Het Rotspad. Radioprogramma De wereldconferentie te Tokio. JAPANSCHE BOMBARDEMENTSVLIEG TUIGEN BOVEN WLADIWOSTOCK. De Amerikaansche begrooting. Dubbele moord op den Olijfberg. Turbine ontploft. DE GELE RIVIER WEER BUITEN HAAR OEVERS. Relletjes in de hoofdstad. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Groote mogendheden niet nitgenoodigd. Eet plan beperkt. Uit Tokio. Dc Japansche minister van Oorlog, Araki hccfr aan dc pers verklaarde dat hij zich voorstelde, dat aan de wereldconferentie behalve Ja pan en Mandsjoekwo zouden deelnemen China, Rus land, Indië en de Vereenigde Staten, voor zoo ver de- zo te voren Mandsjoekwo de jure als staat erkend hebben. In een perconferentie in het Japansche ministerie van buitcnlandsche zaken werd medegedeeld, dat de verklaring van den minister van oorlog, Araki, be tref fendc dc bijeenroeping van de wereldconferentie in Tokio een particuliere zaak van den Japanschen minister van oorlog was. Met departement van bui- tenlandsche zaken heeft zich tot dusverre nog niet nader met de aangelegenheid bezig gehouden. Amerika neemt geen deel aan de confe rentie te Tokio. Naar de speciale correspondent van het Japansche dagblad „Sjoci" uit Washington meldt, wordt er in Amerikaansche politieke kringen op gewezen, dat de Vereenigde Staten slechts dan aan de wereldcon ferentie kunnen deelnemen, wanneer geen voor waarden worden verbonden aan de deelneming. Voor al de kwestie van erkenning van Mandsjoekwo door de V. S. kan op het oogenblik door dc V. S. niet wor den overwogen. Geprobeerd foto-opnamen te maken. MOSKOU: Het Hoofdkwartier van het Roode Le ger in het Verre Oosten deelt mede, dat een groep zware Japansche bombardements- en jachtvliegtui gen boven het gebied van Wladiwostock is versche nen en heeft geprobeerd photo-opnamen te maken. Bizonderheden ontbreken. Rusland zal scherp protesteeren. Nader uit Moskou: Van officieele Russische zijde wordt in verband met het in den laatsten tijd her haaldelijk verschijnen van Japansche bombardements vliegtuigen boven Sowjet-Russisch gebied, vastge steld, dat dit een schending van de souvereiniteit der Sowjet-Unie beteekent. Dit feit zal dc regecring der Sowjet-Unie aanleiding geven een scherp protest in Tokio in te c.1 nen. Tekort van 27 milliard. Uit New York: Naar in kringen van het departe ment van financiën verluidt, zou, in verband met de 12 milliard dollar, die het opbouwprogram eischt, aan liet eind van het begrootingsjaar, in Juni 15)34, een deficit, van 3—4 milliard dollar ontstaan, wat in to taal neerkomt op een schuldbedrag van 27 milliard dollar. In verband hiermede wordt verwacht, dat een speciale opbouwleening zal worden uitgegeven. Tege lijkertijd maakt de F.R.C. bekend, dat zij sedert dc oprichting 3.285 millioen dollar heeft, uitgeleend, waarvan tot dusverre ongeveer 650 millioen is terug betaald. De lijken door een monnik gevonden. Uit Jerusalem: Vrijdagavond heeft aan den voet van den Olijfberg nabij den Hof Gethscmané een monnik de lijken gevonden van de 25-jarige danseres Joan Winter uit New York cn den Indischcn Moham- medaanschen ambtenaar Krimani uit Heiderabad. Bij onderzoek bleek, dat de twee slachtoffers op zeer kor ten afstand moeten zijn' neergeschoten. De Indiër had klaarblijkelijk nog oen worsteling gehad met den aan valler of dc aanvallers. De beide jongelui hadden elkaar naar men meent te kunnen vaststellen, te Athene ontmoet, waren Donderdag met het stoomschip „Jienne" te Jerusa lem aangekomen en hadden daar hun intrek geno men in een eenvoudig hotel. De danseres Joan Win ter is van Duitschen oorsprong en heette in werke lijkheid Karola von Nicdergesass. FEUILLETON. Naar het Engelsch. 