Uitslag Verkiezing Het Rijksdagproces SCHAGER ROOSJES Zaterdag terug naar Leipzig. Luchthaven in Oceaan. OMGEVING Hoogheemraadschap Plaatselijk JNieuws. NOG NIET VEEL VERBETERING. Geen landsgrenzen meer in Duitschland. Marktberichten. Advertentiën. DIEUWIE M00IJ, DIEUWIE M00IJ. EEN GEPRIKKELDE STEMMING. BERLIJN". De president deelde aan het slot van de zitting inzake den Rijksdagbrand van gisteren me de, dat de senaat naar alle waarschijnlijkheid Zater dag weer naar Leipzig zal verhuizen. De verhooren en bewijsvoeringen zullen dan, met uitzondering van het politieke deel, beëindigd zijn. Of Zaterdag nog een fitting te Berlijn zal worden gehouden, staat nog niet vast. In ieder geval zal Donderdag geen zitting wor den gehouden. Dimitroff heeft verzocht in verschillende kwesties van politieken aard ook den voorzitter van de vroe gere K.P.D., Thaelmann te hooren. Waarschijnlijk zal het besluit van den senaat Vrijdag worden bekend ge maakt m correspondent van de „Msbd." te Berlijn schrijft, dat in den aanvang de uiterlijke vormen der pro cesvoering zeer hoog hebben gestaan, maar nu, op den negcn-en-dertigsten zittingsdag, hebben alle deel nemers aan het geding het onderling aan den stok gekregen en uiten zij hun meeningsverschillen op een kijvenden, mopperenden ruziemakerstoon. De president valt op ongeduldige wijze getuigen en aangeklaagden in de rede: de aangeklaagden die nen hem op hun manier van antwoord: de advocaten en de clienten vliegen elkander in de haren: hel openbaar ministerie doet ook een duit in het zakje: kortom, het is over de geheele linie snauwen, ruzie en bassen, wat men te hooren krijgt. Deze geprikkelde stemming wordt af en toe wel door een lachsalvo wat geluwd, maar hoe aangenaam het ook wezen moge. van tijd tot tijd op een goeden ïet getracteerd te worden, toch kan men niet bewe ren. dat de standing van het rijksgerecht door de grappenmakerijen, welke er heden gedebiteerd wor den, verhoogd wordt. Daar werd bijvoorbeeld de onvermijdelijke heer Dimitroff met eeu ef anderen getuige geconfronteerd. Dimitroff maakt van deze gelegenheden altijd ge bruik. om de wereld mede tc deelen, dat hij. dank de goede verpleging, zooals hij het noemt, te Moabit (naam van de Berlijnsche stadsgevangenis) twintig pond in gewicht afgenomen is. Gister was hij weer lichtelijk tegen Moabit aan het ageeren geweest. Hij ware over dit punt al uitge sproken geraakt, als de procureur generaal, die een opvallende begaafdheid om te spreken heeft, wan neer hij verstandiger deed te zwijgen, niet een beetje schamper op het colbertje van Dimitroff wijzond, had verklaard, dat dit hem paste, als ware het om zijn eigenaar heengegoten Waaroo Dimitroff me dedeelde, dat hij zijn pak al zes jaar achter elkaar draagt. Daarna gfng hij met zijn vuist allerlei evo luties binnen in zijn vest uitvoeren, om aan te too- nen. hoe wijd hem dit tegenwoordig om zijn nog al tijd aanwezig embonpoint heenfladdert. De aanwezigen raakten aan het lachen: de procu reur-generaal ging ietwat geslagen zitten en Dimi troff, zich meester van het terrein voelend, wendde zich met oolijk lachen tot den voorzitter met de woorden: „Wenn 'Sie 'mal schlank werden wollen, Herr