„Redi u Raad Noordscharwoude. REgenDIcht Marktberichten. Ingezonden stukken Mijnheer de Redacteur. Zoudt u zoo vriendelijk willen zijn om een welqlg plaatsruimte voor ons beschikbaar te stellen? Bij voor baat hartelijk dank. DE ZONDEVAL VAN HET CHRISTENDOM. Dit lijkt een luguber bovenschrift, maar de lezers zullen begrijpen dat wel gemotiveerd is hetgeen wij be kend maken. Bij de laatst gehouden verkiezing voor 2 Notabelen in de Herv. Gem. te Warmenhuizen, is er één gekozen, waartegen bezwaar gemaakt werd om dezen man als Notabel toe te laten en wel om de volgende reden- Deze man had een weinig pachtschuld, zooals velen van ons natuurlijk hebben. Op den man zijn gedrag valt niets aan te merken. Alleen het feit dat hij door de slechte uitkomsten van zijn bedrijf niet in staat is om precies op tijd zijn huurpenningen te voldoen, dat was do reden dat men hem niet wenscht. Er is echter nog meer: ook den mensohen, die dezen persoon hebben gestemd, ook deze menschen betwist men het recht om te stemmen, als zij door armoede, op achter zijn met betalingen van kerkelijke lasten of pacht. Waar gaan wij heen, als op een dergelijke manier de Kerkvoogdij en het hoogere College in de N.H. kerk deze maatregelen toepassen? Men wil de klok terug draaien. In de vorige eeuw, toen het algemeen kies recht nog niet bestond, was een arme uitgesloten van zijn stemrecht; later is dat veranderd. Nu in dezen tijd wil de Kerk van Christus dit weer in toepassing brengen. Menschen als Prof. Heering, hebben wel gelijk als zij aantoonen, in het boek, waarvan de titel hier boven ge plaatst is, dat de Kerk, zich teveel op kapitalistisch standpunt plaatst. Indien Jezus weer op aarde kwam. zou Hij zich bedroeven, over een houding, als deze, n.L de armsten uitschakelen. Wij hopen dat van alle kanten verzet zal worden aan- geteekend, tegen deze misstanden. Men noemt zich in onze N.H. Kerk: Vrijzinnig Democratisch, Modern godsdienstig Laten de daden van kerkvoogdijen hier dan ook niet meer in tegenspraak zijn. Hoogachtend, Warmenhuizen. G. GROET P. JONKER. IT de omgeving 4 IKMAAR Drankmisère. Man uit het N.H. Kanaal opgeliaald. Te omstreeks 10 uur gisteravond werd telefonisch aan de politie medegedeeld, dat uit het Noordhollandsch Kanaal aan den Voormeer een man was gehaald, die bewusteloos in een aldaar gelegen logement zou zijn binnengebracht. Uit een onmiddellijk door de politie ingesteld onderzoek bleek dat het een 62-jarig mansper soon betrof, die echter niet bewusteloos was, doch on der den invloed van sterken drank verkeerde. Dit was tevens de oorzaak dat hij te water was geraakt. Bij den val had hq zjjn rechterarm zoodanig bezeerd, dat dok tershulp noodig was en is hij door Dr. Sluijmer verbon den. Hy was door een paar voorbijgangers met een scheepshaak op het droge getrokken. De man is door de politie naar zijn woning gebracht NIEUWE N IE DORP MOERBEEK. Donderdagavond heeft hit Nut alhier weder haar eerste bijeenkomst gehouden, ten huize van den heer Van der Molen. Velen waren weer gekomen om van dezen avond te genieten. Om half 8 opende de heer Buis, voorzitter, met een kort woord, waarin hij allen welkom heette. De notulen werden door den secretaris gelezen en onder dankzegging goedgekeurd. Als een verrassing, tevens een prachtige en welkome afleiding, kregen we radiomuziek, hetwelk, dank zij het