1 „Waar ga je naar toe, lieve?" „Effie's stem klonk altijd bijzonder zacht, als zij tot haar meesteres sprak. Het was Woensdag en zulk schitterend herfstweer, dat zelfs de zon kans had gezien, enkele stralen bin nen te zenden in het vertrek, waar het jonge meisje stond, met de oude naast zich. „Ik ga rijden met Rokeby. Hij heeft een alleraardigst karretje uit Londen laten komen en nu gaan wij naar Coombe, een bezoek brengen aan Lady Monica Fitze- gerald. Je hebt haar toch wel gezien, Ef? Die statige, 'blonde dame." „Ja, zeker. Zij is veel te mooi voor hem! Ze zal hem nooit trouwen. Ze doorziet hem best, Miss Dolly. Wie gaat er nog meer mee?" ..Verder niemand. Ik stelde voor, of wij Miss Greig zouden meenemen, maar Rokeby wilde niet." Een paar seconden stond Effie besluiteloos; toen viel rij uit: „Ga niet liefste! Toe, ga niet! Om mij genoegen ta doen!" „Waarom niet, Ef?" De oude kon niets dan een Instinctieve vreea als re den opgeven, want ze wist, dat Dorothy boos werd, als zij zich nog eens ongunstig zou uitlaten over Rokeby. Dus zei Effie niets, sloeg echter de gerimpelde handen smeekend ineen, waarop Dorothy haar schertsend bij den arm nam en zei: „O, wat kan je toch mal doen, jou ouwe Ef! Ik houd Immers zooveel van rijden en Rokeby ment zoo heer lijk!" Zoo stapte zij in, ging op het voorbankje zitten, lach te, terwijl ze nog even met Miss Greig sprak, en toen ging Rokeby naast haar zitten en reden ze voort, in matigen galop. Dorothy wuifde Effie nog toe, die aan het boven, venster; van haai; kamer stond, Even later ging de oude Twee personen door de rondvliegende stukken ijzer zwaar gewond. Zondagmiddag tegen 15 uur 15 is in de electrische centrale van Stettin, die de fabrieken, de havens, de tram en verscheidene districten van Pommern van stroom voorziet, dc grootste turbine, een 23.000 KW- turbine, ontploft. De machine werd totaal vernield. De andere in de machinekamer staande turbines, bleven, op één na, ongedeerd, zoodat een bedrijfsstoring niet plaats vond, ofschoon de schade zeer aanzienlijk is. Een electromontcur en een eerste machinist werden door rondvliegende stukken ijzer zwaar gewond. Een van hen verkeert in levensgevaar. 50.000 Chineezen om het leven gekomen. Ontzettende verwoestingen aangericht. Reuter meldt uit Nanking. Een nauw gezet onderzoek van de gebieden, welke ge teisterd zijn geworden door de overstroomin gen van de Gele Rivier heeft aangetoond, dat bij benadering 50.000 menschen door deze ramp het leven verloren hebben, dat 2 mil lioen er schade van hebben ondervonden en dat 1 millioen door den honger dreigt om te komen. De commissie van hulpverleening aan de slacht offers der overstroomingen van de Gele Rivier spant haar uiterste krachten in, om de hulpelooze vluch telingen, die zich verzamelen aan den rand van het geteisterde gebied, steun te verleenen. Te Tsjangjoean, Poejang en Toengming verdron ken 20.000 menschen en in Hoesabsien alleen reeds 15.000, terwijl hier tevens 70.000 koelen, muilezels en paarden zijn omgekomen. Doordal het water in de overstroomde