Raad Oudkarspel U'T de OMGEVING De Raad dezer gemeente kwam Vrijdagavond half 8 ten raadhuize in voltallige zitting bijeen. Voorzitter de heer A. J. Wijnveldt, burgemeester, te vens secretaris. De Voorzitter opende de vergadering met welkom tot leden en pers. De notulen werden goedgekeurd. Voorzitter deelde mede. dat de geneesheer, de heer De Wit, zijn benoeming tot gemeentearts, belast met de armenpraktijk, heeft aangenomen. De schoolartsendienst. De gemeentebesturen van Broek op Langendijk, Zuidscharwoude en Noordscharwoude, hadden be richt gedaan, dat op het schrijven in verband met een schoolartsendienst voor den Langendijk afwijzend is beschikt. Voorzitter voegde hieraan toe. dat een schrij ven van de gemeente Alkmaar is ingekomen, waarin imen wordt opgeroepen voor een vergadering te Alk maar voor een te houden bespreking over een in te stellen district Alkmaar. Een kanalenplan-subsidie fiasco. Volgens besluit van den Raad zijn 56 gemeentebe sturen en 11 polderbesturen aangeschreven om ad- haesiebetuiging aan bet besluit dezer gemeente om geen bijdrage voor het kanalenplan beschikbaar te stellen. Van de 56 gemeenten hebben 27 het voor ken nisgeving aangenomen, 2 adhaesie betuigd en 27 niets van zich laten hooren; 4 van de elf polderbesturen namen het voor kennisgeving aan, terwijl 7 niets van zich lieten hooren. Voorzitter merkte op. dat dit een sober resultaat ls geweest Zonde van het papier. De gemeentelanderijen zijn verhuurd voor f360527. Geraamd op de begrooting f3000. Voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen stukken. Eervol ontslag opzichter begraafplaats. De heer F. Moeijes Fz. verzocht eervol ontslag als opzichter der begraafplaats, daar de werkzaamheden hem te zwaar werden. B. en W. stelden voor, den heer Moeijes het ontslag eervol te vccleenen, met dankbetuiging voor do der gemeente bewezen dien sten. Aldus besloten. Naar deze betrekking solliciteerde de heer N. Ban kersen, koster der Ned. Herv. Kerk en hebben B. en W. gemeend geen sollicitanten te moeten oproepen, en zich aan deze sollicitatie te houden. Omdat de heer Moeijes ook koster is geweest, wilde men de beide be trekkingen weer combineeren, maar met het oog op den aard van de betrekking, stelde men voor, eerst voor een jaar tijdelijk te benoemen, het salaris van f 175.op f 150.per jaar terug te brengen en den titel „opzichter der begraafplaats" te veranderen in „doodgraver". Aldus werd besloten. De bekende brief van Ged. Staten over den Twuij- venvegkwestie, werd op voorstel van B. en W., zonder meer voor kennisgeving aangenomen. Een adres van de tuinbouwvereeniging „De Een dracht* en van den Neutralen Bond van Boeren, Land en Tuinbouwers in deze gemeente om voor de kleine tuinders de baggerregcling open te stellen, werd voor kennisgeving aangenomen, omdat reeds in die rich ting is gewerkt, naar aanleiding van de opmerking van den heer De Boer in de vorige ïaacLzitting. Er zal dit jaar strenge controle worden uitgeoefend en zal niet voor acht uur 'smorgens mogen worden, gebaggerd. Ht* voorstel van de Commissie van den Vleesch- keuringsdienst Oudkarspel om de overeenkomst met de Thcrmo-Chemische Fabrieken op te heifen, werd aangenomen. Moer licht in de O. L. School? Kost te veel. Na een onderzoek. De Oudercommissie verzocht, cm in de lokalen van de O. L. School electrisch licht aan te leggen. B. en W. deelden mede, dat het college van B. en W. was afgeschrikt van de hoogo kosten. Do aan leg zou wel f 120.kosten. Het mag een gewenschte uitgave zijn. maar noodzakelijk is het in het oog van B. en W. niet. Er is B. en W. wel zeer veel aan de school gelegen, zoodat volgens voorzitter de ouder commissie