Prasident". Hier werd den vermetelen spotter op donderende wijze het woord afgesneden, maar ieder had den vol zin toch voor zichzelf voleindigd en dank Dimitroff weten we nu, dat de stadsgevangenis van Moabit het aangewezen oord voor corpulente rechtsgeleerden is, die een vermageringskuur wenschen te onder nemen. Er waren gister echter ook oogenblikken, waarop men geen lust had te lachen. Daar stond bijvoorbeeld een vrouwtje voor de vierschaar, van hetwelk men meende, dat het Popoff als commensaal geherbergd had en zulks op tijdstippen, waarop hij volgens zijb eigen zeggen in Rusland vertoefde. Het mensch was bij de politie ontboden, kreeg een aantal foto's voorgelegd en werd daarop uitgenoodigd Popoff te herkennen met de opwekkende bijvoeging: „Denk eraan, uwlot hangt van zijn herkenning a f". Zulk een mededeeling wekt het vermoeden, dat bij de politie verhooren pressies ten nadeele van de aan geklaagden op de getuigen uitgeoefend is geworden. De president beijverde zich, den slechten indruk wat te verdoezelen, welke deze verklaring op de aanwezi gen maakte en het zal hem wel aan het hart gegaan zijn, toen hij alle aanwezige journalisten, voor zoo ver het tenminste buitenlanders zijn. hun potlooden zag grijpen, om nota van het gezegde van dezen ge tuige te nemen. Maar hij bereikte met zijn afzvvak- kingspogingen niets anders, dan dat het vrouwtje haar bewering, Popoff niet te herkennen, nog eens verduidelijkt herhaalde en onderstreepte. De moeder van Dimitroff. De moeder van Dimitroff is uit Bulgarije te Wee- nen aangekomen. Zij zal zich van daar naar Parijs en vervolgens naar Berlijn begeven, waar zij ten gun ste van haar zoon wil getuigen. LUCHTVAART Op 500 mijlen van de kust. Reuter seint uit Washington: Roper, de Amerikaansche minister van Handel, heeft meegedeeld, dat de directie van openbare wer ken anderhalf millioen dollar heeft gevoteerd voor den aanleg van een zee-luchthaven (Seadrome). Het gaat hier om een proefneming met een luchthaven aan te leggen In den Atlantischen Oceaan op on geveer 500 mijlen uit de kust. U IT DE K O E 0 R A S JULIAN'ADORP. De harmonie Kunstzin hield Woensdagavond hare gewone jaarvergadering In de zaal van het café „Prins Hendrik" van den heer A. Kossen. De voorzitter de heer C. W. de Graaf sprak het ope ningswoord. waarna de notulen werden gelezen en goed gekeurd. De secretaris, de heer P. Rienstra bracht het Jaar verslag uit. Ondermeer brengt hij hierbij naar voren dat er 33 donateurs zijn, en opgemerkt wordt dat dit minstens 133 moest zijn. Voorts worden de bijgewoon de muziekconcoursen te Heerhugowaard en te Heiloo in herinnering gebracht, benevens de gegeven uitvoe ringen. openluchtconcerten, de zomerfeesten enz. Ver der wordt in het verslag melding gemaakt van de uit stekende leiding van den directeur en eveneens hulde gebracht aan den eere-voorzitter. De rekening was door de heeren J. J. Constant en C. P. in 't Veld nagezien en in orde bevonden. De penningmeester, de heer C. Purmer deelde ver volgens mede dat de ontvangsten bedroegen f 1672.18, de uitgaven f 1683.34, benevens nog een bestaande schuld van f 320 ln totaal, zoodat er een nadeellg slot is van f 331.16. De rekening