gebieden blijft stilstaan, kan men daar duizenden lijken zien ronddrijven. De nood van de vluchtelingen bleek zóó groot, dat ouders hun kinderen weggaven, in de hoop dat zij voor den hongerdood bewaard zouden blijven. Kloppartijen tusschen de colporteurs van politieke partijen. Westelijk Amsterdam is Zondagmiddag het terrein geweest van hevige tumulten. Colporteurs van don N.S.B., van de O.S.P., de C.P. hebben elkaar bestre den met hun propagandamateriaal, waardoor een groote menigte op de been kwam. Als gevolg daar van heeft ook de politio zich niet onbetuigd gelaten. In de Witte de Withstraat werden de colporteurs om ringd door vier politieruiters, een groot aantal agen ten te voet en eenige motor-zijspannen. De schreeu wende colporteurs gingen in de lichting van den Ad miraal de Ruyterweg door een meer en meer opdrin gende menigte. Bij de Krommert achtte de politie dc tijd gekomen, aan het rumoer een einde te ma ken. Na sommatie om uit elkaar te gaan, werd de menigte hardhandig verspreid, er vielen geduchte klappen. Bij herhaling werd op den De Ruyterweg de menigte uit elkaar geranseld. Zoowel N.S.B.'ers als O.S.P.'ers stoven naar alle kanten uiteen. D^ N.S.B. besloot toen naar het Kringhuis in de Heimerstraat te trekken, Op hun weg daarheen werden zij steeds gevolgd door hun tegenstanders en als gevolg daar van moest de politie nog van de wapens gebruik ma ken in de De Clerqstraat en in de Kinkerstraat. In den loop van den middag hadden vier arrestaties plaats wegens opruiing. Eerst tegen vijf uur keerde de rust ln West terug. Strafzitting van Vrijdag 3 November. Beverwijk. HET MISHANDELDE FORDJE. Het was heden weer Mr. de Groot, die den rechter lijken scepter zwaaide en zich primo nog eens had te bemoeien met het plezierfordje van den heer A Ple ging uit Beverwijk, dat op Zondag 30 Juli onder Bak- kum op een meer dan gruwelijke manier in een greppel verder voort met het opruimen van de kleeren van haar meesteresse. Onwillekeurig trad ze op het portret van Colin toe, dat op de schrijftafel stond. „O, was u maar thuis!" prevelde zij voor zich heen. „Ze zeggen nu wel allemaal, dat het gek en overdreven van mij is, om zoo bang te zijn voor dien Rokeby, maar Ik ben er nog allesbehalve gerust op." Miss Greig scheen dien middag dan al vreemd rus teloos; ze liep het vertrek op en neer met verhit gelaat en een uitdrukking van spanning en onrust ln de oogen. Haar thee liet zg onaangeroerd, en, toen de bel ging, vloog zij overeind, of ze door een schot getroffen was en bleef stil staan wachten, tot vrouwenstemmen werden gehoord op de trap. „Lady Monica Fitzgeral en Miss Monkton!" Lady Monica trad naderbij, op haar statige wijze, een vorstelijke gedaante, in het donkerpaars fluweel. Zij had bij zich het dochtertje van haar gastvrouw, een meisje van een jaar of veertien. Miss Greig begroette de bezoeksters en noodde haar, plaats te nemen op makkelijke stoelen bij het vuur. „Het spijt mij zeer," zei ze, „maar Miss Wemysa ia niet thuis". „Dat zei de bediende. Maar ik wilde liever mijn bood schap afgeven aan u, dan aan een van hen. Miss We- myss is zeker uit rijden met haar neef?" „Ja." „Welk paard heeft hg?" Miss Greig kreeg de gewaarwording, of de schoor.o oogen haar dóór en dóór keken en zij klemde de lippen opeen. „Een nieuw paard, geloof ik. Maar den naam heb ik niet gehoord. Houdt u van