RAAD SCHAGEN. Wat de Begrootmgscommissie te vertellen heeft Wat B. en W. als antwoorden laten hooren. Aspirin dat hij een mooi blond meisje zijn zusje mag noemen. En nu begrijpt de lezer al wel reeds dat langs lange en kronkelige wegen, het slot een vroolük verlovings feest la Maar eer het zoo niet ls, vertelt het Witte Doek on« vele interessante en vroolljke dingen en op deze wijze wordt het In Theater Royal een aardige en vroolljke avond. Vergadering van den Raad der gemeente Schagen op Vrijdag 22 December 1933, des namiddags te 2% .uur. Onderwerp van behandeling: Vaststelling begrooting dienst 1934. De Begrootingscommlssie door den Raad gekozen en bestaande uit de heeren Bakker. Van Nuland en Schoorl, komen in 't kort meegedeeld wat de gemeen- tebegrooting betreft, tot de hieronder aangegeven voorstellen. Eerst zegt de commissie dat ze met waardeering heeft opgemerkt dat door B. en W. in deze concept- begrooting reeds menige stap op het pad der verso bering is gezet. Toch zijn enkele posten hooger ge raamd dan voor 1933, ja zelfc doet de uugnven van 1932 zonder voldoende toelichting. De commissie acht daarom verdere bezuinigingen noodig, ofschoon zij door de toegepaste bezuinigingen van B. en W. op het stuk van versobering tot geen belangrijke resulta ten kon komen. Waar zij echter meent dat de be lastingverzwaring door de verschillende voorstellen van B. en W. veel te ver gaat. komt de commissie tot de volgende mogelijkheden: le. het opruimen der oude openbare school; 2e. grootere bezuiniging op het stuk van jaarwed den, loonen en pensioensbijdragen; 3e. verlichting der enorme uitgaven op Armenzorg en steun aan wcrkeloozen. Wat bezuiniging jaarwedden betreft, was In de commissie geen meerderheid. Wat bureaubehoeften, drukwerken etc. betreft, stelt de commissie voor hierop te bezuinigen t e zamen f ICO.—. Een rijwielbergplaats wordt eveneens onnoo dig geacht. De posten onderhoud en aankoop Meubelen raad huis. verlichting en verwarming en reiskosten, te ver lagen met f75.—. Telefoon te besparen f55.—, omdat de commissie is gebleken, dat meermalen drukwerken elders telcfo nisch werden besteld. Schrappen Lidmaatschap Vereen. Ned. Gem., nJ. Prov. Afd. bezuinigt f41.06. Kosten vergaderingen wil de commissie verhoogen met f50—. Het kopje thee en de sigaar moet voor de raadsleden gehandhaafd blijven. Een proef kan Wor den genomen met goedkoopere sigaren. Schrappen lidmaatschap Vereen. B. en S., besparing f41.06. Nieuwe gordijnen voor het politiebureau wordt ont raden. Verwarming daarvoor geraamd is zeer hoog. Post verlagen met f 65.—. Post subsidie Politiescholen afvoeren, besparing f70. Gladheid wegen f50.— besparing. De Gezondheidscommissies zullen met 1 Januari wel ophouden te bestaan, dus deze posten kunnen ver vallen. Post onderhoud huizen,torens, enz. (Vreeburg) ver lagen met f33.50 te hoog geraamd. Straten- en plantsoenonderhoud met f 180.ver lagen. Onderhoud wegen en voetpaden te hoog geraamd, met f225 te verlagen. Dito pompen en riolen verlagen met f85.— Oude school voor afbraak vorkoopen. Schilderwerk en verder onderhoud oude school f 660. De commissie acht dit nitt verantwo.ir 1: de ivond vakteekenschool, het eenige wat nog in de oude school E laats vindt, kan elders ondergebracht. Zij stelt voor et oude schoolgebouw met gymnastieklokaal bij openbare inschrijving voor afLraak te verkoopen. De banken kunnen afzonderlijk verkocht. De straatstcenen van het schoolplein te gebruiken voor onderhoud straten. Deze post (plus Rietbosch) geeft dus f700 besparing. En kan als ontvangpost geraamd worden verkoop oude materialen f700.—. De terreinen in het grondbedrijf over te brengen te gen de restantschuld van f2000.—. Subsidie Harmoniekapel te verhoogen met f100 en te brengen op f275.