wel vrij kon van adresseeren aan den Raad. De heer Eecen had drie kinderen op de school, die hem hadden gezegd, dat op. sommige dagen om drie uur, of half drie moest worden opgehouden met de gewone lessen, waarna dan werd voorgelezen. De ouders zijn verplicht de kinderen naar school te zen den, maar daarentegen moet de school ook in orde zijn. Spr. vond f120 niet te hoog om den aanleg te weerhouden. De kinderen lijden er onder en het on derwijs ook. De heer Zaagman betwijfelde of het licht wel op moest om drie uur, of nog eerder. Spr. sprak uit be roepservaring en had het licht niet eerder op dan half vier. Nadat de heeren De Boer en Bakker er hunne mec- ning over hadden gezogd, maakte de heer Kostelijk de opmerking, dat de boomen zijn gesnoeid, waardoor er veel meer licht in de school kwam. Als men op den heer Eecen moest afgaan, zouden de kinderen verle den jaar heelemaal niets hebben gezien. Do heer Eecen opperde het denkbeeld, dat het 'n den winter niet veel uitmaakte, of de boomen zijn gesnoeid of niet. Dan zijn ze toch alle kaal. Na nog eenige besprekingen besloot men de zaak aan B. en W. in onderzoek te geven en zullen B. en W. naar f120 zoeken, om de verlichting in orde te brengen. Geen subsidie aan Ceacilia. De operettevereeniging „Ceacilia" verzoekt een subsidie en vrijstelling van vermakelijkheidsbelas- tin?. B. en VV. stelden voor, afwijzend op deze ver zoeken te beschikken, omdat men precedenten zou schep,.en. Het gaat niet op. Voorzitter betreurde het dat een dergelijke vereüniging niet kan bestaan. Door de arbeidersorganisaties werd een biandstof- fentoeslag gevraagd, welke reeds door B. en W. is uitgekeerd. Voorzitter verzocht de goedkeuring daarop. De heer Zaagman dankte voor deze voortvarend heid en sleuude het voorstel Aldus besloten. De R.K. Volksbond, afd. Langendijk verzocht steunregelingen in het leven te roepen. Voorzitter zou wel willen, dat de organisaties eerst eens overleg pleegden, voor ze adresseeren. De steunregelingen zijn al in werking. Voor kennisgeving aangenomen. Kerstgave 1933. De afd. S.D.A.P. vroeg een Kersttoelage voor werk- loozo steuntrekkers, 'levens een van de gezamenlijke arbeidersorganisaties. B. en W. stelden voor 25 van de weekuitkeenng te geven, evenals vorig jaar. Spr. merkte op dat de adressen eigenlijk overbodig waren, omdat B. en W. alreeds een zoodanig besluit hadden genomen. De heer N. Bruin verzocht ontslag als lid van het Burg. Armbestuur, wegens vertrek naar elders. De Voorzitter memoreerde de goede eigenschappen van den heer Bruin als lid van het B. A cn stelde voor het ontslag te verleunen onder dankzegging voor de bewezen diensten. De heer De Boer sloot zich hierbij aan en. werd aldus besloten. Wel subsidie aan het R.K. Schoolbestuur. Aan de orde was vervolgens het prae advies van B. en W. op het adres van het R.K. Sch jolbestuur. om een subsidie van f 100 voor een te geven herha lingscursus. De meerderheid van B. en W. heeft na langdurige besprekingen besloten, om voor te stellen, in verband met de gcnieentefinanciën, de subsidie te schrappen. De begrooting 1933 is sluitend gemaakt door 2 over hevelingen van 1932. De heer Rijper sprak zijn spijt uit dat de subsidie niet verleend kan worden. Spr. meende, dat er be langstelling voor het vervolgonderwijs is en dat dit voor de zijde van de arme menschen, die niet meer onderwijs kunnen toeloopen, de eenige gelegenheid op meer ontwikkeling is. Spr. zou de kinderen wel willen laten leeren, als ze dat willen. Voorzitter was het hier wel mee eens, doch heeft nog niet vernomen hoeveel leerlingen er zijn. Het schoolbestuur heeft geen antwoord gezonden. De heer De Boer vroeg of er