Plaatselijk Nieuws. Oudercommissie 01 School De Neutrale Bond VAN BOEREN, LAND- EN TUINBOUWERS. Demonstreert te Alkmaar. De doodslag te Woerden. Vronwmet 29 kinderen. Moederdag te Rome. Massa-ontslag bij bioscopen. Marktberichten. De Neutrale Bond van Boeren, Land- en Tuinbou wers hield Dinsdag een protest-vergadering in „De Harmonie' te Alkmaar. Ongeveer 850 personen, mannen en vrouwen, waren aanwezig. Velen waren op de schaats gekomen. De Voorzitter de heer A. Schermer, opende met welkom tot de aanwezigen en gasten. Spr. bertreurde dat de Kamerleden die waren uitgonoodigd, niet aan wezig waren. Spr. merkte op, dat ruim 8C0 perso nen opgekomen waren, om den nood in den tuin houw te demonstreeren. Het deed Voorzitter genoe gen dat de demonstratie door den burgemeester van \lkmaar is toegestaan en spr. deed een beroep op de aanwezigen om de demonstratie weer zooals altijd ordelijk te doen verloopen. De afd. Warmenhuizen beeft medegedeeld, met de pauze te moeten vertrekken, omdat dan een verkoo- ping zal plaats vinden van een bedrijf, dat wordt aangepakt door het Hoogheemraadschap. Daar wil len ze tegen protesteeren. (Bewijzen van instemming uit de vergadering.) De steanpolltiek. De heer A. Hoogland sprak hierna over de gevoer de steunpolitiek. Spr. merkte op, dat in 1932 slechts 42 der garantieprijzen is uitgekeerd. Spr. memoreerde hoe op de gehouden vergadering van het Centraal Bureau te Utrecht de voorstellen van het H.B. werden goedgekeurd, behalve door de N.-Hollanders, wat een bewijs was, dat N.-Holland het diepst in den put zat. De steunwet 1933 heeft ons niets gebracht. De extra-uitkeering, die laatst plaats heeft gevonden, was niet als bedrijfssteun, aan te merken. Het was alleen om den tuinder het leven te rekken. Door den steun op de productie worden de meer kapitaalkrachtige bedrijven, die meer pro ductie hebben gehad, door de gelegenheid om beter te bemesten, het meest gesteund. De minder kapi taalkrachtigen kunnen niet voldoende ontvangen door mindere productie. De „tuinbouwer" moet wor den gesteund, niet de .tuinbouw" De Ned. „tuin bouw" blijft evengoed bestaan. Een lichtpunt is het geld, wat wordt ontvangen voor invoerrechten van fruit Er is al een actie door de gezamenlijke standorganisaties opgezet om ten spoedigste uitkee- ring van die gelden te krijgen. Een „landelijke orga nisatie" op neutralen grondslag ontbreekt In Neder land. Er zijn te veel van die bonden. Ook in N.-Hol land is de verdeeldheid nog te groot Men laat zich leiden door kleine vooroordeelon. Deze moet men la ten vallen en gezamenlijk optrekken. De steunrege lingen zijn allen in handen van het Centraal Bureau. De commissies hebben er niets iD te zeggen. Waar om is dat zoo? Omdat er geen andere organisatie was, tot welke de Regeering zich kon wenden. Er moet een centrale tuindersorganisatie komen waardoor de invloed van het C.B. zal beg-nnen te tanen. Ook met het saneeringsplan van de bollencultuur is het zoo gesteld. Het wordt ons voorgelegd. Spr. was er bang voor, dat door den invloed van het Centrale Landbouwcomité de saneering voor den tuinbouw nog fnuikender zal worden. Spr wekte op, de orga nisatie te versterken. De zelfstandigheid. De heer P. Hart sprak over: „Deze winter en onze zelfstandigheidDe steun is onvoldoende, wat spr. door eenige cijfers aantoonde. Slechts enkele gul dens zijn in 1933 ontvangen. Dat wordt nu bedrijfs steun genoemd door de regeering. Spr. merkte op, dat de