Raad Koordscharwoude. Nachtwake. Einde der „drooglegging" in Amerika. Kort verhaal Staatsloten", De Raad dezer gemeente vergaderde Maandagavond 8 uur ten raadhuize. Alle leden waren aanwezig. De Voorzitter, do heer Jhr. A.L van Spongier, bur- gemeestcr. Secretaris de heer K. G. Reinders. De Voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom, waarna de notulen werden voorgelezen en aldus vastgesteld. Ingekomen stukken en Mededelingen. Groot gas verlies. Lek in de leiding. Voorzitter deelde mede, dat van den directeur der gasfabriek een schrijven was ingekomen, waarin werd medegedeeld, dat Zaterdag plotse'ing de gasvoor raad aanzienlijk minderde, wat eerst werd geweten aan 't meerder© gebruik in de knolboeten tengevolge van de koude. De gasdruk was dermate verminderd dat een onderzoek vanaf St. Pancras tot ann Oud karspel was ingesteld, doch zonder resultaa4. F.ris den geheclcn Zondag doorgewerkt. Door den burge meester van St. Pancras werd later telefonisch mede gedeeld. dat een lek was geconstateerd bii de brug bij de veiling te Broek op Langendijk. Dit lek is thans hersteld. Voorzitter betreurde, dat dit is voorgevallen. An ders was het misschien een goede dag voor het be drijf geweest, door do vorst. Voorzitter deelde mede. dat het plaatsen van een lichtpunt hij de urinoir niet hest mogelijk is He« zal f 10.— per iaar moeten kosten. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Kwadijk. zal zoo mogelijk de lantaarn der straatverlichting worden verplaatst. Ter inzage had gelegen een schrijven d.d. 5 Aug van Ged. Staten, waarin wordt geadviseerd de gun ning van den bouw van het gymnastieklokaal aan te houden. Van de N V. Nederl. Thermo-Chemisehe Fabrieken was ccn schrijven ingekomen waarin werd modege deeld. dat deze N.V bereid is om de overeenkomst op te zeggen, omdat men niet in staat is een destruc tor te bouwen. Op dit schrijven werd gunstig beschikt De Twulfverweg. Van Ged. Staten was een schrijven ingekomen, dat de bedenkingen, die deze en ook de andere drie Langend, gemeenten hebben, niet de instemming heb ben van Ged St. De bijdrage van het Wegenfonds werd daarom ingetrokken. Dit hefoekent voor de ge meenten een mindere ontvangst van fG50.— per Jaar. De heer Kooi merkte op, dat men in een vorige vergadering het kleine plan heeft aangenomen, om dat er dan een eensgezind besluit van alle gemeen ten was Spr. begreep het schrijven niet. Voorzitter merkte op. dat Sint Pancras een ander besluit heeft genomen dan de andere gemeenten, hoe wel het van dezelfde strekking was. Dc heer Kooi: Dus moeten de gemeenten f650 derven tengevolge van het besluit van Sint Pancras9 Voorzitter betreurde dit ten zeerste. Spr. had ge dacht, dat St. Pancras oenzelfde besluit had geno men. Een treurig standpunt. De heer J. Ootjers vond het een treurig standpunt van Ged. Staten. Zoo iets als: Als je 't niet doet, zul len we ie wel krijgen. Van den Modernen Rcstuurdersbond, de R.K Volks bond en den Cbristclijken Bestuurdersbond. omvatten de de Lancendijker gemeenten cn St. Pancras. was een adres ingekomen, waarin er op wordt gewezen, dat tengevolge der verminderde werkzaamheden aan de conservonfabricken het aantal werkloozen zal toenemen Fr wordt gevraagd om. pvenals de te werk gestclden in dc Wieringermeer dit ontvangen, een brandstoffenfoeslag voor de steuntrekkende werkloo zen beschikbaar to stellen, en zulks voor zoover hier voor termen aanwezig zijn, met terugwerkende kracht vanaf 1 November. B en W. vermoeden dat dit adres op een misver stand berust, daar er geen steunregeling bestaat. Als ze van dc fabrieken komen, kunnen de werkloozen in de werkverschaffing komen, waar zij dan onder de re geling vallen. De heer Schrijver lichtte toe, dat het ging om de steuntrekkenden uit de werkloozcnkassen dor organi saties. Voorzitter antwoordde, dat als een bepaling van den Minister komt, dit zal worden uitgevoerd. De heer Schrijver merkte op dat het 't vorig jaar van de gemeente is uitgegaan. Voorzitter: Maar de Minister zal het toch moeten goedkeuren. Het schrijven werd voor kennisgeving aangeno men. Vergoedingen bijz. onderwijs. B. en W. stelden voor de vergoeding aan de R.