Bij Ruwe Handen Purol De Leeuwentemmer Schneider De parapluie. door een zijner leeuwen gewond. Voor den 31sten keer! 1 UlT DE OMGEVING Kort verhaal „Hel schijnt mijn lot te zijn, eens per Jaar te worden aangevallen." Zooals we in een van onze vorige num mers hebben gemeld, is te Hamburg de bekende roofdier-dresseur kapitein Schnei der door één zijner Quo Vadis-leeuwen aangevallen en gewond. Naar aanleiding daarvan publiceeren wij een artikel van de hand van Schneider, waarin hij spreekt over zijn ervaringen als leeuwen temmer. „Wat is eigenlijk een leeuw?" Op deze schijnbaar naïeve vraag zou men kunnen antwoorden, dat de leeuw allereerst een „koopwaar' is, welke waarde zich aan de wet van vraag en aanbod aanpast en ten tweede, dat de leeuw een dier is met volstrekt individueele karaktereigenschappen, die men moet leeren kennen om het dier te temmen. In 30 jaren zijn meer dan 1000 leeuwen door mijn handen gegaan. Het gebeurde zoo: In mijn jonge ja ren studeerde ik, om, als mijn vader, architect te worden. Mijn vader had mij een fiets geschonken, op dat ik zoo snel mogelijk van het eene bouwwerk naar het andere kon rijden. De fiets was 35 jaar geleden een kleine sensatie en wekte mijn fantasie op. Ik besloot spoedig de architectuur op te geven en werd renner en kunstrijder. Nadat ik als eerste, of laat ons zeggen oen der eersten, het halsbrekende kunststuk van „the looping the loop" had uitgevoerd, moest ik wat nieuws op het gebied der artistenkunst verzinnen, om verder te komen. Een vriend uit En geland bood mij 12 leeuwen te koop aan. Destijds kostte een „wilde" leeuw, d.w.z. een ongedresseerdo leeuw, ongeveer 3000 mark. Tegenwoordig is ook deze waar in prijs gedaald, zoodat men een „prima leeuw" voor 1500 tot 2000 mark koopen kan. Nadat ik de dieren had gekregen en naar Berlijn getransporteerd had, begon ik mij In de geheimen van de dierenpsychologie te verdiepen. Slechts de nauwkeurige kennis der dierenpsychologie als men het zoo zeggen mag, heeft het mij mogelijk gemaakt, dat te worden wat men een leeuwentemmer noemt, om niet het woord dresseur of dompteur te gebrui ken. De dieren werden in groote kooien in een der bui tenwijken van de wereldstad ondergebracht. Nu moest men elkaar wederkeerig leeren kennen. Urenlang zat ik gedurende een maand of vier voor de kooi. Ik gaf elk dier afzonderlijk een naam en praatte allerlei dwaasheid met mijn pupillen. Hierbij viel mij spoe dig op, dat elk dier andere karaktereigenschappen heeft. De eene leeuw reageert b.v. als een bezetene op elk woord, hij brult, gaat op de achterpooten staan en schijnt niet voor goede woorden vatbaar te zijn. Een andere kijkt heelemaal niet naar iemand om, verveelt zich klaarblijkelijk en straft den mensch met zijn verachting. Een derde dier weer heft den kop omhoog en kijkt dengene, die zich met hem bemoeit, dom aan. Elke leeuw reageert anders op uiterlijke prikkels. Leeuwengebrul is, wat den lee ken verwonderlijk mag schijnen, meest eon teeken van welbehagen, tenminste, als de dieren niet juist een robbertje vechten. Zooals bij de menschen impul sief zingen en fluiten, is bij de leeuwen gebrul een teeken van overmoed en uitbundigheid. Verscheidene leeuwen hebben ook een beslist ei gen gevoel voor muziek. Militaire marschen en lawaaierige muziek vallen nooit in hun smaak. Exo