prijzen wel ecnigszins hooger zijn aan de vei ling, maar worden daardoor de productiekosten be streden? vroeg de heer Hart zich af, Van een straaltje „zonneschijn" is geen sprake. De steunnor- men zijn onvoldoende. Wat moet er gebeuren, nu aan stonds het voorjaar weer komt. Saneeren, maar er wordt evengoed al zeer veel gesaneerd, wat uitkomt in de mindere opbrengst en zonder beleren steun kunnen de bedrijven niet gaande worden gehouden. Spr. wees op de zelfstandigheid van de tuin Iers. Het is een minachting van den tuinder dat men hem naar het land stuurt van een ander waaraan hij zich niet geheel kan geVen. Men maakt er marionetten Tan. De jongeren zullen met de oudeien moeten vechten voor zelfstandigheid. De Neutrale Bond heeft geadresseerd aan den Minister om ieder in zijn eigen bedrijf te laten. De demonstraties ten platten lande. De Commissie van 50 Westfriesche gemeenten moet warm worden gehouden. De plattelandsburgemeester van Noordscharwoude heeft de demonstratie van den Neutr. Bond verboden De burgemeester van Alkmaar staat het toe. W'at een verschil. Spr. bracht dezen burgemeester hulde. „Wij willen ons zelf zijn en blijven", heeft H.M. de Koningin in de Iroonrede gezegd. Zoo willen wij ook spreken. De etxra-uitkee- ring dacht spr. een gevolg te zijn van de opstandig heid in de Streek. Als dat het middel is, zullen de bestuur dit onder de oogen moeten zien. Spr. ein digde zijn rede met de leuze: „Voor ploegen en zaaien, willen wij geen honger maaienwaarna werd gepauzeerd. Belangstelling van Kamerlid. Na de pauze deelde Voorzitter mede, dat het s.d. Kamerlid, de heer Ch A. Cramer aanwezig was, wat inet applaus werd begroet. Op voorstel van eenige tringbesluren besloot men een telegram te zenden aan den Voorzitter van de afd. Warmenhuizen op de te houden verkooping door het Hoogheemraadschap te Warmenhuizen, in welk telegram wordt geprotesteerd tegen deze exe cutie. De heer P. Hart deed hierna eenige mededeelingen omtrent de opstelling en de route van de demonstra tie en de mee te dragen leuzen. De schuldenlast De heer R. W. A. Muijen had tot onderwerp: Wat is er in verband met den dreigenden schuldenlast der tuinders noodzakelijk? Alvorens tot het eigen lijke onderwerp over te gaan, behandelde de spre ker de noodzakelijkheid van organiseeren. Van hen, die zich niet aansluiten hau spr. medelijden met de weemoedigen, doch zij, die aanstonds van den nood der tuinders wenschen te proriteeren, door hun be drijven in bezit te nemen, zijn een groot gevaar. Spr. wees cr op, wat de pachters hebben bereikt, wat hij aantoonde aan de hand van statistieken. Ten opzich te van de verschillende belastingen, b.v het Hoog heemraadschap, en grondbelasting wilde spr. deze zoo veel mogelijk in éen hand zien, en veel reductie verleenen, waardoor executies worden voorkomen. Spr. noemde als voorbeeld hoe gering de steun is, dat de Kennemerlanders, gemiddeld 16 steun, heb ben ontvangen. De methode van steunverleenen deugt niet, er wordt geen rekening gehouden met e.v. rampen, zooals nu in de Streek met de bevroren bloemkool, enz. Spr. betoogde dat de tuinders wel wil len betalen als ze maar geld hebben. Ze zijn den steun wel waard Op den land- en tuinbouw rusten reusachtige hypotheken en bedraagt de som van ren ten en belastingen 40 van de veilingsomzetten. De heer Muijen zeide, dat in de na-oorlogsjaren, toen het opgenomen werd. het geld goedkoop was Nu kunnen de bedrijven de rente niet meer