Modebladen. Openbare Uitvoering HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER UlT DE OMGEVING Bond van kleine kweekers. Opheffing tram?! TAAK DER S.D.A.P. Crisis treft niet alleen de arbeidersklasse. Plaatselijk Nieuws. Advertentiën. NELLY HENNY, Gymnastiek- en Schermvereeniging „LYCURGUS", Schagen. UITVOERING Adspirantenuitvoering, 20 millioen Guldens Arbeiders-Zangver. „Morgenrood", op Zondag 12 Nov. 1933, te Kolhorn, BAL NA, TRAPMAN Co. De Algemeene Vergadering. In de op Woensdag 22 November a.s. Algemeene Vergadering, zal behalve de begrooting voor 1934, waarvan wij in het nummer van Zaterdag 1.1. reeds het voornaamste mededeelden, o.m. aan de orde wor den gesteld het opmaken van een aanbeveling voor de bcnoemi'ic van twee Hoogheemraden, wegens pe riodieke aftreding op 1 Januari 1934 van de heeren J. J. Verfaille en J. Verst.jg Jr. Voorts komen weer diverse voorstellen ter tafel tot overneming van wegen en daarmede in verband staande het aankoopen van perceelsgedeelten een op het aanvullend wegenplan voorkomende weg met daarbij behoorende bruggen in de gemeente Jisp; de op het aanvullend wegenplan voorkomende wegen, ge naamd de Ilpcr- en Purmerlander rijweg met daarbij behoorende bruggen; het aankoopen van een tweetal perceeltjes grond in verband met de wegverbetering te Obdam en te Hensbroek. Voor weegbruggen. Naar aanleiding van een daartoe gedaan verzoek wor.1' voorgesteld tot uitgifte in erfpacht van een gedeelte va den Westfrieschcn dijk aan het einde van de dorpsstraat dor gemeento Winkel ten behoeve van het stichten, hebben en onderhouden van een weegbrug. Voorgesteld wordt tot uitgifte in erfpacht van een gedeelte van den Weaterdiik van de Vier Noorderkog gen te Aartswoud aan J. Schermerhorn en J. do Jong te Hoorn, eveneens ten behoeve van het stichten, heb ben en onderhouden van een weegbrug: in erfpacht uit te geven een gedeelte van den Wa- lingsdijk onder Avcnhorn. waarop het gemeentelijk transformr torhuisje is gebouwd; te besluiten tot verkoop van het dijksmagazijn te Durgerdam en de uitgifte in erfpacht van den onder grond van dat dijksmagazijn; het gebouw ..de Tent" te Enkhuizen met het daar bij behoorend erf en het op dat erf staande dijksma gazijn te verkoopen. Tot dekking van de kosten van verbetering der van andere lichamen in eigendom, beheer en onderhoud overgenomen of over te nemen wegen, stellen Dijk graaf en Hoogheemraden voor tot het aangaan van een geldleening van f200 000 tegen een rente van 4 per iair en tegen parikners en tot het aangaan van een geldleening van f300.000 tegen een rente van ten hoogste iV* A V yV A P A I' l O W N A BREEZAND. Een groot aantal personen had gehoor gegeven aa-. den oproep van een voo.loopig comité om In de zaal van den heer J. Borst te vergaderen over de oprich ting van een afdeeling van bovengenoeroden bond. Zij werden namens dat voorloopig oomlté welkom geheeten door den heer B Moolenaar. In 't bijzonder heette spreker den heer P. Nouland, voorzitter van het hoofdbestuur van den bond van kleine kweekers welkom, die bereid bevonden werd om de noodzaak van het oprichten van den bond te bespreken en toe té lichten. Met den wer.ech dat deze vergadering mocht leiden tot het ontstaan van een krachtige afdeeling van voornoemden bond. opende de waarn. voorzitter de vergadering en gaf het woord aand en heer Nouland. De heer Nouland zou spreken over wording