wordt met dank aan penningmeester en commissie goedgekeurd. Bestuursverkiezing. Wegens periodieke aftreding van den heer C. Pur mer. de vacature van W. van Ettekoven volgt verkie zing. Met meerderheid van stemmen werden gekozen de heeren C. Purmer. J. J. Constant en A. van Kempen, die allen hunne benoeming aanvaarden. Het voorstel van het bestuur om de benoodigdheden voor feestelijkheden enz. gelijktijdig over de leveran ciers van het dorp met bijzondere inachtneming van de belangen der leden, te verdoelen, en als het noodzake lijk is daarvoor buitenaf te gaan, wordt na eenige dis cussie aangenomen. De verzekering der instrumenten, wordt na eenige toelichting eveneens aangenomen. Bij de bespreking toegang tot festiviteiten, wordt be sloten. dat de donateurs geheel vrijen toegang zullen hebben, daar verwacht mag worden dat hierdoor het aantal donateurs zal toenemen. BIJ de rondvraag komt o.m. ter sprake de samenwer king met de tooneelver. Het blijkt dat hieraan bezwaren vastzitten. Na enkele huishoudelijke aangelegenheden te hebben besproken, volgt sluiting. WIERtNGEW Jaarvergadering van de vereenlging TJB.C.-bestrljding onder het rundvee, afd. Wierlngen op J.1. Woensdag avond ten huize van den heer S. Kaan (hotel Lont). De voorzitter der afd. de heer C. Jz. Koorn opende met welkom en betreurde de geringe opkomst der le den. Spr. hoopte dat de besprekingen van aangenamen en zakelüken aard zouden zijn. De notulen der vorige vergadering worden gelezen door den secretaris, den heer J. Veerdig. en onder dank zegging goedgekeurd, zonder op- of aanmerking. Dezelfde heer doet rekening en verantwoording. Ont vangsten f 1149.80, uitgaven f 1084.60, saldo 1933 f 65.20. Saldo vorig jaar f 370.80, alzoo totaal in kas i 436. De secretaris geeft eveneens een overzicht der werk zaamheden. Er zijn 875 dieren behandeld ouder dan 2 jaar, waarvan 18 reactiedieren of 2.1 pet; 269 dieren jonger dan 2 jaar zijn behandeld, hierbij reageerde 1 stuks of 0.4 pet Totaal dus 1144 dlerenonderzocht waarvan 1.7 pet reageerde. Dit kan als zeer gunstig beschouwd worden. "Wierlngen staat op no. 2 van de Hjst der afdeelingen, dus op één na met de gunstigste resultaten. Van de 63 aangesloten veehouders op Wierlngen heb ben er 55 een t.b.c.-vrljen veestapel. Van de dieren, ■welke reageerde was er slechts 1 bij, welke verdacht werd van tb.cr in open vorm. Dit was na onderzoek niet zoo. Er werd door den dierenarts geadviseerd het dier op te ruimen, wat ook is geschied. Van het hoofdbestuur is bericht ingekomen dat in de kosten per koe 10 cent moest worden bijgedragen. In een bestuursvergadering van de afd. Wieringen was daarom besloten de contributie van f 1 op 50 cent terug te brengen en de leden de 10 cent per koe te laten bijdragen. De heer Hovenier had wegens zijn vertrek bekend ge maakt. de werkzaamheden niet te kunnen verrichten en heeft zijn opvolger, den heer Dr. Hoedemaker aan bevolen. Het bestuur meende in dien geest te moeten handelen. Dr. Hoedemaker, de hier gevestigde veearte heeft te kennen gegeven de werkzaamheden te willen verrichten. Tevens wordt door den secretaris er op gewezen, in zijn, overzicht dat nieuw gekochte koeien binnen 7 da gen moeten