De Zwarte Monnik GOERING EN HET RÏJKSDAGPROCES. Donderdag 2rDecember 1933. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9403 Invloed uitoefenen op het vonnis van a.s. Zaterdag? Spionnagezaak te Parijs ontdekt. De eierwe postbode. 80.000 VARKENS MINDER NAAR ENGELAND. ZONDERLING ADVIESBUREAU. Incident aan de Zwitsersche grens. Toenemende werkloosheid in Italië. 2e Verantwoording „Steun Corn. Vader" EERVOL ONTSLAG AAN Burgemeester Breebaart. Tegen 1 Januari a.s. Kans gezien over de grens te komen. fTn Leipzig wordt afgerekend met het bolsjewisme. Verstokte beklaagden van de meest ver schrikkelijke misdaad.'* Wolff meldt uit Berlijn: Naar wij vernemen heeft het lid van het .Duitsche Arbeidsfront", minister-president Göring aan het tijd schrift ..Arbeltertum" officieel orgaan van de N.S.B.O. en van het „Duitsche Arbeidsfront" een artikel, getiteld „Een jaar van nationaal socialistische bultenlandscho politiek" ter beschikking gesteld, waarin met het oog op de uitspraak in het proces inzake den rijksdagbrand vooral de opmerkingen over den brand in het rijksdag gebouw en over het bolsjewistisch gevaar van bijzonder belang ziin. Göring noemt den brand de afschuwelijkste misdaad !n de geschiedenis, alleen te vergelijken met den brand van het paleis van Justitie in Weenen en met den ont- gettenden aanslag op de kathedraal van Sofia. Ook in Weenen en Sofia zijn het misdadige marxistische ele menten geweest die den brandfakkel hebben opgenomen om daarmee het sein voor den opstand tegen de bestaan de staatsorde te geven. In den zelfden nacht van den brand zou de algemeene burgeroorlog worden ontketend. Alleen In het krachtige Ingrijpen, het energieke doortasten en de volkomen toe wijding der politie en van de nationaal socialistische or ganisaties kon deze helsche misdaad, Duitschland in 'n burgeroorlog te storten, beletten. Het zijn geen gewone misdadigers die op de beklaag denbank in Leipzig zitten. Nog nooit heeft een rechts college dergelijke verstokte en brutale beklaagden voor zich gezien Zwaar drukt op het proces de schuld der communistische leer, daarmee in Leipzig afgerekend wordt. Het buitenland kunnen wij slechts aanraden om uit dit proces en zijn resultaat een les te trekken, en !n eigen land tijdig de oogen te openen. En als men zou denken, dat het bolsjewisme uitgeroeid is. en dat men met rust en gelatenheid de toekomst kan tegemoet gaan, dan is niets verkeerder, dan een dergelijk stand punt. De politie heeft met behulp der S.S. en S.A. het marxisme definitief verslagen.Het Duitsche volk heeft Ingezien van welken afgrond het op 't laatste oogenblik ls gered. Thans volgt het aaneengesloten zijn leider Hit- Ier en prijs hem om zUn verdiensten voor hèt volk. Mlcsefiien zal de overige wereld eens erkennen wat het nationaal-socialisme ook' voor de anderen heeft gepresteerd, door In Duitschland de uitbreiding van het ib-°-'ewisme en een vergrootoen van de chaos te verhin deren. Achttien personen te Parijs ontdekt Reuter meldt uit Parijs: De ..Petit Pnrisien" openbaart een breedopgezette Rpionna^o-affaire. die na wekenlange nasnoringen te Par';s aan het licht is gebracht en reeds tot atnhou ding van achttien personen, meerendpels buitenlcn ders, doch ook eeni<?e Frnnschen, heeft geleid. Onder de cearresteerden bevfhden zich verscheidene vrou welijke personen, daaronder de dochter ,-an een ge- pensionneerden Franschen politiecommissaris.. Sedert 48 uren werden te Parijs vele huiszoekingen verricht. Verdere arrestaties worden verwacht. Het blad maakt geen nadere bijzonderheden hekend, teneinde het no litironderzoek niet te bemceiliiken. De politie te Pariis toont zich erg terughoudend aangaa ïdi de door de ..Petit Parisien" onthulde snion