mooie toestel en goed afgestemd, goed tot zijn recht kwam, te hooren. Hierna werd door de Club opge voerd, een klucht in 2 bedrijven: Het Wonderkind. Dat viel wel in den smaak en er werd hartelijk om gelachen Ook werd door den heer Niestadt uit Sohagen, die door het Nutsbestuur daarvoor was ontboden, een foto ge maakt van de Club, welke moet dienen als een herin nering, en als zoodanig zal worden aangeboden aan de familie Bakker, die de Moerbeek gaat verlaten. Een steun, een kracht verliest daardoor het Nut; veel ia door hen gedaan. We wenschen de familie Bakker ln hun verder leven alle goeds. Dan wordt het programma voortgezet en wordt op gevoerd: Het Pleegkind en vier nette dienstboden; door de dames Brugman, Vetman, Koelemelj en Boert-, waarmede de dames succes hadden. Ook de oude heer Zwaag liet zich niet onbetuigd. Hij droeg ons voor: Als je in het schuitje zit; Wat zegt men van de liefde... en Poëzie in royalen tijd. Een har telijk en welverdiend applaus viel hem ten deel. Mej. L. Bood zong vervolgens: Bij den muur van het oude kerkhof. Dit mooie lied werd verdienstelijk ten gehoore gebracht. Kwik en Kwak, was het volgende, door de dijnes Vethman, Koelemeij, een aardige, goed gezongen voordracht, gevolgd door lezing van Mevr. Vethman. De klacht van een landbouwer, en Het was op de Vest. De heer Winkel hield een lezing, getiteld: Een ongewo ne verkooping. Ook hiervan is genoten. Vlot gelezen, met aardige voordracht, waarna Mevr. v. 'd. Molen nog voor ons zong: Twee lachende oogen. De. groote lezing van dezen avond is dan voor het laatst gehouden door Mevr. Bakker, getiteld: Moeder. Een mooie lezing, goed voorgedragen, waarvan door al len is genoten. Aan het eind gekomen van dit afwisse lend programma is het de voorzitter, die dezen gezel- ligen avond met een toepasselijk woord sluit en met den wensch dat 20 December a.s. de volgende bijeen komst nog meerderen zullen komen om deze avonden te maken tot gezellige, tevens nuttige avonden, die zich dan kunnen vervoegen bij het bestuur. De gemaakte foto zal vanaf a.s. Donderdag bij v. d. Molen voor belangstellenden te bezichtigen zijn. Z IJ PE Op 2 Januari 1934 zullen de navolgende ingeschreve nen van de lichting 1934 worden ingelijfd, n.1. Th. C. van der Hoorn bij het 6e Reg. Veld-Art. beredenen en N. A. Kruijer bij het 2e Reg. Veld-Art. onberedenen. Het mond- en klauwzeer in deze gemeente neemt ge stadig af. Dagelijks komen veehouders aangifte doen, dat de ziekte bij hun veestapel geweken is. 'T ZAND. De Minister van Defensie heeft aan H. Konijn, alhier ingeschrevene voor de dienstplicht, lichting 1934, voor één jaar vrijstelling van den dienstplicht verleend we gens persoonlijke onmisbaarheid. Naar wij vernemen, is de herbouw van het onlangs te Kolksluis afgebrande woonhuis met veestalling, be woond door W. Meijers en in eigendom toebehoorende aan A. Tiel te Koegras, opgedragen aan den aannemer C. de Leeuw alhier. BARSJNOERHORN KOLHORN. Kerknieuws. Beroepen als hulpprediker bij de Ger. Kerk alhier, de heer D. Viscli, cundiclaat te Amsterdam. Verkrijgbaar bij: Fa. R. DE MOEL, Schagen, CH. H. TH. SCHMALZ, Schagen; E. BURG MAN, Schagen; Fa. L. BOETE, Schagen; Fa. L. DE PEE, St. Pancras; Fa, C. SWAN, Hoogwoud; Fa. RENCKENS, Groote Noord 67, Hoorn; Fa. E. W. VET, Het Manches terhuis, Langestraat 37, Alkmaar. HEERRUGOWAARD Bij