331 M.)' 7.00 Gramofoonmuziek; 8-00 Nationale liederen ROME (441 M.) 7,35 Gramofoonmuziek8,20 Opera, ...WARSCHAU (1411 M.) 415 Conoert; 7.50 Europeesch concert; 8.50 Pianorecital 9.55 Zlgeunermuziek; 10.25 Dansmuziek BEROMUNSTER (460 M.) 6 40 Sopraan, tenor en piano. Zij keek hem aan met verbazing. „Daar acht u mij zeker niet toe in staat, hè?... Maar toch is het waar en lk zal er u alles van vertellen, als u het goed vindt." „Hij ziet er anders niet naar uit, of hij heel gelukkig was in zijn liefde", dacht zij. Gejaagd ging hij voort: „Ik heb geld verloren, zooals lk reeds zei, eerst in Monte Carlo en toen in Londen. Daar heb je er net zoo goed gelegenheid voor! Mooie vrouwen en vrouwen uit hooge kringen en met titels doen er ook aan mee. Hebt u ooit gehoord van Lady Monica Fitzgerald?" „Hoe zou dat nu mogelijk zijn?" „De meesten hebben toch van haar gehoord. Ik wel, bij voorbeeld. Het Is de hooghartigste, schoonste vrouw uit Londen; n aar de wereld zegt, dat zij ijdel. geldzuch tig en koud van nature is. En dat ls zij ook." „En toch heb je haar lief?" Hij lachte. „De liefde is een eigenaardige vorm van waanzin, miss Greig. En een waanzin, waarvan ik vroeger nooit ondervinding had. En nu... gaat mijn heele wezen er naar uit. om deze vrouw te winnen!" „Hm! Zij is geldzuchtig. Heeft zij je dan bedankt?" „Zij heeft mij bedankt, zooals ik op het oogenblik ben." „Dat begrijp ik. En zou zij den eigenaar van Wemyss ook bedanken?" „Dat heb ik haar niet gevraagd, maar ik denk van niet* „Hoe oud is z«?M Hij haalde de schouders op. „Wat komt dat er ook op aan? U zult haar zelve zien. Binnen veertien dagen komt zij logeeren op Coom- be en lk heb gezegd, dat Dorothy haar daar zou komen opzoeken." „Dus je hebt de hoop nog niet opgegeven?" „Opgegeven? Ik heb niets opgegeven... waar wij aan dachten..., eer ik haar ontmoette. En nu wil ik haar voor ml1 winnen." Miss Greig staarde ln het vuur. „Waarom zegt u niets?" vroeg hij ongeduldig. „Omdat .ik op het oogenblik nieta te zeggen heb." .Hebt u al eer.lg plan bedacht"' „Neen, eerlijk gezegd: niet. Ik weet ook niet, hoe ver Je wilt gaan." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1933 | | pagina 6