tische muziek daarentegen, dof tromgeroffel en lang aangehouden fluittonen verwerven bij hen het hoog ste welgevallen. Eenige motieven uit Tsjaikowsky's „Notenkrakersuite" b.v„ de Arabische en Chineesche dans mogen als voor het leeuwengehoor bijzonder ge schikt worden beschouwd. Bij de tonen van de in zijn ooren lieflijk klinkende muziek zingt de leeuw in zekere mate mee, een verrassend bewijs van aesthetisch gevoel bij een roofdier! Nadat ik na maandenlangen arbeid den indruk had, dat de dieren mij kenden, waagdo ik mij in de leeuwenkooi. Ik was geheel ongewapend, want een pistool is tegenover een wild beest een tamelijk nutteloos werktuig. Het beste wapen in den strijd met den leeuw iseen heel gewone stoel. Ook dit feit heeft zijn psychologische verklaring. Het vuur wapen, welks werking het dier niet kent en welks werking ook dikwijls niet effectief is, jaagt den leeuw geen bijzondere angst aan. Een stoel daarente gen met zijn, den leeuw totaal onbekenden vorm, schijnt het dier een fantastisch wangedrocht toe, waarvoor ook het wildste beest in zijn schulp kruipt. Mijn eerste bezoek in de kooi verliep vlot. Het schijnt echter mijn lot te zijn, elk jaar ééns door een leeuw te worden aangevallen, ik heb tijdons mijn geheele carrière ongeveer 30 aanvallen meegemaakt. De ergste speelde zich als volgt af: Ik was in de kool aan het voederen en het vleesch werd mij niet snel genoeg aangereikt. Plotseling sprong een reusachtige leeuw op mij af en gaf mij een vreeselijken slag met zijn klauw in het gezicht. Hij scheurde mijn heele rechter gezichtshelft uit elkaar. Ik kon niets Een affiche, ontworpen door prof. Hohlwein te Miinchen, voor de in 1936 te houden Olymuische Spelen In Duitschland, zien. de gezichtszenuw was klaarblijkelijk verlamd en inet bloed bedekt zonk ik op den grond. Mijn vrouw een danseres, die als eerste de cake-walk in de leeuwenkooi danste, snelde mij t° hulp en slingerde een stoeltje naar den leeuw. Ik werd bewusteloos weggedragen en herstelde slechts langzaam van den gevaarlijken overval. Bij ecu anderen aanval bleef mij niets anders over dan tegen de tralies van de kooi op te klimmen en mij door het open dak te redden. Ook bij den gedresseerden, dus schijnbaar getem- den leeuw, loopt elke vreemde, die in de onmiddel lijke nabijheid van het dier komt, gevaar, door hem verscheurd te worden. Bij de opname van de Quo Vadis-film in Rome is een van mijn gedresseerde leeuwen over een 6 meter hoogen muur gespron gen en heeft een ongelukkigen figurant door een beet in den nek gedood. Bij de eerste opname van dezelfde Quo Vadis- film, eveneens te Rome, en wel in 1912, heb ik een komische situatie meegemaakt Mijn leeuwen wer den de arena binnengelaten. Het eerste wat zij de den ,was het kostbare tapijt voor de loge van keizer Nero naar beneden rukken en tot groote ontzetting van den regisseur het dure requisiet aan flarden scheuren. De schare figuranten, die in de arena, als gevangen Christenen verkleed op de opnanc wacht te, was in een oogenblik verdwenen. De aanblik van de voor de wilde dieren vluchtende menschen was voor mij onbeschrijflijk komisch, daar ik de getrof fen veiligheidsmaatregelen volkomen voldoende achtte. Inderdaad deed zich bij de opname dan ook geen enkel incident voor. zij p n SCHAGERBRUG. Woensdagmorgen hield de