—. Waterleiding openbare school oordeelt de commissie een enorm bedrag en zij vraagt daarvoor maatregelen tot dragelijker proporties. Werkeloozen. en Armenzorg. De commissie oordeelt dat Armenzorg en Werke- Ioozenznrg voor de gemeente ruumu» wnrden. Ziekenhuisverpleging, onderstand in geld en natura bedroeg in 1931 f8200; 1932 f 8500; 1933 f16000 en voor 1934 geraamd f19500. Hierbij komen yoor de laatste jaren nog belangrijke bedragen voor werkverschaffing en werkelcozensteun. De begrooting voor 1934 wijst een raming hiervoor van f12580.—, met f4810.— als inkomstencijfer daartegen over. Deze Rijksbijdrage zal nog wel veel lager wor den, zie circulaire minister. De commissie wil paal en perk aan de voortdurende stijging stellen. Dat is met de vele verarmde menschen niet gemakkelijk, maar foch vraagt zij zich af of de steun niet te gemakkelijk en te vrijgevig verleend wordt, o.a. aan menschen van elders ingekomen. Moet niet meer worden gewerkt met steun in natura? De commissie wil dit in comité bespreken. Wat de werkverschaffing- en werkeloozenzorg be treft, wijst de commissie op de kanaahverken. waar voor te uitgetrokken jaarlijks f7800.—. Deze werken zijn mogelijk geworden hoofdzakelijk door Schagen's financieelen steun. Ofschoon reeds vele belangrijke werken in uitvoering zijn, stuurt Schagen zijn werke- loocen naar Wieringermeer, wat nog eens f3200 kost, want inplaats van de verhoopte werkverruiming zien wij dan den import van vreemde werkkrachten, wr.arvan velen zonder werk zijn, het budget verzwa ren. De verhoopte werkverruiming is dan ook een teleur stelling geworden. En met het oog op de belangrijke werken die straks in de gemeente zullen worden uit gevoerd cn weer nieuwe lasten zullen eischen, vraagt de commissie of als op deze wijze wordt voortgegaan, niet alles zal vastloopen? Gezien de enorme hedragen voor Armenzorg, de Kanealbijdragen, en nog weer f 12000 voor werkver schaffing, is deze vraag reeds beantwoord. De commissie vraagt nu of wij met het vverkloozen- vraagstuk geen anderen weg moeten inslaan. De commissie meent dat die weg is, het laten uit voeren van haven- cn kanaalwerken. die geheel voor gemeenterekening zijn en zooveel mogelijk door eigen menschen. Hiertegen zijn groote moeilijkheden en is noodig de medewerking van den Prov. Wa4crstaat. omdat de uitvoering di:.- werken aan hem zijn opgedragen. In Haarlem is echter de princinieele medewerking toege zegd. Met spoed zal alles moeten wórden voorbereid De commissie acht B. en YV. te overladen met werk en wil hiervoor een commissie ad hoe met als voor zitter bijv. de burgemeester. De commissie stelt verder voor post ziekenhuisver pleging te verlagen met f500.—. Onderstand teza men verlagen met f 1500 en dan f 2000 te ramen van het overblijvende bedrag voor natura. De ramingen werkverschaffing Wieringermeer ver lagen met. f3510.en te verminderen met vergoeding vervoerkosten door het Rijk van f370. Steun crsiis-werkeloozen te verminderen met f2000 De post inkomsten Rijksbijdragen crisis-werkeloozcn te verlagen met f2000. (Zie Min. circulaire.) Begrooting Gasfabriek. De commissie wijst op het feit, dat no'g steeds geld belegd is bij de Hoornsche Bank, het ongebruikte aedeelte van een geldleening 5. WA noodig voor aanschaffing huisdrukregelaars en uitbreiding gas- huizennet Grootewal en LagedijkSchagerbrug. Deze laatste uitbreiding is nog niet ter hand genomen. Als dit geen voortgang moet hebben, moet het overschot der leening worden afgelost. Er wordt, een niet onbe langrijk bedrag aan renteverleis geleden. 