ministerieel besluit werd aan den landarbeider G. J. Klaver alhier toegekend een bedrag van f 2500 voor e:en landarbeldereplaatsje. De bouw van de woning zal geschieden door den heer C. Poland alhier. Aan den heer A. Kalf, timmerman alhier, werd op gedragen de bouw van een boerenbehulzing voor den heer Liefhebber te Oude Nledorp. WIERtNOEN Overgang zaken De heer Joh. Takes te Westerland heeft zijn zaak in kruideniers- en grutterswaren onderhands verhuurd «an den heer D. Takes. Sportnieuws voor Zondag: Succes I gaat naar Assendelft I en speelt om den K.N.V.B.-Beker. Vertrek 11 uur. Succes IIHelder 3, 2 uur. Succes 3Helder 5, 12 uur. Succes aHelder c, 11.15 uur. Succes bHelder e, 10 uur. L. Rijvereeniging „Wieringen", om half negen af in arsch. voor afstandsrit Burgert. Stand van 1016 Nov. 1933. Geboren: Jeanne Geertje, dochter van P. Doesburg en N. Smit. Gehuwd: S. Klein en M. Lont OUDE N1E DO R P Burgerlijke Stand over de maand October. Geboren: Willem Bernardus. zoon van Willem Kolk man en van LJda Maria Boekei: AJida Maria, doohter van Mattheus Borst en van Anna Catharina van Lan gen. Adrlanus Josef. zoon van Johannns Gerardus Im- pink en van Elisabeth Korver; Maria, dochter van Petrus Veldman en van Maria Roozendaal. Wilhelmus Simon zoon van Nicolaas Johannis Ligthart en van Maria Portegijs. Catharona Maria dochter van Theo- dorus Wtjnker en van Anna Ruiter. Gehuwd geene. Overleden: Bartholomeus Simon Glas oud 24 jaren, zoon van Pieter Glas en van Baartje Stoop. T A N n E N D IJ K Deze week werd aan de Langendtjker Groentenvei- lingen kool gekocht voor de z.g. drogerijen of droog- fabrieken. Dit was. naar men ons mededeelde, sinds de tijden der mobilisatie niet gebeurd. De kring Langendijk van den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers heeft zich uitgespro ken tegen fusie met den Nederlandachen Tuinders- bond in Zuid-Holland. OUDKARSPEL. In deze gemeente Is door de politie tegen een viertal autobestuurders proces-verbaal opgemaakt wegers overtreding der maximum-snelheid. Men zij gewaarschuwd! Donderdag herdacht de heer J. Kuilman, postbode alhier, den dag, dat hij 12% jaar aan de posterijen verbonden was. Het heeft den heer Kuilman dien dag niet aan belangstelling ontbroken. Van vele zijden kwamen gelukwenschen binnen, 's Avonds werd het jubileum in intiemen kring gevierd. NOORDSCHARWOUDE. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer P. Goudsblom, slaagde voor de akte Wiskunde L.O. Vrijdag is door de politie in arrest gesteld een knecht van den heer Jb B., bakker alhier, onder verdenking van verduistering van gelden in dienst betrekking ontvangen. ALLE LEDEMATEN VERSTIJFD. Door verwaarloosde rheumatiek. De kleine dagelqksche dosis brengt redding. De ervaring van dezen man bewijst weer eens, hoe belangrijk het is om met Kruschen door te zetten, wanneer het tegen rheumatiek gaat. Hij eohrijft: „Ik was meer dan 7 jaar buitenshuis, toen ik terugkwam kreeg ik last van rheumatiek, vooral in voeten en ar men. Drie jaar geleden werd mijn rheumatiek veel er ger en ik moest tenslotte in het ziekenhuis worden opgenomen niet meer in staat armen of beenen te be wegen. Na twee maanden verliet ik het ziekenhuis toen ik wat beter was. Men had mij geraden Kruschen Salts te nemen en dat heb ik ook geregeld gebruikt. En sindsdien ben ik langzamerhand mijn rheumatiek