opbren gen. Spr. behandelde de verschillende belangen van schuldeischer en schuldenaar. Het executie-gevaar. Bij een opleving van den tuinbouw zal men de be drijven aanpakken. Daarom wenscht men het exe cutieverbod. Spr. wilde daaronder ook degenen doen vallen, die hun rente niet kunnen betalen. Na een lange theoretische uitweiding over de in stelling van een Rijksvoorschotbank, kwam de spreker tot de conclusie dat de instelling van zoo'n kantoor en tevens verlaging van hypotheekrente noodzake lijk is. De les van het oogenbllk. Daarna sprak de heer W. Kaan, Oudkarspel over: „De les van het oogenblik". Spr. memoreerde do op richting van den Bond, waarbij men er van uitging, dat de tuinder recht op een sober bestaan heeft en wees op het vasthouden aan het oude, waardoor de groei van den bond wordt tegengegaan. Er moet één front worden gevormd, om de oude bestaande geestes richting in een andere richting te dwingen. Men moet strijden, er voor strijden dat den werker brood ver zekerd wordt. Een eerste voorwaarde is, dat op het platteland de kameraadschap komt Dan kan het voor al wat werkt, beter worden. Die tijd zal komen. De tuinbouw is geslagen, maar niet verslagen. Het is een donkere tijd, maar het donkerste uur is het uur dat vooraf gaat aan de nieuwe dageraad. Daaruan moet worden gedacht De crisis zal de oogen moeten openen voor de toekomst. Als bondgenooten moeten wij staan voor een samenleving, waar arbeid koning, MAAR DROOM. Op len Kerstdag zal in het Noordhollandsch Koffie huis bovenstaand bekend stuk van Luther Smith worden opgevoerd. Wjj lezen over de opvoering van dit tooneelspel in de Alkm. Crk o.m. het volgende: De artisten behoorden tot de combinatie Het Ned er- land sch Tooneel, dat thans werkt onder leiding van Wil lem v. d. Veér. Op een heerlijken Mei-avond wordt ten huize van Karl Stabrin een intiem bowl-feestje gegeven, waarbij ook Gisela Haussman, de vrieDdin van Anna Stabrin en de architect Sponholz zijn uitgenoodlgd. Er heerscht een dolle stemming, de bowl doet er het hare toe. Stabrin gevoelt zich steeds meer aangetrokken tot Gi sela, terwijl Sponholz de vrouw des huizes het hof maakt Het avontuur van Sponholz wordt onderbroken door 't binnenklimmen van Kanichy, een soldatenoppasser, die Bertha, het dienstmeisje, zodht. Den volgenden morgen vertelt Anna, die zich eenlgs- zins bezwaard gevoelt, het geheele avontuur als een aroom aan haar man. Deze lacht daar hartelijk om. Hij keet zijn compagnon Sponholz te goed om ook maar de minste verdenking te koesteren. Als ten slotte Stabrin in T nauw komt, doordat Gl- sela's man, professor Haussman zijn optreden als getui ge noodig heeft in het echtscheidingsproces, dat hij zijn vrouw een bekentenis. Deze van haar kant, wil eerlijk blijven en- zegt, dat de droom, waarheid was, wat Sta brin opnieuw een laohibul bezorgt. En zelfs als Sponholz op eerewoord ja antwoord op Anna's vragen, blijft Sta brin gelooven aan de onschuld van zijn vrouw. Dit luchtige stuk is uitstekend gespeeld. De Mei bowl stemming in het eerste bedrijf was uitstekend ge troffen en ook verder trof het goede en vlotte samen- snel, waarvoor de regisseuse mevr. RanucclBeekman alle hulde. Corry Schiller-Italiaander heeft zeer aantrek kelijk. charmant en geestig de rol van Anna ver tolkt. Zeer goed was haar scène met Sponholz in I en met Karl in III. Minny Erfmann als Gisela was niet minder op dreef. Haar luchthartige vroolijkheld werkte aanstekelijk