NIEUWJAARSGROETEN a 50 cent BOND VAN OP COÖPERATIEVEN GRONDSLAG WERKENDE ZUIVELFABRIEKEN INN.-HOLLAND. Uit De heer Van Drunen wijst op Winkel, waar men ten opzichte van den Vlccschkeuringsdienst en de bijdrage, zich tot Ged. St. zal wenden. Spr. vraagt als Winkel nu eens gelijk krijgt, hoe gaat het dan voor gemeenten die hun toezegging reeds gedaan hebben. Voorzitter zegt, dat wij niet vooruit kunnen loopen op de beslissing van Ged. Staten. Maar het is een algemeene regeling, die voor allen betzelfde is. du3 ook wat de betaling betreft. De heer Breed brengt de baggerregeling ter sprake en vraagt of Voorzitter bij de commissie uit de 50 gemeenten wil aandringen dat de kleine tuinders ook bij zichzelf mogen baggeren en niet verplicht zijn dit bij anderen te doen. Met bet oog op voorgekomen fraude als ander- ilns is dat zeer gewenscht. Voorzitter belooft dit. De heer Breed vraagt, waarom of de kolenbon over November niet is uitbetaald. Spr. heeft een loonrege ling nagegaan van 26 October tot 29 November en komt bij twee groepen tot f 13.83 en f 1362)4, dat zijn toch geen te hooge loonen die de uitbetaling van de kolenbon in den weg staat. Wellicht krijgt spr. nu ook wel te hooren dat de tuinders het nog minder hebben, maar spr. waar schuwt de tuinders niet steeds de arbeidsloonen naar beneden te werken. De minister houdt wel degelijk rekening met het loon in werkverschaffing verdiend bij de bepaling van den steun vcor de tuinders. Voorzitter zegt, dat in de circulaire van den minis ter staat, dat als de arbeiders niet tevreden zijn over wat B. en W. doen. zij zich tot hun organisatie kunnen wenden. Dat weten de arbeiders. Verder wil Voorzitter hierover niet praten, dan straks na de vergadering. De vergadering wordt nu gesloten met den wensch van prettige Kerstdagen en de hoep op betere tijden. Algemeene vergadering op Woensdag 20 Dec. 1933, morgens 10 uur, in „Het Parkhotel" te Hoorn. Voorzitter de heer H. Koster Kz.. Wierlngerwaard. Secretaris de heer G. Nobel, Lutjewinkel. De Voorzitter wijst er In zijn openingswoord op dat de vooruitzichten voor de zuivelindustrie nog somber zijn. Wel schept het nieuwe verdrag tusschen Dultsch- land en Nederland eenlge mogelijkheid, dat de zuivel- export gemakkelijker zal verloopen, maar het ls de vraag of de verslechtering aan de andere zijde de ver betering met Duitschland niet egaliseert. In Dultschland ls een geheel andere waardeering voor het boerenbedrijf dan In ons land. In Dultschland wordt begrepen dat, wil het land onafhankelijk zijn, dat dan de boer een goed bestaan dient te hebben. Als een tekortkoming van onze regeering noemt spr. het feit, dat toen eind Juni bleek, hoe de Fransche re geeringstond tegenover den invoer van Nederlandsche kaas en de zuivelorganisatles aanspoorden pogingen aan te wenden verbetering te verkrijgen en daartoe aan wijzingen gaven, thans na 6 maanden nog niets ia be reikt. We kunnen niet zeggen dat door onze regeering niets voor de landbouwende bevolking wordt gedaan, maar ronder dat het tot schade van een ander deel der be volking, kan meer worden gedaan Het is onze plicht daar de regeering op te wijzen en dat binnenkort ver betering ontsta, zal zeker ons aller wensch zijn. Ingekomen stukken en mededeelingen. Van den Nieuwen Bond van Zuivelfabrieken is een schrijven ingekomen, waarin wordt medegedeeld, dat men zioh niet kan vereenigen met de wijze, waarop de veeteeltbeperking plaats vindt en verzocht wordt de bezwaren tegen de manier gezamenlijk naar voren te brengen. De Voorzitter noemt het een eigenaardig standpunt van den