Werkloozenrelletjes te Kolhorn. bij de S.D.A.P. GRATIS Jeuk, Inbraak te Amsterdam. GEEN PROGRAMMAWIJZIGING De „Spaarnestroom" opzettelijk tot anken gebracht? Gevolgen van den mist. De Hembrug defect. Marktberichten. Nagekomen Berichten. Ontevreden tewerkgestelden. - De burgemeester dreigt met een vuur wapen. - Vrouwen gooien in de burgemeesterswoning ruiten in. Ons anders zoo rustig dorp heeft Zaterdagmiddag een paar woelige uurtjes beleefd. Reeds dadelijk na afloop van de werkzaamheden trokken ecnige in de Wieringermeer tewerk gestelde arbeiders in ontevreden stemming naar de woning van den Burgemeester, om daar uiting te geven aan hun teleurstelling, dat ze naast het uitbetaalde loon geen in uitzicht gestelde toeslag hadden ontvangen. Evenwel, burgemeester Breebaart gaf zonder meer te kennen, dat hij daaraan niets kon veranderen en voor de betrokken arbeiders zat er dan ook weinig anders op, dan huiswaarts te keeren, en hun vrou wen het weinige loon, dat zij hadden ontvangen, ter hand te stellen. Dat ook de huismoeders allcsbehal\e gesticht wa ren over „het loon" bleek weldra, toen zich een 15- a 18-tal vrouwen, gevolgd door eerige mannen en kinderen, op weg naar de woning des burge meesters begaven, om daar, zij het dan ook in wel wat te opgewonden stemming haar belangen te be pleiten. Maar ook nu was er van een gemoedelijke ontvangst, een overredend woord geen sprake en druk gesticuleerend gaf de burgemeester te kennen dat hij er niets aan kon doen en dat men zich moest verwijderen. Met deze weinig bemoedigende mededeeling kon men heengaan en wilde de burgemeester de buiten deur sluiten. Deze poging evenwel mislukte, doordat een der vrouwen haar voet tusschen de deur plaat ste. Men begrijpt dat intusschen de wederzijdsche verhouding er niet beter op was geworden. Buiten een groepje ontevreden vrouwen, binnenshuis een boozc burgervader, die met deuren smijtend lucht gaf aan zijn ontstemming en weldra dreigde van een vuurwapen, dat hij toonde, gebruik te zullen maken. Dat was het oogenblik waarop de woede van de demonstranten haar hoogtepunt had bereikt en men boos een drietal ruiten insloeg. De consternatie ver ergerde nog, doordat één dpr vrouwen het bewustzijn verloor. Toen daarna een kleine politiemacht verscheen, onder leiding van den brigi dier der rijksveldwacht te Winkel en wiens tactisch optreden wij zeer hoor den roemen, was gelukkig het daadwerkelijk optre den geëindigd en wanneer daarna de oudste zoon van den burgemeester den demonstreerenden had weten te overtuigen van de onmacht, om iets voer de men- schen te doen, trok men weldra weer naar huis te rug, natuurlijk nog in zeer opgewonden stemming en de belofte uitend, dat de betrokken arbeiders zich Maandag weer ten raadhuize zouden vervoegen. Den geheelen avond en nacht hield de politie een oogje in 't zeil, maar het bleef rustig. Wat was de oorzaak van de ontevreden* heid? Op deze vraag, die wij onzen zegsmans stelde, werd ons het volgende meegedeeld: Reeds vorige week hadden tewerkgestelden zich ten raadhuize vervoegd met de mededeeling dat zij met de hun opgedragen werkzaamheden in de Wie ringermeer te weinig verdienden en drongen zij op meer loon aan. Door den burgemeester werd een on derzoek toegezegd. Teneinde aan het hierboven be doelde bezoek aan den burgemeester te kunnen deel nemen, hadden de arbeiders dien dag een uur eer der t' werk verlaten, met