paarden, Miss Monkton?" „O, ik ben dol op paarden en nicht Monica ook! Zij rijdt, uitstekend." „Rokeby Wemyss heeft verstand van paarden", ging haar Ladyschap voort, „daarom was ik verbaasd, dat hij er een had gekocht van mijn neef Stacey Clifford in Londen. Ik ken die kastanjebruine; die heeft een verschrikkelijk humeur. Ik begrijp nog niet, hoe Clifford hem zoo heeft kunnen bedriegen." „Mr. Wemyss maakt mij niet tot zijn vertrouwde." „Neen?" Haar Ladyschap keek eens even aarzelend rond en vroeg: „Mogen wij hier een kopje thee drin ken? Mijn nichtje is dol op Miss Wemyss. Is het niet, Flossie? En ze wilde graag op haar terugkeer wachten". Miss Greig stond op en trad aan de tafel, terwijl Flos sie geestdriftig voortbabbelde. „O, ja, Miss Wemyss vind ik toch zoo aardig! En we was geslingerd door een onbehouwen Haarlemsche auto bus, waarvan de chauffeur R. G. na het achterop en voorbij rijden te vroeg naar rechts was afgezakt en als- toen het op dergelijke bokspartjjen niet berekende oude karretje een opstopper verkocht, waarvan we begin Oc- tober reeds een heel verhaal ten beste gaven. De bus chauffeur liet het toen voorkomen of de ford misschien een of andere acute aanval van paralysus zou hebben gekregen en op grond van zijn krachtige tegenspraak en beroep op buspassagiers, die hij als getuigen zou voorbrengen, werd toen tot aanhouding besloten. Doch ook de ambtenaar liet zich niet kisten en had heden, toen de zaak weer voort gepoelitoerd werd, zich de waardevolle getuigenis verzekerd van het echtpaar BrakenhofBurger, welk paar als onpartijdige wande laars de geheele scène hadden meegemaakt en beslist konden verklaren, dat de chauffeur de sohuld droeg van de aanrijding en treurige gevolgen. Méér was fei telijk niet noodig en de ambtenaar vroeg dan ook met vertrouwen veroordeeling tot f 25 boete of 25 dagen en toezegging der civiele vordering tot een bedrag van f 50 waarmede de heer Pleging dan genoegen wilde nemen. Op dit spannende moment verscheen juist de chauf feur R. met zijn getuigenschaar, maar natuurlijk te laat om op revisie te kunnen pretendeeren. Het vonnis werd gewezen en de heer G. veroordeeld tot f 20 boete of 20 dagen, wat op zich zelf al bespot telijk laag is als men in aanmerking neemt, de funeste gevolgen van dit slordige rijden. Voorts werd aan den heer P. toegewezen de civiele vordering ad f 50, doch nu de veroordeelde chauffeur reeds direct hooger be roep wilde aanteekenen. is het te verwachten, dat we van dit emotioneele proces nog niet verlost zijn. Wervershoof. TE VEEL AAN PRAATJES, TE KORT AAN WAARHEID. Een „wilde" autobusondernemer uit Wervershoof, Ja- cob B. had op Zondag 10 September zijn zoon uitge stuurd met een gezelschapsbus naar Schoorl. en werd deze op reis daarheen op den Bergerweg door de Alk- maarsche politie aangehouden, waarbij bleek, dat geen arbeidslijst in de bus aanwezig was. Papa werd daar over aangesproken, stond heden terecht en had heel wat te vertellen, waar de lommerd geen geld op gaf. Zijn zoon was evenals hij, bestuurder en hoofd van het bedrijf, hij oefende geen geregelden dienst uit,, de gem. veldwachter Sohellevisch had hij niet gesproken, alleen had deze hem zoo'n „ding" met welke ordinaire titel hij een dagvaarding bedoelde, uitgereikt. Kortom hij stelde zich aan of hij het grootste gelijk van de aard appelveiling had. Uit de gerechtelijke