worden onderzocht Het is beslist werschelijk dat hier niet van wordt af geweken. Naar aanleiding van dit overzicht zou de heer P. Veerdig willen voorstellen de 10 ct. uit de kas te betalen. De heer J. Kort wil van nieuwe leden f 1 contributie heffen. De heer S. Veerdig zou f 1 contributie vrillen heffen en de 10 ct. uit de kas betalen. De heer M. Bakker vraagt of dit geoorloofd ls en zou liever niet met een ledige kas zitten. Voorzitter zou over deze kwestie een stemming wil len houden en alzoo ls geschied. Het voorstel van S. Veerdig wordt aangenomen. De contributie blijft dus f 1 per lid en de 10 ct wordt uit de kas betaald. Sommigen zier. heirin ook weer een onbillijkheid omdat een lid met weinig vee evenveel contributie be taalt als een lid met veel vee. Als de 10 oent bijdrage per koe uit ed kas betaald wordt betalen proextsge- wijze over het aantal stuks vee gennomen de kleinen meer dan de grooten. Wanneer elke veehouder zijn 10 cent per koe zelf betaalt, ls de verdeeling zuiver en nu niet. Als bovenomschreven is deze zaak ech\:r nu vastgesteld. De heer J. C. Kootf zou willen dat de secretaris een schrijven richtte aan den veearts Wester te Schagen, dat de vereenlging heeft besloten het tuberculineeren te dragen aan den plaatseiijken veerats Dr. Hoedema ker. Alzoo werd besloten. Na 1 Jan. worden geen nieuwe leden meer aangeno men. De heer S. Veerdig zou er ln Amsterdam door mid del van adverteeren bekendheid aan willen geven, dat onze melk bij uitstek geschikt is voor consumptiemelk. Op één na de beste resultaten van alle afdeelingen is wel bijzonder. Dit met het oog op eventueele levering van consumptiemelk. De heer J. Veeidig zegt dat dit onnoodig is omdat dergelijke zaken door het hoofdbestuur wordon gere geld. Verder ls niet meer aan de orde zoodat morzit ter de vergadering sluit met dank voor de besprekin gen. Z IJ P F. SOHAGERBRTJG. A.s. Zondag zal de alhier gevestigde amateurband „The Funny Boys" een gezelligen avond organiseeren in de zaal van Mevr. Wed. J. Eroer. Medewerking wordt hierbij verleend door de zuster- vereenlging „The Magnus Follies" uit Schagen en de tooneelvereer.iging „Euphonia" alhier. Het programma vemeldt een 15-tal muzieknummers alsmede de opvoering van het tooneelstukje „Een mal geval." Gelet op de vroegere prestaties der vereeni- glngen. mogen we verwachten, dat de avond een suc ces zal worden en we hopen en vertrouwen dat het Zondagavond niet aan bezoek zal ontbreken. Trouwens, de band heeft zich alhier ln den korten tijd van haar bestaan al een flinke populariteit ver- worven. Voor nadere bijzonderheden betreffende de uitvoerihg verwijzen we naar een in dit nuumer voor komende advertentie. r A N C E N J) IJ K BROEK OP LANGENDIJK. Auto gestolen. In den afgeloopen nacht Is de luxe auto merk Chevrolet G 4835, tocbehoorende aan den heer P. de Wit, ontvreemd uit de autogarage aan d« Prins Hen drikkade alhier. De dieven hebben zich door verbre king van een hangslot aan den achterkant der ga rage toegang verschaft, waardoor zij de voordeur van binnen konden openen en zóó den weg vrij had den. OUT) F ft 1 FT) OU P In het onderling veefonds te Zijdewind waren over de maanden September en October 