HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IQcL Raad Br. op Langendijk. GRATIS Japan bidt om een troonopvolger. Trein-overvallen in het verre Oosten. SCHAGER COURANT Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Aanslag op den Siberië—Express. VOOR DEN POLITIERECHTER. ZITTING VAN 11 DECEMBER. TWEE FROEFSTÖOMBRS OP T EXAMEN. Do politierechter had nog méér op rijn verlang- Istje dan 50 belastingzaken. Ook restten nog een paar onafgedane klusjes van 18 November met betrekking tot eer.- tweetal heeren, die in een bedenkeiykon staat van drank verdwazing, rich op onderscheidenlijke tijd stippen te Alkmaar aan een nogal krachtig verzet te gen de politie die hen tot eigen en algemeen welzijn in de gameentelijke ontnuchteringsbox had wille» de- poneeren, hadden schuldig gemaakt. In de eerste plaats was het dan de stoker Jam P„ die tot heden in de gelegenheid was gesteld sich door de beoefening van matigheid en ordezin de gunst eener voorw straf te verwerven Hij is een rumoerig ventje, ook bij den kantonrechter geen onbekende grootheid. Zijn handel en wandel werd nu nog eens ter dege uitgeplozen, doch tot een oplossing kwam men niet en ral de proef op 12 Maart 1934 worden voortgezet Daarna kwam zijn lotgenoot, de man met de ijzeren vuist, David v. d. P. aan de beurt, om zich aan de keu ring te onderwerpen. Hy had, toen hij werd Ingere kend, inspecteur Marleveld en zijn adjudanten menig trar-rpira tl ©druppeltje deer. plengen, want als David teut en ongewillig is, kan men evengoed met een re calcitrant Nijlpaard op stap gaan. Ook hier kon het appeltje niet geheel worden geschild, omdat in de eer- «te plaats David vertoeft in een logement, dat over een tapkast beschikt; Is een moeilijk geval, want in 't •Wildemar-shcfje Ls ook zijn milieu niet De zaak wordt alsnu voortgezet op 4 Juni Hoogwoud, 'N RARE .GESdHÜCJHTE?*. De 40-jarige Maria K. uit Hoogwoud stoffeerde het bankje tor zake een haar ten laste gelegde valsche aanklacht, waarvan zij haar buurman, den rijksveld wachter Kamp had beticht, zich tegenover haar on behoorlijk te hebben uitgelaten», wat Kamp zich niet liet aanleunen. Mej. Maria werd thans juridisch geas sisteerd door mr. Prins en bleek het wencchelijk, dit proces bulten tegenwoordigheid van tribunepubllek voort te zetten. Gevorderd werd t 25 boete of 25 dagen, doch de politierechter achtte een nader onderzoek noo- dig en venvee© de zaak naar den rechter-commlasarls. Hoorn. AL TE HANDIG METT DE PEN. Het rijbewijs van den heer Wybe de B. was verloo- J>er. en nu was hij zoo vrijpostig geweest op eigen houtje den termijn te verlengen en te veranderen Juni in Juli! Maar de Hoornsche agent ten Pas liet zich geen knollen voor citroenen In de handen etoppen en had de vervalsching al direct in de gaten. Verdachte was niet verschenen. Gerequlreerd werd f 50 boete of 50 dagen, doch ds politierechter wilde de neus van dezen skoonskraiver wel eens observeeren en veroordeelde hem tot 1 maand brommen, het beste middel om hem op het zondaars haakje te lokken. 6T. NTCO LAAS VISITE VAN DEN RIJKS ADVOCAAT. Op deze zitting bracht de rijksadvocaat zijn gewoon Decemberbezoek aan Alkmaar met het doel eens op te nemen, wat St. Nicolaas ditmaal voor hem had gere den. De oogst was echter niet groot, slechts een 50-tal rijwiel- en wegenbelasting-contribuanten werden ter aderlating gepresenteerd. De schapen werden vooraf geteld en bleek, dat een 9-tal gegadigden uit verschil lende windstreken in ons arrondissement van persoon lijke belangstelling had blijk gegeven. Arie B. uit Avenhorn was zoo stupide gewee9t zijn kosteloos rijwielplaatje te „strooien" en voor transactie kad hij geen contanten, f 2.50 