papieren waaide echter een geheel ander windje met gevolg, dat vader B. werd veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen. Hooger beroep zal worden aangeteekend, wat wel 'n klap zal geven! Egmond aan Zee. MET EEN HONDJE EN EEN LICHTJE - De heer Gebr. Engel en Willem BI. hadden zich in den avond van 24 September naarstlglijk bezig gehouden met het om hals brengen der onschuldige konijntjes ln de duinen van Jhr. Llx van Hillegom. Ze waren tlp-top geoutilleerd met 'n hond en lampje, tegen welk laatst genoemd lichtapparaat zij zoo ongelukkig waren zelf •aan te loopen met het onaangename resultaat, dat d» gebroeders thans broederlijk werden veroordeeld, leder tot f 20 boete of 10 dagen, want de geest van Mr. Bas- tert begint nu al zijn plaatsvervanger te doordringen. Heerhugowaard. BEN MUIS MET EEN STAART VAN 10 KILOMETER. Op 24 Aug. had in de bakermat der blauwe reigers op den hoek Middel- en Hasselaarsweg een nogal inge wikkelde verkeersbuitensporigheid plaats. Een door den chauffeur J. B. uit Alkmaar bestuurde z&ndauto zou een luxe-rijtuig, bestuurd door een broeder van Pas toor de Meulder, niet het recht van rechts hebben verleend, waardoor de wagen van den heer de Meulder uit Nijmegen tegen een paal was aangebotst en f 28 schade had bekomen. Deze zaak werd reeds op 13 Oct. door Mr. de Groot behandeld, doch de chauffeur B. ontkende met zoo veel vuur alle schuld, dat aanhouding volgde en werd geconditioneerd, dat de chauffeur nog een paar getui gen in zijn voordeel zou medebrengen, Heden werd dan het proces met onverminderde animo voortgezet niet rijksveldwachter Visser uit Heerhugowaard. de heer Meulder uit Nijmegen, mej. Bobbeldjjk uit St. Pancras en de stoffeerder G. Schuurman uit N. Niedorp als ge tuigen en eindelijk Jan B., de chauffeur uit Alkmaar, de verdachte. Het geheel geleek inderdaad op een in ternationale conferentie! Het geredekavel was dan ook in overeenstemming met dit bonte gezelschap. Er werd gepast en gemeten en gemanoeuvreerd met liliput- autotjes, dat het een liefhebebrij was, doch tot 'n resul taat kwam men niet. Mr. de Groot wilde echter de gordiaansche knoop persé doorhakken en zou zich persoonlijk naar het veelbesproken verkeerspunt begeven, teneinde aldaar met den heer Harm Visser het gebeurde nog eens in de finesses uit te pluizen. 17 Nov. definitieve sluiting! Warm nhuizen. DE TEMPERAMENTVOLLE MEDICUS- De welbekende geneesneer van Warmenhuizen, Dr- G. van Hesteren, reed ln den avond van 27 Sept. met zijn auto langs den Helderschen weg ter hoogte van de veiling te Alkmaar en werd aldaar aangehouden hebben eerst maar heel weinig van haar gezien. De oude heer Wemyss had niet graag bezoek en Rokeby was er toen ook nog niet. Ik ben blij, dat zij het goed heeft gekregen. Zij is toch zoo lief, en Colin vind ik ook heel aardig!" „Ik heb den verloofde nog niet gezien," zei Lady Mo- nica. „Rokeby spot wat met hem, maar dat is nu een maal zoo zijn manier van doen. Is Mr. Colin knap om te zien?" „Zeker; niet onknap tenminste," meende Miss Greig. „Wanneer komt hij thuis?" „Binnen een paar weken, geloof ik." „En gaan ze dan trouwen...? Goede Hemel, wat doet u mij daar schrikken! Wat is er ineens?" Want Miss Greig was naar een van de vensters ge ijld, ofschoon het al zoo donker was, dat zij buiten niets meer kon onderscheiden. „Ik hoorde... een gil," fluisterde Miss