geen werk is ge maakt voor den cursus vervolgonderwijs in de O. L. school. Uit de bladen bleek, dat er wel animo was. liet verwonderde spr-, dat er geen opgave van het leerlingenaantal is gekomen van het schoolbestuur. De heer Bakker was voor vervolgonderwijs en onderschreef de woorden van den heer Rijper, Spr. was de minderheid in B. en W. Spr. stelde voor f 10 per leerling met een maximum van f100 te geven. De heer Rijper steunde dit voorstel. De heer Zaagman merkte op, dat de heer Bakker zich zoo voor vervolgonderwijs heeft uitgesproken. De begrooting is zonder op- of aanmerking goedge keurd, terwijl er geen post voor op de begrooting stond. Waarom heeft de heer Bakker daar niet tegen geageerd? Volgens den heer Rijper zullen 4 leerlin gen de school bezoeken. Zouden wij niet op hetzelfde standpunt staan als vorige jaren, nu. geen subsidie te verleenen wegens te geringe deelname uit deze gemeente? De heer Rijper merkte op, dal men geen aanvraag zal doen zonder leerlingen, f 100 voor 4 leerlingen is niet hoog. Het heeft in de O.L. school eens voor 9 leerlingen f385 gekost. Spr. gaf in overweging de subsidie toe te staan. e De heer Bakker zeide, naar aanleiding van de woorden van den heer Zaagman, dat hij altijd een voorstander van vervolgonderwijs is geweest. De post stond niet op de begrooting, omdat de meerderheid van B. en W. er tegen was. De raadsleden hebben er ook heelemaal niets tegen gezegd. Het hoofd is niet met een lijst van deelnemers gekomen, zoodat spr. dacht, dat er voor een cursus aan de lagere school alhier geen animo was. Spr. zou er voor zijn, dat er in den vervolge wel een oproep werd gedaan om leerlingen. De Voorzitter merkte op, dat men een volgend jaar een oproeping zal doen. Het voorstel Bakker werd door den heer De Boer gesteund, zoodat er drie voorstellen zijn. De heer Zaagman antwoorde den heer Bakker nog, dat hij als minderheid voor den post van vervolg onderwijs had moeten opkomen. Dat geen oproe pingen plaats hadden gehad en clat de heer Bakker dat niet wist, noemde spr. geen houding van een soc. wethouder. Na nog eenige bespreking werd het voorstel van B. en W. verworpen met 4 tegen 3 stemmen, die der heeren Eecen, Kostelijk en Zaagman. Het voorstel Rijper om f 100 te geven verkreeg slechts twee stem men, die van den voorsteller en den heer Bomraer, terwijl het voorstel Bakker om f 10 per leerling tot ten hoogste f 100, werd aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren Eecen, Koste lijk en Zaagman. Het Wit-Gele Kruis. Geen subsidie. Het Wlt-Gele Kruis te Noordscharwoude verzocht een subsidie van 15 cent per R.K. inwoner tenbehoeve der wijkverpleging in 1934. B. en W, adviseeren afwijzend te beschikken, gezien de gronden nog steeds aanwezig zijn, waar op de vorige A V V A P 4 I' r n W v 4 Donderdagavond hield de plaatselijke afdeellng van de VARA. in het lokaal van den heer C. Slikker een openbare propaganda-feestavond, waa-bij medewerking werd verleend door de heeren H. F. Oets (Oom Henk) als speker en Willens van Cappellen als declamator, terwijl de pauzen werden aangevuld met een goed stuk je muziek van de accordeonisten Geluk en Meeldijk en den slagwerker Prins. De Voorzitter, -de heer M. Geense, opende de druk bezochte vergadering (de zaal was bijna geheel ge vuld) met een kort woord, waarna als Inzet van d«n avond de voor de radio verboden Internationale werd gezongen. Dan brengt Willem van Cappellen op de ham eigen wijze een tweetal voordrachten, n.1. de aangrijpende schets ,De Vlucht" van Adama van Scheltema en als tegenhanger daarvan een z.g. futuristisch drama „De Opoffering", waarmee hij meermalen de lachspieren in beweging wist te