van den bond, doel en noodzakelijkheid en het verkregen resul taat Door den nood gedreven kwamen enkele kwee kers tot spreker met de vraag: Hoe moeten wij ko men aan eenlgen steun tot instandhouding van onze gezinnen. En daar spr. er van overtuigd was, dat or ganisatorisch te werk gaan de meeste kans van slagen gaf. Is er een vergadering belegd te Noord wij kerhout. alwaar na breedvoerige bespreking de bond Is opge richt. Met medewerking van verschillende gemeente besturen Ls er een vergadering belegd t« Katwijk ln het gemeentehuls, waar 13 burgemeesters uit de om- lig.vende gemeenten tegenwoordig waren met hun wethouders en den hree Nouland om de belangen van de kleine kweekers ln die gemeenten te bespreken. Resultaat van deze vergadering Is geweest, dat ln deze gemeenten de kleine kweekers gesteund zUn op verschillende manieren, maar toch ln ieder geval zoo, dat ze voor honger bewaard zijn er. hun bedrijf tot op heden ln stand hebben kunnen houden. Men werkte door, al was er nog zooveel tegenwerking van de groo te organisaties. De koninklijke goedkeuring op de sta tuten van den bond werd verkregen, de bond door de regeering erkend en het hoofdbestuur kon In verschil lende conferenties bij den minister de belangen van de kleine kweeltera bepleiten. Wel la er eerst gepro beerd samen te werken met het Hollandsch Bloem- bollenkweekesr Genootschap doch het bleek dat het hoofdbestuur van het H3.G. niet voldoende doordron gen was van de noodzakelijkheid om te werken* zooals de bond van kleine kweekers dachten te doen, zoodat de Bond van Kleine Kweekers op eigen kracht verder werkte. Spreker bracht lof aan minister Verschuur voor de wijze, waarop Z. Ex. de bond ontvangen had. fen was blijde, dat de minister bewezen had. dat hij zooveel mogelijk zou medewerken de kleine kweekers t* beschermen, opdat de zelfstandigheid van deze categorie van menschen zou gehandhaafd blijvun. Hierna werd door den w.n. voorzitter gelegenheid gegeven vragen te stellen, waarvan een zestal personen beantwoord*3^^11" Werdcn door den spr- ^tvoerif Spr. deelde daarbij o.a. mede, dat de Inneming door de regeering versohoven is naar 15 Nov., omdat de han del nog steeds afneemt. Neemt de regeering b.v. vee in dan worden de kosten verhaald op den consument. Dat kaja niet bij de bollen. Daar het „vak" in zijn geheel gebaat is met de saneering, acht men het billijk dat m£» de Koste.n draaSt en er geen rekening mee gehouden wordt, of men al of niet profiteert van een eventueel te verleenen crediet. De regeeringsbemoeiingen ten aanzien van de teeltbe perking, wil spr. niet graag missen, maar zag wel gaarne den omslag met controleurs, papleren enz. wat 2endeiL^<!htt K.ei.b0','enJI,)t' ln de S°ede J,ren 11161 al buitenland afgenomen; er ls een wilde uitbreiding van de teelt geweest, die meer bollen vroeg dan de export. Het uitvoercijfer van 1932 heeft geleerd, dat de crisis wel van Invloed is geweest op den prijs, maar niet op het quantum van uitvoer. Er is in 1932 n-1. 