medeweten van den „baas" maar toen zij zich 's Maandags op het werk aanmeld den, werd hun medegedeeld, dat zij in verband met dat te vroeg vertrek, waren uitgesloten. Opnieuw werd de bemiddeling van den burgemees ter ingeroepen en door dezen toegezegd, en waarbij dan tevens, zoo werd ons medegedeeld, de belofte werd gedaan, dat de arbeiders als tegemoetkoming voor het gederfde loon, en toeslag zouden ontvangen. Inderdaad heeft de burgemeester Vrijdag bij de Heidemaatschappij het toegezegde onderzoek inge steld, maar bij het in ontvangst nemen van het loon, bleek er geen sprake te zijn van een toeslag. Het al of niet verleenen van een toeslag was in bespreking geweest bij het plaatselijk crisiscomité en hij meerderheid van stemmen scheen besloten te zijn geen toeslag te verleenen. Deze beslissing schijnt rnede te zijn genomen, omdat het optreden van de ar beiders geschied is buiten de organisatie om. Maar door deze beslissing van het crisiscomité kon dus de door den burgemeester toegezegde toeslag niet worden uitgekeerd en konden de arbeiders, mede door de dagen van uitsluiting slechts een klein weekgeld in ontvangst nemen. Met als gevolg het hierboven geschetst gebeuren. Eenige arrestaties. Nader vernemen we: De Maandamorgen is zeer rustig verloopen. Onre gelmatigheden deden zich niet voor. Reeds tijdig werden door de politie eenige mannen van hun werk opgehaald en verhoord. Uit dit ver hoor is komen vast te staan wie de ruiten van de woning des burgemeesters hebben ingegooid. Deze personen zullen vandaag (Dinsdag) naar Alkmaar worden getransporteerd, waar ze voor den Officier van Justitie zullen worden geleid. De brandkast door een toeval gespaard. De boor gebroken. Utt Amsterdam wordt gemeld: In den Zaterdagnacht is ingebroken bij de firma A. Rietveld, Kantoorboekhandel en- postzegelhandel, Nieu- wendijk 178. Vermoedelijk zijn de inbrekers door het opensluiten van een brandgang binnen gekomen. Zij forceerden aan het eind van den gang een branddeur en kwamen toen aohter den winkel. Een poging is toon gedaan om de brandkast open te boren Bij dat werk is de boor gebroken. Het gebroken instrument is achterge laten. Bij hun vertrek hebben zij een aantal vreemde ppstzegels, en vulpenhouders in den zak gestoken. Er ie totaal voor ongeveer f 600 gestolen. Het is niet de eerste maal, dat bij genoemde firma werd ingebroken. Reeds eenige maanden geleden werd er voor een be drag aan vulpenhouders ontvreemd. De daders hebben geprofiteerd van 't feit, dat het huis boven de zaak leeg staat Met een valschen sleutel werd de huisdeur geopend. Door een gang en na een deur verbroken te hebben, kwamen zij in de achter den winkel gelegen drukkerij en vervolgens ^n den winkel. De inbrekers sneden bovendien de telefoonleiding door, Iets wat gezien het feit dat er niemand in buis aanwezig was, als dikdoenerij mag worden aangemerkt- Do politie stelt een nauwgezet onderzoek in. Het zou een toestand van onzekerheid scheppen. Uit het eerste deel van het verslag der „Herzieningscommissie" van het beginsel program der S.D.A.P. blijkt, dat geen her ziening van het beginselprogram wordt ge- wenscht» Wel worden tegen sommige uit spraken van het program ernstige beden kingen geopperd. „Het Volk" bevatte gister een kort overzicht van den inhoud van het verslag der door het Partijbe stuur van de S.D.A.P. op 10 Juni 1933 ingestelde commissie, die advies