Kantongerecht te Alkmaar. stroom verbruikt wordt, misschien veroorzaakt wordt doordat in plaats van 120 M3., 140 M3. wordt ver plaatst. Ingekomen stokken. Ged. Staten berichtten de Koninklijke goedkeuring van de wijziging van het bijzonder reglement. Thans is het nieuwe algemeen regiement in werking en daardoor wijzen Gcd. Staten op verschillende nieu we bepalingen die thans voor de Kogge van toepas sing zijn, o.a. ook wat de regeling van de zekcr- heidsstelling van den polder betreft. De Vereeniging van Noordhollandsche Waterschap pen beveelt aan de borgstelling onder te brengen bij de Nationale Borgmaatschappij tc Arasterdam, waar tegen ook Gcd. Staten geen bezwaar hebben. Ged. Staten berichtten ook, dat zij onverwachts controle op de boeken en de kas van den penning meester zullen, houden. Onderzoek geloofsbrieven. Door de heeren C. Smit Gz. en D. van der Oord worden de geloofsbrieven van den herkozen hoofd ingeland, den heer D. Bas, onderzocht, Bij monde van den heer Smit wordt tot toelating geadviseerd. De Voorzitter feliciteert den heer Bas met zijne herbenoeming. Verkiezing van heemraden. Aan de orde wordt gesteld de verkiezing van twee heemraden, aftredend de heer C. Bakker Az. en ter voorziening van een vacature, die is ontstaan, door dat. de heer Iv. Blaaubocr den leeftijd heeft bereikt, waardoor hij niet voor een herbenoeming in aanmer king kan komen. Met 11 van de 12 stemmen, 1 stem werd blanco uit gebracht, wordt de heer Bakker opnieuw tot heem raad gekozen en die de vergadering dank zegt voor het in hem gestelde vertrouwen. Algemecnc felicitatie volgt. Voor do vacature-Blaauboer worden 10 stemmen uitgebracht op den heer A. Grootes, 1 stem op den heer K. Wit Dz. en 1 stem op den heer D. van der Oord. De heer Grootes is dus gekozen en neemt de be noeming aan, met dank voor het in hem gestelde ver trouwen, de verzekering gevende dat lnj de belan gen der Kogge zoo goed mogelijk zaï behartigen. Dc Voorzitter feliciteert den heer Grootes en hoopt dat de heer Grootes eenige jaren met genoegen de betrekking zal waarnemen. Wat het heengaan van den heer Blaauboer betreft, zegt spr., zijn leeftijd speelt hem parten. Gedurende den korten tijd dat de heer Blaauboer heemraad is geweest, hebben wij heel genoegelijk met hem samengewerkt en het spijt ons dat dit door zijn leeftijd niet verder mogelijk is. Wij hopen echter dat dc heer Blaauboer nog jaren in gezondheid het werk van de Koggo in de verte zal mogen aanschouwen. Teekenen van instemming. Besloten wordt tot voortzetting van de crcdiet- overeenkomst met de boerenleenbank te Scbagen, ten behoeve van de in 1934 benoodigdc kasgelden. Vaststelling Ambtenarenreglement. Aan de orde wordt gesteld de vaststelling van het ambtenarenreglement, van de voorschriften betref fende de indienstneming op arbeidsovereenkomst naar burgerlijk recht en de vaststelling van de loon- verordening. Door den Secretaris wordt toegelicht, dat het amb tenarenreglement reeds 2 jaren geleden door de ver gadering is behandeld, doch het oude reglement moest toen gewijzigd wurden en die wijziging was nooit door de Kroon goedgekeurd. Nu het nieuwe algemeen reglement in werking is getreden, moet de vaststelling plaats vinden. Het ontwerp komt geheel overeen met dat van de Vereeniging van Noord hollandsche Waterschappen. Zonder discussie wordt het reglement conform het ontwerp vastgesteld. Wat de