brengen. De heer Oets houdt daarna zijn rede en wijst er op dat de Vara, de arbeidersctnroep, van verdachtmakin gen heeft te lijden. Een stelselmatige hetze wordt te gen haar ontketend. Het z.g. Comité voor Belangen Luisteraars speurt op alle mogelijke wijzen of door de microfoon van de VARA. niet een woord wordt Uitge zonden, waartegen een nieuwe aanval gericht kar worden, terwijl de Radio-controle-commissie speclafu schijnt te zijn ingesteld, op de VARA toezicht te hou den. Zelfs Minister de Wilde sohijnt reeds te zijn aan getast, getuige diens uitspraak: ,De VARA. moet in het gareel blijven.' Spr. vraagt echter: Ia het de VA RA dan mogelijk, uit het gareel te springen? Indien dat zoo ware, dan zou daarmee tevens zijn uitgemaakt, dat de R.C.C. niet voor haar taak berekend was. Ondanks alle vervolging zal het echter niet geluk ken. de VARA. klein te krijgen, zoolang de arbeiders verstandig zijn en begrijpen waar het om gaat. De VARA. moet groplen, want zou zij in dezsen cri sistijd ln groei achterblijven, dan zou dit door de te genstanders als achteruitgang worden beschouwd Spr. wekt daarom vooral de vrouwen op, zich als lid bij de VARA. op te geven. Spreker en declamator verkregen zoowel voor als na hun optreden een langdurig applaus. Na de pauze werd door een viertal VARA-leden een dramatische schets: De Fabrieksarbeider, ten tooneele gevoerd, hetgeen zeer goed werd weergegeven. Als dan Willem van Cappellen nog eens een twee tal geestige schetren heeft laten hooren, sluit de voor zitter, nadat de Soclallstenmarsch en daarna nog eens de Internationale zijn gezongen. 27 Nieuwe leden, waaronder vele vrouwen. Inbraakjes. In deze en de vorige week zijn in den Oosthoek en aan de Van Ewljoksluis een paar kleine inbraakjss gepleegd. Het be/gon verleden week met een bezoek aan een magazijn van de Zuiderzeewerken, bij de nieuwe brug aan de Van Ewijcksluis, waaruit eenige huishou delijke voorwerpen zooals petroleumstellen, lampen enz. werden ontvreemd. In den nacht van Woensdag op ^onderdag is bij de timmerman Kossen geprobeerd door deur of opgeschoven faam in de werkplaats te r:ctmen. Toen dat niet ging is een ruit Ingeslagen en werden twee paar schaatsen meegenomen. En ten slot te ls in hst magazijn van de Zuiderzeewerken bij den "•eer Lariting in den Oosthoek eveneens ingebroken. Hier werden een paar vaatjes zerp, een bureaustoeltje en de gordijnen met roedjes buitgemaakt jaren afwijzend Is beschikt, .waarbij nog komt de fi- nantieele toestand van de gemeente. De heer Rijper sprak zijn leedwezen uit over het af wijzend advies. De vereen, doet veel nuttig werk. Spr. verwonderde er zich over, temeer, daar er evenveel wordt gevraagd als door het Witte Kruis. De heer Bakker merkte op, dat er eigenlijk wel aanlei ding was om wel te geven, maar spr. wees er op, dat het Witte Kruis de geheele bevolking zou verplegen en heeft men daarom de subsidie van 15 cent gegeven. Spr. be toogde dat degene, die een aparte vereen, opricht, daar ook de lasten van moet dragen. Bij het Witte Kruia is voldoende gelegenheid. Spr. wees op de kosten der zus ters. Voorzitter merkte op dat in deze zaak spreken zilver, maar zwijgen goud is. De heer Rijper zeide dat de 2e zuster niet noodlg was geweest, als men met het Wit-Gele Kruia samen had willen werken. In verband met het Neutrale Ziekenhuis zeide spr., dat de gemeente hieraan een tamelijk bedrag moet geven, terwijl het bestaande ziekenhuis toch ook goed was. Spr. geeft een uiteenzetting van de verhou dingen van de belde vereenigingen. Spr. stelde voor f 0.10 per inwoner te geven, als f 0.15 niet doorgaat. Voorzitter antwoordde, dat dit niet kan. Dan moet een schriftelijk