op de anderen. De twee compagnons Stabrin en Sponholz werden eenig gespeeld door Flor la Roohe en Willem van der Veer. De eerste uitmuntend in zijn goedgeloo- vigheid de tweede kostelijk in de voor hem benauwde tafereelen. Ellas van Praag maakte iets moois van de rol van professor Haussmann. Louis van Dommelen behaalde veel succes met zijn geestige vertolking van Kanichy, den oppasser, die zoo gesteld is op het dienstmeisje Bertha. Miep Goban v. d. Berg speelde deze Bertha zoo. dat niemand er be zwaar tegen zou hebben zoo'n dienstmeisje in huis te nemen. Heel aardig. De toeschouwers hebben zich met het vrooltjke stuk best geamuseerd. Aan 't slot klonk een luid en welver diend applaus voor deze wakkere combinatie. De Oudercommissie der openbare lagere school hield haar vergadering op Dinsdag 19 dezer, des avonds om uur in de school. De opkomst der ouders was niet zoo groot als In den regel het geval is. Om ruim 8 uur heette de heer D. Brouwer, Hoofd der School, de aanwezigen welkom, in 't bijzonder den afgetreden voorzitter, den heer G. Rempt, Spr. merkte op, dat hij nu 12 jaren aaneen de vergaderingen heeft gepresideerd en dat met genoegdoening kan worden geconstateerd, dat de samenweklng tusschen ouders, on derwijzend personeel en leerlingen, dank zij de ouder commissie grooter Is geworden. Nadat de heer Brouwer der ouders aller medewer king heeft Ingeroepen om. zoolang 't ijs in slooten en vaarten ligt, de kinderen op 't hart te drukken van school naar huis en van huis naar school te gaan, zon der dat zij zich op 't ijs wagen, bespreekt de heer Brou wer de omstandigheden waarin het openbaar onderwijs is geplaatst door de bezuinlgingsmaatrgelen van Minis ter Marchant En 't is bedroevend, dat dezen Minister eens een der grootste strijders voor het Ooenbaar Onder1" wijs, deze 't eerst als slachtoffer koos voor de bezuinl- nlgingswoede. Spr. wil niet ontkennen dat bezuinigen noodig is, maar beter en oprechter ware het geweest als naast 't openbaar, ook 't bijzonder onderwijs was gekozen als object van bezuiniging. Gewezen wordt op de opheffing der scholen te Valk koog en Eienlgenburg. terwijl Haringhuizen wel zal volg Met verbazing werd kennis genomen van het feit dat de lagere school aan de Langereis werd opgeheven een dag nadat de minister zijn besluit daaromtrent aan het gemeentebestuur kenbaar maakte. Dit stemt tot ergernis Maar ook In onze gemeente is het treurig gesteld. Stelde niet de begrootlngscommlssie voor om de oude openbare lagere school te verkoopen en de vakteeken- 3chool onder te brengen in de nieuwe sahool? Maar gezien de gedragingen der jeugd, dat deze vak- teekenschool bezoekt en zich niet ontziet alles te ver nielen zal spr. zich met hand en tand daartegen ver zetten (instemming der aanwezigen). De begrootingscommlssle wees voorts op 't enorme waterverbruik aan de openbare lagere school, maar is er schijnbaar niet mee bekend dat er groote lekkages hebben plaats gehad, zóó zelfs, dat er 2 a 3 dagen moest worden gepompt. Zooiets is toch niet te quallfi- ceren als enorm waterverbruik door de school. Tenslotte nog stelde de begrootingscommlssle voor 2 boventallige leerkrachten te ontslaan. Ook dit punt be- vrijheid vorstin, en voor hen, die hun plicht hebben gedaan, voedsel is. Daarna werd nog gesproken door den heer Van Kampen, de afgevaardigde van den ^uidhollandschen Bond, die mededeelde, dat ook in Zuidholland de nood hoog Is. Spr. wees er op dat de