nage-affaire. wat doet veronderstellen dat zij vjndt dat deze nublicatn te vroeg is eesch'ed De eerste arres tie in deze zaak zou reeds den 12en December ziin ge sch:ed en - -am men de geheele organisatie o het s oor. De arrestanten zonden voornamelijk Pol< en T chen zijn. De nationaliteit van ecnige gevang-- nen staat nog niet vast. NlHtalre documenten en geldsommen in beslag genomen. Nader meldt Reuter uit Parijs: Omtrent de rr~ote snionnage affaire, die hier ont dekt is, kan nader worden gemeld, dat de vo'cendc personen in arrest gesteld ziin: de koonman Ren ia min Berkowitz uit Jass- (Roemenië), en zijn vrouw, beiden genaturaliseerde Canadeezen; de handelsver tegenwoordiger Rohert Switz en ziin echtgencote. bei den uit Amerika afkomstig: verder de Servische jour nalist Narandisj. mevrouw Siahl en T.nuis Martin die als translateur bij het Fransche ministerie van Ma rine werkzaam was. en de onderwijzeres Madeleine Hermet, uit Boulogne-sur Mer. De arrestatie van het Poolsche echtpaar Salmon is reeds gemeld. Bij alle arrestanten zouden documenten, niet al leen van militairen, doch ook van communistischen aard gevonden zijn, henevens aanzienlijke sommen gelds, die in beslag genomen zijn. Als leiders van de snionnage affaire worden Ber kowitz en Switz genoemd, die ook een rol hebben ge speeld bij do eenige jaren geleden in Finland ontdekte «monnage-affaire. Laat een vermogen van 40.000 schilling na. De Oostenriiksche postbode uit Ried. Johan Schiefer- meyer, heeft hij ziin overlijden een vermogen nago laten van meer dan '0.000 schilling, dat hij had over gespaard van zijn klein salaris. Schiefermever. die een verstokt vrijgezel was. had per maand maar 10 schilling noodic om van te leven Hij was door een dusdanige ziekelijke zuinigheid en spaarzaamheid aangetast, dat hij b.vwanneer hij •en lucifer had aangestoken, deze niet wegwierp Blaar het niet verbrande gedeelte hewaardo, om er schoenpinnen van te maken. Daar hij het aanschaf fen van levensmiddelen te duur vond ging hij bcurtc lings bij familie en kennissen eten. DE WERKLOOSHEID IN AMERIKA Seder Maart millioen werkloozen minder. Uit Washington: Voor de eerste maal sedert Maart j.1. ls het aantal arbeiders in de bedrijven met 2S7.000 of 3.5 procent afgenomen. Het bedrag der uitbetaalde loonen is In dezelfde po rlode met 7.3 millioen of 6.2 procent gedaald. Naar schatting van den minister van handel, miss Perkins, is het a"ntal tewerkgestelden sedert Maart met 2% millioen gestegen. Onze bacon-uitvoer. Een nieuwe ver mindering van het tegenwoordige quotum. Het Ned. Corr. Bur. voor dagbladen meldt: Naar ons ter oore komt heeft de Engelsche regee ring het voorLemen het contingent van den baron- invoer opnieuw te verlagen. Niettegenstaande het con tingent in den laatsten tijd reeds herhaaldelijk is ver minderd, zal met ingang van 1 Maart een nieuwe ver mindering van het tegenwoordige quotum met 7 pet. worden toegepast. Deze vermindering zal met 1. Juli gevolgd worden door een niouwen maatregel, waar door het tegenwoordige quotum nog eens met 3 pet. wordt verlaagd. De dan toegestane invoer zal gehand haafd blijven tot aan het eind van 1931. In de kringen van de belanghebbenden hier te landen is men zeer getroffen door deze nieuwe maatregelen. Deze beteekenen dat Ne derland per jaar ongeveer 60.000 varkens min der kan uitvoeren. Dit gevoegd bij het feit, dat onze export reeds met eenige honderd duizenden is achteruitgegaan, maakt den tóe stand bedenkelijk. Het zou in het voornemen der Engelsche regcering liggen nog heden over deze aangelegenheid een mede- decling te doen. Fantasie met zin voor humor Goedkoope postzegels en reizen zonder betalen. Een bewoner van de Calandstraat te Rotterdam