voorstel voor de volgende Raad worden ingediend. De heer Kostelijk ging ook nog eens de geschiedenis der vereenigingen na. Spr. herinnerde er dat de katholieken tegen het Neutr. Ziekenhuis hebben ge stemd. Dus moet de heer Rijper zich kunnen indenken dat andersdenkenden tegen het Wlt-Gele Kruis zijn. De heer Rijper antwoordde, dat er een goed ziekenhuis was, toen men kwam met het Neutrale Ziekenhuis. Als er geen was geweest, zouden de R.K er voor hebben gestemd. Spr. stelde voor 10 cent per inwoner te geven. De heer Bakker zeide, dat men toen de tweede zuster werd aangesteld, niet wist, dat er een R.K zuster kwam, anders zouden er misschien andere voorstellen zijn ge komen. De heer Eecen wilde geen subsidie geven, omdat der gelijke vereenigingen de bevolking meer en meer van elkaar vervreemden. Het prae-advies werd aangenomen met de heeren Bommer en Rijper tegen. Met dezelfde stemmen voor, werd het voorstel Rijper verworpen. De instructie van den gemeenteopzichter werd aan gevuld met de bepaling dat de alg. begraafplaats ook onder zijn opzicht staat. Aldus besloten. Extra vergoeding arbeidsbemiddeling. B. en W. stelden voor een extra-vergoeding te geven van f 100 in verband met de grootere werkzaamheden. De heer Rijper verwonderde er zich over, dat hier zoon royaal standpunt werd ingenomen, terwijl men bij de subsidie-adressen zoo zuinig was. Spr. begreep "niet, waarom iemand, die een salaris heeft, waarvan hij kan leven, voor het meedere werk nog wat extra moet ontvangen De Voorzitter merkte op, dat de arbeider de dupe niet mag worden. Die is zijn geld waad. Na eenige besprekingen werd het voorstel van B. en W. aangeno men. Bij de rondvraag dankt de heer Bakker den Voor zitter voor de aangename samenwerking en de prettige vergaderingen welk ln 1933 zijn gehouden Spr. genacht den burgemeester en zijn echtgenoote een pleizlerig uiteinde en hoopt dat de burgemeester ln 1934 weer in het belang van de gemeente en Ingezetenen mag werkzaam zijn- De vastrechttarieven van de Lichtbedryven. De heer Zaagman wees In verband met de circulaire van den directeur op de achterstelling van de gebrui kers van electrlcltelt, die dag- en nachttarief hebben. Deze kunnen nooit voor de vastrechtregeling bij elkaar "worden geteld. Spr. drong aan dat hierin verbetering werd aangebracht. Voorzitter zegde zijn medewerking toe. Hierna sluiting. De politie stelde een onderzoek in en zet haar naspo ringen voort. De levering van leermiddelen voor de openbare scholen ls gegund aan de firma Out te Koog-Zaandijk, met uitzondering van de cahiers, waarvan de levering wordt opgedragen aan de Ver. van Ned. Gemeenten. BREEZAND. Het eerste elftal van bovengenoemde vereeniging gaat a.8. Dinsdag (2e Kerstdag) uit naar Ter Leede (I en II) te Sassenheim. Vertrek autobus half tien van café Borst Wie de reis wil meemaken kan zich vervoe gen Molenvaart 176. Zaterdagmiddag oefenwedstrijden! BARS1NOERHORN EOLHORN. BRAND. Vrijdagmorgen kwart voor zes brak er brand uit op de Oudestreek, in de perceelen van C. Schermer «n Mosk, bewoners J. Spin en G. Koster, Bij den heer Spin brandde totaal alles uit. wat bij den hr. Koster niet het geval was, maar een groote waterschade werd veroorzaakt Dank de groote stille die er was en de hulp van water uit de walerleiding waarvoor hier nog slangen waren, wist m:n het perceel van L, de Graaf te bewa ren. Zoowel de woningen als de inboedels waren verze kerd. Onze nieuwe motorspuit arriveerde hier uit Barsin- Terhom tegen half zeven. De vaardigheid om met de ootorspuit om te gaan, liet nog wat te wensdhen over. ""ra het spultpersoneel bij elkander te halen, is ook nog niet zooals je noemt