achteruitgang van den tuinbouw is begonnen, toen bü Nederlandsch—Duit- sche onderhandelingen de belangen van den arbeid (den tuinbouw) ten achtergesteld werden bij andere belangen (van het geld). De tuinbouw is het slachtoffer van een verwaarloo- zing in de internationale politiek. De eenige manier om verbetering te krijgen, is verlaging van de invoer rechten. Daarvoor moet worden gestreden. Niet in dividueel, maar „en massa". De redevoeringen werden -alle met groote aandacht gevolgd en met een luid applaus beloond. Aan het slot der vergadering werd een motie aan genomen, welke aan de Regeering zal worden gezon den. In deze motie wordt geprotesteerd tegen de ach terstelling van den tuinbouw bij den akkerbouw, ter wijl aangedrongen wordt op verhooging van den steun 1933 tot den productieprijs en het nemen van maatre gelen, dat de executies worden voorkomen, totdat de finitieve maatregelen worden genomen in deze zaak. In zijn sluitingswoord dankte de voorzitter de af gevaardigden van Zuidholland en het Kamerlid de heer Cramer voor hun tegenwoordigheid, verder me dedeelend, dat de heer D. Kooiman bericht van ver hindering had gezonden. Daarna werd de demonstratie geformeerd en trok de lange stoet met leuzen als ..Uitgebuitonen van stad en land. reikt elkander de broederhand" en „Voor ploegen en zaaien, willen wij geen honger maaien", door de stad. „Tuinders in nood, arbeiders geen brood", werd schijnbaar te revolutionnair geoordeeld door de poli tie. Dit opschrift moest tenminste worden verwijderd. 6prak de heer Brouwer, er op wijzend, dat door de op heffing van eenige kleine scholen In den omtrek 't leer lingenaantal wel zal stijgen, waardoor handhaving cier lerkrachten noodig en gewenscht zal zijn. Na deze inleiding verklaarde spreker dezen avond voor geopend. Cadeau aan den heer Rempt Onder toepasselijke woorden overhandigde spreker dan den heer G. Rempt een magnifiek staande schemer lamp, als bewijs van dank en erkentelijkheid voor al hetgeen deze gedurende 12 jaren deed als voorzitter van de oudercommissie. (Applaus). De heer Rempt dankte met welgekozen woorden, de verzekering gevend, dat hij zittend onder de lamp, steeds zal terugdenken aan de prettige samenwerking. Rekening en verantwoording. Vervolgens werd rekening en verantwoording gedaan van het schoolfeest 1933. Op de lijsten werd geteekend tot een bedrag van f 558.95. De subsidie van de gemeente bedroeg f 100. In komsten totaal f 658.95. De uitgaven voor 't feest bedroe- f 607.42%. Saldo alzoo f 52.67%. waarvan eenige andere uitgaven werden gedaan. Hierna werd gepauzeerd, waarin een kopje thee met koekjes werden rondgediend door de damescommissie leden. Na de pauze hield de heer W. J. de Groot een lezing met als onderwerp: „Waakt voor Uw school". Spreker behandelde de wet op financleele gelijkstel ling, waardoor het openbaar en het bijzonder onderwijs dezelfde rechten werden verleend. Dat de bijzondere fchoolbesturen daarvan dankbaar profijt trokken be wijst wel, dat In korten tijd In ons land „maar" 1183 bij zondere scholen werden gesticht, welke allemaal uit de algemeene kas bekostigd moesten worden. Op vele on geoorloofde wijzen kwam men vaak tot zijn doeL Er werd met 't verzamelen van handteekeningen geknoeid ,enz. Spr. eindigde zijn lezing met een opwekking pa raat te zijn en te strijden voor de openbare school, wel ke zeker ls te noemen de meest christelijke school, waar niemand in zijn geloof wordt gekrenkt en er voor een ieder toegang is. Waar de rondvraag niets opleverde volgde sluiting. (Wegens plaatsruimte bekort). Voor de Kerstdagen Rolpens Kleine Rolhammetjes. Gebr. Kweldam, Schagen Telef. 