heeft getracht op een brutale wijze de goê-gemeente geld af te zetten door waardelooze adviezen te verstrekken te gen betaling. Eigen onhandigheid heeft echter spoedig een eind gemaakt aan deze praktijk. Aan een dagblad te daar ter stede bood hij n.1. een ad vertentie ter plaatsing aan van den volgenden inhoud: „Tegen overmaking van een postwissel van f 0.50 leert ondergeteekende ledereen het middel hoe men zonder bedrog te plegen postzegels van 5 cent voor die van 10 cent kan gebruiken." De advertentieafdeeling weigerde wijselijk deze an nonce op te nemen en raadde den man aan eerst eens bij de centrale recherche te informeeren of deze wijze van za^en doen wel In den haak was. In vollen ernst heeft de man daarop zijn plannen aan de Centrale Recherche bloot gelegd. Het advies dat hij van plan waa te geven kwam hierop neer dat men in plaats van een postzegel van 10 cent er 2 van 5 cent moest gebruiken. Kort na deze verbijsterende mededeeling stond de man op straat. Hij bleek daardoor echter niet ontmoedigd te zijn, want in het „Rotterdamsche Nieuwsblad" van 18 dezer trof de centrale recherche de volgende advertentie aan: „Iedereen kan zonder vervoerkosten door geheel Ne- drland reizen door mjj te zenden f Lfr. p. postwissel. C v. d. Helden Calandstraat." De man werd toen nog eens op het Hoofdbureau ont boden, waar men hem naar de oplossing van deze puzz- le vroeg. Het antwoord was al weer verbijsterend een voudig en luidde: „Te voet" De recherche heeft den man aan het verstand ge bracht dat dergelijke adviezen als zwendel worden be handeld. Er is dus proces-verbaal tegen hem opgemaakt KERSTCOLLECTE „BIO-VACANTLEOORD." Er is dit jaar meermalen over de Stichting Bio-Va- cantieoord geschreven Op 1 Juli 1.1. opende deze stichting van het Neder- landsche film- en bioscoopbedrijf onder groote belang stelling het Blo-Vacantieoord „Russenduin" te Bergen aan Zee. Sindsdien zijn geregeld elke maand telkens circa 100 kinderen door de afdeelingen van het Centraal Genootschap voor kinder-herstelllngs- en Vacantlekolo- nles naar het Russenduin" uitgezonden, waar de kleine behoeftigen een liefderijke verzorging genoten. Als men zich een voorstelling maakt van wat de Stichting gedurende haar betrekkelijk kort bestaan (het Blo-Vacantieoord werd opgericht 21 Maart 1927) gepres teerd heeft: met de uitzending van honderden kinderen der allerbehoeftigsten uit ons land. met den aankoop van het landgoed ..Het Russenduin" te Bergen aan Zee met 13 Hectaren duingrond, met de verbouwing van en de inrichting tot een modern vacantle-oord, dan zal het niemand verwonderen thans te vernemen, dat de kas van de Stichting volkomen is uitgeput. Het Bio-Vacantieoord heeft veel geld noodig om het zegenrijke werk voor de arme kinderen te kunnen voortzetten Vele honderden wachten om ln „Het Rus senduin" te worden opgenomen. Vandaar dat de Stich ting door middel van een treffende film In de komende Kerstweek een beroep zal doen op de bezoekers van alle Nederlandsche bioscopen, om haar aan de noodige mid delen te helpen. Moge dit beroep in het belang van de gezondheid van het arme Nederlandsche kind niet te- vergeefsch zijn. FEUILLETON DOOR EDGAR WATJ,ACE. 13. Arthur GIne moest dien avond nog zoov eel werken, zei hij. zoodat hij haar in den salon alleen Het, en voor één maal viel de tijd haar eens niet lang. Gewoonlijk leek het vooruitzicht om een avond ln eenzaamheid te moeten doorbrengen haar onuitsprekelijk saai maar zij had nu zooveel om over te denken, zooveel vraag stukken op te lossen, dat zij het eerder verwelkomde. Al lag ze nog zoo versch in het geheugen, scheen haar ervaring met Fabrian Gilder bespottelijk onwezen lijk. Misschien was zij nog verdoofd van den schok er