geregeld. De bestuurder heeft geen teelfoon-nachtveibinding enz. Het ls gewenscht dat daar nog een paar proeven 's avonds op ongelegen tijden mede worden gehouden en dan op die manier, dat het personeel, wat is betrok ken bij de spuit, er niets van weet. Dan krijgt men routine. H non w n r jt Door B. en W. dezer gemeente ls met ingang van 1 Januari 1934 eervol ontslag verleend aan den heer K. Goos als onderwijzer aan de openbare lagere school te Aartswoud. Met ingang van 1 Januari a.s. is aan den heer Jb. Hinke, alhier, eervol ontslag verleend als klokopwinder. Door Zijne Excellentie den Minister van Sociale Zaken is aan de gemeente de bevoegdheid verleend inplaats van 35. 50 werkloozen in den Wierlngermeerpolder te werk te stellen. B, en W. dezer gemeente stellen aan den raad voor hen een crediet te verleenen van f 100 voor schoolvoe- ding aan de Roomsch Katholieke school ln de Weere te Sijbekarspel. B. en W. dezer gemeente stellen aan den raad voor de opcenten op de grondbelasting voor ongebouwde eigen dommen te verhoogen van. 10 op 20 opcenten. Door B. en W. is als Burgerlijk Armbestuur besloten 35 en 20 pet. reductie te verleenen aan gebruikers van het armenland.. 7 IJ P F. NOORD-ZIJPE. Kerstfeest. Het Kerstfeest te Schagerbrug zal Zondag niet om 7 uur. dcch on half 7 aanvangen. Het Kerstfeest te Oudesluis op 2den Kerstdag om 5 uur en niet om 7 uur. TV I F. B I N n V. V De ijsclub Westerland gaf jJ. Woensdag nog ijswed- strijden voor schoolkinderen. Er was flinke belangstel ling al was het dooiweer. De uitslag is: Meisjes 67 jaar: le prijs Betje de Vries, 2e prijs Nel Speur. Jongens 67 jaar: le prijs P. Wigbout, 2e prijs J. Schiphof, 3e prijs T. Dijkstra, 4e prijs W. v. d. Meij. Meisjes 8—9 jaar: le prijs G. Kamp. 2e prijs Marie Omis, 3e prijs C. Doves, 4e prijs Alie Pathuis. Jongens 89 jaar: le prijs W. de Haan Mz., 2e prijs J. Duijnker Az„ 3e prijs Piet Lont Gz., 4e prijs Cees Wigbout Gz. Meisjes 1011 jaar: le prijs Geer Rotgans Pd., 2e prij9 L. v. d. Meij, 3e prijs G. Veerdig. Jongens 1011 jaar: le prijs A. Komst; 2e prijs C. Stijgstra, 3e prijs G. Takes, 4e prijs B. Holtjer. Meisjes van 1213 jaar: le prijs Gr. Wigbout, 2e prijs T. Drenth, 3e prijs Anale Kort, 4e prijs Marie Koorn. Jongens 1213 jaar: le prijs Loe Siesling, 2e prijs Jan Meijer, 3e prijs Jb. Visser Cz„ 4e prijs E. Kort Overigen werden de kinderen allen getracteerd op lekkers. Het was een goed geslaagd feest. Wieringex schaakclub. Gespeelde partijen op 19 December: B. G. Zandstra— C. C. Bakker O—l; B. G. ZandstraJ. de Ruiter 01; G. Steging-B. G. Zandstra 01; F. Koopman©—<D. Dokter 01;; P. DekkerJ. Brands 01; P. SmitJ- de Ruiter 01; C. C. Bakken—Th J van Vegten 10; D. Dokter—F. Koopmans 10; J. de Ruiter—P. Smit 10; B. G. Zandstra—G Steging 1—0; J. de Ruiter—O. Dokter 10; C. C. Bakker—F. Koopmans 10; J. BrandsP. Dekker 10; Th. J van VegtenP Dekker 0—4; P. Dekker—Th. J. van Vegten 0—«l; G. Steging— P Smit 1—0. De clubavond wordt as. week in veiband met de Kerstdagen Woensdagavond gehouden inplaats van Dinsdagavond. Dinsdagavond 23 Januari 1934 zal de heer K. Geus. hoofdklassespeler van de Schaakclub „Morphy" te Den Helder een simultaanseance geven tegen de leden van de Wieringer Schaakclub. De heer Geus zal vermoede lijk tegen 20 borden uitkomen. Deze avond belooft een bijzondere te zullen worden voor de Wieringer scha kers. Het melkvervoer van hier naar de Coop. Zuivelfa briek te Lutjewinkel, door enkele veehouders hier ter plaatse aan/besteed, is opgedragen aan den heer H. Kaan, Autodlenst De Wieringer Express. Zoo ons werd medegedeeld, is van den veehouder P. Kuut aan den Hoofdweg, alhier een schaap in de weide geslacht