arbeidsoverkorast betreft, dit komt bij de Kogge weinig voor, maar op wensch van Ged. Sta ten dienen de voorgeschreven voorschriften te wor den vastgesteld. Aldus wordt besloten. Dc loonverordening sluit zich aan bij den bestaan- den toestand. Overleg is gepleegd met de ambtcnarenorganisa- ties en die hadden geen bezwaren. Ook deze veror dening wordt ongewijzigd vastgesteld. Zekerheidstelling van den penningmeester. Tot heden bedroeg de zekerheidstelling van den penningmeester f2000. Ingevolge de bepalingen van het. nieuwe reglement, kan minstens volstaan wor den met een zekerheidstelling van f 1344. Dijkgraaf en Heemraden stellen voor de borgstelling onder te brengen bij de hierboven genoemde Nationale Borg maatschappij. en hoewel aan den ruimen kant zijnde het bedrag op f2000 te laten. Enkele leden evenwel rnerken op, dat met een borgstelling van f 1500 volstaan kan worden en ach ten dan f2000 niet noodig. Besloten wordt de zekerheidstelling van den pen ningmeester op f1500 te bepalen. De rondvraag. Door den heer C. Bakker Az. wordt gewezen op de goede gelegenheid, die er nu door den winter voor de ingelanden bestaat, om het riet te scheren. Bij de bespreking hierover blijkt dat het scheren van het riet wel zeer gewenscht is en besloten wordt den binnenpolders te verzoeken er op toe te zien dat zulks geschiedt. De lieer L>. Blaauboer had gehoord, dat het nieuwe gebouw scheurde en spr. vraagt, hoe het ermee ge steld is. De Voorzitter deelt mede, dat de bewoner er over had geklaagd dat het behang scheurde, maar van scheuren van het gebouw is geen sprake. De heer C. Smit Gz. wees er op, dat de gemeente Barsingerhorn o.rn. heeft overgenomn de Gouwweg. Dit. is de eenigste weg die door de Kogge wordt be last. Spr. vraagt, hoe het staat met de wegen in de gemeente Schagen, worden die ook door de Kogge belast? Dc Secretaris licht toe, dat de wegen, eigendom van de gemeente Schagen, doch. in onderhoud bij de banne cn polder Schagen, blijkens een oude rege ling niet belastbaar zijn, dc Gouwweg daarentegen staat als belastbaar op den legger en door het feit dat de gemeente Barsingerhorn dezen weg heeft ge kocht, vervalt dat belastLaar zijn niet. Na deze toelichting zegt de heei Smit er zich bij neer te leggen. Flauwe kul. De heer D. v. d. Oord vraagt, hoe het Dag. Be stuur staat, tegenover den eisch van den Inspecteur van den Arbeid, dat een krooshek op de kroosbeun moet worden geplaatst. Acht het Bestuur dat noodig? De Voorzitter deelt mede, dat besloten is het te doen op de manier, als op 't Wad is gedaan, nl. één stang. De Inspecteur verlangde 2 stangen, maar dat is moeilijk uitvoerbaar, omdat het kroos dan moei lijk weggehaald kan worden. Noodig acht het Bestuur een krooshek niet De heer D. van der Oord wijst er op dat als iemand dat dan maar zoo uitvindt het niet gewenscht is dat rnen, als bestuur er zich maar bij neerlegt Spr. noemt het een dwaze verplichting, het is eigenlijk flauwe kul, maar men wordt weer gedwongen onkos- len te maken voor niets. De Voorzitter gelooft dat verzet weinig zal geven, van bovenaf wordt men gedwongen. De heer Van der Oord vindt, dat er juist in dat aanwezig zijn van die stang een gevaar schuilt als men daarop valt, kan men bewusteloos vallen, ter wijl cr niet direct gevaar ontstaat als men te water valt. De Weerepolder hc§ft de stangen niet laten maken en nu is er proces erbaal opgemaakt. Alléén