1 Nov. 1933 stond op de Hoornsche Bank f30000 a 2 Uitbreiding LagedijkSchagerbrug stelt de commis sie voor met het oog op de vele belangrijke werken, in de naas'e toekomst in die richting uit te voeren niet te laten doorgaan en het restant geldleening extra af te lossen. De commissie stelt voor de leges ter secretarie te wijzigen en voor bouwvergunningen hoogere bijdragen te eischen, wat een meerdere bate van f 100.kan opbrengen: voor en aleer de Kon. goedkeuring is ver kregen, zal het wel niet hooger dan f 40 worden. Post tonnen- en rioolbelasting met f 100.te ver hoogen. De commissie stelt voor van eigenaren van bouwter reinen en gronden welke aan straten, pleinen en grachten zijn gelegen of op het uitbreidingsplan als ♦oekomstig bouwterrein zijn geplaatst, een matige be lasting te heffen. De com^icsie schat de waarde de- Ter panden globaal op f280.000.De maximum hef fing mag zijn V? per jaar van de verkoopwaarde, wordt een opbrengst van f1400—. De commissie wil het heffingspercentage voor de st raatbei ast in^ bren gen on 2 en deze nost ver lagen tot f3000.B. en W. stéllen voor 3 De commissie wil niet 150 opcenten op de personeele belasting, maar 110 opcenten, is thans 100 oncenten. Dat brengt een mindere opbrengst van f7380. De commissie komt tot het eindresultaat, dat door haar voorstellen een gunstiger positie komt van f 11701.68. een ongunstiger van f 11396het saldo van f305.68 te voegen bij den nost onvoorziene uitgaven De minderheid der commissie wil bovendien loon korting 1933 intrekken en om te korten 10 op de 'aanvedden tot f1600—: 12M> van f1600.— tot f1800.—: 15 van f1800 en daarboven. Van de jaarwedden waarvan rje vaststelling aan een hoogere instantie is opgedragen en waarvan pen- sioenverhaal is toegelaten. 8V5» toe te passen. Op het salaris van ongehuwden de maximum-kor ting van 15 toe te passen. Voor kinderen heneden 16 jaar 1 van jaarwedde- of nensioenverhaal minder korten. Hierdoor wordt op de uitgaven bezuinigd f3416.57. De opcenten nersoneelo belasting verminderen met 10 straatbelasting verminderen met 1 Hoewel de minderheid het prettiger zou gevonden hebben als de geheele commissie deze voorstellen had gedaan, acht zii zich verplicht het toch te doen, ter wijl in de tegenwoordige omstandigheden tegen loon korting geen steekhoudende argumenten zijn aan te voeren. De kosten van levensonderhoud zijn belangrijk ge daald De salarissen ziin van dien aard dat zij een ver laging godogen en de toestand over 't algemeen eischt het. De toets met andere loonen en salarissen kan glansrijk worden doorstaan, zii steken ver uit boven die van Rijk en Spoorwegen. Bovendien worden daar de penRioenverhalen van 8V£ toegepast, wat hier niet geschiedt. De totale pensioenlasten van het gemeenteperso neel hedragen f 10.451.90. Hiervan zou f 6000 ruim zijn te verhalen. Hierdoor verkeert alleen reeds het gemeenteperso neel in een bevoorrechte postiie. Deze voorstellen zouden waarschijnlijk niet zijn ge daan als de gemeentelijke finantién dat niet eisch- fen. Slechts een blik on het terrein der belastingen doet een ieder zich afvragen: Waarheen? Over de geheele linie wordt voorgesteld beiasMngverhooging, en ('at juist n u. nu de burgerij die lasten het moei lijkst kan opbrengen. En aanstonds wordt haar het bestaan door nog andere en zwaarder lasten nog moeilijker gemaakt Men onderschatte deze moeilijkheden niet Het is hovendien in striid met alle eischen van rechtvaardigheid, om eenerzijds een groote groep van in nood verkeerende burgers nog meer belasting te laten betalen en anderen hiervan te laten profiteeren Reeds ontzettend zwaar getroffenen laat men nog zwaarder offers opbrengen, om de ambtenaren en be ambten in dienst der gemeente den cijns van deze crisis te sparen. Een ander lid der commissie zou termen aanwezig achten voor een grootere en progressief toegepaste korting op jaarwedden en loonen, wanneer daarmee ook de drie hoogste ambtenaren der gemeente konden worden getroffen. B. en W. zeggen in hun antwoord dat zij de ramin gen schrllf- en bureaubehoeften en druk- én bind werk moeten handhaven met het oog op de uitvoering van vele crisiswerkzaamheden. Wat de rijwielbewaarplaats Raadhuis betreft, kan deze post uit 1933 worden betaald. B. en W. hebben geen bezwaar verlaging onder houd