45 millioen Kg. uitgevoerd, een hoeveelheid, die ooit eerder is bereikt. Niettegenstaande dat groote quantum en het vernietigen van bollen is er toch groote ,Vr«w»»g zou er veel minder vernietigd wor den en als de regeering zioh er niet mee bemoeide, was er»nmet een Paar weer veel te veel. Tegenover de opmerking, dat men met crediet ni#t w geholpen, daarmee zelfs nog dieper in de put raakt en men steun zou moeten hebben, gaf spr. als zijn mee ning, dat men in het voorjaar zes millioen niet te zwaar vond en dat dus thans, nu het vak, gezien het uitvoer- cyfer, beter perspectieven vertoont, drie millioen cre diet niet te zwaar zal zijn. Men struikelt trouwens niet over het crediet, maar over de op te brengen rente, daarom wil men het ook renteloos of tegen kleine ren te vragen. Over enkele bijzondere gevallen gaf spr. als z*n mee ning te kennen, dat als niet te veel verkocht en niet te vel uitgeplant ls, men ook niet gedwongen zal worden tot Inlevering, wanneer men daartoe door mregvros niet ln staat was. Controle op een en ander zal echter alleen door een organisatie kunnen geschieden, anders zou een leger ambtenaren noodig zijn om bedrog te voorkomen. Nadat nog was meegedeeld dat de contributie voor dit Jaar op f 0.50 is gesteld en dat er pogingen gedaan worden om een deel van het orgaan H.O.B.A.H.O. ter beschikking te krijgen, omdat er geen afzonderlijk bondsorgaan is. nam men de namen op van hen. die lid van een plaatselijke afdeeling wilden worden. Er gaven zich direct 52 personen op. Men besloot de volgende week Dinsdag weer te ver gaderen ter vaststelling van een reglement, verkiezing bestuur enz. De w.n. voorzitter betuigde zijn spijt, dat het Dag. bestuur der gemeente, dat was uitgenoodigd, niet ter vergadering aanwezig was. (De heer Lubbert was als lid van het voorloopig comité wel aanwezig. Corr.) Hij dankte den spr. voor zijn duidelijke en zakelijke uit eenzetting en de aanwezigen voor de aangename be sprekingen en sloot daarop de vergadering. WIERINOERWAARR Naar we uit goede bron vernemen, bestaat bij de Nederl. Spoorwegen het voornemen, om ook onze tram of wel de tram SchagenVan Ewijcksluis tegen 1 Januari 1935 op te heffen. Wanneer dit werkelijk gebeurt, zou dit voor Wie- ringerwaard toch als een ramp zijn te beschouwen. Afgezien nog van de groote bedragen, welke destijds door aandeelhouders in deze vennootschap zijn ge stort, zal het vooral voor de bewoners van de bui tenwegen, waar toch wel geen busdiensten zijn te ver wachten, een groot verlies zijn wanneer ons tramme tje niet meer rijdt. Er mogen dan al veel landbouwproducten per vrachtauto's worden vervoerd, toch is het vervoer per tram, vooral in den herfst, nogal belangrijk. Te verwachten is, dat bij het open komen der gren zen, het goederenvervoer weer belangrijk zal toene men. Het is te hopen dat door het bestuur der vennoot schap en ook van andere zijde krachtige pogingen in het werk zullen worden gesteld om de tram voor deze streek te behouden. Het passagiervervoer per autobus kan wel, doch blijft met het oog op de smalle wegen onder Schagen, zeer gevaarlijk. Bezuinigingen bij de post. In verband met de vele bezuinigingen bij de P.T.T werd door het Hoofdbestuur besloten, d.it één van onze twee brievenbestellers ruimte m< et maken, zoo dat we dan slechts één besteller zullen behouden met assistentie van een hulpbcstoller gedurende ongeveer 3 uur per dfcg. De laatste van de oude garde, onze vriend A. Blaauboer zal nu met ingang van 1 Ja nuari op wachtgeld worden gesteld. Gedurende 23 jaar heeft Blaauboer zijn functie waargenomen op een wijze, waarvoor een woord van lof op zijn plaats is. Enkele jaren geleden hadden drie bestellers in deze gemeente een volle dienst, wel een bewijs, dat de bestellingen enz. veel zijn ver slechterd. Woensdagmiddag