Nieuwen Bond. want door niet één veehouder behoeft tegen zijn zin geleverd te worden. Spr. stelt dan ook voor geen adhaesie aan dit schrijven te betuigen. Aldus geschiedt. Van de mededeelingen vermelden we, dat verschil lende leden hebben deelgenomen aan de tentoonstelling Hollandhuls te Brussel. Modewerking zal worden ver leend bij het nemen van proeven om boter in koelruim te met een temperatuur —20° C. te bewaren. Voor een door den Rijksveeteeltconsulent te houden korte cursus voor Veevoederlng was het aantal deelne mers nog te gering. Aan den F.N.Z. is geadviseerd den aanmaak van 30 plus en 20 plus kaas zoo vlug mogelijk te beëindigen. Uitvoerige mededeelingen worden gedaan over de In stelling van een Centrale Crisis Melkcommisale voor Noord-Holland Met de verêen'glng ,Het Kaasmerk" ls overleg ge pleegd tot het verkrijgen van een merk voor den Bond dat voor het gebruik op onze Noordhollandsche kaas van bijzonder belang is, omdat de gebruikelijke kaasmer- ken allen het zelfde symbool hebben, n.1. de zeshoek. Gevraagd ls om eventueel caseïnemerken te maken voor den bond. doch daarvoor kon geen toestemming van den Minister worden verkregen. Dit Is oorzaak dat eerst overleg moet worden gepleegd met de Commis sie van toezicht op de vereeniging „Het Kaasmerk." De besprekingen over grensregeling van fabrieken hebben over 't algemeen goede resultaten opgeleverd. Doch een regeling, berustende op welwillendheid, acht de commissie voor Landbouwcoöperatie niet juist meer. en daarom wordt een arbitrageregeling gewenscht ge acht Te beginnen voor 1934 zullen voor de boterkeuringen dlpioma's beschikbaar worden gesteld. De Voorzitter wijst er nog op, dat als Nederland den aanmaak van 30+ en 20+ kaas stopzette, de Fran sche regeering bereid zou zijn het contingent voor 40+ kaas op te voeren. Besloten is het depot van het Coop. magazijn te Hoorn, in verband met de minder gunstige flnantieele resultaten, op te heffen. Het oordeel van de fabrieken, die van Hoorn betrek ken, was gevraagd, en daarbij pleitten 3 fabrieken voor het'behoud, terwijl 11 fabrieken geen bezwaar hadden tegen opheffing. Deze mededeelingen geven verschillende afgevaardig den aanleiding tot het stellen van vragen en het maken van opmerkingen en daarbij komen de bezwaren tegen opheffing van het depot te Hoorn naar voren, terwijl anderzijds de opheffing wordt bepleit, omdat door de fabrieken om Hoorn steeds te weinig ia betrokken van het depot Tenslotte stelt het bestuur voor het depot nog een Jaar aan te houden, maar hiertegen komt weer verzet vanuit de vergadering. Bij stemming wordt met 137 te gen 20 stemmen tot opheffing van het depot besloten. Door den technicus van den bond wordt medegedeeld dat 90 bezoeken aan de fabrieken werden afgelegd, dat de melkwegers grootendeels aan de gestelde nauw keurigheid en gevoeligheid voldeden. Bacteriologische controle wordt door de fabrieken steeds meer gevraagd In de ultbetalingsmethoden is weinig verandering ge komen. Een vierde deel wordt volgens de berekend- vetmethode, volgens die van vet uitbetaald. Drie kaaskeuringen zijn gehouden, en door 15 fabrieken wordt geregeld aan de boterkeuringen deelgenomen. De omzet van het coöperatief magazijn is geldelijk Iets teruggeloopen, maar door het verlagen der prijzen ls de omzet der goederen toegenomen. Door den Secretaris wordt namens den secretaris van de F.N.Z. op de moeilijkheden, die aan de exportcontin- genteering zijn verbonden en waarbij vooral gewezen wordt op de schade daarvan voor de producenten. Een poging van het Crisls-zuivelbureau om het exportrecht