-K. Jongensschool over het dienstjaar 1932 vast te stel len op fH72,70. Het voorschot was fl514.S0, dus te veel genoten f 42.10. Voor de school met den Bijbel over hetzelfde dienst jaar op f 485.06. Voor de R -K. Meisjesschool werd dit bedrag op 11*00.(2 vastgesteld. Het gemiddeld bedrag per leerling was f7.97. Aldus vastgesteld. De begrootingen 1934. Hierna was aan de orde de behandeling van de bcgrootingon 1934. De heer Kwadijk rapporteerde dat de begroeting van de Licht bedrijven in orde is bevonden, na door de commissie te zijn nagezien met de toelichting van den directeur. Begrooting 1934 Burg. Armbestuur. De begrooting van het Burg. Armbestuur voor 193-4 sloot in ontvangsten en uitgaven op f6440.35 Deze was ook door de commissie in orde bevonden. De jaai wedde van den administrateur werd van f50.— ori f 100 gebracht ten gevolge van de meerdere werk zaamheden. Als gemeentesubsidie wordt geraamd een bedrag van f6000verleden jaar f4090.—. De heer Kansen zeide. dat de hoer Bekker eigenlijk wilde bedanken. Daarom wilde men voorstellen hei salaris te verhoogen met terugwerkende kracht. Spr. stelde voor, dit aldus te besluiten. Voorzitter deelde mode, dat dit schriftelijk aan der: Raad moest worden gevraagd. Wat zal gebeuren De commissie adviseerde de begrootingen vast te stellen. Aldus besloten. De gemeentebegrooting. Be commissie had omtrent de gemeentebegrooting 1934 geen f pmorkingen, waarna deze punt voor punt werd behandeld. Be hcgrooting begon met een voordeelig saldo van 1 21.3o8.14. Bij den post salarissen stelde de heer Kwadijk voor, namens de commirsie, om den volontair ter secretarie een vergoeding te geven van 1150.— per De Voorzitter oordeelde dit een zeer sympathiek voorstel en wees daarbij op de veelomvattende taak van den gemeente secretaris, die eerst nog door een volontair wordt belast, maar waar hij later verlich ting van krijgt. L)e heer «.onsen wilde wel een „vergoeding" geven voor leermiddelen en arbeid, maar niet een ambte naar ter secretarie aanstellen. Voorzitter concludeerde uit het voorstel, dat het hier betreft een vergoeding aan den volontair H. Jong. Na eenige bespreking werd deze vergoeding toe- geslaan. Salarisverlaging? Bij den post gemeentereiniging stelde de meerder- derheid van B. cn \V., de beide wethouders voor, het salaris van don gemeentewerkman met 10 te ver minderen, ingaande 1 Januari 1934. De heer J. Uotjers verdedigde het voorstel van de meerderheid. Het salaris stak wel wat af bij de loo tten, die de andere arbeiders verdienen. Verder moest men de gemeentereiniging als een soort luxe beschouwen, die in omliggende gemeenten niet be staat liet salaris muet meer met de heerschende om standigheden in overeenstemming worden gebracht, was het voorstel van beide heeren. Spr. herinnerde er aan, dat er nog een premievrij pensioen aan ver bonden was. De Voorzitter, de minderheid, vond een weekloon van f24 niet bijzonder hoog voor het vele werk, wat er door den arueider wordt verricht. Fr bestaat geen aanleiding tot verlaging. Btj het Rijk wjrden wel verlagingen toegepast, maar daar is de begrooting niet sluitend, wat hier wei het geval is 10 Vo is voor den betrokkene een zware slag, terwijl