kan men tegen een dergelijk voorschrift moeilijk met eenige kans op succes ingaan, beter is het dat men het gezamenlijk doet. Dc Voorzitter beaamt dit laatste, maar de termijn binnen welke de stangen moesten worden aange bracht. was zeer kort gesteld. De Secretaris deelt mede, dat de polder Schagen getracht heeft den Inspecteur tot andere gedachten tc krijgen, maar dat bleek niet mogelijk De polder Schagen heeft toen één afneembare stang doen aan brengen. De heer K. Blaauboer dankt den Voorzitter voor diens vriendelijke woorden straks tot hem gesproken. Spr. is voorts het geheele college dankbaar voor de prettige samenwerking, nu hij als heemraad afscheid neemt. Hierna volgt sluiting. de OMGEVING NIEUWE N I E DO RP Naar wij vernemen zal de zangvereenlging Nledorp's Gemengd Koor met medewerking van een kinderkoor onder leiding van haren directeur, den heer Jb. L Ho venier, op Zondag 17 Dec. a.s. een uitvoering geven in de Prins Maurits. alhier. Gezien de prestaties van de zangvereenlging, staat ons aldus zonder twijfel een prachtavond te wachten. (Zie verder komende adv.) 50-jarig jubileum HerculesHébe. Meer en meer wordt het werkelijkheid van onze plaatselijke gymnastiekvereeniging om het a.s. 50-jarig bestaan niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Verschillende geruchten worden zoo af en toe verno men, welke er op wijzen dat ons heel wat staat te wach ten en op deze tak van sport vry zeker groote dingen staan te gebeuren. Zijn wij juist ingelicht, zal nog deze week de eerste vergadering te dezer zake worden gehouden, en zullen ons dus wel spoedig definitieve plannen ter oore ko men. Film. Zooals in meerdere plaatsen in onze omgeving is ook alhier in de Prins Maurits een Filmavond gegeven door het plaatselijk bestuur van Volksonderwijs. De opkomst voor dezen avond, hoewel bevredigend, hadden wij gaarne grooter gezien. De entree was zeer laag gesteld, dus kunnen wij de niet groote opkomst vrij zeker wijten aan de felle koude. De heer Rempt opent als voorzitter en heet de aan wezigen in 't bijzonder den heer Marinus als spreker, en den heer Ens als filmoperateur van harte welkom en doet verder enkele mededeelingen hoe het bestuur er toe gekomen Is ook hier deze bekende onderwijsfilm te ver- toonen en dit dank zij de medewerking van den heer D. Olie is gelukt. Hierna is het woord aan den heer F. Stenneberg, hoofd der school, die een breedvoerige en interessante toelichting en uiteenzetting geeft op de te vertoonen film. Na vertooning van de eerste acte der film is het woord aan den heer Marinus h. d. school te Den Helder, door wien wordt geschetst het leven en werken van de groo te vereeniging. Volksonderwijs en den moeilijken strijd, welke is te voeren tegen de steeds meer op de voor grond tredende kerkelijke scholen en het bijzonder on derwijs. Met den wensch dat ook in N. Niedorp een afdeeling zal worden opgericht, besluit spr. zijn rede. Als hierna de tweede en derde acte der interessante film zijn vertoond, krijgt de heer D. Olie het woord, die als oud-strijder voor het Volksonderwijs in een gloed volle rede het doel dezer propagandaavond naar voren STRAFZITTING VAN VRIJDAG 8 DEC. Alkmaar. BEDT POVERE FIGUUR. 