11. verzekerd res pectievelijk 351 runderen voor 130*261 en 355 runderen voor f 305(6. De omslag voor belde maanden werd bepaald op 10.30 per f 100 verzekerd kapitaal (Officieus), District Den Helder: Gekozen tot Hoofdingeland: Jb. Jimmlnk Hz., Bar singerhorn, G. van der Sluijs. Schagerbrug. Herstem ming tusschen P. Tromp Sr., Heerhugowaard en P. Zeeman, Alkmaar. Gekozen tot Hoofdingelanden-plaatsvervangers: P. Blaauboer, Kolhorn; Joh. de Veer, Schagen; P. J. Wai- boer Jbz., Anna Paulowna. DISTRICT ALKMAAR. Tot Hoofdingelanden rijn gekozen de heeren G. Hare maker, Koog aan de Zaan, H. Klaver, Allernaar, C. Kra mer GUinls, Stompe toren. Als Hoofdingeland-plaatsvervanger werd gekozen de heer J. J. de Boer, Assendelft. Herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren A. Burger, Jhr. TT, van Foreest, J. H. Langen dijk en J. Ringers. Verdere uitslag was bij het afdrukken van dit blad nog niet bekend. HENGELSPORTVER. „DE BAARS". Een dezer dagen hield „De Baars' een ledenver gadering in het clubhuis dtr vereeniging Er waren 34 leden aanwezig. In het bestuur werd gekozen de heer N. Pronk, waardoor het bestuur nu weder voltallig is. Nadat eenige zaken van internen aard waren be handeld werd mededeeling gedaan, dat een belang rijke hoeveelheid pootgoed was uitgezet in het visch- water te Sint Maarten, terwijl bij -ie Ned Heide Mij. te Arnhem een groot quanturn snoekbroed is be steld. dat in het voorjaar zal worden uitgezet SOC. DEM OCR. VROUWENCLUB. Blijkens advertentie ln dit nummer houdt de Soc. De- mocr. Vrouwenclub. afd. Schagen een openbare verga dering op Zaterdag aj. waar als spreekster zai optre den Mevr. MiedemaZondervan uit LJmuiden. De heer S. Domper houdt een dramatische voordracht terwyl voorts nog wordt opgevoerd het twee-bedrijvig* tooneel- stuk „Waarom?" POLITIE. Gevonden: een sleutel Hoe een transport regeeringskoelen uit Tiel te Alkmaar aankwam. Hoe er met de koeien, welke voor rekening van de regeering geslacht worden, wordt omgesprongen, is ons uit de courantenberichten bekend. Er is natuur lijk oogenhlikkelijk een onderzoek toegezegd, maar tenzij men daar nog niet geheel mee gereed is ge komen, vast staat, dat het blijkens het onderstaande, nog niet tot verbetering heeft geleidt en aan de arme dieren veel lijden wordt bespaard. Zoo lezen we in de „Alkm. Crt.": In verband met de Dinsdag geuite klacht in ver band met verwaarloozing van een transport koeien die van Tiel naar Alkmaar waren gezonden om hier voor regeeringsrekening geslacht te worden, deelt de inspecteur van „Dierenbescherming" mede, dat hij naar een en ander een onderzoek ingesteld heeft. Ook „Dierenbescherming" kan natuurlijk niets ver anderen aan het dwaze feit, dat in Tiel aangekochte koeien in Alkmaar geslacht moeten worden met alle moeite en kosten aan het transport verbonden. Wel kan „Dierenbescherming" een uitspraak over de wijze van vervoer geven en deze was alles behalve vleiendL Er werden 18 runderen van Tiel naar Alkmaar ver zonden in twee wagons. Het zou logisch zijn dan in elke wagon 9 dieren te plaatsen, maar er werden er 14 in de eene gezet en 4 in de andere. Ii de eene wagon was geen zand, in de andere zeer weinig en het