het voor de gemeente geen bezuiniging bcteekent. De heer Kwadijk was het met den Voorzitter eens. Het loon is niet hoog. Het kan niet in verge lijking worden gebracht met het loon. wat een tuin der uitkeert. Die nienschen betalen niet meer uit, dan ze hebben te missen. Spr. vond het schandalig, dat de meerderheid van B. cn W. een dergelijk voor stel deed. üm zoon arme werkman, die het vuilste werk in de gemeente verricht, nog in zijn salaris te beknotten. Het is bij de beesten af. Voorzitter verzocht den he^i Kwadijk parlemen tair te blijven. De heer Schrijvet was het ook met den Voorzitter eens. Het is niet voor verlaging vatbaar. De heer Barten meende, dat de f 10..welke er voor het pensioen wordt betaald, ook nog bij de f24 per week komt. Het motief der wethouders Is al leen geweest, dat het salaris zoo afstak tegenover de andere arbeiderssalarissen. De Voorzitter merkte op, dat de pensioenkorting geen loon is De heer Barten zeide. dat men het pensioen mocht verhalen, wat men niet deed In het vrije bedrijf zal men het zelf moeten betalen, als men later pensioen wil. Voorzitter: Daarom wordt er zoo naar premievrij staatspensioen gestreefd. De heer Duijvos wilde wel wat korten, maar geen 10 Spr. wilde op dezelfde manier te werk gaan, als met burgemeester, sccre"vi& cn ontvanger. 6 en 25 van het salaris niev. «or de korting in aan merking nemen. Ook de heer Kooi verklaarde zich tegen het voor stel der meerderheid. De heer Kwadijk wees nogmaals op de lage loo- nen in de vrije bedrijven welke geen loonen zijn. Sommige fabrieken betalen nog wel goed, doch cr is er ook ccn die nog minder betaalt dan de werk verschaffing. Tenslotte merkte de hoer Ootjers op, dat de ge meente nog wol niet in zulke s.lcchte omstandighe den verkeert, maar men moet er toch voor waken Spr. was echter bereid het voorstel in te trekken. Ook de heer Barten sloot zich hierbij aan. De heer Schrijver verliet de vergadering. Andere bezigheden riepen hem elders. De vergoeding aan de schoolschnonmankster van de O. L. School werd van f300 teruggebracht op f250, in overeenstemming met die van de U.L.O. School. De heer Kwadijk wenschte geacht te worden te gen den vrijwilligen landstorm te hebben gestemd. Verlaging personeele belasting café's. In verband met het schrijven van den Ned. Bond van Café-, Restauranthouders en Slijters en een adres van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar stelden B. en W voor de personeele be lasting voor café's te berekenen naar een derde van de huurwaarde. Aldus besloten De begrooting sloot in ontvangsten en uitgaven op een totaal bedrag van f 117.828.83 met een post voor onvoorzien van f3925 29. De kapitaaldienst op f25.692.60 en werd aldus vastgesteld, onder dankzegging aan de commissie leden voor hun gepresteerden arbeid. Op voorstel van B. en W. besloot men tot het aan gaan van een kasgeldleening van ten hoogste f 10.000 tegen een rente van maximum 5 Bij de rondvraag vroeg de heer Kwadijk, of B. en W. pogingen in het werk wilden stellen om de steunregeling voor werklooze landarbeiders en bouwvakarbeiders spoedig weer geldig verklaard te krijgen, daar er spoedig uitgetrokkenen zullen zijn. Voorzitter zegde een onderzoek toe. Daarna sluiting door den Voorzitter, die allen een prettige en goede St. Nicolaas toewenschte. Teruggezonken tot het niveau van een historische comodle. Een experiment dat den Ameri- kaanschen belastingbetalers ontzag lijke sommen gekost heeft WAAR NAAR TOB MET DE KUSTWACHT? Gisteren !s. zooals we hebben kunnen lezen, het drank verbod in Amerika opgeheven, en van alle kanten wor den mlllioenen liters alcohol aangevoerd, om vanaf de zen dag aan de groote vraag die