'n Figuur gelijk koffiedik sloeg wel de winkelier Sa- lomon L. uit Amsterdam, toen hij zijn opwachting maakte bij Kantonrechter Mr. de Groot, naar aanlei ding van-het door hem ingestelde verzet tegen een ver oordeeling tot f 30 boete of 20 dagen-, als gevolg van het onbehoorlijk optreden tegen Mevrouw Langeveld. die hem met den door haar bestuurden auto op 27 Augustus op den Hoeverweg trachtte in te halen en voorbij te rijden, zonder eenige aandacht te wijden aan de herhaalde geluidssignalen, had de chauffeur, zoo: als later bleek een Amsterdamsche waschbaas, zonder rijbewijs, die blijkbaar beter aan den mangel dan aan het autostuur kon draaien, geen gelegenheid gegeven- tot voorbijrijden en ten slotte den wagen links van den weg had gestopt, zoodat mevrouw Langeveld ver plicht was, in strijd met de verkeersregelen, rechts voorbij te rijden. Deze chauffeur, zekere Lion Blitz werd thans gepresenteerd als getuige a décharge. Hij reed destijds z.g. onder toezicht van Salomon, welke heer naast hem zat, nota bene met een kind tusschen de knieën! De rest van den wagen was opgepropt met dames, want het doel was de Alkmaarsche kermis, doch men was per abuis in Egmond a. .d Hoef verzijld geraakt! Volgens den verdachte, die allerlei nonsens verkon digde, was de weg te smal en de auto te breed, maar er kwam maar al te duidelijk aan het licht, dat de rijbewijslooze chauffeur 'n onbekwame beunhaas was en baarde het niemand verbazing, dat het gewezen vonnis f 30 boete of 20 dagen werd bekrachtigd. Den Helder. EEN MATIGHEIDS PLEIDOOI VOOR CHAUFFEURS De vrachtrijder Corn. Sm. uit Den Helder had al eens 'n flinke flater gemaakt en was drankmisbruik de oorzaak, dat hij voor 8 maanden zijn rijbewijs was kwijtgeraakt. Deze les scheen eohter niet voldoende «n was Kees in den laten avond van 1 October. nadat hij per vrachtauto zijn vrouw naar Leiden had geëxpedi eerd, ter viering der S-October-feesterj, op den terug tocht in een café op de Korte Nieuwesloot aan 't sik keren geraakt en zou hij omtrent 'n uur of 1 zijn tocht naar de Jutterstad hervatten. De agent Kapteijn, in de nabijheid op de Kanaalkade surveilleerer.de, zag ech" ter wel aan het onhandige gehannes bij de start, dat het met den bestuurder niet in orde was en hij gelast te bij het wegrijden tot stoppen. Hieraan werd geen gehoor gegeven en reed de bestuurder zoo onbesuisd door dat Kapteijn op zij moest springen om niet aan mooten te worden gereden. Het nummer werd geno teerd en telefonisch de politie te Den Helder gewaar schuwd, die dan ook klaar stond den vrachtrijder bij zijn woning in ontvangst te nemen. Alstoer. bleek bij den rit naar het politiebureau, dat de vrachtijder weer aardig was bijgekomen en wel in staat was, zonder fouten de plaats van bestemming te bereiken, wèl rook hij naar alcohol. Daar echter zijn aanhouding was ver zocht, werd hij toch maar in arrest gesteld. Heden stond hij terecht ter zake het in staat van dronkenschap een auto besturen en het niet voldoen aan een ambtelijke vordering. Als getuige a décharge werden gehoord Brigadier Kramer en motor-agent van Tol. beiden van het corps te Den Helder. Behalve agent Kapteijn werd ook nog brengt en hoopt dat hij als afgevaardigde op dc verga dering te Utrecht zal kunnen mededeelen, dat het aan tal afdeellngen door oprichting te N. Niedorp met één ls vermeerderd. Aanvankelijk geven zich 18 leden op, en ls als zooda nig een afdeeling op N. N. opgericht. Als voorloopig bestuur wordt aangewezen het plaat selijk bestuur van Volksonderwijs. Het ls echter de be doeling naderhand een definitief bestuur te benoeme- Hierna brengt de voorzitter den aanwezigen dan. voor hun aandachtig gehoor, den heer Olie als warm propagandist voor zijn bemoeiingen, en den heer Groot voor zijn belangeloos rijden der Moerbeekers, en sluit de vergadering. Volgens advertentie, voorkomende in dit nummer, spreekt Mr. A. de Leeuw Donderdag as. voor de C.PR. Het veelbesproken onderwerp in dezen tijd. dat deze begaafde spreker zal behandelen, zal ongetwijfeld vele belangstellenden trekken. 