is te begrijpen, dat deze wagon en daardoor ook de dieren onder do mest zaten. Waarschijnlijk werden de dieren Maandagmorgen op de markt te Tiel aangekocht Zij waren daar aan gevoerd door boeren, die wellicht van grooten af stand kwamen en waarvan velen het niet noodig heb ben gevonden de ter dood veroordeelde dieren eerst nog te laten eten. Van Tiel zijn de dieren naar Alk maar vervoerd. Er loopen in de richting Noordholland twee goederentreinen. De dieren zijn waarschijnlijk over Hoorn gegaan en kwamen dan Maandagavond te kwart over 10 in Alkmaar aan. Zij konden toen niet meer gelost worden, omdat het abattoir niet na 10 uur geopend kan blijven. Dus zijn de dieren eerst Dinsdagmorgen gelost en het is te begrijpen, in welken toestand zij toen ver keerden. De inspecteur van Dierenbescherming heeft het voornemen in de toekomst nauwlettend op deze transporten toe te zien en er voor te zorgen, dat de daarvoor verantwoordelijke personen hun verplichtin gen tegenover de dieren nakomen. Het einde van de onzalige Duitecho „Klein- staaterie," Sinds de rede van Hitler op den partijdag te Neuron- burg staat voor de „Voss. Ztg." vast, dat de thans be staande verdeeling van Duitschland in de verschillende landen niet langer meer zal blijven bestaan. Algemeen ziet men in dat voor de noodzakelijkheid de traditie moét wijken. Hier en daar heeft de Hitlerjeugd al land- grenspalen verbrand, als symbolische handeling die uiting geeft aan den wil nu een eind te maken aan 4» onzalige Duitsche „KleinstaatereL" SCHAGEN. 16 November. 362 gelde koeien (magere) 80170, 30 Idem (vette) f 150—210, 4 kalfkoeien f 140—200, 55 vaarzen f 50*-140, 35 graskalveren f 25—65, 21 nuchtere kalveren f 613. 112 vette schapen f 1422, 178 overhouders f 814, 4 bokken en geiten f 1.506, 20 varkens (magere) f 14.56 —18.50, 20 idem (vette) per Kg. f 0.38—0.40, 48 biggen f 8—13, 14 konijnen f 0.75—L50. 75 kippen f 0.40-0.701, EIERVEILING SCHAGEN. 18 Nov. Aangevoerd: 60 partijen 25000 stuks kipeieren, 6 par tijen 1000 stuks eendeleren. De prijzen beliepen: voor kipeieren van f 4.306.60, voor eendeieren van f 4.10 4.30. De veiling duurt voort. Een volledig overzicht treft men aan in ons blad van Zaterdag a.6. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Nov. Aangevoerd: 98000 Kg. roode kool f 11.70, 51000 Kg, gele kool f 1, 9000 Kg. vroege witte f 1.25, 28000 Kg. D. witte kool f 0.701, 9000 Kg. aardappelen: schotsche muizen f 0.600.70, drielingen f 0.60, 13000 Kg. uien f 1.90—2.50, nep f 2.50, drielingen f 1—1.10, 5800 Kg. bie ten f 0.601.30, 700 Kg. peen f 2.503.10, kleine peen f 1.30, 3000 stuks andijvie f 0.50, 3200 stuks bloemkool reus» I f 2 206.10. U f 0.75—1.50. NOORDSCHARWOUDE, 15 November. Aangevoerd: 36400 Kg. aardappelen: schotsche mui zen f 0.70L50. Bevel, f 2, bl. eigenh. f 2.20, drielingen f 0.70—0.90. frlso f 1.80, 3800 Kg. uien f 2.10—2.50. drie lingen f 0.80—1.10, grove f 2.40—2.70, 900 Kg. peen f 2.10, 2000 Kg. kroten f 0.60, 84200 Kg. roode kool f 1—1.40, 34700 Kg. gele kool f 1—1.10, 12700 Kg. D. witte kool f 0.70—0.80. WARMENHUIZEN, 15 November. Aangevoerd: 51100 Kg. roode kool le kw. f 1—1.40, 2e kw. f 1, 6600 Kg. gele kool le kw. f 1, 7775 