ongetwijfeld zal ontstaan te kunnen voldoen. Als men leest, dat reeds tal van goederen express-treinen, volgeladen met al lerlei geestrijke vochten, aan de Canadeesche grens stonden te wachten, om op het eerste signaal van ver trek. de Vereenigde Staten binnen te rollen, dan moet de behoefte wel zeer groot geweest zijn. Dit zal overi gens een kwestie zijn, waar men nogal verschillend over zal denken. Doch het feit is er; de prohibitie, zooals met een ge leerd woord het drankverbod heet, is een zaligen dood gestorven, de begrafenis en de onvermijdelijke terug keer van Bacchus door symbolische voorstellingen met passende muziek feestelijk gevierd, en het „nobele ex periment". zooals de Amerikaansche pers het alcohol- looze, verschrikkelijke tijdperk, verlegen pleegt te be titelen, zal terugzinken tot het niveau van een histori sche comedie. Ontzaglijke sommen heeft dit experiment den Amerikaanschen belastingbetalers gekost Men denke maar eens aan de Amerikaansche kustwacht, die in de afgeloopen 15 jaren niet slechts een vertwijfel den strijd tegen de ..Rum runner" heeft gevoerd, maar ook tot een veelbeteekenden factor der Amerikaansche zee-strijdkrachten was uitgegroeid. De kustwacht toch bestond tijdens het toppunt van haar bloei uit niet min der dan 25 torpedojagers, meer dan honderd 25 M.-pa- trouillebooten en een zeer groot aantal snelvarende boo ten met snelheden tot 40 zeemijlen. Het ia duidelijk, dat deze organisatie ln geval van oorlog een waardevol wapen tot bestrijding der onderzeeërs vormt, zooals de toenmalige marine-onderstaatssecretaris Franklin D. Roosevelt in 1917 tegen de Duitsche U-booten ln de Noordzee en de Iersche Zee heeft Ingesteld. Tegenwoordig in vredestijd ls de Amerikaansche kustwacht, die de Bondsregeering jaarlijks 50 millioen dollars kost, een andere taak opgelegd. Behalve dat zij gebezigd wordt voor de jaoht op „Rum-runner", dient En dan op kamer zestien mevrouw Reumer, ein digde, haar boekje dichtklappend, de hoofdverpleeg ster de Inlichtingen, die zij zuster Marja gaf bij haar terugkeer van twee weken verlof. Geopereerd, mo menteel ls de toestand gunstig... alle bijzonderhe den vindt U op de koortstabel en Dij de notities. Ze merkte niet op, dat zuster Marja bleek was ge worden. Mevr.Reumer? vroeg de zuster zacht, de de vrouw van den architect Reumer? Ik weet werkelijk niet, of haar man architect ls hy Is groot en blond, heel knap. Zuster Marja begon werktuigelijk haar werk, maar in haar hoofd woel den vele gedachten door een, terwijl ze uiteriyk rustig en vriendelijk als altijd haar gang ging. De vrouw van haar eersten man... Welk een waanzinnig toeval. En als een film rolde zich de korte episode van dat huweiyk, tien jaar geleden, ln haar gedach ten af. Ze was een Jong ding geweest, vroolijk, en on wetend, bij den eersten blik Ingepalmd door den knappen man. Drie jaren waren ze gehuwd geweest, toen stelde hij haar voor te scheiden en brak haar hart Hoewel het leven naast hem sinds meer dan een jaar kwellend was geweest, die haar alle martelingen van ontgoochelde liefde en Jaloezie oplegde, toch bleek het leven zonder hem nog erger. Ze hadden geen kinderen. In haar verbittering wei gerde zij de toelage, die hy haar aanbood... Bijna tien Jaren was dat nu geleden! Zij was niet her trouwd en de wond, die niet meer veel pijn deed, bleek toe h nog niet genezen. Ze voelde het al te duidelijk nu. Zou ze trachten, met een der andere zusters te rui len? Doch een zieke nieuwsgierigheid dreef haar naar de kamer, waar haar opvolgster lag. Een smal mooi gezichtje keerde zich naar haar toe, toen zij binnentrad. Blond haar, mooie, groote oogen... hy hield altyd van blond haar, dacht