moest uitbrengen „omtrent de vraag, of/en zoo ja, welke veranderingen in pro gram, besluiten en tactiek der partij aanbeveling verdienen, zulks in verband met de gewijzigde eco nomische en politieke omstandigheden in binnen- en buitenland." Aan den vooravond van het algemeen begrootings- debat op het Binnenhof publiceert de voorzitter der herzieningscommissie, ir. J. W Albarda den voor- naamsten inhoud van het verslag zijner commissie. Het volgende is er aan ontleend: „De vraag of een herziening van het be ginselprogram der partij urgent is, wordt in het eerste hoofdstuk eenstemmig ontkennend beantwoord. Wel hebben enkele leden tegen sommi ge uitspraken van het program ernstige bedenkin gen, die ten deele niet van den laatsten tijd dagtee- kenen. Die leden zijn echter met de anderen van oor deel, dat het oogenblik voor een algeraeene herzie ning nu noch gekomen, noch geschikt is. Program herziening zou nu een toestand van onzekerheid scheppen, terwijl de arbeidersbeweging nu meer dan ooit aan vastheid behoefte heeft. Het koningschap. In het hoofdstuk over Koningschap en nationale gedachte maakt de commissie vooreerst duidelijk, waarom de S.D.A.P. evenmin als haar zusterpartijen in de Scandinavische landen, België en Engeland, een actie tegen het Koningschap behoeft te voeren. „Even als in andere landen, waar het Koningschap de volks rechten niet aantast en de ontplooiing der democratie niet belemmert, kan ook in Nederland de sociaal democratie de monarchie erkennen als den grondwet- tigen staatsvorm, steunend op de gezindheid van de meerderheid des volks". Sociaal-democraten zijn afkeerig van een nationa lisme, dat de tegenstellingen tusschen de volken ver scherpt, zich aanblazen laat tot chauvinisme, mili tarisme bevordert en oorlogsgevaren kan opleveren. Dat wil niet zeggen, dat aan (Sociaal-democraten nationaal gevoel vreemd moet zijn. Internationale gezindheid is geen anti-nationale ofa-nationale ge zindheid. „Ook de sociaal-democraat gevoelt zich deel van het volk, dat in den loop der geschiedenis tot een geheel is geworden en dat in het hedn, ondanks zijn inwendige instellingen, een lotsgemeenschap is". Zijn deel van de internationale taak der sociaal-democra tie heeft de Nederlandsche sociaal-democraat in de eerste plaats in zijn volk, met zijn volk en voor zijn volk te vervullen. „Hij rekent zich tot de volksge meenschap en hij wil niet door anderen worden ge- stooten uit die gemeenschap, waarin hij ook voor zijn beginselen en zijn idealen vrijheid een plaats mag cischen." Onderzoek wordt Ingesteld. Er zijn thans ernstige redenen om aan te nemen, dat de stoomtreiler „Spaarnestroom" YM. 65, welk vaartuig op 12 Juni van dit jaar aan de Deensche kust verloren ging, opzettelijk tot zinken is gebracht, ten einde de verzekeringspenningen in handen te krijgen, meldt de Tel. De eerste machinist heeft zich. aldus het blad, bij de politie aangemeld. De Haarlemsche correspondent van de Tel. vernam van zeer bevoegde zijde, dat de „Spaarnestroom" reeds eenigen tijd de aandacht van de politie te IJ- muiden en de Justitie te Haarlem heeft. Verscheidene getuigenverklaringen, die min of meer bezwarend ge noemd kunnen worden, zijn reeds voor de politie autoriteiten afgelegd en in handen van de justitie ge steld. Uit het voorloopig onderzoek is gebleken, dat er meerdere personen bij dit geval betrokken zijn. Tot arrestatie was men