aan de producenten toegewezen te krijgen, mislukte, doordat de Minister dat exportrecht aan de exporteurs toewees. De F.N.Z. tracht thans een nieuwe, betere re geling te verkrijgen. Voorts wordt de algemeene toestand van de zuivelin dustrie in 't licht gesteld. Tot nu toe ls nog niet geble ken dat door de rundveebeperking verbetering zal ont staan voor den zuivelproducent, al zijn er dan geen be zwaren tegen de wijze van die beperking ln te brengen. Vanuit de vergadering wordt er op aangedrongen, dat alles wordt gedaan om de kaas bulten de omzetbelas ting te houden. De margarine schijnt niet belast te worden. De Voorzitter deelt mede, dat de F.N.Z. alles heeft gedaan om voor de zuivelbereiding alles te verkrijgen, wat eenigszins mogelijk Is. Vooral in den^ Secretaris van den F.N.Z. dient men alle vertrouwen te "stellen. Door meerdere personen wordt het verlangen te ken nen gegeven, de regeering op die onbillijkheid te wijzen, de kaas is ook een volksvoedsel bij uitnemendheid, en dient daarom bulten de omzetbelasting te blijven. De Voorzitter zegt dat de strijd tegen de margarine door den F.N.Z. zoo fel mogelijk wordt voortgezet Door den heer KL Kuiper. Oostwoud, wordt over de rundveebeperking medegedeeld, dat hij voorstander zal blijven van vrijwillige levering, die tot nu toe gelukkig goed verloopt De afname van het rundvee heeft z.L er toe geleld en een daling van de veeprljzen is voorko men. Steunt ons zooveel mogelijk bij de uitvoering van de te treffen maatregelen. Het arbitrage-reglement Door den heer Mr. P. Langeveld wordt een causerie gehouden over een arbitrage-reglement De vraag, of de mogelijkheid dient te worden open gesteld voor de coöperatieve Zuivelfabrieken, om de geschillen, van welken aard dan ook, door arbitrage te doen beslechten, wil hij in bevestigenden zin beantwoor den. Het zou z.i. aanbeveling verdienen, een dergelijk instituut te scheppen om aan de fabrieken de gelegen heid te geven, tot oplossing van geschillen te komen, die anders zouden blijven... smeulen, en aanleiding kun nen zijn tot onaangenaamheden tusschen de besturen, hetgeen het beginsel van goede samenwerking zou scha den. Om Statutenwijziging te voorkomen, is de eenvoudig ste weg, dat elke fabriek als punt van behandeling op bare eerstkomende algemeene vergadering brengt: „toetreding tot arbitrage omtrent geschillen tusschen de zuivelfabrieken onderling, werkende op coöperatie ven grondslag ln Noord-Holland, aangesloten bij den „Bond", zulks in den ruimsten zin des woords". De fabriek onderwerpt zich dan aan de arbitrage, ingevol ge' dit genomen besluit. Geschillen met de leden vallen hieronder dus niet. Hieraan gaat vooraf de vaststelling van het regle ment door den „Bond." Alleen wanneer zoo goed als Mie fabrieken tot de ar bitrageregeling toetreden, komt de regeling tot haar recht. Het ontwerp reglement geeft aanleiding tot het ma ken van enkele opmerkingen, terwijl de heer Dr. Scheij mededeelt, dat hy een flinke deelname aan een arbitra geregeling zou toejuichen. Spr. spoort aan tot algemeen toetreden. De heer Jimmink, 't Zand, wyst op het bezwaar dat niet elke boer lid is van een fabriek, aangesloten by den bond. Spr. noemt bijv. de geschillen, welke ontstaan door de grensregeling, en die het overloopen naar een speculatieve fabriek tot gevolg hebben. De Voorzitter zegt dat hier een belangryke taak rust op de besturen dér fabrieken, n.1. door te wyzen op het groote belang van coöperatie. Wel zullen niet alle moei- ïykheden door dit arbitragereglement worden onder vangen, maar laat men het vele goede ervan