afdeeling „Zijpe en om streken" van de Holl. Mij. van Landbouw een alge meens vergadering in het lokaal van mej. wed. Broer alhier. Aanwezig 13 leden. De voorzitter, de heer H. Rezelman, opende met een woord van welkom de vergadering en sprak er zijn voldoening over uit. dat zooveel personen ter verga dering aanwezig waren. Door den secretaris, den heer C. van der Sluijs. werden hierna de notulen der alg. vergadering van 15 Aug. 1.1. gelezen, welke onveranderd onder dankzeg ging aan den samensteller, werden goedgekeurd. Hierna deelde de secretaris mede, dat het ledental der afdeeling stijgende is, en thans 174 bedraagt. Volgde bestuursverkiezing, noodig wegens periodie ke aftreding van de heeren P. Vries en G. Blaaboer (beiden niet herkiesbaar) en ter voorziening in de vacature ontstaan wegens vertrek van den heer E. A. Lindenbergh uit de gemeente. In plaats van de eerstgenoemde heeren werden bij eerste stemming gekozen de heeren J. Rampen en H. de Graaf, die beiden accepteerden. In de vacatureLindenbergh werd bij loting, nadat bij de derde stemming de heeren N. Hopman en J. Broersen een gelijk aantal stemmen verwierven, be noemd de heer J. Broersen te St Maartensbrug. Hierna kwam in behandeling de rekening en ver antwoording van de gehouden tentoonstelling 'en lo terij. Rekeningen en bescheiden werden nagezien door een commissie, bestaande uit de heoren C. Gutker en P. Vries. Bij monde van laatstgenoemde werd ver klaard, dat a^les in de beste orde was bevonden. V^n de loterij bedroegen de ontvangsten f1959.50. de uit gaven f 1956.05, voordeelig saldo f 3.45. De tentoonstel ling had een ontvangst van f724.91. een uitgaaf van f 1015.18, nadcelig saldo alzoo f 29027. De commissieleden ontvingen een woord van dank voor de controle en de penningmeester voor zijn goed werk, waarna de rekeningen met algemeene stemmen werden goedgekeurd. De voorzitter zeide, dat het hem speet, dat de ten toonstelling een nadeelife slot oplevert. Spreker hoop te echter, dat daar nog een gedeelte van gedekt zal kunnen worden door particuliere bijdragen, waardoor de toestand iets gunstiger kan worden. De penningmeester, de hoer C. van der Sluijs zag gaarne, dat in het vervolg de rekeningen bij hem thuis werden nagezien door oen paar personen, in plaats van voor den aanvang der vergadering, men kan dan aan de diverse bescheiden meer aandacht schenken. De voorzitter deelde mede, dat dit in den regel gebeurt op een voorafgaande bestuursvergadering, thans was dit niet mogelijk door tijdsgebrek. In het vervolg zal het echter" weer geschieden op de wijze van voorheen. Bij de vervolgens gehouden rondvraag vestigde de heer N. Hopman de aandacht van het bestuur op het nemen van grondmonsters voor controlo der be mesting met kunstmest Spr. vroeg of het niet nuttig zou zijn, dat de afdeeling deze zaak weer ter hand nam. De voorzitter erkende het nuttige hiervan en zeide dat het misschien goed zoude zijn zich hiervoor eens in verbinding te stellen met den heer Ir. G. J. Lie- nesch, landbouwconsulent te Schagen. De afdeeling Meneer Roberts was op weg naar huls na een gezel lig bridge-avondje by een van zyn collega's. Alhoewel meneer Robert reeds de 50 gepasseerd was. voelde hy zich nog jeugdig en kreeg zelfs van tyd tot tyd nog sentimenteele buien. Niet, wanneer hü thuis was, by