en ontvreemd. Kerstviering dei Zondagsscholen, Maandag 25 Dec. Kerstfeestviering Ned. Herv. Kerk, 's avonds half zeven. Leiding Ds. Meihuizen. Dinsdag 26 Dec. Ned. Herv. Kerk te Oosterland, des avond om 7 uur. Leiding Ds. Meihuizen. Dinsdag 28 Dec. Ned. Herv. Kerk te Westerland, des avonds om 7 uur. Leiding Ds. v. Beek. Sportnieuws, Succes geen wedstrijden. L. Rijvereen. „Wieringen" geen rijles. T 4 N G E N I) IJ K Men deelde ons mee, dat door de provincie verschil lende gronden en woningen langs den Laanweg zijn aangekocht ten behoeve van den aan te leggen provin cialen weg. Als we goed zijn ingelicht, moeten de per ceelen met Maart a.s. zijn ontruimd. Zal er nog wat voor den tuinbouw worden gedaan? Een commissie uit de R.K Staatspartij ls ter audiën tie geweest bij den Minister van Economische Zaken, ten einde een grooteren steun voor den tuinbouw te be pleiten, dan tot nu toe is verleend en toegezegd. In het bijzonder schijnt daarbij de nood der Noordhollandsche tuinders te zijn belicht. Zonder iets definitiefs te kunnen, meedeelen, schijnt de mogelijkheid niet uitgesloten, al dus werd ons meegedeeld, dat nog iets boven het be kende steunbedrag, voor den tuinbouw kan worden uit getrokken. De propagandacommissie van den Ned. Kolfbond be sloot tot het uitschrijven van een grooten wedstrijd in 3 klassen, waarbij hi eerste Instantie de deelnemers zul len kolven in de baan van de Sociëteit, waarvan ze lid zijn Voor hen, die het hoogste aantal punten hebben geslagen, zal dan geloot worden, in welke baan deze winnaars dan tegen elkaar uitkomen. Bij dezen wed strijd is de titel van Keizer, Koning en Prins te verwer ven. We verwachten, dat er voor deze wedstrijden groo te belangstelling zal zijn. Verschillende tuinbouwers hadden vóór de vorst nog voorraden andijvie in de boeten opgestapeld, om ze daar te laten broeien of geel worden. Deze worden nu naar de markt in Amsterdam verzonden, waar over 't geheel een bevredigende prijs wordt gemaakt, wat voor de be trokkenen nog een meevaller is. Echter staan er nog duizenden en duizenden struiken op het veld, die nu waardeloos zijn geworden. OUDKARSPEL. Naar Zwitserland. Naar ^ij vernemen, zal de bekende schaatsenrijder Jan Langendijk spoedig naar Zwitserland vertrekken om te trainen. De nieuwe ster, Jb. Renaud zal ook door den K.N.S.B. worden uitgezonden. J. van Zijl gaat mee op eigen kosten. NOORDSCHARWOUDE. Onze plaatsgenoote, Mej. Jo Raven slaagde te Rotter dam voor het examen costumière. In de gehouden vergadering van het crisiscomité werd besloten om te beginnen met Januari wekelijks met col lectebussen te collecteeren, waartoe een beroep gedaan wordt op de ingezetenen. Verder is het plan nogmaals een subsdie aan te vra^ gen bij de gemeente, daar de kasmiddelen slechts ge ring zijn. ZUIDSCHARWOUDE. Naar wij vernemen heeft een der ingezetenen aan alle tuinbouwers ln deze gemeente een gave verstrekt ln den vorm van een mud eierkolen. Eveneens zullen alle leden van den L.T3. in Noordscharwoude en Oudkarspel deze gave ontvangen. Voorzeker een mooie gift, die naar wij hopen, navolging zal vinden. WINKET RAAD WINKEL. Vergadering van den Raad der gemeente Wlnikel op Vrijdag 29 Deocmber 1933 des voorm. half tien. Agenda: Opening. Notulen. Mededeelingen en ingekomen stukken. Verzoek tewerkstelling in particuliere bedrijven. Verzoek verstrekking van kunstmest. Benoeming lid Gascommissie. Benoeming 2 leden Alg. Burg. Armbestuur. Benoeming Regentes v. het Tehuis v. Ouden v. Dagen Benoeming lid Comm. v. Toezicht op het L. O Vaststelling steunregeling. Verzoeken ontheffing van schoolgeld. Suppletoire begrooting 1933.

Schager Courant | 1933 | | pagina 11