ze bitter. Haar mond voelde droog, ze had moeite zich te be- heerschen. O, U bent zuster Marja, zei de zieke, Helena ver telde me, dat U vandaag kwam. Ze heeft me heel veel goeds van U verteld. Marja stak het nachtlichtje aan en begon de druppels van de medicijn te tellen, die mevrouw Reumer voor den nacht moest innemen. Ik hoop, dat ik nu maar slaap, fluisterde het vrouwtje onrustig slapen doe lk slecht en dat moet toch, niet, zegt dokter. Ik wil graag gauw beter worden Ik heb m'n man beloofd. Ze glimlachte. Hij is zoo dol op me, zuster, dat hy geen uur buiten me kan... en i»u moet hy al dagen buiten me. U moet nu niet meer spreken, zei Marja, probeert U te slapen. Zijzelf zette zich ln den kleinen schijn van het lamp je en trachtte te lezen, maar ze slaagde er niet in Voordat ze had plaats genomen, plaatste ze de bloemen uit de kamer de gang in. Het waren er vele en mooie. Zeker werd zy erg verwend, deze kleine vrouw. Hy kon geen uur buiten haar. Had hy leeren liefhebben, die vlinder? Wel... hy was nu acht en dertig, dit vrouwtje moest wel vyftlen jaar Jonger zyn... het komt meer voor dat zulke grillige en ontrouwe naturen later zich hech ten aan een Jongere vrouw... Ze trachtte aan het boek te denken, doch het lukte niet. Ze was byna biy, toen ze werd gebeld by een zieke. Zuster Marja had een maand nachtdienst. Ze dankte den hemel ervoor, nu zag zy „hem" nooit Hij kwam overdag en altyd vond ze 's avonds, sporen van zijn bezoek: vruchten, die hy had gebracht, bloe men. een boek. Maar de kleine vrouw sliep slecht Rusteloos en koortsig woelde ze halve nachten. Marja las haar soms voor... dat maakte haar rustiger. En ze zei eens: lk heb myn man verteld, wat een engel U voor me bent zuster... HU vond Uw naam zoo mooi... zuster Marja. ...het ls ook een vreemde mooie naam. Marja vroeg zich af, of hy haar achternaam had ge hoord. Of hU wist... Haar bytende jaloezie was verstild tot schrijnende pUn. Zy zat nu soms urenlang, op alle wyzen pogend de zieke te bedaren. En naarmate ze dit vrouwtje bitter benydde, toen zU uit allerlei dingen merkte, dat zy ge lukkig was met haar man, die haar zoo ongelukkig had gemaakt, trachtte ze zorgvoller, geduldiger, zachter te zyn. Eindelyk werd de zieke rustiger. In den nacht, dat zij sliep zonder een keer wakker te worden, rustig en dlo- per als een kind, zat Marja onbeweegiyk en vreemde vrede kwam in haar hart. Langzaam aan had de zieke er een plaatsje gekregen, zoo goed als alle andere patiënten. En die plaats ver dreef het nooit verdwenen beeld van den man. Zooveel jaren lang had ze om hem getreurd, had iedere kans op geluk vergooid om dit liefde leed. Altyd weer had hij alle anderen in haar hart verdrongen... Nu leek deze kleine vrouw hem te verdrijven. Van dag tot dag werd zUn beeld vager, van dag tot dag werd hy minder de man, met wien zy gehuwd was geweest en die haar hart brak, en meer de man van mevrouw Reumer. Het was den dag. vóórdat zuster Marja's nachtdienst ten einde liep. Het waren ditmaal vreemde nachtwaken geweest, vreemd en van groote beteekenis in haar leven. Want dien morgen had zy het jawoord gegeven aan een man, met wlen zij geen nieuw geluk had aangedurfd, omdat haar hart te vol leek van al het leed, dat de an der haar had gedaan. En nu? De ander was slechts de man van mevrouw Reumer... die haar vanmorgen kwam halen. Hoe jammer, dat myn man U niet meer ziet, zei de jonge vrouw, ik heb tegenover hem zoo met u gedweept zuster... mag ik U dit als souvenir geven? Zuster Marja opende de doos. Het was een wltzyden shawl met goudborduursel. Ik heb mijn man gevraagd iets heel moois voor V te koopen, zei het vrouwtje, denkt U dan nog eena aan