heeft alhier in de Consistorie kamer door stemgerechtigde lidmaten der Ned. Herv. gemeente een verkiezing plaats gebal van twee no tabelen wegens periodieke aftreding van de heeren J. Hoornen en J. Hoogland (overleden). Herkozen werd de heer J. Hoornen en gekozen de heer P. Vis ser Az. In een gehouden vergadering van Notabe len werd de heer C. Haringhuizen herkozen als President-Kerkvoogd. N i F. r xv e s i F. nn fi Bij inschrijving is door de Erven J. Butsen alhier het glas- en schilderwerk van twee nieuw te bou wen burgervvoonhuizen gegund aan den heer G. Re- zelman alhier voor f300. Het electra, waterleiding, mastiek- en zinkwerk is gegund aan den heer C Koops, alhier voor f 167. Beiden als laagste inschrij vers. Gistermorgen, toen de heer Strijder naar het Ge meentehuis ging, ontdekte hij een begin van brand in de werkplaats van den heer Komen. Door direct handelend op te treden, wist hij met behulp van de vrouw van K. de brand in de kiem te smoren. De oorzaak was zeer waarschijnlijk te wijten aan het vonken van den electr. motor der zaagmachine, wel ke even tevoren nog gebruikt was. J 4 N r, K V D IJ K NOORDSCHARWOUDE. Naar wij vernemen zullen de wedstrijden van de gymnastiekvereeniging ..Heicules en Hygiea" tegen de Rest van Noord-Hollands Noorderkwartier den lOen December a.s aanvangen. OUDKARSPEL. Tijdens het bal bij den heer C Jansen werd Zon dag een fiets vermist Na afloop bleef er een rij wiel over, wat echter niet van dengene wis, die zijn eigendom miste. Zal hier een abuis in hot spel zijn, of heeft iemand een goede ruil gedaan? Tot heden heeft men nog niets hieromtrent vernomen. H AH F.NKAHSPE1 Politie. Verloren op den Kerkweg te Waarland een gel dig belastingmerk. S TN T MAARTEN Burgerlijke Stand over de maand October 1933: Geboren: Petrus Wilhelmus, zoon van Johannes Smit en Geertruida Maria Klaver. Gehuwd: Albertus Johannes Huibers, oud 25 jaren en Maria Catharlna Tesaelaar, oud 22 jaren; Wilhel mus Bruin, oud 25 jaren en Cornelia Johanna Zutt, oud 25 jaren; Klaas de Geus, oud 25 jaren en Steintje Troost, oud 23 jaren. Overleden: Dirk Aalbert Blom, oud 43 jaren* echt genoot van Trijntje Peetoom. Z IJ P F. T ZAND. As. Zondag komt de Noordhollandsche Cinema we der voor het eerst in dit seizoen bij Schrieken. Voor het allerbeste ls weder gezorgd en zoo zal vertoond worden de wereldberoemde Warner Bros film: Ik ben een Vluchteling. SCHAGERBRUG. Aanrijding. Woensdagmiddag omstreeks 3 uur werd in de Dubbele Buurt alhier door een auto, komende uit de richting Schagen, bij het passeeren-van een wa gen de auto van den heer De L van St. Maartens- vlotbrug aangereden. Persoonlijke ongevallen kwa men niet voor, wel bekwam de auto van den heer De L. nogal materieele schade. De bestuurder van de auto. die de aanrijding veroorzaakte, iemand uit Friesland, heeft de aanrijding niet opgemerkt en reed door. Later is hij met het gebeurde in kennis gesteld, waarna hij zich bereid verklaarde dc- aangebrachte schade te vergooden. HEERHTJ GO XV A ARP Dinsdagavond hield de Prov. Samenwerking op anti-militairistisch gebied, een zeer druk bezochte bij eenkomst in het lokaal van den heer Rus. Als sprekers traden op de heer N. J. C. Schermer horn met het onderwerp „Vaderlandsliefde, Nationa lisme. Militairisme, Oorlog" en de heer P. Dekker met het onderwerp: „Fascisme en Ontwapening". Als voorzitter trad op de heer