van, want het onaangename voorval van oogenblik tot oogenblik nagaande, voelde zij zich boos, noch geamu seerd. Misschien koesterde zij eenige vrees zij voelde nog de uitdrukking van zijn stevige handen om haar armen, zag nog het smeulende vuur, dat in zijn oogen brandde. En Dick! Hoe natuurlijk was het haar afge gaan om bij hem hulp te zoeken hoe veilig had zij zich gevoeld! Zou het evenzoo geweest zijn, indien Har- ry Chelford toevallig was komen opdagen? Zij was ln haar binnenste overtuigd, dat zij niet op Harry toege sneld zou zijn, dat zij geen troost gezocht zou heb ben in diens armen. Zij keek op de pendule; het was tien minuten over negen. Dlck zou langzamerhand ln Fossaway Manor te rug zijn; zij ging naar de hal. nam üe microfoon van den haak, en vroeg een telefoonnummer aan De werkkamer van Arthur kwam in de hal uit, en hij kwam naar buiten. „Met wie telefoneer je?" vroeg hij wantrouwerig. „Ik bel Fossaway Manor op", antwoordde zij. „Je vraagt Dick Alford toch niet om hier te komen?" 1 vroeg hij spijtig. Trein door Duitsche beambten aange- houden. V.D. verneemt uit Bern: De sneltrein Zürich—Schaffhausen. welke om 7 u. 40 van Zürich vertrekt en tusschen Rass en Neuhau- sen over Dutisch gebied rijdt, werd dezer dagen door Duitsche beambten even voor het Duitsche sta'ion Jestetten midden op den weg aangehouden. Toen de machinist de roode vlag bemerkte, stopte hij onmid dellijk, in de meening, dat het baanvak niettegen staande het veilige signaal niet veilig was. Bij infor matie naar de oorzaak van het oponthoud werd hem medegedeeld, dat er een treincontrole plaats zou heb ben. De trein werd door de Duitsche douane-beambten doorzocht, in verband met verboden drukwerk. Pro testeerende Zwitsersche reizigers zouden daarbij met overbrenging naar concentratiekampen bedreigd zijn. Na een oponthoud van 20 minuten kon de trein zijn reis voortzetten. De houding van de Duitsche douane- en politiebe- a ten is te wijten aan het feit, dat uit de doorgaan de treinen ZürichSchaffhausen op Duitsch gebied meermalen verboden drukwerken geworpen zouden zijn. GEWELDIGE SNEEUWVAL IN MAROKKO. Dorp Ingesneeuwd Uit Fez: In de omgeving der stad is buitengewoon veel sneeuw gevallen. Een op 26 kilometer afstand van Fez gelegen dorp is sedert vijf dagen van ieder verkeer afgesneden. Een Fransch militair vliegtuig heeft thans op het 1500 meter hoog gelegen dorp 100 kilo brood, be nevens geconserveerde levensmiddelen en gecondenseer de melk neergeworpen, teneinde de bevolking voor hon ger te vrijwaren. AI het mogelijk wordt gedaan om arbeid te vinden. Reuter seint uit Rome: Gedurende de afgeloopen maand is de werkloosheid aanzienlijk toegenomen. Op 30 November bedroeg het aantal werkloozen 1.066.215 tegen 962.868 in October, een stijging dus van meer dan 10 percent. De uitvoerhandel van Italië ls ln November vermin derd. n.1. van 584 millioen lire tot 576 millioen lire. De Italiaansche regeering doet al het mogelijke om arbeid voor de werkloozen te vinden. De fascistische mi litie is opgeroepen voor steunverleenlng gedurende de moeilijke wintermaanden. De werkloosheid ln Italië ls het grootst ln Lombar dijs, waar de textielindustrie groote schade ondervindt van de depreciatie van den dollar en de Japansche con currentie G. F. K. te J. f2.50; J. F. T. te V. f2 50; Dr. J. M. v. D. te A. f 10.—; P. L. te O. f 1.