Greig, die nu doodsbleek was geworden. En toen de dames, verschrikt door haar optreden, nu ook even doodstil stonden, weer- klonk er een kreet door het huis, een kreet van pijn of van angst De bezoeksters liepen ijlings naar de traj> en Miss Grieg volgde, met de lipen opeen geklemd, zeker niet bij machte, een woord te uiten. In den halfduisteren hall kon Lady Monica een groep om de tafel geschaard zien; toen plotseling knipt9 iemand het lioht aan en viel alles duidelijk te onder scheiden. Ze trad op de bedienden toe en op gebiedenden toon klonk het: „Wat Is er gebeurd? Wie schreeuwde daar zoo? En wat ligt daar?" De bedienden gingen op zij en Lady Monica zag, dat die roerlooze gestalte de meesteresse van Wemyse was, die een paar uren geleden nog zoo vroolljk en opgewekt was geweest. Vlak over haar heengebogen, als om haar te be schermen tegen alle mogelijk leed, stond de oude Effie. Aan het hoofd van de tafel zag zij Rokeby. Ze trad op hem toe en tikte hem op den arm: „Wat is er gebeurd?" vroeg zij streng. „Een ongeluk. De merrie heeft ons uit het wagentje gegooid." „De merrie, welke merrie?" „Het nieuwe paard." „Wie reed?" „Ik." „Reedt je enkel met je nichtje?" door de agenten Roorda en Webster, op grond dat de dokter een verblindende verlichting voerde, hetgeen binnen de kom der gemeente verboden Is. Proces verbaal werd opgemaakt, zeer tot ongenoegen van den dokter, die vermeende, dat een dergelijke verlichting op dezen onvoldoend verlichten, drukken verkeersweg absoluut noodzakelijk was Hij was zelfs zoo veront waardigd. dat hij ln een ingezonden stuk. het probate middel tot ontlasting van overkropte harten, zijn on tevredenheid lucht gaf. Dit alles kon echter een straf vervolging niet coupeeren en verscheen Dr. van Heste ren heden voor den kantonrechter, terwijl motoragent Webster als getuige werd gehoord. Deze verklaarde dat Dr. van Hesteren reeds bij het gebouw van den Raad van Arbeid zijn koplampen op groot licht had gezet. Voorts ontkende getuige pertinent, verraderlijk achter het veilingsgebouw op den loer te hebben gestaan. De ze voorstelling van zaken in Dokter's ingezonden stuk had Webster eenigszins pijnlijk verrast. Dr. v. H. cor rigeerde dan ook zich zelf en verklaarde gaarne deze isinuatle te willen intrekken. Toegegeven werd dat de verlichting ter plaatse zeer slecht is en dringend ver betering behoeft. Nadat den dokter nog de chauffeurs wijsheid was bijgebracht dat parkeerlampen niet op den rijweg gebruikt moeten worden, werd opgelegd een geldboete van f 3 subs. 3 dagen hechtenis, van welke keus de dokter wel geen gebruik zal maken en scheidden de heeren in de beste harmonie! WOENSDAG 8 NOVEMBER HILVERSUM (296 M.) VARA-: 8.00 Gramofoonmuziek; 8-30 Onze Keuken door P. J. Kers Jr.; VP-R.O.: 10.00 Morgenwijding; VARA.: 12.00 De Notenkrakers; 2-00 Rustpoos; 2.15 Giamofoonmuziek; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Trio Favoriet: 6-30 RV-U.; 7.00 Causerie; 7.20 VARA-Orkest 8.00 Lezing: 8J.5 Orkest; 9.00 Radiotooneel; 9.40 Or kest; 10.20 Vaz Dias en Varia; 10-35 Muzikaal allerlei; 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) N.CR-V-: 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Gramo foonmuziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Pianorecital 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoonmuziek; 12 30 Kwintet; 2.00 Gramofoonmuziek; 2-30 Voor jeugdige postzegelverzamelaars; 3.00 Concert; 5-00 Klnderuur- tje; 600 Landbouwhalfuurtje; 6.30 Causerie door A. J. Herwig; 7.00 Politieberichten; 7.15 Ned. Chr. Persbu reau; 7.30 Gramofoonmuziek; 7.45 PT-T.