7 IJ P E Bij Kon. besluit is bepaald, dat van 1 Januari 1934 tot nadere aankondiging geen premiën zullen worden toegekend voor het dooden van zeehonden. SCHAGERBRUG. „Nut en Genoegen." Zaterdagavond j.1. hield de vereeniging „Nut en Ge noegen" alhier haar eerste winterbijeenkömst in dit sei zoen, ten lokale van mevr. de wed. J. Broer. Te ongeveer 8 uur opende de voorzitter, de heer K. van Loenen. deze bijeenkomst en kon een ongeveer 70- tal belangstellenden welkom heeten. Spr. zeide, dat er stemmen waren opgegaan om ook weer eens een le zing te doen houden, waartoe door het bestuur met ge mengde gevoelens was besloten, omdat, blijkens vroe gere ervaringen, de belangstelling voor lezingen te Schagerbrug niet bijster groot valt te noemen. Doch 't aantal opgekomenen viel het bestuur mede en het deed spr. genoegen dat nog zoovelen de Russische koude hadden getrotseerd om dezen avond te luisteren naar den heer Ir. J. E. Muntlnga, leeraar aan de Rijksland- bouwinterschool te Schagen, die bereid was gevonden te spreken over het tegenwoordige Rusland. Hierna was het woord aan den heer Muntinga voor zijn lezing. „Een reis door Sovjet-Rusland". Op overzichtelijke en heldere manier gaf de heer Muntlnga die een onderhoudend en prettig verteller bleek te zijn een verslag van zijn in 1932 ondernomen reis naar Rusland en werd ons verteld van Russische dorpen en steden met bewoners, maatschappelijke ver houdingen, staatsbedrijven, voor landbouw, veeteelt, pluimveeteelt en groenteteelt, boerderijen, coöperatieve landbouwbedrijven, cultuurpark, fabrieken, kloosters, ker ken. enz. Door lichtbeelden (vervaardigd van persoonlijk door den spreker genomen foto's) werd de boeiende lezing op verschillende punten nog verduidelijkt Iedereen was een en al aandacht voor de causerie van den heer Muntinga en we gelooven wel, dat allen over de lezing ten zeerste voldaan waren. Een krachtig applaus beloonde den spreker aan het eind van zijn rede. Van de gelegenheid om vragen te stellen, werd door niemand gebruik gemaakt, waarop Voorzitter te onge veer 11 uur de vergadering sloot met een hartelijk woord van dank aan den heer Muntinga voor zijn hoogst interessante en leerzame lezing. B4R^INnEPFOP\' Verkiezing Waterschappen. Bij enkele candldaatstelling werd tot lid van het be stuur van de Banne Barsingerhorn herbenoemd de heer C. Bakker Az. Tot lid van het bestuur van den Koogpolder In de plaats van den heer D. Blaauboer Jz., die niet herkies baar was. werd benoemd de heer Jn. Smit Gz. Tot lid van het bestuur van den Hooglandspolder in de plaats van den heer K. Jonker, werd benoemd de heer W. Kooijman Jr. Na gehouden stemming werd tot lid van het bestuur van de Banne Haringhuizen herbenoemd de heer C. Kooij te Schagen. gehoord de chauffeur Bierman. Deze was ook een •bezoeker van het café en had. ziende den toestand van den vrachtrijder, aangeboden hem naar Den- Hel der te brengen. Toen hij