64. ALS HET WEER GAAT V RLE ZE N. Het volijverig bestuur onzer ijsclub heeft besloten om de ijsbanen op de Wiel 's avonds electrisch te verlich ten. De aanbesteding van het werk heeft reeds plaats gehad en de opdracht tot uitvoering is bereids ver strekt. Bij nieuwe vorst ligt het in de bedoeling des avonds feesten, als gemaskerd bal etc. te organiseeren, Aldus zeer groote plannen. Us- en wederdlenende, Zondag een kortebaanwedstryd voor mannen om groote prijzen. BENOEMD. In de gisteren gehouden vergadering van de Provin ciale Staten van Noord-Holland werd tot lid van de Commissie van bestuur voor de provinciale ziekenhui zen te Bakkum en te Medembllk in de vacature-wijlen dr. Timmer, gekozen onze vroegere plaatsgenoot, dr. A. Melchior, thans arts te Haarlem. Tot organlste van de Geref. Kerk te Dirkshorn ls be noemd Mej. A. J. Pilon te Schagen, daartoe bevoegd door de Ned. Orgelexamen-commissie Tien jaar gevangenisstraf geëischt tegen den moordenaar van Jhr, van Ingen. Gister diende voor de MeervoudigeKamer te Utrecht de zaak tegen den 45-jarigen bedrijfsleider B. uit Woerden, die terecht stond onder verdenking van doodslag van Jhr. van Ingen. Verdachte bekende Jhr. van Ingen met drie schoten uit een browning te heb ben gedood. De officier van Justitie, mr. van Kemphuizen, acht te doodslag bewezen en eischte een gevangenisstraf voor den tijd van 10 jaar. De verdediger, mr. Boulier uit Den Haag, achtte noodweer aanwezig en drong subsidiair aan op uiter ste clementie. In de kliniek der Universiteit te Weenen is een 45-jarige vrouw, echtgenoot e van een koetsier, beval len van haar 29ste kind. Van deze 29 kinderen, 23 jon gens en 6 meisjes, zijn er nog 16 in leven, cn wel 12 jongens en 4 meisjes. De vrouw kan de geboortedagen van haar vele kin deren niet meer precies opgeven, daar zij deze begrij pelijkerwijs verwisselt. De meeste kinderen zijn zon der medische hulp geboren. Barometerstand op Woensdagmorgen 8 uur: 776 m.M. Temperatuur: 3 gr. C. is 37 gr. F. (3fi gr. dooi). Vooruitzichten: weinig verandering. INRICHTING VOOR OOGONDERZOEK. FIRMA GEBR. ROTGANS, Hoogzljde E 103, Schagen. GedlpL Opticien. Reiractloolst. Het oogonderzoek doen wij gratis. 92 moeders met het grootste aantal leven de zoons worden aan Mnssolini voorge steld. Reuter seint uit Rome: Ter gelegenheid van een dag, gewijd aan moeder en kind. zullen 92 moeders, die het grootste aantal levende zoons van heel Italië hebben, aan Mussolini worden voorgesteld. De uit gekozen moeders, één voor elko provincie, vertegen woordigen elk gemiddeld veertien levende zoons. Een •noeder uit Napels kan zich beroemen op nogentien 'evende zoons. De uitgenoodigde moeders zullen te Rome de gasten zijn van het Instituut voor Moeder en Kinderzorg, een instituut karakteristiek voor het fascistische regime. Do mar.ifcs'ntie die moet worden gehouden in het kader van een demografische cam pagne, zal nog vóór Kerstmis plaats hebben. Per 1 Januari ontslag aan alle musici en variété-artisten. Naar het persbureau V.D. meldt, zijn de bioscoop directies hier te lande voornemens, met ingang van het nieuwe jaar alle nog in de bioscooptheaters werkzame musici te ontslaan en verder geen variété- artisten meer te engageeren. Deze maatregel, waardoor een groot aantal