mevrouw Roberts, maar wanneer zijn blik toe vallig viel op een van die aardige hupsche meiskens, die tegenwoordig de straten en pleinen onzer stad bevol ken. ZooaJs gezegd, meneer Roberts was op weg naar huis. toen juist de dame-met-'t-hoedje-op-een-oor plots den hoek omkwam en tegen meneer Roberts botste. Ver schrikt liet zy haar parapluie vallen en meneer Roberts als galant heer, haastte zioh deze op te rapen. Pardon, dame, zei hy, pardon. Ik liep aan den ver keerden kant van het trottoir. De dame met-'t-hoedje (enz. enz.) bewoog haas tig haar hand naar haar kapsel, of soms een of ander krulletje ontsnapt was en bemerkende, dat dit niet het geval was, besloot zi1 tegen den ga lanten heer beminneiyk te zijn. Een ongelukje, lach te zij. Geen van bei den konden wy er iets aan doen. Meneer Roberts lachte. Dan kan ik dit ongelukje niet betreuren, daar het my het genoegen gaf met U kennis te maken. Ik hoop, dat U niet geschrokken is. Neen. dank U. Toch voel ik my niet verantwoord, wanneer Ik U niet thuis gebracht heb. Waarom? Ik woon hier vlak by. Op de Hoog straat Ik moet denzelfden kant uit, jokte meneer Roberts, Laat my Uw parapluie dragen... Vindt U het geen prachtavond? En wat een... Wat meneer Roberts verder had willen zeggen, kun- zou b.v., onder leiding en voorlichting van genoem den heer Licnesch, een praat-avond kunnen organi- seeren ter behandeling van bedoeld onderwerp. De heer G. Schuijt was van oordeel, dat het wel overweging verdiend^ deze zaak ter hand te nemen Er zijn landerijen, zoo zeide spr., die een teveel aan kunstmest l.jbben en zeer goed een paar jaar buiten deze bemesting kunnen. Besloten werd het plan van den voorzitter uit te voeren, n.L dat het bestuur zich in verbinding zal stollen met den heer Lienesch. Verder zag de heer G. Schuijt gaarne, dat, als grondmonsters worden genomen, dit zal geschieden door een bevoegd persoon en niet door de landbou wers persoonlijk, zulks teneinde een uniforme rege- 11 .g te krijgen. De voorzitter merkt op, dat dit punt dan ook met dan heer Lienesch kan worden besproken. De heer P. Vries, aftredend bestuurslid, bracht een woord van dank aan de bestuursleden voor de pretti ge wijze van samenwerking gedurende de 3 jaren, dat spreker bestuurslid was. De heer G. Schuijt bracht nog in bespreking het inkuilen van gras. Spreker zag gaarne, dat de af deeling hierover eens inlichtingen inwon over de beste wijze van bewerking en voedsehvaarde. Voorzitter deelde nc.de, dat vanwege Hollands Noorderkwartier proeven zijn of zullen worden ge nomen. De uitkomsten hiervan worden nader bekend gemaakt Ook de heer Lienesch zal hierover, wanneer ••n praat-avond wordt gehouden, wel inlichtingen kunnen en willen verstrekken. De voorzitter dankte ten slotte de aftredende be stuursleden voor het werk, door hen in het belang der afdeeling gedaan, alsmede de aanwezige leden voor hun belangstelling en de aangename wijze, waar op de besprekingen werden gevoerd. Spreker hoopte dat een en ander in het belang mocht zijn van land bouw en veeteelt Hierna sluiting. ANNA P ATT f. OW N 4 Loop der bevolking: Ingekomen: J. P. Hogeveen en gez. van Den Helder; Mej. N. Tysen van Wlerlngen. Vertrokken: Mej. G. di Fablo naar Amsterdam, Mej. G. van Helden naar Den Haag; Mej W van der Peet naar Schoorl, D Mallee—Smit en kind naar Den