-kwartiertje; 8.15 Arnh. Otrkestvereeniging; IOjOö Vaz Dias; 10-15 Gramofoonmuziek; 11-30 Sluiting. LUXEMBURG (1191 M-> 7.50 Kinderooncert; 8-40 Concert; 9.20 Vocaal concert; I.50 Orkeatconoert- BRUS8EL (509 M.) 12.20 Orkestconcert; 1-30 Gramofoonmuziek; 6.35 Pia nospel; 7.35 Gramofoonmuziek; 9-20 Orkestooncert; KALUNDBORG (1154 M.) II.20 Strijkorkest; 2.20 Gramofoonmuziek; 2.50 Orkestr concert; 10.25 Dansmuziek. BERLIJN (419 M.) 7-26 Populair ooncert; 9.20 Gramofoonmuziek. HAMBURG (872 M.) 3.20 Concert; 520 Gevarieerd programma; 7.30 Concort LANGENBRRG (472 M.» 11.20 Gramofoonmuziek; 12.55 Populair concert; 5.20 ld. 7.30 Concert. DAVENTRY (1554 M.ï 12.20 Orgelconcert; 1.06 Concert; 3.20 Pianospel; 3.35 Concert; 505 Concert; 835 Concert. PARIJS EIFFEL (1446.) 8.35 Concert o.l.v. E. Flament. PARIJS (RADIO) (1734 51.) 8-05 Gramofoonmuziek; 12 35 Idem; 12.50 Orgelconcert; 1.25 Gramofoonmuziek; 7.40 Idem; 9.05 Concert. MILAAN (831 M.) 4.30 Kamermuziek; 6-20 Gramofoonmuziek. ROME (441 M.) 7.20 Gramofoonmuziek; 8.20 Opera-uitzending. WEE NEN (517 M.) 6.20 Cellorecital; 7.35 Operetteconcert; 9.50 Pop. concert WARSCHAU (1411 M-t •4.25 Vioolrecital; 5.40 Populaire muziek; 9.50 Dansmu ziek; 10.26 Idem. BEROMUNSTER (460 M.) 8.30 Concert „Ja." En toen volgde er een lange pauze. Lady Monica keek naar Dorothy's bleek gezichtje, trad nog wat na derbij en fluisterde: „Is zij dood?" „Wij vreezen van wel." Maar op dit oogenblik traden de bedienden ter zijde, want de dokter boog zich over de roerlooze gedaante heen. Toen hij opkeek, sprak hij kort en gebiedend: „Help mij haar naar boven dragen." Rokeby kwam onmiddellijk naar voren, maar Lady Monica was er nog eerder bij en vroeg: „Sir, is er nog hoop? Is het mogelijk, dat zij niet?..." „Zij Is niet dood," luidde het antwoord, „als u dat bedoelt" Miss Greig viel naar aan den voet van de trap en met een onderdrukten kreet vloog Effie overeind. De groep ging uiteen; ded okter en de oude getrouwe na men voorzichtig Dorthy op en Rokeby droeg de be wustelooss Miss Greig naar een bank. Lady Monica had de deur opengedaan, had Floesle vast vooruitgezonden, om den koetsier te waarschuwen en sprak met een van de bedienden, toen Rokeby na- derbijtrad. „Als de dokter klaar is met zijn onderzoek, zullen wJJ laten vragen," zei ze. „Verzoek aan Effie, of zij mij dan een boodschap stuurt." „Dat zal ik doen. Lady Monica," zei Rokeby achter haar. Zij antwoordde niet, totdat Flossie terugkwam, ook geheel ontdaan en met tranen ln de oogen. Lady Monl- oa stapte toen in het rijtuig zonder op of omkijken en gaf een korte order aan den koetsier. Rokeby trad nu tot aan het portier. „Waarom spreekt u niet tot mij?" vroeg hij. „En waarom wacht u niet zelve op de uitspraak van den dokter?" „Dank u. Uit zijn blik meen lk op te maken, dat de dokter niet veel hoop heeft en... ik houd niet van da atmosfeer van dit huis!" „Wat bedoelt u?" „Dat zal lk u een anderen keer wel eens vertellen. Herinnert u zich nog, hoe ik gezegd heb, dat ik duide lijk gezichten kan lezen?... Als ik dat nu bij u ook eens kon?" Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1933 | | pagina 10