echter tot gistermiddag nog niet overgegaan. f Aanvaring bi] IJmoiden, twee loggers gestrand. Botsing van twea stoom schepen. Tengevolge van dichten mist zijnn er eenige onge vallen te melden. Uit IJmuiden wordt gemeld, dat de voor de kust kruisende stoom loodsboot Nr. 5 Zondagmorgen hui ten de pieren aangevaren is door den stoomtreiler IJM 26. De stoomloodsboot kreeg een groot gat in het stuurboordvoorschip en moest direct buiten dienst worden gesteld. De stoomtreiler bleef onbe schadigd. Nabij Katwijk strandden de Nederlandsche motor- logger SCH 20 en de Poolsche motorlogger GDY 189. Aangeboden sleepboothulp werd van de hand gewe zen, omdat men op eigen kracht wilde vlotkomen, iets wat echter nog niet is gelukt. Het motorschip „Batavier VII", dat op weg was van Rotterdam naar zee, en het Zweedsche stoom schip „Gudur" zijn op den Nieuwen Waterweg met elkaar in botsing gekomen. De Zweedsche boot werd licht beschadigd. Zij is naar Rotterdam teruggekeerd om hersteld te wor den. De „Batavier VII" heeft vrij zware schade opge- loopen aan den kop ver bov ar. de waterlijn. Het schip is ook naar Rotterdam teruggegaan, waar het gerepareerd zal worden. Wanneer gij last hebt van Ekzeetn, Open Beenen, Dauw worm, Zweren of andere huid aandoening, zendt dan een briefkaart en U ontvangt gratis ■en monsterflacon D.D.D., de vloeistof dis in de huidporiën dringt en de ziektekiemen doodt. Enkele druppels doen de hevigste Jeuk c ondragelijkste pijn bedaren. Adres: E Comp. Amsterdam. Q jj JJ Geneesmiddel tegen HUIDAANDOENINGEN Vertraging In den treinenloop. Gister, aldus wordt uit Amsterdam bericht, is ten gevolge van 'n defect aan een motor op de Hembrug, deze eenigen tijd voor het spoorwegverkeer onbruik baar geweest Het treinverkeer in de richting Zaan dam en omgekeerd heeft daardoor ongeveer drie kwartier vertraging gehad. De trein uit Zaandam, die 18.51 uur hier moest aankomen, liep om 19.31 uur binnen. Vele reizigers, die naar de Zaanstreek of ver der moesten, hebben de reis over Haarlem gemaakt Tegen acht uur was het verkeer weer normaal. Omtrent de oorzaak lezen we 't volgende: Nadat de brug was geopend geweest, bleek deze bij het dichtdraaien niet meer geheel te sluiten. Er was een defect aan den motor, welke vrij spoedig was hersteld. ALKMAAR, 4 Nov. 1933. Op de heden gehouden Botermarkt werd 72H— 82>v cent betaald. Eieren (groothandel) 15.66—6.10, Eendeieren f3.50. ALKMAAR, 4 Nov. 1933. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 9 Paarden f80 225 5 Melk koeien f125—225; 8 nuchtere kalveren (slacht) f7— 14: 65 schapen, vette f 1417, overhouders f813; 3 Bigzeugen f55—75; 7 schrammen f20- 22 57 Big gen tlO weken) f9—14; 5 bokken en geiten 14—9, Handel stil. ALKMAAR, 4 Nov. 1933. Aanvoer 68000 kipeieren. Prijzen: 56-58 K.G. f5.20—5.80, 58-60 kg. f5.50— 6.10, 60-62 kg. f 5.90-6.30, 62-64 kg. f 6-6.50, kleine eieren, 40-50 kg. f3.504.40, alles per 100 stuks. Aanvoer 18000 eendeieren. Prijzen: 13.70—3.90 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 4 Nov. Roode kool. Ie kwal. f 1—1.80. 2a kw. f 1; gele kool, le kwal. f 11^20, witte kool, le kwal. f 1.25; drielin gen f 1.10. uien f2.10—2.20, grove uien f2.20. Deensche witte kool f 0.701.20. Aanvoer: 98625 Kg. roode kool, 18000 Kg. gele kool, 12800 Kg. witte kool, 1720 Kg. uien. 2900 Kg. Deen sche witte kool. WARMENHUIZEN. 6 Nov. Aangevoerd: 56600 Kg. roode kool le kw. f 1—1.50. 