of 1 dag. Een paar aannemers uit Alkmaar, G. C. en J. K-, werden aardig uitgeknepen, leder f 15 boete of 10 da gen en nog eens f 25 boete of 25 dagen. Gerrit E. uit Broek, die op zijn motor proef reed, tonder belastingbonnetje, werd bedacht met f 10 boete Of 5 dagen. Hy keek of by rich te veel aan cascara'a had bezondigd. De chauffeur Arie v. VI. uit Doom erkende in over treding te zyn geweest met de wegenkaart, maar bad tegen de aangeboden transaotie, 11 deugdeiyke redenen: zijn werkloosheid en 'n vrouw met 9 kinderen. De Po litierechter voelde iets voor deze argumenten en legde hij uitzondering f 2 boete of 1 dag op. Het Jeelljkste verteerde de pot de koopman W. V. te Den Helder. Hy stond kenneiyk te draaien, maar vond In zijn getuige J. Gernant uit Texel fn eerlyke knaap, die het vertikte hem op dit glibberige pad te volgen. "Wilhelm draalde er dus in voor f 20 boete of 10 dagen. RIJWIELBELASTINGZAKEN. Sierae» B., timmerman, Kolhora; Arie B„ arbeider, Avenhorn; Jb. van D., bakker, Hoogwoud; Jan Joh. D-, arbeider, Dlrksbom: Pleter Alb. D-, arbeider, Sdhoorl; Willem G., landarbeider. Andijk; Lute H. ar beider, Kolhorn; Willem van J., arbeider. Hoorn; Corn. K., vissoher, Wieringen; Joh. Jos. K., chauffeur, Blok ker; Laurens K., arbeider, Den Helder; Jan M., vls- ■cher, Anna Paulowna; Pleter M. arbeider, Kolhorn; HeDdr. P„ koopman, Behagen; P. L S, slager, Span broek; Rud. V., arbeider, Andyk; Corn. V., heiknecht, Wieringen; Jan W„ visscher, Wieringen: Joh. W., ar beider, Wieringen; Adr. N. v. d. W„ arbeider, zonder vaste woonplaats; Hendr. B., koopman, Haarlem; Klaas B., tuinder. Warmenhuiren; KI. de B., veehouder Zaandam; Coen B., reiziger, Haarlem, alle» f 5 boete tof 1 dag. WEGENBELASTING, Hendr. B.. koopman, Haarlem, f15 boete of 6 dg.: Kl. B., tuinder, Warmenhuizen, f 15 boete of 5 dagen; Kl. de B., veehouder, Zaandam, f 5 boete of 1 dag; Coen B., reiziger, Haarlem, f 5 bcete of 1 dag; Ale B.» bxpsdlteur Barelngerhcrn, f 15 of 5 dagen en f 20 of 10 dagen; C. M. van der B., timmerman. Haarlem, f 15 of 5 dagen; Gerbr. C., aannemer. Alkmaar, f 15 of 10 dagen; Jch. K.. aannemer, Alkmaar, f 15 of 10 dagen; G. C., aannemer, Alkmaar, f 25 boete of 25 dagen; J. B., aannemer. Alkmaar, f 25 boete of 35 dagen; Leen hart C. chauffeur. Den Helder, f 5 boet* of 1 dag: Gerrit E., tuinbouwer, Broek op Langerdijk, f 10 of 5 dagen; Adr. Oom. G., aannemer, IJmulden, f 15 of 15 dagen en f 20 of 20 dagenOom. Nle. H, monufactu- renver.<ter, Alkmaar, f 5 boete of 1 dag; Corn. den H., tuinder, Broek op Langendyk, f 5 boete of 1 dag; Ger. H., koopman, Amsterdam, f 80 of 10 dagen; Dirk J.» koopman, Kclhorn, f 5 of 1 dag; Anne K. machinist, Wieringen, f 5 of 1 dag; Ernst F. W. L, koopman, Den Helder, vervallen; Th. N. schoenmaker, Eindho ven, f 15 of 5 dag-m; Corn. D. P., barbier, Breezand, f 5 cf 1 dag; Tr. W. 8, tandarts, Den Helder, f 15 of 5 dagen; Harm W. S.. aannemer, Nieuwer Amstel, f 25 of 10 dagen; Andr. St.. melkrijder, Urrem. f 15 boete of 5 dagen; Adr. R. N. T, expediteur, Pynaeker, f 15 of 5 degen; Reinler Joh. T., chauffeur, Pijnacker, f 5 of 1 dag; Alb. wan T., montuur, Haarlem, f 15 of 5 dagen; Jac. T.. chauffeur, IJmulden, f 5 of 1 dag; Arie van V. chauffeur. Doorn, f 2.50 of 1 dag; Wxïh. V., koopman, Den Helder, f 20 of 10 dagen; Ant. P. M. de W„ han delaar, Haarlem, f 10 of 5 dagen; Pleter Joh, Z., melk- verkooper, Zijpe, f 15 boete of 6 degen, De raad dezer gemeente vergaderde Maandagavond half 8 ten raadhuize. De Voorzitter, de heer P. Slot, heette in zijn ope ningswoord den heer Schelhaas in het bijzonder wel kom, zijn genoegen» er over uitspokende, dat de heer Schelhaas weer zoover hersteld