kwijt geraakt, terwijl ik nu geheel van die verschrik kelijke pijnen bevrijd ben. Voor niets ter wereld zou Ik mijn Kruschen willen missen-." M. B. Geen middel kan blijvende verbetering brengen van rheumatiek, tenzij het drie verschillende werkingen verricht Deze zijn: a. neutraliseering van het kwaad aardig urinezuur, dat de pijn veroorzaakt; b. verdrij ving van het urinezuur uit het lichaam; c. voorkoming van verdere ophooping van urinezuur. De zes verschillende zouten ln Kruschen nu ver richten alle drie genoemde functies. Twee der ingre diënten in Kruschen vormen het meest werkzame op lossingsmiddel van urinezuur, dat de medische weten schap kent. Andere zouten ln Kruschen hebben een aansporenden invloed op de afvoerorganen en helpen zoodoende om het opgeloste urinezuur langs den na tuurlijken weg te verwijderen. Weer andere zouter, voorkomen dat voedselresben in de ingewanden zouden gisten en- maken daardoor onmogelijk dat er weer een teveel aan kwaadaardig urinezuur kan ontstaan. Dat is de oorzaak van de blijvende verbetering door de kleine, dagelijksche dosis." Krusohen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één oent per dag. Op het oogenblik kunt U Kruschen Salts probeeren zonder dat het U iets kost. Er zijn namelijk onlangs onder de apothekers en drogisten een aantal flacons Kruschen verdeeld, die alle verpakt zijn met een gratis proefflacon. U kunt deze gratis proefflacon gebruiken zonder den gewonen flacon Kruschen te openen. En indien U na deze proef niet volkomen tevreden bent. kunt U den grooten flacon ongeschonden terugbrengen naar den apotheker of drogist bij wien U deze gekocht hebt. Hij zal U Uw geheele uitgaven fl. 1-60 on middellijk en zonder omwegen terugbetalen. Maar ver geet niet dat de gratis proefflacon alleen- verpakt is bij de groote maat en slechts voor een beperkten tijd verkrijgbaar is. Gaat dus nu naar Uw apotheker of drogist, voordat hij deze groote proefpakken uitver kocht heeft (Adv.) ZUIDSCHARWOUDE. De afd. van de S.D.A.P. vergaderde dezer dagen in het gewone lokaal. Medegedeeld werd, dat in de fede ratievergadering is besloten, het 30-jarig bestaan van de afdeeling op eenigszins feestelijke wijze te herden ken. Voor dezen avond zijn als sprekers uitgenoodigd de heeren P. Zeeman en J. Westerhof te Alkmaar, terwijl de avond verder zal worden gevuld met mu ziek en het opvoeren van een tooneelstukje door de Arbeiderstooneelvereeniging. Voor de te Alkmaar te houden gewestelijke vergadering werd als afgevaar digde de heer P. Gutter benoemd, als plaatsvervanger de heer B. van der Wal. Na eenlge mededeelingen over het orgaan Vrij heid, Arbeid, Brood, wat een flinke verspreiding heeft over den Langendijk, volgde sluiting. BROEK OP LANGENDIJK. Vrijdagmorgen werd de 12e en laatste droge bloem bollenveiling gehouden in Let gebouw van de Lan- gendijker Groenten Centrale. Voor contante betaling werd een korting van 3/4 per maand, tot aan Mei 1934 toegestaan. Het was een eenigszins bijzondere veiling, want hetgeen geveild werd waren leverbare bollen, doch daar deze niet voor de inlevering *an de Regeering in aanmerking konden komen, werden ze verkocht onder het boding, dat ze niet voor binnenlandsche broei mochten worden gebruikt, of worden geëxpor teerd. Alleen als plantgoed mogen ze dus worden aangewend. De bollen werden verkocht per mand. De aanvoer was pl.m. 70 manden terwijl de volgen de prijzen werden besteed: W. Copland f0.701.80. Proserpine f 1, Clara Butt f 1, Artns f 0.30. Bartigon f 1.30-2, Diana f2—2.40, Murillo f2.40—3.40. Prof. Rouwenhof fl.70. Prinses Elisabeth f 1.