Kg. D. witte kool f 0.700.80, 10000 Kg. gewone witte kool f 0.40 1650 Kg. uien f 2.10—2.20, grove uien f 2.30. AMSTERDAM, 15 Nov. Veemarkt Aanvoer: 328 vette kalveren le kw. 54— 58 cent, 2e kw. 42—52 cent, 3e kw. 34—f0 cent, per Kg. levend gewicht; 17 nuchtere kalveren f 58, 316 varkens vleeschvarkens 90—110 Kg. 45—46 cent, zware varkens 44—45 cent, vette varkens 43—44 cent per Kg. slacht- gewicht. Er waren 3 wagons geslachte runderen uit De nemarken aangevoerd. Heden overleed, zacht en kalm, ons geliefd Kleindoch tertje. en Nichtje, in den nog jeugdigen leeftijd van 7 jaar en 4 maanden. Haar diepbedroefde Groot ouders en Familie, J. DOORN. Ruige weg, Schagerbrug. 14 Nov. 1933. De begrafenis zal plaats heb ben Zaterdag 18 Nov. a.s. te 2 uur te Callantsoog. Heden overleed onze lieve Kleindochter en Nichtje, Fam. MOOIJ. Callantsoog, 14 Nov. 1933. Duinweg. ÖOÖOGOÖOÖOOOOiOöO 0 Den 18 Nov. a.s. hopen onze n Kinderen, n 2 A. de Graaf Jz. 2 o g M. Ley'en Jd. g 0 hunne 12M-jarigt Echtvereeni- q q ging te herdenken. *X Westfriesche Sluis, Slootdorp, Q 0 Kolhorn, Q Namens hunne Ouders, O J. LEI JEN. o g A. LEI JENde Graaf. g Winkel, Nov. 1933. g cjoooaoaoaoooaooio Terstond gevraagd; nette Dienstbode. Adres: P C. DF HAAN, Hippoly tushoef, Wieringen. Geboren* ALIDA, Dochter van G BORST en 'N. M. BORST—Nieuwland. Breezand, 15 Nov. 1933. Zondag 19 Nov. Zaal FEIJS OUDE NIEDORP. Bezoekt „CRESCENDO'S" Muziekuitvoering onder leiding van P. Pranger. Afgewisseld door den Humorist P. KIST. Na afloop Bal. (Baimuziek Jo Stipriaan.) Aanvang 19.30 uur. Entree f0.60 (pl. bel.) Paardenvleesch per poncl f 0.25, 5 pond voor f 1. KOEVLEESCH per pond 35 3 pond voor f 1. S. HOUTKOOPER, Loet, Schagen. Te huur voor één jaar: WEILAND. bij de Oudesluis, Zijpe, Kad. A no 339, groot 2.17.10 H A. Inschrijvings biljetten vóór 23 Nov. 1933 aan Kerker. Doopsgez. Gem., Barsinger- born A 24. Te koop: 1 JONGE ZEUG met 7 gemerkte biggen. A. v. SLUIJS, St. Maartensvlotbrug. BESTE BIGGEN te koop. P. VRIES. Schagerbrug. Te koop: 9 GEZONDE BIGGEN D. BLAAUBOER Dz.. Nes H Schagen 28, Te koop: MATHIS. goed loopend, 4 p-, billijk. LEU- RINK. Noordscharwoudc. Wegens omstandigh. te koop van particulier z.g.a nieuw PHILIPS RADIOTOESTEL met nog volle garantie, van f 195. voor f95.a contant. Weinig ge bruikt. moet weg. Br. onder lett ZA, Bur. v. d. blad. Te koop: Een 2^-jarig PAARD, 4 witte beenen (vos), bij Fa. KOORN. Hipp. Wieringen. N. Gevraagd, tegen Kerstmis: F.en FLINKE NETTE DIENSTBODE, voor dag en nacht., niet. heneden 18 jaar, bij K. KAAN. Barsingerweg, W i er i n ge rwa a rd HOESTEN? GEEN NOOD. Slingerhoning met ri|ksmerk 5 pond f2.50, thuisbezorgd. J. SCHERINGA. Callantsoog Te koop: Een BIETENSNIJDER ünodel Bentall), een Kolomboor machine met boren, in goeden staat, beiden voor lagen prijs. A. DE GOEDE, smederij, Oude.-'uis. Te koop: Een zware goedgekeurde TREKHOND, bij D. BAS. St Maarten. Te koop gevraagd: EEN RADIOTOESTEL liefst wisselstroom en liefst op af betaling. Brieven onder no. 25 Bur. van dit blad. Aangeboden: Een prima PROJEC TIELANTAARN, groot model voor nlaatjes 8.3 X 8.3 m-t 200 Watt lamp voor f 17.50. L. BOLTE, Scha gen.

Schager Courant | 1933 | | pagina 3