is, dat hy de vergade ring kan bijwonen Verschillende ingekomen stukken werden voor ken nisgeving aangenomen TeD opzichte van het adres van de gemeente Oud karspel, waarin het gevoelen van den gemeenteraad wordt gvraagd om een schoolartsendienst voor den Langerdijk, stelden B. en W. voor, in verband met den nood der tijden, hierop afwijzend te beschikken. De heer Bonnet hoopte, dat als de nood der tijden voorby was, het tot een schoolartsendienst zal komen. B. en W. stelden voor, op het verzoek van het Cen traal Genootschap voor Klnderherstellings- en Vacantie»- kolonies, f 100 subsidie te geven, wat werd aangenomen. De vereen, voor Vakonderwijs in Weetfriesland kreeg een subsidie van f 34.81. Het Witte Kruis ontving f 5 voor de ontsmettinge inrichtingen. Het Belang der Jeugd verzocht medewerking, tot het houden van een cursus vervolgonderwys. B. en W. hebben tot 1 Januari eenige verplichtingen op zich ge nomen. Zy stelden voor, het na dien datum niet meer te verleenen. Wegens den financieelen toeetand der gemeente gaat de raad daarmee accoord. De L.T.B. Langendyk vroeg een subsidie van f 10 per jaar voor een te geven tulnbouwcureus. B en W. stel den voor, afwijzend te beschikken. Aldus besloten. Het studiecomité voor Luchtbescherming ontving geen subsidie. Het adres van den Ned. Bond van Koffiehulshoudere om voor het bedrijfsgedeelte van café's voor 1/3 te berekenen voor den aanslag der personeele belasting, werd aangenomen. De uit de werkloozenka» trekkenden zullen evenals de andere werkloozen, een branddloffenbon ontvangen» De begrootingen voor 1034. Een tekort van bijna f 9000. Hierna was aan de orde de behandeling van de be- grootlngen 1934. Wat betreft de begrootingen van de Lichtbedrijven stelden de commissieleden voor, de pen sioensbijdragen op het personeel te verhalen en de winst te gebruiken om de begrooting der gemeente zoovel mogeiyk In evenwicht te brengen. B. en W. gaan met dit voorstel accoord. De begrooting van het Burg. Armbestuur was on derzocht en bad men daarop geen aanmerkingen. Ge rekend wordt op een subsidie van f 8000. De begrooting der gemeente was onderzocht en stel de de commissie voor, de pensioensbijdragen te verha len. De heer Van der Molen wenschte aanteekenlng, dat hy tegen den post subsidie burgerwacht en vrywill. landstorm ls. De heer Bonnet was voorlooplg tevreden» over de voorgestelde wijzigingen, B. en W. stelden voor. de subsidie aan de burger wacht en vrijwillige landstorm resp. terug te brengen van f 150 op f 100 en van f 50 op f 25. De post voor vervolgonderwys ls geheel geschrapt, aangezien de Regeering niet toelaat, dat dergeiyke on verplichte uitgaven door gemeenten, die een extra bij drage van het RUk verwachten, uitgegeven worden. B. en- W. stellen voor ingaande 1 Januari 1934 het sub sidie te beëindigen. Betreffende het baggeren door kleine tuinbouwer», deelen B. en W. mede, dat een conferentie over deze zaak heeft plaats gehad, met het bestuur van de ver- eendglng „de Groentecultuur" en van de afdeeiing Broek op Langendyk en omstr. van den Chr. Boe ren en Tuinders bond. B. en W., die ook gezien hebben den grooten nood. die onder de tuinbouwer» heerscht, heb ben zlöh tot den Minister gewend om toestemming tot het opnemen van de kleine tuinders in de baggerrege- llng, aangezien de gemeente de kosten niet kan beta len en derhalve deze koster, geheel voor rekening van het Ryk zullen komen» Het antwoord van den Minis ter dient te worden afgewacht Intusschen biyft de hoop, dat de opbrengst van de bewaarkool zoodanig zal zyn, dat plaatsing In de werkverschaffing niet noo dig zal zijn Voor werkverschaffing en werkloozen zorg moest op de begrooting In uitgaaf