Ó01.60, Pros- perity f2.70—2.80, Superba f 0.50, alles per mand. La Tulipe Noire f0.15 per Kg. Een partijtje Narcissen kon niet worden verkocht, anders werd alles afgenomen Dit was de laatste vei ling. Volgende week kan worden begonnen met het inleveren van Narcissen. MAGISCHE KRACHTEN, werken ln 1.2.3. Gij zet de wasch 's avonds in de week on der toevoeging van 1.2.3. en kookt 's morgens langzaam op. Anders niet 1.2.3. werkt magische krachten grijpen het vuil aan, weeken het los, doen het ver dwijnen. Het waschgoed zelve blijft onaan getast; rein en sterk komt elk weefsel nlt het bad van 1.2.3. Hollandsche Arbeiders maakten 1.2.3. Zij slaagden erin het U te brengen voor 17% cent per groot pak. Hollandsche Vrouwen kóópt 1.2.3. De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagavond 8 uur ten raadhulze. Voorzitter de heer Jhr. A. L. van Spengler, burge- meester; secretaris de heer K. G. Relnders. Alle leden waren aanwezig. De Voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen der twee vorige verga deringen werden goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen stukken. Van Ged. Staten was bericht ingekomen, dat de be slissing Inzake de goedkeuring van de bouwverordening en het besluit tot aankoop van sohuldbrieven la aange houden. Idem, dat de rekening der gemeente over 1931 Is goedgekeurd, zoodat B. en W. en de gemeente-ontvan ger zijn gedechargeerd. Van het R.K. schoolbestuur was een verzoek Ingeko men om een subsidie te mogen ontvangen voor een de zen winter te houden cursus voor leerpllchtvrije Jeugd. B. en W. stelden voor, dit verzoek aan te houden tot de behandeling van de begrooting voor 1934. Aldus besloten. Van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alk maar een adres om van de gelegenheid, die de wet biedt, om voor café's en restaurants een verlaging van pereoneele belasting toe te passen, aan te grijpen. Voorzitter herinnerde aan het adres van de afd. Scha gen van den Ned. Bond van café-, restauranthouders en slijters, dat Is aangehouden tot de begrooting en stelde namens B. en W. voor, ook dit adres tot de be grooting te laten wachten, waartoe men besloot. Een schoolartsendlenst voor Langendijk komt te duur uit. Van het gemeentebestuur van Oudkarspel was een schrijven Ingekomen, houdende mededeellng, dat ln de laatstgehouden raadsvergadering dier gemeente de wen schelljkheld naar voren kwam. om een schoolartsen- dienst in te stellen voor den Langendijk alleen. Ver zocht werd, met de gevoelens van den raad op de hoog te te worden gesteld. Voorzitter wees er op, dat da kwestie van een dis- tricts-schoolartsendlenst reeds geruimen tijd In onder zoek is en wel bij de afd. N.HolIand van de Ver. voor Ned. Gemeenten. Toevallig is nu eenige dagen geleden een schrijven dezer commissie Ingekomen met nadere mededeelingen over de vorderingen van de Ver. v. Ned. Gem. Dit schrijven is nog niet in B. en W. behandeld. Afgescheiden daarvan stellen B. en W. voor. afwijzend op het schrijven van Oudkarspel te beschikken, daar een schoolartsendlenst alleen voor den Langendijk groo- tere kosten voor