acceptee ren. Besloten wordt het reglement onveranderd aan de aangesloten fabrieken toe te zenden en dank wordt ge bracht aan den heer Mr. Langeveld. Tot lid van de bouwcommissie wordt herkozen de heer D. Jongejans, St. Maartensbrug, terwyi in de plaats van den heer A. Kout, niet herkiesbaar, de heer Zeilemaker, Hoogkarspel, benoemd wordt tot lid van de Aankoopcommissie. De export van zuiy el producten. Door den heer C. Eijgenraam, handelsconsulent van den F.N.Z., wordt een korte bespreking gehouden over den huldigen toestand op het gebied van den export van zuivelproducten. De totaal export van boter bedroeg in 1931 31000 ton. 1932 17000 ton en over elf maanden In 1933 27000 ton; van kaas respectieveiyk 81000, 72000 en f.0000 ton; van volle gecondenseerde melk resp. 29000, 26000 en 27000 ton; van melkpoeder resp. 12000, 12000, en 13000 ton; van magere gecondenseerde melk resp. 125000, 125000 en 114000 ton Spr. somt het groote aantal belemmeringen van on zen export op en met vrees vraagt men zich af of voor 1934 de afbrokkeling van onze exportpositie geëindigd Is. Wel wordt niet meer zoo overrompelend tegen ons opgetreden als in den aanvang en door de ruiling ls er dan ook sprake van eenJge reconstructie. Spr. meent dat niet alleen de exportmoeilijkheden fnuikend voor de zuivelindustrie hebben gewerkt, ook z.J. de politiek van den gaven gulden. Afstand van den gouden standaard had dan in 1931 plaats moeten hebben en de vraag is of het nu nog zou helpen. T.a.v. de vraag waarheen met de rest van onze zuivelproducten wyst spr. op het par ticulier initiatief op het aanpassingsvermogen, dat by den afzet van gecondenseerde melk tot uiting ls geko men. Het gaat dus om nieuw afzetgebied voor onze producten. Z.I ls een exportpolltlek voor onze kaas mo- geiyk en dan van particuliere zijde, doch georganiseerd werkend, en de regeering zou daarbij kunnen steunen. De Voorzitter deelt mede dat het C.Z.-bureau meerdere malen op steun van de regeering heeft aangedrongen De heer Dr. L. T. Schey behandelt de bevordering van goed melken en deelt mede. dat 0 cursussen zijn gehouden. De belangstelling Is te gering. Spr. zoowel als de Voorzitter wekken op om door middel van goed mel ken te zorgen voor een goede grondstof voor onze pro ducten. Tot flnantieele commissie voor het nazien der reke ning 1933 en der begrooting 1935 worden benoemd „West-Friesland" te Lutjewinkel, „Excelsior" te Heer- hugowaard en „De Vooruitgang" te Julianadorp. Begrooting 1934. By de behandeling wordt gewezen op de grootere kos ten van den technischen dienst, waarop wordt mede gedeeld dat door de gratis-bezoeken meerdere kosten worden veroorzaakt Een andere spreker meent dat uit de begrooting te weinig bezuiniging spreekt. Het Is niet juist dat f 2000 wordt geraamd als bijdrage van den Coöperatieven Aan koop. De Secretaris antwoordt dat het hier betreft een post van. veiligheid. Op de desbetreffende vraag wordt medegedeeld dat vermindering van reis- en verblyfkosten niet mogelijk is. De heer Vries, Callantsoog, dringt aan op verlaging van de salarissen, maar de Voorzitter zegt, dat gelet op de eischen, die aan het personeel worden gesteld, het Bestuur meent dat de salarissen niet voor verlaging ln aanmerking komen. De begrooting wordt onveranderd goedgekeurd. By de rondvraag wordt de wenschelijkheid naar vo ren gebracht om het Departement op de hoogte te bren gen van de Inkomsten van de zuivelboeren. aan Begunstigers, Familie, Vrienden, worden wederom in de SCHAGER COURANT geplaatst voor hoogstens 5 regels. Elke regel meer 10 cent. Opgaven s.v.pl. spoedig