me. als U het draagt? Ik zal zeker nog vaak aan U denken, zei zuster Marja ernstig, ook als lk deze prachtige shawl niet draag. In haar kleine kamer ontkleedde zy zich en sliep ln, voor het eerst sinds langen tyd droomend van de toe- homst. Het verleden ging heen... terwijl zy sliep. En al die jaren achter haar bleken nu een lange nachtwake, die ten einde was. Straks als zij ontwaakte, zou het dag zijn... en wat haar had gepijnd en gewond, was heenge gaan, terwyi zy sluimerde en droomde. JUTTA HARDEN. zy als hulp voor de zich ln nood bevindende schepen op zee; ook verricht een gedeelte ysberg-patrouille- diensh Intusschen zou men zich kunnen afvragen of na de opheffing der prohibitie, de kustwacht nog wel voldoen de redenen van bestaan heeft, ware het niet. dat reeds thans duideiyk bltfkt, dat de ..bootlegger" ook thans hun handwerk niet zullen opgeven, zy het dan ook. dat zy dit in «enigszins veranderden vorm zullen voort zetten. Niet zonder reden vreezen de autoriteiten nJ- dat zU om de hooge Invoerrechten te ontgaan, een ult- gebreiden smokkelhandel zullen drijven. Reeds thans varen, volgens de rapporten der kustwacht, tusschon Nieuw Schotland en Virginia geregeld een 175 smokkel- sohepen. Deze Rum-runner" zyn gewoonlijk vracht schepen, zy varen onder vreemde, nlet-Amerikaansch# vlag en halen hun lading uit Canada. Bermuda, of re gelrecht uit Europa. Buiten het territoriale gebied ge ven zy hun lading af aan racebooten, welke de kust wacht trachten te verschalken en de dranken naar New York, Boston, enz. brengen. Alleen ln September werden 40 van dergelijke booten waargenomen. Het ls thans de taak der kustwacht contact tusschen deze rum-runner en de van het land komende racebooten te verhinderen, deze booten te achtervolgen en ze te over meesteren. Dat deze racebooten ter grootte van een tor pedoboot met dure Dieselmotoren, radio, machinegewe ren enz. zijn uitgerust, en enorme kapitalen kosten, spreekt wel vanzelf. Op een verandering dezer verhoudingen na de op heffing der prohibitie valt niet te rekenen, daar de smokkelarij minstens zoo loonend zal zijn als tot dus ver. Een blik ln de advertenties der dagbladen leert dit reeds. Hierin worden aanbiedingen gedaan van een kist (12 flesschen) Schotsche whisky, levering na 5 December, voor 25 tot 35 dollar. Telt men hierby een invoerrecht van 15 dollar, dan krijgt men prijzen van 40 tot 50 dollar per kist. De rum-runner kan anders re kenen. Doordat hy geheele scheepsladingen aankoopt, komt de kist whisky hem op ongeveer 15 dollar en niet tegenstaande zijn groote onkosten kan hij toch zijn gesmokkelde waar zeker 25 pet. beneden den prijs van den wettigen alcoholhandel verkoopen. En zoo is tenslotte zooals by een goede film ieder met de eindoplossing tevreden: de rum-runner, daar hH zijn zaken verder kan dry ven; de kustwacht, daar zy haar reden van bestaan niet verliest, de regee ring, omdat zy de kustwacht niet behoeft op te hef fen en tenslotte het publiek, omdat het weer goeds whisky te drinken krijgt. Trekking van Maandag 1 December 1933. 2e Klasse. Ie Lijst Hooge Prijzen. f20.000.— No. 2535 f 2.000.— No. 2889 f 1.500.No. 1899 f 1.000.— Nos. 2167 4001 f 400.— No. 2743 f 200.— Nos. 506 4882 11858 15015 f 100— Nos. 1115 2443 4172 5564 5930 0078 11853 13150 14410 19939. Prijzen van f30. 