worden gebracht een totaal bedrag van f 20205. Als ontvangst kan geboekt wor den een totaal bedrag van f 9255. Voor rekening der gemeent biyft alzoo f 10950. Dit bedrag kan nog ver hoogd worden met f 2400 subsidie werkloozenkassen f 3000 subsidie aan het Alg. Burgerlek Armbestuur, zoodat de totale kosten van werkverschaffing, steun- verleening, werkloosheidsverzekering en- armenverzor ging, een bedrag uit de gemeentekas vragen van net to f 16350. Uit dit alles kunnen we zien dat de econo mische crisis onze gemeente in zeer sterke mate heeft getroffen. Naar aanleiding van de begrrooting merkte de heer P. van der Molen- op, dat nraen wel bezuinigen moet. Spr. vond de maatregel om op de ambtenaren de pensi oensbijdrage te verhalen, niet goed. Spr. stelde voor, het te halveeren, wat de gemeente f 175 kan kosten. Wat betreft de bijdrage aan het Witte Kruis merkte de heer Van der Molen op, dat men door vermindering de' gemeente geen voordeel zal doen. Dan zullen de 2 Wie zich vanaf heden op de abonneert, ontvangt alle In de maand December verschijnende nummers D« Japaneche Keizerin verwacht een kind Daar zij reeds vier prinsessen het leven schonk, bidden 70.000.000 Japanners, dat zij nu een zoon ter wereld zal brengen. Astro logen en toovenaars geven hun meeningen en adviezen. Wanneer Nagako, de keizerin van Japan, naar het slot Sjlyoda verhulst, ls er een biyde gebeurtenis op til. Deze verhuizing heeft kort geloden plaats gehad. Op dien dag werd gratie verleend aan de officieren, dio ter dood gebracht hadden moeten worden; zy hadden den eersten minister Inoekai vermoord. Maar Keizer Hlrohlto wilde niet dat eenige booze wensch zijn vrouw op baar tocht naar het slot begeleidde. Ondanks alle Westersche teohniek en cultuur gelooft men ln Japan aan de macht van vervloekingen en van duivelskrin gen. Viermaal moest Nagako reeds op hét slot Sjiyoda haar intrek nemen. Vier keer stelde zy in zeker opzicht het volk teleur, want zij baarde alleen dochters. Eén er van stierf. De oudste is nu acht jaar. De drie overge blevenen heeten Sjlgeko, Katsoeko en Atsoeka Een andere moeder zou met een drietal zulke kinde ren gelukkig zyn, de Keizerin echter niet, en men zoekt naar oorzaken voor het feit, dat ze niet met een zoon ls gezegend. De toovenaars hebben er is weinig voor aoodig beslist, dat er een vloek op het huis van den thans 32- jarigen Hlrohito rust. Men verklaart deze uit de regee ring van Hirohito's vader en voorganger Yosjinlto. Hl- rohito's broer Yosjoehito Chlchiboe, heeft bovendien «en zonde begaan door te trouwen met de weliswaar schoon», maar toch zeer burgerlijke Setsoek® Matsoe- deira, de dochter van een gezant. En Hlrohito heeft geweigerd zyn broer daarom te vervloeken. Zoo leggen de toovenaars, astrologen en SJIntopries- ters het geval uit Zy hebben weinig hoop op de ge boorte van een zoon. De constellatie der sterren deugt niet. Na vier keer optimisme ligt het voor d» hand, dat de heeren er nu niet meer aan durven. De laatste keej* toen het eveneens geen prins was; brak er tijdens de geboorte een zwaar onweer boven Tokio los. Men zegt, dat onder bliksemstralen en don derslagen het prlnse6je haar eerste geschrei liet booren. Momenteel zoekt men alom in den lande naar zoog sters. Men heeft er zeven noodig. Naar gelang van ge slacht en geboorteuur van het kind zijn bepaalde zoog sters gewenscht. Ook in dtt gevel hebben astrologen en waarzegger» de beslissing in handen. ZU zullen ook bepalen welke geschenken de keizer de keizerin zal overmaken. Hof maarschalk Ikki moet de oadeaux naar het slot Sjyoda overbrengen, onafhankelijk van de kwestie of er een prinses dan wel een prins wordt geboren. Om dit