echter in de cabine plaats nam, greep de beschonkene zelf het stuur. De heer Bierman waarschuwde hem, dat een agent het stop- teeker. gaf, doch toen had Sm. geantwoord: Ik zal hem te barsten rijden! Bij de spoorbrug had Bierman er genoeg van en had hij de cabine verlaten. Zijn ge zondheid was hem te lief! De verdachte ontkende de hem ten laste gelegde dronkenschap en beweerde den agent niet te hebben opgemerkt Tusschen den kantonrechter mr. P. Langeveld en de verbalisanten uit Den Helder ontstond nog eenige wrijving, omdat naar de meening van mr. Langeveld het proces-verbaal involledig en dus onjuist zou zijn. Door den- ambtenaar werd een scherpe philippica ge houden tegen dergelijke verkeersgevaarlijke chauffeurs en gevorderd 3 weken principale hechtenis, rijbevoegd- heid-ontzegging voor den tijd van 1 jaar en f 25 boete of 25 dagen. De Kantonrechter, direct uitspraak doeny de, sneed de kaas in iets minder dikke hompen "en veroordeelde den chauffeur tot 3 dagen principale hechtenis, 1 jaar ontzegging en f 10 boete of 0 dagen. Br. op Langendijk. ONWETENDHEID ZONDIGT HÏEtR OOK. De buschauffeur D. B. v d. H uit Noordscharwoude had er absoluut geen ahnung van, dat hij op 1 Nov. in de Dorpsstraat te Broek op Langendijk met zijn ge weldig vervoermidedl een eerzaam bewoner van de Blauwe Reigerspolder bijna had gekraakt tusschen een ander knorrend autobeest, zooals Bordewijk het dichterlijk noemt. De politie bracht hem 's avond3 die verrassing, vastgelegd in een lijvig procesverbaal. Ge lukkig had de fietser, de landbouwer P. Th. Beers, geen andere schade, dan eeD bezeerde hand, waarmede hij in zijn benauwheid een ijzeren hek had vastgegre pen. Derhalve kwam de chauffeur, die overigens met virtuositeit zijn menageklep roerde, er met 10 gulden boete of 10 dagen af. Egmond a. Zee. DE GESTRIKTE STRUCKER, De visscher op non-acüvltelt Willem P. had na ja ren rust In 'n moedelooze bul weer eens naar de strik ken gegrepen en was zijn geluk gaan beproeven In de duinen. Het resultaat was niet bemoedigend: 10 gulden boete of 10 dagen en de strikken bestemd voor wand versiering In het griffiebureau van het kantongereoht. Alkmaar. EEN KRUIS VAN EEN KRUISPUNT. De viersprong bij het Ned. Bankgebouw te Alkmaar heeft al menig automobilist ten val gebracht Thans stond de koopman Jan K. uit St. Pancras ziöh zoo mo gelijk van schuld vrij te wassohen vanwege een ge pleegde aanrijding met het door den chauffeur K. be stuurde veikel, dat als van rechts uit de richt'ng Laat komend, voorrang had. Het gelukte den heer KI. niet zich te „verschoonen" eis werd hij veiroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen. Heerhugowaard. DE ONBEVOEGDE WANDELAAR. De landbouwer Plet B. uit Hee-hrgowaard had zich zelf verlof gegeven den spoorbaan te bewandelen, ten olnde zijn land vlugger te kunnen bereiken. Maar die vrijpostigheid „nemen" ze niiet bij Waterstaat en de practische landbouwer was niet zoo goed of hij zal f 3 moeten storten in het spaarvarkens van den griffier. 4 V V 4 P 4 r T OW 4 BOND v. STAATSFENSIONNEERING. De propaganda-feestavond van de afdeeling Anna Paulowna van bovengenoemden bond, die Zaterdag ln de zaal van den heer W. Kossen werd gehouden, mocht zich niet ln zoo'n groote belangstelling verheu gen als we van dergelijke avonden gewend zijn. 