perso nen uti kunstenaarskringen zonder werk zal komen, zou een gevolg zijn van dp door de bioscoopdireciies onredelijk geachte eischen, welke het door de Regie ring geconcessioneerde Bureau voor Muziekauteurs- rechten Buma betreffende het nieuwe tarief Voor mu- ziekauteursrechten heeft gesteld. Uit de kringen van het bioscoopbedrijf werd dién- aangaande nog aan het bureau medegedeeld, dat Buma, die door do concessie der Regeering ingevolge de gewijzigde Auteurswet een monopolistisch karak ter heeft gekregen, nieuwe tarieven voor het bioscoop bedrijf heeft vastgesteld, volgens welke aan Buma in het vervolg voor muziekauteursrechten betaald zou moeten worden vijfmaal het bedrag, hetwelk tot nu toe aan de beide hier te lande gevestigd geweest zijn de bureaux (Sacem en Buma) werd betaald. PURMEREND, 19 Dec. Üp de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas Kleine boerenkaas f22 per 50 kg. met rijks- merk. Handel vlug. 817 kg. boter f 1.65—1.75. Vee. 633 runderen, w.o. 375 vette 5460 cent per kg., handel vlug; 173 geldekoeien f80—130, 45 melk koeien f 110—210, 40 stieren f 4246. handel matig; 15 paarden f80—120, handel stug; 107 vette kalveren 140—60, 248 nuchtere kalveren, prijs niet genoteerd; 8 kalveren f516, handel matig; 221 vette varkens f33—38, handel matig; 26 mag. varkens f7—16, han del stug; 46 biggen f7—11, 132 schapen f8—23, 18 bokken f3—9, handel matig; kipeieren f3.754.50; eendeieren f 4; piepkuikens 45—52J-S cent per stuk; 4539 kipeieren f 3.80-4.20, b f3.30—3.70 78 eend eieren f3, oude kippen f 0.40—0.55; eenden f0.30— 1 10, 225 ganzen f2.50—3.25; 90 zwanen f325—3.75, 330 kal veren 65—70 cbnt. Gem. kaasbeurs aangevoerd 21 st. kaas, wegende 3000 kg., hoogste prijs f21.50. PURMEREND, 19 Dec. Coöp. Centrale Eierveiling Purmerend G A. Afdeeling eieren. Aanvoer 45000 eendeieren f330 —3.75. 85000 kippeneiren: 70-80 kg. f 5.50—5.90, 65-66 kg. f5—5.20, 63-64 kg. f 4.70-5 60-62 ke. f 4.30-4.70, 58-50 kg. f 4—4.40, 56-57 kg. f 3.50-3 90, 53-55 kg. f 3.30 -3.80, 50-52 kg. f3—360, 45-49 kg f 2.60-3.10. Afdeeling pluimvee. Oude kippen f0.65—1.40, jonge hanen f0.401.30, oude eenden f 0.25—0.40, jon ge woerden f 0.550.80, konijnen f 1.60—2.65, kiloprijs oude kippen f 0.45—0.55, kiloprijs jonge hanen f 0.50-0.60. AMSTERDAM, 19 Dec. Aardappelen. (Bericht van den makelaar Jac. Knoop) Zeeuwsche bonten f4.254.50, blauwen f425--4-50, eigenheimers f320—3.30, Bevelanders 13—3.30, IJ pol der Eigenheimers f310—3.30, Bevelanders f 3—5.30 per 70 kg. Andijker muizen- f4.404.60, Beverw. zand- aardappelen f Hillegommer id. 16, Drentsche Ei genheimers f55.50 per 100 kg. Flakkeeschc Eigen- aeimers f3203.30, Spuische Eigenheimers f320— 3.30 per 70 kg. Noord-Holl. muizen f 4.404.60 per 100 kg. WARMENHUIZEN, 19 Dec. Roode kool, le kw. f2.4U—3.50, id. 2e kw. fl.30 f2.70; gele kool, lc kw f 2.10-2.30. id 2o kw. f 1.70» D. witte kool, le kw. f2.70320, id. 2o kw. f 1.50—1.70, uien f3.20. Aanvoer: 42250 kg. roode kool, 4950 kg. gele kool, 19050 kg. D. witte kool, 800 kg. uien. BROEK OP LANGENDUK. 19 Dec. Aangevoerd: 31200 Kg. roode kool f 1—3, 28100 Kg. gele kool f 1—2.10, 23200 Kg. D. witte kool 1 1.70—3.10, 1550 Kg. uien drielingen f 1.20, uien f 2.002 80. NOORI^dLARWOUDE 19 December. Aangevoerd: 2000 Kg uien: 2,60, drielingen 1-40, Srove f 3, gele nep f 2.30; 5200 Kg. roode kool f 110 3.10 174CO Kg gele kool f 1-4.80; 40600 Kg D. witte kool 2.30-B.90

Schager Courant | 1933 | | pagina 2