J. Mienes- Allereerst behandelde de heer Dekker zijn onder werp, daarbij wijzende op den groei van het fascisme en de beloften dit Hitier het volk doet en hot inmid dels militairistisch makende. Spr. wekt de socialisten op tegen dit alles stelling te nemen, door tegenovet net mmxainsme te stellen de individueele dienstwei gering. De beer Ds. N. J. C. Schermerhorn bespreekt op de van hem bekende wijze, den oorlogswaanzin, het be grip vaderlandsliefde, en het daaraan nauw verbon den nationalisme. In dit groeiende nationalisme zit een gevaar. Nationale eenheid is een frase en werkt de rassenhaat in de hand. Wij moeten ons dan ook verzetten tegen dat nationalisme en als we menschen willen zijn. don oorlog verafschuwen. Wien de be langen van de menschen ter harte gaat, moet zich plaatsen op internationaal anti-militairistisch stand punt Met groote aandacht werd het gesprokone gevolgd. De „Herzienlngscommlssle" wil, dat de S.D.A.P. dit zal inzien en onom- wonden erkennen. Hoewel de „Herzienlngscommlssle der S.D. A.P.", In geen enkel program verandering on middellijk noodig oordeelt, wil dat niet zeggen, zoo zegt de commissie in haar slotbeschouwing dat er voor de Partij geen reden zou bestaan zich over haar tactiek zeer ernstig te bezinnen. De Partü kome tot het inzloht en erkenne. dat de crisis niet alleen de arbeidersbevolking treft Aan genoemde slotbeschouwing, door Jr. AJbarda ge publiceerd in Het Volk is nog het volgende ontleend: De herzieningseommissie heeft ln geer. enkel pro- Tram en slechts in één besluit der Partij verandering onmiddellijk noodig geoordeeld. „Dit wil echter niet zeggen, zoo leest men In haar -lotbeeehouwinfren. dat er voor de Partij geen reden zou bestaan, zich over haar tactiek zeer ernstig te be zinnen. Eer: partij, die blindelings de formules van haar programs toepast, zonder zich rekenschap te hebben gegeven van de economische er. financieels ge volgen en van de psychische reacties, die daardoor te voorschijn kunnen worden geroepen, loopt niet alleen Tevaar in het bereiken van haar naaste doeleinden te falen, maar zal bovendien ln het volk stemmingen op roepen, die haar isoleeren* doordat zij zelfs groepen, die bij haar behooren, van haar vervreemden. Zulk 'd party verschrompelt tot een machtelooze secte." Wie door de crisis worden getroffen. „Ten eerste moet door de Party goed worden Inge zien en onomwonden worden erkend, dat de crisis niet alleen de arbeidersklasse, maar ook andere klassen en groepen ln moeilijkheden en nood heeft gebracht en dat de financieele omstandigheden van rijk en gemeenten benard zijn. Het beginsel van den klassenstrijd, goed opgevat, belet deze erkenningen ln geenen deele. „De slclaal-democratle mag niet uitsluitend voor de belangen der arbeidersklasse oog hebben. Zij mag nog vèel minder haar streven richten op de behartiging van de belangen van enkele groepen, toen koste van andere groepen der arbeidersklasse. De Partij heeft uiteraard een breederen grondslag dan een vakvereeni- ging en zelfs dan een verbond van vakvereenlglngen. zy heeft bovenal haar streven op de bereiking van het sociaal-democratisch doel te richten. „De S.D.A.P. moet ook rekening houden met de he vige gemoedsaandoeningen, die zich nu bl.1 het volk doen gelden. Zij moet verhoeden, dat zich die gemoeds aandoeningen onnoodig tegen haar richten. Zy moet voorkomen, dat de doeleinden en de voor nemens der