een kleineren dienst met zich zou brengen. De heer Schrijver vroeg, of B. en W. een onderzoek naar deze kosten hadden Ingesteld en hoe hoog die kosten wel waren. De Voorzitter antwoordde, dat een onderzoek uit den aard der zaak niet was ingesteld. Dat lag op den weg van Oudkarsnel. Doch B. en W. hadden zich nog eenige cijfers in herinnering kunnen brengen van de kosten van den grooten schoolartsendlenst. Daarom werd dit pra'-advies uitgebracht. Het voorstel van B. en W. werd hierna aangenomen. UIT ONZE OOST BANDJIRS TEISTEREN HET PROBOLINGOSCHE. Twee dood en, dertien vermisten. Aneta seint uit Probolingo: Bandjlrrende kalis richtten ln het Probollngoscha schade aan. Verschillende Inlandsche huisjes werden weggespoeld. De Kalt Laksoran ln het onderdistrict Koripan sleur de 15 menschen weg van wie twee dood zijn terugge vonden, en dertien worden vermist. De desa Pakihtadji staat onder water. Heden was het water overal zakkende. ERNSTIGE BRAND TE PADANG. Ongeveer half mlllloen schade. Uit Padang: Donderdagavond zijn in anderhalf uur tijds elf pintoes in de Inlandsche textlel-handelswijk Pasar Gedang, geheel afgebrand. De totale schade wordt op een half mlllloen gulden geschat en wordt grooten- deels door verzekering gedekt. R.K. Werkloozenrorg- Van den Raad van Bestuur der St, Joseph-gezellen- vereeniging was een verzoek ingekomen om subsidie ta mogen ontvangen voor de afgeloopen winter gehouden avonden voor werkloozen. Voorzitter deelde mede, dat de deelname uit deze ge meente bevredigend Is geweest De kosten hebben to taal f 173.78 bedragen. Het bezoek Is gemiddeld 20 per sonen geweest B. en W. stelden voor een subsidia f 60 te verleenen. zijnde afgerond een-derde deel der koeten. Dit voorstel werd z. h. s. aangenomen. Aanbieding begrootingen 1934. Hierna boden B. en W. de gemeentebegrooting 1934, die der Llchtbedrijven en van het Burg- Armbestuur aan. Deze begrootingen zullen worden nagezien dr**r de heeren Duijves, Kansen en Kwadljk. Bij de rondvraag merkte de heer Kwadijk op. dat t liohtpunt ln de urinoir nog niet was aangebracht Voorzitter erkende dit. Spr hoopte dat hetvoor da volgende vergadering ln orde zai zijn. Het gymnastieklokaal. Waarom niet ter in zage? Vergeten. De heer Schrijver zeide, te hebben gehoopt, dat er aan het verzoek van Ged. Staten was voldaan, dat da correspondentie betreffende het gymnastieklokaal voor de raadsleden ter inzage werd gelegd. Dit is niet ge beurd. Waarom? De Voorzitter antwoordde het glad te hebben verga ten. Ter verduidelijking voor de overige raadsleden deelde Voorzitter mede dat Ged Staten verzochten de betreffende correspondentie ter Inzage te leggen daar er bij dat Co lege een schrijven was Ingekomen van den heer Schrijver waarin in twijfel werd getrok ken of Ged. Staten wel aan B. en W. hadden geschre ven de gunning van het gymnastieklokaal niet te doen plaatsvinden. De stukken zullen echter voor de vol gende vergadering ter Inzage worden gelegd. Daarna sluiting. Overzicht Schager MarKt. Veel beste koeien waren er een Donderdag J.L nu Juist niet aangevoerd; die tijd nadert dan ook. De besta koe ging voor f 210 van de hand, de handel was trek kend, 2829 cents is besteed, maar hadden er meer aangevoerd geweest, dan zou dat wel iets minder ge weest zijn. Volgens een bekend slager vragen de boeren wel wat hoog voor tegenwoordig, maar