82 159 169 171 174 196 231 245 291 316 336 337 367 381 405 469 477 503 516 531 576 663 742 820 846 886 907 911 921 934 967 982 099 1006 10008 1031 1033 1014 1054 1079 1084 1085 1094 1123 1150 1188 1260 1276 1304 1326 1356 1394 1413 1483 1502 1517 1519 1517 1568 1672 1716 1741 1754 1785 1825 1842 18SS 1864 1879 18S2 1930 1957 2010 2074 2111 2164 2205 2210 2255 2327 2328 23-16 2367 2378 2421 2422 2501 2503 2530 2591 2608 2785 2789 2790 2817 2823 2012 2993 3105 3175 3303 3335 3354 3361 3371 3381 3383 3lfl 3322 3124 3433 3450 3482 3521 3549 3627 3630 3673 36S0 3682 3695 3696 3709 3724 3726 3718 3838 3877 3880 3903 3960 3067 4026 40G6 4081 4117 4134 4106 4168 4242 4251 4254 4327 4341 4363 4423 4438 4443 4444 4163 4498 4557 4564 4615 4684 4698 4720 4737 4761 4781 4786 4803 4821 4839 4845 4S75 4888 4890 4895 4921 4952 4972 5009 5025 5028 5059 5094 5174 5200 5213 5237 5412 5420 5511 551S 5568 5597 5617 5643 5663 5666 56S3 5753 5798 5882 5969 6062 6152 6188 6195 6213 6273 6312 6354 63S2 6391 6403 6412 6424 6151 6466 6tS4 6492 6494 6579 6608 6625 6031 6618 6075 6779 6869 6876 6889 6904 6908 0913 6993 70000 7016 7928 7079 7083 7102 7122 7143 7144 7184 7219 7255 7280 7303 7306 7317 7310 7364 7459 7510 7538 7555 7575 7618 6737 7650 7702 7706 7727 7783 7829 7S92 7904 7S07 7919 7922 7967 S924 8033 8012 8060 8062 8088 8100 8188 8194 8200 8230 8285 8307 8331 8347 8303 8374 8401 8408 8441 8449 8462 8522 8584 8595 S625 S026 8644 8685 86S6 8845 8846 8850 8878 8004 8936 8953 89S9 8991 8994 9021 OOM «9098 9103 9122 9138 9169 9240 9277 9296 9420 9437 9454 4962 9521 9548 9558 9576 9578 9596 9614 9656 9665 9666 966.9 9696 9736 9780 9787 8789 9807 9840 9847 9848 9857 9880 9002 9921 9932 9950 9001 9978 9991 9997 10023 10109 10118 10203 10216 10222 10250 10313 10317 10323 10331 10375 104» 10552 10332 10358 10368 10375 10702 10743 10767 10780 10804 10866 10873 10878 10898 10941 10993 11010 11018 11064 11084 11141 11149 11187 11189 11190 11216 11283 11299 11318 11350 11543 116C3 11677 11717 11718 11742 11754 U7S9 U793 11819 11863 11871 11888 11890 11897 11609 11980 11977 12011 12023 12074 12081 12C90 12127 12135 12146 12169 12192 12193 12220 122:23 12274 12279 12312 12398 12423 12443 12486 12533 12551 12588 12596 12610 12626 12337 12G56 12704 12708 12741 12753 12774 12803 12820 12829 12915 12930 13004 13043 13076 13093 13146 13193 13214 13257 13271 13273 13315 13323 13359 13382 13391 13407 13460 13464 13533 13540 13549 13556 13590 13638 13S92 13710 13718 13730 13738 13800 13849 13875 13887 13990 14002 14059 14078 14165 14288 14292 14334 14365 14399 14406 1M74 14533 14684 14050 14721 14731 14753 14766 14833 14855 14884 14904 14906 14934 14930 14986 15078 15120 15128 15147 15211 15233 15252 15291 15348 15352 15388 15404 15435 15438 15174 15508 15558 15612 15632 15S99 15716 15785 15801 15807 15841 15872 15890 15893 15902 15943 15957 15988 15970 15996 16009 16027 16082 16094 16095 16103 16145 16162 16177 16187 16229 16260 10266 16269 16310 16337 16338 16353 16367 16419 16446 16453 16474 16475 16477 16542 16517 16580 1(585 16597 16624 1662S 16653 16704 16771 16773 16777 16784 16820 16851 16875 16882 16910 16933 16956 16969 16970 16999 17(86 17(67 17092 17130 17136 17143 17161 17209 17239 17266 17300 17312 17377 17407 17457 17458 17541 17572 17616 17670 17677 17694 17700 17717 17731 17746 17820 17833 17872 17890 17920 17924 17057 17977 17990 18045 18097 18131 18193 18215 18255 18307 18328 18403 18426 18441 18457 18471 18500 18549 18533 185S0 18656 18703 18737 18782 18311 1S910 18983 19010 19056 19035 19111 19120 19136 19144 19169 19203 19220 19340 19355 19403 19426 19451 19466 19194 19501 19503 19529 19554 19555 19328 19397 19702 19710 19718 19735 19813 19817 19S34 19899 19») 19929 19963 19937 19980 20015 204*50 20061 200)9 20104 20110 20124 20134 20156 20161 20163 20176 20230 20208 20269 20284 20302 20315 2(1317 20340 20397 20475 20513 20528 20544 20557 20560 203(17 20345 20371 20G80 20717 20733 20762 20766 20771 20799 20829 20897 20903 20916 20922 20927

Schager Courant | 1933 | | pagina 7