2e kw. f 1, 8475 Kg. gele kool le kw. f 1, 15700 Kg. witte kool f 0.40, 225 Kg. nep f 1.40, 2500 'Kg. aardappelen: eigenh. t 2.10, 3575 Kg. D. witte kool f 0.70—1.10, BROEK OP LANGENDIJK. fl Nov. Aangevoerd: 55000 Kg. roode kool f 11.70, 41000 Kg. gele kool f 1—1.10, 13000 Kg. D. witte kool f 0.70—1.10. 16000 Kg. vroege witte f 0.4O—1.25, 3100 Kg. aardappelen schotsche muizen f 0.70, drielingen f 0.30, 8400 Kg. uien nep f 2.20, drielingen f 1.10, uien f 2.10—2.50, 975 Kg. peen f 2.90-3.10, klein f 1.40. 4200 Kg. bieten f 0.60— 1.30. 3300 stuks andijvie f 0.250.60, 1250 stuks bloem kool Reus t 2.40—7.20. II f 0.75. NOORDSCHARWOUDE. 6 Nov. Aangevoerd: 7100 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 0.50, eigenheimers f 2.10, drielingen f 0.400.60, 225 Kg. uien f 2.10, 1000 Kg. peen f 2.70, kleine peen f 1.10, 41400 Kg. roode kool f 1—L40, 108000 Kg. witte kool f 1.25—1.30, 15000 Kg. gele kool f 1, 8600 Kg. D. witte kool f 0.70—1, 1000 stuks andijvie 1 0.25—0.50. WINKEL, 6 Nov. Appelen f 311, peren f 210, druiven f 1214, kool f 0.500.80, aardappelen f 1, bieten f L101.30, spruit- kool f 5.50—6, uien f 1—1.40. AMSTERDAM. 6 Nov. Granen. Rogge f 77.50, wintergerst f 44.25, checvallergerst f 44.25, have- f 5.756, duiveboonen t 8—9, paardeboonen f 66.50. groene erwten f 910.25, vale erwten f 910.25, geel mosterdzaad f 14.5015, en blauw maanzaad f 9—9.75 per 50 Kg. AMSTERDAM. 6 November 1933. Aardappelen: Zeeuwsche Bonten f 3.403-50, Idem blauwen f 3.40—3.50, idm bl. eigenheimers f 2.30—3.10, Idem Eigenheimers f 2.602.80, idem bonte eigenhei mers f 2.903; IJpolder eigenheimers f 2-70—2.80, id. Bevelanders f 2.502,80 per 70 Kg; Andijker muizen f 3.203.50, Langendijker muizen f 3*203.50, Rijper muizen f 3.20—3.55, Anna Paulowna Zand f 5—6. Ee- verw. Zandaardappelen f 56, Hillegommer id. f 56. Noordwijker idem f 5—6, Drentsche eigenheimers 4.50 f5 per 100 Kg.; Flakkeesche eigenheimers f 2-65 2,80, idem Eigenh poters f 2,402,60, Spuitsche eigenhei mers t 2702-90, idem Eigenh. poters f 2.502.60, per 70 Kg-; Friesche blauwe borgers f 2.903, idem mui zen f 3.203.50; id. bonte star f 2,908 per 100 Kg. AMSTEJRDlAM, 6 November 1933. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 502 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 5862, 2e kw. 5056, 3e kw. 3848, mindere soorten 3036 ct. per Kg. slachtgewicht; 110 melk- 'en kalfkoelen f 155— 200; 104 vette kalveren le kw. 48—54, 2e kw. 3846, 8e kw. 3036 ct per Kg. levend gewicht; 55 nuchtere kalveren f 58; 104 schapen f 162; 638 varkens, vleeschvarkens 90110 Kg 4647. zware varkens 4646, vette varkens 4344 ct per Kg. slachtgewicht; 23 paarden f 70120. Aan het abattoir waren aangevoerd 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken. T i N n E V T) 1.1 K NOORDSCHARWOUDE. Maandagavond werd in het lokaal van den heer J- de Bakker, alhier, de laatste vergadering gehouden van bestuur en medewerkers aan de. bazar ten bate van de gymna3tiekvereer.iging „Hercules en Hygiea" en de beide crisisoomité's. De heer A. Ootjers opende de bijeenkomst met woor den van welkom tot allen, hopende dat de eindafreke ning zal meevallen, zooals dit het bestuur ook heeft tedaan. De verwachtingen waren niet hoog gespannen, de prijzen waren heel laag gesteld, het eindbedrag is toch nog tamelijk groot Spr. vond het jammer, dat de presidente van het dag bestuur wegens ziekte ver