de slagers kun nen niet meer geven. De handel ln kalfkoelen was iets beter en flinken aanvoer. De vaarzen werden vlug en duur verkocht we gens een bekend koopman, ze liepen tot f 140 de duur ste In graskalveren was wel handel, een paar beste brachten f 65 op. Nuchtere kalveren komen er weer meer; de handel was bevredigend. Oude slachtschapen 15—24 H gulden. De jonge vette schapen 1422 gulden en overhouders 814 gulden; de handel ln dezen was stug. De handel In bokken en geiten was Iets beter; vooral melkgeiten willen ze graag koopen. Dus te verwachten: meer aanvoer. De hoogste noteering van vette varkens was 20 ct*., dus 1 ets. minder bij de vorige week, de handel was vlug; alles was gauw verkocht. De handel in biggen en schrammen was ook beter bij de vorige weken en er waren er dan ook meer aangevoerd. De handel op da kippenmarkt was gewoon, prijshoudend. Er was een gezellige drukte op de markt; veel bezoek. EIERVEILIN"G SOHAGEN, 16 November 1933. Aangevoerd: 25-000 kipeieren: 5264 Kg. f 4-604-70, 55—67 Kg. f 5.70—6.10. 58—60 Kg 6.50—6.70. 61—63 Kg f 6.50-6-90, 64—67 Kg f 7; klein f 480—460; 1000 eendeieren f 4.104.30, broedeieren f 6.80. HELDEIRSaHE EIERVETTJ7S'G16 November 1933. Aangevoerd: 6425 kipeleren: 4851 Kg f 4-30480; 52—64 Kg f 4.604-80, 56-67 Kg, f 5.50—6.40, 58-60 Kg f 6—6.50, 61—63 Kg f 6.50—7, kleine eieren f 380- 4, eendeieren f 380—3-90 alles per 100 stuks. HOORN, 16 November 1933. 5 Stapels kleine Fabriekskaas f 22, 14 stapels kleine Boerenkaas f 21.50. Aanvoer: 19 stapels, wegende 14033 K.G. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Nov. Aangevoerd: 81000 Kg. roode kool f 11.50, 5000 Kg. iele kool f 1, 21000 Kg. D. witte kool f 0.70—0.80, 34000 Kg. vroege witte f 1.30, 1050 Kg. aardappelen: schot- sche muizen f 0.80, drielingen f 0.70, 7000 Kg. uien f 1.90 -2.40, drielingen f 1.10, 1500 Kg. bieten f 0.70—1.20, 500 Kg. rapen f 0.90, 4700 krop andijvie f 0.250.60, 2000 stuks bloemkool reus f 3.505.10, II f 0.75. NOORDSCHARWOUDE. 17 Nov. Aangevoerd: 3500 Kg. uien f 22.30, drielingen f 1.20 —1.30, grove f 2.402.60, gele nep f 2.20—2.40, 3800 Kg; kroten f 0.60. 91000 Kg. roode kool f 1—L40. 42700 Kg. witte kool f 0.40—1.30, 38500 Kg. gele kool f 1—1.10, 31800 Kg. D. witte kool f 0.700.80, 620 stuks bloemkool f 2.70—4. WARMENHUIZEN. 17 Nov. Aangevoerd: 41275 Kg. roode kool le kw. f 11.50, 24600 Kg. gele kool f 1—1.10, 2e kw. f 1, 12350 Kg. D. witte kool f 0.70—0.80, 3000 Kg. gew. witte kool f 1.25* 630 stuks bloemkool le kw. f 2.403.60, 2e kw. f 1.50. ALKMAAR. 17 Nov. Kaasmarkt Aangevoerd 82 stapels, wegende 93000 Kg. kaas, o.a. fabriekskaas: 43 st. kleine f 23, 3 st Commis sie f 20, 2 st. middelbaar f 20.50, Boerenkaas: 10 stapels f 22, 24 st. Commissie f 22. Alles met rljksmerk. Han del matig. ALKMAAR. 17 Nov. j Graanmarkt: Aangevoerd 863 H.L.'s als: 41 H.L. voer- tarwe f 3.50—4.50, 142 H.L. gerst f 4.40—4.70, 357 H.T* haver f 5.706.40, 70 HL/, boonen, w.o. bruine f 10— 14.50, citroen f 13.5015, duiven f 99.50 en witte boo nen f 2022, 50 H.L. mosterdzaad rood f 21 en geel f 1112.50, 30 H.L. karwijzaad f 28—30. 12 HL blauw maanzaad f 19.50, tulnboonen f 6.507.50, en 161 HL* erwten, w.o. groene: kleine f 9.35—14.50, groote f 17.50 —19, grauwe f 1027.50 en vale erwten f 13,5024, al les per 100 Kg. Handel vlug.

Schager Courant | 1933 | | pagina 14