't Was ook wel wat grimmig buiten voor de oudjes, die an ders altijd voor een groot deel het publiek vormer.. Dat merkte ln z*n openingswoord ook de h*-er J. ter Burg op. H(j hoopte, dat het den propagandist mocht gelukken de weinige niet-leden over te halen zich bij de afdeeling aan te sluiten. Als spreker trad op Trienus de Blauw van Dokkum. De heer De Blauw ging allereerst de ln de laatste 30 *aar bereikte resultaten ln den strijd voor staatspen sioen in binnen- en buitenland na en kwam daarbij tot de condusie, dat, overal waar men eoc regeling had getroffen, die afweek van wat de bond voorstaat, men van een mislukking kan spreken: het staatspen sioen moet premievrij zijn en de kosten moeten bestre den worden uit een belasting naar draagkracht. Daarna de vraag behandelende, hoe de kans op ver vulling van den elsch van den bond er thans voor- -taat, merkte spreker op. dat er twee meeningen tegenover elkaar staan. De een zegt: In deze crisistijd zal het niet gelukken onzen elsch verwezenlijkt te krijgen, de ander: We hebben nu de grootje kans van. slager.*. In dezen tijd van algemeene verarming nijpt het voor de ouden van dagen wel het meest en het ge volg ls. dat onder een groote groen van ons volk, die niet door argumenten was te overtuigen, nu ook voor standers voor staatspensioen komen, nu zij aan den lijve het verschrikkelijke van oud en arm ondervin den. Er zijn dan ook thans reeds Chr. leiders, die evenals spr. ontkennen, dat het beginsel in strijd zou zijn met de Chr. levensbeschouwing én die zeggen: „Iets waarop ge roebt hebt, is geen bedeel'ng". Als eenige hinderpaal op den weg om het. doel van den bond te bereiken, ziet spr. de onverschilligheid, de geestelijke verwildering, vooral van de jeugd. Als deze het besef had, dat zij een- eereschuld heeft in te lossen tegenover het oude geslacht, dat het niet moet zijn: ieder voor zich, maar: een voor allen en allen voor een, dan zou geen regeering den eisch kunnen afwij zen. In zijn hartstochtelijk uitgesproken slot van zijn rede riep spr. dan ook de jeugd op. te zorgen dat den ouden recht wordt gedaan. De heer De Blauw nam ook het feestelijK deel van den- avond voor z'n rekening. Z'n voordrachten en de clamaties, alles eigen werk, vielen zeer In den smaak en hielden de aanwezigen nog gerulmen tijd in gezel lig samenzijn bijeen. oude n i e nn rt p Donderdagavond j.L vergaderde het veefonds ln het café Mijts te Verlaat alhier. De notulen der vorige vergadering, welke onveran derd werden vastgesteld, gaven aanleiding tot de opmer king, dat 'n paar leden, die als zoodanig hadden be dankt, nog contributie verschuldigd waren. Aan den seoretaris-boekhouder werd opdracht verstrekt, deze be dragen alsnog te innen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Lont, secr.-boekhouder bij acclamatie herko zen. Goedgekeurd werden rekening en jaarverslag over het afgeloopen jaar. Uit het jaarverslag bleek, dat 380 die ren verzekerd waren. Hiervan werden afgekeurd 8 koeien en 1 kalf. Wegens afkeuring werd aan vergoe ding betaald f 860. De opbrengst koelen bedroeg f 422.50. De rekening wees aan een totaal aan uitgaven van f 1297.74, aan ontvangsten f 1238,34, zoodat het na- deelig saldo bedroeg f 59.40, hetgeen ontstaan ls, door dat het laatste kwartaal geen omslag ls afgehaald. Be sloten werd om by het verschuldigde voor het volgend kwartaal 15 cents per f 100, verzekerd bedrag te re kenen, waardoor ongeveer f 63 wordt opgebracht. Voor omslag over het afgesloten boekjaar moet behalve de bovengen, geweigerde betalingen, nog worden betaald f 12.91, zoodat feitelijk een klein batig saldo bestaat. De percentages van den omslag per kwartaal waren 0.5, 0.5, 0.6 en f 0.15 nog te Innen totaal f L75 per f 100» verzekerd bedrag per geheel jaar. Aan den secr.boekhouder werd dank gebracht voor zijn beheer. Besloten werd om evenals het vorig jaar, de koelen van de leden, aangesloten bij een erkende t.b.c.