Hélder Burgerlpke Stand: Geboren: Jan, zoon van A G van Eek en J Heoi- meyer; Elisabeth, dochter van D de Vries en E Bak ker; Cornelis, zoon van N F J Hopman en E Gillet Getrouwd: H Westerijk en C de Laat; K Wisse en T Elzinga Overleden: H Vos, &ud 3 wekenG Borst oud 65 jaar BREEZAND Men verzoekt ons mede te deelen, dat op de uitvoe ring van het Nut Vriendenkring weer zal optreden het Harllnger Accordeongezelschap, hetwelk op de uitvoe ring in het voorjaar een goeden indruk maakte Voor bijzonderheden zie men de advertentie In het nummer van Zaterdag. TAN GENEUK Op 't oogenblik gaat het vry goed met de werkloos heid. Een bevredigend aantal is te werk gesteld aan den weg, een deel is werkzaam op de inmaakfabrieken, velen by de baggerregelingen in de verschillende ge meenten. zoodat momenteel maar één bus naar de Wie- ringermeer gaat met werkloozen uit de gemeenten Zuid- scharwoude, Noordsoharwoude en Broek op Langendyk Van verschillende zijden vernamen we reeds, dat, wiar met Kerstmis de pachtovereenkomst eindigt, ver schillende bouwers weer land zullen „loslaten", d.w.z. niet meer inhuren. De slechte uitkomsten van den tuin bouw, zelfs met de steunwetten, zijn daarvan de oor zaak. Voor hen, die land te verhuren hebben, is dit ook niet prettig, en het is te verwachten, dat men het land kan krygen voor het gebruiken. NOORDSOHARWOUDE. Het plaatseiyke crisiscomité vergaderde Dinsdag avond ten raadhulze, onder voorzitterschap van den heer J. Ootjers. Medegedeeld werd, dat er op de rondgezonden circu- laire's voor een bedrag van f 242 was geteekend. met nog enkele vaste maandeiyksche bijdragen. Men besloot de liohtbeeldenavond, waarvoor de heer Ten Bruggen- cate van Heiloo zich beschikbaar heeft gesteld, te hou den op 20 November a.s. Vertoond zal worden „Een reis naar Indië". In welke zaal kan nog niet worden vast gesteld. Als de zaal van den heer Deutekom vrij ls, zaj de vertoonlng daar worden gehouden, zoo niet, dan is het by den heer J. de Bakker. Men besloot een sohryven aan den burgemeester te zenden, waarin de afkeuring door het comité wordt uit gesproken over het feit, dat de burgemeester by de be noeming van een lid van het comité de door het comité opgemaakte voordracht van vier dames geheel heeft ge negeerd en den heer Kansen heeft benoemd. Deze heeft de benoeming evenwel niet aangenomen. Het comité was van oordeel, dat er te weinig dames ln het comité nen we slechts gissen, want op dat oogenblik zei de dame verschrikt: O,... loopt U alsjeblieft door! Daar komt mijn man! Meneer Roberts maakte als het ware rechtsomkeert en liep, alsof ik-weet-niet-wie hem op de hielen zat. Hij spoedde zich huiswaarts. Voor het tuinhekje gekomen, haalde hy diep adem. Mevrouw Roberts zat op de veranda. Je bent weer laat, zei ze, als gewooniyk. Wat heb je daar?... Een damesparapluie Meneer Roberts keek versohrlkt naar het voorwerp, dat hy nog steeds ln de hand hield. Gelukkig viel zyn oog op een klein gouden plaatje, dat onder den grooten groensteenen knop bevestigd was en waarop de letter „R." gegraveerd stond. Jammer, zei hy. Ik had gehoopt haar binnen te smokkelen. Het was een verrassing voor je verjaardag. Laat eens kyken... Hm,... Wat heb je er voor be taald? Negen gulden, loog een zeer gedweeën meneer Ro berts. De winkeljuffrouw zei dat het het laatste