en aankoop meubelen raadhuis van f60 op f45. Verlaging post reis- en verblijfkosten onderschrij ven B. en W niet. Deze post is alreeds zeer laag. Te verwachten is. met het oog op uitvoering verschil lende havenwerken, etc. besprekingen elders. Eenige verlaging telefoongesprekken achten B. en W. mogelijk. De bestellingen van materiaal ge schiedt als regel door middel van briefkaarten. B. en W. willen niet schrappen post contributie afdeeling Noordholland van de Ver. van Ned. Gem. Dit lidmaatschap heeft ruimschoots in den loop der jaren nut voor de gemeente afgeworpen. De meerderheid van B. cn W. wil wet thee of kof fie, maar geen sigaren serveeren tijdens de raads vergadering. Voor de commissievergaderingen, zoo als gebruikelijk, thee, koffie en sigaren. B. en W. vereenigen zich met de epzegging van het lidmaatschap van het Comité van de Ver. van B. en S. Verlaging post verwarming politiebureau kan vol gens B. en W. met f65 worden verlaagd. Dan kan een gaskachel inplaats van een electr. kachel wor den genomen. Deze post is niet door B. en W.. maar als gevolg van door Ged. Staten gemaakt opmerkin gen, op f300 gebracht, w.o. f223 voor verlichting en verwarming. Het voorstel der commissie schrapping post sub sidie politiecursus ontraden B. en W., daar de com missaris der Koningin sterk aandringt op het be zoeken van dien cursus door de veldwachters. Vijftig gulden voor zandstrooien achten B. en W. te laag. Bezuiniging is niet mogelijk zonder de markt belangrijk te schaden. Afvoering posten kosten Gezondheidscommissie heeft de instemming van B. en W. B. en W. hebben evenmin bezwaar tegen verla ging raming onderhoud van huizen enz., met f33.50; post onderhoud straten en pleinen willen zi.1 hand haven. Zoo ook onderhoud wegen en voetpaden. Hieronder is o.m. begrepen een oppervlaktebehande ling Stationsweg. B. en W. verzetten zich niét tegen verlaging post onderhoud pompen en rio.cn, zoo ook verlaging post waaronder het schilderen der oude openbare lagere school. B. en W. willen de oude openbare school open baar of onderhands verkoopen, waarbij gunning wordt aangehouden tot een gepleegd overleg met den Raad. B. en W. verwachten hiervan hoogeren ver koopsprijs dan van verkoop voor afbraak. De klin kers van het speelterrein voor onderhoud straten stellen B. en W. voor m verbond met bovenstaande niet aan te nemen. Door overbrenging vakteekenschool naar open bare school, moet de post verlichting en verwarming verhoogd met f 160, dus kan post verlichting oude school niet geheel (f700) worden afgevoerd. Verhooging subsidie Harmonie heeft de instem ming van B. en VV. Naar aanleiding van door de commissie gemaakte opmerkingen, deelen B. en VV. mee, dat 1 bovental lige onderwijzer voor rekening der gemeente blijit. Er is rekening gehouden met het opheffen van scno- lon in de omgeving, waardoor het aantal leerlingen der openbare lagere school in onze gemeente zou stijgen. Zoodra hieromtrent meer bekend is, zal dit punt bij den raad aanhangig worden gemaakt. Wat het waterverbruik op de openbare school be treft, zijn door B. en W. reeds maatregelen genomen om tot beperking te geraken Op een watercloset is een apparaat geplaatst tot verkleining van de hoe veelheid water. Met het door de commissie gedane voorstel ver hooging subsidie R.K. bewaarschool kunnen B. en VV. zich niet vereenigen, uit een oogpunt van bezui niging. B. en W. wijzen er op, dat dc gegeven cijfers over ziekenverpleging en ouderstand over de jaren 1931 en 1932 niet juist zijn, ook toen waren de uitgaven reeds belangrijk gestegen. Voor 1934 moest rekening worden gehouden met de verminderde rijksbijdrage die geschat is op 25 terwijl ze voor 1932 en 1953 70 was. Er wordt door B. en W steeds de noodige zuinig heid betracht en ieeds meermalen werd in natura onderstand gegeven. B. en W deelen ten aanzien van het tewerk stel len van werkloozen