hinderd was aanwezig te zijn. Eenige heeren hadden de rekening van der. penning meester, den heer F. Moeijes Fz., onderzocht er. in orde bevonden, waarna de heer Moeijes post na post voor las, waaruit bleek, dat de vesohlllende attacties, zooals sjoelbak en kegelbaan flink hadden bijgedragen, ter- wijl het rad van avontuur ook een aardig bedrag in de wacht had gesleept. De totale ontvangsten haddeni f 1165.30% bedragen, de uitgaven f 438.70%, zoodat het batig saldo f 726 60 was. Hiervan had elk der beide crisisoomité's te Oudkarspel en Noordscharwoude. een aandeel van 15 pot. of wel f 109. zoodat er voor de Tymnastlekvereeniging f 508.60 overbleef. Naar aanleiding dezer rekening en verantwoording merkte de heer A. Ootjes op. dat de uitgaven wel bijzonder laag zijn geweest, wat het gevolg is van de prachtige medewerking, welke men van verschillende personen heeft ontvangen. Voor dezen hief spr. een driewerf hoera aan. Als voorzitter van de gymnastiekvereniging dankte spr. alle commlssielederj voor hun evrrichte werkzaam heden, ln het bijzonder het dag. bestuur. Mevr. Eecen Schipper, Mevr. Ootjers—Bigler en den heer F. Moeijes Fz. Spr. herinnerde hierbij aan de vele voorafgaande werkzaamheden, welke de vereeniging zonder de hulp der commissieleden niet op zich had durven nemen. Spr. dankte in het bijzonder nog den heer Ens van Verlaat voor het ln orde brengen der verlichting, den heer D. Schuitemaker voor het beschikbaar stellen van mate rialen en de muziek, en den heer Lichtenberg voor zijn bloemen. De hospes, de heer De Bakker had ook een bijzohder woord van dank in ontvangst te nemen voor al zijn moeite. Het was spr. een genoegen, aanstonds de beide crl- siscomité's f 109.te kunnen overhandigen, hopende dat hiermee veel goeds kan worden gedaan in de beide gemeenten. De heerJ. Eecen Mz. sprak namens het crisiscomité te Oudkarspel, dankende voor de gelegenheid, om aan de bazar deel te nemen. Verder dankte spr. alle mede werkenden voor het gepresteerde werk. Hierna voerde de heer J. Ootjers het woord namens het crlsisoomité Noordscharwoude. Spr. had er eerst een weinig sceptisch tegenover gestaan, gezien de tijds omstandigheden, maar de bazar is in alle opzichten ge slaagd. De penningmeester kan tevreden zijn. Spr. dankte ook allen. De heer F. Moeijes Fz., de penningmeester van het dag. bestuur, dankte voor het in hem gestelde vertrou wen. Spr. meende dat de voorz. Iemand had vergeten te bedanken, en wel zichzelf. Spr. dankte den voorz, voor zijn werkzaamheden en feliciteerde de vereeniging met dezen voorzitter. Spr. stelde zich gaarne bereid bij voor komende gelegenheden te helpen. Hierna volgde sluiting door den voorzitter, die de hoop uitsprak, dat de tijdsomstandigheden zich zouden wijzigen, zoodat er geen bazar meer noodlg moest zijn. Doch mocht het zoo komen, dat het wel noodlg is, dan hoopte spr. op de medewerking en stelde zich en zijn vereeniging ook gaarne beschikbaar voor de andere ver eeniglngen, die hebben getoond, elkander te willen helpen. OUDKARSPEL. Naar wij vernemen bestaat er In deze gemeente wel animo voor het vervolgonderwijs, maar tot heden is geen oproeping gedaan, zoodat zeker geen cursus wordt gehouden. E00 GW 0V B AARTSWOUD. Het is voor de vereeniglngen hier wel een jubel-jaar. Deze maand 'viert de afd. van den bond voor staats- pensionneering haar 25-jarlg bestaan en in December de tooneelvereeniging de Hoop haar gouden jubileum. Beide vereeniglngen verkeeren ln goede conditie. ANNA P AU 10WN 4 S AJLJB.