aan ons bureau of aan H.H. Kantoorhouders en Boek handelaars. De Uitgevers. De Voorzitter zegt dat de F.N.Z. en andere organisa ties herhaaldeiyk wyzen op de toestanden ten platte- Iande, maar steeds luidt het antwoord dat ook rekening is te houden met de andere volksgroepen. Verschillende vragen worden nog gesteld, opmerkin gen gemaakt, waarby aangedrongen wordt om by de regeering aan te dringen om een betere melkdlstributle. Een goedkoopere wyze is mogeiyk en dat zou wellicht een grooter verbruik in de hand werken. De Voorzitter beaamt dat en een wanverhouding be staat tusschen den prijs die de boer voor zyn melk ont vangt en den prijs dien de consument er voor betaalt. Herhaaldeiyk is gewezen op de onjuiste dlstrlbutierege- llng. Gehoopt wordt .dat de Provinciale Commissie er In zal slagen de regeering hiervan te overtuigen Voor al ln dit verband voelen we het gemis van een directeur- generaal. Hierna volgt sluiting. DE OMGEVING r i n n f. v n u k Onder de artjeiders aan den weg door het Geestraer- ambacht zyn er nog al wat die ongeorganiseerd zyn, daar ze voorheen deels werknemer, deels zelfstandige waren. Doordien de laatste weken niet aan den weg ls gewerkt, zyn deze er het slechtst aan toe, daar zy in 't geheel geen ultkeerlng krijgen. De georganiseerden trekken uit de werkloozenkassen van den Bond, terwyi degenen, die in de werkverschaffing van de Wierin- germeer arbeidden, thans allen ondei de verletregeling by vorst Het hlerby uitgekeerde bedrag ls wel lager dan de kasultkeering, doch ln elk geval beter dan de georganiseerden- by de wegwerken. Men deelt ons nog mee, dat re voorloopig nog wel geen sprake van zal kqunen zyn, de werkzaamheden te hervatten. - De Commissie van Beheer der Gemeenschappelijke Lichtbedryven voor de 4 Langendyker gemeenten en St Pancras besloqt Ged. Staten te evrzoeken onthef fing te verleenen van het voorschrift,, 50 procent der winst ln het "reservefonds te stcebon, zoodat alle winst aan de gemeenten kan worden uitgekeerd. Met het oog op den toestand der finanoiën ls besloten, deze ontheffing voor 1933 en 1934 te vragen. ZUEDSCHARWOUDE. Door de gladheid van den weg slipte gisteravond de auto van den heer K, alhier, waardoor hy van den Hoornsctoen dyk tuimelde. Wonder boven wonder liep alles zonder persooniyke ongelukken af; alleen wat materleele schade was er het gevolg van. BROEK OP LANGENDIJK. Onze plaatsgenoot, de heer W. Kool ia na gehouden examen geslaagd voor militaire politie met als stand plaats Amsterdam. NOOBDSOHARWOUDE- Als secretaris van de ysclub Nut en Vermaak, vacatu re de heer K. Langedyk, is gekozen de heer J. Heidsma die tot dusver voorzitter was en als voorzitter is de heer T. Kosteiyk gekozen. w armenhuizen Dinsdagmiddag werd in café Wester ter verkoop aangeboden, woonhuis met koolbarging, erf en bouw land, toebehoorer.de aan Jz. Molenaar Pz. Oudewal alhier. Dz verkoop had plaats omdat het Hoogheem raadschap genoemden Molenaar had aangepakt. Voor den verkoop werden namens het Eoerencomlté biljetten verspreid waarin verzocht werd aan de bezoekers niet op de perceelen te bieden. De heer Borst bracht dit in de verkoopzaal de aanwezigen nog eens onder het oog Vervolgens lichtte de voorzitter van den Neutralen Bond te Warmenhuizec de zaak toe en merkte op dat een verkooplng als deze, een zaak is die ons allen aan gaat. Tydens deze bespreking kwam een telegram binnen van het Hoofdbestuur van den Neutralen Bond: De N. B., byeen in een groote protestvergadering te Alkmaar betuigt by deze haar sympathie met den stryd ln het verhinderen van