laatste zoo veel mogelijk te bevorderen kan men slechts tot de goden bidden en de booze geesten bestrijden. Komt er geen troonopvolger, dan kan men slechts treuren, want de goden zijn onschendbaar. D3 toovenaars hangen overal kettingen op en vlechten snoeren, die den demonen den weg moeten versperren. Rond om het bed wordt een papieren muur opgericht Zoo wacht de keizerin, volkomen afgesloten van da wereld, het zware uur af. Reeds zoeken de astrologen den boom uit, waar de navelstreng zonder dat Iemand het ziet, zoo snel mogeiyk zal worden begraven. Als de goden niet anders willen, dan zal na Hirohoto's dood of aftreden, de tweede broer dea keizers Noboeklto Ta- kamatsoe regeeren. Drie jaar geleden trouwde hij met de twintigjarige Kikoeko Tokoegawa. BEI JAPAXSGHB KüTZEKSFAAJB» zusters niet kunnen worden gehandhaafd. %n zullen sommige patiënten naar verschillende inrichtingen moeten- worden gezonden wat de gemeente misschien meer zal kosten. Spr. beval ook de Kindervacantie- kolontes in de gunst aan van den Raad, De Voorzitter zeide dat B. en W. van meening- zijn, dat men daar niet bulten kan. De post welke bulten de begrooting komt, ls te groot Spr. was bang dat de Minister het niet goed zou keuren. Ook wat betreft de pereioensverhalen ls er geen andere weg. De begrooting sloot voor den gwonen dienst met een totaal van ontvangsten van f 94.205.23. uitgaven f 103.159.65 zoodat er een bedrag van f 8954 52 buiten de begrooting moet biyven en aan Den Haag wordt aangevraagd Er kan nog een klein meevallertje komen van de belastingopbrengst De kapltaaldierjst eloot met een totaal bedrag van f 25,162,50 De begrooting van het Burgerlijk Armbestur aloot ln ontvangsten en uitgaven mt f 4000. Volgden nog eenige besprekingen waarby uitkwam dat de heeren zioh overlgiens by de begrooting neerlegden, al betreurden zy de te nemen maatregelen De heer Van der Molen kon zich niet vereenigen met de inhouding der pensioenbijdragen, zoowel van de ge meente-ambtenaren, els die van de llchtbedryven. De begrootingen werden hierna allen vastgesteld. Besloten werd verder 200 opcenten te heffen op de hoofdsom der personeele belasting en 100 opcenten °P de gemeentefondsbelasting. Daarna sluiting. Niet ver van Zlzikar is de Trana-Slberische express tot ontsporing gebracht. Bandieten zoo hebben we in de couranten kunnen le zen, hadden den trein uitgeplunderd. Tal van Chineesche reizigers werden doodge schoten. De Europeanen brachten er het leven af. Een gebeurtenis, als zich raeerma»- len in het Verre Oosten voordoet. Een ken ner dezer spoorwegtoestanden, die zelf zul ke overvallen meemaakte, geeft hieronder de volgende schildering van zulk een over val. Sinds de koude Siberië heeft overvallen ziet het land hier er grauw-groen uit, nog geen drie dagen geleden was het nog frisoh. Maar deze kleurwisseling is het eenige, wat het oog bekoort, Overigens ls het land ln Mandsjoekwo vervelend. Nauweiyks een boom, nauwelijks een struik. Slechts groene vlakten en velden, waarvan deskundigen bewe ren. dat zij vruchtbaar konden zyn, als men ze beplant te en als hier overal menschen woonden. Men mompelt, dat de Japanners bereid zUn hun troepen direct terug te trekken. Men is er niet zeer ver heugd over. Weliswaar zullen de militaire instructies biyven, maar men ls bang, dat de bandieten, na het vertrek der troepen, nog meer de overhand zullen ne men En daarmee zijn wij aangeland by het thema van den dag, de overvallen der roovere, waaraan men bloot staat zoolang men in een Noord-Ohineeschen treta den Mandejoerijschen of zuiver Siberisohen trein door de wijde vlakten dezer Oostelyke wereld rolt Als wij op een station stoppen, dat met een