Partij verkeerd worden verstaan en de tegenstand wordt opgeroepen van groepen* op wier medeweking zy aanspraak mag maken." Dit laatste wordt op drie punten uitgewerkt en ver- dulediykt. „Ten eerste moet de Party duidelijk haar democra tisch karakter vertoonen* „In het belang van de democratie is ook noodig, dat de gebreken onzer hedendaagsche staatsinrich ting en die van de werkwijze van parlement, provin ciale staten en gemeenteraden eerlijk worden er kend en spoedig worden verbeterd. „Ten derde is het noodig, dat worde overgegaan tot de uitwerking van een program tot verwezen lijking van het socialistisch einddoel. „Hoe diep het socialistisch beginsel ook leeft in de overtuiging van honderdduizenden, het zal de bewondering en do in stemming van veel grootere massa's eerst verwerven als voor zijn practische toepassing de voornaamste lijnen duidelijk geteekend zijn. Internationale samenwerking. Voor de volledige verwezenlijking van het socia lisme wordt een internationale samenwerkin op oeconomiscb en staatkundig gebied vereischt. die in deze jaren meer dan ooit ontbreekt. Partieele ver wezenlijking is echter niet onmogelijk. AI moet de overgang van kapitalisme naar socialisme een pro ces van jaren zijn, het begin moet worden gemaakt. De socialisatie-rapporten der S.D.A.P. hebben reeds vele vage voorstellingen verscherpt. Do tijd is geko men om in deze richting verder te gaan. Het overgangsproces kan niet alleen bestaan uit materieele en technische veranderingen. Deze moeten gepaard gaan met geestelijke en zedelijke vernieu wing. Het socialisme moet meer en meer levensbegin sel worden, zoodat de '.rbeidersklasse geschikt wordt voor haar nieuwe taak in een nieuwe samenleving. De commissie besluit met een woord van vertrou wen in do toekomst der sociaal-democratie. SCHAGEN. 9 November 1933. 5 Paarden f 100—140; 242 geldekoeien (magere) f 80—150; 30 idem, vette, f 150—220; 4 kalfkoeien f 190 —f230; 56 vaarzen f60—125; 43 graskalveren f30—50; 18 nuchtere kalveren f 310; 102 schapen, vette, f 17 f23; 273 overhouders f 9—13.50; 5 varkens, magere, f 16; 15 idem vette per K.G. f 0.38—f0 42; 8 biggen f 10—12; 6 konijnen f 0.50—f 1.25; 34 kippen f 0.40—0.80 Haantjes f0.30— f 0.75. EIER VEILING. SCHAGEN. 9 Nov. Aangevoerd zijn: 79 partijen 25000 stuks kipeieren, 12 partijen 1000 stuks eendeieren. De prijzen beliepen voor kipeieren van f 45.90, voor eendeieren van f 3.703.80, kippen broedeleren f 7.20. De veiling duurt voort. Zie voor volledig bericht in het blad van Zaterdag a.s. ALKMAAR. 8 Nov. Groote Najaarsmarkt. Aangevoerd: 2709 koeien en 553 kalveren. Melkkoeien f 160—250, gelde koeien f 80 —190, stierkalveren f 40120, kalfvaarzen f 70140. gel- devaarzen f 50125, graskalveren f 3560. Handel ma tig voor melkkoeien goed. Aanvoer vorig jaar 2753 run deren en 438 kalveren. AMSTERDAM. 8 Nov. Vee. Aangevoerd: 300 vette kalveren le kw. 4856 ct. 2e 3846 ct., 3e 3038 ct„ per Kg. lovend gewicht; 20 nuchtere kalv. f 58. 412 varkens vleeschv. 90110 Kg. 4548 ct, zware varkens 4445 ct., vette varkens 42 43 ct per Kg. slachtgewicht WARMENHUIZEN. 8 Nov. Aangevoerd: 79175 Kg. roode kool le kw. f 11.40, 2e kw. f 1. 5000 Kg. gele kool f 1—1.10, 12650 Kg. witte kool f 0.40L25, 5100 Kg. D. witte f 0.70—1, 750 Kg. uien f 2.20, drielingen f 1.10, 1900 Kg. schotsche muizen drielingen f 0.60, 4000 Kg. bieten f 0.40. BROEK OP LANGENDUK. 