-bestrljdingsvereenlging, welke koelen na onderzoek als open-lijders werden onderkend, voor de volle waarde over te nemen, waarbij dan de uitkeerlng van f 50. ten bate van het fonds komt. Zij, die nog niet aangesloten zijn, werden opgewekt zich vóór 1 Januari a.s. aan te melden ten kantore v.d. Zuivelfabriek „Excelsior" te Heerhugowaard, zoo eenigszins mogelijk door persoon lijke aangifte. De regeling met de zuivelfabriek „Auro ra" te Opmeer werd gecontinueerd en de daarbij aange sloten leden kunnen bij die fabriek aangesloten blijven. Tot leden v. d. rekeningscommissie voor het volgend jaar werden benoemd Jb. Bood en P. Helder. Hierna sloot de directeur met woorden van dank t« vergadering. W I N K F l Door de Ned. Herv. Kerk werd aan de pachters van tot de kerk behoorende landerijen in 1931 20 pet reduc tie verleend, in 1932 50 pet. en in 1933 40 pet. Deze laat ste reductie schijnen de pachters onvoldoende te hebben gevonden, want op den betaaldag van de landhuur zijn slechts 3 pachters verschenen, terwijl van de anderen bericht inkwam, dat zij de tusschenkomst van den kan tonrechter zouden Inroepen. Het land was verpacht voor vier jaren, en de pacht eindigt Kersttijd 1933. 1 A v fiE V nu K ZUIDSCHABWOUDE. B'j de Zondag ln de kolfbaan van den heer Rijper gehouden kolfwedstrijd tusschen de superieure, eerste en tweede klasse der verschillende clubs was de uit slag als volgt: 2e kl.: Volharding, Oudkarspel 334 punten; le kL: Vriendenkring, Noordscharwoude 414 punten; 2e kl.: Ons Genoegen, Noordscharwoude 324 punten; 2e kl.: Gezellig Samenzijn, Zuldscharwoude 380 punten; le kl Onder Vrienden. Oudkarspel 421 punten; 2e kl.: Vrien denkring, Noordscharwoude 339 punten. ST. PANCRAS. De Winkeliersvereniging alhier besloot bij voldoends deelname een cursus in boekhouden te houden. OUDKARSPEL. Politie. Gevonden: 1 Rijwiel plaat je. NOORDSCHARWOUDE. Uitvoering van Hercules en Hygiea. Zondagavond werd de eerste van de drie uitvoeringen gegeven van onze plaatselijke gymnastiekvereeniging Hercules en Hygiea, in het lokaal van den heer J. de Bakker. Den eersten avond waren reeds velen opgekomen om te kunnen genieten van mooi uitgevoerde turnoefenln- ~er* balleten, voordracht enz. De programma's worden bovendien zeer vlot afgewerkt in een non-stop tempo, zoodat wij een leder kunnen aanraden deze uitvoeringen ta bezoeken. A~s. Zondag wordt er bovendien nog een wedstrijd ge- souden van de beste turners(sters) van Noordhollands Noorderkwartier en Hercules en Hygiea, zoodat wij op een en ander nog nader terug hopen te komen. BROEK OP LANGENDIJK. Volgens ingekomen schrijven van den Minister van Sociale Zaken ls de bestaande steunregeling voor de transportarbeiders werkzaam in het bedrijf der vereeni ging „De Koophandel", verlengd tot en met 28 April 1934. Eveneens is goedkeuring verkregen op de door B en W. aangevraagde steunregeling ten behoeve dc bouwvak-arbeiders.

Schager Courant | 1933 | | pagina 10