verkoopingen. Niemand heeft een bod gedaan en de hypotheekhou ders bleven met het zaakje zitten, SCHOORLDAM. Hardrijderij van dames en heeren (by paren) uitge schreven door de IJsclub te Schoorlam. Ie prys Joh. Mulder Sz. te Schoorldam met Tetje Mulder te Schoorl; 2e prys Arie van der Wel met Nelle van der Wel te Schoorldam; 3e prys Joh. Kramer met sytje Bruin te Schoorl; 4e prijs Joh. Mulder Jr. met Trijntje Mulder te Schoorldam; 5e pry's Jan Jonker te Schoorldam met Trijntje DamiaansBc-ukens te Schoorl; 6e i>rijs Klaas Wildeboer te Schoorldam met Grietje Halfde Graaf. hnnowopd Ten overstaan van Notaris H. de Boer alhier had alhier op Maandag 18 December jl. in het café van den heer J. Breed de verkooping plaats, ten verzoeke van de Fam. Wagemaker van; a. Een huis ingericht tot café (met vergunning) met winkelruimte, twee schuren en erf en een pak huis en erf aan het Zuideinde te Hoogwoud, grcot 12 aren, 10 centiaren. b. Weiland en bouwland aan het Noordeinde, groot 1.21.90 H.A. en c. Een perceel bouwland aan de Noorderpade, groot 0.59.80 H.A. Kooper van a. de Nutsspaarbank te Hoogwoud voor f2371, van b. de heer K. Groot Kz. te I-Ioogwoud voor f1670 per H.A., en van c. de heer W. Beets aan de Pade, voor f 860. Als vertegenwoordiger voor de Firma „Sleddus", Wolhandel, Tilburg, werd onze plaatsgenoot, de heer Jb Schermer als zoodanig benoemd uit de 151 solli- cintanten voor het district Noordholland boven het IJ. w k r 9 nok naderde en wilde passé eren. toen Juist van den tegen overges telden kant een rijtuig naderde. B. remde uit alle macht doch de auto begon te slippen en botste met zoo'n kracht tegen de stilstaande auto aan dat de auto van L. van den weg ln de sloot werd ge drukt Deze werd zwaar beschadigd, evenals de auto van Blankendaal De eerste auto werd opgehaald door een garagehouder uit Breezand. De laatste kon op eigen kracht no gnaar de garage van de fa. Geel te Hlppoly tushoef worden gebracht Persoonlijke ongelukken kwamen bij dit ongeval niet voor. z jj p e ST- MAARTENSBRUG. Vanwege de IJsclub alhier werd Dinsdagmiddag «ren hardrijderij gehouden op de Groote Sloot waaraan door '16 personen werd deelgenomen. Na een vlnnigen stryd was de uitslag als volgt: le prys de heer A. Veuger; 2e de heer Jb. Zeeman; 3e de heer G. Mooy; 4e de heer C. de Maer. De prijzen bestonden ln contanten, ST. MAARTENSVLOTBRUG. Naar ons werd medegedeeld heet de heer Homan het „Intiem Tooneel" van Bergen uitgenoodigd len Kerst dag het prachtige tooneelwerk van Inte Onsman „Het Licht ni den Nacht" op te voeren. De uitstekende PST^* boordeti!ingen over de vertolking van dit buitere»- woon mooie tooneelstuk verzekert den bezoekers een genotvollen avond. PETTEN. Naar ons ter oore kwam, hebben Dinsdagnacht on- gewenschte bezoeker(s) by den heer J. Vriesman op de Achterbuurt al het waschgoed van de lijn genomen. Men zy op zyn hoede. a v w a p 4 tt t.ow v Bij de in Amsterdam gespeelde competitiewedstrijden groot-biljart, behaalde de heer C. Slikker het kampi oenschap van de afdeellng, waarin ook de heeren G. J. Beekhof, P. Warnink en A. D. Brandta mededongen. De heer Slikker won 5 van de 6 partyen en verloor er L sint maarten STRO ET, Dinsdagavond had op de Wiel alhier een wedstrijd plaats voor gehuwde mannen, bestaande uit hardprik- ken met hindemissen. De pryzen, welke alle bestonden uit vleeschwarén, werden gratis beschikbaar gesteld door den slager F. Dekker alhier en werden gewon nen door: C- Blokker, A. Raap, K. Paarlberg, P. Pros per, C. Visser, S Bakker, Jn. de Geus GA. Sij- brands; Jn. Rus Wfe; K. Dlrkmaat, E Zijlstra, Jb. Tin