8 Nov. Aangevoerd: 58000 Kg. roode kool f 11.80, 56000 Kg. gele kool f 1—1.10, 14000 Kg. yr. witte f 0.40—1.80. 24000 Kg. D. witte f 0.70—1.10. 2000 Kg. uien f 2.40—2.80, drie- 'lingen f 1, gele nep f 2.50, 11000 Kg. aardappelen: schot sche muizen f 0.500.70, drielingen f 0.500.60, 5500 Kg. bleten f 0.60—1, 1500 Kg. rapen f 1, 800 stuks an dijvie f 0.50, 4500 stuks bloemkool reus f 3.10—7.30, II f 0.75. NOORDSCHARWOUDE. 8 Nov. Aangevoerd: 3900 Kg. aardappelen: schotscha muizen f 0.50. drielingen f 0.50, 1400 Kg. uien f 2.10—2.20, gele nep f 2.50, 1050 Kg. peen f 3.30, kleine peen f 1.40* 54600 Kg. roode kool f 1—2, 27300 Kg. witte kool f 1.25, 18600 Kg. gele kool f 1—1.30, 3400 Kg. D. witte f 0.80—L GOED AFGELOOPEN. Woensdagmorgen kwam het zoontje van den heer D. R. alhier spelenderwijze in de sloot aan het Noord terecht. Een buurvrouw zag het ongeluk gebeuren, waar door de kleine direct op het droge kon gehaald wor den. Alzoo liep dit ongeluk goed af. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Fokje Alie, dochter van Hendrik van der Pruik en Anna Elzinga. Overleden: Trijntje Kuiper, oud 45 jaren, echtge- noote van Adriaan van Kooten. POLITIE. Vermist: een rijwiel. Gevonden een rijwielplaatje. Geboren: Dochter van: H. I. SCHOUWENAAR T. SCHOUWENAAR-den Haan Twlsk, 7 Nov. 1933. Langs dezen weg zeggen wij onzen hartelijken dank aan allen, die ons terzijde stonden bij het plotseling over lijden van onzen geliefden Man en Broeder CORNELI8 EQJVIOND. In 't bijzonder geldt die dank aan den WelEdelZeergel. Heer Dr. L.C.J.OLREE voor zijn hulp en bijstand. Mede namens Familie Wed. A. EGMOND—van Eeten. Breezand, November 1933. op Zondag 12 November 1933, aanvang nam. 8 uur, in de zaal van het N.H. Koffiehuis van de Wed. ZWAAG. Fntrée f0.75, bel. inbegrepen. Bondsleden f0.40. Na afloop gezellig BAL. Balmuziek van Joh. Stipriaan. Na 10 uur wordt niemand meer toe gelaten. Aanvang 's middags 2 uur.. Entree f0.25 (bel. inbegrepen.) loten er per jaar uit in circa 10fl trekkingen van onze onder strenge controle staande wettig geoor loofde clubs. Voor slechts 10 gulden loot U een vol Jaar mee, volgende jaren kunt U dezelfde kansen be houden tegen betaling van 1 gulden voor admini stratie. Na storting van het bedrag Giro 210416 volgt di recte toezending bewijs van deolname. ons systeem is wettig geoorloofd, eenig in Nederland, tweemaal per week een. trekking. Trekkingsltjsten worden eens per maand gratis toegezonden, twee trekkingen per week, 20.000.000 per Jaar. Vraagt gratis brochure bij de N.V. „LADO" te APELDOORN Houders van Beider-Belangstakken, Obligatius, Pre mie-leeningen, Spaarbrievenvordering op de Hanze- bank enz., kunnen deze inruilen tegen deelname in onze clubs. IJVERIGE VERTEGENWOORDIGERS GEVRAAGD. te geven door de Directeur: de heer KOS van Schagen, in de zaal van den heer S. KUIPER met medewerking van de Propagandaclub „Ontwikkeling" Entrée 50 cent. Aanvang 7.30 uur, voor hen die de uitvoering hebben bijgewoond. Verkiezing Notabel der Ned. Herv. Kerk Sint Maarten, op Donderdag 16 Nov. a s., 's avonds half acht, in de Consistorie. Periodieke aftreding van den Heer P. de GEUS Cz. HET BESTUUR. Schager Roosjes. Wie ruilt Electrisch Strijkijzer „van verlotingvoor VERWARMKACHEL? I. ROUWKEMA, Balgweg81, Breezand. i Gevraagd met Kerstmis: een MEISJE, voor dag of dag en nacht. Jb. STAMMES, Oudesluif.

Schager Courant | 1933 | | pagina 3