—; F. H. B. te H., f2,50; G. B. te N.Sch. f 10,Wieringerwaard f5,—; „Ornis" te Amsterdam f5,—; Mr. C M. J. de J. te H. f2,50; Mevr. de wed. R. M. G. te D. f5, W. B. te D. f2,50; M. G. M. te 's Gr. f2,50; Mej. E. v. H. te Arnh. f5,—; C. W. te D. f5,—; Ds. J. H. L. te N. f5,Mevr. L. te U. f2 50; J. S. M. te B. f2 50; NN te A. f5,—; P. R. te H. f5,—; Fa. PI. te H. f25,—; C. S. te A. f 10,C. P. te W. f 10—A. K. te St.m.br. f5,—; Wed. R. V. te O. f2 50; NN f3,—;. N. P. D. te A. f2,—; J. B. te G. f 0,50; D. G. te D. f25,—; N.N. te Arnh. f5,—; A B. te Z.Sch. f2,—; L. M. te D. f5,—; mevr. wed. D. de W. M. te L. f5,D. de G. te Sch.w. f2,50; B. L. te D. f25,—; G. de Vr. L. te A'dam f 10,Jb. G. te K. f2,—; A. K. te D. f5,—; 't Noorden te H. f2,50; B. L. te Sch. f 10,B. en H. te D. f 10.mevr. wed. J. S. te K. f 5,B H. J. Sch. te A. f 10.B. L. te T. f5,—; L. B. te St.m. f2 50; W. Z. te Z. f 1,W. te A'dam f2,50; J. C.'1e A'dam f 2,50; H. B. te H. f5.—; J. V. te Sch. f2,50. Het Comité heeft tot en met 18 December ontvangen f450.50. Door den N.H.P. Bond is ongeveer f570,bijeenge bracht, zoodat totaal is ingekomen f1020,—. Wij zijn dankbaar, maar nog niet tevreden. Het wordt Kerst mis! Wie is er nog offervaardig? Zendt dan een postwissel of postgiro 62362 „Steun Corn. Vader" aan D. Groenhart, Arts te Dirkshorn. De Commissie: H. NOLET, Burgemeester. A. KISTEMAKER, Kassier Boerenleenbank. D. GROENHART, Arts. Voor zij kon antwoorden, ging er een schel over, en zij liep naar de deur. Door het glazen paneel zag zij in de onverlichte portiek het glanzen van een gesteven wit overhemd, en knipte de lichten aan. Het was Dick, en, met een vloek, vluchtte Arthur Gine zijn kamer binnen en smeet de deur achter zich dicht. Hij had gehoopt dat Dick zijn bedreiging hem dien avond te zullen komen bezoeken vergeten had. „Richard van Chelford komt op", riep Leslle drama tisch, terwijl zij open deed. „Ik was juist bezig met je te telefoneeren. Ik verveel mij gruwelijk en wensch aan genaam bezig gehouden te worden." Wat niet waar was. „Ik ben totaal niet ln een stemming om Iemand aan genaam bezig te houden", zei Dick, na de deur gesloten en zijn pet aan den kapstok gehangen te hebben. Zij nam hem bij een arm en bracht hem ln den salon. „Arthur ls vanavond onzichtbaar; hij zit zoo hard te werken. Hij ls niet gesteld op jou, en jij bent niet ge steld op hem, dus zullen wij niet gestoord worden Dick, het was een uitkomst, toen jij vanmiddag zoo plotseling verscheen." „Gilder vroeg Je ten huwelijk, zoover ik begrepen heb** „Vertelde hij je dat?" Zij zuchtte diep. „Ja, ik werd er door overrompeld. Het zal wel een groot compliment voor mij geweest zijn. maar waarom zou hij er zoo'n haast mee gemaakt hebben, denk je?" Dlck nam een sigaret uit een doos, die zij hem voor hield en hij stak op voor hij antwoordde. „Om daar achter te komen, dat is juist het doel van mijn komst" zei hij. „Ik voel mij als een Groot-Inqui siteur, maar dat wil ik weten." „En dat kan ik je niet zeggen." Zij speelde comedle. Hij raadde dat haar eenig doel was om hem van een gesprek met haar broer af te houden, terwijl zij op haar beurt wist, dat haar pogin gen ijdel zouden zijn. „Had je vooraf heeelmaal geen Idee van zijn koste lijk aanzoek? Had Arthur je er niet op voorbereid?" „Neen: Arthur kon het met geen mogelijkheid gewp- ten hebben. Hij zei mij, dat Mr. Gilder ons zijn nieuwe flat wenschte te laten zien, en hoewel lk het erg verve lend vond om te gaan theedrinken bij iemand, die ik nauwelijks kende, ging ik toch..." „Om Arthur een plezier te doen, natuurlijk?" „Neen," sprak zij tegen, „Je moet bij mij een behoor- Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 1 Januari 1934 eervol ontslag verleend aan den heer K. Bree baart als Burgemeester van Barsingerhorn. BURGEMEESTER BREEBAART. Burgemeester van de Schermer gaat even eens heen. Eveneens is bij Koninklijk Besluit aan Burgemeester Corn. de Groot van Zuid- en Noord Schermer tegen 1 Januari a.s. eervol ontslag verleend. Kapelmeester met 1000 gulden er vandoor. Twaalf musici ernstig gedupeerd. Van 