-voet bal. Was hst tot nu toe vooral het tweede elftal, dat met groote nederlagen thuiskwam, het eerste elftal van An na Paulowna van den arbelderssportbond bracht het er Zondag ook heel slecht af. Het begin van den wedstrijd tegen Alkmaar was nog wel hoopvol, want nadat Alkmaar het eorste doelpunt had gemaakt, wist AP. na een goeden, vluggen aanval gelijk te maken. Maar Alkmaar voerde de score op tot 51. Na de rust was Alkmaar niet te houden en maak te nog 8 doelpunten. Kort voor het einde brak AR. nog een paar maal door en forceerde twee doelpunten. Ein de 133 voor Alkmaar. In Enkhulzen bracht het tweede elftal het er nog slechter af. Tot de rust ging het nog vrij goed. Maar na de rust, die met 40 Inging, leek het vaak een par tijtje doeltrappen voor het A.P.-doel. Het werd 17—9 en al wisten ook de tweede elftallers tegen het eind een paar maal tot het Enkhulzer doel door te dringen, doelpunten kwamen er niet van, zoodat zelfs de eer niet gered kon worden. ZIJ P E OUD ES LUIS. Zondagmorgen speelden ds Dosko-adsplranten tegen de D.E.S.-adspiranten van Barslngerhom. De D.-adsp. wisten te winnen met 4L Des middags had Dosko I bezoek van Texel 2. Voor de rust had T. het beste spel, en was meer aanvallend dan D., waarvan het gevolg was, dat T. met de rust de leiding had met 20. Na de rust ging de strijd gelijk op, waarbij D. een 20 achterstand wist op te halen, tot 22, wel bracht dit T. eenigszlns in de war, maar ondanks dit wisten zij tooh de leiding weer te nemen. Doch kort voor het einde, wordt de stand gelijk, 33, als de T.-keeper een bal laat glippen, waarmee het ein de komt Vooral na de rust was het een aardige span nende strijd. Dosko 2 deed het weer uitstekend door de Helder- sche Boys 3 op hun eigen veld een 7—2 nederlaag toe te brengen. A.s. Zondag krijgt Dosko 2 bezoek van Callantsoog 2. n ie ti w g n r e non p De heer C. Rutsen heeft een perceeltje bouwterrein uit de hand gekocht van het bestuur der Algemeene Arm e nadml n latrat i e alhier. Aan de erven J. Rutsen, alhier is vergunning ver leend tot het bouwen van twee burgerwoonhuizen. Burgerlijke stand over de maand October. Geboren: Gerritje, dochter van Siegfried van der Wal en Wletske Luik; Rometha, dochter van Gerrit Wit en Jacoba Polsma; Gerta, dochter van Pieter Vel en Geer tje Visser; Willem, zoon van Cornelis Reyerus Nicolaas de Boer en Anna Hamilton of Stlverton hilL Ondertrouwd: Petrus Johannes van de Velde, oud 23 jaren, te Amsterdam en Guurtje Eriks, oud 20 jaren, alhier. Overleden: KI aartje Ridder, oud 82 jaren, echtgenoo- te van Pieter Wit. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Pieter Jacob, zoon van Feike Boersma en Maartje Bakker. Geboren: Emilie Margaretha, dochter van Hendrik Raak en Hedwig Emilie Jasmer; Antonia Maria, doch ter van Michaël Wilhelmus Gielens en van Geertruida Maria Schouten. Ondertrouwd: Petrus Paulus Jacobus van Drunen, oud 30 jaren, grossier en Regina Joséphine Maaszen, oud 26 jaren, kapster, beiden te Schagen; Jacob Sneekes, oud 26 jaren, melkslijter te Schagen en Johanna Louise Schurmann. oud 28 jaren, zonder beroep te Moers in Duitschland. Overleden: Maria Catharina van der Oord, oud 60 j. POLITIE. Verloren: en ring met sleuteltje; een overalL Gevonden: een rijwiel.

Schager Courant | 1933 | | pagina 2