bij de haven- en ka.iaalwerken mede, dat zij een onderhoud hebben gehad met het lid van Ged. Staten den heer Kooiman, den hoofd ingenieur-directeur en den hoofdingenieur van den Rrov. Waterstaat, waarover een uitvoerig rapport is uitgebracht. B. en VV achten het onverantwoord om een lagere raming te doen voor ziekenverple ging. Ramingen voor onderstand bchoeftigen en in na tura achten B. cn W. niei te hoog. Post autovervoer werkloozen willen B. en W. handhavei, daar bij verplaatsing der werkverschaf fing geen vervoer zou piaats vinden. De rijksbijdrage in het vervoer der werkloozen wordt geraamd op 25 was 70 B. en W. oordeelen dat post bijdrage Rijk in de kosten van steun aan werkloozen moet worden ver laagd tot f1375. De raming voor werkverschaffing en steunverlee- ning aan werkloozen willen B. en W. handhaven, in verband met het rapport vervroegde uitvoering haven en wegenaanleg etc. en de onzekerheid om trent het aantal te werk te stellen werkloozen. B. en W. vereenigen zich met het voorstel over schot leening gasfabriek vervroegd af te lossen Aan de Kamper Nutspaarbank zal gevraagd worden f 10.000 buitengewoon te raogep aflossen. B. en W. dee'en nog mee dat de berekening van de vermindering der uitkeering per inwoner uit het gemeentefonds nog een tegenvaller oplevert die nog f 1074.76 grooter is dan reeds was becijferd. Verhooging leges kunnen B en W. goedkeuren Zij zullen alle heffingen nagaan Verhooging post tonnen en rioolbelasting achten B. en W. niet mogelijk. Bouw der woningen Noord hebben hierop geen invloed. De sloot langs het Noord is geen gemeentewater. Belasting wegens gebouwde eigendommen be hoort in de ontwerp-verordening le worden gelezen 3, inplaats van 2 van de belastbare opbrengst. Belasting bouwterreinen; hiernaar zijn B. en W. bereid een onderzoek in te stellen. Zij kunnen de ge gevens der commissie niet beoordeolen en daarom willen zij met deze belasting voor deze begrooting geen rekening houden. Wat de voorstellen der minderheid betreft inzake korting op de jaarwedden deelen B. en W. den raad mede, dat zij niet ten allen tij.ie afwijzend zullen staan tegenover verlaging der wedden of tegen pen sioenverbaal. Doch nu zoolang ten gevolge van be staande voorschriften niet kan worden geraakt aan de wedden van enkele ambtenaren, kan het college niet meegaan met de voorstellen der minderheid. B. en W. beantwoorden verder in hun rapport nog de verschillende door de commissie gemaakte op merkingen. HARDRIJDERIJ VOOR VROUWEN. Begunstigd door schitterend winterweer werden Vrijdagmiddag op de Wiel de aangekondigde wedstrij den gehouden ln 't hardrijder, voor vrouwen. En het bestuur van de Schager IJsvereeniglng heeft met 't organiseeren van dezen middag succes gehad. De 160 Meter baan was in uitstekende conditie. Zeer groot was de belangstelling van de zijde van het pu bliek, toen de 18 deelneemsters zich bij den start ver zamelden. Onder ben waren vele gaboren Friezinnen, die ln verband met de Zuiderzeewerken naar Noord- Holland waren overgestoken. Reeds na enkele ritten was 't te constateeren, dat het aan spanning niet ontbreken zou. Er werd vanaf den beginne met alle krachten gestreden en» de span ning steeg bij elke rit Toen ten slotte de zes beste rijdsters waren over gebleven had het medeleven van de omstanders zlju hoogtepunt bereikt Razend snel gingen ze over de baan op de dunne ijzers en vaak was 't vr-sohll bij den eindstreep maar ternauwernood waar te nemen. Zoo moest om den Se» en 4en prijs 4 keer gereden Wie zorgt een buisje Aspirin bij de hand te hebben, maakt zich over griep geen zorgen meer. De griep dreigt en de griep is een gevaarlijke vij and. Maar enkele tabletjes bij een opkomende onge steldheid zijn in den regel voldoende, om zich in kor ten tijd weer fit te voelen jaagt de griep op de vlucht l worden, terwijl de tweede prijswinnaarster zelfs T maal moest kampen! Ht heeft dus aan spanning niet ontbroken. 