en Jn. Tiel resp le tot en met 13e prijs. bars1ngerh0rn Dinsdagavond gaf D.O.G.. zooals dat ieder jaar ge- bruikelyk Is een avond met eigen krachten. Ook nu weer was er een aantrekkeiyk programma samengesteld alhoewel het aantal bijdragen wel eens grooter ia ge weest. Voorzitter, Dr. J J. Werner, opende de byeenkomst met .een ernstig woord passende by de ernstige tyden, die wy doormaken. Niettemin hoopte spr. dat op ge zellige en genoeglyke wyze de avond zou worden door gebracht De heer Sluis declameerde hierna een tweetal gedich ten, welke zeer ln den smaak vielen. De moderne da mes, uitgevoerd door 15 dames, vormde mee het mooiste nummer van den avond. Een spontaan applaus maakte het noodza-kelyk, dat de dans nog eens herhaald werd. Meerdere by dragen volgden, welke allen met aandacht werden beluisterd, o.m. een een-acter, uitgevoerd door eenlge leden van de tooneelver. „Liefdadigheid". In de pauze nam de voorzitter nog het woord om Mevr. SchoorlKeetman te huldigen, in verband met het behalen van het kampioenschap van Noordholland in het schoonrijden op de schaats voor dames. In harte- ïyke bewoordingen schetste spr. het medeleven van de ingezetenen met de prestaties van de kampioene. Wan ner wy ln de dagbladen lazen of door Vaz Dlas hoor den omroepen, dat U, Mevr Schoorl wederom op een eersten prys beslag had gelegd, dan deed dat ook ons als Barsingerhorners goed. U hebt den naam van ons dorp de laatste dagen verbreid, waarvoor wij U dank baar zyn en waarvoor wy U oprechte hulde brengen. Spr. eindigde met den wensch, dat Mevr. SchoorlKeet man eens het kampioenschap van Nederland zou mogen behalen en reikte haar namens D.O.G. een mand met fruit over. Alle aanwezigen verhieven zich van hunne zitplaat sen en uitten een driewerf hoera op de kampioene. Het was een eenvoudige, maar spontane hulde, welke uiting gaf aan het medeleven van allen met de fraaie prestaties van een dorpsgenoote. Aan het slot van den avond dankte voorzitter allen, die tot het welslagen hadden meegewerkt en richtte zich speciaal tot de jongere mannen en hoopte, dat ook zy een volgend maal op het tooneel zouden vcrschynen om een bydrage ten beste te geven. AUTOBOTSING. Dinsdagavond te ruim 5 uur heeft in de z.g. Kuul by Hlppolytur'*-?;f er erost'ge autobotsing plaats gehad. Daar stord ter plaatse de ventersauto van den heer Langes uit Breersnd op den Hoofdweg, toen de groote vrachtauto van den heer M. Blankendaal uit Ofodam Ingezonden stukken Mijnheer de Redacteur, Wil U dit als Ingezonden stuk plaatsen, by voor baat myn dank voor de plaatsruimte. Hiermede wil ondergeteekende een enkel woord schrijven over het vleesch, hetwelk is te verkrijgen in bussen van 1 Kg., afkomstig van de koeien, aangekocht door de regeering. Ik zelf ben verbruiker van dit vleesch, daar lk had mogen verwachten, dat dit goed is. Maa nu in myn derde bus zit niet alleen vleesch. doch zelfs kalfniertjes ter grootte van een duivenei. Dit nu is voor my een bewys, dat de onrijpe kalfjes er ook worden ingestopt wat voor my te meer een raadsel is daar, als een boer een kalf teelt en dit op tyd is. maar het sterft by de ge/boorte, dan is hy verplicht om het naar de verwerkingsinrichting te sturen, en daar wordt het afgekeurd voor de consumptie en ont vangt de boer er niets voor. Mogen nu deze onrijpe dieren er wel in verwerkt worden, omdat het afkom stig is van de regeering. M. i. mogen daar wel betere controle cp worden uitgeoefend. Nogmaals dankend voor de plaatsruimte, teeken met hoogachting, JAN DE GRAAF. Oude sluis H 2,

Schager Courant | 1933 | | pagina 7