snufje was. Natuurlyk zei ze dat! Nu, je had wel Iets beters kunnen koopen dan een parapluie voor myn verjaar dag. Den volgenden dag bracht meneer Roberts vele uren zoek in paraplulezaken. En hy vond het onmogelijk 'n parapluie machtig te worden met een groeu-steenen knop, waaronder een gouden plaatje. Overal zeide men, dat een dergeiyke parapluie niet voorradig was. Wel kon zy op bestelling geleverd worden. Maar dat vond hij zoo erg niet. Hy wist het juiste adres Immers niet HU moest er voorzlohtig achter zien te komen, waar de rechtmatige eigenaresse van de parapluie woonde. De avond daarop, toen meneer Roberts de krant las, viel zyn oog op een kleine advertentie: „Vinder van parapluie met groen-steenen knop wordt verzocht deze terug te bezorgen Hoogstraat 315, daar vinder bekend is". Verschrikt Het hU de krant vallen. Wat is er? vroeg mevrouw Roberts. Ik heb het erg warm... 11c denk dat ik even een luchtje ga scheppen. In de hall staarde hy naar de parapluie-bak. Daar stond het fatale voorwerp! Wat te doen? Hij griste haar uit de bak, verborg haar onder zijn demi en de deur open latende, stopte hy de parapluie NEDERLAND Grauw Is uw hemel en stormig uw strand, Naakt zyn uw duinen en effen uw velden, U schiep natuur met een stiefmoeders hand, Toch heb Ik innig u lief, o myn Land! Al wat gU zijt, is der Vaderen werk; Uit een moeras wrocht de vlyt van die helden, Beide, de zee en den dwingland te sterk. Vrijheid een' tempel en Godsvrucht een kerk. Biyr, wat gy waart, toen ge blonkt als een bloem; Zorg, dat Europa den zetel der orde. Dat de verdrukte zyn wykplaats U noem', Land mijner Vad'ren, myn lust en myn roem. En wat de donkere toekomst bewaart. Wat uit baar zwangere wolken ook worde, Lauw'ren bebooren aan t vleklooze zwaard. Land, eens het vryst' en gezegendst der aard. 1832. E. J. POTGIETER. waren, waarom de genoemde voordracht was opge maakt Na de uitvoering met den heer Ten Bruggencate zal met de verdeeling der gelden een aanvang worden ge- nemen. De werkzaamheden aan de Moeselenbrug beginnen in een vergevorderd stadium te verkeeren. Reeds zyn aan beide zijden de halve opritten klaar, zoodat binnen af- zienbaren tyd de openstelling voor het verkeer kan worden tegemoefcgezien. ROEK OP LANGENDIJK. Geboren: Allda, dochter van J. van der Graaf 'en van I. Doeksen. Ondertrouwd: C. de Ruiter en» M. Perrey. Getrouwd: A, P. Bos, oud 28 jaren, wonende te Leiderdorp en A. van 't Riet, oud 22 jaren. Overleden geene. GEMEENTE ZUIDSCHARWOUDEr Burgerlijke stand over de maand October. Geboren: Paula Maria, dochter van Jaoob Weel en Cornelia Zyp; Guurtruida Maria, dochter van Pieter Kraakman en Allda Bruin; Jacoba Cornelia Hendrina, dochter van Johannes Gerardus van der Gugten en Jansje Betgen; Petrus Johannes, zoon van Nicolaas van Straaten en Anna Maria Bekker. Overleden: Paulus van Twuijver, oud 88 jaar, weduw naar van Antje Slesker. wierïngen Roodvonk. Een zoontje van den heer D. Tysen Wz. te Den Oever is lydende aan roodvonk. Vereenigingsgebonw. Naar wij vernemen zal de afd. Wieringen van de S.D.