grooten wal ven zandzakken omgeven ls, en eenzaam in de vlakte van Mandsjoekwo ligt, vraagt een der Russische emigranten die hier Mandjoerijsch geleerd hebben en onder de vlag van Mansjoerije tegen bandieten en com munisten strijden, in het Buseisch aan den treinbege leider: „Waren ze daar nog niet?" „Neen, zy waren daar nog niet!" wenkt deze terug. „Wie waren er nog niet?" vraagt men zich zelf en onder elkaar af. En men vraagt dat nog eens als acht uren later een der soldaten, die boven op den trein, zwaar bewapend en met machinegeweren, meerijden, by het volgende station roept: „Halmaye laine, Hunghutse!" Hunghutse dat woord kent men: roodbaardlgen, beteekent het zoo ongeveer bandieten wordt met dezo uitdrukking bedoeld. En de aan het vorige station ge wisselde woorden wilden zeggen, dat de bandieten er nog niet geweest waren. Men rekende dus met een overval. De spoorwegmaat schappij verzekert steeds weder, dat de trein veilig is en door vreedzaam land rijdt Maar de geleiders geven aan- wyzingen, dat men zich zoo en zoo moet gedragen, als er een overval mocht gebeuren... Het oog is moe, om uit het raampje te zien in deze eeuwig gelijke, vlakke wereld. Men leest rookt, gaat in de restauratiewagen en eet slechts daarmee gaat de tyd voorby, terwyi de trein met 80 KLM. snelheid door de vlakte suist Daar, tusschen het ratelen van dei> trein, hooren wij het geluld van kogels, die eerst de locomotief treffen. Dan vliegen twee kogels door de ramen van den restauratiewagen. In een» oogwenk herinnert ieder zich de wenken van de treingeleidera. Zich op den grond werpen, zoo mogelijk, onder de tafel, opdat de kogel» U niet treffen. En dan de ze nuwen» niet verliezen. Zenuwen? Dicht by my ligt ®en Jonge Chineesche kellner en eet een stuk kip met een stuk brood, terwyi de trein al sneller en sneller rijdt Steeds weer schoten. Het werkt geruststellend te we ten, dat de onderate deelen van den trein naar oeroud reept uit ijzer vervaardigd zyn. De trein wordt daar door zwaar, maar hy la ook veiliger dan elegante hou ten of kurken wanden, waar de kogel» der bandieten gemakkelijk door heen dringen. Hoor de remmen knarsen, de wielen springen als het ware op de rails. Geschreeuw vlak naast den. trein. De express staat en blaast stoom uit, terwyi de kolven der geweren de raampjes verbrijzelen: de ban dieten hadden de rails opgebroken. Het heeft geen doel meer langer op den grond te lig gen. De Chineezen worden uit den wagen gesleurd. Wy boorden later, dat ook de kleine kellneT, die nog zoo heerlijk van het klppeboutje smulde, doodgeschoten werd. En behalve hy nog zes man. Waarom? De ban- dietenjustitie is een zeer bijzonder eigenaardig ding, waarmee men niet moet rechter.» Nu gaan eenige bandieten door den wagen. Deze wil de horlogos, die de messen, weer een ander de schoe ner.', Steeds eenzamer voelt men zich zelf worden, steeds meer beroofd. Maar de bandieten wachten zioh er wal voor een blanke ernstig te verwonden. Hoogstens zal men hem, als hy tegenstand biedt, boelen of wegsleepen. Men is bang voor interventies en vliegtuigen, die temmen werpen. Zooal» het thans is, zijn het altyd si# chts „kleine, onvermijdeiyke overvaller.^ die te ver klaren zijn uit de door vroegere heerscher» niet vol doende tegengegane bandietenbenden." Schoon® officieel» troost, wanneer men. volkomen uitgeschud en beroofd, de bandieten nastaart, dl» snel verdwijnen, alg hun voorpost hun het naderen van ©en pantser trein meidon. Op deze wijze spelen zich steeds de bandietenaan- vallon en aanslagen op de exprestrelnen in het Verre Oosten af. Den eenen keer slecht» een paar dooden, de* ouderen keer wat meer.

Schager Courant | 1933 | | pagina 7