't Was dan ook met groot genoegen dat de heer C. Blaauiboer als waarn. voorzitter na afloop ten holze van den heer H. Raven de prijzen overhandigde aan de dames. Spr. wees er op dat dece wedstrijd de meest rpannende is geweest ooit ln Schagen gereden en als *t ergens in ls dan ls wel ln 't schaatsen de vrouw de» man de baos. In 't bijzonder bracht spreker zij'n compliment aan mej. G. v. Alteren, die 14 jaar oud. beslag legde op den eersten prijs. Spr. heeft zich afgevraagd, wat dat wel moet worden, maar geen man zal haar kunnen „bazen". Maar ook voor de andere dames had voorzitter alle res pect en riep zee en hartelijk tot weerziens toe. T aten we tenslotte de prijswinnaars volgen* le pr. f 15, Mej. G. v Alteren te Kolhorn (afkomstig uit Zuidbroek) 2e prils f 10, Mej. R. de Boer te Anna Paulowna (voor heen te Heerenveen) 3e prijs f 7.50, Mej. M. de Jong Kroes te Barsingerhorn (voorheen te Kulnre), 4e prjj* f 5. Mj. J. Baas te Schagen; 5e prijs f 2.50, Mej. S. Lichthart te Schagerbrug. GOEDKOOPE TREIN. Op eersten Kerstdag (Maandag) 25 December loopt er vanaf Helder. Anna Paulowna, Schagen en Alk maar in aansluiting naar Amsterdam, Den Haag en Rotterdam en terug een goedkoope trein, 's Morgens vanaf Helder 8.49; 's avonds 12.15 thuis Voor nadere bijzonderheden advertentie en strooibiljetten. EEN BELANGRIJKE RECHTSZAAK. In de op Donderdag 21 dezer te houden zitting van het kantongerecht te Schagen zal worden behandeld de aan rijding te Stolpen op 2 Juni J.I., waarbij, zooals men zich zal herinneren, onze plaatsgenoot L. Strijder om het leven kwam. Als verdachte moet alsdan terecht staan de heer B. D. M., hypotheekbewaarder te Groningen, aan wien tea laste wordt gelegd: le: Dat hij op gemelden datum bij de Stolpen de vei ligheid of vrijheid van het verkeer in gevaar braoht door niet tijdig te stoppen met zijn vierwielig motorrij tuig om aan L S. voorrang te verleenen. 2e. dat rijn auto niet was voorzien van twee onaf hankelijk van elkaar goed functioneerende remmen. Voor deze rechtszaak, welke een zoo droevig geval omvat, bestaat veel belangstelling. De behandeling ge schiedt ln openbare zitting. OPHEFFING KANTONGERECHT. Donderdag a.s. 21 December zal de laatste kantonge rechtzitting worden gehouden te Schagen. Als kanton rechter zal dan fungeeren Mr. J. A. K Buiskool. Naar we vernemen, zal er geen enkele plechtigheid aan zijn verbonden. Ontheffing kantonrechtersplaatsvervanger», In verband met het bovenstaande is bij koninklijk be sluit bepaald, dat de ontheffing op 1 Januari 1934 van da hieronder vermelde kantonrechters-plaatsvervanger# die werkzaam zijn bij het op gemelden datum ontbon den zijnde kantongerecht, geacht moet worden eervol te zijn geschied, en is hun harer Majesteita dank betuigd voor de door hen als zoodanig bewezen diensten: Mr. D. Breebaart te Callantsoog; Mr. J. A. E. Buiékoo! te Schagen, Mr. H. Judell te Bergen. STRO OPTOCHTJES DOOR DE ENCYCLOPAEDIE. Orchldeën rijn bloemen, omtrent weiker schoon heid de meeningen uiteenloopen en welker prijs boven al bepaald wordt door haar zeldzaamheid, nietwaar? Mis! Er riin niet minder dan 18.000 orchidee-variëtei ten, waaronder er gevonden worden, die niet meer da» armzalig oerwoudonkruid zijn! Hoeveel o p e r a 'a staan er tegenwoordig op het we reldrepertoire? Nu. dat kunnen er hoogstens dertig of veertig zijn en dan nog opera's operettes en zangspelen. Is het niet zoo? En zelfs het opnoemen van dit kleine aantal zou ons moeilijk vallen! Maar wat zult u ver wonderd zijn, als u verneemt, dat er tegenwoordig meer dan 320 opera's, operettes en zangspelen worden opge voerd! OVER HEG EN STEG. Een interessanto opname tijdens een weg-race door wielren ners te Choisy-le Roi ln Frankrijk, welke door den Franscliman Dnc gewonnen werd.

Schager Courant | 1933 | | pagina 11