- AP. alhier thans overgaan tot de oprichting van een vereenigingsgebouw aan den betonweg naby Hippoly- tushoeL Mond- en klauwzeer. Nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer zyn gecon stateerd onder het vee van de heeren J. Kooy Gzn., Westerland, N. Bakker, Gemeenelandsweg, F. Lont, Ge- meenelandsweg, Jac. Lont Dz., Stroe, P. Hellingman, Hofstraat, M. Heyblok, Akkerweg en bij den heer D. Pijper aan den Oeverschen weg in den Wieringermeer- polder. HEERHUGOWAATfD In plaats van den seer Van Slooten, die als kerk voogd had bedankt, werd als zoodanig benoemd de heer Smak, Als verkooper voor de Coöperatie „de Goede Ver wachting* werd aangesteld de heer A. Kooij Cz. Ieder een die den heer Kooy nog kent vanuit de zaak aan den Basserweg. die hy indertyd tot grooten bloei wist te brengen, zal zeker de overtuiging zyn toegedaan, dat de Coöperatie hier een goede keuze heeft gedaan. Langzamerhand begint de werkverschaffing ter plaatse weder burgerrecht te venkygen. Momenteel zyn ongeveer 20 personen in de baggerregeling te week gesteld. Bovendien vinden 50 anderen emplooi in de R.W.V. in de Wieringermeer. Naar we vernemen, zal by aanvang van de werken by Rustenburg, daarin totaal 25 pet. der werkkrachten uit Hugowaard en Ursem betrokken moeten worden, wat voor onze gemeente zeggen wil op iedere 8 arbei ders één. achter eenige heesters in het voortuintje en liep een straatje om. Teruggekomen, stond zyn vtouw in de hall en riep zenuwachtig: O, m'n parapluie! Ze is gestolen! Waarom heb je de deur niet gesloten? Net weer iets van jou! Ik zal even naar de politie gaan, antwoordde me neer Roberts. Den tuin doorgaande greep hy de verborgen parapluie en, quasi op weg zynde naar het politiebureau, stapt» hy regelrecht naar de Hoogstraat 315, waar hy de pa rapluie aan het dienstmeisje afgaf. Met een verlicht hart keerde hij huiswaarts. Hij had nu niets anders te doen dan zyn vrouw een nieuwe parapluie te geven. Het gebeurde eenige dagen later, dat de heer en me vrouw Roberts in de tram zaten. En tot zyn groote ver wondering stapte eenige haltes verder... de bewuste da- me-van-de-parapluie de traan ln en zette zich tegenover hem. zy gaf den ongelukkigen meneer Roberts een blik, zooals men dien alleen aan een parapluie-dief geeft. Meneer Roberts werd al rooder en rooder.. Een eeuw duurde het voor de dame uitstapte. Ga haar achterna en laat haar arresteeren, fluis terde mevrouw Roberts. Zij heeft myn parapluie. Daar kan ik een eed op doen. Meneer Roberts strompelde de tram uit en deed een paar passen. De oogen van zyn vrouw op hem gericht. De dame wandelde langzaam voor hem uit. En, ten einde raad simuleerde de heer Roberts een toeval. Hy hoorde zyn vrouw zeggen: Ik zag in de tram dat hy al rooder en rooder werd. En toen hij uit de tram stapte om een vrouw te volgen, die mijn para pluie gestolen heeft, verloor hy zyn bewustzijn. Hm, zei de dokter. De pols is goed, temperatuur normaal... HU zal wel spoedig bijkomen. Hy moet die bridge-avondjes maar opgeven en des avonds thuis biyven, zeide mevrouw Roberts. Hij werkt veel te hard. Ja, zei de dokter, in deze gevallen is een rustig le ven wenschelijk. En zoo gebeurde het, dat meneer Roberts afstand moest doen van zyn bridge-avondjes, en thuis blijven en de krant voorlezen aan zijn vrouw. En de moraal van deze geschiedenis is, lezer, dat als ge, geiyk meneer Roberts, op straat kennis maakt met 'n vertegenwoordigster van het schoone geslacht, ge al- tyd zoo wys moet zijn, haar haar eigen parapluie te la ten dragen. H. BERTRAM.

Schager Courant | 1933 | | pagina 7