1 December af treedt ln een groot restaurant te Rotterdam een orkest van twaalf man op onder lei ding van een Duitsch en kapelmeester den 31-jarigen v. B. uit Hamburg. Dinsdag heeft deze B. de gage voor zijn kapel ge ïncasseerd, een bedrag van ruim 1000 gulden, aldus le zen we In de M^b. Hij is vervolgens naar zijn pension gegaan aan het Bosdhje, waar hij de huur had opgerzegd onder mede deeling dat hij zou gaan verhuizen. .Hij heeft zijn ach terstallige huur betaald, zijn bagage weggehaald en is vervolgens per taxi vertrokken. Niet naar zijn nieuwe woning maar, zooals achteraf ls gebleken, naar het Maasstation, waar hij den gereed- standen trein naar Duitschland heeft genomen. Toen 's middags bleek dat hij verdwenen was is de politie gewaarschuwd. De grensstations zijn onmiddellijk van het gebeurde op de hoogte gesteld. Maas de oneer lijk kapelmeester heeft kans gezien de grens over te komen. De twaalf musici van zijn kapel zijn natuurlijk ern stig gedupeerd en spelen thans het droevige refrein tje: „Es war einmal ein Musikus nu is hij er niet meer. NAT. SOCIALISTISCHE BEWEGING IN LIMBURG. De burgemeester van Amstenrade benoemd tot plaatsvervangend kringleider. Naar de Msb. verneemt, Ig als plaatsvervangend Kringleider van den kring Limburg der Nat.-Socialis- tisdhe Beweging (leider ir. Mussert) benoemd graaf M. de Marcihant et d'Ansembourg, burgemeester van Am stenrade en voorzitter van de K .v. K. der Zuid-Lim- burgsehe Mijnstreek. Genoemd blad zou den betrokken burgemeester ten zeerste willen aanraden om eens met de grootste aan dacht te lezen en te overwegen wat b.v. minister Mar- chant nog onlangs in de Tweede Kamer ten beste ga? over de „vrijheid" van den ambtenaar. lijke dosis vrouwelijke nieuwsgierigheid veronderstellen. Vrijgezellenwoningen interesseeren mij. In mijn oog be zit jij dit eene nadeel dat jij maar een hokkerig kan toortje hebt, en vermoedelijk een hoogst eenvoudig slaapkamertje." „Voor een tweeden zoon heb ik niet te klagen," zei Dlck met eer. raadselachtig lachje. „Je weet dus zeker, dat Arthur je niet op dit aanzoek voorbereid heeft?" „Volkomen zeker Hij was even verbaasd als ik." „Heb je er met hem over gesproken?" vroeg hij on middellijk. Zij aarzelde: „Ja, ik sprak er over met hem onder den rit naar huis, en Arthur was hoogst verwonderd." „Alleen verwonderd niet woedend?" „Misschien was hij woedend ook. Arthur loopt niet met zijn gevoelens te koop." „Dat zou ik ook meenen',, antwoordde Dick droogjes, en toen: „Wil je hem vragen ik ik hem viif minuten spreken kan?" Zij keek hem met ongeruste oogen aan. „Zul je geen woorden met hem krijgen, Dlck?" Hij schudde het hoofd. „Neen, lk wil hem alleen een paar vragen doen. Je moet inzien, dat ik het recht heb om alles te weten." „Op welken grond heb je dat „recht"?" „Vind jij, dat ik het niet heb?" vroeg hij teeder. Haar oogen ontmoetten de zijne een oogenblik; toen sloeg zij ze neer, en zij had in de zijne iets gelezen dat haar hart deed opspringen, maar haar tevens verdriet deed. Zonder een woord liep zij door de hal en klopte aan de kamerdeur van Arthur. „Wat moet hij hebben? Ik wensch vanavond niet ge stoord te worden", zei Arthur Gine knorrig. „Welk een brutaliteit, om het iemand, die het zoo druk heeft, lastig te maken!" „Het zou verstandiger van je zijn hem te ontvangen, Arthur," zei zij, en liet volgen: „Om de zaak uit de we reld te helpen." Hij wierp haar een snellen blik toe. „Om wat uit de wereld te helpen?" „Datgene, waar het over gaat", antwoordde Leslie be daard. Arthur keek naar den schllderachtigen warboel van papieren op zijn bureau „Vooruit dan maar, stuur hem bij mij," zei hy grof, Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1933 | | pagina 5